Zo speelde Mintonette Boodschappen doen voorde deur. Belangrijke uitzege M1NTOMETT Resultaten Blauw Wit Jeugddienst HOLTENS nieuwsblad urn Trftic» Miriiiifcm An nl volleybalver. holten uw huisleverancier JUNIOREN begint van blad! DONDERDAG 27 JANUARI 1983 1 Na afloop van de geWonnen wedstrijd tegen Holyoke, zag ik in de zaal drie bekende en/of felmeelevende volleybalfanaten. Het waren de heren Bèhè, Heteka en Talu, mensen die wel wat ver stand van volleybal hadden, dacht ik zo. Ik legde hen de vol gende vragen over de wedstrijd voor. 1) Hoe vond u de geleverde prestatie? 2) Waarom komt u steeds kijken? 3) Heeft u nog iets op de ploeg aan te merken? 4) Wat vond u het leukste moment van de avond? De antwoorden, kort en per persoon samengevat waren: DE HEER BÈHÈ: - Ik was zeer verrast te zien dat er nog techniek in de ploeg zit; ik speel zelf ook nog wel eens een "instrument en vond dat de fluitist het weer behoorlijk deed. Het leukste moment was in de derde set. Ik hoorde zuiver een aria uit de Opera „De barbier van Sevilla" uit de fluit van de man in het wit komen. Ik vond het jammer dat de ploeg daarop niet reageerde en de baarden van sommige spelers niet onmiddellijk afschoor. Mij gebeurde dat laatst helaas wel. Dat wou ik even kwijt! - DE HEER HETEKA: - Prestatie??!! Rijstepap, noem ik dit! Wat een vertoning. Het is dat ik thuis op dat moment niets te doen had, maar dit is nog geen kroepoek waard. Het leukste! Toen ik in de derde set een klodder pindasaus op het veld smeet. Als waarschuwing! En glijen dat ze deden!! Nogmaals, het waren rijstkorrels, gaar voor pap!! - DE HEER TALU: - Wonderschoon! Een snelle aanval die door niemand te stoppen was. Het publiek is natuurlijk verdeeld, maar ik vond het prima. Ik gaf mijn geestelijke steun aan de jongens, door ze vanaf de tribune te hypnotiseren. Ik werkte vroeger ook voor topclubs. En ook toen hielp het. Het leukste? Toen ik aan saté dacht, en een of andere supporter onmiddellijk saus op het veld gooide. Foutje, hè! - Heeft u het gemist? Over 2 weken is er weer spektakel te zien in de sporthal. Jams MINTONETTE 1-POLLUX (DA MES) 0-3 Half tien, vrijdagavond 21 ja nuari. Een belangrijke wedstrijd voor ons en vooral voor Pollux. Wij hebben nl. 9 punten en Pol lux maar 5. Waren we te zenu wachtig! Had een vijftal dames zich donderdagavond te veel in gespannen, energie verknalt. Eén dame te hard gewerkt? Tja, zon der kontrole van trainer Jan wil het nog wel eens uit de hand lopen. In ieder geval begonnen we iedere set met een 5 a 6 punten achterstand. Deze wer den elke keer wel weer ingelo pen en dan ging de strijd geüjk op tot plm. 10-10. Daarna lieten we het afweten en won Pollux met respektievelijk 12-15, 7-15 en 14-16. En daar stonden we dan met ons goeie gedrag. Gesteund door een groot enorm enthousi ast publiek lieten we het mooi zitten. Een van de twee moeder lijke supporters trok dan ook na de wedstrijd de enig juiste kon- klusie: het was een slechte wed strijd. NIEUWLAND-MINTONETTE 2 (DAMES) 2-1 Met in ons achterhoofd nog de herinnering aan de thuis geleden nederlaag tegen de dames van Nieuwland, vertrokken we goed gemotiveerd naar de Rembrand- thal in Almelo, om revanche te nemen. De eerste set verliep precies zoals we ons voorgesteld hadden. Ons nieuwe systeem was voor sommigen nog wat on wennig, maar de bal werd goed opgevangen, de pass was zuiver en er werd hard en goed ge- smashed. De set werd gewonnen met 15-12. In de tweede set kwamen de Nieuwlandse dames veel beter in hun spel en door dat er bij ons te veel fouten werden gemaakt, stonden we al snel met 6-0 achter. Na een ti me-out en de opdracht ons oude systeem weer te gaan spelen hoopten we de set alsnog te kunnen winnen. Helaas, via de setstanden 8-0, 10-2 werd het 12- 2; daarna kwamen we nog terug tot 12-8, maar verder kwamen we niet, zodat de tweede set werd verloren met 15-8. In de derde set ging het al niet beter. We kregen geen vat op het spel van Nieuwland, zodat ook deze set werd verloren, met 15-6. MINTONETTE C3-KATERS (MEISJES) 1-3 Wij, de meisjes van Mintonette C3 moesten om 19.00 uur in Holten spelen tegen Katers. We groetten met „Rinkeldekinkel boem boem" en we begonnen de wedstrijd. De eerste set wonnen we met 15-8. We begonnen dus de tweede set met een voor sprong. Maar die verloren we gauw met 15-11. Dit kwam mede door het uitvallen van Inge, die door haar enkel ging, maar ook doordat we allemaal slecht speelden. Toen de tweede set af gelopen was zei Inge dat ze lie ver nog niet mee wilde doen. In de derde set speelden we nog slechter dan in de tweede set, dus verloren we al weer met 15- 9. Maar omdat wij de eerste set hadden gewonnen en Katers er twee had gewonnen, moesten we nog een set, die verloren we ook; ook al deed Inge weer mee. We speelden toch nog erg slecht. De vierde set verloren we met 15-7. Dit was dus een ne derlaag van 1-3 voor Mintonette, ondanks de aanmoedigingen van een paar leden van andere teams van Mintonette (Team Cl en C2). Meisjes bedankt, maar in het vervolg nog harder. 'T WEDSTRIJDPROGRAMMA Thuiswedstrijden vrijdag 28 januari 19.00 Meisjes B2 - Krekkers 4 19.00 Meisjes BI - Medusa 19.00 Meisjes C2 - Rac 2 20.00 Meisjes Al - Medusa 2 20.00 Dames 4 - Zwaluwen 6 20.00 Dames 3 - WA 2 21.15 Dames 2 - SWN 1 21.15 Heren 2 - Setash 3 Uitwedstrijden vrijdag 28 janu ari 20.00 Setash 2 - Heren 3 Al melo, Rembr.hal; 21.15 Zwalu wen 3 - Heren 1 Almelo, Rembr.hal Uitwedstrijden zaterdag 29 ja nuari 12.00 Vosta - Meisjes Al En schede, Pathmoshal; 13.15 Rac 1 - Meisjes C3 Almelo, Windmo lenbroek; 14.30 Dynamo - Jon gens C Tubbergen, Verdegaal- hal; 14.30 Sp. Wilhelm - Dames 1 Enschede; 15.15 Zwaluwen 1 - Meisjes Cl Almelo, Windmolen broek; 17.00 Katers 1 - Heren 4 Rijssen, Reggehal. Het was er druk op Meermans kamp j.l. zondag. De K.N.V.B. had maar liefst acht thuiswed strijden vastgesteld. De overwin tering bleek niet voor ieder elf tal succesvol te zijn verlopen, of was er misschien zo hier en daar sprake van een carnavals- kater? Rood Zwart 2 - Holten 2 0-0 In de tweede competitiewed strijd van dit jaar bleven doel punten uit. Onderschatting van een tegenstander leek voor het tweede opnieuw op een neder laag uit te draaien. Gelukkig bleef de brilstand gehandhaafd. Wil Holten nog meedingen om het kampioenschap dan zullen de beide eerstvolgende (thuis- )wedstrijden gewonnen moeten worden. Holten 3 - de Tukkers 4 1-0 Het derde bezorgde haar leider, dhr. Schuchard, bijkans momen- teh van hartstilstand. Na een gelijkopgaande eerste helft wist Richard Egberts in het Holtens» kwartiertje na rust op wonder baarlijke wijze te scoren. Met de rug tegen de muur en met de moed der wanhoop werd voorko men dat de Tukkers in de slot fase langszij kwam. Holten 4 - De Zweef 4 0-2 Holten liet zich al in de eerste minuten verrassen door de Nij- verdallers. Wat de thuisclub ook probeerde, het lukte niet deze tegenslag weg te werken, inte gendeel, in de tweede 45 minu ten werd de stand nog verdub beld. Holten 5 - De Zweef 5 2-2 In deze zeer belangrijke 4 pun ten strijd kwam geen winnaar tevoorschijn, zodat het degrada tiespook nog onverminderd bo ven dit team blijft zweven. Holten 7 - Hector 5 1-6 Slechts één speler drukte een stempel op deze ontmoeting. Het was voor de oudere s.v. Holten-aanhang de roemruchte „Japie" van het Hector-elftal uit vroegere jaren, toen Holten 1 nog met de Gorenaren in de zelfde klasse speelde. Voor de enige Holten-treffer zorgde Mar tin Jager. Holten 9 - Omhoog 5 1-1 Een goed spelend Holten 9 kwam in de eerste drie kwartier op voorsprong en alles leek er op dat de zege binnen bereik lag. Eén misser in het rechter verdedigingsvak betekende na de pauze een omstreden doel punt voor Onhoog, omdat er duidelijk een buitenspelluchtje aan zat. Tot de thee wist Mans Vorkink zijn heiligdom van doorboring te behoeden, maar daarna vielen er' gaten in de achterhoede die voor deze fanatieke doelman niet te dichten waren. Holten 11 - SDOL 6 2-3 Wat heeft het elfde veel kansen gehad op een overwinning en het was des te dramatischer dat in de laatste minuut zelfs een gelijkspel uit handen moest wor den gegeven. Aanvoerder Gerard Wagenvoort doelpuntte voor de rood-zwarten. Holten 12 - La Première 9 8-2 Grote verbazing in de kantine toen deze monsterscore bekend werd. Wat was hier aan de hand geweest. Misschien een geheim wapen ontdekt? In de eerste helft wisten de Almeloërs nog gelijke tred te houden. Na de rust kwam ene Jopie van de Boer in het veld en die kogelde met de regelmaat van de klok raak. Is dit misschien de weder opstanding van de veteranen? Gefeliciteerd met de eerste over winning van dit seizoen. Weer of geen weer, de Verza-man brengt alle dagelijkse boodschappen tot vlak voor uw deur. Dat bespaart u flink wat hjd en moeite. En da's samen niet niks! Verza, een merk van Coberco Zuivel. Deze week: fe literfles bitterkoekjes- of H "4 H hopjesvla van 1.22 voor 1 1U Afgelopen zaterdag moest het eerste elftal van Blauw Wit op nieuw in een uitwedstrijd aantreden, waardoor nu nog slechts 2 wedstrijden op vreemd grondgebied resteren tegen nog 6 thuis wedstrijden. Dit gegeven gevoegd bij de relatieve achterstand van 2 punten op koploper Daarle maakte de wedstrijd tegen ZW van groot belang voor de Holtenaren. De thuiswedstrijd was met 4-0 gewonnen en dat bleek duidelijk van invloed op het begin van de partij. Ondanks dat van Blauw Wit zijde, vooral qua inzet, matig werd gepresteerd kregen de gasten de beste kans al in de 10e minuut, maar Henk Aanstoot schoot, alleen voor de doelman, over. Nauwelijks 4 minuten later werd de rekening gepresenteerd, want na een vrije trap op links schoot de midvoor van ZW bijzonder fraai zijn club naar een 1-0 voorsprong. Pruntel en Harry ten Wolthuis in het Blauw Witte defensie cen trum, maar Jan Paalman en Ed dy van Dijk corrigeerden veel. In de 67e minuut onderschepte Jan Ros een afzwaaiende bal en in plaats van zelf te schieten zette hij laag en hard voor. De bal bereikte Richard Beldman, die met een droge knal de derde treffer liet aantekenen (1-3). Dat in de 89e minuut ZW uit een strafschop, veroorzaakt door hands van Pruntel, de achter stand tot 3-2 verkleinde was slechts belangrijk voor de statis tiek. Door deze overwinning blijft Blauw Wit op korte af stand van koploper Daarle, die zaterdag 5 februari naar Holten komt. Stand le klasse Daarle 13-20 BZSV 13-19 Marle 13-17 Blauw Wit 12-16 Hierdoor schrok Blauw Wit wakker en er werd veel beter aangepakt. Dit resulteerde in een sterk overwicht op het mid denveld en daaruit veel druk op het Deldense doel. Bij een van de vele corners werd in de 20e minuut de mee naar voren geko men ten Wolthuis tegen het gras gewerkt en de (opnieuw) prima fluitende arbiter Krommendijk uit Nijverdal wees naar de pe naltystip. Waar Jan Harbers voor 14 dagen in Glanerbrug glansrijk slaagde, miste hij nu. De bal belandde op de lat. Deze tegenslag deed Blauw Wit nau welijks ontmoedigen en in de 31e minuut kregen de Holtena ren loon naar werken. Van ruim 20 meter liet Richard Beldman, hij speelde een zeer goede wed strijd, een hard en laag schot los dat de keeper niet klemvast kon verwerken. De snel ingelo pen Henk Aanstoot tikte de bal tegen de touwen (1-1). Blauw Wit bleef ook na de gelijkmaker verreweg het beste van het spel houden, maar tot scoren kwam men voor de rust niet meer. Voor het rustsignaal moest doel man Ed van Dijk zijn ploeg zelfs nog voor een nieuwe ach terstand behoeden, toen op nieuw de gevaarlijke spits, dit maal na een ingooi, een harde kogel afvuurde. Na de pauze nam Blauw Wit direct het initia tief en in de 47e minuut schoot de zeer actieve Ros net over het ZW-doel. Al in de 53e minuut werden de gastheren op een achterstand gezet en opnieuw had Richard Beldman hierin een groot aandeel. Voor de ogen van zijn echtgenote maakte hij de bal vrij voor Fred Hulleman, die daarna in alle rust de hoek kon uitzoeken en de Deldense doel man verslaan (1-2). Gezien het spelbeeld was de wedstrijd toen in feite wel beslist, maar de thuisclub kreeg toch iets meer vat op het spel. Dat hun aan vallen soms gevaarlijk werden was mede een gevolg van het niet al te sterke spel van Jan Zondag 30 januari is er weer een jeugddienst. Het thema is: „variaties in relaties". Iedereen weet uit zijn eigen familie- en vriendenkring dat er andere sa menlevingsvormen zijn naast het huwelijk. Hoe moeten wij ons daar tegenover opstellen? Wilt u er meer over horen, kom dan zondag om 10.00 uur naar de Ned. Herv. Kerk. Voorganger is ds. Vons. Blauw Wit B 2 - Holten B2 ODeze plaatselijke derby is de geschiedenis ingegaan als de wedstrijd der gemiste kansen. Terecht werd het een gelijkspel. Vooral in de 2e helft toonden beide teams veel inzet maar he laas doelpunten kwamen er niet. Blauw Wit liet daarbij een be langrijk puntje liggen en zal nu in de strijd om de tweede plaats toch nog iets meer inzet moeten tonen in de nog resterende wed strijden. D'r an jonges! De Zweef BI - Blauw Wit BI OMet de nederlaag tegen SWN nog steeds in het achterhoofd trok Blauw Wit naar Nijverdal om te spelen tegen het sterke BI van de Zweef. Blauw Wit ging goed van start maar moest van meetaf alle zeilen bij -zetten om schade te voorkomen dat lukte tot aan de 20ste minuut toen de Zweef de score opende en na een paar minuten op 2-0 kwam. Dit werd ook de rust stand en Blauw Wit had de moed nog niet verloren en ging er na de thee flink tegenaan. De gastheren speelden erg goed maar Blauw Wit wist dank zij een goed lopende buitenspelval stand te houden totdat de Zweef de voorsprong tot 3-0 ver hoogde. Blauw Wit zag het toen niet meer zitten en de Zweef profiteerde van de mogelijkhe den en liep uit tot 8-0. Uit een van de counters die de Zweef Blauw Wit „gunde" redde Henk de eer uit een goed aange speelde bal van Hans. Gebrek aan conditie was mede de oor zaak van de zware nederlaag. Om zaterdag van Voorwaarts te winnen zal het heel anders moe ten. Een flink aantal ouders aan de lijn om de jongens aan te moedigen zou erg goed zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11