HMVbezoekt Dijkerhoek en Espelo Medische diensten JAARVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN DIJKERHOEK Vakantieweken gehandicapten H.M.V .Gemeenteraad jjdinsdag 25 januari 0 BAKKER fterfsdiensten .tWffiMlen AJoawnii Jitverkoop liet op zich wachten Jaarvergadering Veilig Verkeer Nederland afdeling Holten MevrArfman-Sluiter nam afscheid van marktcommissie RENAULT Open deur Onderhoud fietspaden vervalt voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft ESPELOSE PLATTELANDSVROUWEN HIELDEN JAARVERGADERING HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA PLOTSELING.. ■illl BURGERLIJKE STAND Twee bestuursleden namen afscheid Uitslagen schietwedstrijden New-Life 20 JANUARI 1983 - PAG. 3 Maandag 31 januari houdt Veilig Ver- ing voor een ieder toegankelijk, dan zal keer Nederland afdeling Holten haar de heer G.J. Rozendom, die een anti jaarvergadering in Hotel Vosman. De slipschool/verkeersschool heeft in Rijs- avond begint om 20.00 uur en voor de sen, het thema „rijden in de winter pauze zullen de officiële stukken de re- voor zijn rekening nemen. Via video- vue passeren. Na de pauze, vanaf onge- beelden zal hij onderdelen als banden, veer kwart voor negen is de vergader- verlichting en slippen behandelen. Donderdag 20 januari 19.30 uur Klaverjassen S.V. Hol ten in kantine Vrijdag 21 januari 20.00 uur Dia en filmavond OAD de Globe Hotel Vosman Zaterdag 22 januari 20.30 uur gehuwdenbal in bar dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Zondag 23 januari 14.00 uur dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 51. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de heer H. Klein Velderman, alhier. 3. Behandeling beroepschrift van Gebr. Agterkamp. Beuseberger- weg 31, alhier, tegen het besluit van burgemeester en wethou- 5ders tot weigering van een bouwvergunning voor een bedrijfs woning. 4. Voorstel om in te stemmen met het verweerschrift m.b.t. het 5 beroepschrift van de heer B. Protzman, Helhuizerweg 14, alhier en aanwijzing van een gemachtigde. 5. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Dat de uitverkoop op zich liet wachten spreekt op deze foto voor zich. Opnieuw trotseerden evenals vorig jaar een tiental jongeren de koude, om bij foto Mulder hun uitverkoop slagje te slaan. In de etalage stond een „Top tien" opgesteld, waarbij een tiental producten voor de "Een kras, een lelijke schram of eeri jammerlijke deuk in uw auto. Voor- ikomen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren wel. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 - Rijssen Tel. 05480-12255 Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H.J. Ekker en pastoor A. Rademaker. Ge zamenlijke dienst met R.K. Parochie m.m.v. R.K. Jonge renkoor; 19.15 uur ds. H.J. Ekker (Viering Heilig Avondmaal) Uitgangscoll. In wendige zending. Oppas dienst: mevr. Markvoort- Baltus en Alberta Dollekamp. 10.00 u. Jongerendienst in gebouw „Irene". Geref. Kerk 9.30 uur ds. M. Berg; 15.00 uur ds. M. Berg (Jeugd dienst). In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflos sing. Kindemevendienst klas 5 o.l.v. Ypie Sysling, en klas o.l.v. mevr. G. van Zejjts. Oppasdienst: mevr. Rietman-Klein Nagelvoort, mevr. Tromop-Prins, Ingrid Stam (res.). Mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. van Wilsum-de Boer, mevr. Stam-Bosschers (res.). R.K. Kerk 9.30 uur (gebouw „Irene") Heilige Mis. Dijkerhoek 10.00 uur ds. G. van Schup- pen van Wierden. Uitgangs coll. Inwendige zending. Okkenbroek 10.00 uur ds. G. Bouman, Zendingsbussen bij de uit gang. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur - Zondag 8.00 uur. De Open-Deurcommissie wil u er op wijzen, vooral als u tot de abonnees van de „Open- Deur/Goede Tijding behoort, dat de IKON-radio het komende halfjaar elke vierde zondag van de maand 's middags om 5.00 uur een kerkdienst uitzendt, waarin het Open Deur-thema van diezelfde maand centraal staat. Leidend motief van deze diensten is het thema van de zesde Assemblee van de Wereld raad van kerken dit jaar in Vancouver/Canada: „Jezus Christus, het Leven van de we reld". Zondag 23 januari a.s. is de eerste radiodienst vanuit de St. Maartenskerk in Tiel. Open Deur/Goede Tijding is een oe cumenisch maandblad voor mensen binnen - en buiten de kerk. Hebt u interesse voor dit blad? Even een telefoontje naar 2730 en het wordt elke maand bij u thuis bezorgd! Geboren: Maaike Maijet dv. R.A. Leerentveld en A.A. van der Woude (geb. te Deventer) Overleden: G. Stuiver-Welles, oud 78 jaar; G. ten Veen- Bartels, oud 56 jaar (overl. te Deventer). prijs van één tot tien cent van vrouw W.A. Beldman-Wegstapel, de hand gingen. Onderling had Oude Stationsweg 9. Op voorstel men op de stoep al uitgemaakt van het bestuur van de VW wie wat het liefste wilde be- „Holten" is in de vacature A. machtigen. Vrijdagmorgen om Nekkers benoemd de heer W. half negen kon hun wachten ten Berge. In de vacature H. dan ook zonder teleurstellingen Klein Velderman (adviserend lid) worden beloond. zal 'niet worden voorzien. Van de De afdeling plattelandsvrouwen Dijkerhoek, die inmiddels 92 le den telt, hield donderdag 13 januari, de jaarvergadering plus nieuwjaarsvisite. Mevrouw Kroon-Pasman opende de avond, met iedereen een gelukkig '83 toe te wensen. Secretaresse mevrouw G. Oplaat-Vruggink las het jaarverslag. Tijdens de vrijdagmiddag op het gemeentehuis ge houden vergadering heeft mevr. M.J. Arfman-Sluiter afscheid genomen van de Marktcommissie waarvan zij lid was sinds 27 juli 1971. Zij werd toen op voor stel van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen benoemd en heeft zich zo zei de voorzitter van de commissie wethouder Stegeman steeds als een ijverig en toegewijd lid ingezet in het belang van de wekelijkse warenmarkt en B en W hebben haar inmiddels dan ook terecht eervol ont slag verleend. Als blijk van waardering en herinne ring werd haar de „Prent van de brand van Holten" aangeboden. beide heren werd in de vorige vergadering afscheid genomen. Marktgebeuren Er werd in deze vergadering o.a. gesproken over het marktgebeu ren in de winterperiode (voor gaande jaren werd geen markt gehouden in de periode nov-t/m febr.) Over het algemeen was de bezetting zo rapporteerde marktmeester Tuitert goed be halve op de vrijdagen 24 dec. en Oudejaarsdag toen de zaterdag- markten op vrijdag werden ge houden en verschillende koop lieden de voorkeur gaven aan de grote markten waardoor Holten die vrijdag uit de (markt)boot viel. Marktkoopman Leen de 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 25 januari 20.00 uur Samenkomst Herv Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië". Onderwerp: verzor gen van planten in de woning. Woensdag 26 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Bruin te Enschede die namens Holten Ned- Bond van platte; Mevrouw Arfman dankte met enkele woorden voor deze waar dering. de prettige samenwer king en het prachtige cadeau. Op voorstel van de plaatselijke afd. van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen is door B en W als opvolgster benoemd me de collega's de vergaderingen van de commissie bijwoont ziet het ook 's winters in Holten wel zitten. De weersomstandigheden kunnen echter wel es zo slecht zijn (storm en regen) dat het niet verantwoord is om bijv. textiel, snoep, bloemen etc. uit te pakken. De omzet is so wie so tijdens de wintermaanden minder maar we moeten samen toch ons best doen om onze landsvrouwen in zaal „Vosman" Donderdag 27 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „De Kandelaar" 30 januari - 6 februari Grote jaarlijkse „Huis aan huis kollekte" voor Werelddiaconaat Dinsdag 8 februari klanten in Holten ("ook de markt 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dij- kent klantenbinding) niet teleur te stellen", aldus Leen de Bruin. Negen dames kregen voor hun steeds weer trouwe bezoek een attentie aangeboden, het waren de dames: A. Pinkert-Kolkman, G. Nekkers-Wibbelink, M. Bosman-Twellaar, A. v.d. Berg- Jarisen, R. Huzen-Koeleman, W. Stukker-Bolink, G. Weylhuizen- Rap, J. Wechstapel-Beldman, D. Huzen-Brinks. De penningemees- teresse las het financieel verslag en de kas werd in orde bevon den door de kascommissie. De familie Kroon werd op haar beurt bedankt voor de prima zorg, de mensen steeds weer bij elkaar te krijgen. Zij doet dit al zo'n 16 jaar. Uit handen van Dini Arfman kreeg men twee badhanddoeken kado. Afscheid Bestuursleden mevrouw A. Kroon-Pasman en mevrouw Z. Roeterdink-Twellaar namen af scheid en de dames D. Rensen-Podt en G. Rensen- Paalman zullen plaatsnemen in het bestuur. Scheidende be stuursleden namen afscheid met de woorden: „Bedankt leden voor het gestelde vertrouwen, het was een fijne tijd. Voor de opvolgsters zal het beslist moei lijker worden gezien het nieuwe beleid, maar als u als lid met suggestie's achter het bestuur blijft staan, zal het beslist wel lukken. We hopen dan ook dan ook dat de afdeling blijft groeien", waarna iedereen een bloem kreeg aangeboden. Het huidige bestuur en het bestuur waar men zes jaar mee had sa mengewerkt kreeg een bloem met een toepasselijk gedichtje. Bloemen en een Bondsspeld voor de scheidende bestuursle den uit handen van tweede pre sidente mevrouw D. Arfman- Huisken. Mevrouw Heyink uit Almen vulde met voordrachten in dialect de tijd nfi de pauze, die overigens was verzorgd door een één dagsbestuur. KNIPT1P Kijk, voor u met vakantie gaat, even uw filmcamera na. Dat voorkomt straks teleurstelling. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap ge houden wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Luchtge weer/klasse A: 1. G. Koopman, 179 pnt.; 2. G.H. Paalman 165 pnt.; 3. Dick Jan sen 162 pnt.; 4. D.J. Nfientfijk 149 p. Klasse B: 1. E.J. Grootentraast 149 p.; 2. B.J. Oplaat 147 p.; 3. W. Paalman 121 p. Klasse C: 1. Bert Paalman 151 P- Klasse D: 1. H. Vincent, 156 p.; 2. G.J. van Aefet 143 p.; 3. Bert Tromop 103 p. Luchtpistool/Open klasse: 1. H.J. Nekkers 164 p.; 2. Ab De Diaconie van de Hervormde gemeente Holten brengt het volgende onder uw aandacht. Zowel voor echtparen als voor individuele lichamelijk gehandi capten bestaat de gelegenheid een vakantieweek door te bren gen in het F.D. Roosevelthuis te Doom. Het F.D. Roosevelthuis wordt beheerd door de Generale Dia conale Raad van de Nederlandse Hervormde Kerk. Dit vakantie- centrum is helemaal ingesteld op het verblijf van lichamelijk gehandicapten, zelfs als zij be dlegerig zijn. De vakantieweek voor echtpa ren wordt gehouden van 7 tot 14 mei 1983. De vakantieweek voor alleen staanden wordt gehouden van 13 tot 20 augustus 1983. Voor nadere informaties, onder andere over het kostenaspect, kunt u zich wenden tot de wijkdiakenen van de Nederlands Hervormde Kerk. Aanmeldingen, welke uiterlijk 15 februari 1983 binnen dienen te zijn, worden door de Diaconie, verzorgd. Ook zij die tot geen kerk of tot andere kerken behoren, worden in de gelegenheid gesteld zich voor deze vakantieweek aan te melden. Schuppert 162 p.; 3. A.J. Beile- man 160 p.; 4. H. Mulder 138 p. Tienersoos New Life organiseert op zondag 23 januari a.s. een schaatsmiddag op de ijsbaan in Deventer. De soos zorgt voor goedkope vervoersmogelijkheden. De kartjes moet je zelf kopen, en je moet je natuurlijk de hele middag zelf vermaken. We ver trekken om 13.30 uur vanuit de soos en hopen om plm. 16.00 uur terug te gaan. We zullen zorgen dat er dan iets warms is in New Life. De kosten bedragen f 1.50 per persoon, dit is natuur lijk een vergoeding voor benzine e.d. Je moét wel van te voren opgeven bij 't Paalhuus, telefoon 27 55. Anders weten we niet op hoeveel we moeten reken. Tot kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". De gemeente Holten hoeft in het vervolg geen zorg meer te dragen voor het onderhoud van 19 kilometer fietspad. Het on derhoud van de fietspaden (op de Holterberg, de Zuurberg en in Neerdorp) wordt overgeno men door het Recreatieschap Sal land. Voor de aanleg van niéuwe fiet spaden op de Holterberg, di< eerder werd gerealiseerd, ont vangt de gemeente Holten vai het Recreatieschap een bijdrag» in de kosten. mom-mi vr Slaliiislaai 24 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 RIIKI za- 9 00-12.00 III 15411-1147 koopavond Goor ÏVaa|«e| IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Voorafgaande aan het jaarlijkse Lenteconcert van HMV in de sporthal, dit jaar op 12 maart, brengt HMV zaterdag 29 januari een bezoek aan Dijkerhoek en zaterdag 19 februari een bezoek aan Espelo. Middels deze GRA TIS CONCERTEN wil HMV de bevolking in deze buurtschap pen bedanken voor de steeds weer verkregen steun. Het wordt een gevrieerd program ma, waarmee men evenals vorig jaar zal tonen dat men over de nodige kwaliteiten beschikt. Na een succesvolle afsluiting Op maandagavond 10 januari hielden de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo in het gebouw het Trefpunt hun 27e jaarvergadering. Voor deze avond waren ook de heren uitgenodigd. De presidente mevr. Tuitert opende voor de laatste keer de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder mevr. D. van Rossum uit Raalte. Na dat de notulen waren gelezen en het jaarverslag was uitgebracht las mevr. van Rossum enkele gedichtjes in het Sallandse dialekt. Daarna was er bestuursverkiezing aftredend waren de dames M. Tuitert en E. Wegen voor hen werden gekozen de dames H. Baltus en J. Schippers. Aftredend en herkiesbaar was M. Reilink. Na de pauze trad mevr. van Rossum op als „Mans ven de Kloete". Er zijn nu 80 leden, waarvan er 9 leden in het afgelopen jaar bij zijn gekomen. van 1982 hoopt HMV met deze 4 leden kregen een kleine attentie omdat zfi elke vergadering in concerten een goede start voor het afgelopen jaar bezochten. Na afloop was er nog gelegenheid om 1983 te maken. gezellig met elkaar een borreltje te drinken. uiuiiiniff J.H.A. Bruins. Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging J. de Bont, Keizer Frederik- straat 55, Deventer, tel. 05700-1662 b.g.g. 22700. U kimt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk. Gaar- denstraat 29, tel. 05483-1436. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens af halen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor„ tel. 05470-2279. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts Th.A. Oostenbrug, Diessen- splasstraat 5, tel. 05483-1515. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat. St. voor Maatsch. dienstver lening midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappij lijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisge- bouw. Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteit en gas- voorziening, teL 1814. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3