§3000 boeren en tuinders nog geen lid! ledenwerfaktie OLM gericht lp boerinnen tuindersvrouwen Mossinkserf-Woonerf iDiamanten bruidspaar in Okkenbroek I I Carnavalsoptocht HOITENS NIEUWSBLAD i HÜHKB I Bulgaars mannenkoor in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Premie-huur woningen op Mossinkserf Administrateur benoemd COLLEGE IS NIET BANG VOOR BUEN HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Heidema Dr. Nagelhoutstraat 3, tel. 05483-2583 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 ibonnementsprijs f 31.60 per jaar Losse nummers 65 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 20 januari 1983 - 35e jaargang - nr. 3 unen de schouders eronder. ,at is het motto van een le- jnwerfaktie, die de Overijssel- ihe Landbouw Maatschappij in komende maanden gaat hou- r:n. Het startsein voor deze ak- 'e werd vorige week gegeven in t Landbouwhuis van de .L.M. te Zwolle. Het dagelijks jestuur van de landbouworgani- ïtie verwelkomde daar het eer- be nieuwe O.L.M.-lid in 1983. verschijnt wekelijks Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Hij en zijn echtgenote ontvingen uit handen van voorzitter D. J. Jonkhans bloemen, een speciale O.L.M.-taart en een boerderijen- boek. Dat laatste presentje ont vangen alle nieuwe O.L.M.-leden in 1983. De O.L.M. heeft becij ferd, dat er in Overijssel nog zo'n 3.000 boeren en tuinders geen lid zijn van een landbou worganisatie. Dat komt neer op een kwart van de 12.500 land en tuinbeddrijven, die Overijssel telt. Dat aantal bedrijven is in de laatste jaren stevig gedaald en daarmee ook het ledental van de grootste landbouworga nisatie in Overijssel. Voor de O.L.M.waarbij bijna 5.000 land en tuinbouwbedrijven zijn aan gesloten, is dat een van de re denen omv nu een intensieve le denwerfaktie te houden. Daarbij zal de hele provincie worden „uitgekamd" op mogelijke nieuwe leden. De 68 plaatselijke afdelingen van de O.L.M. zullen samen met het provinciaale se- kretariaat van de landbouwor ganisatie deze aktie voeren. Tijdens de verwelkoming van het eerste nieuwe O.L.M.-lid in 1983 onderstreepte voorzitter Jonkhans het belang van deze ledenwerving. Hij voerde daarvoor drie rede nen aan. Op de eerste plaats is het volgens de heer Jonkhans niet meer dan billijk, dat boeren en tuinders zich bij een land bouworganisatie aansluiten. „Immers, zij profiteren ook van het werk, dat de organisatie voor de boeren en tuinders ver richt. Zij warmen zich bij de kachel, dip een anripr vnnr hpn opstookt", meende de OLM- voorzitter. Een tweede argument is, dat een organisatie dankzij veel le den de eisen kracht kan bijzeti ten. „Als eenling wordt er in deze maatschappij niet naar je geluisterd. Wanneer je kunt zeg gen, dat je namens duizenden boeren- en tuindersgezinnen spreekt, maakt dat wel degelijk indruk", merkte de O.L.M.- voorzitter op. Voor de landbouworganisatie is het verder van belang, dat er nieuwe leden bijkomen, omdat hierdoor de vereniging levendig blijft. Een goede doorstroming is noodzakelijk, vond de O.L.M.- voorzitter. Die leden krijgen naar het oor deel van de heer Jonkhans alle kans om mee te praten. „Men hoeft het niet altijd met het ge voerde beleid eens te zijn. Er mag best over gediskussieerd worden. Dat houdt de organisa tie wakker. Trouwens, als je geen lid bent van een landbou worganisatie, heb je ook geen recht van spreken", aldus de landbouwvoorman. Hij wees op een bijzonder as- pekt bij de ledenwerfaktie van de O.L.M. Nadrukkelijk gaat de landbouworganisatie zich richten op het werven van boerinnen en tuindersvrouwen „Als je als landbouworganisatie bij de tijd wil blijven, zal het geluid van de meewerkende vrouwen ook moeten doorklinken", luidde zijn oordeel. In het O.L.M.-bestuur gebeurt dat al, doordat afgevaardigden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Overijssel meepraten. „Het zou nog idealer zijn, wanneer vrouwen recht streeks in het bestuur van de O.L.M zouden worden gekozen", sprak de heer Jonkhans als to- komstverwachting uit. De mogelijkheid is groot dat het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten in Holten 18 premie huurwoningen gaat bouwen. De gemeente Holten onderhandelt met het Bouwfonds over de aankoop van de grond daarvoor. "De woningen worden gebouwd op het Mossinkerf in De Haar. Als alles verloopt in de lijn der moeten inleveren en zal op deze verwachtingen zullen deze jon- plek een project premie- gens straks hun crosscircuitje huurwoningen gebouwd worden. Reeds vele aanmeldingen zijn binnen by de optochtcommissie van vele andere groepen worden nog akties verwacht en er liggen ook nog die weken voor ons, voor Keunedarp we i op zijn kop staat. Fien preuvers overleg nog eens even met elkaar en v)p dinsdag 25 januari hoopt het echtpaar Johan \teijlink en Johanna Elisabeth Reijlink-Schoneveld, Wkkenbroekseveldweg 8 te Okkenbroek, het feit te .erdenken, dat ze 60 jaar geleden elkaar het ja woord gaven. Het huwelijk werd in het gemeentehuis Wan Holten voltrokken door gemeente-secretaris de v \eer A. J. Goldstein, de overbuurman van de fam. I leijlink. )e heer Reijlink is 83 jaar en de Dorperdijk in het „Vletgoor" ijn vrouw hoopt de dag dat er (Holterbroek) een nieuwe boer- eest zal worden gevierd 83 jaar derij waar de familie heeft ge- e worden dus voor haar is het boerd tot 1965. De boerderij met lubbelfeest. pl.m. een halve hectare werd )e diamanten bruidegom is in toen verkocht aan de heer Van w 899 geboren in Espelo, doch Til te Amsterdam, die een paar 'erhuisde met zijn ouders in jaar later de inmiddels ver- 1.900 naar Holten, waar vader bouwde boerderij verkocht aan Ubert de boerderij (oude ge- de huidige bewoners de fam. kneentehuis dat stond op de Güttlich. Reijlink bouwde in §)laats waar nu de Gaarden- 1965 een mooie bungalow in Straat uitkomt op Dorpsstraat) Okkenbroek waar de familie met jknet pl.m. 11 hectare huurde van erg veel plezier woont. pDiederik Vincent. Holten heeft nog steeds een r De boerderij met grond werd in warme plaats in hun hart en ze V1909 door de heer Reijlink ge- gaan er nog geregeld op bezoek Hlocht voor 13.000 gulden en dat bij familie en kennissen, veelal ^ivas in die tijd een klein vermo- op vrijdag om dan meteen even Sk?en. Toen in 1923 Johan en Jo- over de markt te lopen om in liianna gingen trouwen bouwde ieder geval een lekker visje te "Reijlink voor de Jongeleu" aan kopen, want dat smaakt altijd. Wanneer straks het mooie weer aanbreekt gaat het echtpaar weer op de bromfiets naar de markt. Tot de dagelijkse werkzaamhe den van Reijlink behoort o.a. het verzorgen van de geiten en tien kippen en straks weer de bloemen- en moestuin. Mevr. Reijlink, die evenals haar man geniet van een goede gezond heid, doet samen met de inwo nende dochter Riek het huis houden, breidt graag en koken doet ze elke dag weer met veel plezier. Het echtpaar heeft 2 kinderen en 4 kleinkinderen. Donderdaga vond 27 januari na half acht is er bij Jan Visser gelegenheid om te feliciteren. Bij de vele gelu kwensen voegen wij gaame de onze. J.W. Een voor Holten nieuwe vorm van bestrating werd toegepast in het Nieuwbouwwijk Mossink serf. Bewoners en bedienend verkeer berijden, zij het stap voets dit tot woonerf verklaarde plan. Het geasfalteerde gedeelte is hoofdzakelijk aangebracht voor de jeugd om hier hun ver tier te kunnen hebben. Denk bijvoorbeeld aan rolschaatsen. Een vrij dure vorm kwa aanleg, die nog in de goede financiële jaren werd opgezet. Men week v op een prima manier af van de traditionale zandbakken in de nieuwbouwwijken. Een kleine 20 gezinnen kunnen profiteren van deze nieuwe aanpak. Toekom stige financiële mogelijkheden zullen uitwijzen of het bij een éénmalige opzet in deze vorm blijft. zijn er problemen, van welke hoogte ook, aarzel dan niet en bel Albert v.d. Maat, tel. 15 38 of 28 80. De optochtcommissie staat achter U en probeert met U, er ook deze keer weer een mooie dag van te maken. Door het bestuur van de W „Holten" is inplaats van de heer G.H. Kers, die om gezondheids redenen bedankte, als admini strateur beheerder uit meer dan 200 sollicitanten benoemd de heer G.J. H. Willems (25 jr.) Kerkstraat 11 te Holten. Willems zal op een nog nader te bepalen datum in functie treden. Goed nieuws voor bijenhouders. Binnenkort komt er in Holten plaats voor bijenkasten. Welis waar niet bij de voormalige Soweco-kwekerij aan de Aal- tinksweg, waar de afdeling Hol ten van de Vereniging tot Be vordering van de Bijenteelt in Nederland ze graag had gezien, maar op de hoek van de Valkenweg-Fazantenweg. Het college van B en W„ dat in de persoon van wethouder H. Rustebiel een verwoed amateur imker in haar gelederen heeft, achtte de plek bij de vijver niet zo geschikt omdat daar een park gesitueerd is en er nogal wat kinderen spelen. Op het ter- reintje van 5 bij 2 meter aan de Valkenweg-Fazantenweg zullen ter gelegenheid van de Boom- plantdag 1983 ook nog wat den nen geplant om het geheel wat aan te kleden. De kasten zijn bestemd voor le den van de WBN die thuis geen ruimte hebben voor hun hobby. U ontvangteer! fraaie, alsueen als u et Naam Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar. Als alles meezit kunnen de inwoners van Holten woensdagavond 2 maart in De Kandelaar genieten van Bulgaars gezang. Een niet alledaagse mogelijk heid die wordt geboden door het Holtens Man nenkoor, dat erin ge slaagd is het Bulgaars Mannenkoor Gusla naar Holten te' krijgen. Het 95 man sterke gezelschap komt naar Nederland op uitno diging van het jubilerende Ei- bergse Mannenkoor en knoopt er dan meteen drie dagen Hol ten aan vast. Het enige dat de komst van de Bulgaren op dinsdag 1 maart nog kan ver hinderen is een gebrek aan slaapplaatsen. De zangers moe ten namelijk worden onderge bracht bij leden van het Holtens Mannenkoor. Op dinsdagavond wordt het ge zelschap officieel ontvangen door B en W van Holten in de hal van het gemeentehuis. Donder dag 3 maart beginnen de Bulga ren aan de thuisreis. Ook in het vijftiende jaar van de Fienpreuvers weer veel gezel ligheid op het Prinsenbal. A.s. zaterdag 22 jan. resideert Prins Theo I in het Bonte Paard. Veel artiestentalent vanaf 8 uur 's avonds. De Fienpreuvers zorgen voor busvervoer vanaf de hofbar, café Jansen. Vertrektijden om plm. 19.00 uur en om plm. 19.30 uur. Route via de Haar, met een stopplaats by de telefooncel van de Churchillstraat.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 1