Holten begroette Nederlandse schaatstop landbal ploeg redde het nét niet Geslaagd toernooi volleybal Belangrijke winst voor Biauw-Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Geslaagd tafeltennistoemooi leverde veel kampioenen! T.T.V. HOLTEN Wielrenners niet welkom in dorpskom Invrtatietoernooi tafeltennis 13 JANUARI 1983 - PAG. 7 plaatste voor de finale, want voor de 1/2 finale was hij vrijgeloot. Stefan Vos ging kansloos onder tegen Jo Jansen die zich zodoende plaatste voor de 1/2 finale waarin hij het moest opnemen tegen Marcel Wansink. Jo had tegen Marcel geen schijn van kans zodat de finale tussen Roy Brinks en Marcel ging waarbij een zeer overtuigend spelende Marcel zich Holtens Kampioen 1983 mag noemen. Junioren By de junioren tot en met 17 jaar kende de eerste ronde geen verrassingen en ook de verliezersronde verliep volgens verwachtin gen al was het wel jammer dat het enige meisje wat meedeed, Janet Zwienenberg, uitgeschakeld werd. In de 3e ronde kon men reeds enkele partijen aanschouwen waarbij het spannend toeging, maar uiteindelijk plaatsten Hans Bekkemens en Rein Hofman zich voor de 1/2 finale alsmede de gebroeders Dick en Erik Hovingh. Dick Hovingh bracht Rein een kansloze nederlaag toe, terwijl Erik het onderspit moest delven tegen een ontketende Hans Bekker- nens, zodat de finale ging tussen Dick Hovigh en Hans. Na een zeer lange en geruime tijd spannende strijd wist Hans toch nog vrij gemakkelijk de overwinning binnen te slepen en ook hij mag zich Holtens Kampioen 1983 noemen. Zaterdag 8 januari werden voor de 7e keer de Holtense Kam pioenschappen tafeltennis gehouden, en ook deze keer kan de or ganisatie terug kijken op een zeer geslaagd evenement. Er waren ruim 100 deelnemers. Bij de jongste jeugd (t/m 13 jaar) ging het erg spannend toe want men was aan elkaar gewaagd en na de poulewedstrijden konden de verliezers zich alsnog plaatsen voor de volgende ronde d.m.v. een herkansing. In deze herkansing wa ren een aantal leuke partijen te bewonderen. Zo moest Nardine Arends het opnemen tegen haar broertje Christiaan, maar zij kon het toch net niet bolwerken. Ook was de strijd tussen Jeroen Hendriks en Hert Beldman een zeer spannende aangelegenheid en hier trok Jeroen aan het langste eind. In de 2e ronde was die tussen Marcel Wansink en Jeroen Hendriks er ook een die het kijken zonder meer waard was en uiteindelijk plaatste Marcel zich voor volgende ronde. Jo Jansen maakte korte metten met Henk-Jan Beldman en Stefan Vos plaatste zich ten koste van Christiaan Arends, terwijl Bennis Damen onverwacht het onder spit moest delven tegen Ruben Jol, maar Ruben kon het in de 3e ronde niet bolwerken tegen Roy Brinks die zich door deze winst ilbert v.d. Duim reed zich ondanks de vele trubbels rondom zijn ersoontje het afgelopen weekend in Deventer prima het Natio- aal Kampioenschap in. De voorbereidingen voor en ook verblijf jdens de kampioenschappen schaatsen werd door de totale ihaatsploeg gehouden op de Holterberg in 't Lösse Hoes. De da- iesploeg bestond uit negen mensen en de heren inclusief begelei- ing uit elf mensen, allemaal ondergebracht in de bungalows indom 't Lösse Hoes. oor gasten, maar ook door oltenaren bleven ze niet lang ïopgemerkt. De herenploeg ar- veerde donderdag de zesde ja- aari, de dames één dag eerder, eel fruit en melk werd er ge- arende de trainings- en ihaatsdagen genuttigd door de oegen en 's avonds dook men ïtrekkelijk vroeg onder de wol. ie gasten die meerdere dagen de Holterberg vertoefden efden volledig mee met de oegen. De dames vertrokken indagmiddag weer uit Holten, heren plus hun vrouwen na- en deel aan een afscheidsdiner i reisden zondagavond rond ïn uur af. Uitzending Vrijdagavond tijdens het pro gramma rond om de verkiezing sportman en sportvrouw van het afgelopen jaar werd tweemaal life overgeschakeld naar de Hol terberg, voor een rechtstreeKs intervieuw met Hilbert. „De problemen betreffende de schorsing (die echter na drie dagen weer werd ingetrokken) brengen je toch behoorlijk uit je concentratie en een op deze wijze terugtrekken (met pers en publiek op afstand) heb je dan ook nodig om toch nog tot een behoorlijke prestatie te komen". De bossen van de Holterberg leken dan ook een prima oord gezien de prestaties van Hilbert en zijn ploeggenoten in Deven ter. Rekreanten De eerste ronde werd gespeeld in poules van 3, waarin men alle drie één keer tegen elkaar speelde. De winnaars van deze poules plaatsten zich direct voor de tweede ronde. De nrs. 2 uit deze poules speelden tegen de nummers 3 uit een andere pou le. De winnaars hiervan plaat sten zich ook voor de tweede ronde. Dus men had altijd een herkansing. Hierna werd verder gespeeld volgens het afvalsys- teem, dus als men nu verloor was men uitgeschakeld. Er wa ren 4 personen die via de verlie zersronde toch nog doordrongen tot de derde ronde, t.w. D. van Beek, G. Bekkenens, H. Welting en G. Peters. Van deze 4 wist alleen H. Welting zich nog te plaatsen in de 1/4 finale, waarin hij het onderspit moest delven tegen G. Wagenaar. De andere 5 1/4 finalisten waren K. Jol, T. Floor, T. Vehof, J. Klein Tees- elink en C. Brussee. T. Floor en C. Brussee wonnen van respec tievelijk K. Jol en J. Klein Teeselink. T. Vehof was in deze ronde vrijgeloot en plaatste zich dus rechtstreeks voor de 1/2 fi nale. In deze 1/2 finale kwam T. Vehof uit tegen C. Brussee en T. Floor tegen G. Wagenaar. Vehof en Brussee waren goed tegen elkaar opgewassen. De eerste game was voor Vehof met 21-18, maar de tweede game ging naar Brussee met 21-19. De derde game moest dus de be slissing brengen. Misschien dat Brussee iets teveel had gegeven, want ondanks de vele zweetd ruppels die hij produceerde ver loor hij met 21-16. In de andere 1/2 finale ging de strijd tussen C. Wagenaar en T. Floor. Ook hier werden het drie games, want de eerste game ging naar Wagenaar met 21-17, maar Floor kwam goed terug en won de tweede game met 21-17. In de derde game wist Wage naar, de winnaar van vorig jaar het toch te redden en won met 21-16. De finale ging dus tussen Ton Vehof (Diepenheim) en Geert Wagenaar (Deventer). Deze twee waren aardig aan elkaar ge waagd. De eerste game werd met miniem verschil gewonnen door Ton Vehof met 21-19. In de tweede game was het iedere keer Geert Wagenaar die voor stond, op het eind zelfs met 18- 14 en 19-16, maar Vehof wist toch ook deze game in winst om te zetten en zodoende dus de eerste plaats te halen. In de strijd om de derde en vierde plaats wist Cees Brussee zich, na een duidelijk verlies in de eerste game tegen Theo Floor, te herstellen en won uit eindelijk de tweede en derde game met 21-16 en 21-19. Hier mee werd hij de beste Holtenaar en won de beker hiervoor. Een goed georganiseerd en ge slaagd toumooi. De Cycle Club '75 uit Nijverdal, die elk jaar de Ronde van Hol ten voor amateurs, nieuwelingen lechts 2 teams kwamen afgelo- ;n weekend voor de competitie i actie. De dames-junioren >eelden tegen A.B.S. In een evige wedstrijd met een - he- as - zwak leidende scheids- chter, had Holten goed vat op ;t spel van A.B.S. Uit een van combinaties die soms goed ?pen scoorde Holten 1-0. Dit as ook de voor handbal onge- one ruststand. Ook na rust ïnzelfde spelbeeld. Beide teams idden kansen, maar wisten ;ze vaak geblokt - soms op on- igelmentaire wijze, waar door i leiding veel te weinig tegen erd opgetreden. Toch kwam .B.S. op 1-1 uit een mooie inval via de circelloopster. Een ickyschot enkele minuten later irdween via de verdediging van olten via de paal ook in het oei (1-2). Holten zette alles op les, kreeg nog enkele zeer aaie kansen uit goed uitge weide aanvallen, maar miste et dat geluk om een gelijk spel t behalen. En gezien het ver- )onde spel en inzet onverdiend ïrlies. Volgende week tegen oorwaarts heeft Holten de kans e zaak weer recht te zetten. dspiranten B2 speelde uit ;gen D.S.C. Dit sterke team on eerder ruim van Holten, ok deze maal waren de gast- :ouwen sterker. Holten gaf )ed party, maar moest mede oor veel balverlies de winst iet 10-2 aan D.S.C. laten. De ïren-senioren speelden donder- ig een oefenwedstrijd tegen eeten. In een leuke wedstrijd, aarin Heeten ook spelers uit it 2e team een kans gaf om te >elen, was Holten de sterkere ploeg en won met 8 doelpunten verschil 20-12. Recreanten: De dames recrean ten spelen vanavond weer een oefenwedstrijd. De recreanten van A.B.S. komen, voor de 2e maal, voor een ontmoeting naar Holten. De wedstrijd begint om 19.30 uur. De recreanten dames die zich in een groeiende be langstelling mogen verheugen, heten alle liefhebbers of moge lijke liefhebbers van het hand balspel of diegene die gewoon lekker 1 keer in de week flink wil trainen op eigen niveau van harte welkom om eens een aan tal avondjes mee te komen doen. De trainingen zijn op donderdagavond van 19.30 tot 20.15 uur. 1 keer in de 4 weken worden wedstrijden tegen andere recreanten teams gespeeld. Pro gramma: A2 op zondag 16-1 thuis tegen A.B.S. om 11.30 u. za. 15-1: BI t huis tegen Actief om 9.00 u. Vertrek 8.00 u.B2 thuis tegen Achilles om 17.45 uur. zo. 16-1: Dames J thuis tegen Voorwaarts om 16.25 u. Dames S vrij. Heren S uit tegen H.H.Z.D. om 12.00 u. Vertrek 10.45 u. Standen: Door de neder laag tegen A.B.S. zijn de dames-junioren gedaald naar een 3e plaats. De dames senioren staan nog steeds fier bovenaan in de 4e klasse B. De heren op de 4e plaats staande, spelen uit tegen H.H.Z.D. de koploper. Tegen deze tegenstander zal Holten, dat thuis met het uitval len van keeper Herman Stukker, ook al met 22-16 verloor, het zeker niet makkelijk krijgen. Maar met een goede inzet kan zeker een goed resultaat be haald worden. en liefhebbers organiseert krijgt van het gemeentebestuur van Holten geen toestemming de route van deze wielerronde te verleggen naar de dorpskom. In een brief aan B en W had de organiserende vereniging ge vraagd op 26 juli van dit jaar o.a. de Dorpsstraat en de Laren- seweg te mogen gebruiken voor het wielerevenement. Dit heeft in de ogen van B en W teveel bezwaren aangezien dan de ge hele dorpskom voor doorgaand verkeer moet worden afgesloten. Naar het zich laat aanzien wordt de Ronde van Holten nu gewoon op het oude parcours rond het slachthuis op de Kol verreden. Voor de kompetitiespelers tafel tennis was er een invitatietour- nooi verdeeld in de klasses F/G en H-spelers. Gerard Overvelde, winnaar 1981, maakt zeer korte metten met Rien Lammertink, en ook Willem Gütlich moest het afleggen tegen Ankie Meyer uit Deventer, evenals Jan Vrug- teveen die kansloos ten onder ging tegen Deventemaar Her man Moorlag. Doordat er aantal spelers zonder bericht weg ge bleven waren, hetgeen zeer te betreuren was, werd er in de herkansingsronde slechts een wedstrijd gespeeld maar wat voor één. Jan Vrugteveen moest het opnemen tegen Willem Güt lich die in de kompetitie niets anders dan nederlagen had moeten incasseren. Jan begon voortvaren maar Willem kwam deels ervaring en deels inzet toch als winnaar uit de bus, maar in de 2e ronde ging hij alsnog kansloos onderuit tegen Gerard Overvelde. Ook Rien Lammertink haalde het einde van de tweede ronde niet want Arjan Hakkert zette hem een sportieve voet dwars die in de 1/2 finale weer ten onder ging tegen de zeer geconcentreerd spelende Gerard. De andere 1/2 finale werd een Deventer aan gelegenheid want Ankie Meyer trad aan tegen Herman Moor- lag, waarbij Ankie tenslotte als winnares tevoorschijn kwam zodat de finale tussen Meyer en Het eerste elftal van Blauw Wit heeft afgelopen zaterdag de uit wedstrijd tegen het Glanerbrugse Sportlust met 0-1 gewonnen. In een gelijkopgaande wedstrijd kregen de gasten in de 88e minuut een strafschop, waardoor de volle winst naar Holten ging. Senioren: Holten 1 - Labor 1 14.30 u. Holten 2 - PH 3 10.00 u. Hector 2 - Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u. Heracles 2 - Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u. Alle andere senioren elftallen zijn vrij. Junioren: De Zweef Al - Holten Al 2.30 u. V. 1.30 u. Rietvogels A2 - Holten A2 12.30 u. V. 11.30 u. Holten A3 - Sp. Rijssen A2 2.30 u. Holten BI - Rietvogels BI 2.30 u. Holten B2 - Excelsior B2 12.45 u. Excelsior B4 - Holten B3 9.30 u. V. 8.45 u. Holten Cl - DOS '37 Cl 1.00 u. Pupillen en leiders opgelet!!! Zaterdag 15 januari is er puzzel een speurtocht in de omgeving van sportpark .Meermanskamp" Alle pupillen moeten om kwart over negen present zijn en de leiders worden om 9.00 uur ver wacht. Wordt heel gezellig! Overvelde ging waarbij het klasseverschil duidelijk tot uit drukking kwam, want Gerard werd overtuigend geklopt, zodat Ankie Meyer het tournooi won maar Gerard de beker in ont vangst mocht nemen voor de best geklasseerde Holternaar of tewel Holtens Kampioen '83. H-klasse In deze klasse voor H-Licenties waren 19 inschrijvingen. Ook hier werd in de eerste ronde in poules van 3 gespeeld, met 1 persoon vrijgeloot. In de verlie zersronde, met recht op een plaats in de tweede ronde, werd fanatiek gestreden. Voor de tweede ronde plaatsten zich 3 Holtenaren, t.w. W. Kwinten- berg, H. Hendriks en R. Hulle- man en één halve Holtenaar nl.. J. Nikkels (Loo-Bathmen, spe lend voor T.T.V. Holten). Wilco Kwintenberg en Ron Hulleman redden het niet, hun tegenstan ders werden uiteindelijk finalis ten. In de 1/4 finale sneuvelde ook Henk Hendriks, zodat al leen Jan Nikkels overbleef om de eer van de T.T.V. Holten hoog te houden. Voor de halve finales plaatsten zich AJJd. Scholten en M. Martens (Beiden T.T.V. Colmschate), K. Stelder (D.T.T.C.) en J. Nikkels (T.T.V. Holten). Nikkels had het vrij gemakkelijk tegen Schotten (21-10- en 21-9). In de andere Op een goed bespeelbaar veld begonnen beide teams voorzich tig aan het karwei. Voor beide elftallen stond er veel op het spel, want bij verlies konden beiden de nog geringe kam pioensaspiraties wel vergeten. Deze speelwijze resulteerde het eerste kwartier in weinig kansen voor de beide doelen. In de 16e minuut kreeg Blauw Wit een uitgelezen kans toen het van arbiter Koopmans op enige me ters van de Sportlust-goal een indirecte vrije trap mocht ne men, maar de bal ging via een Sportlust-speler naast het doel. Aan de andere kant gingen enige schoten uit de tweede fijn van de Sportlust middenvelders over het Holtense doel, dat weer bekwaam werd verdedigd door Ed van Dijk. Ondanks de af wachtende speelwijze van de gasten kreeg in de 34e minuut Fred Hulleman na een solo door het centrum, een goede kans, de bal ging net naast. Na de rust hetzelfde spelbeeld, een ietwat afwachtende Blauw Wit-elf en een Sportlust team dat geen kans zag de sterke de fensie onder de bezielende lei ding van Harry ten Wolthuis in de problemen te brengen. Na 12 minuten spelen hadden de gas theren hun eerste kans toen de Glanerbrugse spits in het straf schopgebied 3 Blauw Witters omspeelde, maar de aange speelde rechtsbuiten zag de bal voorlopig langs Het zelfde euvel trof Henk Aanstoot, die attent een breedtepass onderschepte maar zijn afsluiting was te zwak. Na een goede aanval stopte in de 19e minuut de Sportlust-goalie een in 2e in stantie door Hulleman ingescho ten bal bekwaam. Hierna trok ken de gastheren het initiatief naar zich toe. Dat betekende in de 23e minuut een levensgrote kans uit een corner, die naast werd gekopt en een schot net naast in de 27e minuut. Trainer Scholten had inmiddels een tweetal wissels toegepast, waar bij Joh. Stam Henk Aanstoot kwam vervangen en Richard Beldman de plaats van Henk Bolink innam. Deze twee inval lers zouden in het verloop van deze wedstrijd, waarbij het ven ijn in de staart zat, nog een be langrijke rol spelen. In de 30e minuut bereikte een voorzet van Joh. Stam in het centrum Fred Hulleman, die de bal doorkopte halve finale tussen K. Stelder en M. Martens ging de over winning naar K. Stelder (10-21 en 21-23). De finale tussen Jan Nikkels en Klaas Stelder werd door Jan Nikkels met zijn de fensieve spel, waar de tegen stander totaal geen antwoord op had, gemakkelijk gewonnen met 21-12 en 21-12. op Jan Ros, maar het schot be landde tegen de paal. Na deze actie protesteerden de gastheren fel bij de streng maar goed lei dende arbiter wegens huns in ziens voorafgaand buitenspel. Het resultaat was het wegzen den van de Sportlust- grensrechter door de scheids rechter. De Blauw Witters lieten zich door het tumult niet uit hun spel halen en nauwelijks 4 minuten later bereikte een snelle pass van Hulleman de meegekoen Henri Stam; zijn schot stuitte af op het lichaam van de keeper. Hierna ontke tende de thuisclub een slotoffen- sief en in de 40e minuut schoot een aanvaller op nauwelijks 5 meter van het doel de bal over. In de 43e minuut bereikte een lange pass de snel gestarte en volkomen vrijgelaten Joh. Stam, hij trok een verdediger naar zich toe en plaatste de bal op Ri chard Beldman, die het straf schopgebied binnen kon gaan. De libero van Sportlust zag geen andere uitweg dan een overtreding om de Blauw Witte aanvaller te stoppen en arbiter Koopmans wees naar de stip. IJzig kalm schoot Jan Harbers, die een goede wedstrijd had la ten zien, de bal hoog en be heerst in de bovenhoek (0-1). In de resterende tijd deed Sports lust nog een verwoede poging om gefijk te maken, maar slaagde niet Door deze overwin ning en het gelijke spel van koploper SC Daarle bedraagt de achterstand van de Holtenaren nog 4 punten, waarbij Blauw Wit een wedstrijd minder heeft gespeeld. A.s. zaterdag Blauw Wit-BZSV (Borne) Indien de omstandigheden het toelaten treedt Blauw Wit I za terdagmiddag om half 3 aan tegen het Bomse BZSV. Voor beide partijen een wedstrijd van de waarheid. De gasten bezetten met 1 punt achterstand op lei der Daarle de gedeelte 2e plaats. De Blauw Witters zijn door hun zege op Glanerbrug opgerukt naar de vierde plaats, De achterstand op de koploper bedraagt 4 punten en één wedstrjd minder gespeeld. Blauw Wit heeft nog enige kansen op een hogere klassering. Trainer Scholten kan in deze wedtrijd beschikken over de complete se lectie, waardoor een sterk team geformeerd kan worden. U bent zaterdagmiddag van harte wel kom op „Meermanskamp" om de Blauw Witters aan te moedi gen. Resultaten Blauw Wit junioren SWN Bl-Blauw Wit BI Blauw Wit moest in de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar aantreden tegen SWN. Helaas liep het niet best bij Blauw Wit. Erg veel ballen kwamen terecht bij de tegenstanders die al vrij snel profiteerden van de fouten (1-0) Blauw Wit zocht hierna o.l.v. Andries de aanval, het combineren ging beter maar doelpunten bleven uit Vlak voor rust kwam Blauw Wit gelijk toen André van zo'n meter de bal uit een slecht weggewerkte hoekschop in het net knalde (1- 1). Ook na de rust weer een slaperige vertoning. Blauw Wit maakte de ene blunder na de andere en zo konden de gasthe ren met 5-1 winnen. Tegen Haarle zal het zaterdag heel an ders moeten willen we niet met een nulletje of 10 de boot in gaan. vond j.l. werd het Han t->t. Vrijdagavond j.l. werd het N ieuwjaars-Volley bal toernooi voor rekreanten in 't Mossink gespeeld. Verheugend was het, om naast enkele nieuwe teams, waaronder uit Markelo en De venter, ook weer vele oude be kenden te ontmoeten. Gezien het grote aantal inschrijvingen werd ditmaal met 18 teams in 6 poules gespeeld, waarbij ieder team vier maal een wedstrijd van 20 minuten speelde. Na de voorronden speelden de poules tegen elkaar, hetgeen menige forse strijd opleverde. Hoge eindklasseringen behaal den Markelose Broek, Wansink, A-soos (gemeente), The Nail- woods, Horna, The Family (Beyer) en het team van De Lathmer, terwijl ook Doelhaar (fam. Willemsen), Waakop Reyers, De Wippert, The Angels, de teams van Merlevoort (helaas zonder van Merlevoort) en Scheeffer (P. Zeelte) en de da mes en heren rekreanten fors partij gaven. Hoewel het ge luidsniveau vanuit het veld zo wel als vanaf de tribune vaak anders deed vermoeden verliep het toernooi in een ontspannen sfeer.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 7