Nieuwjaarsreceptie s.v. Holten Teleurstellende nederlaag Holten gemeente Holten A gemeente holten Waterpolo HOLTENS NIEUWSBLAD JUNIOREN BLAUW WIT IN SEPTEMBER NOG NIET OP T VLETGOOR Vertraging door mogelijkheid provinciale subsidie Programma „Blauw Wit' 13 JANUARI 1983 - PAG. 5 Ceremoniemeester Wim Dalhuizen van de afdeling handbal opende zaterdagavond in de kantine van Meermanskamp een druk be zochte nieuwjaarsreceptie van de s.v. Holten. Eerste daaropvol gende spreker was de heer JM. van Doominck, voorzitter van s.v. Holten, die terugblikte op het afgelopen jaar, niet alleen op het gebied van sportieve prestaties, maar hij stond ook even stil bij de diverse jubilea, wijzigingen in samenstelling van verschillende besturen en commissies, de intrede van de shirtreklame en de tot Accommodatie standkoming van het huishoudelijk reglement. handbal toernooi op de velden van Meermanskamp plaats vin den. Dan werd vermeld dat voetbaltrainer Oude Roelink aan het eind van het seizoen de s.v. Holten gaat verlaten. Aktueel Inhakende op de aktualiteit kondigde de voorzitter aan dat (na toestemming van b en w) op korte termijn reklameborden zul len verschijnen op het sportveld. De heer J. Nikkels zou zorg dragen voor het op poten zetten van de sponsoring. De heer v, Doominck besteedde in zijn „blik vooruit" aandacht aan het op handen zijnde tienjarig be staan (26 februari (zat.) van de schaakgroep en het vijfjarig jubi leum van de afdeling handbal. Ter gelegenheid hiervan zal op 19 juni 1983 voor de afdeling IJsselstreek het jaarlijks terug kerend Gerda Schuitert jeugd- Een zeer pover spelend E.M M.S. dat het het moest hebben van een enorme vechtlust, waarbij ook de tegenstander niet werd ont zien, heeft Holten een 1-0 nederlaag toegebracht. Vooral André Dekker moest heel wat aanslagen op de enkels doorstaan. Hoewel de scheidsrechter niet slecht floot trad hij onvoldoende op tegen dit soort uitwassen, die door de trainer van de gastheren door woord en gebaar werden geantameerd. Het wordt de hoogste tijd dat dit soort voetbal wordt uitgebannen. De eerste drie kwartier waren volledig voor de roodzwarten. Tot aan de zestien meterlijn van de tegenstander liepen de com binaties gesmeerd. Dan echter ontbrak het echter aan de no dige variatie. Bijna werd de bui- tenspelval de Holtenaren in de twintigste minuut noodlottig, doch de technisch zwakke gas theren wisten deze mogelijkheid niet te benutten. Vlak voor de rust moest Wim Tulier van de doellijn redden bij een comer van E.M.M.S. Vlak na de pauze kreeg Johan Huzen een uitste kende mogelijkheid Holten op voorsprong te zetten, doch hij miste jammerlijk. Toen ook een kopbal en een inzet van Henry Bronsvoort niets hadden opgele verd, viel plotseling een doel punt aan de andere zijde. Een afstandsschot van Strijker gleed Herman ter Harmsel door de vingers en tot schrik van ieder een verdween de bal over de doellijn. Jammer voor de goed keepende goalie van Holten. Na deze onverwachte achterstand werd het spel bij de roodzwar ten chaotischer, de organisatie verdween en het aantal foute passes nam toe. E.M.M.S. kreeg hierdoor plotseling meer moge lijkheden, doch gescoord werd er niet meer. Deze onnodige neder laag is des te zuurder nu achte raf bleek dat alle koplopers ver loren hebben. Zondag a.s. speelt Holten thuis tegen Labor uit Deventer. De thuiswedstrijden van de Holtenaren zijn tot nu toe succesvol verlopen, Hopen- lijk continueren de pupillen van trainer Oude Roelink a.s. zon dag deze situatie. Trainerswisseling Het bestuur van de SV Holten en trainer G. Oude Roelink hebben in onderling overleg be sloten de verbintenis, die dan twee jaar heeft geduurd, aan het einde van het seizoen te beëin digen. Via een open sollicitatie zal het bestuur van de afdeling voetbal voorzien in de thans ontstane vacature. Inmiddels is bekend geworden dat trainer Oude Roelink met ingang van het volgende seizoen in dienst zal treden van de SV Heeten. Holten Al - Enter Vooruit Al In een vooral in de eerste helft goed spelend Holten heeft Enter Vooruit een verdiende nederlaag toegebracht. Al was de tegen stander niet van zo'n groot for maat. Holten benutte vier van de vele kansen die zij kregen in deze wedstrijd. In de tweede helft maakte Joh. Koopman zijn debuut in Al. Vele malen was hij zijn directe tegenstander te snel af. Helaas kwamen zijn voorzetten niet altijd goed over, maar dat zal een kwestie van wennen zijn. Holten kwam door deze overwinning vaster op de derde plaats, doordat Voor waarts een nederlaag leed. Hol ten Al zal het nu zonder Renee Bannink moeten stellen, nu hij over is gegaan naar het eerste elftal. Veel succes! Holten A2 - BZSV A2 In een eenzijdige wedstrijd heeft A2 een dikke overwinning be haald op deze Bomse formatie Evenals in de uitwedstrijd was de overmacht van Holten groot. Voor rust scoorde Holten twee maal en na rust nog eens vijf maal. Topscorer in deze wed strijd was Gerard Zoetbrood. Enter Vooruit A2 - Holten A3 Met twee invallers voor spelers welke aan de tafeltenniskam pioenschappen van Holten mee deden vertrok Holten naar Enter Vooruit. Vol goede moed want met de grote overwinning thuis in hun achterhoofd wilde men dit ook nog eens herhalen. Dit lukte hen want met de regel maat van de klok scoorde Hol ten. Ga zo door jongens. Vroomshoopse Boys BI - Holten BI Met lood in de schoenen vertrok men naar Vroomshoop. Want aan de thuiswedstrijd had men geen al te beste herinneringen. Deze keer verliep het ook niet zo naar wens. Al in de eerste minuut kreeg men de eerste klap al. Balverlies, een der voorwaartsen van Vroomshoop als de kippen erbij en doelpunt. Holten probeerde van alles, maar het mocht niet baten. BI leed een 6-1 nederlaag. Zaterdag komt Rietvogels, succes jongens. Sp Rijssen B2 - Holten B2 Holten B2 leed tegen koploper Sp Rijssen een dikke nederlaag. Kon Holten zo rond St. Nicolaas nog wel eens voor verrassingen zorgen, zaterdag in Rijssen was dat geenzins het geval. De Rijs- senaren hadden weinig moeite om de makke rood-zwarten met een 7-0 nederlaag naar huis toe te sturen. Holten B2 heeft hope lijk uit deze afstraffing geleerd. Holten B3 - Sp Rijssen B3 Holten B3 zette zijn overwin ningsreeks voort door Sp Rijs sen met 2-1 de baas te blijven. Rietvogels Cl - Holten Cl Holten Cl is het nieuwe jaar begonnen met een nederlaag, welke gezien het aantal kansen niet nodig was geweest. Rietvo gels begon de eerste helft goed en was dan ook het meest in de aanval. Na ongeveer een kwar tier spelen scoorde Rietvogels. Holten kwam terug door Arno Stukker die een fout van de keeper goed afstrafte. Nog voor de pauze tilde de Almeloers de stand nog naar 2-1. In de tweede helft wisten zij nog een keer te scoren hetgeen Holten niet lukte, omdat de afwerking slecht was. Wellicht staat zater dag het vizier tegen DOS beter. De verschillende accommodaties van s.v. Holten werden nog eens nader bekeken, mede in verband met de dit jaar te verwachten verhuizing van Blauw Wit naar het nieuwe sportveldencomplex 't Vletgoor. De atletiekaccom- modatie werd beneden alle pijl genoemd evenals de handbal voorzieningen. In dit geval werd ook naar de beperkte mogelijkheden van de gemeente gekeken en werden de woorden van burgemeester Van Rappard (gesproken tijdens de nieuwjaarsreceptie van b en w) „De vanzelfsprekendheid van realisatie van nieuwe dingen is verdwenen en de uitdaging tot zelfwerkzaamheid moet ontstaan om tot nieuw dingen te komen", aangehaald! Voorzitter Van Doominck merkte op zeker gehoor te wil len geven aan deze oproep om op deze wijze op Meermanskamp nieuwe dingen te kunnen reali seren. Andere punten in zijn be toog waren een uitbreiding van de aandacht voor de rekreties- port, een pleidooi voor zaalvoet bal in s.v. verband, een oproep voor deelname aan de gebruike lijke s.v. aktiviteiten, ook die van de supportersvereniging en tenslotte de mededeling dat dit jaar geprobeerd zal worden be langstelling te wekken voor de gehandicapten door het laten plaatsvinden van één van de wedstrijden uit het vierlanden- toemooi rolstoelbasketball in de sporthal. De afdeling schaken kwam tij dens de Nieuwjaarsreceptie met een bijdrage in de vorm van een lied, voorafgegaan door enige in leidende woorden van schaker J. Middelink. Een vele coupletten tellend chanson werd gezongen door Jaap Schipper, onder steund door een groepje „ach tergrondschakers" genaamd „De Japio's". Er volgde nog een solo optreden van Wim Dalhuizen en een politieke improvisatie van Jan Luesink, waaruit bleek dat landelijk bekende politici veel gelijkenis vertonen met politieke en sportieve coryfeeën uit Hol ten. Muzikaal werd de receptie omlijst door het Salland Combo. Afgelopen zondag speelde de po loclub een thuiswedstrijd in het overdekte IJsselbad te Deventer tegen Steenwij k. Deze club speelde een sterke wedstrijd terwijl de Holtemaren het goede spel niet konden vinden. De eerste goal werd dan ook vlug geschoord door Steen wijk ge volgd met een tegengoal van Wim Bode maar deze gelijkma ker hield maar even stand en het was dan ook al vlug 4-1 voor Steenwijk toen de heren voor de derde periode moesten aantreden. Na een kleine fout van de Steenwij kers wist Wim Mooiweer zijn kans te benutten en maakte er 4-2 van. Hierna werd het 5-2 en onze ploeg zakte verder weg en moest toezien hoe invaller Edwin Wiss ink binnen vijf minu ten met een hoofdblessure het water moest verlaten waarna de stand verder opliep en het 7-2 werd toen de scheidsrechter af floot. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 4 JANUARI 1983 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan mevr. Pluygers voor het vernieuwen van de dakconstructie van de berging en een gedeelte van de bakkerij Oranjestraat6; - aan de heer G. Wansink voor de bouw van een rundveestal bij het pand Rijssenseweg 3; - aan het G.E.B. voor de bouw van een 10 kV hoogspanningstransforma- torkast aan de Oorperdijk; - aan de heer E. Ovsrmoen voor het maken van een tochtsluis bij de woning Dorperdijk 11; - aan de heer B.J. Stevens voor het vernieuwen van de westgevel van de jongveestal bij het pand Espelodijk 7; - aan de heer H. Klein Teeselink voor de bouw van een garage bij de woning Oude Diepenveenseweg 13; 2. aan de heer H. Klein Velderman vergunning verleend voor het kappen van een wilgenboom bij het pand Vrijheidslaan 3; 3. aan M.A.C. „de Hoiterberg een collectieve vergunning verleend voor oriënteringsritten in 1983; 4. aan de heer D. Korhom vergunning ingevolge de Drank- en Horeca- wet verleend voor de uitoefening van het restaurantbedrijf in het pand Landuwerweg 19; 5. aan de Jeugdeodöteit „de Schure" vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend voor de uitoefening van het cafébedrijf in het pand Beusebergerweg 27; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. VASTSTELLING NIEUWE VERORDENING OP DE VLEESKEURINGSDIENST Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dattergemeen- tesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van die gemeente van 26 oktober 1982, nr. 306/Rij, tot vaststelling van een Verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de gemeente Holten. Dit besluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Overijssel bij hun besluit van 7 december 1982, nr. 155438, afd. 4 v.m.w. Tegen betaling der kosten is bovenvermelde verordening ter gemeentesecretarie ver krijgbaar. Holten 13 januari 1983 Burgemeester en wethouder voornoemd, W.L.F.C. vanRappard burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris HUISVUILOPHAALDIENST De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd dat de regeling van de huisvuilophaaldienst met ingang van 1 januari 1983 is gewijzigd ta.v. de navolgende routes: a. de donderdagroute (ó.a. Gaarden, Boschkamp, en de Hasr) wordt thans op vrijdag opgehaald; b. de vrijdagroute (o.a. Deventerweg, Dijkerhoek, Espelodijk, Raalterweg en Holjterberg, alsmede containers zomerhuisjesterrein) wordt thans op donderdag opgehaald. TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.O. EN ARTIKEL 50, UD 8 WONINGWET Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de heer E. Rozendom, wonende Rietmolenstraat 8 te Holten, een aanvraag om vergunning voor de bouw van een woning met garage/berging op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3861, plaatselijk gemerkt Rietmolenstraat 10, is ingediend. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het (nog niet onherroepelijk geworden) bestemmingsplan „Kom Holten", omdat het te bebouwen perceel daarin de bestemming „doeleinden van handel en bedrijf II, categorie M (molen)" heeft Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is (zal zijn) met een in voorbereiding zijnde gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan „Kom Holten", bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van dit plan en derhalve de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 17 januari 1983, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenver melde wetsartikelen ten behoeve van het onderhavige bouwplan bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan „Kom Holten" en het ontwerp van een gedeeltelijke herzie ning van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovenge noemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 13 januari 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, W.LF.C. van Rappard, burgemeester. G.J. Langen, secretaris. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragem om vergun ning Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen vanaf 17 januari 1983 tot en met 17 februari 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinder wet van: 1. de heer D.J.A. Podt, Manenschijnsweg 16 te Holten, tot het oprichten in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank-inhoud 1200 liter; 2. de heren G. en G. Kolkman, Fliermatenweg 2 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een fokvarkens- en rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 17 februari 1983 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 10 februari 1983 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Ter inzagelegging beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 4 januari 1983 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer H.J. Hulsman, Boerendanssteeg 29 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter -) omvattende vergunning; 2. De heer E. Kriegar, Espelodijk 9 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in twee bovengrondse tanks van elk 1200 liter en opslag van huisbrandolie in twee ondergrondse tanks van elk 500 liter; 3. fa. Gervedink Nijhuis, Dorpsstraat 43 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een inrichting voor de opslag en de verkoop van vuurwerk in het perceel Dorpsstraat 45. De beschikking en alle ter zaken zijnde stukken gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 17 januari 1983) op de gemeente secretarie afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 18 februari 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist in tegenstelling tot wat het college van Burgemeester en Wethou ders in haar aanbiedingsbrief bij de begroting van 1983 nog be weerde zit het er niet in dat de zaterdagvoetbal vereniging Blauw Wit per 1 september op het nieuwe sportpark *t Vletgoor zal spelen. B. en W. van Holten is namelijk druk bezig een subsi die van Provinciale Staten van Overijssel te verkrijgen in het kader van een regeling voor leerlingen-bouwplaatsen. De beslis sing daarover valt echter pas in juni van dit jaar zodat septem ber een onhaalbare zaak wordt. Het gemeentebestuur heeft de realisering van de tweede fase van 't Vletgoor (o.a. de bouw van de kleedkamers) in haar aanmelding gecombineerd met de bouw van het clubhuis van Blauw Wit (voor welke kosten de club zelf moet opdraaien). Het gesprek dat B en W daar afgelopen maandag in Zwolle over had met gedeputeerde Dij- kema stemt burgemeester Van Rappard optimistisch. „Ons plan viel in goede aarde. Het voldoet aan alle eisen voor subsidie en het past in de sfeer waarin deze subsidie wordt toegekend. Vooral het feit dat we samen met Blauw Wit een totaalproject kunnen presenteren is een sterk punt in ons voordeel. We heb ben van Dijkema te horen ge kregen dat het niet gaat om wie er het eerst komt, maar om de aantrekkelijkheid van de plan nen. Tot half maart kunnen er aanvragen worden ingediend. In juni valt de beslissing", aldus de burgemeester. Ook wethouder Rustebiel, die o.a. sportzaken beheert heeft vertrouwen in de aanvraag, „Wij hebben het voordeel dat de plannen voor "t Vletgoor al in de begroting voor 1983 waren opgenomen. Het is dus niet zo dat we snel iets bedacht hebben om voor subsidie in aanmerking te komen". Rustebiel vindt de mogelijkheid van subsidie de moeite waard om daarvoor af te zien van het streven Blauw Wit in september de competitie op 't Vletgoor te laten beginnen. De wethouder: „Deze mogelijkheid konden we eenvoudig niet laten lopen. Voor Blauw Wit betekent het dat ze waarschijnlijk wat langer op Meermanskamp moeten blijven, maar deze nieuwe ontwikkeling is het dat wel waard. Overigens gebeurt alles in goed overleg met Blauw Wit". Hoe groot de eventuele subsidie zal zijn wil het college niet prijsgeven. Met de werkzaamhe den op 't Vletgoor zijn in totaal 550 manweken gemoeid. BZSV (Borne) I öemoren: Blauw Wit I 2.30 Daarlerveen 4 - Blauw Wit 2 12.30 u. V. 11.30 u. Daarle 2 - Blauw Wit 4 Aanv. Junioren: Blauw Wit A is vrij. i Blauw Wit BI - Haarle BI 2.30 u. De Zweef B2 - Blauw Wit B2 2.30 u. V. 1.45 u. Blauw Wit B3 - O.N. B5 11.00 u. Blauw Wit - Pupillen opgelet!!!! A.s. zaterdagmorgen (15 januari) worden jullie allemaal verwacht in het clubhuis van S.V. „Hol ten" op sportpark „Meermans kamp". Aanwezig zijn om uiter- fclm. 12.45 uur. Kijk even in kwart over negen!! Blauw kastje bi) Beltman. wlt en s v-

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 5