Medische diensten 'Kinder (lustrum) feest Fienpreovers in het Bonte Paard Verloting sv BATO mgggj Albert Jan Reinaardus; Vishandel vraagt om verregaande precisie en hygiëne AC VIERT VIJF JARIG BESTAAN Kerkdiensten Vakopleiding Vishandel Scheiding! HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft r7=1 13 JANUARI 1983 PAG. 3 1 Arts J.F. Sytsema, Keizers- weg g 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging H. AanstootrLensink, Hexel- seweg 22a, Wierden, tel. 05495-15 66 b.g.g. 05700- 2 27 00. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke woensdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts J. Ph. Koppert, T. van Ame- rongenstraat 25, Markelo, tel. 05476-22 00. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts W.C.W. Wamelink, Hout- weg 18, tel. 05483-20 04. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk. Gaar denstraat. St. voor Maatsch. dienstver lening midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappijlijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruis ge bouw. Gaardenstraat 31. Zieken vervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteit en gas- voorziening, tel. 1814. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-712 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht). fclbert Jan Reinaardus (27), vishandelaar in Holten, evenals zijn vader en verantwoordelijk voor de in- en verkoop van de ver schillende vissoorten plus natuurlijk de schoonmaak van de pro nkten, het gereed maken voor die verkoop, is een man die niet omaar zijn leventje leidt. Integendeel, naast zijn vrij drukke werkzaamheden geeft hij ook via de Stichting Vakopleiding Oost Nederland zo'n 20 lessen per seizoen aan hen die of uit belang stelling of bij wijze van omscholing „brood" zien in de vishandel in al zijn facetten. Holten is één van de zeven Nederlandse plaatsen waar een oplei ding voor deze branche wordt gegeven. Andere plaatsen zijn bij voorbeeld Venlo, Groningen, Thoolen, Scheveningen en Den Helder. Allemaal aardig uit de richting en vandaar dat zijn cursisten uit tal van plaatsen komen, niet altijd uit de directe omgeving. „Onder mijn leerlingen bevindt zich uiteraard een aantal hob byisten, maar verreweg het grootste deel, zeg maar rustig 2/3 van de groep volgt in deze huidige problematiek van werk loosheid de cursus, om middels deze omscholing aan „de bak" te kunnen komen in de vishan del. Hetgeen betekent dat men vrij gemotiveerd aan de cursus begint, iets wat op zijn beurt weer zijn weerslag heeft op een prettige sfeer onder de lessen", vertelt Albert Jan. Het is dit seizoen voor de vierde maal dat hij de cursus geeft. Een cursus die zowel uit praktijk als uit theorie bestaat. Voor het geven van de praktijklessen wordt uit geweken naar de hal nast zijn woonhuis aan de Keizersweg, een hal van 35 bij 12 meter. Onder zijn woonhuis is een theorieruimte gecreëerd, die overigens tevens ter beschikking van zijn vrouw staat. Zij geeft naai- en handwerklessen. Lessen worden door Albert Jan gegeven wekelijks op de donderdagen tussen 9.00 en 13.00 uur. „Het gaat om een vakopleiding, met een ambachtelijk diploma. Ge werkt wordt volgens een cursus plan, helaas tamelijk verouderd, dus is het zaak zelf je cursus zoveel mogelijk up to date te houden middels veel te lezen je te verdiepen in nieuwe ontwik kelingen in deze branche. Op deze wijze bepaal je een groot deel van de cursus zelf. Iets wat vrij veel tijd aan voorbereiding per les vraagt. Ik doe dat erg graag, gezien uiteraard mijn be langstelling voor de materie. Je leert er zelf ook enorm veel van". We mochten een kijkje nemen in de „koele" praktij kruimte, waar werkelijk aan al les is gedacht. Materiaal in de vorm van schalen, kommen en gereedschap is volop aanwezig, evenals schoonmaakprodukten, want de vishandel is een tak van handel die om uiterste hy giëne vraagt. In theorie leert men dat tijdens de les. Voedsel en hygiëne, in de praktijk is het zo dat na afloop van een les met een paar man de zaak weer tot in de puntjes achtergelaten moet worden. „Als je een mak kelijk uitgevallen persoontje bent kun je deze handel beter vaarwel zegen", vindt docent Reinaardus die zelf uiterst kri tisch ten aanzien van hygiëne te werk gaat. „Je hebt met verse produkten te maken en dat vraagt om dagelijks terugke rende aandacht". Tijdens de cursus leert men alles over Zout- en Zoetwaterbewoners, Biologie, Kwaliteitsbeoordeling, Verduurzaming in de vorm van koelen, vriezen of conserveren. Bereiding van vis, visconserven, visserijmethoden. de Markt kraam en de Winkel, de Waren wet, het combineren van theorie en praktijk middels trancheren en het opmaken van salades en visschotels en nog veel meer be langrijke facetten van de vis handel, waarmee dan blijkt dat als je erin duikt erg veel moge lijkheden zijn. „Vroeger bestond de cursus uit 12 lessen, inmid dels uitgegroeid tot 20 en dat geeft duidelijk veel meer moge lijkheden voor zowel cursist als docent", aldus Reinaardus. Het was een genoegen met een zo enthousiast man over „gewoon" zijn vak te praten! Dat vak wordt dan ook al der tig jaar door zijn familie in Hol ten uitgeoefend en vishandel Reinaardus is dan ook als zoda nig een begrip. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOR R81HN za- 9-00-12.00 lel 05470-2264 lel I5483-1B47 koopavond Goor Slalinslaae 24 Waagweg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Officieel donderdag 13 januari viert AC Holten haar vijf-jarig be staan, want 13 januari '78 opende dit 12e AC restaurant in Neder land voor het eerst zijn poorten van het publiek. Dit komende lustrum wordt gevierd en dan speciaal voor die groep kinderen die inmiddels eveneens de vijfjarige leeftijd heeft bereikt. Het gaat er namelijk om. dat zij die geboren zijn op diezelfde 13de januari in het jaar '78 en in deze regio woonachtig zijn zich per brief of briefkaart kunnen aanmelden voor een gezellig middagje uit, samen met hun ouders, op 22 januari aanstaande. De kinderen die op deze 13de zjjn geboren krijgen sowie so een uitnodiging, maar ook de kinderen die tussen 13 en 19 ja nuari zijn geboren kunnen pro beren in aanmerking te komen voor deze feestmiddag. Maxi maal gaat het om 125 mensen als je er snel by bent?? Kinde ren plus hun ouders krijgen die zaterdagmiddag een zalig menu voorgeschoteld en er wordt ge zorgd voor plezier met een kin derartiest. Men kan een briefje sturen naar AC restaurant Hol ten, W. Muller, Langcstraat 22, 7451 ND Holten, telefoon 05483- 26 80. de heer G W. Knapen 159) was een dezer dagen 25 jaar in dienst van de Gemeente. Hij werkte enkele jaren als stoker bij de oude ULO aan de Dorps straat, maar werd al snel be vorderd tot congièrge. In de do- centejikamer van de scholenge meenschap werd dit ambtsjubi leum gevierd in aanwezigheid van mevrouw Knapen en de kinderen, plus het niet onder wijzend personeel, waaronder werksters en administratie. Van deze collega's kreeg hij een en veloppe met inhoud aangeboden. Uit handen van burgemeester van Rappard kreeg hij het be kende „gemeentebord". Burge meester van Rappard merkte op dat het hoogtepunt bereikt is wat betreft het aantal scholie ren. „Over twee jaar als de heer Knapen de V.U.T. leeftijd be reikt heeft zal dit aantal fiks gedaald zijn", aldus de heer v. Rappard. Zaterdagavond 22 januari hou den de Fienpreuvers hun jaar lijkse Prinsenbal in zaal het Bonte Paard. Prins Theo I biedt zijn onderdanen een zeer geva rieerde avond o.l.v. oud Prins Jan Nikkels. President Jan Lue- sink houdt ons nog in 't onze kere over de inhoud van zijn rede, maar kwaliteit biedt Jan altijd. Dat kunnen we ook zeker zeggen van de HMV Hofkapel. Op de grens van Bathmen en Holten verzamelt Mans van Vangeldiek zijn fraaie dialecti sche teksten, een traditioneel stukje optreden van Teun Deijk jr. voor de pauze komt nog een oud Fienpreuvers-duo: Gert v. Gunder Jan Oosterkamp aan bod, succes verzekerd. Na de pauze de hofkapel, een politiek getint optreden van Nikkels, deze keer solo. Vervolgens een Markelose zanggroep waar we veel verwachtingen van hebben en dan als sluitstuk plattelands conference van Veneklaas en Jansen, die ons met vele Dij- kerhoekse en Holtense wetens waardigheden weten wijs te ma ken. Na een finale met alle ar tiesten, krijgt dan dansorkest Rhodos de vrije teugel. Kaart- voorverkoop bij hofbar Jansen, café Kalfsterman, café Maats, speelgoed v.d. Maat foto Jan ten Velde en bij café 't Bonte Paard. Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. H.J. Ekker. 19.15 uur: ds. W. Vons. Uit- gangscoll. voor plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Sletterink-Kromdyk en Jenny Vukkink. Geref. Kerk 9.30 uur: ds. P. Wildschut van Monster. 15.00 uur: ds. H. Lenters van Apeldoorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kindeme- vendienst (klas 4) o.l.v. mevr. Wolters. Oppasdienst: Gea Zwiers, mevr. Smit-Paalman, KNIPT1P Een onbewaakte auto met daarin een came ra... dat is vragen om diefstal. Jenny Nykamp (res.), mevr. Paalman-Zwiers, mevr. Dul-de Fockert, mevr. Bosschers- Welink (res.). R.K. Kerk 9.30 uur: (Gebouw „Irene" H. Mis. Dijkerhoek 10.00 uur: ds. W. Vons. Uitr gangscoll. voor plaatselijk jeugdwerk. Okkenbroek 10.00 uur: ds. G. Bouman. Maaltyd des Heren. Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 uur. De trekking was op 30 dec. '82 in aanwezigheid van de Holtens politie. De prijzen zijn inmiddels alle maal bij de winnaars thuis be zorgd, Dank voor uw steun. Bedrijfsleider W. Muller, links op de foto, in gezélschap van chef kok J. Bollee, vóór AC Holten, waar zaterdag 22 januari een groep vijf-jarigen in gezelschap van hun ouders het lustrumfeest krijgen aangeboden. Het zal in totaal om maximaal 125 mensen gaan. Ze kwamen om hun moeder staan, en keken haar droef vragend aan: Waarom is pappie weggegaan, wat hebben wij verkeerd gedaan? Waarom liet hij ons zó alleen, en ging voor altijd van ons heen. Wie laat er nu mijn vlieger op, wie zet het beentje aan mijn pop? Geen nachtkus voor het slapen gaan, wie zegt vlug de pyama aan. Wie speelt nu halma of kwartet, wie brengt ons op zijn rug naar bed. Zijn alle voornemens gedoofd, die ze elkaar hebben beloofd. Wat waren ze 't eens toen ze samen trouwden, ze zouden door dik en dun van elkaar houden. 't Was al die jaren goed gegaan, ineens was alles van de baan. Wat vond hij bij dat jongere kind, dat hij bij haar nu niet meer vindt. Wat is het dat hun leven scheidt, die liefde is nu haat en nijd. Geen goed woord meer, geen vriendelijkheid, maar 't kind dat 't meest er onder lijdt. In eens mist het zijn ouderpaar, en is alleen nog mammie daar. Ze kunnen het niet accepteren, dat pappie nooit terug zal keren. Ik heb geen kind maar begrijp ook niet, waarom doen mensen elkaar zo veel verdriet. Mensen die het zó eens waren beiden, daar mag alleen de dood die levens scheiden. Holten, januari 1983 B.C. de Haas-Boekbinder Vrijdag 14 januari 22.10 u. Aanvang nachtvoetbal- toumooi om de „Tru us bokaal" in sporthal ,,'t Moss ink" Zaterdag 15 januari 9.15 uur Puzzelspeurtocht voor Blauw-Wit en S.V. „Holten" pu pillen rondom „Meermanskamp" (zie bericht) 10.00 uur Aanvang springwed- strijden in manege Beldman (zie ber.) Zondag 16 januari 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 18 januari KNIPTIP Niemand de deur uit voor een dagje genieten in de buitenlucht zonder de ca mera! Om alle leuke bele venissen vast te kunnen leggen. 8.30 uur Aanvang opruiming bij fa. Huzen in Dijkerboek (zie adv.) 14.30 uur Bijeenkomst Bej. So ciëteit „Holten" in gebouw „Irene" 19.30 uur Klaverjassen S.V. „Holten" in clubhuis „Meer- manskamp". Woensdag 26 januari 20.00 uur Jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" Donderdag 27 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Chr. Bond van Platte landsvrouwen in „De Kande laar"

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 3