Nieuwjaarsreceptie met Thomasvear en Pieternei Energiebeleid raakt ons allemaal Competitie programma HOLTENS NIEUWSBLAD CONFERENCE JANUARI '83 badmintonclnb-holten 13 JANUARI 1983 - PAG. 11 Nieuwjaarsgroeten en wensen alom en zo ook bij de Holtense plattelandsvrouwen, die hun bestuur tijdens de Nieuwjaars- ceptie de beste wensen deden toekomen. Diezelfde avond trad onder leiding van de heer Bak huis uit Deventer een Volks dansgroep op. Na de pauze gaf dezelfde heer Bakhuis samen met zijn vrouw een show van Tsjechoslwaakse dansen, geheel in klederdracht. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld een optreden van het Nieuw jaarsduo Thomasvear en Pieter nel, respectievelijk mevrouw Klein en mevrouw Oolbekkink. Hun conference werd samenges teld door de dames Dikkers, Wansink en v.d. Wijk. Goedenavond, allen bij elkaar Wij wensen u het beste voor het nieuwe jaar. Het is al weer vijf jaar geleden, Datr wij hier onze nieuwjaarswens deden. T. Toen stonden wij ook in deze zaal. Herken jij de mensen allemaal? P. Natuurlijk niet, mijn lieve man! Je snapt toch wel dat dat niet kan. De Plattelandsvrouwen kregen veel nieuwe leden. Er zijn al meer dan 250 tot op heden. En zoals normaal is in het leven, Is ook hier niet alles gelijk gebleven. T. Nee, dat snap ik Pietemei. Zeg eens: wat gebeurde er dan wel? P. Thomasveer, je bent toch niet vergeten, Dat ik hier eens ben gaan eten. Onze afdeling vierde toen feest Omdat ze 35 jaar was geweest. T. O ja, en dat was het niet alleen De Plattelandsvrouwen kwamen nogmaals op de been. De landelijke bond was in 1980 50 jaar En vele vrouwen kwamen toen in de Flevohof bij elkaar. Voor een dagje uit waren ze best te porren. In 't voren koken en vroeg op zonder morren. Over belangstelling had het hoofdbestuur niet te klagen. Ze moest de Flevohof twee keer in gebruik vragen. P. Ja, ik had een prachtige dag. Weet je wat ik allemaal zag? Duizenden vrouwen binnen en buiten Geruite en geplooide rokken om de kuiten, Volksdansen, klederdrachten, discussies, cabaret, En er waren tentoonstellingen opgezet. Voedsel voor je geest en je lichaam Al moest je er soms lang voor in de rij staan. T. En in maart 1981 was het weer raak. In Zwolle was het toen een drukke zaak. De Overijsselse bond kon toen haar jubileum geven Omdat ze ook 50 jaar overeind was gebleven. P. Eigen leden toonden een prima revue Over de Plattelandsvrouwen van vroeger en nu. De handwerktentoonstelling was weer af! En van de markt in de Buitensoos stond ik pafj De leden hadden prachtige dingen gemaakt En we waren al snel door de handel heengeraakt. T. Het waren niet alleen feesten van de Bond Waar je aktieve Plattelandsvrouwen vond. Ook in Holten werd van alles gedadn En soms verleenden zij hun medewerking daaraan Zoals in 1979, toen was het hele dorp op de been Omdat burgemeester Enklaar na 34 jaar verdween. P. Nou ja, verdween... hij ging in Dijkerhoek wonen En hier is een nieuw burgervader gekomen. Maar verder kreeg het, dorp ook nog een nieuw gezicht, De Smidsbelt werd een mooi plein en goed verlicht. T. Het dient voor tal van aktiviteiten, Zoals de markt en 's zomers zijn er festiviteiten. Dansgroepen, kermis, braderie en nog veel meer Onder andere een operette in Oostenrijkse sfeer. P. Er stond een mooi hotel. Nou, dat leek me wel. Ik dacht: 'k ga er lekker dineren En blijf er ook logeren. T. Is het waar, was je dat werkelijk van plan? Daar snap ik nou echt niks van. Je toch toch zien dat het voor het openluchtspel was. OCH, COC en HMV waren er erg mee in hun sas. P. Was jij nog op het Houthakkersfeest? Of ben je naar het schaap-scheren geweest? Er was aan het spit ook een wild zwijn Daar kon je van eten bij stokbrood en wijn. T. Maar HMV is voor meer dingen goed Ze zijn er ook als je oude spullen kwijt moet Ze kunnen een Taptoe organiseren En in zeer dichte mist musiceren. P. Ja, muziek, dat mag men hier graag horen. Daarom zijn er ook zo veel koren. En wat een goede traditie werd: In de aula van de Scholengemeenschapo het Koffie-concert. T. Hebben de Plattelandsvrouwen voor al die dingen tijd? Komen ze nog toe aan hun eigen beleid? P. Je bedoelt het nieuwe beleid van de Bond? Wat ik eerst zo ingewikkeld vond? Recreatie, educatie, vorming zit nu in het plan Ook in Holten weten we daar al van. De nieuwe Bondsfilm konden we bekijken gaan En daarna aan het discussiëren slaan De film toonde niet wat we er van verwachtten 't Was óm de oude film dat we heel hard lachten. T. Uitstapjes en reizen, dat trekt altijd aan. Maar jij wou toch ook nog naar een cursus gaan? P. Ik wil dit jaar naar de B.B.V.O. Ze zeggen: het is er zo! T. Ach toe, mijn lieve vrouw Dat is toch niet meer wat voor jou? Jij hebt alleen maar lagere school En dan nog naar de B.B.V.O.? P. B.B.V.O. betekent Beter Bewegen voor Ouderen, En dat is iets wat ik wel kan. Als we dan weer naar de Seahorse-fabrieken gaan, Word ik ook niet zo moe van het staan. T. Dan hebben ze het bij de Enkco beter voor elkaar, 'k Heb staan kijken, wat een vrouwen kwamen daar! Met tassen vol vlees ging het naar huis. Toen wilden jullie wel graag weer naar het fornuis. troonwisseling uitbundig P. Zeg Thomasvaer, wat hebben we gevierd En wat waren de straten prachtig versierd. Hoeveel denneboompjes zouden er wel hebben gestaan 't Was groen met rood, wit, blauw en oranje bovenaan. T. Er waren toen veel Canadezen hier te gast Die waren door die versiering natuurlijk verrast Hoewel het voor de koningin was gedaan, Deed het hun toch ook veel eer aan. P. Vorig jaar op Koninginnedag stond ik voor het gemeentehuis klaar Om te kijken naar de Aubade aldaar Maar wie er ook verscheen... Geen schoolkinderen op de been. T. Maar wist je dan niet dat ze voortaan zingen op de Smidsbelt? Iedereen stond daar keurig opgesteld. De Klepperklumpkes dansten op de maat. En HMV marcheerde over straat. P. Weet je, Thomasvear, waar ik me wel eens zorgen over kan maken? Zag je in de dorpskern al die leegstaande zaken? Niet alleen winkels, ook fiats staan te koop of te huur. Is dit door de slechte economie of zijn ze te duur? T. Er is ook nog geen nieuw gemeentehuis gekomen. Blijft dat voorlopig nog bij dromen? P. Och, weet je, men kan niet alles in èën keer klaren. Er moet ook nog wat blijven voor volgende jaren. En in het dorp is de ruimte toch wel fijn, Vooral als er 's zomers ook toeristen zijn. T. Ja, voor je vakantie hoef je niet meer naar het buitenland te gaan. Ook aan de wintersport wordt hier zelfs gedaan. Op de ijsbaan heb je 's winters veel plezier En soms is er in de Berg ook veel vertier. Als er sneeuw ligt, dan lopen ze met lange latten onder de benen LAUGLAUFEN noemen ze dat, dan glijden ze zo naar beneden. P. Soms organiseren ze 's avonds een tocht met fakkellicht in een sneeuwlandschap een prachtig gezicht. T. De Koetsenkerels hadden ook een mooie rit bedacht met oude rijtuigen en passagiers in klederdracht. 't Was leuk en deze nostalgische sfeer herinnert ons aan de dagen van weleer. P. Maar ze me eens, mijn beste Thomasvaer; Waarom was er geen Overijssel-rit vorig jaar? 't Was toch altijd goed georganiseerd en ik heb gezien Dat na afloop de wegen werden geschaafd, vaak beter dan voor dien. Misschien is hier dit jaar een oplossing voor te vinden, Want de motorsport heeft toch vele vrinden. T. Ja, maar 't ging om de route van de MAC B. en W. krijgen soms de Provincie op hun dak. Er wordt ook al over een Landschapspark gepraat, Opdat de Holterberg niet meer wordt geschaad. P. Men ivordt wel heel zuinig op de bomen Maar ik zie het er dit jaar nog niet van komen. Er is altijd gebrek aan centen. Toch passen we goed op onze monumenten. T. De molen in Dijkerhoek was lelijk in verval geraakt. Maar gelukkig is ze nu gerestaureerd en in orde gemaakt. P.S. Als wij op reis gingen met de Bond Reed de bus ook wel eens langs molens rond. Bij de Zaanse Schans en in Kinderdijk Stonden heel veel molens te kijk. T. De OAD is niet alleen voor binnen- en buitenlandse toer In eigen plaats geven ze service door het streekvervoer. De lijndienst werd in het dorp omgeleid. Zodat er nu ook een bus langs de Diessenplas rijdt. Daar werd op veler verzoek een halte gecreëerd Wat door de Diessenplasbewoners erg wordt gewaardeerd. P. Voor mensen die wat kleiner willen wonen is er nóg een flatgebouw gekomen. T. Was jij al in de service-flat „De Molenbelt"? Je hebt daar zo'n mooi uitzicht op het hockey-veld. P. Was er niet iets met de grasmat, Tomasvaer? Of is dat inmiddels al klaar? T. De hockey speelt nu op 't Vletgoor Dat ligt tussen de Larenseweg en het spoor. De akkommodatie is nog niet klaar Wie weet komt het nog dit jaar. P. Ik was deze zomer vrijdagsavonds veel in het zwembad Hoefden we thuis ook mooi niet in bad. Heb je gehoord dat ik ook aan de avond-4-daagse heb meege daan? Ik heb er wat afgezwommen, baan na baan. T. Heb je mij nog bij de fiets-4-daagse gezien? Ik was nummero vijfhonderdtien. 't Was een genot te fietsen met het mooie weer. En hier... deed het nog helemaal niet zeer. P. Waarom zou je daar last van krijgen? Je kunt ook nog traplopen zonder hijgen? Als je maar goed in beweging blijft, Wordt je niet zo gauw stram en stijf'. T. Jullie hebben een aktief ere-lid Die nog vaak op de fiets zit. In april werd mevrouw Nagelhout tachtig jaar. Die dag kwam er een grote vriendenschaar haar feliciteren en bedanken En ze kreeg een serenade in vrolijke klanken. P. Sommige mensen zijn altijd aktief Houden geest en lichaam soepel en vief. Ze hebben voor allerlei zaken belangstelling En vinden bij de Plattelandsvrouwen veel van hun gading. T. Ja, op die avonden bij Vosman in de zaal Komt men vaak massaal. Vaak zijn er wel honderd vrouwen Even uit de zorgen van hun huishouden. P. Weet je wat ik van smommige leden niet zo goed kan waarde ren? Dat ze zich blijkbaar tijdens een lezing of voordracht niet kunnen concentreren Als de Pauze is geweest Dan begint het feest. Terwijl iedereen zit te luisteren Begint er één te fluisteren: „Ik moet de koffie nog betalen, Laat ik het meteen maar voor de dag halen". En dan begint het gekletter met geld, Al rammelend op het schoteltje geteld. T. Ach Pietemei, dat bedoelen ze vast niet zo kwaad Ik kan je zeggen, al vast bij voorbaat! Nu ze weten dat jij en misschien wel meer vrouwen dat als sto rend ervaren Het rammelen met geld voor na afloop bewaren. P. Er worden zeer verschillende avonden georganiseerd. Maar de meeste worden door iedereen gewaardeerd. Voorlichting over kip, ei, groente en fruit Maar één avond sprong er zeker uit. T. Dat was de avond van de De hele zaal had dolle pret P. Het was wel een beetje raar, Er stonden keurige taféls klaar, Maar de maaltijd moest door ons worden bereid. We werden door echte slagers ingewijd. T. Het eten zal wel goed zijn geweest. Maar de wijn maakte het helemaal tot een feest! En toen er nog een slager kwam zingen, gebeurden er de dolste dingen. P. Maar we zijn toch vaak serieus, Een ander onderwerp is dan de keus. Op een cursus kun je heel veel leren Dat heb ik ervaren, al vele keren. T. Je kunt nu leer bewerken en haken, En hele mooie merklappen maken. En op de cursus „milieu-vriendelijk tuinieren" Leerde je over het nut van torren en pieren. P. De werkgroep „Natuur en Milieu" had een reuze idee. Ze gaf elk schoolkind zonnepitten mee. Goede zorgen en er naar omzien bracht menig kind in de Top-Tien. Op een lange ladder gezeten Werden de hoogste zonnebloemen gemeten. T. Weet je dat Holten ook op de T.V. kwam? Bij Udema was toen trammelant. De deuren werden bewaakt En door de slachters werd er gestaakt. P. Voor veel mensen is het een nare tijd. Inleveren en zuinigheid. Maar met de Boerenleenbank lijkt het goed te gaan, Ze hebben me'toch een uitbreiding gedaan! T. Over uitbreiding gesproken, zag je dat in de Haar? Wat een nieuwe huizen kwamen daar. P. Van 't Politieburo tot aan het industrieterrein. Om daar te kunnen wonen is vast fijn! T. Hoe is het met het plan Beuseberg? 'k Hebn daar nog geen nieuwe woningen zien staan. Daar zullen ze nog wel eens over gaan praten. Dat houden we eens goed in de gaten. P. Ja, ook in de toekomst houden we ogen en oren open, Vrouwen laten niet meer over zich lopen. Velen zijn al geëmancipeerd. Dat hebben we mede dankzij de Bond geleerd! T. Jullie kunnen er voor veel dingen terecht. Dat hebben we juist nog gezegd. P. Ook voor kontakt en gezelligheid Is er in de afdeling wel tijd. Af en toe iets samen organiseren Leert ons ook elkaar waarderen. TIP. En daarom zeggen we graag met elkaar: De beste wensen en misschien tot volgend jaar! „Energiebeleid raakt ons allemaal", onder dit motto wordt zaterdag 15 januari in het Postiljon Motel in Deventer een open forum gehouden rond het in de toekomst te voeren energiebeleid in Nederland. Op diverse plaatsen in het land worden momenteel deze bijeenkomsten georganiseerd, gewoon omdat energie beleid een onderwerp is dat ons allemaal raakt. De ondercentrale Zuid-West Salland van de WD or ganiseert deze Energiebijeenkomst in Deventer, die om 10.00 uur begint en rond drie uur zal zijn afge lopen. De verschillende onderwerpen Hensen, worden ingeleid door een viertal HPME sprekers: prof. dr. R. Braams, voorzitter van de (vakorganisatie voor middelbaar en hoger personeel oud-hoogleraar te Utrecht, lid in de metaal- en elektrotechni sche industrie) en de heer W.P. v.d. Eist, directie-staflid UCN Almelo. De sprekers zullen on- staatssecretaris, lid Tweede der meer ingaan op de inhoud Kamer voor D66, de heer J.H. van een achttal stellingen, Tweede Kamer voor de WD; mevrouw mr. J.J. Lambers- Hacquebard, oud- waarover daarna door alle deel nemers onderling zal worden gediscussieerd. Na de lunchpauze nemen de in leiders zitting in een forum, dat zal worden voorgezeten door ir. G.C. Dogterom, voorzitter Sta tenfractie WD en commissaris van de IJsselcentrale. De aan wezigen kunnen dan in discussie treden met de forumleden over de in de acht stellingen neerge legde punten, die U hierbij aan treft. Tenslotte kan iedere bezoeker van de forumbijeenkomst op 15 januari in Deventer zijn of haar mening ten aanzien van het be sprokene uiten. Het ligt name lijk in de bedoeling, dat aan het een eind van de bijeenkomst stembureau wordt gevormd, waarin de aanwezige journalis ten van de nieuwsmedia zitting nemen. Bij de eindstemming kan een ieder zijn goed- en/of afkeuring met betrekking tot de geponeerde stellingen kenbaar maken. De toegang is gratis. Informa tiemateriaal zal ter plaatse ruimschoots voorhanden zijn. Zondag 16/1 BCH Jeugd-Heino te Holten, gymzaal Vrijheidslaan, aanvang 13.00 uur. Maandag 17/1 BCH 3-Lettele 1 te Holten, sporthal, aanvang 20.00 uur; BCH 5-Trefeeker 6, Dalfsen te Holten, sporthal, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 18/1 Netwerk 1-BCH 1 te Hattem.

Holtens Nieuwsblad | 1983 | | pagina 11