Holten in het afgelopen jaar iff - ipt" - r% ■HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 DECEMBER 1982 PAG 9 en modernisering heropend. Alpen" door toneelverenigingen 9 september: Jaarlijkse ledenvergadering Rabo bank. De heren Stegeman en Rustebiel gekozen als wethouder. Tegen beide kandidaten stemden de fracties van P.v.d.A. en V.V.D. Afscheid van oud-raadsleden A. v.d. Brink, J.H. Bosschers en J. Wiggers. Bosschers werd onder scheiden met de ere-medaille in goud in de orde van Oranje Nas sau. Her-ingebruikname produk- tiehal NIDO - Universal Machines BV. Herman Tempelman nam af scheid van gemeentewerken. Puikje van roodbonten op Fok- veedag in Espelo. Laatste avond zwemvierdaagse '82. Bert Blaauw kampioen „plankhangen". 16 september: Holtense Balletstudio in de ver nieuwde gymzaal Dorpsstraat in gebruik. In het tuintje van Martin Podt aan de Manenschijnsweg in Dijkerhoek groeide de hoogste zonnebloem (4 meter en 99 centi meter). Straatvoetbaltournooi '82 i.v.m. tropische hitte afgelast. Clubkampioenschappen Zwem- en poloclub „Twenhaarsveld". 7 oktober: Holtense Middenstandsbeurs werd druk bezocht. Onderzoek naar explosieven op de Borkeld. 700 Geref. vrouwen op Provinciale ontmoetingsdag* Dierendag op Chr. School ,,Het Kompas". Floralia-expositie in Dijkerhoekse School. Kolschool vierde Dieren dag. Herfstexpositie in Bos- Dierenwereld. Ledenvergadering S.V. Holten. Verrassingsavond Buurtvereniging Bekkenkamp. 14 oktober Zangkoren boeiden met gevarieerd programma Ouderavond Chr. school „Het Kompas" Grote deelname aan 13e „Nacht om Hol ten" Voor-selectie „Veelzijdig heidskampioenschappen"' pony's 21 oktober: Echtpaar van Coeverden- Bekkernens 60 jaar getrouwd. Foto-toerrit „Mazda-club" over de Holterberg. Bertus Oplaat ko- ningsschutter S.V. „De Eendracht". „Poppe-cup" voor Tennisclub „Holten". Banden- en verlich tingscontrole door afd. Holten Vei lig Verkeer Nederland. 28 oktober: Henk ten Bos (Hengelo) exposeert in Galerie „La Cigale" portretten, stillevens en landschappen. Dub bel jubileum ds. en mevrou-. Dragt. Provinciale kampioen schappen ponyruiters. Jeroen Vincent wint Paule-cup. Henny Willems kampioen „De Bergvlie- gers". 4 november: Radiouitzending vanuit Haarschool met Martin Brozius. Ouderavond Chr. School „De Schakel". Eerste plaats voor Z.C. „Twenhaarsveld" op wedstrijden in Zutphen. Spannende teamcross M.A.C. „De Holterberg". OKIA-team winnaar gewichtheffen in Zieuwent. Start Klaverjascompetitie Z.V.V. Blauw Wit. Crossfïets voor Caroline Tromop die op Middenstandsbeurs precies het aantal onderdelen van de tweewieler raadde. 625 Hol tenaren gaven bloed op plasma avond Rode Kruis. Jan Spenke- link 25 jaar medewerker „NIDO - Univerdal". 11 november: 7de Plaats voor team Scholenge meenschap op Ned. Kampioen schappen in Noordwijkerhout. Gezamenlijke ouderavonden Kol- scholen. Erik Vincent met „Mark" naar Ned. Kampioenschap pen. Mr. Kersterman, kand. nota ris te Markelo sprak voor Espelose Plattelandsvrouwen' over „Het er frecht", 15 juli: Ds. M. Berg te Zwijndrecht neemt beroep aan van Geref. Kerk Re gionale groepenpresentatie tijdens Schuredag 1981. Gehandicapte kinderen beleefden groot plezier aan rijtoer aangeboden door de vereniging „De Bergrijders". Wout van der Born uit Epe win naar O.A.D.-wielerronde 1982. Kolschool winnaar Schoolzwem- kampioenschappen '82. 22 juli: Handwerkspeciaalzaak „Ans" geopend. Fractie en bestuur V.V.D. betreuren gang van zaken bij collegevorming. Avondfiets- vierdaagse (org.Holtense Wieler vereniging) met meer dan 700 deelnemers. Eerste „Houthakkers- feest" trok plm. 1500 bezoekers. Heropening (na ingrijpende ver bouwing) foto Mulder. Grote be langstelling voor laatste opvoering Openluchtspel „Vakantie in de Al pen". 19 augustus: Goede kwaliteit op fokdag „Holba- theo" in Dijkerhoek. Laatste „Houthakkersfeest seizoen 1982" gewonnen door team van Camping „De Holterberg". Jeugdclubkam pioenschappen T.C. „Holten". 26 augustus: Holtense poppenmaakster Corry Schmets exposeert in havezate „Havikshorst" in De Wijk (Dr.). Handbalafdeling S.V. Holten start seizoen met deelname aan toer nooi „W.S.V." te Deventer. 2 september: Hollywood spektakel op „De Noordpool". Feest in Espelo. Re vue „Splo löt zich wier hörn" boeide bomvolle tent. Enorme deelname aan volksspelen en op tocht. Ledenvergadering P.v.d.A. veroordeelt stappen C.D.A. naar kleinste partij. Diplomazwemmen in zwembad „Twenhaarsveld". Holtense atleten verbeterden clu brecords op baanwedstrijden in Hengelo (O). Openluchtbad over trof gemiddeld aantal bezoekers. 23 september: Taptoe op „Meermanskamp" trok plm. 1000 enthousiaste bezoekers. H. Vruggink 25 jaar werkzaam bij „NIDO - Universal". Sport- commissie koos .Johan Groeneveld als voorzitter. „Diessenplas" vierde 9-jarig bestaan. 30 september: Transportbedrijf Oolbekkink over genomen door transportbedrijf Muller. Muzikale felicitatie voor O.A.D.-directeur ir. Ter Haar (zag. Abraham!) door Tiroler Blasmusik- verein uit Oberperfuss. Jan ten Zijthof, kampioen HSV „De Riet voorn". Ds. R. Visser te Deyl en Enspijk (Betuwe) neemt beroep aan voor Ned. Herv. Kerk. Donderdag 18 november: Openbare bibliotheek Holten 25 jaar. Eerste cup voor „HMV" op KNF-concours in Dinxperlo. Sta king op Scholengemeenschap ver liep rustig. Centra - Dikkers laat B. en W. en de pers de Beaujolais primeur '82 proeven. Burgemeester mr. van Rappard: „Verrukkelijk wijntje, nog beter dan oogst '81". Theo Maats, nieuwe prins „Fien- preuvers". Jaarvergadering afd. Holten C.D.A. Automodellenshow in A.C.-restaurant „Holten". Be- rdien Paalman clubkampioen „Be- rgruitertjes". Laatste puzzelrit „MAC" seizoen 1982. Ds. M. Berg uit Zwijndrecht doet intrede in Geref. Kerk. 25 november: Sint en 22 zwarte knechten door B. en W. ten gemeentehuize ont vangen. Kruidenier Wim Baltes, Larenseweg werd „Buurtsuper". Geslaagde werkweek 4de klassers „de Marke". S.V. „Holten" hul digde jubilarissen. Jaarvergader ing IJsclub „De Noordpool". 2 december: Bruto opbrengst bazar „Diessen- plan" ruim 10.000 gulden Zi geunerorkest in hotel „De Holter berg". Praatavond afd. Holten C.B.T.B. Vijfde klassers Haar school voor AVRO-T.V. camera's. Gewichtstouwtrektou rnooi „O.K.I.A." in zaal „Het Bonte Paard".* 9 december: Sint op bezoek by schooljeugd Aanstoot modelbouw geopend 16 december: Openbare bibliotheek Holten vierde 25-jarig bestaan Jubilea Geref. Mannen- en Vrouwenver eniging. Edenaar Visscher bouwde clandistien „Zomerhuis je", in natuurgebied aan de For- thaarsweg. B en W zullen het bouwsel laten slopen indien V. blijft weigeren dat te doen. 23 december: Meer dan 1000 bezoekers op „Volkskerstzangavond" in „De Kandelaar". Voorlichtings bijeenkomst over waterwinning en beheersing in Espelo Jaar vergadering Vrijwillige Brand weer Holten Achtduizend gul den voor Honduras Kerstvie ring Bejaardensociëteit, Dorps school, Hervormde Vrouwen groepen, Plattelandsvrouwen afd. Holten Veel belangstelling voor Kerstexpositie in boerderij fam. Leuten Joep Middelink Kerstkampioen Schaakclub „Holten" 81 Leerlingen van de Haarschool werkten mee aan de Kinderkerstshow in „De Doelen" in Rotterdam. 30 december: Kerstviering Chr. Scholen „De Schakel" en „Het Kompas" Fractie voorzitters „algemene beschouwing. Raad in 2e ma- ra thonvergaderingavond met be groting 1983 Voorlichtings bijeenkomst afd. Holten C.B.T.B., O.L.M. en Bedrijfsver eniging in zaal „Vosman" Jaarvergadering Vereniging Veehouderij Belangen „Holten" in „Het Bonte Paard Ing. S.K. de Jong (36) uit Sassenheim door de raad met algemene stemmen benoemd als directeur Gemeente werken 31 december: Holtens Nieuwsblad, het in onze goede gemeente meest gelezen blad, bestaat vierendertig jaar. En hiermee besluiten we dit overzicht 1982, dat ,hoe uit voerig ook, niet de pretentie wil hebben volledig te zijn J. Wiggers 10 juni Eerste prijzen voor HMV majoret tes op wedstrijden in Rijssen. 85% van de Holtense kiezers maakte gebruik van stemrecht. Ze telverlies voor C.D.A en zetèlwinst voor V.V.D. Diploma-uitreiking L.A.S. De Gaarden. Sportdag 7 lagere scholen. Kringconcours land. Rijv. Bergruitertjes.* 17 juni In kader van vakantie-programma '82 demonstratie van oude am bachten op Smidsbelt. Jaarver gadering SV Holten, afd. voetbal Espelose Plattelandsvrouwen dagje uit. 93 van de 97 kandidaten slaagden aan de Noordenbarg- voor einddiploma. Eerste prijs voor HMV-drumband op concours in Huizen 24 juni Holtense aannemers: Samenwerken bij bouw van 18 schakelwoningen aan de Keizersweg. Echtpaar Vosman-Beunk 50 jaar getrouwd. Diploma-uitreiking L.H.N.O.-school „De Noordenbarg" in C.R. „Het Bonte Paard". Deelcertificaten voor alle 15 geslaagden dag-mavo volwassenen. Max Dalemans op jaarvergadering SV „Holten" als nieuwe secretaris gekozen. Club kampioenschappen Badmintonclub Holten. Badmintonclub Holten 1 juli Start interkerkelijk recreatiewerk in tent op de Borkeld. Directeur T. Prak nam afscheid van gemeente werken. Dijkerhoekse schooljeugd op reis. Bauk Zwaan exposeert in galerie „La Cigal". Dijkerhoeks amateurtoneel „D.A.T." succesvol met toneelspel ,,'t Is krimineel". Schietvereniging „De Eendracht" huldigde kampioen. T. Bockmann (Did) winnaar klasse „Z" Military Holten. Geslaagd tennistoernooi TC „Holten"* 5 augustus: Gemeente plaatst glascontainers bij Centra en Spar. Eerste „leveran cier" was Dorpskoningin Wendy Pettinga. Kindervakantieweek Kindervakantieweek 1982 besloten met „Zigeunerbruiloft". Klein- veemarkt en boeldag in Kalfster- mansweide. Folkloristische dans groep „De Hoolterdaansers" deed goede zaken. „Beuseberg I" glo rieus kampioen touwtrekken. Au tocross „M.A.C." met volop sensa tie en... stof. „C.O.C." en „O.C.H." met mede werking van „H.M.V." zeer ge waardeerd. School- en volksfeest in Dijkerhoek geslaagd evenement. Verenigingsgebouw „Ons Cen trum" in Okkenbroek na verbouw 12 augustus: Eerste steenlegging nieuwbouw Schietvereniging „De Zaagmolen" in Dijkerhoek. Rinus den Heyer 40 jaar lid S.V. „Holten". Tweede en laatste „Fietscross" trok plm. 1500 belangstellenden. August Muller en Cor v.d. Bijl derde in Eersel. wint jaarlijkse clubteamtoernooi om de Truus Bokaal. Onderlinge wedstrijden om „Snorrewind" trofee. Winnares Ineke Kerkhof „Victoria '28" weer winnaar „Al- lard van Bruggen" -jeugdtoernooi SV Holten.* 29 juli: Opening Dorpsfeest 1982 door burgemeester mr. W.L.F.C. ridder von Rappard. Vakantiegasten kozen Wendy Pettinga als dorpskoningin. Diek Jansen gehuldigd als Schut- terskoning. Feestmiddag voor de kinderen in „Irene". Kindervakan tiewerk, begunstigd door mooi zomerweer, prachtig geslaagd. Organist Peter Eilander concer teerde in „De Kandelaar". 8 juli: Afscheid van marktcommissieleden H. Klein Velderman en A. Nekkers. Holtense Boerendansers dansten in Stockholm rond de „Midzomer boom". Première „Vakantie in de

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9