Holten in het afgelopen jaar .HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 DECEMBER 1982 - PAG. 7 3 juni Raadsleden en kandidaatsraadsle den met hun „waar" (folders, stic kers, ballonnen) op de weekmarkt op „Smidsbelt" Erg leuk maar van „standwerkers" hadden we toch wat meer verwacht, 't Was echt te tam. Autovoetbal (iets nieuws voor Holten!), M.A.C. De Holter- berg spannend spektakel. Sport en speldag Blauw Wit prima ge slaagd. Blauw Wit pupillen F1 kampioen. „Fairplaycup" voor SV Holten E-pupillen op jeugdtoernooi in Goor. 4 februari: Holtense boerendansers organise ren kleding-dans-contactavond. Erik Bus, lijsttrekker D'66 gemeen teraadsverkiezingen. Veel applaus voor Vrouwencabaret „MIENE MUTTE" in zaal „VOSMAN". Twee uur kijkplezier bij „C.O.C." met klucht „De zwemkampioen". Jaarvergadering afd. Chr. Platte landsvrouwenbond en Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Wim Hargeerds winnaar manege Beldman-trofee. 18 februari: „Keunedarp" in de ban van carna val Holtense vrijwillige brand weer huldigde jubilarissen op jaar lijkse feestavond. Echtpaar Rozendom-Bouwhuis 60 jaar ge trouwd. Jaarvergadering Buurt vereniging Burg. v.d. Borchstraat. Kolschoolkleuterschool bakte ze bruin bij bakker Nijkamp in Dijker- hoek. Afd. D'66 koos nieuw be stuur. V.V.D. kandidatenlijst i.v.m. stemming nieuwe raad vast gesteld. paar Aanstoot-Paalman (Erven „de Grieze") 50 jaar getrouwd. Ke gelcentrum Barbarossa geopend. Touwtrekvereniging organiseerde bekertournooi in manege „Snorre- wind". Echtpaar van der Wal-van Es 50 jaar getrouwd. Jaarfeest C.J.V. „De Bouwers. 1 april: Ledenvergadering V.V.V. Holten. De heer J. Wiggers bij afscheid als bestuurslid benoemd tot ere-lid. Tentoonstelling schilderijen van Hendrik Stukker in Bej. Centrum „Diessenplas". Jaarfeest C.J.V. „Immanuël" Dijkerhoek. Goede prestaties leden S.V. Holten (afd. atletiek) op N.C.A.B.- kampioenschappen te Dieren. 8 april: Echtpaar Paalman-Kromdijk (Raal- terweg) halve eeuw getrouwd. Vijf en zeventigjarig bestaan van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van „Een school met de Bijbel te Holten" gevierd met herdenkingsbijeenkomst: jubileum concert, reünie van oud-leerlingen en oud-leerkrachten en feest voor de schooljeugd. Mevrouw van der Stouw nam afscheid als schoonmaakster van de Dorps school. 6 mei: Viering Koninginnedag 1982. On danks regen en kou goed ge slaagd. Plm. 100 leerlingen van „De Noordenbarg" bezetten op 22 april (de laatste officiële schooldag voor de examenperiode) de school en brengen het „gegijzelde" per soneel in een gesloten vrachtwa gen naar een plekje ergens achter in de Beuseberg van waar de do centen te voet huiswaarts moes ten. Directeur Cammeraat: Prettig verlopen! Groots opgezette oefe ning Vrijwillige Brandweer, E.H.B.O. en ambulancedienst uit stekend geslaagd. Plechtige her denking gevallenen in Interkerke lijke samenkomst en bij het mo nument aan de Molenbelterweg. Gezellige avond Buurtvereniging Burg. v.d. Borchstraat. Meisjes jeugd B-kampioen volleybal. Fred Hulleman kampioen T.T.V. „Hol ten". Dames volleybalclub Min- tonette door zege op Nijverdal kampioen. Nationale Zijspan-top „crosste" op Zuurberg-circuit. Zege voor August Muller en Cor v.d. Bijl. 13 mei: Echtpaar Slijkhuis-Zandvoort (Espe- lo) 50 jaar gehuwd. Dorien l/it- enbogaard exposeert olieverfschil derijen en etsen in A.C.-Restaurant Ds. C. v.d. Woude te Drachten bedankt voor beroep Geref. kerk. 7 Januari: Burgemeester van Rappard tijdens Larenseweg. Tweede inzameling nieuwjaarsreceptie: f120.000 gul- voor Polen. Meindert Koopman den minder te besteden in 1982. winnaar „oliebollencross S.V. Hol- "1 Meer kwalitatief dan kwantitatief te ten". Bouwplan clubhuis „Blauw werk gaan. Jan Meerman 25 jaar Wit" op sportpark „Vletgoor" door koster Hervormde Kerk. acc- schoonheidscommissie goedge- kantoor ESHUIS in nieuw kantoor keurd. 14 januari: Eerste live-uitzending voor de be woners van Bejaardencentrum DIESSENPLAS. Dick Mondeel neemt na 8 jaar afscheid als re dactioneel medewerker van Holtens Nieuwsblad. Stichting Paardrijden gehandicapten kreeg paard Tanja aangeboden. Meester A.J. Snij ders, oud-hoofd van de Splo- school en de Lagere Landbouw school op 63-jarige leeftijd overle den. Record aantal deelnemers T.T.-Kampioenschappen. Nacht van Blauw Wit spannend even ement. Onderlinge wedstrijden manege „SNORREWIND". 21 januari: Plaatsgenoot schilder-tekenaar Riemko Berends exposeert aquarel len en pentekeningen in galerij „La Cigale". Erik ter Hoeven (Lage- weg) trotseerde 2 nachten de vrieskou om in het bezit te komen van een filmprojector die door fo tograaf Henk Mulder beschikbaar was gesteld. Schaatswedstrijden op de „Noordpool" om het kam pioenschap van de Dorpsschool. Interscholaire schaatswedstrijden. Diana Stegeman en Joop Rensen kampioenen Dijkerhoekse school. Marietje Brinks en Henk Vasters kampioenen van Holten. Jeugd commissie SV Holten organiseerde schaatswedstrijden voor pupillen en junioren. 27 Mei Congres Chr. Bond van Oranjever enigingen herdacht Canadese ge vallenen op militaire begraafplaats op de Holterberg in tegenwoordig heid van H.K.H. Prinses Margriet. Tien leerlingen van „HMV" slaag den voor muziekexamen. Hoc keyclub vierde 10-jarig bestaan. Duitse folkloristische dansgroep te gast bij de „Holtense Boerendan sers" danste op „Smidsbelt" en in de hal voor het gemeentehuis voor B en W. Jaarvergadering afd. Holten EHBO. Pony-concours uitstekend geslaagd. Vijf teams tennisclub „Holten" kampioen. Gerrit Wegstapel biljartkampioen van Holten. 28 januari: De heer J.W. Reilink nam afscheid van RABO-bank we gens benoemen tot directeur van de RABO-bank te Hoogkerk (Gr.) Jaarvergadering afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Gedeelde 3de plaats voor Z.C. „Twenhaarsveld" op „Tienkamp" in Vriezenveen. Schaatswedstrij den o.l. Kolschool. 11 februari: Drs. Neelie Smit-Kroes sprak op verkiezingavond V.V.D. Tiende Prinsenbal „De Fienpreuvers". Derde klassers van de Dorpsschool bakten speculaasjes bij bakker Hul leman. Jos en Annemie Kamp huis openden cafetaria ,,'t Klaver tje". Kringvergadering „O.L.M." in „Het Bonte Paard". 29 april: 35e jaarfeest C.J V. „De Vrienden schaar". Ds. C.C. Addink nam afscheid van Hervormde Gemeen te. „Open brief" Democraten '66 aan Holtense bevolking i.v.m. moeilijke beslissing om niet mee te doen aan stemming nieuwe raadsleden. Laatste seizoen bijeenkomst Espelose Plattelands vrouwen. Holten I (na verlies tegen Daventria) degradeert naar de 4e klasse K.N.V.B. Jaarverga dering HSV „De Rietvoorn". Eg- bert Veneklaas van de S.V. Holten afd. atletiek kampioen P.J.G.O.- cross-competitie 1982. Clubkam pioenschappen judo S.V. „Bato". JAAROVERZICHT OUDJAARSNUMMER In het laatste nummer van de 34ste jaargang van ons blad willen we in een terugblik over het jaar dat morgen wordt toegevoegd aan de lange reeks, die wij het verleden noe men, nog even terugkomen op een aantal gebeurtenissen die zo een heel jaar door de revue passeerden, die er min of meer even „uitspringen" en in een van de twee en vijftig in 1982 verschenen nummers zijn vermeld. 25 februari: Holten vier dagen boordevol car- navalsleut: bejaardencarnaval in hofbar „Tonnie en Betsie". Dui zenden toonden belangstelling voor optocht. Kindercarnaval bij „de Poppe" grardioos festijn. Prins Jan de Vierde met gevolg door B en W ten gemeentehuize ontvan gen. P.v.d.A. en Gemeentebelang kandidatenlijst i.v.m. gemeente raadsverkiezing op 2 juni vastges teld. De heer A. v.d. Brink als raadslid beëdigd voor Gemeentebe langen. 4 maart: De heer Vosman nam afscheid van de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren. C.D.A.-kandidatenlijst Gemeenteraadsverkiezing vastges teld. Dropping Buurtvereniging „Goldsteinstraat". Blauw Wit en SV „Holten" streden broederlijk tegen zaalvoetbalteam „Oost- Nederland". Nummer 10 (5-3-82) van de 34ste jaargang van Holtens Nieuwsblad noodeditie i.v.m. lan delijke stakingsactie F.N.V. grafi sche sector. Leden Chr. Schoolvereniging „Een school met de Bijbel". Hoge on derscheiding voor OAD-chauffeurs. Jaarvergadering Tennisclub „Hol ten". Kegelbaan Dikkers onder naam „Barbarosse" (Joop en Rie- leke van Emden) weer in bedrijf. 18 maart: Lenteconcert „H.M.V." op hoog ni veau. M.A.C. „De Holterberg" en „KNMV afd. Overijssel" boden B en W een petitie aan als -stil protest- tegen het weigeren van vergunning organiseren Overijssel- rit. Evangeliche boekwinkel (Bin nenstraat) geopend. De heer ing. D.J. Dijkman te Meddo (Gld.) be noemd als plaatsvervangend direc teur RABO-bank Holten. Opening Café-Restaurant ,,'t Klavier". Jaarvergadering afd. Holten „O.L.M.". V.V.D. debatteerde met P.v.d.A. in „Het Bonte Paard". Ledenvergadering Supp.vereniging SV Holten. Openbare vergader ing afd. Holten C.D.A. Jaarver gadering afd. Holten V.V.O. en T.T.V. „O.K.I.A.". M.A.C. „De Holterberg" huldigde kampioenen seizoen 1981/«Q op feestavond. Postzegelbeu rs „H.P.C.". 11 maart: Holtense kunstschilder Henk Breedveld boeide Chr. Plattelands vrouwen met lezing over kunst. 25 maart: Jeugdsoos „De Schure" vierde 121 /2-jarïg jarig bestaan. echt- 20 mei Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek op reis. 'Openbare vergadering afd. Holten C.D.A. Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek maakte uitstapje naar Arnhem en Nijme gen. Bruidspaar Henk Dasselaar en Ina Hekhuis aan de wandel voor huwelijkscadeau. SWN (Nijverdal) winnaar seniorentoer- nooi Blauw Wit. Tennisclub Hol ten haalt eerste kampioenstitel binnen. Laatste koffieconcert sei zoen '80/'81. SV Holten kam pioen 2e klasse handbal.' „Holten Wanderes" winnaar „Truusbokaal" volleybaltournooi om kampioen schap voor Holten. Eerste pre mie A.-woningen „Haarplan" opge leverd. 15 april: Grootste paasvuur in de Beuseberg door burgemeester mr. van Rap pard in vlam gezet. „Jansen I" kampioen hoofdklasse Biljartbond „Ons Genoegen". Jaarvergader ing afd. Holten F.N.V., afd. Holten CBTB en Rode Kruis Holten. Ou deravond Kol-kleuterschool Bos- Dierenwereld verrijkt met Alpendio rama. 22 april: Wim van Diepen 25 jaar schilder bij Gemeentewerken. Wander Drent Jr. clubkampioen Techn. Kappersclub Twente. D'66 ziet af van deelname aan gemeenteraads verkiezing. ,Jan Paalman (Rijss.weg) Klaverjaskampioen sei zoen 1980-'81 Blauw Wit-comp. Holtens Schaaktiental kampioen 1e klasse B. v.d. S.B. Overijssel. Holten 2 kampioen 2e klasse D afd. Twente.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7