4 Jaarsluiting De Marke Medische diensten port Kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 21 DECEMBER 1382 VERLEENDE VER GUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. GEMEENTELIJK ENERGIEBEDRIJF HOL TEN VERKOOP EN AFSTEKEN VAN VUURWERK COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK WIJZIGING REGELING HUISVUILOP HAALDIENST HINDERWET TER INZAGELEGGING BESCHIKKINGEN 7 30 DECEMBER 1982 - PAG. 3 Begrotingsperikel en loewel het college met haar voorstel om de problemen in de lorpskom als een totaalpakket te behandelen, de raadsleden veel ind uit de zeilen nam bleef er nog genoeg over. Temeer daar de ehandeling van de begroting was ingepast in een normale tadsvergadering. o ging de raad met algemene mmen akkoord met het voor- iel van B en W om met de .nstelling van de Heer S.K. de >ng uit Saddenheim te voor- ;en in de vacature van direc- ?ur Gemeentewerken, ijdens de begroting kwamen og de volgende punten aan de rde. t.F. Spyker van de WD nam [et op voor de hockeyvereniging lolten die in zyn ogen werd [chtergesteld bij bijvoorbeeld [et voetbal. Om Blauw Wit in lat te stellen per 1 september |e competitie op 't Vletgoor te >elen had het college in eerste istantie 230.000 uit de reserves joor het nieuwe gemeentehuis ;haald. Hoewel die later niet lodig bleken proefde Spijker [aar tocheen zekere bevoorrech- ïg in. Voor de derde fase van Vletgoor (f550.000), waarin de telden en de kleedkamers voor e hockey zyn opgenomen is [og geen geld beschikbaar. Hy [leitte voor een alternatief op :t Sportdal of het onderbren- van de hockeyclub op [eermanskamp of op 't Vlet- [oor. Ook legde Spyker de nad- ïk op de zelfwerkzaamheid die Ie hockeyclub wil betrachten |m de kosten te verlagen. We- ïouder Rustebiel zei daar, ge ien zyn ervaringen uit het ver- ;den, niet al te veel vertrouwen te hebben. Hy heeft nog wel :n bespreking met de hockey- lub en wil o.a. door de verkoop jan ontroerend goed geld vry- taken voor de derde fase van 't letgoor. Rustebiel wil echter ;rst afwachten hoe Provinciale jtaten van Overijssel reageert een verzoek van het CDA in Staten van Overijssel rea- ;ert op een verzoek van het [DA in de Staten om 't Velt- in aanmerking te laten jomen voor subsidie in het ka- van de Werkverruimende ïaatregelen. Volgens CDA-er 'esterik moet half januari be- jend zijn of die subsidie er omt. |p de vraag van het CDA of t niet mogelijk is ook de bin- insportvereniging te laten pro- ren van de mogelijkheden tot ■clame maken reageerde Rus- iel terughoudend. De sporthal .ar die reclame moet komen is ilgens het college in de eerste aats bestemd voor het onder- js. Reclame in de sporthal zou de Scholengemeenschap Hol- op bezwaren stuiten, v.d. A .-fractieleider Moeliker tstreed dit argument. Volgens :m is de sporthal er gekomen ede door de Scholengemeen- :hap en niet door de Scholen- imeenschap. Hy zag wel wat in idelyke reclame buiten de :hooluren. Ook Warrink (Ge- eentebelang) kon daarin mee- lan. Het CDA vindt dat als re- ame voor de binnensportver- ligingen niet mogelijk is, dat dan maar iets in de sfeer van tarieven moet worden gedaan n de ongelijkheid op te heffen. Bij de behandeling van het pro bleem jeugdwerkloosheid ziet het college zich geconfronteerd met een aantal landelijke rege lingen die voor een gemeente als Holten weinig ruimte laten. Wethouder Rustebiel ziet het als een eerste vereiste de mogelijk heden te scheppen voor een vrijwilligers-vacaturebank. Deze moet door werklozen zelf be mand worden. Ook het CDA in Holten denkt in de geest van werken met behoud van uitke ring. Fractieleider Westerik lan ceerde een plan in Holten iets aan natuurbehoud te doen met behulp van vrijwilligers. PvdA-er Moeliker ziet meer in het daad werkelijk scheppen van banen bij de gemeente. Geld daarvoor moet uit reserves worden ge haald. Een speciale commissie voor de jeugdwerkloosheid, zoals het CDA die bepleitte, ziet hij niet zitten omdat daar geld in gaat zitten dat beter besteed kan worden aan echte banen. bouwen van woningen. Daarvan zijn er 18 premie-huurwoningen, 13 premie-A woningen en 4 premie-B woningen. Het verzoek van Gemeentebelang en PvdA om de eis van sociaal- economische gebondenheid te versoepelen en zonodig te forma- liren zal het college in betrach ting nemen. Zo ook het verzoek van WD-er Robers om ook het anti-speculatiebeding per geval te bekijken. Burgemeester Van Rappard kon wat dit betreft met heuglijk nieuws komen. Voor 1983 heeft Holten de beschikking gekregen over 35 toewijzingen voor het tapje voor stapje gaat bestuur lijk Holten in de richting van totale openbaarheid. En dat is precies de weg die het CDA wil bewandelen. Fractieleider Weste rik kwam met het voorstel drie commissies proefsgewjjs open baar te maken: onderwijs, GEB en financiën. De proef is volgens hem geslaagd wanneer de bur ger duidelijk wordt waar en waarover wordt besloten. Of dat met deze drie, niet bijster inte ressante commissies lukt is voor de PvdA een grote vraag. Frac tieleider Moeliker is voor totale openbaarheid. Daarin kan Ge- meentebelanger Warrink mee gaan zij het dat dit wel budgetr tair neutraal moet gebeuren; het mag dus niets extra kosten. De WD is wat dit betreft verdeeld. Robers en Eggink-Ten Velde zijn tegen, Spijker is voor. Wel moe ten de vergaderingen volgens de laatste dan op de avond plaats vinden, omdat er 's middags nauwelijks iemand komt. Samen met docenten hebben leerlingen van de s.g. „De Mar ke" tijdens hun jaarsluiting stil gestaan bij een aantal „grote wereld-"problemen. Problemen die soms ver van ons bed schij nen te zijn, zoals vluchtelingen kampen, oorlogen, Amnesty In ternational, maat waar toch een bijna dagelijkse confrontatie mee is via de media. In groepen be- Vrijdag 31 december 16.00 uur Sluiting wekelijkse wa renmarkt. Zondag 2 januari: 11.30 uur: Nieuwjaarskoffiecon cert in aula Scholengemeen schap 12.30 uur Aanvang „Oliebollen cross" S.V. „Holten" (zie bericht) 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv). Woensdag 5 januari: 11.30 uur: Nieuwjaarsreceptie afd Holten Ned. Bond vzn Platte landsvrouwen in zaal „Vosman". Vrijdag 7 en ZATERDAG 8 ja nuari: 23.30 uur: Aanvang zaalvoetbal- toumooi „Nacht van Blauw Wit" in sporthal spraken ouders, leerkrachten en leerlingen onderwerpen als wer keloosheid, diefstal, vernieling, rechtspraak, gelijkheid van mannen en vrouwen, alkohol en punk. Middels uitdagende leuzen op pamfletten was iedereen al zeker een week in de ban van al deze onderwerpen. Tijdens de laatste schooldag liet iedere groep leerlingen aan de andere blijken hoe men over een van te voren gekozen thema dacht. Zy toonden dit door het naspelen van situatie's, demonstratie's met spandoeken, muziek en lie deren, declamatie en gedichten. Natuurlijk was men het vaak niet met elkaar eens, maar een jaarsluiting op deze wijze „ge vierd" leek duidelijk inspirerend te werken, gezien ook de ernst en zorgvuldigheid waarmee ie dereen aan het werk is geweest. Een zinvolle en sfeervolle afslui ting van 1982. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsdag 19.30 uur ds. H.J. Ekker Nieuwjaarsdag: 10.30 uur ds. W. Vons (Dienst in „Diessenplas") Zondag 2 januari: 10.00 uur ds. H.J. Ekker; Uitgangscoll. voor Kerkinterieur Oppasdienst: mevr. Admiraal- Koenders en Alie Tempelman. Geref. Kerk Oudejaarsdag: 17.00 uur ds. M. Berg. Ie coll. voor de kerk en 2e voor rente en aflossing Nieuwjaarsdag: 10.00 uur ds. M. Berg. Na deze dienst koffiedrin ken in de Ontmoetingsruimte en gelegenheid om elkaar veel heil en zegen toe te wensen voor het nieuwe jaar. Zondag 2 januari: 9.30 uur ds. J. Ribberink van Vroomshoop; 15.00 uur ds. M. Berg.; Kinder- nevendienst klas 1 en 2 o.l.v. mevr. Stam-Slotboom R,K. Kerk (Gebr. „Irene") Nieuwjaarsdag: 9.30 uur H. Mis 2 januari: 9.30 uur H. Mis Dijkerhoek: Oudejaarsdag: 15.00 uur ds. H.J. Ekker Okkenbroek: Oudejaarsdag: 19.30 uur ds. J.G. Beerthuis van Bathmen; Uit gangscoll. Oudejaarscollecte Zondag 2 januari: ds. J. van Willigen van de Veen, Deventer Zendingsbussen bij de uitgang. mNieuw Heeten: Oudejaarsavond: 10.00 uur H. Mis Nieuwjaarsdag: 19.00 uur H. Mis 2 januari: 8.00 uur H. Mis; 10.00 uur Latijnse Hoogmis. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Koetsier voor het veranderen van de garage bij de woning Schoutenstraat 29; - aan de heer T.H. Udema voor het veranderen van de bungalow Sparrenweg 4; - aan de heer M.J. van Dijk voor het veranderen van de garage bij de woning Oude Hellendoornseweg 2; - aan de heren G. en E. Kolkman voor de bouw van een boven grondse drijfmestsilo bij het perceel Fiermatenweg 2; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Vos voor het kappen van 12 bomen aan de Vianenweg; - aan de heer H. ter Heegde voor het vellen van houtopstand op het perceel sectie A nr. 1738 ged.; - aan de heer A.J. Hutten voor het vellen van houtopstand op het perceel sectie E nr. 3270; - aan de heer M. Waanders voor het kappen van 2 bomen aan de Helhuizerweg; 3. aan de Schietvereniging „De Zaagmolen'' vergunning verleend voor het houden van een verloting; 4. aan M.A.C. „De Holterberg" toestemming verleend voor het houden van een voorjaarsrit met motoren in 1983; Voor het jaar 1983 gelden de volgende tarieven voor energie, zoals deze door de raad der gemeente Holten bij zijn besluit van 22 december 1982 zijn vastgesteld. Elektriciteit: Vastrecht voor vermogensvergoeding: waarde hoofdveiligheid t.m. 3x25A of 1x35A 60.- p.j. waarde hoofdveiligheid 3x35A 432.- p.j. waarde hoofdveiligheid 3x50A 900.- p.j. waarde hoofdveiligheid 3x63A 1.740.- p.j. Extra vastrecht voor dubbeltariefmeter (nachtverbruik) 30.- p.j. kWh-prijzen: dag - kWh - prijs 9.85 cent nacht - kWh - prijs 4.60 cent Gas: Tarief I: bij een verbruik van 0-170.000 m3: 49.6 cent per m3 en een vastrecht van 57.- per jaar. Tarief II: Blokverwarming 49.6 cent per m3 voor al het afgenomen gas en een vastrecht van 15.- per woning per jaar met een minimum vastrecht van 210.- per blok per jaar. Milieuheffing: De milieuheffing bedraagt 0.54 cent per 1000 m3 Brandstoffentoeslag: Genoemde kiiowatt-uurprijzen worden vermeerderd met een vergoeding voor het brandstoffenverbruik te weten de kosten van 10.3 MJ brandstof per kWh Dit betekent, dat bij wijziging van de brandstoffenprijs deze direkt in de toeslag tot uitdrukking wordt gebracht. Voor 1983 is de brandstoffentoeslag voorlopig vastgesteld op 12.88 cent per kWh. Mocht de ontwikkeling van de brandstoffenprijs in 1983 zodanig zijn dat deze gemiddeld per kWh hoger wordt dan hierboven vermeld, dan zal het vastgestelde voorschotbedrag in verband hier mede worden gewijzigd. Elektrische heetwatertoestellen: huurprijs 50 liter boiler 5.35 per maand huurprijs 80 liter boiler 6.80 per maand huurprijs 120 liter boiler 7.85 per maand Omzetbelasting: Bovenstaande tarieven zijn exclusief omzetbelasting. Gas heetwatertoestellen: huurprijs voor geiser zonder trekonderbreker 5.25 per maand huurprijs voor geiser met trekonderbreker 5.40 per maand Omzetbelasting: Bovenstaande tarieven zijn exclusief omzetbelasting. Voor eventuele nadere informatie kunt u zich wenden tot de administratie gemeentebedrijven, Dorpsstraat 27, Holten, telefoon 05483-16 66, toestelnummer 47. Zo rond de jaarwisseling zal weer het geknal klinken van ontploffend vuurwerk. Dit geknal bezorgd veel mensen en dieren overlast. Burgemeester en wethouders doen daarom een beroep op de inwoners om bij het afsteken van vuurwerk de uiterste voorzichtigheid te betrachten.Vuurwerk maakt je leven soms in één klap anders. Knal alleen op de toegestane tijdstippen en bezorg daarbij mensen en dieren geen overlast. Om die overlast tot een minimum te beperken is bepaald, dat de verkoop van vuurwerk slechts mag gebeuren op donderdag en vrijdag, 30 en 31 december. Vuurwerk mag uitsluitend worden verkocht aan personen boven de 16 jaar. Het afsteken van vuurwerk mag in deze gemeente geschieden op genoemde verkoopdagen, alsmede op zaterdag 1 januari a.s. uiterlijk tot 12.00 uur. De politie zal toezien op de naleving van het bovenstaande. De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 4 januari a.s. en wel des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. De eerstvolgende vergadering van de Commissie Sociaal-cultureel werk zal worden gehouden op maandag 3 januari 1983 in het gemeentehuis, alhier, (raadszaal), aanvang 19.45 uur. Met ingang van 1 januari 1983 wordt het huisvuil van de donderdagroute (wijk de Haar en containers bedrijven) opgehaald op vrijdag, terwijl het huisvuil van de vrijdagroute (Holterberg en Dijkerhoek) met ingang van genoemde datum op donderdag zal worden opgehaald. Deze wijziging geldt ook voor het ophalen van grof vuil (lx per maand). De regeling voor de overige dagen blijft ongewijzigd. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen vanaf 31 december 1982 tot en met 31 januari 1983 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer J. Stam, Valkenweg 8 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest op het perceel Valkenweg 1; 2. de heer G.J. Boode, Jeurlinksweg 16 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter - 3. de heer B.J.J. Markvoort, Flisweg 4 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 1300 liter. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 31 januari 1983 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 24 januari 1983 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 7 december 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1de heer T. Rensink, Dijkerhoekseweg 7 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een varkensfok- en varkensmestbed- rijf met de daaraan verbonden opslag van mest; 2. de heer G. Mekenkamp, Pasopsweg 7 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 600 liter -; 3. mevrouw H. Landeweerd-Stam, Markeloseweg 15 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1000 liter -; De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 31 december 1982) op de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 1 februari 1983, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet cp de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Arts: (1 en 2 jan.) J.F. Sytsema, Kei zersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging (31/12 nam. en 1 en 2 jan.) J. de Bont, Keizer Frederikstraat 55, Deventer tel. 05700-3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke woensdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terug bezorgen van magazynartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: 31/12 en 1/1: W. Pot, Bilderdijk- straat 3, Goor, tel. 05470-22 79 2/1: H.F. Steunenberg, Pastorie straat 42, tel. 05483-14 33. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer ,0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardepstraat, Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk. Gaarden- straat. St. vooor Maatsch. dienstverle ning midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteit en gasvoor- ziening Tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 ur bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3