MINTOMETTpÜt Kerstexpositie trekt veel mensen Toestemming B Et W Plattegronden invalswegen Programma Sporthal Handbal boekt winst tegen Zwolle Tweede lustrumtournooi kerstzaalvoetbal J. MIDDELINK KERSTKAMPIOEN Zaalvoetbaltoernooi m s.v. Holten m, voor vijlde maal Matig Blauw Wit in Almelo naar overwinning HOLTENS NIEUWSBLAD volleybalver. holten S> Voorjaarsrit MAC gaat door T.T.V. HOLTEN 23 DECEMBER 1982 -PAG. 7 Programma S.V. Holten- in welk team je speelt. Hier vol- pupillen. gen de teams en op welke dag De pupillen van de O.P.C.-regio je moet spelen: Nijverdal, gaan dit jaar voor de Maandag 27 december in de tiende keer met elkaar voetbal- sporthal te Holten len in de sporthallen te Nijver- Holten Dl 14.00 u; Holten D3 dal. Rijssen en Holten. In totaal 8.15 u.; Holten F1 11.00 u.; Hol- 125 teams, dus rond 1250 pups, ten F3 11.45 u. uit de hele regio, ook onze S.V. Dinsdag 28 december in spor- Holten pups met 4D, 4E en 3F thai te Holten: groepen zijn van de partij. Holten D2 14.15 u.; Holten El Ze zijn allemaal ingedeeld in 8.45 u.; Holten E2 11.45 u.; Hol- zaalteams dus jongens koppie ten E3 11.15 u.; Holten E4 8.00 d'r bij houden en goed uitkijken u. Maandag 27 december in de sporthal te Rijssen: Holten D4, vertrek Meermanskamp: 8.00 uur. Donderdag 30 december, in sporthal te Nijverdal: Holten F2, vertrek Meermans kamp, 10.45 uur. Het uur vermeld achter je team wil zeggen dat je dan in de Sporthal present moet zijn!!! Pupillen allemaal erg veel ple zier. Jullie leiders. bv Mintonette 1 - Oni 1 (heren) 3-0 En het geschiedde in die dagen, op het formulier, het blanke, het maagdelijk witte. En het ge- dat er een bevel uitging van- schiedde, toen zij daar waren, wege de competitieleider, dat de h™ "ensen vervuld werden, gehele wedstrijd moest worden e overwinning baren vervroegd. Deze vervroeging had zou) en baarden de zo- voor het eerst plaats, toen Her man het bewind over Mintonette voerde. En Oni ging allen op reis om zich te laten overklas sen ieder naar de zelfde plaats, Holten. Ook Mintonette trok op van thuis, en uit de stad Deven ter, naar Holten, naar de spor- veelste overwinning en vierden hem op het veld en aan de bar, omdat voor hen geen plaats was in de herberg. En er waren sup porters in diezelfde sporthal, die zich ophielden op de tribune en 's avonds de wacht hielden over hun Mintonette. En opeens met grote vreze. En de aanvoer der zeide tot hen: Weest niet bevreesd, want zie, ik verkondig u grote blijdschap, die heel Min tonette ten deel zal vallen: U is opnieuw een klinkende overwin ning geboren, namelijk met 3-0, met 15-9, 15-7 en 15-6, in het dorp Holten. En het geschiedde, toen dat de spelers van hen weggegaan waren naar de kleedkamer, dat de supporters tot elkaar spraken: Laten wij dan naar de tegenstanders gaan om te zien hetgeen geschied is en ons door Mintonette is be kend gemaakt. En zij gingen haastig en vonden de spelers van Oni, totaal ontredderd in ru, hppT T„itP„ nnc,nr1o w„ !™-!defdï?n,er- En.toen !>et sitie, die op de deel en in^en Veel belangstelling was er bij de opening van de Kerstexpositie Beeldende kunst in de boerderij van de familie Luiten, waar zo'n 16 kunstenaars aan deelnemen. gezien hadden, maakten zij be kend wat Oni natuurlijk zelf ook al wist. En verder vertelden zij het. op de deel en in een verbouwde schuur bij de boer derij wordt gehouden. In totaal gaat het om 170 genummerde kunstwerken. Ans Luiten zorgde zelf voor een bijdrage van 48 olieverf schilderijen. De familie Luiten woont zo'n vijf jaar (permanent) op de boerderij, eerder eigendom van de heer J. Hullegie. De jongste broer van de heer Hullegie, de heer B. Hullegie met zijn 75 jaar nestor van de exposanten sprak in dichtvorm een openingswoord. De expositie is erg sfeervol om lijst met tal van kerstversierin gen en zeker in de vakantie een bezoekje waard. De Holtense schakers speelden de twaalfde ronde van de in terne competitie. Volgende week maandag is er een schaakver- rassingsavond en op 3 januari wordt er weer extern geschaakt, zesde ronde, tegen het Ensche- dese Favorita. Halverwege de interne competi tie voert Joep Middelink de ranglijst aan met kleine voor sprong. Ook Dinant v. Beek probeerde het tegen hem tever geefs met een paardoETer. Een goede wedstrijd tussen Lex Grif fioen en Dik v.d. Knaap werd een evenwichtige remise evenals de ontmoeting van Henk v. Beek en W.K. v. Rijssen waarbij Henk aanvankelijke achterstand goed herstelde. Een enigszins verrassende winst van Jan Roele tegen Jan de Vries. Winst deze keer voor M. Hageversus, Wim v. Oyen en Jaap Schipper koos jammer ge noeg voor hem voor het ver keerde eindspel tegen Hans v. Oyen. Na scherp aanvallend spel van beide kanten zegevierde Ton v. Oyen tegen Henri t. Brinke. Eric Gervink Nijhuis versloeg Th. v. Lindenberg en dat deed Jan Scheperman ook met Jan ten Velde. De top-tien ziet er nu als volgt uit: 1. J. Middelink 1056 pnt.; 2. L. Griffioen 978 pnt.; 3. J. Sche- perman 951 pnt.; 4. D. v.d. Knaap 921 pnt.; 5. H. v. Beek 792 pnt.; 6. W.K. v. Rijssen 780 pnt.; 7. T. v. Oyen 777 pnt.; 8. E. Gervedink 732 pnt.; 9. M. Hage 676 pnt.; 10. H. T. Brinke 590 pnt. thai van Truus, die 't Mossink stond de aanvoerder van Minto- heet, omdat zij uit het huis en ne ^ij hen en het enthou- het geslacht van Mintonette wa- siasme des aanvoerders om- ren, om zich te laten inschrijven baalde hen, en zij vreesden B. en w. van Holten heeft het licht op groen gezet voor de meer dan 200 motorrijders die op zaterdag 5 maart van start gaan voor de Voorjaarsrit van MAC De Holterberg. Daarmee is een eind gekomen aan de onze kerheid waarin de leden van deze vereniging verkeerden na- v Zondag 2e Kerstdag vindt in sporthal ,,'t Mossink" voor het vijfde achtereenvolgende jaar het grote zaalvoetbaltoemooi van de s.v. Holten voor senioren en dames plaats. Liefst 80 deel nemers zullen strijden om de sportieve eer. Ook van de zijde van het publiek wordt veel animo verwacht om dit familie feest bij te wonen. De aftrap zal om kwart voor negen worden verricht door iemand met veel rood-zwart bloed t.w. Henk Tul- Ier. Rond half twee is de finale gepland. Deelnemers denk aan extra wit shirt Mintonette 1 - Vredestein (da mes) 3-0 De tegenstander van afgelopen vrijdag is, evenals de Holtense dames, debutant in de eerste klasse. Om zich te kunnen handhaven hadden beide ploe gen de punten hard nodig, waarbij Mintonette het voordeel ju j van de luidruchtige ondersteu- dat dit jaar de vergunning werd van het pubUek had g™elge. dames begonnen voortvarend en anders 3! snel was er een v00r5pr0ng beargumenteert burgemeester verkregen van *5-1 ne Fnunhe 2 -T> hadden het dS^esTeten'heflr mTb ian h voorwaarden 2itten en kwamen terug tot 6-6 doorgaai/van de rit Op"het wij- Verter zigen van de route werd de nad- De aanval werd gevarieerder ruk gelegd. Vooral de Panora- opgezet en deze set werd dan maweg en het Numendal zijn ook terecht met 15-9 gewonnen, kwetsbare stukken. In tegenstel- In de tweede set zetten de da ling tot afgelopen jaar is de mes de goede lijn voort. Snel MAC nu aan onze wensen tege- werd er een 11-5 voorpsrong moetgekomen. Omdat de Hol- verkregen. Het publiek dacht torberg nu vrijwel geheel wordt dat de tweede set ook al binnen gemeden hoefden we geen reke- was, maar ineens haperde de ning te houden met natuurbe- machine. Er werd fout geser langen". veerd en de aanval werd on- „Geweldig", verklaart MAC- nauwkeurig. Punt na punt voorzitter Schooien in een eerste kwam Vredestein dichterbij. Een reactie. „Met dit besluit zijn we time-out kon hier ook geen ver enorm blij, vooral omdat we de andering in brengen. Het werd laatste weken erg hard hebben 11-11 en de Enschedese dames gewerkt om aan de verlangens wisten zelfs een voorsprong te van gemeentewerken tegemoet nemen (12-11). Toen echter vond te komen. Dat wordt nu be- het publiek het tijd worden om loond. We kunnen nu alle plan- zich nog luidruchtiger achter de nen, die we al een tijd op papier thuisploeg op te stellen. Dit hebben staan, gaan uitwerken in steuntje in de rug was vol de praktijk. Er moeten nog met doende om ook de tweede set zo'n 80 grondeigenaren afspra- winnend af te sluiten (15-12). De ken worden gemaakt. Maar met derde set werd een kopie van de z'n allen redden we dat wel". tweede. Ook in deze set werd Het gemeentebestuur ziet geen een ruime voorsprong verkregen, problemen voor wat betreft her- die later weer prijsgegeven stel van eventuele schade aan moest worden. Maar ook nu had wegen en paden. „Daarvoor Mintonette de langste adem kennen we de MAC goed ge- (15-13). Een nuttige 3-0 overwin- noeg", stelt wethouder Rustebiel ning werd behaald en zodoende met een gerust hart. Ai les is er weer enige afstand geno- wordt keurig netjes opgeruimd", men van de onderste plaatsen. Holten-Colmschate 6-4 Het Holtens team wilde zich duidelijk revancheren voor de in de le wedstrijd geleden neder laag, en ook om nog een kans te hebben om de volgende ronde te bereiken moest er ge wonnen worden. Aijan Hakkert en Nico Valk bleven in hun par tijen ongeslagen, maar Willem Gütlich kon weer eens niet tot De gemeente Holten is van plan bij verschillende invalswegen en strategische punten in het dorp „dorpsplattegronden" te laten plaatsen. Dit om het voor vreemdelingen gemakkelijker te maken hun weg in Holten te vinden. Alleen de financiering is voor b en w nog een probleem. Een mogelijkheid daarvoor vormt de verhuur van de kasten waarin, de plattegronden komen te hangen, aan adverteerders. scoren komen, zodat nadat ook het dubbelspel verloren ging er een nipte overwinning tot stand kwam. Holten-Z.T.T.C. 2-8 Deze tegenstander stond samen met Swift aan kop in de poule zodat het zaak was om tegen Z.T.T.C. winst te behalen, maar halverwege was het reeds een uitzichtloze zaak om een ronde verder te komen. Alleen Nico wist 2x winst te noteren, Rien Lammertink en Willem bleven bij nul steken. Heeft u zich al opgegeven voor het recreantentoumooi?? Het kan donderdag 23 december nóg bij: Willem Gütlich, tel. 2134 en Henk Hendriks, tel. 2351. In een op laag peil staande wedstrijd heeft Blauw Wit afgelopen zaterdag tegen het laaggeklasseerde Rietvogels in Almelo een 2-0 zege behaald. Gezien het veldoverwicht van de Holtenaren had de over winning veel groter moeten zijn. Op een ietwat glad, maar verder goed bespeelbaar veld namen de Blauw Witters van meet af aan het initiatief en al in de 4e minuut liet Jan Verveda een kopbal los die maar net over ging. Trainer Scholten kon weer beschikken over ten Wolthuis die zijn schorsing er op had zitten en dit kwam de rust in de Holtense achterhoede ten goede. Dit gevoegd bij de zwakte van de Rietvogels-aanval resulteerde in een nagenoeg werkloze middag voor doelman van Dijk. Aan de andere kant toonde de Blauw Wit aanval opnieuw op- voldoende stootkracht, want verder dan een schot van Henri Stam in de 16e minuut dat naast ging en een bal op de lat in de 24e minuut van de rand van het strafschopgebied door Fred Hulleman kwam men aan vankelijk niet. Pech had (op nieuw) Verveda toen zijn harde schuiver in de benedenoek door Voor de week van 25-12-1982 tot en met 31-2-1982 Zaterdag: le Kerstdag: Gesloten. Zondag: 08.00-15.00 zaalvoetbaltoemooi s.v. Holten. Maandag: 08.00-17.00 O.P.C. Kersttoernooi; 17.00-18.00 s.v. Holten; 18.00-23.00 Badmintonclub. Dinsdag: 08.00-17.00 O.P.C. Kersttoernooi; 17.00-22.30 Mintonette; 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66; 19.00-20.30 instruktielokaal schaken. Woensdag: '.00-16.00 paaltjesvoetbal - De Schure; 16.00-18.30 Hockeyclub; 18.30-23.00 Badmintonclub. Donderdag: 11.00-12.00 z.v.v. Blauw-Wit; 13.00-14.30 s.v. Holten; 14.30-16.30 zaalvoetbal, hr. Meinders; 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal; 22.00-23.30 All Stars. Vrijdag: 09.00-15.00 s.v. Holten; 16.00-18.30 Hockeyclub. Vanaf 19.00 uur gesloten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel. 1666 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. In de thuiswedstrijd tegen Zwolle - de eerste return van de zaalcompetitie heeft Holten de beide punten gepakt. In de uitwedstrijd had Holten moeite met de Zwolse defensie gehad maar daar had men nu dui delijk minder moeite mee. In vlot tempo liep men uit naar een 5-1 voorsprong. Verdedigend klopte het bij de Holtenaren duidelijk minder. Na de vlotte opening kon Zwolle terugkomen tot 5-5. Doordat vaak niet snel genoeg gereageerd werd op inko mende spelers van Zwolle. Toch nam Holten voor rust een 8-7 voorsprong. Ook na rust kwam Holten vlot op een ruime voorsprong. Met onder andere een schitterende lob van Jan van 't Hoff kwam Holten met 17-11 voor. Toch liet Holten ook deze voor sprong schieten tot 18-16. In de laatste minuten hield men de voorsprong echter vast en won ver diend met 20-17. Doelpunten: Rudi v.d. Voet, Meino v. Beek 4; Frans v. Gennep, Jan de Wit 3; Jan van T Hoff, Francis Luesink 2; Nico Vorst, John Lamping 1. De junioren speelden tegen Ac tief uit Deventer. In de eerste helft ging het spel geljjk op (3-3) in de tweede helft werd Holten sterker en kwam het zelfs met 7-4 voor. Toch kwam Actief te rug. Holten had nog meer sco ringskansen, maar van de straf- worpen werden er 4 gemist. Ac tief stond vlak voor tyd nog met 7-6 achter, maar kreeg nog een strafworp. Deze laatste kans op de gelijkmaker werd benut, zodat Holten met slechts 1 punt uit deze op papier niet al te moeilijke wedstrijd bleef zitten. Standen: Na de wedstrijden van afgelopen weekend staat Holten weer op de. vierde plaats. In de topper tussen HHZD en Voor waarts trok nu HHZD aan het langste eind (19-14). Achilles won thuis nipt van W.S.V. met 14-13. De stand na 8 wedstrijden is nu: 1. HHZD 8-14; 2. Voor waarts 8-13; 3. Achilles 8-10; Holten 8-10; 5. Raalte 8-9; 6. W.S.V. 8-5; 7. L.H.C. 8-2: 8. Zwolle 8-1. De dames senioren blijven op kop in de 4e klasse B. Holten heeft 10 punten uit 6 wedstrij den. 2 meer dan Actief dat op de 2e plaats staat met 8 uit 5. 3e is V. en K. met 6 uit 5 ter wijl Nw. Heeten en Raalte de rij sluiten met 2 uit 5 en 2 uit 6. In verband met de feestdagen ligt de competitie tot 2 januari stil. Op zondag 2 januari luidt het programma: Cl (op zondag!) tegen A.B.S. om 10.00 thuis. Dames S. thuis tegen V. K. om 17.55. Heren S. uit tegen L.H.C. om 16.15, vertrek 14.45. Wy ^wensen alle handbal lers/handbals ters en supporters prettige kerstdagen en een voor spoedig 1983 toe!! de gewichtige Rietvogels-goalie slechts met moeite gekeerd kon worden, maar er was niemand ter plekke om de losgelaten bal in het net te jagen. Dat lukte eerst in de 44e mi nuut en toen hhd men de steun van een achterspeler van de gastheren, die een strakke, lage voorzet van Hulleman zodanig van richting veranderde dat zijn doelman op slag kansloos was. (0-1). Na de rust hetzelfde spelbeeld. Ondanks een tweetal wissels (Aanstoot voor Stam en Harbers voor Ros) bleef het rendement voor de veelvuldig aanvallende Blauw Witters negatief. Welis waar bracht de aanwezigheid van Jan Harbers wat meer lijn in de aanvallen, maar de opzet bleef te doorzichtig voor de trage maar zeer geroutineerde Rietvogels-defensie. Eerst in de 23e minuut slaagden de gasten erin de score verder uit te bou wen. Henk Bolink, ijverig als immer, loste een harde schuiver van net buiten het 16- metergebied en zag de stuitende bal onder de Rietvogelsdoelman door tegen de touwen gaan (0-2). Na dit doelpunt was de strijd geheel beslist, want de Alme- loers maakten hun lage plaats op de rangiyst volledig waar en konden geen moment gevaarlijk worden. Scheidsrechter Zwofe- rink voelde de sportieve wed strijd goed aan en floot een goede partij. Door deze over winning, die ondanks slecht spel werd behaald behoudt Blauw Wit een minieme kans op het kampioenschap, maar dan zal er na de winterstop wel uit een heel ander vaatje getapt moeten worden. De MA.C. „De Holterberg" or ganiseert samen met de MA.C. „Haarle" op zondag 26 december (2e Kerstdag) de laatste puzzel- rit in dit seizoen voor auto's. De start voor het ritje van 30 kilo meter is om half twee by het MA.C.-clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat. Het byzondere van deze rit is dat ook de inzit tende kinderen erby betrokken worden doordat ze mee kunnen doen aan een interessante „zoe- kwedstrijd". Voor mensen die er eens even uitwtllen een erg leuke rit

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7