Aktiviteiten in j.s. de Schure Verwerping! Medische diensten Kerstfeest op de Dorpsschool ifeiMenslEï! Centraal Praktisch Examen Scholengemeenschap Holten ^BAKKER RENAULT Zondagsschoolnieuws Dijkerhoek [DE kJZERHOEK RUSSEN Nieuwjaars)koffie(concert met Brabants Volksorkest voor iedereen die iets fe bouwen o£ te verbouwen hee£t riali JÉkSiii M Vissen op 't Vletgoor HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA PLOTSELING.. ■BOEM. DE UZERH0EK RUSSEN De IJzerhoek Rijssen Papier - en plasticaktie Dijkerhoek Kerstfeest Zondagsschool Holten 23 DECEMBER 1982 PAG. 3 Al deze maand kregen ongeveer 700 leerlingen in Nederland, kandidaten die op een athe neum of gymnasium eindexamen doen in de vakken tekenen, hardenarbeid of textiele werk vormen, hun opgaven voorge schoteld. De rector van de school opende in het bijzijn van de leerlingen de enveloppen met machische inhoud. Vier leerlingen Aan dit Centraal Praktisch Examen nemen aan de Scholen gemeenschap in Holten vier leer lingen deel. Zij mochten een keuze maken uit een viertal op drachten en hebben daar de tijd voor gedurende 28 les-uren. Na die periode worden de werk- toeziend en deskundig oog van docent de heer M.A. Alting. „Het is voor de derde maal dat dit praktijkexamen wordt afge nomen en in die zin uniek, doordat geen enkel ander vak en geen enkel ander schooltype naast een Centraal Schriftelijk Examen een Centraal Praktisch Examen kent", aldus de heer Alting. By het (experimentele) VWO-examen in de beeldende vakken is dit praktisch examen ingevoerd omdat op het schrifte lijk examen alleen naar theoreti sche kennis gevraagd kan wor den en niet te zien is of een leerling het ook „in zijn vingers" heeft op beeldende wijze de op gaven vorm te geven, dus kan tekenen, ruimtelijke constructies stukken en de schriftelijke toe- kan maken of in textiel iets kan lichting daarbij beoordeeld door uitdrukken. Dat betekent over- de eigen leraar, plus een leraar die is aangewezen door het Mi- nisterie van Onderwijs. Annemarie Braunius, Yvonne Spakman, Marian Vis en Ilmar Hopsma kunnen de komende periode aan de slag, onder het igens niet dat er geen schrifte lijk examen zou zijn: in mei worden de leerlingen stevig aan de tand gevoeld over kunstge-, schiedenis en kunstbeschouwing. „De leerlingen, in dit geval vier meisjes kiezen deze vakken als examenvak soms beroepsgericht, soms ook als een soort toege voegde waarde. Voorop staat dat het werken met deze leer lingen naar een goed eindresul taat zowel yoor de leerlingen als voor mij een erg fijne tijd is. Tot op heden slaagden alle leerlin gen in Holten die opgingen voor dit examen", vertelt de heer Lanting. Met de heer Lanting maakten we de afspraak de komende tyd het verloop van dit Praktijk Examen enigszind te volgen. Yvonne Spakman en Annemarie Braunius, twee van de vier examenkandidaten, samen met hun docent de -heer Alting. Een kras. een lelijke schram of een jammerlijke deuk in uw auto. Voor- komen kunnen we "t niet. Vakkundig repareren wel. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 - Rijssen Tel. 05480-12255 Ned. Herv. Kerk Vrijdag 24 dec. (Kerstavond); 21.00 u. ds. H.J. Ekker. Open Deurbijeenkomst m.m.v. „He licon"; 23.00 u. ds. H J. Ek ker. Open Deursamenkomst m.m.v. „H.M.V.". Eerste Kerstdag: 10.00 u. ds. W. Vons m.m.v. kerkkoor. Oppasdienst: mevr.' van Bruggen-Meesterberends en Berty Veneklaas-Slots. Beide Kerstdagen is de uitgangscol lecte voor „Kerk en Wereld". Geref. Kerk Eerste Kerstdag: 9.30 u. ds. M. Berg. Tweede Kerstdag: 9.30 u. en 15.00 u. (Gezinsdienst) ds. M. Berg. In alle diensten is de le coll. voor de Zending en de 2de voor rente en aflos sing. Oppasdienst (2e Kerstdag): Jeanette Potman, mevr. Tromop-Imhof, mevr. Paalman-Verveda (res.) Mevr. Beldman-Slootweg, mevr. Stam-Compane, mevr. Stam- Slotboom (res.). R.K. Kerk (Geb. „Irene") Vrijdag 24 dec.: 24.00 uur Nachtmis. le Kerstdag: 9.30 uur H. Mis. 2e Kerstdag: 9.30 uur H.Mis met kinderkerstfeest. Dijkerhoek Eerste Kerstdag: 10.00 u. ds. H.J. Ekker. Tweede Kerstdag: 10.00 u. ds. W. Vons m.m.v. Kerkkoor. UitgangscoU. „Kerk en We reld". Okkenbroek Kerstavond: 22.00 uur ds. G. Bouman m.m.v. Muziekv. „Beatrix". Uitgangscollecte voor vluchtelingen. Eerste Kerstdag: 10.00 u. ds. G. Bouman. 19.00 u. Kerst feest Zondagsschool. Tweede Kerstdag: 10.00 u. ds. J. van Willigen v.d. Veen uit Deventer. Tijdens de Kerstdagen is de uitgangs- coll. voor „Kerk en Wereld". Nieuw Hceten Vrijdag 12/12 10.00 u. H.Mis met kinderkerstfeest; 21.30 uur Nachtmis. le Kerstdag: 11.00 uur Hoog Mis. 15.30 u. Lof. 2e Kerstdag: 8.00 u. H. Mis; 10.00 uur Gebedsdienst te verzorgen door Jongerenkoor. Kinderen van de Dorpsschool vierde het Kerstfeest gezamen lijk met leerkrachten en ouder commissie. Zo'n 140 kinderen zongen een aantal kerstliederen en nuttigden een gezellige broodmaaltijd in een rijk met kerststukjes versierde school. Voor de vijfde maal werd op deze wijze de afsluiting gevierd, 's avonds tussen 6 en half acht. De agenda van jeugdsociëteit de Schure staat weer aardig vol de komende weken. Tweede Kerstdag is er een Kerstpuzzelwandeltocht, over de Holterberg. Tot zover maar de fiets of de auto meenemen en vanaf het Beukenlaantje wandelen. De inschrijving is zondagmiddag vanaf 13.00 uur bij de Schure Beu- senbergerweg 27. Zij die willen proberen de wissel beker in de wacht te slepen en ook zij die gewoon lekker willen lopen worden vanaf 13.00 uur ver wacht in de Schure. Voetbal Woensdag 29 december wordt er hêkA W De zondagsschool Dykerhoek heeft besloten het kerstfeest dit jaar in één dienst te vieren en wel 's avonds om zeven uur in Bethanië. Het kinderaantal loopt nog steeds terug waardoor deze oplossing mogelyk moet zijn. Men verwacht behalve kinderen en ouders ook andere belang- - gevoetbald. Groepen kunnen stellenden. „Vanaf deze plek zich nog tot 28 december opge- wensen wy iedereen goede ven. Per team moet minimaal kerstdagen en een gezegend één meisje in het veld staan en 1983", aldus het zondagsschool- personeel in Dykerhoek. mogen maximaal twee competi tiespelers meedoen. De prysui- noacfipassage 19 winkelcentrum walgaarde Blijft goedkoop met deze 0LIEGEVULDE RADIATOR in diverse formaten vanaf f. 84./5 (9-lids-2000W En voor de komende sneeuw.... sneeuwschuivers van sterk staal Klein en groot gereedschap en materialen voor alle voorkomende klussen in de kerstvakantie. Tel.: 05480-1 87 23 GEREEDSCHAPPEN. IJZERWAREN. SANITAIR ELEKTRO-VERWARMINGSINSTALLATIES. TUINGEREEDSCHAPPEN, HAARDEN. KACHELS wenst u Prettige feestdagen en een goed 1983 treiking is 's avonds in de Schu re. De Nederlandstalige groep „Uit je bol" verzorgt donderdag 30 december een live-optreden in de Schure. De avond begint om 's avonds half tien. Film Maandag 27 december wordt 's middags om half drie in de Schure de film „Asterix en de helden" gedraaid. Het verhaal gaat als volgt. Zo'n 2000 jaar geleden was heel Gallië (zo heette Frankrijk toen) bezet door soldaten van Caesar, de Romeinse veldheer Héél Gal lië? Nee, een kleine nederzetting bleef moedig weerstand bieden aan de overweldigers en maak ten het leven van de Romeinen in de omringende legerplaatsen bepaald niet gemakkelijk. Een inwoner van deze nederzetting kan namelijk de. toverdrank ma ken die iemand onoverwinnelijk maakt. Asterix en zyn trouwe metgezel Obelix bezitten hier door grote kracht. Zondag twee januari begint in de aula van de scholengemeen schap rond half twaalf het Nieuwjaars(koffïe)concert, met het Brabants Volksorkest, een uit acht muzikanten bestaand ensemble, met als repertoire muziek van vroegere speelman nen en volksorkesten uit het Brabantse land. Zij bespelen in strumenten als moezelzak, viool, bas, klarinet, diatonische ak- kordeon, dwarsfluit, vlier en kornet. Het gezelschap speelt al enkele jaren samen en heeft ook buiten Nederland een goede bekendheid. Rond 13.00 uur zal dit Nieuwjaarsconcert afgelopen zijn. Toegangsprijs inkl. een kopje koffie f7.50. Kinderen t'm 14 jaar, C-J.P. en 65-plus kaarthou ders: f2.50. Gratis kindercrèche. Voorverkoop bij de V.V.V. ,,'t Paalhuus" en de Rabo-bank. De oud papieraktie in Dykerhoek leverde 929.20 gulden op in het afgelopen jaar '82. De papierprijs is momenteel 4 cent per kilo, niet erg hoog, maar wanneer het papier trouw bewaard en gespaard wordt dan is het uiteindelijke bedrag toch wel degelijk de moeite waard. Van het geld werden een aantal dingen voor de kinderen gekocht, zoals leesboeken, naslag werken en een aanrecht voor de onderbouw. Tevens ging men op excursie naar de; Noetselerberg. Dagelijks kan papier in het fietsenhok worden gezet, gebundeld en ook al zit er een doos omheen, toch ook graag een extra touw. Plastic Er werd in '82 ook twee maal een plastic-aktie gehouden. De eer ste aktie bracht een bedrag op van 282 gulden Het plastic van de tweede aktie is nog niet verkocht. Ook in '83 zullen weer inzame lingen worden gehouden en wel op 21 mei en 8 oktober. De fabriek die het plastic opkoopt, wil uitsluitend kunstmestzakken. Vrijdag 24 t.m. 31 december Openbare bibliotheek Holten ge sloten (zie) Vrijdag 24 december 16.00 uur Sluiting wekelijkse wa renmarkt Zondag 26 december 13.30 uur start le deelnemer „Gezinspuzzelrit" M.A.C. „De Holterberg" by clubhuis „De Biester" (zie ber.) 14.00 uur dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) i Maandag 27 dec. t.m. dinsdag 3 januari Galerie „La Cigal" gesloten Woensdag 29 december 9.00 uur „Paaltjesvoetbaltour- nooi" in sporthal ,,'t Mossink" 19.30 uur grote verwerping, schieten, potstoten enz. S.V. „De Zaagmolen" in zaal „Het Bonte Paard" (zie ber. en adv.) Vrijdag 31 december 16.00 uur Sluiting wekelykse wa renmarkt Zondag 2 januari 11.30 uur Nieuwjaarskoffiecon cert in aula Scholengemeen schap (zie ber.) 12.30 uur aanvang „Oliebollen cross" S.V. „Holten" (zie bericht) Woensdag 5 januari 11.30 uur Nieuwjaarsreceptie afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal „Vosman" Zaterdag 8 januari 16.00-18.00 uur Nieuwjaarsbyeen- komst ZW „Blauw Wit" in clubhuis. 19.30 uur Nieuwjaarsreceptie S.V. „Holten" in clubhuls De Dykerhoekse Schietvereni ging „De Zaagmolen" houdt woensdagavond 29 december vanaf 19.30 uur in zaal „Het Bonte Paard" de jaariykse ver werping van grote taarten, kar bonade, kip, krentenbrood en wat er meer ter tafel komt. Ook zijn er vele mooie prijzen te winnen met potstoten, schieten enz. enz. Echt waar een gang naar „Het Bonte Paard" is de moeite waard. Voor verdere bij zonderheden verwyzen we naar de advertentie in dit blad. Aan de ouders, Evenals voorgaande jaren vieren wij het Kerstfeest met de Zondagsschoolkinderen op le Kerstdag in de N.H. kerk. Aanvang 3 uur. Ouders, grootouders andere familiele den en belangstellenden 'zfin van harte welkom, om samen met ons het feest van de ge boorte van de Heer Jezus mee te vieren. De kinderen van Zondagsschool komen gezamenlijk naar de kerk on der leiding van het personeel en verzamelen zich daarom om kwart voor drie bij de Dorpsschool in de Tuinstraat. Wij rekenen op uw aller- komst en wensen u geze gende kerstdagen en een ge lukkig 1983 toe. Het Zondagsschoolpersoneel ^HWBÉrtnnR Wily Tel 05470-2264 SUIIIISllJI 24 4BIKK Tel 85483-1847 Rllini 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! ik 9* 9C /«- *.,Arts Ziekenvervoer Zz (Kerstd.): J.H.A. Bruins, Alarmnummer 00 11 Keizersweg 32, tel. 05483-35 53dienstdoende arts. De Kamer voor de Binnenvis- sery in Den Haag is akkoord gegaan met de regeling die b en w van Holten heeft getroffen met hengelsportvereniging De Rietvoorn inzake de huur en verhuur van het visrecht voor de visvyver van sportpark 't Vletgoor. Dat houdt ln dat volgend jaar de leden van De Rietvoorn een stekkie kunnen zoeken aan de waterkant van de vyver. Niet- leden zullen via De Rietvoorn een dag- of weekkaart moeten kopen. Uiteraard geldt ook voor deze vyver de vereiste van een visvergunning. Wijkverpleging rp; 24 t.m. 26: M.H. van Honig- van 't Spyker, Fliermaten- weg 13, tel. 05731-4 45 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wyk- verpleegkundige in ieder ge- val bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483- 14 36. Spreekuur wykver- M pleegkundige elke woensdag ris van 13.30-14.00 uur en tevens $3 afhalen en terugbezorgen van J magazy nartikelen. Diëtiste ^spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. f'3 Tandarts ^J.Ph. Koppert, T. van Ame- rongenstraat 25. Markelo, tel. 05476-22 00. Spreekuur spoed ig gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts >STh. A. Oostenbrug, Diessen- piasstraat 5, tel. 05483-15 15. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wykgebouw Stichting Kruiswerk. Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf Storing elektriciteit, en gas- voorziening. Tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 23 dec. t.m. zondag 2 januari 11.00-17.00 uur Kerstexpositie Beeldende Kunst in boerderij fam. Luiten, Haarlerweg 6

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3