Dubbele vergadering] sportcommissie lan Meilink sportman an lel jaar lij O.K.I.A. Cross/sop Handbal op winst Programma Sporthal t Mossmk Klaverjassen bij Blauw Wit' Crossen Waferpoloscheidsrechters voor Twenhaarsveld HOLTENS NIEUWSBLAD 1 badmintonclnb-holten Badmintonners behaalden successen Schaakrubriek Rekreantentoemooi volleybal T.T.V. HOLTEN 16 DECEMBER 1982 - -PAG. 7 yiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï Een dubbele vergadering viel dinsdagavond de sportcommissie ten deel. Vroeg op de avond de eigen sportcommissievergader- ing, later bij Vosman de jaar vergadering met de verschillende sportbesturen. 3Verhuur velden De gebruiksvergoeding van 100 gulden per veld per dag (deel) werd tijdens de commissieverga dering even door de heer Ren- sen aangekaart, naar aanleiding van het voorstel velden van Blauw-Wit en s.v. Holten de za terdagen 11 en 18 juni te verhu ren aan Stichting Straatvoetbal Holten Nido Universal. Voor aanvragen van derden geldt geen vast taief. De heer Groe neveld opperde dat 100 gulden eerder als gebruiksvergoeding werd gehanteerd en ook nu nog gelden. Noordpool toont begrip Schaatsen op de visvijver by 't Vletgoor zou de IJsclub „De Noordpool" het liefst verboden iien. Zij deed dan ook een voor stel aan de sportcommissie om niddels borden ter zijner tijd :en verbod op te leggen aan liegenen die straks op de vijver baantje willen trekken. Voorzitter Groeneveld merkte op ;ontakt te hebben gelegd met ie groepscommandant van de Rijkspolitie in Holten om even- uele mogelijkheden te bespre- Het opnemen van een chaatsverbod in de Algemene 'olitieverordening blijkt niet nogelijk. Deze bevat slechts be- lalingen ter handhaving van de ipenbare orde en veiligheid en liet ter bescherming van de be- angen van een vereniging", al- lus Groeneveld. De Noordpool oonde begrip. Komende winter al dit probleem echter nog niet de orde komen, want in rerband met de recente inzaai al het parkje voorlopig gesloten ilijven. 'erder moeten we niet uit het og verliezen dat schaatsen op vijver alleen in vrij strenge 'inters haalbaar zal zijn. Op het ïoment dat het zo ver is heeft nen dan al dagen, zo niet we- op de ijsbaan „De Noord ooi" kunnen schaatsen. Voor et winterseizoen '83-'84 zal ech- tijdig moeten worden bekij- en hoe deze zaak aan te pak- en. elfwerkzaamheid lelfwerkzaamheid van de ver schillende sportverenigingen zal de komende tijd steeds meer gevraagd worden. Jan ten Velde heeft in het verleden al meer dere malen gewezen op de be sparing van tarieven terreinen door meer zelfwerkzaamheid van de desbetreffende sportclubs. Voorzitter Groeneveld was het er roerend mee eens en de heer Rustebiel gaf te kennen even tueel materiaal hiervoor aan te kunnen leveren. De heer Rein- hard, voorzitter van de hockey merkte op dat deze club al sinds jaar en dag voor een deel self-supporting is. „We trekken onze eigen lijnen en zorgen voor kleedkameronderhoud", aldus Reinhard. Een prima voorbeeld!! De heer van Doominck (s.v. Holten vroeg de commissie een financiële verklaring te geven ten aanzien van de vele vrijwil ligers die steeds pro-deo hun werk verrichten, terwijl de leden van de sportcommissie hun gelden krijgen voor hun spor tieve inzet. Luesink begreep de achterliggende gedachte en merkte op dat het niet mogelijk is deze gelden ten goede te doen komen aan de sportvereni gingen. Misschien afschaffen? Prioriteitenlijst De heer Warrink vroeg zich af hoe de prioriteitenlijst op de stellen voor de periode '83-'86. Voorzitter Groeneveld had ge hoopt een aantal zaken op schrift te krijgen van de sport- verenigingen. Dit bleek niet het geval. „Laten we ons niet al te veel vastprikken op de tweede fase Vletgoar, die alle beschikbare centjes gaat opslokken. Ik wil voorstellen dat juist die vereni gingen die kleine prioriteiten hebben deze naar voren te brengen zodat we in januari/fe bruari opnieuw een lijst kunnen samenstellen. Niet alles hoeft naar het Vletgoar", aldus Lue sink. De senioren van Badmintonclub Holten hebben een succesvolle competitieweek achter de rug. Alle teams wisten hun wedstrijden in winst om te zetten. Een uitstekend besluit van de eerste compe titiehelft. Het tweede Jeugdteam had weinig geluk in haar wed strijd en moest met twee invallers aantreden tegen Kwiek in Raal- te. Een verlies was het gevolg. De laatste wedstrijd dit jaar wordt gespeeld door het tweede Jeugdteam dat zondag a.s. moet aantre den tegen Diepenveen. Woensdag 29 december a.s. wordt het oude jaar uitgeluid met het jaarlijkse „Oliebollentoemooi". De leden worden nu reeds verzocht deze avond vrij te houden voor dit traditionele en oer-gezellige toernooi. Op deze avond kan men luidklappend het oude jaar uit- smashen, en de verbruikte energie weer aanvullen met een portie oliebollen. verloren. Het team werd in deze wedstrijd figuurlijk op de vin gers getikt. Slechts Freddy Eff- tink werd tijdens de herendub- bel per ongeluk letterlijk op z'n vingers getikt. Helaas een verlo ren wedstrijd. Wedstrijdverslagen Kwiek 3 Raalte-BCH Jeugd 2:7-1 Het tweede Jeugdteam moest in deze uitwedstrijd tegen Kwiek met twee invallers aantreden. Eric Hanenburg en Jan-Erik Jansen werden vervangen door Jaap Trotsenburg en Freddy Efftink. Het team zou deze zon dagmorgen geen gelukkige partij beleven. De beide invallers en Femande Hofhuis verloren hun enkelspelen. Alleen Ingrid Ver burg wist haar enkelwedstrijd te winnen. De gemengd en de he ren en damesdubbels gingen In de thuiswedstrijd tegen Raalte heeft Holten de volle winst gehaald. Holten scoorde al snel 1-0, waarna Raalte ge lijk maakte. Bij rust stond Hol ten met 3-1 voor. Ook in de tweede helft was Holten beter. Vooral aanvallend was de Hol- tense ploeg duidelijk sterker. Met enkele mooie doelpunten kwam Holten op een totaal score van 7 terwijl Raalte in de tweede helft ook slechts 1 keer tot scoren kwam. Een verdiende winst met 7-2. Doelpunten: Frida Meilink 3; Alberta Mark voort 2; Annemarie Ophof, Ans Rechterschot 1. De dames junioren speelden thuis tegen Kwiek. Uit was met 7-7 geljkk gespeeld. Holten startte goed en kwam met 2-0 voor. Daarna werden de gasten sterker en werd de achterstand in een voorsprong omgebogen van 2-3. Holten kwam daarna beter in het spel en bracht een ruststand van 5-3 op het bord. In het begin van de tweede helft kwam Kwiek op gelijke voet door onnodige foutjes in de verdediging (5-5). Daarna begon Holten het spel goed in eigen hand te houden. Wederom werd een voorsprong van 2 doelpun ten genomen, maar ook verdedi gend kreeg Kwiek problemen met een steeds beter draaiend Holten. In de laatste minuten ging Kwiek „man to man" spe len, waarbij Holten nog 2 maal wist te scoren. Een verdiende winst met 10-6, waardoor een plaats in de kop van de 3e klasse gehandhaafd bleef. HEUGD: A 2 speelde uit tegen Pacelli. Tot de rust hielden de beide teams elkaar in evenwicht. Na de rust speelde Holten verdedi gend beter en werd ook aanval lend de kansen goed benut. Hol ten won verdiend met 12-7. B 1 speelde een leuke wedstrijd tegen Voorwaarts. Ondanks 1 wissel deed Holten het goed. Voorwaarts was sterker en kwam bij rust met 4-2 voor. Ook na rust een sterker Voor waarts, maar Holten liet de moed niet zakken. Ondanks het verlies met 11-7 een goede pres tatie van het B 1 team. PROGRAMMA: za. 18-12: A 1 uit tegen Wesepe om 12.30 Vertrek 11.30. zo 19-12: Dames J thuis tegen Actief om 18.05 Heren S. thuis tegen Zwolle om 17.00. Kerstbomen actie Op zaterdag 18 december houdt de handbalafdeling evenals vorig jaar een kerstbomenactie. Vanaf 10.00 uur kan men aan de Hel- huizerweg 18 een eigen kerst boom in het bos uitzoeken, waarna deze dan voor u wordt afgezaagd. Tegen betaling van 1 gulden extra wordt de boom thuis gebracht. De verkoop be gint om 10.00 uur en duurt tot 16.00. .99 !dere donderdagavond in no- Gerrit Stevens. De sportman imber van 20.30 uur tot 22.00 van het vorig jaar, Wim Boode, ur werd er door de jongens de touwtrekvereniging X.I.A. gestreden om het pre- caat „sportman van het jaar", dere avond moest er een vast rogramma worden afgewerkt. an de 4 afgelegde programma's bij de koplopers gemeld. Zodat lden de beste 3. Als men dus avond slecht had gepresteerd niet aanwezig was, was er Dg geen vuiltje aan de lucht. die ook dit jaar goed op dreef bleek te zijn, moest de strijd door een lichte blessure opge ven. Ook Henk Meilink en Ge rrit Stevens haakten af. Inmid dels had zich Henk Marktvoort programma's waren samen- :steld door trainer Hendrik :horfhaar. De programmaon- irdelen bevatten niet alleen achtoefeningen, maar ook inditie- en behendigheidsoefe- ngen. Enkele oefeningen wa- n: hoogspringen, wandrekklau- 4. Henk Pekkeriet, iren, touwklimmen, boksprin- Njjenhuis. n, kastoefeningen, korfbalwer- in, dribbelen met de bal etc. is allround sportoefeningen. 4 kanshebbers overbleven op de laatste avond. De beslissing viel donderdagavond 2 decem ber. Jan Meilink uit de Vijfhui zen bleek duidelijk met kop en schouders boven de rest uit te steken, zodat deze allround sportman zich een vol jaar O.K.I.A. sportman van het jaar mag noemen. Uitslag: 1. Jan Meilink, 2. Jan Kampman, 3. Henk Markvoort, 5. Wim Aan de 2e Klaveqaswedstrijd comp. 1982/'83 namen 26 „kop pels" deel. Rond half twaalf maakte de voorzitter van de „Activiteitencommissie" Dick Beldman de uitslag bekend en werden de prijzen die bestonden uit een vleesschotel, worsten, taarten, etc. uitgereikt. Beldman sprak een hartelijk woord van dank aan de van de kantine Corry Hovenlamp- Boxma en Janny Withaar- Kruithof die zorgden voor gratis koffie en een hartig hapje. Ook dankte Beldman de S.V. „Hol ten" voor het beschikbaar stel len van enkele tafels. De uitsla gen (3 partyen van 12 keer ge ven) luiden: 1. X). Kortlever 4594 p.; 2. Han Prins 4524 p.; 3. Jozef Klunder 4297 p.; 4. G. Visser 4230 p.; 5. Kees Brussée 4190 p.; 6. Frans Mensink 4157 p.; 8. Joke Kolkman-Klein Nagelvoort 4057 p.; 9. Mevr. Klunder 4017 p.; 10. Jan Paalman 3931 p.; 11. Gerard Aanstoot 3922 p. De poedelprijs was met 2480 punten voor Henk Hovenkamp en de prijs voor de hoogste score in de vierde partij (niet meetellend voor het kampioen schap) was met 1858 punten voor het duo G. Visser en Ge rard Jansen. Bij de gratis verlo ting waren de gelukkigen mevr. Brussée en de h.h. Prins, Klaas- sen, Jol en Gerard Aanstoot. Stand op kop na 2 wedstrijden: 1. Han Prins 8244 p.; 2. Wim Albers 8146 p.; 3. C. Brussée 7897 p.; 4. Ben Bril 7836 p.; 5. G. Aanstoot 7635 p.; 6. Gé Vis ser 7599 p.; 7. Jan Paalman 7436 P- De derde wedstrijd zal worden gespeeld op vrijdag 11 februari 1983. Op zondag 26 december organi seert Joverni weer de jaarlijkse crossloop door de Holterbnerg. De afstanden die deze dag gelo pen kunnen worden zijn 3-6-10 km. De starttijden zijn: 3 km. 13.00 uur, 6 km. 13.30 uur. 10 km. 14.30 uur. Voor deze crossloop is vol doende kleed- en douchegele genheid aanwezig. Inschrijving, start en finish: bij het „Tim mermanshuis". Iedereen die de loop volbrengt ontvangt een fraaie herinnering. oordat de strijd over 4 avon- in verdeeld was, kon men ook Ded zien, dat een ieder niet 4 avonden verdeeld was, >n men ook goed zien, dat een der niet alle 4 avonden vol- Dmen 100% in vorm was. Na 2 remden had zich een kopgroep ïvormd uit de heren Wim Boo- e, Henk en Jan Meilink, Jan iampman, Henk Pekkeriet en Tevens was er donderdagavond 2 december een sportprogramma voor de dames van de O.K.I.A.- leden gemaakt. Hier werden le Janny Nyland, 2e Marietje Jans sen en 3e Ingrid Wibbelink. Een minuut voor tijd maakte Jan van der Berg z'n rentree en de ene keer dat hij de bal speelde betekende een eindstand van 0-4. Al met al een hoogst sportieve wedstrijd die door de clubscheidsrechter uitstekend werd geleid. Hardenberg 4-BCH 2: 2-6 Dit maal was Holten te gast in Hardenberg. De beide herenen kels, die tegelijk als eerste ge speeld werden, werden omgezet in winstpartijen. Hans Verburg en Eddie Willemink wonnen zonder al te veel problemen. Ook de dames Heike v. 't Hol ten en invalster Sonja de Roos wonnen him enkelpartijen. Bij de gemengddubbels werden de punten verdeeld. De herendub- bel werd, na een moeizame wed strijd, toch omgezet in winst. De damesdubbel echter werd door de Holtense dames in een span nende wedstrijd verloren. De overwinning was binnen met 6-2. BCH 4-Denham 1: 5-3 Omdat de eerste heer Eef Weij- man was verlaat, speelde Theo Nieuwveld z'n partij. Na drie games wist de Holtenaar deze in winst om te zetten. Tiny v.d. Runstraat won haar enkelwed strijd erg gemakkelijk. Invalster Roelie Zuethoff won na een ze nuwachtig begin haar wedstrijd met grote klasse. Eef Weijman wist in de laatste enkel geen winstpunt te bemachtigen, on danks de felle tegenstand. De damesdubbel werd door Tiny v.d. Runstraat en Ans Jacobs zonder moeite gewonnen. De he ren echter hadden geen geluk en moesten na drie spannende games kapituleren. Ook het eer ste gemengdubbel ging naar de tegenprtij. De tweede gemengd- dubbel wedstrijd bracht de winstpunten naar Holten. Een goed resultaat ter afsluiting. BCH 5-Diepenveen 4:7-1 Na vier gelijke spelen als enig succes behaalde het vijfde team van BCH haar eerste overwin ning, enwel op 6 december jJ. Een verlate Sinterklaassurprise derhalve. De royale overwinning doet vermoeden dat de tegen standers niet al te sterk waren. Dit was alleen bij de dames het geval. Dinie v.d. Vreede en Ge nie Oolbekkink hadden er geen moeite mee. De heren hebben echter moeten knokken voor hun puntjes. Reijer Dorresteijn verloor z'n herenenkel. Bert Postma dacht aanvakelijk een makkie te hebben, maar had toch drie games nodig om te winnen. De dubbels waren slechts een formaliteit en wer den vrij gemakkelijk door Hol ten gewonnen. Een verdiende overwinning met 7-1 was het re sultaat. HET vijfde team zit eindelijk in de lift. Competitieprogramma Zondag' 19/12 Diepenveen-BCH Jeugd te Diepenveen. Gedegen analyse en een behoor lijk stuk huiswerk werd be loond voor de Holtenaren in de drie nog uit te spelen wedstrij den tegen Hardenberg. Had Holten gerekend op ander half punt, de extra moeite le verde nu zelfs de volle drie pun ten voor het drietal J. Midde- link, D. v.d. Knaap en P. Eijzin- ga. De laatste zelfs uit bijna verloren positie. De eindstand werd nu in Holtens voordeel 7-3. Minder goede berichten kunnen wij U melden van de vijfde wed strijd extem tegen Almelo 2. Tegen deze geroutineerde tegen stander ging Holten roemloos ten onder. Aan de eerste twee borden speelden J. Middelink en G. Griffioen weliswaar knap re mise. Maar voor de rest ging al leen naar Henk v. Beek alle lof voor een vol punt. De rest ging ging allemaal ten onder met een verloren afgebroken partij voor E. Gervink Nijhuis. Vermoede lijke eindstand 2-8. Vrijdag 7 januari 1983 is het weer zo ver! Dan houdt Minto- nette haar Nieuwjaars rekrean- tentournooi. Er wordt vooral sportiviteit een avond vrijetijdssport bedreven. Maximaal 15 teams strijden in 3 poules tegen elkaar. Er kan worden ingeschreven door ver schillende soorten teams, afkom stig van scholen, straten, bedrij ven e.d. en er mogen niet meer dan 2 „echte" volleyballers mee doen. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur. Maar vanaf 18.30 is een ieder welkom in de spor thal Inschrijving kan geschieden bij K. Jol, tel. 2695. De kosten be dragen f. 20.- per team, te vol doen in de sporthal. We reke nen op Uw aanwezigheid In Enschede slaagden onlangs vier leden van de Zwem-en Waterpoloclub „Twenhaarsveld" voor het diploma waterpolo scheidsrechter, te weten H. Veldwijk, B.D. Pekkeriet, A. Lig- tenberg en A.G. Wissink. Dit slagen betekent voor de club een fikse aanwist. Men moest het tot op heden zonder scheidsrechters stellen en kreeg daardoor dispensatie van de K.N.Z.B. tot 1983. Het zwemclubbestuur was dan ook erg gelukkig met het bereikte resultaat en wenste de geslaagden sterkte toe met hun optreden als waterpolo scheidsrechter. Het 3e team is een ervaring rijker? Een illusie armer Dat de laatste lootjes het zwaarst wegen ondervond het 3e in haar laatste wedstrijd tegen nr. 2 Z.T.T.C./Zutphen. Men had één punt voorsprong dus was een gelijk spel voldoende om het felbegeerde kampioenschap te behalen, maar ZTTC was er alles aan gelegen om zelf met de eer te gaan strijken. Halver wege de ontmoeting ging de strijd nog gelijk op. Jan Nikkels speelde een uitstekende wed strijd, wat beloond werd met 2x winst. En ondanks dat Gerard erg onzeker speelde wist ook hij 2x zijn partij in winst om te zetten. Na een uiterst spannende strijd ging ook het dubbelspel voor het Holtens team verloren. Henk Hendriks was al enkele dag in gedachten met deze wed strijd bezig maar op het mo ment van spelen wilde er niets meer lukken, zodoende wist ZTTC met een nipte zege het kampioenschap te behalen. HOLTEN 3-Z.T.T.C. 4-6 D.T.T.C.-Holten 1 1-9 Ook deze keer trad Holten aan met een invaller voor de afwe zige Jan v. Heun, maar deze keer wist men duidelijk te stel len wie de sterkste was. Invaller Gerard O vervelde en Nico Valk bleven ongeslagen, alsmede het dubbelspel. Freddy Hulleman kwam tot 2x winst zodat Holten I met een redelijk goede klasse ring eindigde. Holten 2-T.N.O. 4-6 In een zeer ontspannen sfeer werd de laatste wedstrijd van het tweede team afgewerkt. We liswaar ging deze wedstrijd ver loren, maar dat was niet meer belangrijk voor de stand op de ranglijst, zodat men vrijuit en uiterst sportief achter de groene tafel verscheen. Wijnand Falk wist deze keer 3x winst te boe ken. Jan Vrugteveen nam af scheid, hij stopt met spelen, met lx winst, terwijl Rien Lammer- tink helaas voor hem op nul bleef steken. RECREANTENTOERNOOI TAFELTENNIS Op zaterdag 8 januari a.s. worden weer de Holtense Kampieosnchappen Tafelten nis voor Recreanten georga niseerd. Door de steeds gro ter wordende belangstelling (houden zo) vindt dit even ement deze keer in de Spor thal 't Mossink plaats, aan vang is 10.00 uur. Deelname is gratis, opgave is tot 24 dec. mogelijk bij: Willem Gütlich, tel. 2134 of Henk Hendriks, Noordenbergstraat 5, tel. 23 51. U doet toch ook (weer) mee??? Het ziet ernaar het dat B en W binnenkort met een alternatief komen voor het crossterrein bij sportpark 't Vletgoor waarop nu nog wordt geoefend, maar dat op 1 april van het volgend jaar ontruimd moet zijn. Van de vier bezochte lokaties bleek er één heel geschikt. Tijdens de begro tingsvergadering opperde we thouder Rustebiel het idee op die plek meteen een fietscross- baan voor de oudere jeugd te koppelen. Zoals bekend is de populariteit van het fietscrossen omgekeerd evenredig aan de mogelijkheden daartoe. Ruste biel wil binnen de kom van het dorp enkele terreintjes laten in richten voor de wat jongere beoefenaars van deze nieuwe ra ge. Week van 18-12-1982 tot en met 24-12-1982 Zaterdag: 08.30-10.30: v.v. D.E.S.; 10.45-12.00: zaalkorfbalcom- petitie, K.N.K.V.; 12.00-14.00 z.v.v. Blauw-Wit 20.00-22.00; 14.00-19.00 zaalhockeycompetitie, K.N.H.B. t.t.v. O.K.I.A.; 19.00-20.00: zaalvoetbal, hr. Van Eunen. Zondag: 10.00-19.00: zaalhandbalcompetitie, N.H.V. Maandag: 08.10-15.30: scholengemeenschap; 16.00-18.00: s.v. Holten; 18.00-23.00: Badmintonclub. Dinsdag: 08.10-15.30: scholengemeenschap; 16.15-22.30: Minto- nette; 22.30-23.30: z.v.v. Blauw-Wit; 19.00-20.30: instructielokaal-schaken. Woensdag: 08.10-15.30: scholengemeenschap; 16.00-18.30: Hoc keyclub; 18.30-22.30: Badmintonclub; 22.30-23.30: zaalvoetbal, gemeentepersoneel. Donderdag: 08.30-16.30: Kersttoernooi leerkrachten scholenge meenschap; 16.30-22.00: s.v. Holten, afd. handbal; 22.00-23.00: zaalvoetbalcompetitie, K.N.V.B.; 23.00-24.00: All Stars. Vrijdag: 16.00-18.30: Hockeyclub. GESLOTEN vanaf 19.G0 uur. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijns zaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00- 12.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7