Jubileum gereformeerde mennen- en vrouwen vereniging 1 Themaweek Scholengemeenschap Holten helpt Honduras" MUTOilfTi Bergruitemieuws Schietwedstrijden HOLTENS NIEUWSBLAD Min tone ttedames verloren van Enschede Of holten DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 30 NOVEMBER EN 7 DECEMBER 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. GEMEENTELIJK ENERGIEBEDRIJF PaaltjesvoetbaBtoernooi in j.s. De Schure WATERSCHAP "DE SCHIPBEEK" 16 DECEMBER 1982 -PAG. 5 it Ook dit jaar rondt men op de Scholengemeen schap het kalenderjaar weer met een themaweek af! Vorig jaar werd met succes aandacht besteed aan Greenpeace: f. 8.500.- was het bedrag dat door enkele Holtense leerlingen op het hoofdbureau van Greenpeace in Amster dam kon worden afgedra gen. Deze keer wordt, net als twee jaar geleden, weer aandacht besteed aan een ontwikkelings land. Verreweg de meeste stemmen gingen bij een peiling naar de voorkeur voor bepaalde objecten naar „Honduras" Waarom Honduras". Janneke Kloosterboer (Loo- Bathmen) 6 Atheneum: „Het maakt eigenlijk niet veel uit naar welk doel het geld gaat: alle organisaties kunnen geld gebruiken. Honduras is vooral geschikt omdat het geld naar een kinderdorp bij Teela gaat. Hier leven jonge mensen in rampzalige omstandigheden. Voor velen zal dat doorslagge vend zijn voor hun keuze voor dit projekt". Janneke spreekt nog wel even haar vrees uit over het feit dat het geld soms niet op de goede bestemming arriveert. „Maar ik heb alle ver trouwen in de organisatoren van de themaweek: zij gaan alleen met bonafide instanties in zee". Ook Astrid Zeelte (3 havo), Mar rit Fokkema (2 mavo) en de brugklasser Marchel Litjens vin den Honduras een prima actie- doel, omdat hen het lot van deze Honduras kinderen die bij de overstroming ouders en an dere familieleden verloren, na aan het hart ligt. Ook Siera Leone (bouw waterputten) en Haïti (Krottenwijken Portrau- Prince) die als tweede en derde uit de stembus kwamen, krijgen een gedeelte van de opbrengst! Wat gebeurt er nou op school? Op vrijdag 17 december is er vanaf 2 uur een fancy-fair in de aula met o.a. een boeken- en platenmarkt, een rommelmarkt en vele andere attracties. Ook vindt een simultaanschaakpartij plaats, 's Avonds treedt tijdens de fancy-fair een Chileense zan ger op. maandag daaropvol gend vindt weer de traditionele zaalvoetbalwedstrijd tussen leer lingen en leraren plaats. De hieraan verbonden toto brengt veel geld in het laatje. Op maandag- en dinsdagavond vin den cabaretvoorstellingen door leerlingen plaats gevolgd door respectievelijk een disco- en een dansavond. In school zijn ten toonstellingen over Honduras en zijn buurlanden ingericht. Dage lijks worden volgens een be paald rooster films gedraaid over het thema. Dinsdag worden er voor het goeie doel oliebollen gebakken en verkocht. De schoolkrantredactie heeft een themaweeknummer verzorgd. De themaweekcomirissie en de leer- lingenraad hopen op een ge slaagde happening. Programma vrijdag 17dec. 14.00-17.00 uur en 19.00-21.30 uur: Fancy-Fair met o.a. rommelmarkt boeken- en platenmarkt pannekoekentent maandag 20 dec. 15.00 «rooivnptHoi HOLTEN^ H HONDURAS Leraren-Leerlingen! met toto! 19.15-ca. 20.30 Cabaret; ca. 20.30-22.00 Disco Onderbouw discjockey Jan Leendert de Pijper dinsdag 21 dec. Oliebollen ver koop! 20.00-21.15 Cabaret Bo venbouw; 21.15-23.30 Dansen; Orkesten: The Leatherforces: The Pink Panther Band Werkt allen mee! Koop tijdig kaartjes! Bestel tij dig oliebollen! Wy als trouwe supporters bega ven ons met 7 dames op weg naar Enschede. Nadat de dames ingespeeld waren, kon het spel beginnen. En hoewel de tegen standsters zo te zien niet al te sterk waren, ging de eerste set snel verloren. Vol goede moed werd de tweede set ingezet. He laas werkte de tegenstander niet zo erg mee. Een van de dames kon bijzonder hard en irritant schreeuwen. Wie de film „der Blechtrommel" gezien heeft, kan zich een beetje voorstellen hoe hoog deze dame schreeuwde. Onze dames hadden er wel oren naar en ook als supporters wer den we er horendol van. Helaas was de scheidsrechter oostin- disch doof, zodat het gekrijs aanhield. Maar ze komen nog naar Holten. Iedereen met een hoge gil en/of schreeuw: sparen en bewaren voor de thuiswed strijd tegen Spirit. Maar goed, door al dit volume ging ook deze set verloren: 15-7. In de derde set geloofde Minto- nette er weer in en werd de set afgesloten met een 9-15 set overwinning. Wij zagen als sup porters de toekomst weer wat vrolijker in en schreeuwden en riepen en gilden en krysten en voiieybaiver. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - aan de heer G. Voordes voor het vergroten van de woning Oranjestraat 60; - aan de heer G.H. Wissink voor het vergroten van een fok- varkensstal bij het perceel Espelodijk 15; - aan de heer D, Beldman voor de bouw van een woning Kollingserf 6; 2. aan de heer J. Stam vergunning verleend voor het kappen van 1 eik bij het perceel Valkenweg 8; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Om over 1982 tot een zo juist mogelijke eindafrekening inzake gas- en electriciteitsverbruik te komen worden de gas- en electriciteits- meters op 29, 30 en 31 december a.s. opgenomen. Er zal van hulp krachten gebruik worden gemaakt om deze opname in deze korte periode te kunnen realiseren. In verband hiermede wordt u ver zocht de betreffende hulpmeters zoveel mogelijk behulpzaam te zijn bij de opname. De meteropnemer zal een antwoordkaart, waarop u zelf de meterstand dient te vermelden, op uw adres achterlaten als u ten tijde van het bezoek van de meteropnemer niet aanwezig bent. Deze antwoordkaart zouden wij gaarne van u retour ontvan gen vóór 4 januari 1983. Wij maken u er op attent, dat iedere meteropnemer is voorzien van et-n door de direkteur gemeentelijk energiebedrijf afgegeven legitimatiebewijs, hetgeen op uw verzoek getoond zal worden. klapten en stampten en juichten ons zere kelen. Jammer dat de zaal zo groot was en er aan de andere kant wel 200 mensen za ten te gillen. Met 15-5 werd de derde set verloren.Thuis moeten deze dames echter te verslaan zijn. Morgen spelen de dames de zeer belangrijke wedstrijd tegen Vredestein. Om 21.15 uur in de sporthal. Neemt toeters en bel len mee, want dan wordt het feest. Wy zullen er ook weer zijn. Tot dan. 2 supporters. Krekkers 3 - Mintonette 1 (he ren) 2-1. „De medekoplopers zand in .de ogen strooien", dat was het de vies van de coach. „Even laten zien wat je kan, en dan stoppen. Laat ze maar denken dat ze echt gewonnen hebben. Ik geef wel een teken", aldUs de coach. Dus wij aan het werk. En sterk. Geen schijn van kans kregen ze in de eerste set. Links, rechts, klits, klandere, het ene punt na het andere. „Oké, jongens, nu het blok oefenen", riep onze aanvoerder. Dus wij het blok waterdicht. Punt na punt na punt. Met 4-15 werd Krekkers afgedroogd. De tweede set gingen we ge woon door op dezelfde weg. Met 2-8 stonden we voor. Het pu bliek begon de zaal te verlaten. Daar was het, hèt teken. Op houden, zorg dat ze bijkomen, betekende het. Nou, dat ge beurde en met 15-11 werd de tweede set verloren. De derde set ook weggegeven met 15-11. Zo blijft er spanning in de com petitie, zo blijft het leuk, zo wil het publiek het. Dus denk maar niet dat de rijst weggegooid SENIOREN: Rietvogels I-Blauw Wit I 2.30 u. V. 1.00 u.; Blauw Wit 2-Voorwaarts 5 2.30 u.; Blauw Wit 3-Excelsior 10 2.30 u.; Blauw Wit 4-DES 5 12.45 u.; DETO 7-Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 u.; Daarlerveen 5-Blauw Wit 6 12.30 u. V. 11.30 u.; SVZW 7-Blauw Wit 7 12.45 u. V. 11.45 u. B(j afgelasting zaalvoetbal: van 12.00-13.00 uur 4e, - 5e; van 13.00 - 14.00 uur 6e - 7e. JUNIOREN: Blauw Wit Al- SDOL Al 2.30 u.; SVZW Bl- Blauw Wit BI 12.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit B2-Hector B3 11.00 u.; Wierden B2-Blauw Wit B3 2.30 u. V. 1.45 u.; Blauw Wit Cl-Vry; Blauw Wit C2-Enter C2 1.00 u. PUPILLEN: Blauw Wit Dl-Vesos Dl 10.00 u.; SOS D3-Blauw Wit D2 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit El-Excelsior E4 10.00 u. Blauw Wit F1 is vrij. BLAUW WIT PUPILLEN OP GELET!!! Direct na de Kerstdagen, op maandag 27 en dinsdag 28 de cember vindt het OPC- Kersttoumooi plaats in sporthal ,,'t Mossink" in Holten. Alle informatie hierover kim je vinden in de „Blauw Witter" die voor de Kerstdagen in de bus komt. Ook in het kastje by fa. Beltman kun je alles lezen over indeling elftallen en wedstrijd- schema's. Jongens kom allemaal en neem als het enigzins moge lijk is, je ouders mee. Hoe meer supporters, hoe lie ver!! moet worden. Want wij houden van verrassingen en lekker eten. Daar willen we wel voor vech ten. Morgen spelen we de voor wedstrijd van damesa 1 in de sporthal. Tegen Oni! Dat wordt dus nog wat Tot morgen om 20.00 uur. Jams Dames 2 - Volley 2 1-2 Hier een klein krabbeltje van een wedstrijd op een laag (klein) pitje en een klein puntje winst. Na een late start gingen we vol goede moed de eerste set in. Vo- ley, dat 1 punt boven ons staat in de competitie was met 9 speelsters gekomen en wilde er wel tegenaan. De eerste set ver liep voorspoedig; er werd goed gespeeld aan onze zijde, er wer den weinig fouten gemaakt Conclusie: winst voor Mintonette met de cijfers 15-9. In de tweede set kwamen echter de proble men, zodat we vrij snel en in recordtempo een achterstand van 6-0 opliepen. Na een time out van Klaas kwamen we nog even terug maar er werd te rommelig gespeeld. Dus een verdiende knock-out van 9-15. Conclusie: na verlies van de tweede set met een spelpeil van dit kaliber, is er geen reden om papier te verknoeien aan een derde set. We stonden vrij snel achter met 10-0 en verloren met 4-15. Hopelijk gaat de volgende wedstrijd beter met een beter spel en een beetje meer pit, zo dat daar voor ons winst in zit. Programma. Thuiswedstrijden vrijdag spor thal: 19.00 uur Mintonette Meis jes A - Holyoke; 19.00 uur Meis jes C2 - Flash 2; 19.00 uur Meis jes C3 - Rac 1; 20.00 uur Heren 1 - Oni 1; 20.00 uur Heren 4 - SVH; 20.00 uur Dames 4 - Ever- sberg; 21.15 uur Dames 1 - Vre destein (hoofdveid, speciale tri bunes). Uitwedstrijden vrijdag 17-12: 19.00 uur Meisjes BI - Volley W2, Wierden; 19.00 uur Volley W1 - Meisjes B2, Wierden; 19.00 uur Oni 2 - Heren 3 Westerhaar de Klaampe; 19.00 uur WA 1 - Dames 2 Albergen de Danne; 20.00 uur Maesa - Heren 2. Al melo, Rembr.hal. Uitwedstrijden zaterdag 18-12: 13.00 uur Holyoke 2 - Meisjes A2, Enter; 13.30 uur Zwaluwen 2 Meisjes Cl (Almelo (Windm.br.).; 17.15 uur Setash 2 - Dames 3 Almelo, Windmolenbroek. De Geref. Mannenvereni- ging „Schrift en Belijde nis" en de Geref. Vrou wenvereniging „Priscilla" hebben donderdagavond (9 dec.) in „De Kande laar" hun 50 resp. 35 ja rig bestaan herdacht met een feestelijke en hoogst gezellige avond. De voorzitter van de mannen- vereniging Henk Beltman opende de bijeenkomst met ge bed na het zingen van psalm 150:1 en 2 en sprak daarna een welkomstwoord in 't bijzonder tot ds. en mevr. Berg, de afge vaardigden en ds. en mevr. Hoogkamp (oud.-leden) uit Hoogeveen. Na een openings woord n.a.v. het bijbelgedeelte Efeze 6:10-20 droeg voorzitter Beltman hierna de leiding over aan dc voorzitter van de feest commissie js. Beldman die in een met humor rijk gekruid dichtwerk de achterliggende halve eeuw de revue liet passe ren. Hij kreeg hiervoor een zeer verdiend applaus. Door mevr. J. Beldman-Aanstoot werd aan de mannen namens de vrouwen een prachtige fors ge bouwde „Abraham" aangeboden. Ook zij had haar felicitatie toe spraak (in dialect) in dichtvorm gegoten en ook zij kreeg een spontaan applaus. Veel bijval oogsten ook de gebroeders Jans en Willem Beldman, Johan Aan stoot en mevr. Aanstoot- Beldman voor het één-actertie „De kwajongensstreek". Toen veldwachter Johan de „boeven" Jan en Willem in de nor wilden stoppen omdat ze een band van z'n fiets hadden doorgeprikt, verscheen plotsklaps een uit net circus ontsnapte chimpansee die oom agent de schrik van z'n le ven bezorgde en de bandenprik kers de bood om de plaat te poetsen. Namens de kerkeraad feliciteerde ds. M. Berg de beide verenigingen en Gerdy Aanstoot deed dat namens de Geref. Jeugdverenigingen. Ds. Hoog kamp, die mede namens zijn vrouw de gelukwensen aanbood was 27 jaar lid van de vereni ging. De vergaderingen, om de 14 dagen, waren voor hem als voorganger der gemeente van veel betekenis. In theorie weten dominees in doorsnee meer dan een lid van de mannenvereni- ging maar in de praktijk van het geloofsleven, met vaak z'n eigen zorgen en moeilijkheden, steek je op deze vergaderingen heel wat op en vele malen heb ik hiervan gebruik gemaakt bij de woordbediening. Tevens voelde je er thuis, vriend tussen de vrienden, en zo was het er gens ook nog een ontspannings avond zo besloot ds. Hoogkamp. Na de pauze- met koffie en tractatie- zorgden een drietal met ballonnen (Op)gezette da mes voor dol plezier met och tendgymnastiek als middel om slank te worden, 't Ging bij dit drietal heel makkelijk want even de ballonnen doorprikken en klaar is kees. De kwis „Ken uw dorp" onder „regie" van Jans Schuppert met enkele dames en heren uit de zaal werd door de heren met klein verschil gewon nen. Aan de avond werd verder nog meegewerkt door declama- trice mevr. Heijink uit Almen(G) die boeide met eigen werk (pro za) in Almens dialect. Aan haar werden bloemen aangeboden. Voor de muzikale omlijsting van de avond zorgde op elec. orgel Jan Tromop. De presidente van de vrouwenvereniging mevr. J. Hulsman-Landeweerd sprak een hartelijk woord van dank tot al len die aan het welslagen van de avond medewerking ver leende en zij besloot met gebed na het zingen van gezang 21:1 en 7. J.W. Ook in '82 is j.s. de Schure weer van plan het traditionele paalt jesvoetbaltoernooi te organise ren. Deze happening zal plaats vinden op woensdag 29 decem ber in sporthal 't Mossink. En kele voorwaarden: elk team zal telkens 4 spelers in het veld sturen waarvan maximaal 2 competitiespelers en minimaal 1 meisje. Telkens zal er 15 min. gespeeld worden. Kosten per team zyn f15.-. Heb je zin om mee te doen: Geef je dan vanaf nu op bij jeugdsoos De Schure, Beusebergerweg 27, Holten, tel. 05483-27 55. Nadere inlichtingen volgen. Ten behoeve van een volledige beschrijving en vastlegging van gegevens met betrekking tot de in het wetenschapsgebied aanwe zige gebouwde eigendommen, heeft het waterschap in het kader van de werkgelegenheidsverruimende maatregelen de beschikking gekregen over een 7-tal bouwkundige medewerkers. Vanaf 1 okto ber a.s. zullen deze medewerkers alle in het waterschap gelegen gebouwen gaan bemeten aan de buitenzijde, en voorzover zulks in bepaalde gevallen nodig mocht blijken, ook een aantal ruimten van daarvoor in aanmerking komende panden aan de binnenzijde. De door het waterschap te verzamelen gegevens hebben ten doel: .het reeds aanwezige objecten bestand te verifiëren en waar no dig te completeren: b. een bijdrage te leveren aan een (landelijk) onderzoek naar me thodieken voor de belastbaarstelling van gebouwde eigendommen ten behoeve van de heffing van waterschapslasten. Om tot een goede uitvoering te kunnen komen vraagt het Dage lijks Bestuur van het waterschap de Schipbeek aan alle eigenaren en gebruikers/huurders van de betrokken gebouwen hun volle medewerking te willen verlenen. In de komende tijd kunnen een aantal personen rondom uw huis en op uw erf bezig zijn met het in kaart brengen van uw pand c.a. of bij u aanbellen om enige gegevens aan u te vragen. Onze medewerkers zijn allen in het bezit van een legitimatie- kaart, die zij te allen tijde moeten kunnen tonen. Mochten er desondanks problemen rijzen, schroomt u dan niet direct contact met ons op te nemen (05476-12 30). Voor uw bereidwillige medewerking aan dit projekt zullen wij, zowel als onze medewerkers u zeer erkentelijk zijn, Zaterdagmiddag en avond wer- 1 den bij manege Snorrewind de laatste 2 onderdelen voor het clubkampioenschap van de Be- rgruiters gehouden te weten dressuur en springen, beide in handicap. Uitslag dressuur: 1. Harm Kui per met Rolf 136 ptn. 2. Ingrid van Dijk met Ukkie 132 ptn. 3. Theo van Dijk met Ukkie 131 ptn. 4. Erna Wilmink met Or- landa 131 ptn. 5. Dries Willems met Pedro 126 ptn. 6. Lilian Kamerhuis met E'duc 126 ptn. 7. Lilian Kamerhuis met Raldi 126. 8. T. Volkers met Arabelle 125 ptn. Uitslag springen 1. Eric Vincent met Chef of 77 sec. 2. Ineke ter Maat met Twellight of 87 sec. 3. Wim Mulder met Punette of 89 sec. 4. Erna Wilmink met Or- landa of 95 sec. 5. Dries Willems met Pedro 4 of 75 sec. 6. Sandra Dieperink met Sander 4f 91 sec. Uitslag speel uw spel. 1. e.a. Sandra Dieperink met Sander en Wim Mulder met Punette 810 punten 3. Dries Willems met Pedro 800 punten. 4. Ineke ter Maat met Twellight 680 punten 5. Eric Vincent met Chef 640 punten 6. T. Volkers met Ara- belle 570 ptn. Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Luchtgeweer klasse A: 1. G. Koopman 175 p.; 2. G.H. Paal man 160 p.; 3. D.J. Nyendijk 153 p.; 4. DTck Jansen 150 p. Klasse B: 1. W. Paalman 165 p. (4x10); 2. G.J. Schuppert 165 p. (1x10); 3. E. Grootentraast 157 p.; 4. A. Paalman 145 p. Klasse C: 1. Bets Paalman 151 p.; 2. G.J. Sluiter 1-37 p. Klasse D: 1. H. Vincent 136 p.; 2. A. Pekkereit 103 p. Luchtpistool/open klasse: 1. H, Paalman 163 p. (6x8) Ab Biele man 163 p. (5x8).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5