Gemeenteraad scheidt hoofd- van bijzaken Medische diensten I Begrotingsvergadering 1983 Kerkdiensten dejjzerhoek_ HOLTENS NIEUWSBLAD Wanneer de gemeenteraad van Holten zich op woensdag 22 december voor de tweede maal gaat buigen over de begro ting voor 1983 kunnen de debatten wor den toegespitst op de meest belangrijke zaken waarmeer Holten in het komende jaar wordt geconfronteerd. Wat dat be treft was de „commissoriale vergader ing" die B en W op woensdag 8 december aan de eigenlijke begrotingsvergadering liet voorafgaan een goede greep. Door deze nieuwe vorm van vergaderen, in feite een kruising tussen een raadsver gadering en een commissievergadering, was het mogelijk de vele vragen, die de raad ook dit jaar weer in petto had, te gaan zeven. Zo werden, met behulp van de verschillende hoofden van dienst, de hoofdzaken gescheiden van de bijzaken. DE UZERHOEK RIJSSEN noachpassage 19 AGENDA BURGERLIJKE STAND voor iedereen die iets te bonwen o£ te verbouwen heeft DE UZERHOEK RUSSEN noachpassage 19 Dat is goedkoop! 16 DECEMBER 1982 - PAG. 3 Overigens zal ook de vergader ing van komende woensdag nog dink wat tijd in beslag nemen. De vier fractieleiders die dan hun algemene beschouwingen uitspreken kwamen in gezamen lijk overleg tot een lijstje van Hen onderwerpen waarop nader wordt teruggekomen. Verkeer en parkeren Met name de fracties van CDA :n PvdA tonen zich bezorgd over de verkeerssituatie in de torn van het dorp. Metsemakers (PvdA) noemde de Dorpsstraat-Oranjestraat een .racebaan" waarop overstekende roetgangers hun leven niet meer i'eilig zijn. Reden waarom zij )leit voor een maximum snel- ïeid van 30 kilometer per uur aldaar. De PvdA wil ook wat ioen aan de overlast die het lestemmingsverkeer voor indus trieterrein De Haar bezorgt aan net name de bewoners van het appartementengebouw aan de Ceizersweg en aan de bewoners an de Aaltinksweg. Vooral nu iet kleine viaduct is aangepast de doorrijhoogte van Tachtverkeer zou dat verkeer de Deventerweg moeten vorden geleid. Iets waarmee ook le andere fracties konden in- temmen. Jij het bepleiten van een betere larkeersituatie in de kom van iet dorp, met name op de imidsbelt en de Larenseweg ond Metsemakers CDA* ractieleider H.J. Westerik aan laar zijde. Westerik somde een antal knelpunten op die in de torn van het dorp tot parkeer- iroblemen leiden. Vooral op het Imidsplein en bij supermarkt Vansink moet nogal wat worden emanouvreerd. Tevens wil de !DA-er de mogelijkheden van arkeergelegenheid op de hoek an de Hoffestraat en de Pan- ebakkerstraat onderzocht heb- en en pleit hij voor het beter angeven van parkeerplaatsen oor langparkeerders. iamens het college zegde bur- emeester Van Rappard toe zo nel mogelijk naar oplossingen e zoeken. Dit gebeurt in over ig met de Rijkspolitie en de erkeersgroep van de ANWB. parkeerverbod op het imidsplein wordt nog belem- nerd door allerlei juridische ha- Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. L. Westland van Hellen- doom. 19.15 uur ds. W. Vons (Viering Heilig Avondmaal), Uitgangscollecte voor Solida- ridad. Oppasdienst: mevr. Schoolen-pAanstoot en Irma Jansen. 10.00 uur Jonmge- rendienst in gebouw „Irene". Geref. Kerk: 9.30 uur ds. J.G. Marseille van Barchem. 15.00 uur ds. H. Lenters van Apel doorn. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2de voor rente en af lossing. Kindemevendienst: klas 3 o.l.v. Ypie Sijsling. Klas 4 o.l.v. mevr. Wolters. Kinderoppasdienst: Wilma Aanstoot, Willy Brinks, Ma rianne Kolkman (res.). Mevr. Stam-Veldhuis, mevr. Withaar-Kruithof, Petra van Wingerden (res.). R.K. Kerk: 9.30 uur (gebouw „Irene") Heilige Mis. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons (Viering Heilig Avond maal). Uitgangscollecte voor Solidaridad. Okkenbrock: 10.00 uur ds. Ph. F. Faber van Bathmen. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, zondag 11.00 uur. ken en ogen. Om het vrachtver keer te attenderen op de route naar het industrieterrein De Haar via het kleine viaduct op perde hij de mogelijkheid van een stickeractie. PvdA- fractieleider A. Moeliker ver wacht meer resultaten van het uitdelen van stencils aan de chauffeurs. 2. Sociaal-cultureel centrum/Dorpshuis Hoe het nu precies moet gaan heten (PvdA: sociaal-cultureel centrum, CDA: Dorpshuis) is nog niet helemaal duidelijk, maar Holten is toe aan een ruimte in de kom van het dorp waar de Stichting Sociaal- Cultureel Werk haar activiteiten kan ontplooien. Dezelfde stich ting wil graag dat de voormalige bakkerij De Halm aan de Indus triestraat daarvoor wordt ver bouwd en heeft daarom *voor dat gebouw een exploitatie begroting opgesteld. Hoewel nooit officieel aan B en W aan geboden belandde deze toch via een achterdeur op het gemeen tehuis. Wethouder Rustebiel deelde op vragen van A. Moeli ker (PvdA) mee dat deze exploitatie-opzet een te roos kleurig beeld biedt en wil daar over eerst spreken met de op stellers. CDA-er H.J. Dul vindt dat het gemeentebestuur de mogelijkheden van een dorps huis moet onderzoeken en wil de plaats daarvan nog ter dis cussie stellen. 3. Gemeentelijk Energie Bedrijf Met name J. Warrink van Ge meentebelang heeft moeite met de geringe invloed die de raad op het beleid van het GEB kan uitoefenen. Het zitting hebben in de Energiecommissie waarop wethouder Stegeman hem in antwoord daarop wees, vindt Warrink geen kwestie van in vloed, maar meer van inzicht. Reden voor hem om er de 22e op terug te komen. 4. 't Vletgoor Nadat B en W in haar aanbie dingsbrief by de begroting 1983 al hadden geschreven voorrang te willen verlenen aan de reali-" sering van de tweede fase van sportpark 't Vletgoor en daar voor f 230.000 uit de reserves voor de bouw van een nieuw gemeentehuis te willen halen kwam wethouder Rustebiel tij dens de vergadering met de ver rassende mededeling dat dit niet nodig was. De oorspronkelijk begrote f600.000 bleek bij nader inzien toch voldoende voor de aanleg van kleedkamers voor ZW Blauw Wit, een derde speelveld, de omheining, de ver lichting en een kleine parkeer plaats. Raadsleden die niet erg gelukkig waren met de door B en W voorgestelde financie ringsmethode (o.a. Warrink - GB) werd daarmee de mond ge snoerd. Dul (CDA) pleitte er nog wel voor de mogelijkheden voor windenergie te bekijken. Op een vraag van M. Eggink-Ten Velde (WD) antwoordde wethouder Rustebiel dat realisatie van de derde fase van 't Vletgoor nog eens f550.000 gaat kosten. 5. Woningbouw incl. gronduitgifte Woningbouw en volkshuisvesting blijven een moeilijk punt voor het Holtense gemeentebestuur. Burgemeester Van Rappard om schrijft het als volgt: „Vroeger hadden we geen plannen en wel toewijzingen, nu hebben we vo lop plannen maar geen toewij zingen". Hij vond de suggestie van CDA-er A.J. Nijkamp om een grondig woningmarkt onderzoek te laten verrichten dan ook van weinig nut zolang de beschikkingen van het minis terie uitblijven. Met name in de premie-A sfeer en voor de goed kopere huurwoningen is er vol gens Van Rappard voldoende belangstelling in Holten. Nij kamp pleitte er ook voor het bestemmingsplanforum en de commissie Ruimtelijke Ordening vaker te laten vergaderen. Van Rappard kon daarin meegaan zij het dat er dan wel voldoende agendapunten moeten zijn. Op de suggestie van Gemeente- belanger J. Warrink om des noods de sociaal-economische gebondenheid als eis voor toe komstige inwoners van Holten maar wat af te zwakken ant woordde Van Rappard dat dit in incidentele gevallen al is ge beurd, maar slechts dan als het initiatief van de betrokkene zelf uitging. Warrink wil dat de ge meente Holten die mogelijkheid wat meer in de openbaarheid brengt. Voor wat betreft de uitgifte van gronden waarschuwde fractielei der M.F. Spijker van de WD ervoor de grond niet al te hoog in pry s te laten oplopen. Ook Westerik (CDA) onderkende dat gevaar en zag de gronden dan liever verkocht. De verspeid lig gende gronden mag de ge meente van CDA en PvdA niet verkopen. Die moeten worden gehouden als ruilgrond. Spyker (WD) waarschuwt ervoor de re serves te gebruiken om de waarde van de gronden kunst matig laag te houden. 6, Jeugdwerkeloosheid Met name fractieleider Moeliker van de PvdA geeft voorrang aan de bestrijding van de jeugdwer keloosheid in Holten. Hij wil hiervoor de batige saldi be stemmen van de jaarrekeningen vanaf 1981, die het college wil toevoegen aan de reserve voor het nieuw te bouwen gemeente huis. Tevens vindt Moeliker het niet passend het kantoortje voor de vrijwilligers-vacaturebank te situeren in de opslagloods van HMV. Dul (CDA) en Warrink (Gemeentebelang) informeerden naar de stand van zaken met betrekking tot werkloze jongeren in Holten die willen werken met behoud van hun uitkering. Wethouder Rustebiel ant woordde dat Holten niet wil achterblijven met werkverrui- mende maatregelen voor jonge ren. Hij zit echter nog niet op het juiste spoor en wil fouten die in andere gemeenten zijn gemaakt, voorkomen. De plaats van een vrijwilligers- vacaturebank vindt hy niet be langrijk. Wel de personen die deze voorziening gaan beman nen. Dat moeten volgens Ruste biel geen ambtenaren zijn, maar de werkloze jongeren zelf. 7. Gemeentelijke belastingen Ook voor 1983 zal het gemeen tebestuur van Holten weer de richtlijnen van het Ministerie van Binnenlandse Zaken volgen waar het gaat om te verhoging van de belastingen. Rekening houdend met de uitkomst van de begroting om zodoende het huidige voorzieningen-niveau op peil te houden wordt voorge steld een aantal belastingen te verhogen. Dit zijn: de onroerend-goedbelasting met 4%, reinigingsrechten met 4%, riool rechten met 10%, woonforensen- belasting met 4%, secretaire- leges met 4% en begrafenisrech ten met 10%. Door deze verho gingen nemen de inkomsten van de gemeente Holten met f75.000 toe. 8. Exploitatie bestemmingsplannen De verschillende bestemmings plannen van de gemeente Hol ten zullen op 22 december nog eens punt van discussie zijn. Vooral het plan Zuiderlook, dat volgens de planning in 1990 ge realiseerd moet worden, zal ze ker langer op zich laten wach ten. Ook het Bedrijventerrein De Haar II schept wat dit betreft problemen. Mochten de grond prijzen te hoog oplopen dan moet volgens Westerik (CDA) tot verkoop worden overgegaan. Moeliker (PvdA) pleitte ervoor de grondwaarde dan af te boe ken. Voor wat betreft het bestem mingsplan Beuseberg komt het college op 22 december met een herziening, hetgeen inhoudt dat hier van een aanzienlijke „ver dichting" van het plan sprake is. 9. Openbaarheid De fractie van de PvdA wil de kwestie van de openbaarheid nog eens aan de orde stellen. Zoals bekend zijn in de ge meente Holten sommige com missievergaderingen openbaar, andere weer niet. Desgevraagd bleken de leden van het college hierover van mening te verschil len. 10. Reservefondsen Binnen de begroting voor 1983 zijn weer verschillende reserves opgenomen, een soort appeltje voor de dorst. Over hoe groot die reserves voor de verschil lende posten moeten zijn en over hoe ze mogen worden uit gegeven wil de gemeenteraad het op 22 december nog hebben. i winkelcentrum walyaarde Bij de IJzerhoek in Rijssen krijgt u gratis adviezen over plaatsing en onderhoud van installaties op het gebied van verwarming, sanitair en elektra EN... koopt u altijd voordelig professionele doe-het-zelf materialen STERKER nog... tot 1983 met 10% EXTRA KORTING De IJzerhoek Rijssen dus... voor al het nodige in gereedschappen - ijzerwaren - verwarming - sanitair - elektromaterialen Tuingereedschappen, haarden, allesbranders Gevelkachels en hulpstukken... ji; Donderdagl6 december 19.45 uur: Kerstwijding Herv. Vrouwengroepen Holten en Dij kerhoek in gebouw „Irene". 20.00 uur: Kerstviering afd. Chr. Bond van Plattelandsvrouwen in „De Kandelaar". 20.00 uur: Kerstviering-receptie Ned. Bond van Plattelandsvrou wen Holten in zaal „Vosman". 20.00 uur: Voorlichtingsavond „Veehouderij Belangen „Holten en Omst." in „Het Bonte Paard". Vrijdag 17 december 19.30 uur: Potstoten op prach tige wild- en vleesprijzen in café „Kalfs terman". 20.00 uur: Grote verwerping in café „De Wippert" (zie adv.). Zaterdag 18 december 10.00-15.00 uur. „Open Dag" fo toclub „Profoto" in ,,'t Paal- huus" (zie ber.). 16.00 uur: Opening Kerstexposi tie Beeldende kunst in boerderij familie Luiten, Haarlerweg 16 (zie bericht). Zondag 19 december 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie ber.). Maandag 20 december 18.00 uur: Start verkoopactie kerststollen enz. Supp. Vereni ging S.V. „Holten" (zie ber.). 14.30 uur: Kerstviering Bejaar densociëteit Holten in gebouw „Irene". 19.45 uur: Kerstavond afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in gebouw „Tref punt". Dinsdag 21 december 18.00 uur: Verkoop actie Supp. Vereniging SV „Holten" (zie be richt). 20.00 uur: Kerstviering afd. Dy- kerhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard". Vrijdag 24 t.e.m. 31 december Openbare bibliotheek Holten ge sloten (zie adv.). Vrijdag 24 december 16.00 uur: Sluiting wekelijkse varenmarkt. Maandag 27 december t.e.m. dinsdag 3 januari Galerie „La Cigal" gesloten. Woensdag 29 december 9.00 uur: „Paaltjes- voetbaltoumooi" in sporthal ,,'t Mossink". Vrijdag 31 december Wekelijkse warenmarkt om 4.00 uur gesloten. Geboren: Albertha Johanna d.v A. Nijhuis en A. Kolkman (geb te Deventer); Maarten z.v. B.J Krikkink en H.W. Kappert; Mar loes d.v. E. Mulder en H.G. Pa sop; Bas z.v. A. Meijerman en H.A. Lubbersen. Ondertrouwd: J.W. Lubbersen, oud 23 jaar en: G.J. Blankena, oud 21 jaar. Overleden: M. van Geemen, oud 75 jaar (overleden te Deventer); R. Harbers-Schoenmaker, oud 54 jaar (overleden te Deventer). Veiling recreatiewoning Ten overstaan van notaris A.J, Westmaas te Markelo had in café-rest. „Vosman" krachtens art. 1223BW de inzet plaats van de recreatiewoning (steen) met garage (hout) aan de Postweg 25, groot 13.39 are. Het geheel werd „gemijnd" door Holterman's Beleggings Mij B.V. te Raalte voor f39.000.- De eindveiling is op woensdag 22 dec. by „Vosman" 's middags om 3.00 uur. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 (HOI lllll* za. 9.00-12.00 IlLJS(ÏO-2!H Til.ISII3-I8I7 koopavond Goor Slilllisllil 2» l!l|«|li donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! winkelcentrum walyaarde Bij de IJzerhoek Rijssen hebt u voor 720.- al een oergezellige en mooie ALLESBRANDER DE IJZERHOEK - RUSSEN PRIMA SPUL EN PRIMA PRIJZEN flPfe If noachpassage 19 W winkelcentrum walgaarde Bij de IJzerhoek in Rijssen hebt u voor 84.75 al een 9-lids 2000 watt.. 0LIEGEVULDE RADIATOR VERGELIJK DAT EVEN MET DIE ENE GROTE!' DAT IS GOEDKOOP! DE IJZERHOEK RIJSSEN DE BESTE KWALITEIT EN DE SCHERPSTE PRIJZEN Arts W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging C. Bleyenberg, Ab Jansen- straat 7, tel. 16 62 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat 29, tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke woensdag van 13.30-14.00 uur en tevens af halen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: T.I. Lafeber, H. Dunantstraat 1, Rijssen, tel. 05480-183 83. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfomds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisge- bouw, paardenbestraat 31. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 16517. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor Maatsch. dienstver lening midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschapopelyk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrydag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf Storing electriciteit en gas- voorziening. Tel. 1814. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3