Praatavond C.B.T.B. Vijfde klas Haarschool voor de t.v.-camera's Medische diensten RENAULT Kerkdiensten W HOLTENS NIEUWSBLAD PLOTSELING. ■BOER/1. 6 0BAKKER AGENDA Geen subsidie voor 0KIA BURGERLIJKE STAND f9.999? GRANDIOSE VERWERPING voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Verloren en gevonden G. TEN HARKEL B.V. MORGEN (3 DECEMBER) 20.00 UUR Kom eens kijken en speel eens mee j 2 DECEMBER 1982 - PAG. 3 Op de jaarlijkse „Praatavond" van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB) heeft voorzitter Egb. Stam na lezing van een gedeelte uit 1 Joh' 1 en gebed in zijn openingswoord herinnerd aan de droge zomer van 1982 die voor de vakantie gasten heel goed is geweest maar voor de boeren in grote delen van het land fikse schade tengevolge eelt gehad. Het voorjaar was matig tot goed en de eerste grassnede voor de kuil viel over het algemeen niet tegen. Toen kwam de langdurige droogte periode en al vrij gauw kwamen de „sproeiers" in wer king die vele weken hebben „gedraaid". Het gevolg van de droogte was niet alleen extra kosten wegens aanschaf van een sproeiinstallatie maar ook kuil- gras en mais stegen fors in de Prijs. Gelukkig heeft de herfst nog veel goed gemaakt, de grasgroei ging nog lang door en het vee kon langer in de wei blijven. Het melkjaar 1982 zal zeer waarschijnlijk niet zo goed zijn als 1981 toen vraag en aan bod behoorlijk tegen elkaar op wogen. Dit jaar is dat niet het geval met als gevolg dat er in de EEG zo hier en daar weer „boterbergen" opdoemen. Komt dat omdat er meer geproduceerd wordt om mogelijk ook omdat onze boter te duur is in deze Een kras, een lelijke schram of een jammerlijke deuk in uw auto. Voor komen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren wel. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 - Rijssen Tel. 05480-12255 „stapje terug" tijd zo vroeg Stam die in het nog wat meer gebruiken van echte boter in de boerengezinnen een mogelijkheid zag om het groeien van de „bo terberg" wat af te remmen. Er werden de laatste tijd hoge prij zen gemaakt op de vleesmarkt zowel voor hmdvee als varkens. Dat de keuringskosten bij slachtvarkens voor een deel door de boeren moet worden be taalt klopt niet. In geen enkel EEG land gebeurd dat en het zou mogelijk een van de rede nen zijn om varkens 4evend te exporteren wat tevens betekend dat er veel werk over de grens gaat. Met voldoening maakte Stam melding van het dalen van de rente die bijna op het peil is gekomen van vier jaar geleden wat in verband met in vesteren (aankoop werktuigen, uitbreiding of nieuwbouw) van groot belang is. Regeringsverklaring niet optimistisch Na de pauze hield de heer G. Muller, lid van het Provinciaal- bestuur, uit Hardenberg een in leiding over verschillende be langrijke zaken die de boeren bezig houden. De regeringsver klaring stemt niet bepaald tot optimisme en er zal op tal van terreinen bezuinigd moeten wor den o.a. op de proefboerderijen en de Voorlichtingsdienst. Om de schade voor de boeren enig zins weg te werken zal waar schijnlijk de contributie weer verhoogd moeten worden. Muller wees verder op de teleurstel lende opbrengst van fabnek- saardappelen, (12 tot 17000 kg. per hectare minder) in droogte gebieden forse daling van de melkopbrengst en de nog steeds stijgende exploitatiekosten. B. en W. van Holten zullen het advies van de sportcommissie inzake het al dan niet verlenen van subsidie aan touwtrekver eniging OKIA overnemen. In haar vergadering van 16 novem- dancing „De Wippert' ber j.l. kwam de sportcommissie tot een negatief advies nadat de stemmen in de vergadering van oktober staakten. OKIA wilde graag een bijdrage in de kosten die vier leden moesten maken om deel te kunnen nemen aan een internationaal toernooi. Met 5 tegen 4 stemmen werd de aanvraag afgewezen omdat a. de aanvraag pas na het toernooi was ingediend en b. uitzending van sportlieden in de eerste plaats een zaak van de betref fende sportbond is. Twee jear tekort gedaan Volgens ons door betrouw bare en bevoegde lieden ver strekte gegevens werd Ab Jansen met andere rood zwartere onderscheiden i.v.m. het 33-jarig lidmaatschap/spe ler van de Sportvereniging „Holten". Het waren geen 33 maar 35 jaar, want de voet baller/caféhouder werd zo la zen wfi in het Holtens Nieuwsblad van vrijdag 27 oktober 1972 op zondagavond 22 oktober in z'n eigen ta veerne gehuldigd door fami lie, vrienden en medespelers t.g.v. zijn 25-jarig voetbaljubi leum. Voorzitter Jan Warrink noemde toen de goede wed strijdmentaliteit een voor beeld voor veel anderen en wenste An nog vele prettige voetbaljaren. Het zijn inmid dels al weer tien jaar gewor den en Ab hoopt de veertig vol te maken. Hij doet er al les aan om in conditie te blijven en begint daarom de g met roggebrood met schrömkes. Overleden: E.J. Bronsvoort- Aaftink, oud 52 jaar; F. Schimmer-Huizer, oud 76 jaar (overleden te Deventer); G.F. Bolink-Aaftink, oud 81 jaar (overleden te Deventer). Ondertrouwd: G.J. Stam, oud 23 jaar en: M. Harting, oud 21 jaar, Wateringen. Gehuwd: D.H. Oostervelt, oud 22 jaar, Rijssen en: J. Potman, oud 21 jaar, Apeldoorn; A. Dan- gremond, oud 28 jaar, Rijssen en: A. Teeselink, oud 24 jaar; H.G.M. Pierik, oud 23 jaar Hel- lendoorn en: H. Brinks, oud 26 jaar, Rijssen; H.J. Paalman, oud 25 jaar, Lochem en: G.B. Klein Teeselink, oud 26 jaar. Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. H.J. Ekker; 19.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte voor Oecumenisch werk. Op pasdienst: Mevr. Pettinga- Bolks en Jeannet van Brug gen 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". Geref. Kerk: 9.30 uur en 15.00 uur: ds. E. 'Overeem van Enter. Voorbe reiding Heilig Avondmaal. In beide diensten is de le coll. voor Oecumene in binnen- en buitenland (1/2) en Algemeen Chr. Doeleinden (1/2) en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Mevr. Beldman-Beltman, mevr. Scholman. Kolman, mevr. T. Stam-Bosschers (res). Hetty en José Beldman en Anita Stam R.K. Kerk 9.30 uur: Gebouw „Irene" Heilige Mis Dijkerhoek: 10.00 uur ds. v.d. Pol van Wierden. Uitgangscollecte „Oecumenische werk". Okkenbroek: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Oecumenische arbeid. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur: zaterdag 11.00 uur. Prijzen lager Voor 1983 moet rekening worden gehouden met lagere prijzen op de zuivelmarkt. Binnen de EEG zal de melkopbrengst dit jaar stijgen met 21/2 wat 2% meer is dan werd verwacht. Het overschot aan zuivel zal onrust barend stijgen als er binnenkort geen verbetering komt in de ex port. Over enkele jaren zit meer dan de helft van de boeren op minimaal vijftig koeien en dit zal ohgëtwijfeld nog grotere pro blemen geven in de zuivelsector. Teveel mestvarkens! De varkenshouderij zit momen teel op een bijzonder hoog prijs niveau, eigenlijk té hoog en een lagere prijs zou misschien wel nodig zijn om het mesten wat af te remmen. Er werden naar aan leiding van de inleiding een aantal vragen gesteld die spre ker de gelegenheid gaven om verschillende problemen nog wat „dieper uit te spitten". Na een dankwoord van voorzitter Stam werd de vrij goed bezochte „praatavond" door de heer Mul ler met dankgebed beëindigd. -J.W. De AVRO is bezig met de voor bereidingen van een nieuw jeugdprogramma voor het win terseizoen 83-84 Aan dit pro gramma, dat Spelfilm gaat he ten, doet de 5e klas van de o.l Haarschool mee. De leerlingen kregen enkele weken geleden de opdracht zelf een draaiboek te schrijven voor een speelfilm. Ruim 30 draai boeken werden geschreven en de regisseur Chris Berger van de AVRO heeft het best ver- filmbare draaiboek uitgezocht. Het werd „Het rare middel", geschreven door Wim Bax en Edwin Aaftink. „Het rare middel" beschrijft de belevenissen van twee jongens en een professor G. Enie, waarbij kinderen vliegen en ver dwijnen. De opnames van deze speelfilm vonden in Holten plaats van 29 november - l de cember j.l. Naast de leerlingen van de vijfde klas van de Haar school werkten verschillende personen en instanties mee aan het tot stand komen van de film, die werd opgenomen door een uit 7 personen bestaande filmploeg van de NOS. Er werd gefilmd op het Haarschoolplein, in het Bejaardencentrum, in het scheikundelokaal van De Marke, op het plein bij de Brandweer kazerne, met medewerking van de brandweer, in de straten van Holten en zelfs vanuit een vlieg tuig werden luchtopnames van Holten gemaakt. Op 21 decem ber gaat de vijfde klas van de Haarschool naar de studio in Bussum, waar het tweede ge deelte van het programma Spel film wordt opgenomen, n.l. de leerlingen krijgen de opdracht behendigheid's improvisatiespel letjes uit te voeren n.a.v. een speelfilm. Dit gedeelte van het programma wordt gepresenteerd door Leo Dijkgraaf. Aan deze opnames is tevens een rondlei ding door de studio's verbonden, waarbij de leerlingen o.a. kun nen zien hoe het journaal tot stand komt, de omroepers hun werk doen, beelden worden ge- mixed e.d. De uitzending van het gehele programma vindt plaats in het najaar van 1983, dus het is voor de leerlingen wel even wachten voordat zij zichzelf op de buis kunnen bewonderen. In ieder geval is het nu reeds voor hen een belevenis, die zjj niet zo licht zullen vergeten. Radio Op woensdag 22 december wer ken de leerlingen van klas 5 en 6 mee aan een Kerstshow die door de Tros op le Kerstdag via de radio zal worden uitgezon den. De dichter Willem Wilmink heeft op suggesties van de leer lingen van de vijfde en zesde klassen een Kerstlied geschreven dat daama op muziek is gezet. In de Kerstshow, die wordt op genomen in de Schouwburg in Rotterdam en waar zo'n 1500 kinderen uit heel Nederland als publiek aanwezig is, zingen de kinderen van de Haarschool dit i».cuw grmscktc /ieisthed. Daarnaast zullen koortjes, ge vormd door enkele leerlingen van de 5e en 6e klas, met bege leiding van een combo enkele winter- en kerstliedjes ten ge hore brengen. De uitnodiging aan de leerlingen van de Haarschool is een gevolg van de opnames van de „tien om kindershow" die begin no vember op de Haarschool plaats vonden. De regisseuse van dit programma, Henriëtte Rose, was na deze opnames dermate en thousiast over de medewerking van kinderen, personeel en ou dercommissie van de school, dat zij de Haarschool om medewer king aan de Kerstshow heeft gevraagd, waaraan de school met genoegen gehoor heeft ge geven. VRIJDAG 3 DECEMBER 20.00 u: Grote verwerping Sup. club S.V.-Holten in clubgebouw (zie adv.). Zondag 5 december 14.00 uur: Dansen in bar- (zie adv.); 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 6 december Geen spreekuur burgemeester. Donderdag 9 december 19.45 uur: Feestelijke herdenking 50 jr. bestaan Geref. Mannen- vereniging en 35-jarig bestaan Geref. Vrouwenvereniging in „de Kandelaar"; 19.45 uur: Leden vergadering afd. Holten Hout- en Bouwbond CNV in bovenzaal rest. „Vosman" (zie adv.). Vrijdag 10 december 20.00 uur: Tweede Wedstrijd Klaveijascomp. „Blauw Wit" in clubhuis. Maandag 13 december 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Dinsdag 14 december 20.30 uur: Jaarlijkse Openbare vergadering Sportcommissie met bestuurders van de plaatselijke sportvereniging in café-Rest. „Vosman" Donderdag 16 december 20.00 uur: Kerstviering-receptie Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Holten in zaal „Vos man". Gevonden: Een sleutel in bruin mapje; bruine langharige hond, Ierse Setter, Rue; damesshawl, zijde, beige met groen motief; bastaard herder, donker ge kleurd, reu; dameshorloge met zwart leren bandje; oranje mapje met papierenzakdoekjes; bruine, leren handtas, 3 hondenriemen plus div.; donker blauwe trui met V-hals; zwarte paraplu; blauwe plastic handschoen ge voerd. Verloren: Wit dames quartzhor- loge, merk Velona; een blauwe, wollen shawl, wit/rode motieven; rechter handschoen, wit, wol, want; bruine knipportemonnee; kettinkje met hartje, waarin een foto van een konijn; groene ceintuur van regenjas; een sleu tel in bruin mapje. SUZUKI automaat vanaf 11.399.— Suzuki een raaazend knap karretje Deldensestraat 7 - Goor - telefoon 28 01 WSzm in Meersmanskamp wr i Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za- 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! GOOR UiKK lel. 05470-2281 Iel. 15483-1847 Slalinslaai 24 K»g«ejl5 Senioren: Blauw Wit 1 - Marle '69 1 2.30 u.; Marle '69 2 - Blauw Wit 2 12.30 u. V. 11.30 u=; Vesos 5 - Blauw Wit 3 2.30 u. V. 1.30 u.; SC Rijssen 5 - Blauw Wit 4 12.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 5 - Markvogels 2 12.45 u.; Blauw Wit, b - Excelsior 14 2.30 u.; Blauw Wit 7 - Hulsense B. 7 12.45 u. Junioren: Sp. Rassen Al - Blauw Wit Al 2.30 u. V. 1.45 u.; Blauw Wit BI - vrij; RKSV B2 - Blauw Wit B2 12.45 u. 11.00 u.; Blauw Wit B3 - De Zweef B3 11,00 u,; Blauw Wit Cl - Sp. Rijssen Cl 1.00 u.; Holten C3 - Blauw Wit C2 10.00 u. Pupillen: geen wedstrijden vast gesteld. Arts: J.F. Sijtsema. Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: M. Koggel, Magijnenenk 155, Deventer, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruiswerk. Gaar- denstraat 29. tel. 05483-14 36. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke woensdag van 13.30-14.00 uur en tevens af halen en. terugbezorgen van magazijnartikelen. Tandarts: J.H. Went, Enter, Mare. Sa- muelstraat 3, tel. 05478-16 53. Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfonds: Spreekuur vrijda g van 8.30-10.00 uur. Groene Kruis- gebouw: Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wykgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3