1 Hockey- gemeente holten Keramiek in La Cigale Raadsaangelegenheden A gemeente holten Leerlingenraad S.G. Holten Bijeenkomst CHr. Plattelands vrouwen Resultaten s.v. Holten 'Vechten voor voedsel" HOLTENS NIEUWSBLAD Overkapping Twenhaarsveld Moeliker mee kon denken. De T.T.V. HOLTEN 25 NOVEMBER 1982 ■PAG. 5 Afgelopen weekends waren alle jeugdwedstrijden, op jongens B na die in Hardenberg terecht konden, afgelast. Voor de Heren was het de laatste keer dit jaar en dat was te merken. Heren II bracht glorieus zijn eerste overwinning op zijn naam. De Veteranen speel den een oppermachtige partij, waarvan de 2-0 uitslag een flauwe afspiegeling is. Ons eerste team kon ook weer eens een punt bij schrijven. En Heren 3 speelde gewoon een fijne party. Volgende week gaat de zaalcompetitie van start. Uitslagen: Hardenberg B - Jongens B 4-1; Heren 1 - Epe 1-1; H.C.H.N. 2 - Heren 2 1-2; Heren 3 - D.K.S. 9 2-4; Heren veteranen - Apeldoorn B 2-0. Wedstrijdprogramma: Zaterdag 27 november: D.K.S. Al - Meisjes Al Aanvang 14.30 uur (deze wedstrijd is op kunstgras); Meisjes BI Hengelo B3 Aanvang 11.00 uur op Vletgoor; Meisjes Cl - vry; BuUy C3 - Meisjes C2 Aanvang 10.30 uur; Jongens A - vrij; Jongens BI - Nijverdal BI Aanvang 12.00 uur op Sportdal; Hengelo C2 - Jongens Cl Aanvang 10.45 uur (thuis verkleden); Jongens Dl - Hardenberg Dl Aanvang 10.30 uur op Sportdal. i Ifenaf dinsdag exposeert potten- dewerk gebruiksvoorwerpen, op- jakster Wil Smit in La Cigale net overwegend blauw, blauw- gevolgd door specifieke wezen tjes met ieder een aparte uit boen en turquoise beeldjes of straling, achtergrond en een wals zij het zelf omschrijft als .wezentjes" in talloze variaties apart verhaaltje. Zo vertelt zij het zelf en benadrukt hiermee omstandigheden van droef de zeer sterke band met haar ot vrolijk, tot politiek getint. )e M.E. en Antie kernenergie ijn duidelijk politiek getinte veergaven, maar daar tegenover itaan uiterst gevoelige veelal rrouwspersoontjes, omhulst door :en glazen stolp om nog eens ixtra de „kwetsbaarheid" aan te ;even. Wil Smit geeft graag een ;eborgen sfeer aan van bepaalde iguurtjes. „Zij passen duidelijk inder glas, of vragen om een lepaalde bescherming", aldus Vil Smit. laar opleiding was niet in de lerste plaats artistiek, maar veel neer fuctioneel. Zy volgde de kweekschool om „beslagen ten te komen. Het artistieke in laar liet haar uiteraard nooit os en op latere leeftijd heeft zij iit imago dan ook prima door- iroken, zoals blijkt .uit haar ex- lositie by La Cigale. lij werd op 13 april 1939 gebo- in Amsterdam en woont nomenteel in Diepenveen. Zij legon met het maken van aar- voorwerpen/mensjes/typetjes. Ruim dertig beeldjes/tafereeltjes staan opgesteld in de galery in talloze prijsschakeringen. De expositie is te bezichtigen van 24 november tot 8 januari a.s. dinsdag t.m. vrijdag van 13.30-17.30 uur donderdag ook van 19.00-21.00 uur zaterdag van 10.30-16.00 uur adres: Oude Deventerweg 7 - Holten De leden van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.) hielden donderda- De raadsvergadering van afge lopen dinsdag leverde eigenlijk weinig nieuws op, iets wat de agenda al deed vermoeden. Zware discussiepunten waren er eigenlijk nauwelijks en waar over gepraat moest worden wist men elkaar prima te vin den. De lijst van ingekomen stukken leverde geen enkel probleem op en de vijf agendapunten al net zo min. Even was het onderwerp betreffende het intrekken van de verkoop van grond aan de firma Oolbekking voor de heer Moeli- ker (P.v.d.A.) reden tot bezorgd heid en hij vroeg zich af in de toekomst voor dergelijke zaken boetes te hanteren. „De raad zou bij eerdere mededeling van het niet doorgaan inderdaad kosten bespaard zijn gebleven", heer Westerik (CDA) vond ech ter dat dergelijke stroppen „in- Een onderzoek naar de financiële haalbaarheid van een overkap- gebakken" zitten in de functie ping voor het tweede bassin van zwembad Twenhaarsveld is door yan de gemeente richting de de afdeling Welzijnszaken afgesloten met een negatief advies. Een dergelijke voorziening zou het exploitatietekort van Twenhaarsveld, dat nu al twee ton per jaar bedraagt vergroten met nog eens 60.000 gulden. Die conclusie zal ook worden voorgelegd aan Ennia BV, de maatschappij die o.a. bungalowpark Twenhaarsveld bezit, en aangedrongen heeft op een dergelijke overkapping. stelde Moeliker. Hij kreeg geen respons! Isolatie De nota energiebesparing werd door alle fracties ontvangen als een gedegen stukje werk en vakmanschap. Enkele kritische kanttekeningen werden geplaatst door de WD, bij monde van de heer Spijker die stelde de vinger aan de pols te willen houden ten aanzien van met name spouwmuurisolatie. „Ik zou daar mijn vraagtekens bij willen plaatsen". Ook de heer Warrink (Gemeentebelang) stak een waarschuwende vinger op betref fende deze vorm van isoleren. ,Er is onvoldoende onderzoek Toga Met de stem van de P.v.d.A. )p de 10e competitiezondag cwamen de hogere elftallen goed roor de dag, maar lagere teams iie in de 4e en 5e klasse operen ieten het volkomen afweten. lolten 2-Almelo 2 1-0 Wat heeft het Holten een moeite ;ekost om de punten thuis te louden. De Almeloërs, die on- leraan staan in deze afdeling, ;aven prima partij en waren liet minder als de tegenstander, let publiek moest tot 5 minu- en voor tyd wachten om het inige doelpunt te kunnen aan- ichouwen. Albert Hoek werd de natchwinner. lolten 4-Enter 3 2-0 Op uiterst gunstige momenten ielen in deze wedstryd de doel- lunten. In de laatst minuut Voor rust strafte Johan Ven klaas een aarzeling in de En- erdefensie resoluut af. De weede helft bracht meer sensa- ie dan de eerste. Er werd fel' Dm iedere vierkante meter ge treden. Reeds in de 6e minuut creeg Holten het tweede doel- lunt. Een voorzet van links wist ie keeper niet te onderscheppen maar via een achterspeler en de loelman belandde de bal toch n het doel. leracles 4-HoIten 5 1-1 )eze wedstryd was een copy van de vorige week toen beide ïlftallen elkaar in Holten ont- noetten. Heracles kwam nu op Voorsprong maar de Bannink- iquipe wist tijdig langszij te komen. Boeiend in betoog en beeld was de heer G. van Rheden, staffunctionaris van Solidaridad, die op maandag 22 november j.l. met een dia-avond in „Irene" de Adventsactie Solidaridad van start deed gaan. Bij ontsteltenis van pastoor Rademaker, de voorzitter van de sectie Latijns-Amerika van de ge- het karwei meentelijke commissie werelddiakonaat, leidde ds. Addink deze bijeenkomst. In een inleidende toespraak, wees de inleider op de ongelijke verdeling van het voedsel in de Holten 6-RKSV 1 1-4 Holten kreeg opnieuw een ruime nederlaag van de Ryssenaren te slikken. Toch scoorden de Hol temaren het eerst. De feest vreugde was van korte duur, want een penalty bracht de be zoekers op gelijke hoogte en in de tweede helft werd afgemaakt. GFC 4-Holten 7 2-1 De eerste nederlaag sinds 17 okt. voor de ploeg die op een veilige plaats in de ranglyst bi vakkeert. Het was een bikkel hard duel dat maar zo gauw mogelyk vergeten moet worden. Enter 6-Holten 8 8-1 Voor de score van de dag zorgde het achtste maar dan wel in negatieve zin. De ploeg was lang niet opgewassen tegen dit superieur Enter, dat haar hoge positie meer dan waar maakte. Holten 9-Enter 7 2-2 Holten heeft volop de kans ge- had deze ontmoeting voordelig verbouwen, om in de vraag van te beëindigen. De voorwaartsen de ryke westerse landen te hadden het vizier slecht gericht, voorzien, zodat het goedkope Aan de ander kant maakte hun eenvoudige volksvoedsel, dat de doelman een wat zenuwachtige kleine boeren verbouwden van indruk wat de rust in de ach- de markt verdwijnt. In de dia- terhoede niet ten goede kwam. serie WOrdt vervolgens het hut- cr.ni c u ii mm tenkamp „Ronda Alta" (het be- SDOL 5-Holten 10 1-0 loofde land) in Zuid Brazilië ge- In een slechte wedstryd kwam toond met de bijbehorende Holten er nog genadig af. De gronden (108 hectare) een pro- Luttenbergers troffen meermalen testkamp, dat spoedig de naam pal en lat. „naar het beloofde land" kreeg, De wedstryd van het elfde en en waarin 300 verenigde boeren twaalfde werden afgelast. samenwerken, strijden en bidden burgers. Wethouder Stegeman vond dat men een tikkeltje te zwaar aan deze aangelegenheid geweest in die richting en nade- trok. oge gevolgen als muren die gaan scheueren of schimmel vorming die na verloop van tijd gaat optreden zijn zaken die toch regelmatig voorkomen", al- tégen werd besloten toch een dus Warrink. „Nog los van deze toga voor het bedrag van 2000 ellende vraag ik me ook af wie gulden aan te schaffen. „Een voor de kosten op moeten toga lijkt ons niet meer zo te draaien. Isoleren, maar dan met passen in deze tijd. Een zeer net de grootst mogelijke voorzich- pak zou toch prima kunnen", zo tigheid", aldus Warrink. gavond in „de Kandelaar" hun maandelijkse bijeenkomst o.l.v. de presidente mevr. M. van Engbrink-Ramaker die na een kort openingswoord sprak n.a.v. het gelezen bijbelgedeelte Jesaja 41:8-15. Gastspreker was de heer K. de Jonge, consulent by de Prof. Lindeboomstichting (Geref. centrum voor kerk en samenle ving) die een referaat hield over het onderwerp „Huwelijk, gezin, alternatieve samenlevingsvor men". De dames kregen ter discussie de volgende punten aangereikt: a. Motieven om tp gaan samen wonen b. Motieven om te gaan trou wen. c. Waar denkt u aan bij het woord „samenwonen"? d. Waar denkt u aan by het woord trouwen? Er ontspon zich over deze 4 punten een geanimeerde discus sie. Mevr. van Engbrink sprak een woord van dank tot de heer de Jonge voor zijn boeiende en leerzame lezing. De goed be zochte bijeenkomst werd door de heer de Jonge met dankge bed besloten. Op deze avond was voor de pauze aanwezig een werkgroep van Amnesty International de organisatie die waar ook ter we reld hulp tracht te verlenen aan hen die worden vervolgd en ge vangen zitten om hun geloof, politieke overtuiging of ras. Deze hulp bestaat o.a. in het schrijven van brieven aan rege ringsleiders, met het verzoek om deze mensen vrij te laten. Er werden op deze bijeenkomsten meer dan dertig brieven ge schreven. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP NOVEMBER 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 16 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer H. Rietberg voor het veranderen van de woning Schuppertsweg 4; aan de heer G.J. Meijerman voor het vergroten van de wagenloods-berging bij het perceel Tolweg 10; aan de heer A. Teeselink voor het vernieuwen van een berging aan de Zweersteeg; aan de heer J.C. Lindenberg voor het oprichten c.q. verbouwen van de zomerhuisjes Vianenweg 9 en Borkeldsweg 37; 2. aan de Supportersvereniging „S.V. Holten" vergunning verleend voor de verkoop van kerstgebak en het houden van een verwerping; 3. aan de Bazarcommissie „Diessenplas" toestemming verleend voor het houden van een bazar op 24 november 1982 U KUNT ZICH VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF, DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN IN VERBINDING STELLEN MET DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 29 november en 6 de cember a.s. spreekuur te houden. Afgelopen week trad Holten aan tegen koploper De Toekomst/Lo- chem. Vanzelfsprekend waren de verwachtingen hoog gespannen en ook de publieke belangstelling was vrij groot te noemen. Dat het eerste zich niet zomaar gewonnen wenste te geven bleek wel uit het feit dat deze wedstrijd maar liefst 3 uur!! duurde. De pechvo gel van de avond was Freddy Hulleman, hij was erg gespannen en wat nerveus, waardoor hij niet goed in zijn spel kon komen, en helaas op 3x verlies kwam te staan. Nico Valk wist 2x tot winst te komen en ook het nog steeds ongeslagen koppel Nico Fred brachten het dubbelspel in Holtense handen. Bij de stand 4-5 moest Jan van Heun, zelf een zeer goede verdediger, het opnemen tegen een eveneens defensief spelende tegenstander en deze partij duurde maar liefst 35 minuten, maar helaas ging de overwinning toch naar de tegenstander, waardoor de eindstand op 4-6 werd bepaald. W.S.V.-Holten 2 9-1 Ondanks de te hoog uitgevallen uitslag waren er tegen de kop loper WSV/Wamsveld enkele spannende sets waar te nemen. Invaller Jan Nikkels wist de Holtense eer te redden, Willem om tot rechtvaardiger toestan den te komen, dwars tegen de belangen van grootgrondbezit- wereld. De voedselstroom gaat ters en tegen de politiek van de niet naar die plaatsen waar dat voedsel in de eerste plaats no dig is, maar daarheen, waar er het meest voor betaald wordt. Hierdoor worden duizenden kleine boeren van hun land ver drongen en komen als werkelo zen uitzichtloos in de krotten- buurten van de grote steden te recht. Selchts enkelen kunnen voor een hongerloontje aan 't werk komen op de grote planta ges die op de vrijgekomen gron den ontstaan en waar grote in ternationale bedrijven soyab- onen, mais en andere gewassen militaire juncta in. De diaserie eindigt met het strijdlied van deze pioniers: „Ons zweet zal niet verloren gaan, In onze vlag staat geschreven: Een verenigd volk wordt nooit overwonnen Wees ervan overtuigd dat we gaan winnen Wij verliezen nooit want uit de geschiedenis blijkt dat we samen zijn met God onze Heer Wij zullen niet vallen als de veldslag begint". Na een pauze, waarin verschil lende aanwezigen literatuur kochten, volgde een geani meerde discussie, waarin als vanzelf ook vele problemen uit onze westerse maatschappij als werkeloosheid en oorlogsdreiging aan de orde kwamen, waaruit duidelijk bleek hoe zeer wy allen by de brandende problemen van Latijns-Amerika betrokken zijn. Wy hopen en verwachten dat Holten in de komende Advents tijd metterdaad blijk zal geven daarvan doordrongen te zijn. De Leerlingenraad van de Scholengemeenschap Holten geeft hier bij een verklaring af over de door de docenten gevoerde acties tegen de plannen van de minister van onderwijs. De Leerlingen raad is het met de vorm van deze acties geheel oneens, omdat leerlingen hierdoor op een kwalijke manier gedupeerd worden. Het cursusjaar is vooral voor de examenkandidaten al bijzonder kort en wordt nu nog eens met een week ingekrompen. Daarnaast vin den wij het een onrechtvaardig aspect van de acties dat examen kandidaten van scholen waar gestaakt wordt, benadeeld worden t.o.v. kandidaten van scholen waar niet gestaakt wordt. Deze on rechtvaardigheid is bijzonder opmerkelijk omdat de stakende do centen juist protesteren tegen ongelijke behandeling. Ook meent de Leerlingenraad dat leerlingen door de leerplichtwet niet alleen de plicht, maar ook het recht op onderwijs hebben. Dit recht is de leerlingen een week lang ontnomen. Wij vragen ons nu af of er bij leraren de bereidheid bestaat de opgelopen achterstand in te ha len, zodat de schade voor leerlingen tot een minimum beperkt blijft. Onduidelijkheid bestaat ook over de rol van het Bevoegd Gezag (burgemeester en wethouders); Waarom is er geen overleg geweest met organisaties als de Oudercommissie en de Leerlingenraad voor dat het Bevoegd Gezag besloot de school geheel te sluiten. Wij hebben namelijk de indruk dat een noodrooster best mogelijk ge weest zou zijn omdat een grote groep docenten wel les wilde ge ven. De Leerlingenraad verwacht van alle betrokken partijen dat bij eventueel volgende acties meer rekening gehouden zal worden met de werkelijke belangen van de leerlingen, Namens de Leerlingenraad SG Holten Gütlich en Rien Lammertink bleven teleurstellend op nul punten staan en ook het dub belspel ging naar de tegenstan der. Swift-Holten 3 2-8 Holtens trotse leider in de 5e klasse wist de klip, die Swift heette, veilig te omzeilen. Arjan Hakkert viel in en bracht 3x winst op zijn naam, Jan Nikkels en Henk Hendriks moesten elk lx verlies noteren. Het dubbel spel, altijd belangrijk, bleef ook in Holtense handen, zodat het 3e nog steeds ongeslagen aan kop gaat en het kampioenschap langzaam eraan zit te komen. Holten 4-Trias 3-7 Het vierde kon het tegen Trias/Twello niet bolwerken. Ge rard Beldman en Luut Gouma kwamen helaas niet tot scoren, maar Ron Hulleman kon door 3x winst te noteren niet verhin deren dat de wedstrijdpunten met de tegenstander mee gin gen. Programma komende week: ma. 29-11 Holten 4-Colmschate; di. 30-11 H.J.Z.-Holten, Holten 2-Gasinstituut; do. 2-12 Don Bo- sco-Holten- 3. Hector D4-Holten D3 In een uitstekend gespeelde wedstrijd heeft D3 verdiend de punten mee naar huis genomen. Zonder uitzondering was de in zet voortreffelijk. De uitslag werd 0-2. Beide doelpunten werden door Tonnie Brands ge scoord. Grensrechter Gert Soer vlagde foutloos. Prima werk jongens.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5