>altes werd Buurtsuper ïf December Medische diensten 1 DE MOOISTE POST IS VOOR HET KIND Geslaagde werk week vierdeklassers "de Marke99 Tienersoos v@©r Iedereen die iets te bouweil ©I te verbouwen heelt fefsÉeisioi HOLTENS NIEUWSBLAD V erkeersdr empels AGENDA Carnavalesk ongelukje! LANCIA O harkeA 25 NOVEMBER 1982 - PAG. 3 )e Végé winkel van J.VV. Baltes, bij zijn klanten ekend als Wim Baltes werd na 54 jaar Végé te zijn eweest onlangs tot Buurtsuper gebombardeerd. „We jjn altijd best gelukkig geweest met de Végé forum- e, maar Végé is gefuseerd en met het standpunt van e overkoepelende instantie Unigro konden we als leinschalige ondernemer moeilijk uit de voeten, andaar het feit dat je op zoek gaat naar een ieuwe groothandel die wél tegemoet kan komen an je wensenpakket", aldus eigenaar Wim Baltes. Ie winkel telt 114 vierkante meters aan oppervlakte, gewoon te reinig om met grote supers te concureren. „We stellen dat ook eker niet als hoofdzaak. Service en vooral onze buurtfunctie staan oog in het vaandel en dat blijkt uit de gemoedelijkheid en kennis an zaken waarmee Baltes zijn vaste klanten benaderd. Innerlijk eeft de winkel weinig wijzigingen ondergaan alleen uiterlijk zijn en aantal vernieuwingen waar te nemen, vooral qua kleurstelling. Mijn vaste klanten bestaan voor een groot deel uit de boerenbe- olking, daarnaast heeft de winkel duidelijk een buurtfunctie in het ebied de Haar, waar Baltes dan ook „een begrip" lijkt. De heer Bouwhuis, bedrijfsleider van de organisatie achter de buurtsu- er, omschrijft de winkel van Baltes eveneens als een buurtwinke! iet een assortiment afgestemd op zijn omgeving, met een totaal akket aan dagelijkse boodschappen. „Ook wij moeten als organi- atie de kleinschaligheid zeker niet uit het oog verliezen", aldus de eer Bouwhuis. „Ook al liggen de prijzen in een dergelijk type 'inkel dan misschien iets hoger dan bij de grotere supermarkten, e functie is zeker van hoge waarde. Dat blijkt ook steeds weer uit eaktie's van het winkelend publiek in de „kleinere"- winkeltypen. )e sfeer die een persoonlijke bediening en een. persoonlijk advies itstralen zijn waardevol". everancier van het totale assortiment is Steinmeijer uit Hengelo. )eze organisatie heeft in zijn gebied ruim 90 winkels. Vrijdag 26 november kunnen de tieners vanaf 's avonds half acht meedoen aan een griezeltocht. Start vanaf de eigen soos. Neem een zaklantaarn mee voor de zekerheid! Na afloop is er „iets warms". Zondagmiddag is er een disco, met als disjockey Leo Obdeyn. Woensdag 1 december voor dezelfde tieners een dis- cjockeywedstrijd tussen 3 uur en half 5. Vandaar dat er in het postkan toor een speciale verkoopstand van het plaatselijk comité voor kinderpostzegels staat. Vanaf dinsdag 16 november, de dag waarop de kinderzegels 1982 voor het eerst echt verkrijgbaar zijn. Als losse zegels in ieder gewenst aantal, als serie (f3.45), in een velletje (4x50 en 30 en 1x60 en 20, f 4.00) en als serie in een speciaal PTT-mapje met nadere informatie (f4.45). De zegels zijn dit jaar zeer fraai, dankzij het talent van Peter Vos, die op de 4 zegels het thema „kind en dier" uitbeeldde. De kinderpostzegels zijn aan de loketten en bij de verkoopstand verkrijgbaar. Bij de verkoop stand kan men met de feestda gen in zicht tevens tijdig en goed een keuze maken uit 'de nieuwe kollektie wenskaarten van de kinderpostzegelaktie. Een aktie waarvan de opbrengst ten goede komt aan voorzieningen voor kinderen die extra zorg nodig hebben. De verkoopstand is vrijdagmid dag opgesteld in het postkan toor. Plaatselijke Comité Kin derpostzegels, Holten. Bovendien zijn de kinderpostze gels en wenskaarten te verkrij gen bij de leden van het plaat selijk waarin zitting hebben de dames: mevr. Allous, Markol- lenweg 5; mevr. Ballast, Holte- renkstraat 18; mevr. Bruins, Oude Diepenveenseweg 3; mevr. van Beek, Oude Hellendoornse- weg 1; mevr. Diemer, Rörik- -■ S straat 1; mevr. Enklaar, Oude Stat. weg 4; mevr. Heideweg, Molenbelterweg 9-304; mevr. de Laat, Nagelhoutstraat 34; mevr. Postma, Schoutenstraat 37; mevr. van Rappard, Jeurlinks- weg 1 en mevr. Visser, Markol- lenweg 18. GOOR Tel 05*70-2264 SI2II60SI33D 24 HQITEN 1(1.05483-1847 Waagweg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! en W. van Holten zullen het komende voorjaar om de tafel gaan Itten met de bewoners van de Holterenkstraat met als gesprek- inderwerp de verkeersdrempels in deze straat. Dit op verzoek van e afdeling Holten van Veilig Verkeer Nederland. Bekeken zal wor- en of de verkeersdrempels die er sinds een aantal jaren liggen oldoen aan de verwachtingen of dat de verkeersveiligheid, met ame voor kinderen, daardoor juist in gevaar wordt gebracht. Ned. Herv. Kerk D.00 uur ds. H. J. Ekker, 19.15 ur ds. W. Vons. itgangscollecte: Pastoraat bui- nland. ppasdienst: mevr. Poort- an-Schuiterd' en Frieda van on. Geref. Kerk: 30 en 15.00 uur ds. M. Berg. In eide diensten is de le collecte oor de kerk en de 2de voor ■nte en aflossing, indemevendienst o.l.v. Hans aalman. ppasdienst: mevr. Lubber- mk-Assink, Annie Getkate, evr. Welink-Stam (res.). Ans anstoot en Dianne Bosschers. R.K. Kerk 30 uur Heilige Mis. DIJKERHOEK 1.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs- (llecte: Pastoraat Buitenland. OKKENBROEK 1.00 uur ds. C. C. Addink van olten. Kindernevendienst. Uit ingscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN ■Saterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 ur. Vrijdagmiddag kwam er een einde aan een drukke werkweek voor de vierde klassen van de Scholen gemeenschap voor lager beroepsonderwijs „De Marke". Evenals vorig jaar werd deze week in Arnhem een succes. Met de Jeugdherberg „Alte- veer" als centrum voor hun aktiviteiten werd door de eindexamenkan didaten van de afdeling H.N.O. onze ingewikkelde samenleving verkend. On geveer vijftig leerlingen hebben zich in deze werkweek bezig gehouden met een veelheid van on derwerpen, dié hoewel vaak zeer verschillend van aard, direkt te ma ken hebben met de be langrijke stap, die elke leerling na afloop van zijn studieperiode aan „De Marke" zal moeten ma ken. Naast het behalen van het einddiploma is een goede studiekeuze of weloverwogen beroepsbe paling van groot belang. Met het organiseren van een werkweek als deze, een brede oriëntatie op onze maatschappij, beoogt de school de leerlingen op direkte wijze in aanraking te brengen met het bedrijfsleven, sociale- en maatschappelijke in stellingen, het welzijnswerk en de overheid. Het is verheugend te merken, dat de goede contac ten met een groot aantal bedrij ven en instellingen ook dit jaar konden worden hernieuwd en nog beter uitgebouwd. In de loop van enkele jaren is er een uitstekende samenwerking ont staan, die een basis is gaan be tekenen voor een goede werk week. Het blijft natuurlijk een moeilijke opdracht om veel in drukken in vijf dagen te ver werken, maar omdat de leerlin gen al in een vroeg stadium ac tief betrokken zijn bij de organi satie van hun eigen werkweek, hebben zij het bestemde pro gramma zelfstandig samenges teld. Elke groep bestaat uit vijf. deelnemers, en tijdens de lessen maatschappijleer, gezondheids- kunde, kantoorpraktijk en ver- koopkunde, werd elk onderdeel goed voorbereid. Van te voren werd contact opgenomen met de gastadressen, omdat in veel ge vallen de deelnemers actief be trokken worden bij het werk van een bedrijf of een instelling. Zelf meewerken of b.v. een peu- terspeelgroep leiden motiveert natuurlijk veel meer dan het bijwonen van zomaar een excur sie of voorlichtend praatje. De studie-groepjes brachten in deze week werkbezoeken aan mo derne vormen van hulpverlening, gezinsvervangende tehuizen, dagverblijven, clubs, buurthuizen en bedrijven. Het is erg leuk om mee te werken met de arbeids- en aktiviteitentherapie, of in een dienstencentra voor 55-plussers te assisteren bij het bereiden van een lunch en het serveren hiervan. De groep kantoorprak tijk werkte een morgen bij de afdeling burgerlijke stand van de gemeente Arnhem. Zij be zocht de ASPA-vestiging, een firma voor kantoormachines en het computercentrum van de December, die maand ik moet er niet aan denken Sint Nicolaas, kerstmis, lichtjes, geschenken Ik ben dan eenzaam en alleen met slechts de hondjes om mij heen. Ik klaag, hoe durf ik, hoe heb ik de moed. Ik heb het in ons land nog zo goed. De schoen met de wortel en brood voor Sint's paard, wat is dat in de derde wereld niet waard. Die boterletter het hoeft niet van mij Ik maak daar liever een ander mee blij. Ik kan toch een beetje de feestroes beleven, door iemand zo maar een pakje te geven. Er zijn er zovelen die stil armoede lijden. Alleen AOW, ga ze met een klein pakje verblijden. Doe het anoniem, ze hoeven niet te weten, hoe de naam van de gever wel mag heten. Overal oorlog, moorden en haten, hoe kan zo het „Vrede op aarde" nog baten. God verhoor voor 't nieuwe jaar mijn bede: In de harten van de mensen liefde en vrede. Wees eens verdraagzamer voor elkander, roddel nooit maar doe eens wat voor een ander. Als we zo met en voor elkaar leven, dan moet het eens vrede op aarde geven. Holten, november 1982 B. C. de Haas-Boekbinder Vrijdag 26 november: 19.30 uur Griezeltocht Tiener soos „De Schure"; 20.00 uur Verwerping en „Rad van avon tuur" in café „De Wippert" (zie adv.f. Zondag 28 november: 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.); 14.30 uur Tienersoos - disco (Leo Op- deijn); 19.30 uur Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 30 november: 14.30 uur Bejaardensociëteit „Holten" in gebouw „Irene"; 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in ge bouw „Bethanië". Spr. mevr. Is raël. Onderwerp „Ons leven, een vraag". Woensdag 1 december: 15.00-16.00 uur Kinderinstuif in „Het Paalhuus". Vrijdag 3 december: 20.00 uur Grote verwerping Supp.club S.V. „Holten" in Ontmoetingscentrum op „Meer manskamp" (zie bericht en adv.). Prins Theo I, Smidsvorst van Keunedorp, jonkheer van Aam beeld tot Anker is op op de eerste volle dag van zijn re geerperiode gesneuveld. Wist Zijne Dorstlustige Hoogheid in zaal Vosman te verkondigen dat veel vocht en luide klanken zijn thema's voor de komende pe riode zouden zijn, vorige week zondag ging hij reeds ten onder. Tijdens een uitermate span nende hockeymatch tegen Haaksbergen trof een keiharde hockeybal Prins Theo vol op de voet. Diverse hofartsen hebben hem van geneesmiddelen op spirituele basis voorzien, maar het mocht niet baten en nu is het zover dat hij geen been heeft om op te staan. Hopenlijk is hij binnenkort weer zover dat hij zich kan verplaatsen want een camavalsvorst met de naam Prins Huppeldepup kan bezwaarlijk de Fienpreuvers aanvoeren. ABTB. De afstudeerrichting ver- koopkunde hield zich intensief bezig met het winkelbedrijf in al haar boeiende facetten, zoals goederen, klanten, werkgelegen heid en ook winkeldiefstal. Een bijzonder geslaagde morgen was een uitgebreid onderzoek in het moderne overdekte winkelcen trum „Kronenberg", met een. ge slaagde excursie bij de Héma- vestiging. Interviews met winke liers en kopers gaven een goed beeld van de mogelijkheden op dit terrein. Alle groepen brach ten een bezoek aan een zitting van de politie-rechter. Dat onze ingewikkelde samenleving ook andere problemen moet helpen oplossen, is ook een terrein, waarvan zeventienjarige leerlin gen kennis moeten hebben. Een opvallende opmerking van een leerlinge was: „Het viel me op, dat alles zo echt menselijk wordt behandeld". Zo waren de reacties van de leerlingen en thousiast, maar tegelijkertijd kritisch. Persoonlijke ervaringen verruimen je horizon en leren je vooral naar jezelf en je moge lijkheden, kijken. Ze stellen je in staat een betere keuze te maken en dat was de doelstelling van deze werkweek 1982. AUTOBEDRIJVEN G. ten HARKEI. B.V. DEALER HONDA Goor - Deldensestraat 7 - Tel. 05470 - 2801 Markelo - Noordachtereschweg 10-Tel. 05476 - 1619 GOOR - MARKELO WIJZIGING DATUM De Supportersvereniging van de SV „Holten" or ganiseert op vrijdag. 3 december 's avonds acht uur in het ontmoetings centrum „Meermans kamp" de jaarlijkse ver werping. Met attracties als rad van avontuur, bal lentent, biljartspel, enz. enz. kan men mooie en waardevolle prijzen win nen, waaronder wild en gevolgelte. De netto opbrengst is voor de be geleiding van de verschil lende afdelingen van de SV „Holten" en met name voor de mede financiering van de activi teiten van de jeugdafde ling als: de Frits Paule Cup, Sinterkïaasochtend, zaalvoetbaltoernooi, Al- lard van Bruggentoernooi, jeugdsportkamp en een eventueel alternatief win- terprogramma voor de pupillen. Als er straks weer sneeuw ligt moeten zij van de straat met een gezonde sportbeoefening. Men wil er een gezellige avond van maken. Verwe zen wordt 'naar de aan kondiging in dit nummer. De verwerpig was oor spronkelijk op 26 novem ber gepland maar kan door andere activiteiten op die dag niet doorgaan. i Arts W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-35 53.' Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging Z. de Bont, Keizer Frede- rikstr. 55, Deventer, tel. 05700- 3 26 96 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ie der geval bereiken 's morgen voor 7.00 uur, stichting Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbrengen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts J. Webbink, de Ruyterstr. 19, Rijssen, tel. 05480-1 41 40. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. Dierenarts Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienst doende arts. Tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Tafeltje Dekje Inlichtingen 1517. ,tel. 12 01 of Zuigelingenconsultatie Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruisgebouw, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschappelijk werk Gaardenstraat 29. spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. Gem. energiebedrijf Storing electriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Tel. 26 55 en 13 52. Na 18.00 uur beUen: 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon: 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3