SF Holten huldigde zijn jubilarissen JAARVERGADERING "DE NOORDPOOL" Schaak rubriek Programma Sporthal t Mossmk Holten ruirrs op kop Supporters naar JVije HOLTENS NIEUWSBLAD Programma Blauw Wit - 25 NOVEMBER 1982 PAG. 13" Zelfwerkzaamheid en clubtrouw zijn twee hoogstbelangrijke steunpunten en aanvallen daarop zijn in de afgelopen jaren afgeslagen door een gesloten verdediging. Vanavond zijn wij in de gelegenheid onze grote waardering uit te spreken tot de vaak stille werkers die door de jaren heen hebben zorg gedragen voor continuï teit. Vrije tijd werd opgeofferd om de club te laten functioneren. Belangrijk is dat U hebt kunnen beschikken over een meelevend, mee werkend „thuisfront". Binnen onze S.V. Holten hoeven we zelden een discussie te voeren over rechten en plichten, zo zei voorzitter Jan War- rink tijdens een druk bezochte bijeenkomst in het Ontmoetingscentrum „Meermanskamp" tot Henk Tuller, die aan z'n indrukwekkende staat van dienst als speler, waarvan een aantal jaren in het eerste van de rood-zwarten, bestuurslid, etc. nu nog toevoegde het zilveren jubileum als toto-lotto verzorger. Voor velen betekend het be noemen tot ere-lid tevens af scheid nemen én het einde van activiteiten. Gelukkig was dat voor Tuller niet zo want toto en lotto bleven van hem en zijn vrouw Gerda, de volle aandacht houden. Vele prijzen zijn door „bemiddeling" van hen beide in Holten terecht gekomen en de clubkas heeft er wel bij gevaren. Voorzitter Warrink deed zijn woord van dank en grote waar dering tot Tuller vergezeld gaan van een prachtig horloge en hij bood aan mevr. Tuller, die een belangrijk aandeel heeft gehad in het vlot lopen van de toto lotto bloemen aan. Dit onder deel van onze financiële belan gen is bij jullie beide in ver trouwde en goede handen en we hopen dat dit nog vele jaren zo zal blijven zo besloot de heer' Warrink. Woorden van dank en waardering sprak Warrink ook tot-Gert Will ems die 25 jaar als chauffeur van de „voetbalbus" er voor zorgde dat het eerste elftal veilig en op tijd op de plaats van bestemming was en weer thuis. De naam van Gert Willems was voor de OAD vol doende om 25 jaar een bus zon der chauffeur beschikbaar te stellen. Je behoorde 25 jaar zo zei Warrink, tot de vaste uitrus ting van ons eerste. Heel wat trainers, bestuursleden en spe lers heb je vervoerd en je deelde in sportverdriet en sportvreugde. Binnenkort ga je in de „V.U.T." en dat betekend rusten. We wil len er graag aan meewerken dat het erg aangenaam rusten zal zijn, daarom deze fijne gemak stoel, maar we spreken af dat je hier van zondagsmiddags als ons eerste uit moet geen ge bruik mag maken. Aan mevr. Willems-Meulman werden bloemen aangeboden. Zilverenspeld Door de heer Wensink, voorzit ter van de afd. Twente KNVB werd namens de Kon. Ned. Voetbalbond de eerste zilveren- speld uitgereikt aan de heer Tuller die 25 jaar lang op voort reffelijke wijze geheel belange loos de toto/lotto belangen van de S.V. „Holten" behartigde. In het seizoen 1979/80 had Holten geen zegel te kort en' was hier mee een van de zeer weinige verenigingen die zonder of met een klein tekort werken. Holten had gedurende de periode 1976- 1981 een bruto lotto-toto omzet van meer dan'f. 4000.-. Wat het voetballen betreft ging het in het afgelopen seizoen niet best en dat betekende een stapje te rug naar de vierde klasse. Mo menteel „draaien" de rood zwarten weer prima en de kop positie bied perspectief. Week van 27-11-1982 tot en met 3-12-1982 Zaterdag: 10.00-12.00 Badminton, persver. Rabobank - 1/2 hal 12.00-19.00 Zaalvoetbal, hr. Kramer 19.00-20.00 Zaalvoetbal, hr. Koelkamp 20.00-21.00 Zaalvoetbal, hr. Van Eunen 21.00-22.00 Zaalvoetbal, hr. Onstenk Zondag: 11.00-12.00 Zaalvoetbal, s.v. Holten, dames 12.00-19.00 Zaalhandbalcompetitie, N.H.V. 19.00-20.00 Zaalvoetbal, hr. Vinkenburg. Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 Badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66 19.00-20.30 instructielokaal - schaken Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub 18.30-22.30 Badmintonclub 22.30-23.30 Zaalvoetbal, AU Stars. Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.30 Zaalvoetbal, -All Staars 19.15-21.30 instructielokaal - s.v. B.a.t.o. Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 1666 of toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. De heer J. Kobes, adj. dir, Over- ijsselsche Autobus Diensten (OAD) prees de heer Willems voor de wijze waarop hij zijn werk als chauffeur 25 jaar zeer bekwaam en schade vrij heeft gedaan. Zulke werknemers heb ben we erg graag maar helaas zijn die er niet zoveel. Kobes bood namens „OAD" een fles geestrijk vocht aan met het ad vies „Niet drinken voor dat U gaat rijden". Wat het sponseren betreft zei Hodes, dat overstel pend veel verenigingen uit het hele land op de OAD afkwamen. Er moest een keuze "worden ge maakt en het werden wat het zondagvoetbal betreft hoofdklas ser „Rohda" Raalte terwijl hij het zaterdagvoetbal de le kla's- ser „DETO" uit Vriezenveen re clame zal maken voor de OAD- bussen waarmee reeds half Ne derland heeft gereisd. Mocht de fa. Beltman als S.V. Holten sponsor er mee stoppen dan kan men bij de OAD aankloppen om het over te nemen. Ceremoniemeester Jan Nikkles „scoorde" attent toen hij liet weten dat er binnenkort gespro- ben willen delen met de S.V. Holten. De voorzitter van de suppor tersvereniging Freek ter Hoeven feliciteerde namens deze vereni ging de jubilarissen en de heren TuUer en Willems en bood hun dames een boeket bloemen aan. Door fotograaf Jan ten Velde werd een foto (vergroting) aan geboden van het eerste elftal dat bij de oprichting van de „Holtense voetbalclub" in 1920 werd ingeschreven bij de afd. ken zal worden over het plaat sen van reclameborden rond het hoofdveld. Namens het eerste elftal, trainer en „leiders werd Willems bedankt door Henk Jansen en Johan Huzen. Huldiging Op de zeer gezeUige en sfeer volle avond werd aan 22 perso nen die meer dan 25 jaar voor de club speelden of alleen lid waren door voorzitter Warrink een zilveren erespeld uitgereikt als erkenning voor wat werd ge daan maar tevens als stimulans om nog vele jaren door te gaan. De groei en ontwikkeling van onze vereniging is in laatste tien jaar in een tempo gegaan dat jubilea als deze aan onze tijdige aandacht, ontsnapt waardoor een aantal uwer overtijd is (hilari teit) Warrink sprak teven een woord van dank tot de dames die al die jaren hun man heb- Twente KNVB. De foto beschik baar gesteld door mevr. Bouwhuis-Geltink krijgt een ere plaatsje in de bestuurskamer. Jubilarissen De rood-zwarters die met het ere-metaal werden onderscheiden zijn: Jan Kalfsterman (45) jaar lid G.J. (Broer) Aaftink; Jan Al- bert Jansen; Jante Traanman; Ab Meerman; Albert Vincent al len 33 jaar lid; Anton Traan man, (31 jaar lid); Gert Ban- nink; Herman Menkhorst; Joop Nijland, allen 29 jaar lid); Mans Klein Velderman 27 jaar lid; Huub Brands en Jan ten Velde (26 jaar lid); Alle Klein Velder man, Wim Nijenhuis, Albert Oolbëkkink, Gerrit Paalman, Henk Rietberg, Gert Soer, Ge rrit Tuitert, Johan Veneklaas en Wim Veneklaas allen 25 jaar lid. Namens de jubilarissen dankte de heer A. Vincent voor de on derscheiding. J.W. Door de overwinning op het op de tweede plaats staande V en K zijn de dames senioren van de handbal hun eerste plaats voorlopig zeker. Voor de wedstrijd had Holten al 2 punten voorsprong, In deze wedstrijd ging het in het begin gelijk op. Na de 2-2 gelijke stand liep Holten uit naar een 5-2 voor sprong, die V en K vlak voor rust tot 5-4 terug bracht. Na rust verhoogde Holten het tempo en kreeg het goede kansen. Verdedigend klopte het bij Holten ook beter en werd zeer verdiend een 9-5 overwinning behaald. Doqr deze winst heeft Holten - nog ongeslagen - 4 pupten voorsprong op no. 2 Ac tief. Doelpunten voor Holten: Ineke Groteboer 3; Ida Moeliker 2; Alberta Markvoort, Frida Meilink, Ria Jansen, Annemarie Ophof 1. Ook de dames junioren bleven ongeslagen. In een niet al te beste wedstrijd liet Holten zich uit tegen Voorwaarts verrassen. Na een 3-0 achterstand werd Holten wakker en werd de stand nog voor rust om gezet in een 4-j? voorsprong. Ook na rust was Holten sterker. Toch bleef de wedstrijd rommelig en kon Voorwaarts te vaak tot scoren komen. Holten won met 17-12. Komend weekend moet tegen het op de tweede plaats staande V en K worden gespeeld. Jeugd L1109A1 speelde uit tegen Raalte. In de eerste helft was Raalte sterker en nam het een 8-2 voorsprong. Na rust speelde Holten duidelijk beter. Toch kon Holten de stand geen beter aanzien ge ven. De eindstand van 11-5 laat toch wel zien dat Al in de 2e helft goed speelde. BI had een moeilijke tegenstander aan Achilles. Toch werden in deze wedstrijd de aanwijzigingen van de training goed opgevolgd. Achilles was achter te sterk voor Holten en na een 6-1 ruststand werd 14-3 verloren. Ondanks die uitslag een goede wedstrijd van BI. Standen: Bij de heren werd in de 2e klasse A de topper Achilles- Voorwaarts gespeeld. De gasten wonnen met 19-16. HHZD versloeg Raalte ruim met 19-8 en W.S.V. won voor het eerst van LHC met 8-7. Holten bezet nu een 3e plaats en speelt komend weekend uit tegen W.S.W. (ëe). Nooit een gemakkelijke tegenstander, maar winstkansen zijn er zeker! Programma: za. 27-11: Cl uit tegen Apeldoorn '80 uit om 13.40 uur. Vertrek 12.15 uur. Zo. 28-11: Dames senioren tegen Nw Heeten thuis om 12.45 uur. Heren senioren uit tegen W.S.V. om 15.15 uur. Vertrek 14.15 uur. In de vrijdagavond in café „Kalfsterman" gehoudén jaarver gadering van de IJsclub „De Noordpool" deed voorzitter Wim Bouwhuis verslag van de verga dering van de Holtense Sport- commissie waar hem spreek recht was verleend om het standpunt van de ijsclub te ver dedigen in verband met het door genoemde commissie ge dane voorstel om de (vis)vijver bij het nieuwe sportcomplex ,,'t Vletgoor" bij betrouwbaar ijs open te stellen voor het beoefe nen van de schaatssport. Het bestuur verwacht, omdat de vijver in de onmiddellijke na bijheid ligt van de ijsbaan, een daling van inkomsten wat ge zien de grote investeringen die gedaan zijn (uitbreiding en mo dernisering clubgebouw en aan koop nieuwe veegmachine) een hele slechte zaak zou zijn en schadelijk voor het voeren van een financieel gezonde exploita tie. Nadat het voorstel van de Sportcommissie uitvoerig was besproken ging de vergadering unaniem akkoord met een voor stel om op korte termijn een on derhoud aan te vragen met het dagelijks bestuur van de sport commissie om een oplossing te vinUen waarmee beide partijen accoord gaan. Jaarverslag Uit het jaarverslag van secr.- penn. G. J. Aaftink bleek o.m. dat in het afgelopen vèrenigings- jaar het aantal leden was geste gen van 128 tot 131. Het aantal donateurs bedroeg op 1 okt. '82 183. De boeken konden worden af gesloten met batig saldo van f247,54. In het seizoen '81/82 was de baan 20 dagen geopend en dat was in de kas goed te merken. De inkomsten bedroe gen f 14812,35 die voor het over grote deel werden uitgegeven voor de nieuwe veegmachine en het afbouwen van het clubge bouw dus uiteindelijk om meer service te verlenen aan leden en donateurs. De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h. D. J. Aaftink en J. Veldhuis had boeken en bescheiden in or de bevonden. De controle zal het komende jaar plaats hebben door de h.h. Veldhuis en H. Tul ler. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de h.h. j. A. Jansen, F. J. Sluiter'en J. ten Velde. Bij bespreking van het verhogen van de toegang sprijzen werd met algemene stemmen besloten hiertoe voor lopig niet over te gaan, ook niet wat betreft de leden en donatie- kaarten en de seizoenkaarten voor kinderen. Tot en met 4 dec. kunnen nieuwe donateurs zich voor f 15.— nog opgeven bij de secr. penn. Aaftink, Larense- weg 76 (tel. 16 00). Na 4 dec. gaat een donatiekaart (2 toe gangskaarten) 25 gulden kosten. Activiteiten Het programmas zal (ijs en 1 wederdienende) door het bestuur worden vastgesteld. In ieder ge val zullen er de eerste paar (ijs- )dagen geen Wedstrijden worden •gehouden om zodoende de schaatsers ruimschoots gelegen heid te geven om zich wat los te rijden. Met de suggestie uit de vergadering, om evenals het vorig seizoen weer een avond vierdaagse te houden, zal reke ning worden gehouden en ook zal er gereden worden om het schoolkampioenschap en het kampioenschap van Holten voor dames en heren. S.B.O. competitie De eindstand van de derde ex terne wedstrijd van de Holtena ren in de promotieklasse tegen ESGOO 2 is geworden 6%-3Vfe voor onze plaatsgenoten. De laatste drie afgebroken partijen gingen voor Dinant van Been en Eric Gerwedink Nijhuis verloren maar Jan Scheperman kraaide victorie. Uitslagen achtste ronde intern: D. van Knaap-J. Scheperman 1-0, H. Van Beek-J. Middelink 0- 1, W. K. van Rijssen-H. ten Brinke V2-V2, M. Hage-L. Griffi oen 0-1, T. van Oyen-Eric G. Nijhuis 0-1, J. van Calcar-J. de Vries VzrVz, B. van Beek-F. Ey- zinga V2-V2, D. van Beek-J. Schipper 1-0. Ranglijst yan de „top 7". 1. J. Middelink 738 pnt, 2. W. K. van Rijssen 708 pnt, 3. D. van de Knaap 684 pnt, 4. J. Scheperman 627 pnt, 5. M. Hage 606 pnt, 6. L. Griffioen 602 pnt, 7. T. van.Oyen 564 pnt. Schooljeugdschaak Aan de door Holtense scha kers gegeven cursussen hebben sinds 1979 361 jongens en meis jes meegedaan. Er werden 130 pionnendiploma's behaald. Voor het moeilijker torendiploma slaagden 41 deelnemers en voor het Koningsdiploma, het zwaar ste, hebben 10 schaaktalenten met goed gevolg examen ge daan. Momenteel nemen aan de diverse lagere scholen 125 cur sisten deel. Ton Witbaard van G.A. Eagles (links) en Andrej Jeliazkov van Feyenoord (rechts) in de sprint om de bal. Net als bij deze spe lers het geval was ging ook de uitslag gelijk op. Eagle s- Feyenoord 1-8; PSV-FC Twente 1-1. De spanning in 4H stijgt met de week. Zondag ontmoeten de beide koplopers, Holten en IJs- selboys, elkaar in Wijhe. De Hol tenaren zijn bezig het verloren terrein -3e klasse KNVB- weer terug te winnen. Daarvoor heb ben zij de steun nodig van de hele supportersschare. De Rood-Zwarte kleuren moeten met kracht verdedigd worden. Holten voert de ranglijst aan en dat moet. na zondag ook het ge val zijn. Dus alle hens aan dek. De Supportersvereniging heeft daarom besloten voor de eerste keer in dit seizoen weer een bus te laten lopen. Het vertrek is bepaald op kwart over een vanaf Meermanskamp. Het tarief wordt nader bepaald. Senioren: Rietvogels I-Blauw Wit I 2.30 u. V. 1.00 u.; Blauw Wit 2-Voorwaarts 5 2.30 u.; Blauw Wit 3-Excelsior 10 2.30 u.; Blauw Wit 4-DE3 5 12.45 u.; DETO 7-Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 u.: D'veen 5-Blauw Wit 6 12.30 u. V. 11.30 u.; S.V.Z.W. 7-Blauw Wit 7 12.45 u. V. 11.45 u. Junioren: Blauw Wit Al-SDOL Al 2.30 u.; SVZW Bl-Blauw Wit BI 12.45 u. 11.45 u.; Blauw Wit B2-Hector B3 11.00 u.; Wierden B2-Blauw Wit B3 2.30 u. 1.45 u.; Blauw Wit Cl-Vrij; Blauw Wit C2-Enter C2 1.00 u. Pupillen: Blauw Wit Dl-VESOS Dl 10.00 u.; SOS D3-Blauw Wit D2 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit El-Excelsior E4 10.00 u.; Blauw Wit F1-Holten F1 (vriendsch.) 10.00 u.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 13