gemeente holten Evenementen VVV A gemeente holten HOE ERNSTIG IS HET OP DE FILIPPIJNEN? Wisselend succes badmintonclgb.holtan badmintonclub Resultaten sv Holten Programma Sporthal OLM in teken van erfbeplanting HOLTENS NIEUWSBLAD Ouderavond van de chr. kleuterschool Adventsaktie Solidaridad Bloemen wat JAARVERGADERING "ROWINKEL" Collecte nationaal fonds sport gehandicapten doe je er mee? 18 NOVEMBER 1982 •PAG. 5 „Het massale verzet in de Filippijnen tegen de economische en sociale politiek neemt zienderogen toe. Er is een duidelijke esca latie, omdat de overheid op het verzet reageert met hardere on derdrukkingsmaatregelen. We hopen dat een politieke verandering langs vreedzame weg lukt, maar het geweld is al zo ver gevor derd en de dwang van bovenaf op de bevolking is zo hevig dat men met de rug tegen de muur staat en met geweld van zich af moet slaan".Dit zei, volgens de Volkskrant van dinsdag, zuster Mariani, Franciscanes uit Quezon-city, een satelietstad van de Fi lippijnse hoofdstad Manilla. Zij bevestigde en versterkte daarmee nog eens hetgeen wij schreven in ons blad van de vorige week onder de kop „Ernstige schending mensenrechten op de Filippij nen". Zuster Mariani is in Europa om organisaties de Fillippijnse Raad begrip te wekken voor de ellen- voor Mensenrechten op. Daartoe dige situatie waarin de Filip- behoort de groep van politieke pijnse bevolking verkeert. Begin gevangenen waarvan zij deel dit jaar richtten 60 verschillende uitmaakt. Twee aspecten ken merken de huidige onderdruk kingsstructuur op de Filippijnen, vertelde zij; economische uitbui ting en de militarisering. Beide zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden en in de hoofdrollen fungeren de Verenigde Staten de multinationals en het huidige regime in Mailla. In „Brand punt" van de K.R.O. vertelde deze moedige vrouw maandaga vond, hoe religieuzen, door de nood gedwongen en zeer tegen hun principes in, zich by het verzet aansluiten om te trachten de bevolking te beschermen. Op een vraag of zy niet bang was voor de gevolgen by terugkeer in haar vaderland was haar antwoord „Wat kunnen wy an ders doen? Ik heb in '73 al een keer vastgezeten, wy zyn soli dair met de onderdrukten en vervolgden. We moeten de bui tenwereld vertellen hoe de wer- keiyke toestand is, omdat men anders alleen maar president Marcos gelooft die zegt dat de Filippino's zo tevreden zijn". Amnesty International is in sep tember een actie voor de Filip pino's begonnen, welke nog duurt tot midden-januari. Men kan deze actie onder meer steu nen door lid of donateur te worden van deze organisatie, die opkomt voor de mensenrechten in de gehele wereld. De competitieteams van Bad mintonclub Holten hebben deze week met wisselend succes ge speeld. De beide Jeugdteams wisten zich voor de geleden ne derlagen aardig te revancheren, terwijl het le team met vaste invaller Toni ten Broeke weer eens een overwinning binnen haalde. De overige teams had den minder succes en moesten punten aan de tegenstanders la ten. De aanstaande week staan twee competitiewedstrijden thuis in Holten op het programma. De teams zullen de nodige inzet moet vertonen om de winstpun ten in het bezit te krijgen. Wedstrijdverslagen Survive 1 Dedemsvaart Jeugd 1:5-3 Het eerste jeugdteam heeft een uur moeten wachten voordat men de wedstrijd kon beginnen. Johan Jacobs wist z'n heren en kel in drie games te winnen. Freddy Efftink, invaller voor Fieter Aarsen, moest echter zijn wedstryd verloren geven. Chris Gernaat en Hermanna Krikkink wisten hun enkelspelen te win nen. Deze voorsprong zou Hol ten helaas uit handen moeten geven. De twee gemengd dub belspelen werden verloren. Ook de herendubbel en de dames- dubbel, deze in drie games, gin gen naar de gastheren/dames uit Dedemsvaart. Holten had de eerste nederlaag moeten inkas- seren. De kampioenskansen bly- ven echtfer nog aanwezig. Lettele 1-BCH Jeugd 1: 2-6 Zoals altyd ging het eerste jeugdteam met de goede moed op pad. Het zou de tweede keer worden dat de jeugd tegen Let tele moest aantreden. Eerder was de thuiswedstrijd met 5-3 gewonnen. Het zou er dus deze keer om gaan. Johan Jacobs begon de eerste wedstryd met z'n herenenkel en Hermanna Krikkink en Chris Gernaat be gonnen de damesdubbel. Beide wedstrijden werden door Holten gewonnen. In de damesenkels ging het minder voorspoedig. Beide partijen werden verloren. De tweede herenenkels ging het minder voorspoedig. Beide par tyen werden verloren. De tweede herenenkel van Pieter Aarsen en de rest van de wedstrijden wer den echter wel gewonnen. Twee uur later vertrok het team met tevreden gezichten richting Hol ten met een verdiende 2-6 over winning. ZBC 2 Zwolle-BCH Jeugd 2: 6-2 Vol goede moed vertrok het tweede jeugdteam naar Zwolle om tegen ZBC 2 te spelen. Eric Hanenburg verloor helaas z'n enkelwedstrijd in drie games. De twee heer Jan-Erik Jansen ver loor kansloos in twee sets. De dames Femande Hofhuis en In- grid Verburg wonnen beiden de enkelpartijen en brachten Holten op gelyke voet. De beide ge mengd dubbelwedstryden wer den ook verloren. Tot slot gin gen de dames en herendubbels eveneens verloren en dat bracht de eindstand op 6-2. De Holte naren moesten jammer genoeg met een nederlaag de thuisreis aanvaarden. SVC 2 Schalkhaar-BCH 1: 3-5 De eerste herenenkel werd al vlot door Hans Zuethoff gewon nen in twee games. Ook Jenny Scholman won overtuigend haar damesenkel en bracht Holten verder op voorsprong. Tonny ten Broeke speelde uitstekend doch moest toestaan dat z'n tegen stander in drie games met de eer ging strijken. Dini Wegstapel trof een ervaren tegenstandster en na een moeilyke wedstrijd moest zy kapituleren. De da mesdubbel werd na een span nende party in drie games ge wonnen. De herendubbel verliep wat vlotter en bracht BCH het vierde winst punt. De eerste gemengddubbel bracht de totale overwinning in het Holtense kamp. De tweede gemengddub bel ging helaas verloren doch bracht de overwinning voor Hol ten op 3-5. Met een gevulde maag en een aantal cocktails werd de thuisreis ondernomen. BCH 2-Kwiek 4 Raalte: 4-4 Deze keer kreeg het tweede team van BCH het 4e team van Raalte op bezoek. Hans Verburg verloor z'n herenenkel terwijl Eddie Willemink door het win nen van zyn wedstrijd de par tijen op gelijke voet bracht. Bij de dames won Rini Verburg in twee games terwyl Heike v. 't Holt het zwaar te verduren kreeg. Zy verloor haar damesen kel op het nippertje in drie ga mes. De eerste gemengddubbel werd in drie games gewonnen. De heren enkelwedstrijden werd echter in drie games verloren. De damesdubbel werd in drie za. 20 nov.: Aankomst Sint-Nicolaas op het gemeentehuis. Het offi" ciële ontvangst van Sint-Nicolaas wordt gedaan door burgemeester Mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard, daarna rondgang door het dorp. De ontvangst begint om 14.00 uur. Om plm. 4 uur ontvangst in Restaurant „Het Bonte Paard", in Dijkerhoek, waar alle Holtense en Dykerhoekse kinderen welkom zijn... ZO; 21 nov.: Film: „Monty Python and the Holy Grail" or. Jeugdso- ciëtêit „De Schure", Beusebergweg 27, aanvang 14.30 uur. za. 11 dec. Limburgse avond. Aanvang 21.30 uur. org. Jeugdsocië- teit „De Schure" Beusebergerweg 27. vr. 17 dec. Film: „American Gigolo" org. Jeugdsociëteit „De Schu re" Beusebergerweg 27. Aanvang 21.30 uur. zo. 19 dec.: Film: „Close Encouters" (science fiction) org. Jeugdso ciëteit „De Schure", Beusebergerweg 27. Aanvang 14.30 uur. zo. 26 dec.: Kerstpuzzelwandeltocht. Aanvang 14.00 uur org. Jeugd sociëteit „De Schure". Beusebergerweg 27. N.B. za. 8 jan.: Om 10.00 uur Holtense tafelkenniskampioenschappen, voor alle inwoners van Holten. Dit vindt plaats in sporthal ,,'t Mossink" aan de keizersweg. Org. Tafeltennisver. Holten. Verder elke vrijdagmiddag markt in het centrum van 13.30 tot 17.30 uur. Elke donderdagavond koopavond van 19.- tot 21.- uur. In de week vóór Sinterklaas zyn de openingstijden van de winkels: ma. 29 nov. de gehele dag geopend, di. 30 nov. wo. I dec. do. 2 dec. en vr. 3 dec. tot 21.00 uur In de week vóór Kerkstmis: ma. 20 dec. de hele dag geopend, wo. 22 dec. en do. 23 dec. tot 21.00 uur. vrijdag 24 dec. en vrijdag 31 dec. zijn de winkels geopend tot 16.00 uur. Tussen de middag zyn de winkels gesloten. games in het voordeel van Hol ten beslist. De laatste wedstrijd, de tweede gemengddubbel, werd wegens tijdgebrek en een ga- mestand van 1-1 afgebroken.Zo werd de stand na vier partijen van drie games en een afgebro ken party 4-4. BCH 5-Witte Verder 2 Vrooms- hoop: 1-7 Met de wetenschap dat de tegenstander een hoge plaats innam op de ranglyst, moest het vyfde team aantreden tegen Witte Veder uit Vroomshoop. Het eerste herenenkel werd door Theo Nieuwveld vry gemakkelyk gewonnen, terwyl Reyer Dorres- teijn in twee games de eer ruimschoots aan z'n plm. 20 jaar jongere tegenstander moest la ten. Diny v.d. Vreede verloor in drie games met het kleinst mo- gelyke verschil haar enkplnartij. GJERRIE Oolbekkink had weinig verweer tegen haar tech nisch en taktisch sterk spelende tegenstandster. De gemengd dubbels werden beiden in twee games verloren. De damesdubbel werd in drie games in ons na deel beslist, terwijl de heren in hun dubbel er slechts twee ga mes voor nodig hadden om te verliezen. Eindstand dus 7-1. Met een beetje geluk had er ze ker wat meer ingezeten. Competitieprogramma: Zaterdag 22/11 Phoenix-Jeugd BCH te Kampen maandag 22/11 BCH 3-Survice 3 Dedemsvaart te Holten, Spor thal aanvang 20.00 uur. woensdag 24/11 BCH 4-NOP 4 Emmeloord te Holten, Sporthal aanvang 19.30 uur. donderdag 25/11 NOP 2-BCH 2 te Emmeloord. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 9 NOVEMBER 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: aan de heer G. Veldhuis voor het kappen van een kastanjeboom bij de woning Kolweg 50; aan de heer J.W. Gernaat voor het kappen van een berkeboom bij de woning Looikolkstraat 12; aan de heer B. Slooff voor het kappen van twee bomen bij het perceel Vianenweg 28; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. voor de jaarlijkse ouderavond van de Chr. Kleuterschool „Re- pesteeltje" bestond grote be langstelling. Voorzitter W. Slet- terink opende met het lezen van een gedeelte van Paulus brief aan de Efezièrs en sprak hierna een woord van welkom Secretaresse mevr. C. Stam-de Waard las hierna de notulen en liet in het jaarverslag de vele activiteiten de revue passeren. Als nieuwe leden van de Ouder commissie werden welkom gehe ten de dames T. Schuppert-van Zanten en M. ter Stal-Koopman en de heer D. Markvoort. Zij werden benoemd inplaats van de aftredende leden mevr. R. Veldhuis-Willems en de heren W. Sletterink en M. Veltkamp. Juf Dineke Ligtenberg bedankte hen voor het vele werk en bood een boeket en een cadeaubon aan. Ook waren er bloemen van de Oudercommissie voor de leid sters die dank werd gebracht voor het werk dat werd gedaan. Na de pauze volgde er een dis cussie waarbij men over een tweetal vragen in groepen mocht discucieren. De antwoor den en evt. nieuwe ideeën zullen door de Oudercommissie en de leidsters worden doorgenomen. De gezellige avond werd door de voorzitter met dankgebed beëin digd. KOSC 2 - Holten 2 4-2. Het belangrykste duel in deze klasse leverde Holten geen pun ten op. Het onderlinge verschil tussen deze twee koplopers en GFC 2 blijft hierdoor uiterst miniem. De grote nederlaag zal hopelijk niet te fatale gevolgen hebben voor de eerstkomende belangrijke duels. Holten 3 - Twente 2 by stand van 2-1 gestaakt. In dit degra datie duel waren de zenuwen erg gespannen. Het begon al doordat scheidsrechter Home man te laat kwam. Toch leek Holten op haar eerste overwin ning af te stevenen. Zo links en rechts liet de spelleider van zyn aanwezigheid blyken door maar liefst 6 „gele kaarten" uit te de len, totdat hy een kwartier voor tijd zonder duidelijke redenen de aftocht blies. Holten met een flinke kater achterlatend. Holten 5 - Heracles 4 1-1. Een terechte uitslag van een wedstrijd die spannend verliep doordat beide elftallen op de aanval speelden. Zondag a.s. mogen beide ploegen voor de De IJsclub „Rowinkel", heeft, zo bleek uit het jaarverslag dat vrijdagavond op de goed be zochte jaarvergadering werd uitgebracht, een goed jaar ach ter de rug. De baan was 23 da gen berijdbaar en dit had in het bijzonder voor de penning meester heel prettige gevolgen. Er werden veel wedstrijden georganiseerd o.a. een schaats- vierdaagse aan welke happening ruim 300 jongeren en ouderen deelnamen. Mede door de gunstige finan ciële uitkomsten over 1982 zal de kantine op het aardgasnet worden aangesloten. Voor de le den heeft dit geen financiële consequenties, want de prijs van de ledenkaart (geldig voor twee personen) blijft een tientje. Wil men lid worden tijdens het schaatsseizoen dan betaald men f 15.—. Wil een gezin meer kaar ten hebben voor personen boven 12 jaar dan gaat dat f2.50 per kaart kosten. De prijs van dag kaarten voor niet-leden blijft f2.- voor personen van 13 jaar en ouder en voor kinderen t.e.m. 12 jaar fl.-. herkansing elkaar opnieuw ont moeten. RKSV 2 - Holten 6 3-0. Holten zit duidelyk in de pro blemen. De machine loopt niet meer zo gesmeerd. In Ryssen kreeg dit elftal de 3e nederlaag in een uitwedstrijd te slikken. Holten 7 - GFC 4 1-1. Holten kwam in de eerste helft op achterstand toen de spits van GFC de buiten-spelval fraai omzeilde en met een prachtige boogbal keeper Podt kansloos liet. Toch herstelde de thuisclub zich knap na deze tegenvaller. De puntenverdeling was meer dan verdiend. Holten 8 - Enter 6 0-4 Holten kon niet in haar sterkste opstelling aantreden tegen de koploper uit Enter. De stevige achterhoede van de roodwitten gaf geen krimp. Daarentegen moest keeper Menum 4 keer de bal uit het net halen. Holten 10 - SDOL 5 1-3. Moedeloos bewogen de Holter- spelers zich over de grasmat. De ruggegraat is uit dit elftal sinds het totale middenveld is ver dwenen naar hogere elftallen. Slechts sporadisch zal er nog een succesje weggelegd zyn voor de mannen van Graads. Holten 12 - Enter 10 1-3. Even mocht Holten aan de eer ste overwinning denken. Voor het eerst dit seizoen kwam men op voorsprong doordat Jante een strafschop verzilverde. In de tweede helft ging de conditie een woordje meespreken. De carnavalsvierders onder de spe lers hadden hun krachten ge- deeltelijk by „Vosman" ver bruikt. De jaarlijkse Adventsactie „So lidaridad" gaat weer van start! Deze actie wil ons wakker schudden uit de eigen zorgen en problemen, die ons naak de ogen sluiten voor de ten hemel- schreidende nood en het bittere onrecht, dat berooide arbeiders en kleine boeren in Latijns Amerika te verduren hebben. Van de commissie „Werelddia- konaat" is het de sectie „Latijns Amerika, een interkerkelijke groep van Rooms Katholieken In de week van 15 november t.m. 19 november wordt de jaar lijkse collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehan dicapten gehouden. Het motto van deze collecte is: Sporten helpt, helpt Sporten. In Holten wordt deze collecte georganiseerd door de Sport- commissie, met medewerking van de volgende sportverenigin gen: Voetbalvereniging Blauw wit, Ponyclub De Bergruitertjes, sportvereniging Holten afdelin gen voetbal, handbal en atletiek, tafeltennisvereniging Holten, vol leybalvereniging Mintonette, badmintonclub Holten, zwem- club Twenhaarsveld, sportver eniging BATO, landelijke ryver- eniging De Bergruitertjes, schietvereniging De Zaagmolen en tennisclub Holten. Deze ver enigingen hebben samen ruim 40 leden bereid gevonden om te collecteren voor sportvoorzienin- gen voor gehandicapten On danks dit grote aantal vrijwilli gers is het niet mogelijk om alle woningen in de gemeente Holten te bezoeken. In dat geval wordt een rechtstreekse bydrage op erro 5855 ten name van het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten bijzonder op prijs ge steld. en Hervormden onder leiding van Pastoor Rademakers, die het startsein tot deze actie geeft door een bezinningsavond in het gebouw „Irene" op maandag 22 november a.s. Deze bezmnings-byeenkomst begint om 20.00 uur en is voor alle be langstellenden, óók van andere kerken, toegankelyk. wy schrij ven er dit nadrukkelyk by, om dat landeiyk, mensen van 10 kerkelyke gezinten in „Solidari dad" samenwerken en de voor zitter van „Solidaridad" een Ge reformeerd predikant is. Daarom: iedereen hartelijk wei- kom! op maandagavond 22 no vember a.s. zal de heer Gerlof van Rhenen, stafmedewerker van „Solidaridad" in woord en beeld (dia's) spreken over „VECHTEN voor Solidaridad", het motto waaronder de laatste jaren de Adventsactie Solidari dad wordt gevoerd. Wy hopen en verwachten een grote belangstelling, inzonder heid van de verenigingen en in stanties, die een Kerstwyding houden of een Kerstfeest vieren, opdat, wanneer de collecte voor Solidaridad by die gelegenheid gehouden wordt, éllen dan we ten hoe nodig het is dat wy in woord en daad solidair zyn met allen, die in Latijns Amerika moeten vechten voor voedsel omdat voor hen geen plaats is in de herberg van onze over vloed. Hallo, tuinfluiters. bloemviolen en flowerpowers. Je bent 9, 10, 11, of 12 jaar oud, je houdt van bloemen, knutselen, droogbloe men bladeren en pluimen. Je droomt van een toekomst als bloemist, omringd door prach tige bloemstukken, en wil graag leren hoe je zoiets moet maken. Dan hebben we eindelijk wat voor jou! We gaan n.l. op maandagmiddag van start met de cursus: „Bloemen, wat kun je ermee?". Oh, je kunt er nog niets mee? Geeft niks, dat leren we je juist en het gaat toch om de gezel ligheid! De rest leer je snel ge noeg. We gaan van alles doen, kerstbakjes maken, biedrmayers (dat zyn van de bolvormige bloemstukken) en droogbloem- stukjes. Natuurlijk mogen jullie zelf ook wat bedenken. Je ziet het allemaal zitten? Bel dan gauw naar het Paalhuus om je op te geven. De tyden? Elke maandagmiddag van kwart voor 4 tot 5 uur. (Als jullie dat alle maal uitkomt). De kosten zyn f25.- voor 8 keer. Duur? Kom nou. Elke keer mag je je eigen bloemstuk mee naar huis nemen en de thee kost niks. Bel snel, zonder jou lukt het niet! Maandag hield de OLM afdeling Holten in Vosman, met een kleine dertig leden, haar na jaarsvergadering. Centraal hier- by stond het thema „Boerener ven in een groene lijst", een diaserie van Staatsbosbeheer met betrekking tot erfbeplanting in Overijssel. Toelichting werd gegeven door de heer Jap, werk zaam oy Staatsbosbeheer, die na afloop ook de vragen voor zyn rekening nam. In zijn ope ningswoorden haalde de heer v.d. Brink de slechte economi sche situatie nog eens aan en onder het mon „Regering re geer" gaf hy te kennen dat er op korte termijn het een en an der zou moeten gebeuren, ook in de landbouwpolitiek. Week van 20-11-1982 tot en met 26-11-1982 Zaterdag: 09.00-12.00 Mintonette 12.00-18.00 Badmintonclub 18.00-24.00 zaalvoetbaltoemooi, hr. Bettenhausen Zondag: 10.00-17.00 zaalvoetbalcompetitie Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 zaalvoetbal, Wegenwacht Markelo 18.00-23.30 Badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw Wit '66 19.00-20.30 instructielokaal - schaken Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-18.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. Handbal 22.00-23.00 zaalvoetbalcompetitie, KJ4.V.B. 23.00-24.00 All Stars, zaalvoetbal Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (.sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzyns- zaken. tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00- 12)00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5