"3 'heo Maats, nieuwe Prins Fienprenvers J/an Engbrink jroorzitter CDA Medische diensten STAKINGEN IN HET ONDERWIJS Gedeputeerde van Roekel: ingrijpende aanpassingen kunnen leiden tot sanering "DBESSENPLA S HOUDT BAZAR HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA U KOMT TOCH 00K OE VOLGENDE WEEK voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft G. TEN HARKEL B.V. MONTY PYTHON IN DE SCHURE Verloren en gevonden VRIJDAGAVOND IN MEERMANSKAMP? 18 NOVEMBER 1982 PAG. 3 li PT! is mppr oon rti oinnn Dn'nt, v ts*. Holten is weer een nieuwe Prins jarnaval rijker. Tijdens de jaar- fjkse „elfde van de elfde" ivond in Hotel Vosman werd Ioor een bomvolle zaal de vijf- ende Prins van de Fienpreu- zrs Prins Theo de eerste, midsvorst van Keunedarp. mkheer van Aambeeld tot An- 'er. Theo Maats is geboren Hol- tenaar (26) en van beroep au tomobielverkoper. Verwacht wordt echter dat hij ondanks zijn titel niet met ijzeren hand zal regeren. Als zijn adjudant stelde hij Herman Biesters voor. Gewezen Prins Jan Ehren liet in zijn afscheidsspeech het afgelo pen jaar de revue passeren. Hij bood wethouder Rustebiel als ^SSÈSSr SOOB ^Sglr Tel 05470-2264 SlalunslHS 2« DBlTiN Tel 05483-1847 fugwtg is Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 2a. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 oud-bakker een krentewegge aan voor het Gemeentebestuur en trakteerde vervolgens de zaal op een worstje. Als trappisten brouwer, gehuld in een bruine pij en op de kop in een groot wijnvat „droop" hij tenslotte af. Daarna kreeg EHBO-voorzitter de heer G. Jansen een flinke enveloppe met inhoud van pre sident Luesink. Deze financiële ondersteuning was de opbrengst van het Prins-raden. De heer H.G.J. van Roekel te Rijssen, lid van Ged. Staten van Overijssel, in welk college hij financiën behartigd en vanuit de praktijk veel ervaring heeft met gemeentefinanciën, heeft donderda gavond op de jaarvergadering van de plaatselijke afd. van het C.D.A. klare taal gesprokeh over de financiële en economische omstandigheden waarin ons land momenteel verkeerd. De hui dige ontwikkeling van de overheidsfi nanciën is uiterst ernstig en ook de vooruitzichten voor 1983 zijn niet gun- Anders gezegd: alleen ingrij pende aanpassingen van het lo pende beleid zal tot sanering kunnen leidenHet kabinet Lubbers heeft het vaste voor nemen de totale rijksuitgaven fors terugte brengen waardoor het financieringste- kort percen tage wordt verminderd. (On)mogelijkheden lagere overheden Uitvoerig stond van Roekel stil bij de mogelijkheden en onmo gelijkheden van de lagere over heden. De provincies en ge meenten zijn wat hun inkomsten betreft voor 80 a 90% afhanke lijk van het rijk. Met andere woorden door de verslechterde sociaal-economische toestand van ons land komen Inkomsten van de lagere overheden steeds meer Onder druk en Op de tocht te staan.... Aan de uitga venzijde van de gemeentebegro ting is sprake van sterke koste nontwikkeling en o.a. is ook de explosie van de sociale uitkerin gen (Werkloosheid) rampzalig voor de financiële positie van de gemeenten. Deze ontwikkeling doet een verwoestende aanslag stig„ Vanuit de collectieve sector zelf is een steeds sterker ontwrichtende wer king uitgegaan op onze economie. Het centrale punt van het beleid op RIJKSniveau dat de nieuwe regering zal moeten voeren is dan ook: het orde op zaken stellen in de overheidsfinan ciën. We komen er niet uit met wat cosmetische (mooi doen lijken wat niet mooi is) maatregelen, maar slechts met veel krachtsinspanningen en pijnlijke ingrepen kan een PERSPECTIEF OP LAGERE TERMIJN worden geboden! tijd aanpakken. Niet bij de pak ken gaan neerzitten, maar veer krachtig met nieuwe geestdrift een noodzakelijke vernieuwde stijl van besturen ter hand ne men. Samen verantwoordelijk juist in deze tijd! Er werden n.a.v. de toespraak enkele vragen gesteld die de heer van Roekel de gelegenheid gaven om op enkele belangrijke problemen nog wat nader in te gaan. J.W. Maandag 15 t.e.m. zaterdag 19 november: Coll. Nat. Fonds Sport Gehand- ciapten. Donderdag 18 november: 20.00 uur bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Bond van Plattelands vrouwen in „De Kandelaar". Vrijdag 19 november: 20.00 u. Jaarvergadering IJsclub „De Noordpool" in café „Kalf- sterman" 20.00 uur Jaarlijksconcert „Hol- tens Mannenkoor" in „de Kan delaar" Zaterdag 20 november: 10.00-16.00 uur: Miniatuurautos how in A.C. Restaurant „Hol ten" (zie ber.) Zondag 21 november: 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv). Maandag 22 november: 20.00 uur: Bijeenkomst afge vaardigden i.v.m, zaalvoetbal om de „Truusbokaal in sporthal" 't Mossink" (zie bericht) 20.00 uur: Jaarvergadering Ten nisclub „Holten in bovenzaal rest. „Vosman" 20.00 uur: Start van „Solidari- dad" in gebouw „Irene" Op be- zinnigingsbijeenkomst spreekt Gerlof van Rhenen, stafmede werker, over „Vechten voor voedsel". 1001 bouwmaterialen onder één dak! Ie afd. Holten van het C.D.A. hield donderdagavond n het „Leerhuis" van het Kerkelijkcentrum „De Kandelaar" de jaarlijkse ledenvergadering waarvoor Jen goede belangstelling bestond. De 2e voorzitter jan de afd. de heer D.J. Beeftink opende de verga- lering met gebed na het lezen van enkele verzen uit Kenesis I en Johannes 1 en sprek hierna een wel komstwoord in 't bijzonder tot de heer HJ.G. van Joekel te Rijssen, lid van Ged.Staten C.D.A. lezing van de notulen en af- bndeling vpi enkele ingekomen "Tukken bracht de secretaresse levr. Dul-de Fockert het jaar- ""Êrslag uit waaruit bleek dat »t de afdeling in het afgelopen ar niet aan activiteit heeft itbroken. Het ledental bedroeg 31 dec. '81 202 en dat bete- snde een stijging over '82 met leden. Penningmeester Th. '.J. van Dijk maakte in z'n fi nancieel overzicht melding van een nadelig saldo van f 552.58 dat ontstond mede als gevolg van de gevoerde verkiezings campagne bij de 2e kamerver kiezingen. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren J.G.P. Müller en J. Bos- schers heeft boeken en beschei den in orde bevonden. In de controlecommissie 1982 werden benoemd de hr.Müller en mevr. Bulsink. Zoals u ongetwijfeld bekend zal zijn, wordt er op diverse scholen in ons land gestaakt. De reden voor zo'n staking zal toch een goede moeten zijn, zult u zeggen. En daar heeft u gelijk in. Dat is iedere onderwijsgevende met u eens, want wij staken niet graag. Je besluit niet lichtvaardig om leerlingen naar huis te sturen. Maar zodra diezelfde leerlingen en jezelf de dupe gaan worden van een aantal onrechtvaardige maatregelen, ligt dat even anders. In de pers lees je steeds maar over de salaris-maatregelen als stakingsmotief. Dat is erg jammer, want binnen de onderwijsbon den (en vooral in de A.B.O.P.) worden de accenten juist gelegd bij de aantasting van de werkgelegenheid, onderwijskwaliteit en rechtspositie. Het is puur afbraakbeleid, wat onder het kabinet van Agt is ingezet en door dit kabinet wordt voortgezet op on derwijsgebied. Bijvoorbeeld: voor het eerst sinds de jaren dertig gaat de klassegrootte omhaag kleuters mogen pas naar de kleuterschool op de eerste augustus nadat ze vier zijn geworden, minder julp van andere instellingen (O.B.D., M.O.B. e.d.) minder geld voor leermiddelen. minder geld voor vervoer van leerlingen naar het buitengewoon onderwijs, geen geld voor zwemonderwijs - enz. enz. enz. Ned.Herv.Kerk: Bestuursverkiezing Als bestuurslid werd herkozen de heer van Dyk terwjjl inplaats van de heer F. de Wit, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J.H. van -Engbrink die op voorstel van het bestuur te- 10.00 uur ds. W. Vons m.m.v. vens als voorzitter werd geko- Kerkkoor. Herdenking van de zen. Voorzitter Beeftink sprak ontslapenen. Uitgangscollecte: een hartelijk woord van dank I Ned. Bijbelgenootschap. tot de heer de Wit die sinds de - Oppasdienst: mevr. oprichting van het CDA/Holten Teeselink-Scheperboer en in 1978 met kennis van zaken Rita Meilink. 10.00 uur Jon- veel en belangrijk werk heeft gerendienst in gebouw „Ire- gedaan. De vergadering werd na de rondvraag met een kort uur Ds. J. Jongerden woord van bezinning door de ne *19.15 /van Rijssen. Geref. Kerk: -•9.30 en 15.00 uur ds. E. Over heen van Enter. In beide dien- sten is de le coll. voor de r;kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindcrnevendienst .(klas 3): o.l.v. de heer H. Stam. Kinderoppas: "Herman Tromop, Jenny Aan- stoot, mevr. Sapison(res.). Mevr. Smid-Manest^hyn, mevr. f Wind-Etten, mevr. Veldhuis- Willems (res.). R.K. Kerk: 9.30 uur Heilige Mis. Dijkerhoek: i 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. Ned. Bijbelge nootschap. Okkenbroek: 10.00 uur ds. B.J. Hannema van Almen. Uitgangscoll. Plaatselijke diaconie. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur - zondag: 11.00 uur. heer Beeftink besloten. Gevolg van al deze maatregelen is, dat de leerling in het alge meen en de kansarme in het bijzonder er de dupe van wordt. Aan arbeidsplaatsen gaan er plm. 20.000 verloren en dat be tekent, dat er van de mensen met een onderwijsbevoegheid 25% werkloos zal zijn, terwijl de overgebleven leerkrachten een vollerè klas krijgen. Over de on redelijkheid van de salariskor ting van 1.65% het volgende: Minister Deetman heeft een nota aangeboden aan de vak bonden over de herzieningen van de onderwijssalarissen (ge volg zal zijn, dat die fors omlaag zullen gaan). Tot zover nog niets aan de hand. Normaal overleg. Maar nu constateerde hij een gat in zijn begroting, tekort dus. Hij besluit om maar vast 1,65% voorschot op die nota te nemen, waarover nog onderhandeld zou worden. Dat is op z'n zachtst gezegd onfatsoenlijk. Bovendien automaat vanaf 11.399.— SUZUKI ÈEN RAAAZEIMD KNAP KARRETJE Deldensestraat 7 - Goor - Tel. 2801 SUZUKI vindt er op deze manier een ontkoppeling plaats van de ontwikkeling in het bedrijfsle ven, een recht waar voor amb tenaren en trendvolgers in het verleden al hebben ingeleverd. Terwijl onderwijs er voor ieder een is (terecht), mogen de on derwijsgevenden alleen voor de tekorten opdraaien. En als al dat geld dan nog ten goede zou komen aan werkgelegenheid of aan de kwaliteit van het onder wijs, zou er nog te praten zijn. Het enige, wat er op deze wijze wordt bereikt is, dat het minis terie van Sociale Zaken steeds drukker wordt. Inleveren willen we best, matr je mag toch ver langen, dat je er iets van terug ziet in de vorm van arbeid splaatsen en/of van het op peil houden ven de kwaliteit van ons ondervBs. Om deze uithol ling van Set ons allen zo dier bare onderwijs te voorkomen, wordt er gestaakt. In Holten zal dat alleen aan de Scholenge meenschap het geval zijn. De lagere - en kleuterscholen sta ken niet, hoewel de onderteke naars ran dit ingezonden stuk wel stikingsbereid waren, maar door iun bond werden terugge roepen, wegens te geringe deel name aan hun scholen. Via dit artikd hebben wij u duidelijk traclten te maken, dat deze ac tie ïodig is vooral terwille van de éerlingen en de werklozë"col- legi's. Voorts zyn wij in alle op- ziclten solidair met diegenen, dif voor de niet^stakers de kas- taijes uit het vuur halen. Wim Dalhuisen Elly Wittenberg-Geers Jannie Sadelaar Johan Plantinga Arno Otten Jan Willem Jonker Jan Bult Gerrit te Winkel Harrie Velderman. op de (resterende) voor andere beleidsterreinen bestemde en bestede gelden. Een ontwikke ling met verstrekkende gevolgen, masar juist dóarom ook een ontwikkeling, die vraagt om doordacht, verantwoord en planmatig te worden aangepakt. Goed bezuinigen is een kunst! De materie is zeer weerbarstig. We moeten ook in dit verband ons innoverend/vernieuwend licht (vermogen) niet onder ko renmaat zetten. We zijn immers samen verant woordelijk en moeten dan ook samen de schouders er onder zetten. Enkele suggesties met betrekking tot wat je als ge meentebestuur in het kader' van de bestrijding van de werkloos heid kunt doen zijn: Al die acti viteiten en werken die binnen een sluitende begroting zijn ge raamd met man en macht op korte termijn in uitvoering ne men, zoveel mogelijk ideeën, ge gevens en plannen verzamelen, opstarten en doorspelen naar de Provincie ten behoeve van de invulling van de provinciale ac tieprogramma's., als gemeente (werkgeefster) meewerken (voor beeldgeven) aan het totstand komen van deeltijd banen voor jeugdige werklozen en de moge lijkheden van vrijwilligerswerk (met behoud van uitkering) trachten te vergroten. In het kader van soberder en goedko pere woningbouw: kosten van bouwrijpmaken drukken (minder dure woonerven e.d.), geplande woningbouw versoberen en ver dichten, „gaten" in bestaande dorpsgebieden gaan opvullen, gemeentelijke bouwvoorschriften „verspoelen". Aan het slot van zijn toespraak wees de spreker op het Samen verantwoordelijk zijn d.w.z. zorg voor elkaar hebben in deze voorwaar moeilijke tijd. Ook voor het CDA. Jüist voor het CDA dat vanuit - het evangelie dicht bij dé mensen wil staan, tussen de mensen staan, hun problemen kennen, weten.... en samen de problemen van deze De film Monty Python and the holy grail draait zondag 21 no vember in de Schure. Een oer- komische film gemaakt door het team van Monty Python. Het verhaal van de film speelt in de middeleeuwen. Tijdens één van de vele omzwervingen van Koning Arthur en de ridders van zijn Tafelronde, verschijnt hun opeens God, die hen op draagt de heilige graal te gaan zoeken. Van de vele waanzinnige gevechten is het gevecht met de Zwarte Ridder die door Koning Arthur, letterlijk in mootjes wordt gehakt, wel het meest dwaze. Inmiddels zijn Sir Gala had, Sir Niet-Optredend-in-deze- film en Sir Robin op kasteel Camelot bezig een weinig pien tere indruk te maken, temidden van debiele prinsessen en over- sexte kamerkatjes. Maar in hoe meer vallen de „dappere" rid ders lopen, des te meer plezier ook. Uiteindelijk weten ze de Heilige Graal te vinden in het kasteel van Aaaaaaargh. Als ze op het punt staan het kasteel te bestormen verschijnt een poli tieauto met zwaailichten en worden de ridders gearresteerd. De film begint 's middags om half drie. Gevonden: B.b. van f 10.—; Ro- se/witte handdoek. Verloren: Zwarte jas met witte strepen; blauwe regenbroek plus muts in een mapje; Grijs/blauwe suède sportschoenen met veter, maat 31; Quartz dameshorloge met zwart bandje. FF Bejaardencentrum „Diessenplas" houdt op woensdag 24 november haar tweejaarlijkse bazar. Men sen van de bezigheidsafdeling maakten weer de mooiste handwerken waaronder tafelkle den, spreien schorten, shawls, handschoenen, sokken enzo voorts. Ook is er veel houtsnij werk. Om het allemaal.extra ge zellig te maken zijn er verschil lende attracties zoals de rom melmarkt, rad van avontuur, tombola en een elektronisch be hendigheidsspel. Er zal een doorlopenden dia-voorstelling zijn met als motto „Ken je plek je" en zij die Holten en omge ving het" beste kennen kunnen in de prijzen vallen. Ook voor de kinderen heeft men het een en ander in petto. De keuken van „Diessenplas" zorgt weer voor de lekkere trek, zoals koffie met krentenwegge, oliebollen en erwtensoep (ook per liter te koop). Om vier uur 's middags zal de Goed Heiligman hoogst persoonlijk langskomen en hij zal bijzonder goed met het rad van avontuur weten om te gaan. Allemaal goede redenen om 24 november niet verstek te laten gaan. De opbrengst van de ba zar is bestemd voor de aankoop van materialen ten behoeve van de bezigheidsafdeling en voor de ontspanning van de bewoners van „Diessenplas". Lees 't Mêermenneke en de advertentie van 25 november in dit blad hw?- Arts: J.H.A. Bruins. Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: J. Roelvink, Rielerweg 148, Deventer, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00 U kunt de wijk verpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens voor 7.00 uur, stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. tel. 14 36. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke werkdag van 13.30- 14.00 uur en tevens afhalen en terugbrengen van maga- zynartikelen. Diëtiste spreek uur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: J. Webbink, de Ruijterstraat 19, Rijssen, tel. 05480-1 4140. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.A. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 u. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Tafeltje Dekje Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingenconsultatie Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruisgebouw, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschappelijk werk Gaardenstraat 29, spreekuur maandag tot en met vrydag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. Gem. energiebedrijf Storing electriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie Tel. 26 55 en 13 52. Na 18.00 uur bellen: 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon: 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3