Holten tevreden pnntendeling met s.v. Bato Resultaten s.v. Holten MINTON5TT Resultaten sv Holten Jeugdgroep Judo (BATO) Goede resultaten Mac-rijders HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit en Markvogels verdienen heide gelijkspel VERDIENDE HOLTENSE HANDBALZEGE! [PLOTSELING. B0EM.H 6 QBAKKER RENAULT T.T.V. HOLTEN Holtens tafeltennis kansloos in eerste bekerwedstrijd volleybalver. holten IV. 11 NOVEMBER 1982 - PAG. 9 In het toernooi om de beker van de IJsselstreek heeft de ta feltennisvereniging een team in geschreven bestaande uit Nico Valk, Arjan Hakkert, Willem Gütlich en reserve Rien Lam- mertink. In de le poulewedstrijd tegen het Deventer Swift werd over meer ervaring beschikte. Het dubbelspel, nog immer on geslagen, moest een overwinning worden om een goede kans op een goed resultaat te hebben. Na een verrassende le game verlies sloeg het koppel Fred/Nico ongenaakbaar toe, en met 7-3 kansloos verloren hoe- met groot overmacht kwam de wel er met zgn. voorgiftsysteem gespeeld werd, konden de Hol- tense spelers het net niet bol werken, tegen o.a. een speelster van landelijk niveau. Arjan wist wel tot 2x winst te komen, Wil lem bleef op nul staan en voor Nico was het een slechte avond, hij wist slechts lx winst te boe ken. Het dubbelspel door Willem en Arjan ging ook maar net in de verlenging verloren met mi nimaal verschil zodat een neder laag niet meer te vermijden was, maar één troost is dat in de poule van 4 teams er 2 over gaan naar de volgende ronde die na afloop van de najaars kompetitie wordt voortgezet, j Programma komende week: ma. 15 nov. W.S.V. - Holten 2; 15 nov. Holten 4 - Trias. I Di. 16 no. Holten I - De Toekomst; 16 nov. Swift - Holten 3. Swift - Holten 1 5-5 In de le set die Fred Hulleman speelde werd een vrij simpele overwinning, waarna Nico Valk de stand uitbouwde tot 2-0 na een spannende strijd. Invaller Wijnand Falk (Jan v. Heun was wegens ziekte niet aanwezig) had geen geluk in zijn party, mede doordat zyn tegenstander winst tot stand. Toen was voor de Hultenaren even de koek op want na een 1-3 stand kwam Swift tot een 5-3! voorsprong, doordat Fred in zyn 2e party kansloos ten onder ging, en Wij nand tegen oud-clubgenoot (beide ex-D.T.T.C.) geen verweer had. Nico verloor vervolgens na een uiterst spannende wedstrijd in de derde game met 24-22, zo dat het voor Fred zaak was om een overwinning tot stand te brengen. Door zeer geconcen treerd te spelen wist Fred zijn set te winnen en doordat Nico na, wederom, een enerverende ook zijn partij wist te winnen, werd het gelijkspel veilig ge steld, waardoor de koppositie kon worden gehandhaafd. Het bestuur van sv. Bato heeft gemeend, naar aanleiding van de vele aanvragen, opnieuw een beginners cursus te starten voor de afd. Yoga. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven by het secretariaat van sv. Bato, tel. 20 00. Was er vorige week sprake van Haarle 6-Holten 9 0-2 wanprestaties van de meeste Holter elftallen, deze week is het I juist het tegenovergestelde blij kens onderstaande verslagjes. Holten 2-MW 2 0-0 Het tweede had grote moeite met de mannen uit de parochie en toen toen doelpunten uitble ven aan Holterzijde mocht men nog van geluk spreken dat de 0 i gehandhaafd bleef. PH 4-Holten 3 1-1 Het eerste puntje is binnen en nog wel tegen koploper PH en zelfs in Almelo waar het dikwijls zo moeilijk winnen is. In Leme- lerveld kon men zondagmiddag Holten liet Haarle niet dichterbij komen. Integendeel. De bezoe kers hadden overigens sinds 3 qktober niet meer gewonnen, wat hun duidelijk dwars zat. Holten 10-SOS 7 3-4 In een doelpuntrijke wedstrijd kwam Holten 10 net iets tekort bij de rood-gelen uit Hellen- doorn. Het wordt tijd dat er a.s. zondag maar eens gewonnen wordt van SDOL want de rode lantaarn komt in zicht. SOS 6-Holten 11 1-1 Holten heeft de thuisclub prak tisch geen kans gegeven, maar In een wedstrijd waarin vóór de rust de Marke- lose gastheren en na de rust de Holtenaren domi neerden hebben Blauw Wit en Markvogels de punten gedeeld. Na het eindsignaal van de op nieuw zeer goed leidende scheidsrechter Krommen dijk uit Nijverdal prijkte een 1-1 stand op het sco rebord. Direct nam Markvogels het in itiatief en dit resulteerde in de eerste minuten al in een tweetal zeer gevaarlijke schoten van de overal opduikende spits Jan Buursink, maar gelukkig voor Biauw Wit bleek de richting nog goed afgesteld. Trainer Scholten gaf meteen opdracht om de be waking van Buursink te ver scherpen maar dit kon niet voorkomen dat in de 14e mi nuut opnieuw Buursink, na een indirecte vrye schop, een goede kans kreeg. Nu redde keeper van Dijk waardoor de bal, knoerhard, voorlange het doel verdween. Blauw Wit zag geen kans om het spel naar zich toe te trek ken ondanks verwoede pogingen van de Holtense middenvelders en meest zelfs (te) vaak door middel van lichte overtredingen de snelheid uit de Markelose aanvallen halen. In de 26e mi nuut mocht Buursink een vrije trap nemen op 20 meter van het Blauw Wit doel, maar zijn goede schot werd door van Dijk even fraai gepakt. Toch kwam Blauw Wit lang zaam maar zeker beter in zijn spel en in de 29e minuut ver zond Fred Hulleman, hij was licht geblesseerd begonnen, een pass op Joh. Stam, maar zijn schot ging over. Hetzelfde lot was een vrije trap van Harbers, na een overtreding tegen Hulle man, beschoren. Hoewel de gastheren de betere kansen bleven creéren zagen ook zij geen kans de score voor de rust open te breken. Dit lukte hen wél na de thee. Een voorzet bereikte over Jan Pruntel heen Buursink (alweer hij) die zich geen moment be dacht en hard op doel schoot. Ongelukkigerwijs trof zijn schot het been van de toesnellende Verveda. waardoor de bal on houdbaar tegen de touwen ging. (1-0). Merkwaardig genoeg bleek deze treffer eerder de gasten dan de Markeloërs te inspireren. Welis waar ontsnapten de Blauw Wit ters in de 10e minuut toen de rechtsbuiten van Markvogels, op de rand van buitenspel, mocht doorgaan, maar voorlangs schoot, doch nu bleken de gas ten wél in staat om hun stem pel op de wedstrijd te drukken. Al in de 12e minuut leverde dit de gelijkmaker op. Een voortref felijke pass van Jan Verveda be reikte Joh. Stam die zijn snel heid goed gebruikte om de Markelose defensie te verslaan. Zeer fraai passeerde hij ook de Vogels-goalie (1-1). Blauw Wit bleef nu de betere ploeg, maar aanvallend bleef de thuisclub gevaarlijk. Beide keepers kregen volop werk, maar beide knapten dit bekwaam op. Zo moest de Vogels doelman redden op scho ten van Pruntel en Ros maar was aan de andere kant een ka tachtige reflex van Eddy van Diik nndie nrn na een corner, een knallend schot van 10 a 12 meter te pareren. Al met al konden beide ploegen tevreden zyn met de puntende- ling. A.s. zaterdag Blauw Wit- Hulzense Boys. De inhaalzater- dag wordt door de Holtenaren gebruikt om te oefenen tegen een tweetal elftallen van de Boys uit Hulzen. Het tweede elftal speelt in Hul zen om 12.45 uur en het eerste komt om 14.30 uur in Holten, in actie. Gezien het feit dat er geen competitiebelangen op het spel staan kunt u waarschijnlijk van fraaie staaltjes voetbal ge tuige zijn. Krekkers-Mintonette 1 (grote jongens) 0-3 Om kwart over zeven moesten we met zijn allen voor de sporthal zijn. Jos ging niet mee, omdat hij thuis een feestje had. De reis was leuk. Meneer Lukkien bracht ons naar verre streken. Toen we daar aankwamen, zat Albrecht daar ook al. Ook Harry, Paul en Hien waren nu niet misselijk geworden. Toen moest Paul loten bij de scheidsrechter. Hij verloor weer. Krekkers sloeg op. Wij vingen goed op en toen maakten wij een punt. Gerd sloeg hard en we wonnen met 2-15. Meneer Lukkien gaf ons drinken (wan neer komt er weer ranja?) en we moesten de tweede set spelen. Paul deed erg zijn best. Toen sloeg Albrecht ook hard. En Hien en Johan maakten veel punten. Toen moest Jan serveren. Hij maakte 5 punten. We wonnen ook deze set met 3-15. Meneer Luk kien was nu niet boos op ons. Dat scheelde want we wonnen ook de laatste set met 5-15. Na afloop vertelde meneer Lukkien nog wat leuke (vieze) moppen en deelde hij limonade uit. Alleen Paul wilde cola, wij ranja. Wij speelden lekker en vonden het erg leuk. Vrijdag spelen we in de sporthal. Hopelijk zit er dan ranja in de fles van meneer Lukkien en vertelt hij weer van die moppen. Want dan kan je lachen hoor. Tot vrijdag. Jams je Tomade-Mintonette 1 (dames) 3-0 Stand: Sp. Daarle Sportlust MW Blauw Wit BZSV ZW Sp. Denekamp Markvogels Vesos Rietvogels Boswinkel 8-13 9-13 8-12 8-5 8-5 9-4 keek al gauw tegen een grote achterstand aan, de reserves stonden klaar om het veld in te Er wachtte ons afgelopen vryda- gaan, maar dit was niet nodig, gavond een zware wedstrijd want Klaas gaf de veldspeelsters tegen Tornado in Tubbergen. prima aanwijzingen mee tijdens Tornado is een sterke en goed een time-out. Er werd tegerug- aanvallende ploeg. Toch stonden geknokt, er werden taktische wij door goed en enthousiast ballen gespeeld en de achter spel in de eerste set al gauw stand werd een gelyke stand, voor met 0-5. Hier bleef het ech- jjet werd een spannende race. ter in de eerste set ook bij. Gelukkig, de set werd rewonnen Tornado dreef het tempo op en met 15.3. Tijdens de tweede set begon flink aan te vallen. Het werden de Rac-dames flink on- duurde dan ook niet lang of we der druk gezet. Er werd afwisse- Holten D3-Enter E2. In een gelijk opgaande wedstrijd hebben de ploegen de punten gedeeld. In de eerste helft was Enter sterker en wist dan ook met 0-1 de rust in te gaan. De tweede helft was nog maar net begonnen, of Marcel Jansen scoorde de gelijkmaker. Vol gende keer wat attenter spelen jongens. Holten E3-R.V. El Het is Holten niet gelukt een puntje te pakken. De inzet was wel groot, maar tegen een El- elftal is de tegenstand te groot. Met goed opgezette aanvallen werd de achterhoede van Holten voortdurend onder druk gezet, en dat leidde tot de vele doel punten die gescoord werden. Fijn dat er zoveel ouders onder de toeschouwers waren om de jongens aan te moedigen. Helaas is E3 veel te zwaar ingedeeld. Jongens laat de moed niet zak ken. KOSC 2 - Holten 2 10.00 u. V. 8.45 u; Holten 3 - Twenthe 2 10.00 u; Holten 5 - Heracles 4 10.30 u; RKSV 2 - Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7 - GFC 4 10.00 u; Holten 8 - Enter 6 9.00 u; Holten 10 - SDOL 5 10.30 u; Holten 12 - Enter 10 10.45 u; Holten 4 - Holten 9 en Holten 11 zijn vrij. Junioren (Vriendschappelijk) Holten Al - GFC Al 14.00 u; Holten BI - GFC BI 13.30 u.; Holten Cl - Holten C2 14.30 u. Pupillen (Vriendschappelijk) Haarle Dl - Holten Dl 10.00 u. V. 9.30 u.; Holten D3 - Blauw Wit D2 10.00 u; Holten E2 - Haarle E2 10.00 u; Holten F1 - Holten F2 11.00 u; Holten D2, El en E3 zijn vrij. konden met een setstand van 15-5 wisselen van speelveld. In de tweede set nam Tornado al gauw een flinke vorsprong. Ons spel vertoonde niet bijster veel enthousiame, er zat weinig va riatie in en in het achterveld liet de beweegelijkheid te wen sen over. Toch wisten wij een achterstand van 11-4 terug te halen naar 11-10. Helaas wist Tornado de laatste punten bin nen te halen. (15-10). Over de derde set valt weinig te zeggen. We kregen gewoon 15 ballen om onze oren: 15-0. Tornado was duidelijk de betere. Vrijdag 12 november spelen wij om 21.15 tegen Achilles uit Enschede. Wedstrijdprogramma thuiswedstrijden vrijdag 12 no vember 19.00 meisjes C3-Zwaluwen; 19.00 jongens C-Pollux; 19.00 meisjes A2-MTSH; 20.00 dames 2-Medusa; 20.00 heren 1-Rac 2; 20.00 dames 3-Ledo 1; 21.15 da mes 1-Achilles 2. Winst dames II 3-0 Vrijdag 5 november speelde de damesploeg tegen RAC uit Al melo. Men moest het zonder Marjan doen, omdat ze nog steeds met een gehandicapte neus rond loopt. In de eerste set ging het eerst gelyk op tot een stand van 3-3. De goedgeplaat- ste ballen in het mid-achterveld scoorden de punten bijeen. De RAC-dames lieten het er niet bij zitten en speelde harde ballen in het achterveld van de Min tone tte-dames. Min tone tte nog de feestvreugde bespeuren!! vergat zelf ook afstand te ne- Het moet gezegd, de ploeg heeft men. Vooral de linkerspits van er dan ook hard voor moeten Holten liet het deze morgen af- knokken. Het Holter doelpunt weten. Bolderjan c.q. Aanstoot ontstond in de tweede helft. Na lijkt echter een duidelijke aan- aangeven van André Schuchard scoorde Richard Egberts. Haarle 3-Holten4 0-0 In een matige wedstrijd bleef de brilstand 90 minuten gehand haafd. Johan Veneklaas kwam winst voor dit elftal. Nijverdal 5-Holten 12 5-1 De secondewijzer van de scheidsrechter was nog niet één keer rond geweest of de bal lag al in het Holter doel. Deze wel tot scoren, maar dat kon tegenslag zijn de bezoekers niet geen genade vinden in de ogen van de scheidsrechter. Holten 5PH 7 4-1 Het werd de wedstrijd van good-old Gerrit Oolbekkink. Drie doelpunten scoorde hij zelf en in de andere had hij een be langrijk aandeel. Zo bleef PH tenminste op grotere achter stand en werkte Holten zich op naar de middenmoot. PH 6-Holten 6 3-1 Wanneer er bij thuiswedstrijden van PH geen officiële arbiter is, dien je op te tomen tegen 12 man. Dat overkwam ook Holten 6 waarmee de nederlaag ver klaard is. Holten 7-PH 9 3-1 Holten 7 is vast van plan de positie op zo kort mogelijke termijn te verbeteren. De Alme- loërs hadden geen antwoord op de scoringsdrang van de rood zwarten. René Schoemaker scoorde tweemaal. meer te boven gekomen. Nijver dal bleek de terechte ongeslagen ïpïripr in deze klasse. In een boeiende en spectacu laire wedstrijd hebben Leme- lerveld en Holten de punten gedeeld. Beide ploegen zochten de aanval en dit leidde tot ge vaarlijke situaties voor beide doelen, zonder dat het tot een capitulatie kwam van één der keepers. Al moet gezegd worden dat Herman ter Harmsel er heel dichtbij is geweest. Lemelerveld speelde iets feller, waardoor een aantal spelers van Holten te vaak balverlies moesten in casseren. In de roodzwarte aanval moest het gevaar teveel komen van Henry Bronsvoort. Met name voor de rust werd er onvol doende geprofiteerd van de ruimte, die geboden werd door de op één lijn operende achter hoede van Lemerlerveld. Reeds in de eerste minuten kreeg Jo han Huzen een mogelijkheid, doch zyn schot schampte af op het been van een verdediger en de drie comers op ry die volg den leverden niets op. Nadat eerst Henry nog een mogelijk heid naast het doel zag belan den, was het na een half uur spelen Wim Tulier die de bal van de doellijn moest halen om de 0 te handhaven. Op slag van het rustsignaal misten zowel Jo han Huzen als Nico Labobar voor open doel uit een voorzet van Henry Bronsvoort. In de tweede helft zakte het tempo. In de thuiswedstrijd tegen L.H.C. hebben de heren senioren van Holten duidelijk revanche genomen voor de nederlaag tegen Voorwaarts. Deze voor Holten onbekende tegenstander, nam in de eerste minuten een 0-2 voorsprong. Holten kwam echter vlot terug en voor met 3-2. Daarna kreeg Holten meer vat op het spel en kon een voorsprong worden opgebouwd, die by rust 12-8 was. Ook na rust bleef Holten sterker. Verde digend was Holten sterk genoeg om de score van L.H.C. tot 6 treffers te beperken. Aanvallend werd door 8 spelers gescoord waardoor Holten won met 22-14. Doelpunten: John Lam ping 5; Jan de Wit 4; Frans v. De eerste pogmgen kwamen we- G Nic0 Vofst 3 Frank derom van Holten, doch schoten Mo,,toVL, Rijders van de M.A.C. „De Hol- terberg" hebben in Venray een hele beste beurt gemaakt in de 47ste KNMW-kampioensrit, 's lands belangrijkste enduro- evenement. Wanneer men voorbij gaat aan de twee triom fen van de Oostduitse deelne mers (die niet voor kampioen- spunten in aanmerking kwa men) werden alle senioren- categoriën gewonnen door oos telijke coureurs. de De MAC-rijders behaalden volgende resultaten: Klasse 1: 1. André Pullen. Klasse C: 4. Mannes Scholman, 5. Jan Vos, 14. Willy Veneklaas, lijke cijfers terug gestuurd naar Klasse D: 13. Euard van Oene, De Riet. Smit tekende via een 14. Henk Klein Zandvoort. hattric voor de grootste zege Klasse F: 15. Arend Voortman. van dit seizoen voor achtste. Klasse G: 2. Gerard Kruiper, Holten 8-Rietvogels 7 4-1 De volgels werden met duide- 5. Tony Kaxaenuerg. Klasse H: 3. Jan ten Velde (met een Oostduitse en een Engels man resp. 1 en 2.). Klasse I: Ï.Henk Poorte. Klasse J: 3. Gerrit Elbert, 4. Henk van Heek. Zowel het junior team met André Pullen, Mannes Schol man, en Eduard van Oene als het senior team met Jan ten Velde, Tonny Kakkenberg en Gerard Kruiper werden winnaar in deze kampioensrit. Het tweede junior taem met de rijders Jan Vos, Willy Veneklaas en Henk Klein Zandvoort fi nishte op de eervolle 4e plaats. Tevens werd het duo Gerard Kruiper en Henk Poorte kam pioen van Nederland. Al met al een eclatante afsluiting van het motorsportseizoen 1982. „Mac- cers" Proficiat. van Henk Warrink en André Dekker vonden de keeper op hun weg, terwijl in de 20e mi nuut Henry enkele meters voor het doel staande de bal over le pelde. In de 30 minuut hadden de roodzwarten over geluk niets te klagen, toen zelfs de lat er aan te pas moest komen om de 0 op het scorebord te houden. De 0-0 eindstand was zeker geen weergave van de kwaliteit van de wedstrijd. Beide ploegen konden echter tevreden zyn met deze puntendeling. Holten blijft hierdoor voorlopig de ranglijst aanvoeren. Zondag a.s. wordt er een bekerprogramma afgewerkt en aangezien de pupillen van Oude Roelink daarvoor reeds zyn uitgeschakeld kunnen ze zich al vast voorbereiden op de thuiswedstrijd tegen Heino op zondag 21 november. Neuteboom, Francis Luesink 2; Meino v. Beek, Rudi v.d. Voet, Jan Victor Dorlas 1. De junioren dames speelden thuis tegen Lettele. In de eerste minuten bleek het een gelijk opgaande wedstrijd te worden (2-2). Daarna bleek Holten tech nisch toch meer te kunnen en werd een 7-2 voorsprong geno men. Na rust liep Holten verder uit. Toch kwam Lettele nog enigszins terug, toen Holten vooral verdedigend wat verslap te. In de laatste minuten scoorde Holten driemaal uit een break out en bracht daarmee de eindstand op 13-7. Jeugd De jeugd teams hadden dit weekend moeilijke tegenstan ders. Al moest de punten aan Heten laten, terwijl A2 thuis tegen een sterk IJsselstars op karakter een 5-5 stand uit het vuur wist te slepen. BI kreeg weinig kans van V. en K. Na een redelijke eerste helft, volgde een zwakke tweede, en het ver lies met 12-3. B2 kon het tot de rust goed vinden tegen Wesepe (1-1). Na rust liep het minder. Wesepe won met 7-2. Cl moest voor het eerst de punten afge ven. Tegen een vooral fysiek sterker Boskamp werd met 7-2 verloren. Programma: Za. 13-11: Al thuis tegen Nw. Heeten om 13.20; A2 thuis tegen Kwiek om 17.20; BI thuis tegen Actief om 14.00; B2 thuis tegen V. en K. om 16.40; Cl vrij. Zo. 14-11: Dames junioren thuis tegen A.B.S. om 12.54; Dames senioren vry; Heren senioren thuis tegen Achilles orn 14.52. Standen: De uitslagen in de 2e klasse A hebben nog weinig duidelijkheid gegeven in de krachtsverhoudin gen. Achilles en Voorwaarts wonnen hun wedstrijden tegen Raai te (17-7) en W.S.V. (21-10) terwijl HHZD tegen Zwolle fors uitpakte (27-8). De stand is nu 1. Voorwaarts 4-8; 2. Achilles 4-8; 3 HHZD 4-6; 4. Holten 4-6; 5. Raalte 4-4; 6,7,8, W.S.V., L.H.C. en Zwolle met 4-0. Zon dag zal Holten het zeker niet makkelijk knjgen tegen Achilles. Maar als de stijgende lijn van de laatste veertien dagen kan worden voortgezet is er een in teressante ontmoeting te ver wachten, waarin Holten kansen heeft, 't Mossink 14.52 Holten- Achillesü! lend gesmashd en taktisch ge speeld. Veel ballen kwamen in 1 of 2 keer terug, maar Mint. liet ook zien, dat ze dat konden. Prima spel, de pass was goed en de set-upsters Mini en Marianne lieten goed werk zien, zodat de aanvalsters gevarieerd bleven aanvallen. Deze set liet weinig persoonlijke fouten zien, die wel in grote mate aanwezig waren in de le set. Setwinst 15-4. De derde set liet hetzelfde beeld zien. De voorsprong was al gauw 6-0. Het lukte niet om de 0 op het scorebord te houden, maar toch een vlotte winst van 15-4. Het was erg jammer, dat de Rac-ploeg veel ballen in een of twee keer terugspeelde, maar dit geeft een beeld, dat de serve van de Mintonette ploeg moei lijk onder kontrole was te bren gen. Een verdiende winst voor de ploeg van Klaas Masselink. Naast de afdelingen Gymnas tiek, Jazz-ballet, Jiu-Jitsu en Yoga heeft de s.v. Bato ook al enige jaren een judogroep voor kleuters (zowel jongens als meis jes) in de leeftijd van 4 en 5 jaar. Onder deskundige leiding wor den deze kleintjes in vrij korte tijd op enthousiaste wijze en vooral spelenderwijs vertrouwd gemaakt met de grondbeginse len van de judo-sport zoals het valbreken en diverse basisgre-' pen, Hoewel de lessen al in augustus zyn begonnen kunnen nog en kele kinderen in de kleutergroep worden opgenomen. Deze kleu tergroep traint op vrijdagmiddag van half vijf tot half zes in het Gym.-lokaal aan de Vrijheids laan (naast de Sporthal). De kontributie bedraagt f6.50 per maand. Voor meer inlichtingen telefoon 20 00. Een kras, een lelijke schram of een jammerlijke deuk in uw auto. Voor- •komen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren wel. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 RUSSEN Tel. 05480-1 22 55

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9