Hockey- gemeente holten f A 9ï 1 imc ieni ten te Schaakrubriek Programma Sporthal 't Mossink' Resultaten Blauw Wit a 1011 Weinig succes Badmintonclub POLOTEAMS SPEELDEN UITWEDSTRIJD HOLTENS NIEUWSBLAD badmtntonelnb-holten SENIOREN Eric Vincent naar Ned. kampioenschappen Heren 3 tekent protest aan SCHIETWEDSTRIJDEN Programma Blauw Wit 11 NOVEMBER 1982 PAG. 5 De gedwongen rustperiode heeft de spelers en speelsters van buh weinig goed gedaan. De afgelopen week werden er geen winstpun ten behaald, alhoewel tegen SVI uit Zwolle was een overwinning nabij. Op zaterdag 20 november a.s. wordt er een gemengd toernooi georganiseerd voor de senior - en oudere jeugdleden van BCH. Zoals voorgaande jaren zullen de wedstrijden in teamverband wor den afgewerkt. De team-indeling wordt door loting bepaald. Wel wordt erop toegezien dat de sterkte van de teams zoveel mogelijk gelijk blijft. Het toernooi staat open voor alle competitiespelers en rekreanten. Gezien het sukses van de laatste twee toernooien, verwacht de Technische Commissie een grote deelname. Het is tevens een uit stekende kans voor de rekreanten om door deelname aan een der gelijk toernooi wedstrijdervaring op te doen. Inschrijving kan ge schieden op de speelavonden in de sporthal of bij een van de Technische Commissieleden. Leden denk aan de uitspraak .Oefe ning baart Kunst'. Bij het ter perse gaan van dit verslag waren een tweetal verslagen van de jeugd nog niet ingeleverd. Vermelding zal een volgende keer plaats vinden. herendubbel gingen verloren. Jammer, men wordt er warm en dorstig van maar op het eind was er niets te drinken. De bar was gesloten. Gelukkig was er een redster in de nood en kon men de ergste dorst lessen. Een pechavond met een nederlaag was het resultaat. Wedstrijdverslagen BCH 4 - SVI 3 Zwolle: 3-5 De wedstrijd tegen SVI was een avond vol verrassingen, tegen slag en pech. Om te beginnen kwamen de gasten een half uur te laat, en moest men meteen met de wedstrijden beginnen. Tiny v.d. Runstraat had geen lange aanloop nodig en won overtuigend haar damesenkel. Ans Jacobs ging vlot daarna de baan op en won eveneens haar enkelwedstrijd. Intussen was Ger de Roos met z'n herenenkel in de derde game, en raakte even later geblesseerd. De derde keer werd snel gebeld en bleek inzet baar. Harry Dul was inmiddels in zijn herenenkel aan een ver lenging toe, doch moest na een verloren tweede game z'n wed strijd verloren geven. De dames- dubbel, zoals traditie drie ga mes, werd door Holten gewon nen. Daar bleef het echter bij. De beide gemengddubbels en de Diepenveen 2 - BCH 3: 7-1 Het was 's morgens half negen dat het derde team moest spe len, en wel op zaterdag. Het team vertrok naar Diepenveen met de instruktie van de trainer om te winnen. BCH kon best winnen van Diepenveen aldus Harry Peters. Het derde team heeft het geweten. Jan Jacobs verloor z'n herenenkel in twee games. Ook Theo Aarsen moest het onderspit delven alhoewel hij het beter wilde doen. Jet de Beus verloor haar enkelspel kansloos. Invalster Gea Bel- dman had het ook moeilijk en ging kansloos ten onder. Van de gemengddubbels wist Holten er een partij in winst om te zetten. De damesdubbel ging in twee games verloren terwijl de heren in hun dubbelspel in drie games de punten in Diepenveen moes ten laten. Helaas was de neder laag een feit. Een slecht begin van het weekeinde. Competitieprogramma Vrijdag 12/11 SVS 2 - BCH 1 te Schalkhaar; zaterdag 13/11 ABS 2 - BCH 3 te Bathmen; Lettele - BCH jeugd te Lettele; Zondag 14/11 BCH Jeugd - SAS Deven ter te Holten, gymzaal Vrijheids- laan aanvang 13.00 uur; Dinsdag 16/11 Deventer 7 - BCH 4 te Deventer; Woensdag 17/11 BCH 2 - Deventer 6 te Holten, spor thal aanvang 19.30 uur. voor de week van 13-11-1982 tot en met 19-11-1982 Zaterdag: 12.00-18.00 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. 19.00-20.00 zaalvoetbal, A. Tijs 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. Gütlich 21.00-22.00 zaalvoetbal hr. Scheperboer Zondag: 10.00-11.00 zaalvoetbal, S.V. Holten-9 11.00-12.00 zaalvoetbal s.v. Holten dames 12.00-19.00 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. 19.00-20.00 zaalvoetbal, hr. Vinkenburg Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 zaalvoetbal, Wegenwacht Markelo 18.00-23.00 Badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66 19.00-20.30 instructielokaal-schaken Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, handbal 22.00-23.30 zaalvoetbal, All Stars 19.15-21.30 instructielokaal-s.v. B.A.T.O. Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend Via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00- 12.00 uur. Zaterdag 6 november speelden het Holtense poloteam heren tegen de „Steur" uit Kampen een boeiende wedstrijd. In de le periode wisten de heren een voorsprong te verwerven door Borne Al-Holten Al In een meer spannende fraaie wedstrijd nam Holten verdiend beide punten mee naar huis. Borne had de eerste helft, met de wind in de rug, een klein overwicht doch dit leverde niets op. Doelman Stukker had het niet al te moeilijk en dreigde er gevaar dan loste hij dat bekwwaam op. Bij de rust was het nog steeds 0-0. Na de thee, met de wind in de rug, Omdat de Nijverdalse gasten in Holten B2 duidelijk hun meer- dan dcre moesten erkennen, mogen we concluderen dat B2 nog steeds niet aan zijn top zit. Onze jongens konden het zelfs permiteren om een strafschop te missen, maar vlak hierna werkte een van de Nijverdallers de bal in eigen doel. Na rust bepaalde Paul de eindstand op 2-0. Een prima prestatie jongens. een goal van Wim Boode ge volgd door een tegengoal en het was Edwin Stegehuis die voor een voorsprong zorgde 1-2. De 2e periode was al even boeiend als de eerste maar weer was het de tegen party die uitliep, 4-2 voor de Steur. In de 3e periode Blauw Wit 2 - Eversberg 3 wist de jonge debutant Edwin Blauw Wit moest thuis met en- Wissink met een prachtige schot kele invallers aantreden tegen de achterstand te verkleinen tot Eversberg 3. In de „lappen- 4-3, maar het liep toch nog uit mand" zaten Herman W. Ri- tot 6-3 en in de 4e periode tot chard B. en Harry P., afwezig 7-3 in het voordeel van de waren Pim B. en Gerald M. „Steur". Jammer voor de Hol- Gastspelers waren Gerrit Stam, terse club en de toeschouwers b. Aanstoot en SJoers. Blauw dat onze club verloor, men had wit begon met een sterk offen- met het goede spel toch zeker sief en na 10 minuten bij een 1-1- i j aanval over links was Eef Brug- gink op tijd ter plekke om met een doffe knal voor 1-0 te zor gen. Vijf minuten later werd op rechts H. Mekenkamp aange speeld. Hij tikte de bal door naar G.J. Kolkman die met een zuivere voorzet G. Stam in staat Blauw Wit B3-Holten B3 werd Holten sterker. Halverwege deze plaateelyke derby heeft de 2e helft het Renee zien dat hij een mannetje kan uitspelen. Hij passeerde drie man en schoof de bal beheerst in de touwen. Bome gooide na deze achterstand alles op, de aanval. Holten kreeg hierdoor meer ruimte en vijf minuten voor tijd twee. Holten was los, waardoor was het wederom Renee die met Holten B3 toch de langste adem gehad. Leek het er in de eerste helft nog niet op, de ruststand was 1-1, na de thee kwam het gehieme wapen erin. Hij bracht meer druk op het Blauw Wit- doel en hij scoorde ook nummer -14 89. een gelijk spel verdiend. Jeugdteam gemengd Het jeugdteam van de poloclub speelden in het overdekte IJs- selbad te Deventer een vriend schappelijke wedstrijd tegen A.B.S. uit Bathmen. Door ervaring en kracht moest de jeugd een nederlaag incasse ren maar het was Hanneke Tru- schel die toch nog voor een tegengoal zorgde en mede door het goede werk van keeper Jan Wander Pronk bleef de stand beperkt tot 12-1 voor A.B.S. Zijn er nog jongens en meisjes die lid willen worden van de po loclub, dari kunnen ze zich op geven bij H. Veldwijk. Tel.: stelde om 2-0 te scoren. Na 20 minuten stuurde Dommerholt Eef Vruggink de ruimte in en dat betekende 3-0. Vijf minuten voor rust kwam Blauw Wit op 4-0 toen G. Stam uit een voor zet op maat van Mannes Pot man onhoudbaar inkopte. Na de pauze was de scherpte er bij Blauw Wit af en kreeg Ever sberg de kans om iets terug te doen. Er werden enkele gevaar lijke schoten op doelman Blok- voort afgevuurd, maar hij redde schitterend. Door Sjoers en G. Stam (hattrick) werd het een royale maar zeer verdiende 6-0 zege. Eric Vincent van de ponyclub gen op de zeer eervolle vierde „Bergruitertjes" die met „Mark" op de Nat. Kampioenschappen van de K.N.F. in Ryssen op za terdag 6 nov. beslag wist te leg- een droge knal nummer twee op het scorebord liet aantekenen. Holten was twee punten rijker. Holten A3-Vesos A2 Holten A3 heeft de smaak van de overwinningen weer te pak ken. Na de vorige week met 3-0 te hebben gewonnen, was het zaterdag in een toch wel moei lijke wedstrijd weer raak. Holten nam het initiatief en dit leidde al snel tot een treffer. A3 ging door en wilde de buit zo snel mogelijk binnen hebben. Het wilde toch niet helemaal lukken. De doelpunten bleven uit. De doelpunten bleven uit. Met ge vaarlijke uitvallen bleef Vesos gevaarlijk. Na de thee moest Holten met tien man verder, doordat doelamn Wissink met een blessure moest uitvallen. „Knols" nam de plaats onder de lat in. Vakkundig lostte hij dit op. Holten bleef aandringen en het was Johan Koopman die Holten naar 2-0 tilde. Vesos gaf zich nog niet gewonnen en maakte het de Holter achter hoede flink moeilijk, en scoorden zelfs tegen. Soms met kunst en vliegwerk bleef Holten overeind. PH A3-Holten A2 Holten A2 heeft by PH een moeizame overwinning behaald. Holten gaf een riante voor sprong uit handen. PH kon zelfs op gelijke hoogte komen vlak voor het eind. Dit was voor A2 te gortig en met een laatste in spanning werd de volle winst toch meegepakt. Holten B2 ontmoette zaterdag nummer twee van de ranglijst. vrijer gespeeld kon worden. Hol ten B3 wist de score nog op te voeren naar een 4-1 stand. Door dit resultaat stijg je op de rang lijst. Prima jongens. Holten Cl-Deto Cl In deze zeer belangrijke wed strijd heeft Cl zijn tweede over winning behaald Komt dit doordat zij op het hoofdveld speelden. Holten begon met een fel offensief en Deto moest te rug. Enkele kansen werden ge- vreeërd maar de afronding was niet te best. Maar als zo vaak wanneer men in de aanval is valt aan det andere eind het doelpunt. Via een goede aanval via rechts kwam de rechtsbuiten van Deto goed opzetten en met een knappe voorzet stelde hij de linksbuiten in staat om met een ferme kopstoot doelman Ooste- kamp te passeren. Vooraf had onze doelman al een keer flink moeten optreden om erger te voorkomen. Ho ten liet het er niet bij zitten. Het zocht de aanval en het was Martin Woltman die met een flinke schuiver de Deto-doelman het nakijken gaf. Cl wilde meer, men rook de overwinning. Het was wederom Martin die Holten op voorsprong bracht. Holten moest flink optreden om de aanvalsgolf van Deto te bre ken. Vlak voor tyd maakte een der Holterspelers een onnodige tackel. De scheidsrechter gaf een indirecte binnen het straf schopgebied, maar hij had op de stip gemoeten. Geluk mag je ook wel eens hebben. Holten was twee punten rijker en hier door is aansluiting verkregen. plaats mag deelnemen aan de kampioenswedstrijden die door de drie landelijke hippische bonden binnenkort in Uddel ge houden zullen worden om het kampioenschap van Nederland. Erik bleef in Rijssen in de zware cross foutloos binnen de tijd, bleef „schadevrij" bij het sprin gen maar reed een niet al te sterke dressuur en dat kostte extra min-punten en een hogere klassering. Clubkampioenschappen Zaterdag 13 november zullen op de Borkeld en in de Look 26 Bergruitertjes strijden om het clubkampioenschap 1982. De vier onderdelen zijn dressuur (9.30 u), wegparcours (10.30 u.), cross (11.00 u.), springen (11.30 u.). Voor het houden van de cross hebben weer een aantal grondeigenaren medewerking toegezegd voor het uitzetten van het parcours. Wedstrijdprogramma: Zaterdag 13 november: A.H.V. A2 - Meisjes Al aanvang 13.30 uur, vertrek 12.15 uur.; Meisjes BI - D.K.S. B2 Aanvang 13.30 uur.; Meisjes Cl - Bully C2 Aanvang 12.00 uur; Hengelo C2 - Meisjes C2 Aanvang 12.30 uur; Vertrek 11.30 uur; Goor Al - Jongens Al Aan vang 12.30 uur; Vertrek 11.45 uur; D.K.S. B3 - Jongens BI Aan vang 12.30 uur, vertrek 11.15 uur; Bully Cl - Jongens Cl Aanvang 12.45 uur, vertrek 11.30 uur; Almelo Dl - Jongens Dl Aanvang 12.45 uur, Vertrek 12.00 uur. Zondag 14 november: Holten 1 - Goor 1 Aanvang 14.15 uur; Hol ten 2 - Haackey 3 aanvang 11.00 uur; Hengelo 6 - Holten 3 Aan vang 13.00 uur; Deventer B - Holten vet. Aanvang 11.00 uur. IR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 2 NOVEMBER 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer M. Veneklaas voor de bouw van een wagenloods bij het perceel Geskesdijk 28; - aan de heer A. Groteboervoor de bouw van een wagenschuur bij het perceel Beusebergerweg 40; - aan de heer R.E. Hanrath vergunning verleend voor het kappen van een aantal bomen bij de recreatiewoning Postweg 91; 3. de Holtense Handelsvereniging toestemming verleend voor de intocht van St. Nicolaas op 20 november a.s.; 3. de Volleybalvereniging „Mintonette" toestemming verleend voor het houden van een huis-aan-huis oliebollenaktie van 28 t/m 31 december 1982; 5. de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." vergunning verleend voor het houden van een Kringconcert met verloting op 6 november 1982; 6. M.A.C. de Holterberg ontheffing verleend voor een autocross voor leden met neven-aktiviteiten op 13 november a.s. op een terrein aan de Oosterveldsweg. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 16 november a.s., aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda staan, naast gebruikelijke onderwerpen zoals mededelingen, ingekomen stukken en besluitenlijst van de vorige vergadering, voorstellen inzake een subsidie-aanvraag van O.K.I.A., subsidiëring van recreatiesportaktiviteiten, het uitbrengen van een ad vies aan B W over de Overijsselrit van MAC De Holterberg, vaststelling zomersluiting Meermanskamp, jaarverslag 1981, vertegenwoordiging in bestemmingsplanforum, begroting 1983. HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, liggen van 15 november 1982 tot 15 december 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken omvergunning ingevolgede Hinderwet van: 1. HJ. Hulsman, Boerendanssteeg 29 te Holten, om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbon den opslag van mest annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter -) omvattende vergunning. 2. E. Krieger, Espelodijk 9 te Holten, tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in twee bovengrondse tanks van elk 1200 liter en opslag van huisbrandolie in twee ondergrondse tanks van elk 500 liter. 3. Fa. Gervedink Nijhuis, Dorpsstraat 43 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een inrichting voor de opslag en de verkoop van vuurwerk in het perceel Dorpsstraat 45. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Tevens liggen van deze aanvragen de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 15 december 1982 gemotiveerde bezwaren wor den ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogeh inbrengen tegen de aanvraag en/of ontwerp beschikking vermeld onder 1 t/m 3. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 8 december 1982 met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Op deze inhaalzondag speelden 3 Heren-elftallen uit en Heren I was vry. Heren 3 speelde een weinig overtuigende wedstrijd. De derde treffer van Zutphen bracht echter verdeeldheid bij het arbi trale duo. „De bal heeft bij deze strafcomer niet stil gelegen, maar is korrekt gestopt". Zo stelde de scheidsrechter. Echter het één sluit het andere uit, zodat Holten officieel bij de Bond protest indiende tegen deze beslissing. Wordt dit protest toegewezen, dan flC FF!\IDRAri-IT wordt het gelijkspel. UL LLlVUnHUn/ Bij de in zaal „Vosman" om het Uitslagen: 4 november: dames veteranen - Zutphen 1-0 6 november: Meisjes Al - Haackey Al 0-1; Goor BI - Meisjes BI 3-3; Bully Cl - Meisjes Cl 1-2; Meisjes C2 - Haackey C2 0-1; Jon gens Al - Avanti Al 0-1; Jongens BI - Goor B2 3-2; Jongens Cl - Hengelo C3 5-0; Jongens Dl - D.K.S. D2 5-2. 7 november: P.W. 3 - Holten 2 3-0; Zutphen 3 - Holten 3 3-2 (onder protest); Ares A - Holten vet. 0-5. clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Luchtgeweer-Klasse A: 1. G. Koopman 177 p.; 2. Dick Jansen 167 p.; 3. G.H. Paalman 158 p.; 4. H.J. Nekkers 157 p.; 5. D.J. Nijendijk 152 p. Klasse B: 1. G.J. Schuppert 159 p.; 2. G.A. Haverslag 157 p.; 3. B.J. Oplaat; 4. E.J. Grooten- traast 149 p. Klasse C: 1. G.J. Sluiter 152 p.; 2. Bets Paalman 141 p. Klasse D: 1. H. Vincent 134 p.; 2. G.J. van Aefst 121 p.; 3. A. Pekkeriet 115 p.; 4. E. Tromop 108 p. Luchtpistool-Open Klasse: 1. H. Paalman 171 p.; 2. H.J. Nekkers 169 p.; 3. H. Mulder 156 p.; 4. Ab. Bieleman 153 p. In de S.B.O. promotieklasse boekte Holten een zeer nuttige over winning op het Enschedese ESGOO 2. In een zeer spannende wed strijd bleek men zelfs aan vyf borden niet genoeg te hebben aan de twee uur speeltijd. Maar üefst vyf van de tien partijen moesten worden afgebroken. Een voor Holten volstrekt unieke situatie. Ge lukkig had teamleider Joep Middelink aan bord twee een overwin ning behaald zodat hij zijn teamgenoten bij de nodige afbreekfor- maliteiten bij kon staan. Direct na de wedstrijd werd de afgebro ken party van Henri ter Brinke gewonnen gegeven en afgelopen maandag werd de overwinning van Ton van Oyen telefonisch door gegeven, zodat al met een voorlopige stand van 51/2-11/2 voor Holten op paier staat. De persoonlijke uitslagen van ESGOO 2-Holten 1 zijn: G. Barthie-Lex Griffioen 1/2-1/2; F. Bremer-Joep Middelink 0-1; van de Burg-Eric Gervedink Nijhuis afg.; T. Schepers-Jan Scheperman afg.; H. van Lier-Ton van Oyen 0-1; F. Csimadra-Martyn Hage 0-1; G. Broerkes-Wim K. van Ryssen 1/2-1/2; Th. van Kan-Henri ter Brinke 0-1; A. Kremer-Dinant van Beek afg.; Van Neck-Henk van Beek 1/2-1/2. In de interne competitie zijn ook enkele verrassende uitslagen te melden maar daar over volgende week. Senioren: Blauw Wit 1-Hulz. Boys 2 (vr.schapp.) 2.30 u.; Hulz. Boys 3-Blauw Wit 2 (vr.schapp.) 12.45 u., v. 11.45 u.; DES 6-Blauw Wit 5 12.45 u., v. 11.45 u.; DES 9-Blauw Wit 7 12.45 u., v. 11.45 y. Junioren: Blauw Wit Bl-Blauw Wit B2 13.00 u. Pupillen: Vesos Dl-Blauw Wit Dl 10.00 u., v. 9.15 u.; Holten D3-Blauw Wit D2, Blauw Wit El en Blauw Wit F1 zyn vrij.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5