Hondenpraat Gezamenlijke ouderavond Kolscholen Algemene gegevens V.V.V. "Holten" PUZZELRIT W: OP DE PILIPPIJNEN K letfeissgen A.)WIMlUi*l HOLTENS NIEUWSBLAD LANCIA O; Ides of may voor Iedereen die iets te b©uwen ©I te verbouwen heelt Verloren en gevonden 11 NOVEMBER 1982- -PAG. 3 Onder de noemer „Mensen in levensgevaar" is Am nesty International gestart met een grootscheepse campagne tegen de schending van de mensenrechten op de Filippijnen. Het grimmig patroon van de men senrechtenschendingen verontrust Amnesty Interna tional in hoge mate. Volgens een vorige maand uit gebracht rapport is van een werkelijke verbetering van de situatie sinds de opheffing van de staat van beleg, in januari vorig jaar, geen sprake. In het laatste anderhalf jaar zijn honderden mensen, ver spreid over het gehele land, door de regeringstroe pen vermoord, gemarteld, of op onwettige wijze ge vangen genomen. Aanhoudend komen er berichten binnen over ontvoeringen en „verdwijningen", die worden uitgevoerd door het leger, veiligheidstroepen en para-militaire eenheden, die opereren met offi ciële goedkeuring van de autoriteiten. En hoewel de regering-Marcos ontkent dat er in haar land poli tieke gevangen zijn, schat Amnesty hun aantal op nog tenminste 1500. Aanvangstijdstip Het aanvangstijdstip van de bo venaangehaalde campagne viel niet geheel toevallig samen met het staatsbezoek dat president Marcos vorige maand aan de Verenigde Staten bracht: zijn eerste bezoek aan dit land sinds zestien jaar. Doel van de cam pagne is namelijk onder andere meer bekendheid te geven aan de ernstige schending van de mensenrechten op de Filippij nen. Bij veel mensen roepen de Filippijnen nog uitsluitend het ren die zich aan schendingen van de mensenrechten hebben schuldig gemaakt. De vaste in druk is dat de regering zulke schendingen gedoogd, zo niet vergoeilijkt. Er is over de toestand waaron der de bevolking van de Filip pijnen gebukt gaat nog heel veel te zeggen. Wij moeten ons ech ter beperken tot de vraag „Wat kunt u er aan doen?" Het ant woord luidt: „Steun Amnesty International, wordt lid of dona teur". Help de plaatselijke werk groep met het schrijven van beeld op van een mooi, ongerept brieven aan de autoriteiteni en gastvrij land voor toeristen. De republiek der Filippijnen, ge- eventueel ook van andere lan den, waar de mensenrechten legen ten zuid-oosten van het WQrden geschonden De belang. Aziatisch vaste land, bestaat uit stelling van de Holtenaren voor T de reeds een aantal jaren thonderd zun bewoond. Het be- p,aatsvindende schrijfavonden is 7100 eilanden waarvan er ach- volkingsaantal wordt geschat op ruim 47 miljoen. Het grootste deel van de bevolking, meer dan tachtig procent, is rooms- katholiek. tot een minimum teruggelopen. Men heeft het thans gezocht in het schrijven van brieven tijdens de pauze van vergaderingen der plaatselijke verenigingen en dat Het is ook geen toeval, dat de is aardig op gang gekomen. Filippijnencampagne precies is De werkgroep bestaat uit de gepland tussen de vorig jaar ge- volgende personen: J. v.d. Meu- houden campagne tegen „ver- len, voorzitter (tel. 30 33); J. Rij- dwijningen" en de nog te star- keboer, 2e voorzitter (20 62); H.C. ten campagne tegen politieke Popelier-Codee, secretaris (2196): moorden: politieke moord en Ik kwam in 't bezit van 't clubblad Deventer kynologen" En kijk prompt zat mijn veestapel er over heen gebogen. Sabientje 't blauwgrijze Italiaantje, mijn rat op hoge poten, en „Fleur" 't oranje dwergkeesje, mijn eek hoorntje maar ze eet geen noten Die name moet ik wel verzinnen, want als hond mogen ze geen supermarkt binnen. Ik hoorde ze hevig discussiëren, en over de inhoud debatteren. Ik keek eens even om de hoek, jawel hoor met het kynologenboek zaten mijn beide kleine hondjes, heel netjes op hun hondenkontjes. Ze zeiden wat een ge ouwe hoer, overal reclame voor hondenvoer. Sabien zei Fleur zou jij nu weten, wat we eingelijk moeten eten: Doko brokjes of Diner, dan hoeven we ook geen vitamine B. Of Pittah brokken oer gezond, nee Fleur dat is voor een kampioenshond. Wat is dat nu weer Viandog. Dat is zo prima voor het zog. Als we kleine hondjes krijgen. Sabien daar zou ik maar over zwijgen, want daar voor zijn wij veel te oud, Geen reutje dat nog van ons houdt. O, gut er is nog Hope en Nerobrok. en Reza, Bonzo, Donatin, Noblesse ga maar aan de schrok Sabien ik houd het voor gezien. Geef mij het voer maar van de vrouw, en laat de rest voor mij blauw, blauw, ze kletsen over mineralen, en waar je een fraai toilet kunt halen. Zeg Fleur wat doen ze daar allemaal, ze wassen je huid en je hondenhaar, ze knippen je nagels met een knots grote schaar, ze trekken en trimmen je helemaal kaal, nee hoor 't lijkt me daar nit pluis, laat ons maar lekker bij 't vrouwtje thuis, 't Is toch wel een mooi kynologenblad, zo lees je tenminste nog eens wat, hoewel ik ben al dat voedsel zat. Hé, hé je zou er in de maf van komen Fleur laten we morgen maar verder bomen. Ik ben moe en ga pitten, welterusten Sabien, schik wat op mag ik ook nog in de mand mis schien. Holten, oktober 1982 B.C. de Haas-Boekbinder „verdwijning" zijn namelijk twee kenmerken van de aanslagen die momenteel op de mensenrechten in 'de Filippijnen worden ge pleegd. De Filippijnse regering heeft P.B. Müilcr, penningmeester (18 23); W. Beijers (12 34); S. (38 5n9)maen36 lm.k ^eteemaker In het kader van de in- ouderavond op 1 novem- (3197). Zij kunnen u aan lectuur tergratie wordt door ou- ber j.I. tot uitdrukking over Amnesty heipen en u na- dercommissies en perso- werd gebracht. De op- dere inlichtingen verschaffen. De neel van de beide Kol- komst was groot te noe- herhaaldehjk ontkend hiervoor werkgroep zal de komende (win- scholten al in belangrijke men, toen de gelegen- verantwoordelijk te zijn en heeft ter) maanden nog contact op- samengewerkt, wat heidsvoorzitter W.J. Dal- zich (na het bezoek van een nemen met de verenigingen om OQ^ >n van huisen rond kwart VOOr mee te doen aan de schriifavon- gen gemeenschappelijk acht de vergadering opende, (Voorzitter T. Amnesty-delegatie, dat duurde van 11 tot 28 september vorig jaar en waarvan de bevindingen in het nieuwe Filippijnen-rapport zijn opgenomen) bereid ver klaard de beschuldigingen te onderzoeken. Van die bereidheid is Amnesty International echter weinig gebleken. Amnesty kan geen enkele voorbeeld noemen van gevallen waarin de autori teiten diciplinaire maatregelen hebben genomen tegen militai ren of andere regeringsambtena- den. AUTOBEDRIJVEN G. ten HARKEL B.V. DEALER HONDA Goor - Deldensestraat 7 - Tel. 05470 - 2801 Markelo - Noordachtereschweg 10-Tel. 05476 - 1619 JenharkeA GOOR - MARKELO Ncd. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H.J. Ekker (Ge- zinsavondmaal); 19.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte voor „Bethanië"; Oppas dienst: mevr. Lichtenberg- Scholen en Marianne Bog aard. Geref Kerk: 9.30 uur ds. H.J. Bouwhuis van Rijssen. Bevestiging ds. M. Berg; 15.00 uur Intrede Galerie »La Cigale" Oude Dev.weg 7, tel. 05483-3937; tot 20 nov. ds. M. Berg van Zwijndrecht. exposeert Henk ten Bos, kunstschilder/illustrator. Vanaf 23 nov. In beide diensten is de le exposeert Wil Smit (pottenbakster) keramiek o.a. wijnpotten, coll. voor de diaconie en de beeldjes en kommetjes. Openingstijden: di.' t/m vrijd. van 13.30- 2e voor rente en aflossing. 17.30 u.; zat. 10.30-16.00 u. Zo. gesl. Oppasdienst: Cs morgens) Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 05483-2487: Tot en met 26 nov. Ans Paalman, mevr. Stam-de Holtense Plattelandsvrouwen (handwerken) Ma. 29 nov. t/m 7 jan. Waard mevr Kors-van heer de Vries; olieverfschilderen. Dijk(res-); mevr. Schuttert- AC- Restaurant: Al (E8) geopend van 7.00-22.00 uur. T.e.m. 30 nov. beltman,' mevr. Immink- leerlingen creatief centrum Deventer exposeren aquarellen, pen- artels, mevr. Wieldraaijer- tekeningen en wandversieringen. T.e.m. maart elke zondag oude Nijen Twilhaar (res.); 's mid- mabachten. T.e.m. 1 dec. Akke Harstra uit Borculo (pastelteke- dags: Joke Paalman, Anja ningen). van Leeuwen, Jolanda Stam Evenementen: en Annemie Tromop. Zat* 13 nov- Verkiezing nieuwe Prins. Org. Carnavalsvereniging „De R.K. Kerk: Fienpreuvers". Aanvang 20.30 uur. Zaal „Vosman". 9.30 uur (Gebouw* „Irene") Zat- 13 nov- Live optreden „Ides of May" New. Rock/Rock Wave. Heilige Mis. De Motor- en automobielclub „De Holterberg" organiseert op zondag 14 november de zevende en tevens laatste puzzelrit die meetelt voor het clubkampioen schap 1982. De deelnemers kun nen starten in de A- en B-klasse voor de rit van plm. 38 kilome ter die door de clubleden H. Oolbekkink, D. Pekkeriet en J. Tuller is uitgezet binnen de ge meente Holten. De eerste deelnemer gaat om 13.30 uur van start bij clubhuis „De Biester" (Stationstraat) waar inschrijven mogelijk is vanaf 13.00 uur. Zoals gebruike lijk heeft het M.A.C.-bestuur ook voor deze rit weer een aantal mooie prijzen beschikbaar ge steld. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uit- gangscoll. voor „Bethanië". Okkcnbrock: 10.00 uur ds. G. Bouman, Uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur zondag 11.00 uur Org. Jeugdsociëteit „De Schure", Beusebergerw. 27, 21.30 uur. Zond. 14 nov. Koffieconcert in de aula van de Scholengemeen schap, Haarstraat, door het Zutphens barokensemble (11 pers.). (Eng. barokprogramma). Zat. 20 november: 14.00 uur Ontvangst Sint Nicolaas ten gemeen tehuize door B. en W., daarna rondgang door een deel van het dorp. Om plm. 16.00 uur ontvangst in restaurant „Het Bonte Paard" te Dykerhoek, waar alle Holtense kinderen hartelijk wel kom zijn. Zond. 21 nov. 14.30 uur Film „Monty Python and the Holy Grail" in „De Schure". Jansen was wegens ziekte verhinderd). Speciaal verwelkomd werden oud-leerkracht J. Hesse, verte genwoordigers van V.O.O., va kleerkracht dhr. H. Bronsvoort en de spreker van de avond dhr. Oberink. In de mededelingen constateerde dhr. H. Wilpshaar, dat de in het hele land waar te nemen tendens van dalende leerlingenaantallen ook aan de Kolschool helaas niet voorbij gaat. Met een in juli 1983 ver trekkende zesde klas van 56 leerlingen tegenover een nieuwe eerste klas van plm. 20 leerlin gen is dit pijnlijk duidelijk geïl lustreerd. Naar aanleiding van het godsdienstonderwijs aan de Kolschool merkte dhr. Wilpshaar op, dat zoals het een openbare school beaamt, wij open staan voor alle levensbeschouwelijks stromingen. Hiervan wordt tot dusverre gebruik gemaakt door de Nederlands Hervormde en Rooms-Katholieke Kerk. Ook zijn er enkele (3) ouders, die kiezen voor het Humanistisch Vormingsonderwijs. Het Huma nistisch Verbond komt echter pas zodra het aantal zodanig is, dat er subsidie door de ge meente wordt verleend. Dit is erg jammer voor de humanisten op school. De Voorlopige Mede zeggenschapsraden aan de scho len zijn gekozen. Zitting hierin hebben voor de lagere school: dhr. T. Jansen en mevr. W. Oolbekkink-v.d. Duin namens de ouders en dhr. G.C. Kranen en dhr. W.J. Dalhuisen namens het personeel. Voor de kleuterschool namens de ouders: Mevr. K. Knapen-ter Hoeven en mevr. Z. Tutert-Oosterhof; namens het personeel: mevr. G. Wittenberg-Geers en mej. J. Sa- delaar. Voornaamste taken over- leg voeren en vaststellen van het reglement voor de defini tieve Medezeggenschapsraad. De eerste stappen hieromtrent zijn reeds gezet. Dientengevolge zal de oudercommissie voortaan ou- Ides of May is voortgekomen uit twee groepen te weten de Va lentino's en de Roadrunners. Uit de Valentino's komen bassist Abus van Dijk en zanger gitarist Ap Daalmeijer, terwijl de Road runners gitarist/zanger Maarten Emmen en drummer/zanger Je roen Mense leverde. Ides of may heeft een hoofdza kelijk eigen repertoire dat om schreven wordt als rock and roll met new-small-who-faces-wave indrukken. Het merendeel van de nummers is geschreven door Ap Daalmeijer die als componist al jarenlang in de weer is voor o.a. Thin Horse, Copperfield, Scandals en Flaviam. Het vier tal is a.s. zaterdag te zien in J.S. de Schure. Om 10 uur be ginnen ze te spelen en de en treeprijs is 5 gulden. EODH Iel. 05470-2264 Sialiinslaan 24 HSlllll III. 05483-1847 ffaagweg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! Donderdag 11 november: 20.00 uur Ledenvergadering „De Fienpreuvers" in café „Kalfster- man"; 22.15 uur: Verplaatsing Hofbar van „Tonnie en Betsie" naar café Jansen (Boer Biet); 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten CDA in „de Kandelaar" Spr. gedeputeerde van Roekei. Onderw. „Financieel Economisch beleid in deze tijd". Vrijdag 12 november: 20.00-21.00 uur: Verzilvering va- cantiezegels bij G. Kruimelaar, Smidsbelt 6 (zie adv). Zaterdag 13 november: Kapper Wim van Geenhuizen 's middags gesloten (zie adv). 20.30 uur: Afscheid van Prins Jan de Vierde en installatie van de nieuwe prins van Keunendarp in zaal „Vosman" Zondag 14 november: 11.30 uur Koffieconcert in aula Scholengemeenschap door „Zutphens Barok Ensemble „Zie ber).; 13.30 uur: Start eerste deelnemer puzzelrit MAC „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" (Zie adv. en ber). 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (Zie adv). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv). Dinsdag 16 november: 20.00 uur: Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanië" 20.00 uur: Maandelijke bijeen komst Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal „Vosman". Donderdag 18 november: 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen bond in „De Kandelaar" Spr. de heer K. de Jonge van de Prof. Lindeboomstichting. Onderwerp:. „Huwelijk, gezin, relatieproble men, alternatieve samenlevings vormen. Vrijdag 19 november: 20.00 uur: Jaarl. ledenvergader ing IJsclub „De Noordpool" in cafe „Kalfsterman" 20.00 uur: Jaar lij ksconcert „Hol- tens Mannenkoor" in „De Kan delaar" (zie ber). Gevonden: 3 sleutels aan een ring; B.b. van f 10.-; fietssleutel; 4 sleutels; Een paar herenglacé's; Wollen sjaal met diverse kleuren groen; Gymschoen(kinder), blauw grijs; Witte zebravink, geringd; Bril (verm. damesbril) bruin en zwarte tabakzak. Verloren: Wit, gouden kruisje met zes diamantjes; 5 sleutels aan ring; lichtbruine damespor temonnee, met drie sleutels en f150.-; Linnen tas, opschrift „Rotterdam redt een kind", met gymnastiekspullen erin; Bad handdoek, gekleurd met motief skateboard; Straathond, teef, kleur zwart-wit; Gouden kettink je, naamplaatje „Lucas"; Verze keringsplaatje SVB-698; Witte tamme parkiet, mannetje, iets blauwe rug;Filmpje, 24 opna mes; Portemonnee, inh. 135.-; Speelgoedaapje, merk Koko; Herenportemonnee, bruin, inh. 3 x b.b. f 5.- en kleingeld en theebonnen van school; Zilveren broche, bestaand uit drie halve guldens; Wijzerhorloge, merk Omega, staalkleur, stalen band; Schooltas, met wit-blauwe let ters; Tas van Bassie en Adriaan, met daarin blauw T-shirt; rode korte broek en gymnastiek schoenen maat 132; Bril in een rood etui; Verzekeringsplaatje SJR-572; Beige judobroek, kin dermaat. derraad heten en wordt naar alle waarschijnlijkheid de Schoolraad vervangen door de Gemeenschappelijke Medezeg genschapsraad. Het schoolwerk plan vordert gestaag, waarbij de O.B.D. Midden-IJssel ons helpt. Tot slot van zijn betoog nam dhr. Wilshaar namens zijn per soneel formeel afscheid van dhr. J. Hesse, Voor de verkiezing van de ou derraad waren dhr. J. Ehren (niet herkiesbaar) en Mevr. J.D. Schreurs-Dijkman (herkiesbaar) aftredend. Kandidaat was mevr, J.G.T.M. Boode-Muller. Zij werd benoemd en mevr. Schreurs werd herbenoemd. Verschillende verslagen en voor stellen werden vervolgens be handeld en goedgekeurd. O.a. werd besloten de ouderbijdrage te verhogen en omtrent het ka rakter en uitvoering van de schoolreisjes d.m.v. een enquête de mening van alle ouders eens te inventariseren. Na de pauze met verloting werd door dhr. G.W. Oberink van de plaatse lijke politie een lezing gehouden over het Kind in het Verkeer. Hij gaf voorbeelden van hoe het wel en niet moest. Aan de hand van dia's werden verkeerspro blemen uitgelegd. Tegen plm. half elf kon voorzitter Dalhuisen de vergadering sluiten. Arts J.F. Sijtsema. Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur Wijkverpleging: R. v.d. Weij, le Weerdsweg 135, Deventer, tel. 05700-19324 b.g.g. 22700. U kunt de wijk verpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 1436. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke werkdag van 13.30- 14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijn artikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand Tandarts: H.F. Steunenberg, Pastorie straat 42, tel. 1433. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur Groene Knus- gebouw. Gaardenstraat. Ziekenvervoer Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk Tafeltje Dekje Inlichtingen tel, 12 01 of 15 17. Zuigelingenconsultatie Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruisgebouw, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschappelijk werk Gaardenstraat 29, spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. Gem. energiebedrijf Storing electriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie Tel. 26 55 en 13 52. Na 18.00 uur bellen: 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon: 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3