M* MlMTONËTTE*tr Overtuigende zege voor Blauw Wit Crossfiets voor Caroline Resultaten Blauw Wit BADMINTON RUST UIT Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD JUNIOREN PUPILLEN s g volleybalver. Oj holteen badmintonclnb-holten Atleten liepen 4 NOVEMBER 19B2 -PAG. 9 Een over alle linies beter Blauw Wit heeft in de thuiswedstrijd tegen het bezoekende Boswinkel het thuisfront laten zien dat het ook anders kan. Met een gave hattrick was Freddy Hulleman de „man van de dag" en de grondlegger van de uit eindelijke 4-0 zege. Een overwinning die zelfs nog hoger had kunnen uitval len, ware het niet dat het goede keeperswerk van doelman Buter erger voorkwam. Een herboren Blauw Wit toonde over de teleurstelling van de vo rige week heen te zyn. En toen alras bleek dat tegenstander Boswinkel niet van plan was zich voor eigen doel in te gra ven (zoals vorige seizoen), ont- spon zich een duel waarbij Blauw Wit rustig combinerend de juiste openingen kon gaan zoeken. En die kwamen. In het eerste kwartier waren het Johan Stam, Freddy Hulleman en Henk Bolink die doelman Buter aan een eerste test onderwor pen. In de 22ste minuut was het Jan Harbers die een voorzét van Jan Ros keihard naast schoot, terwijl even later Henry Stam een teruggelegde bal van plm. 20 meter rakeling over de lat poeierde. Biauw Wit bleef ko men en kansen creëren maar zoals vaker, faalde in de afwer king. Het afwachten was duide lijk op het eerste verlossende doelpunt dat, gezien de veldver- houding, niet uit kon blijven. Het geduid van de supporters- schare werd dan ook weer danig op de proef gesteld. De eerste treffer kwam op slag van rust, tóén Blauw Wit op de rand van het 16 meter gebied een vrije trap mocht nemen. Het was Freddy Hulleman die met een magnifiek schot de bal onder de .85 ,45ft aroline Tromop uit de Chur- ihillstraat werd dinsdag dé ge- ukkigë winnares van een cross- fiets, aangeboden door de firma Aanstoot. Zij raadde tijdens de Holtense beursdagen exact het aantal onderdelen van de cross- iets die op de beurs stond. Er iwamen ruim 300 inzendingen, naar Caroline was de enige die met 473 onderdelen, met de prijs ging strijken. Caroline is negen jaar en leerlinge van „de Schakel".'Zij heeft nog een zus van 16 jaar en een broer van 13. Tevens was in de stand van Aanstoot één blad van een Nep tune propeller van de Konin klijke Marine opgesteld waar van het gewicht geraden moest worden. Er kwamen drie goede inzendingen binnen. Zij krijgen, straat 44, T, Geerling, Lageweg een bouwpakket van een ÜHÜ 21 en R, Bergman uit Holten, zwever. De drie winnaars zijn Het juiste gewicht was 55 kilo. Henk Potman, Waardenborg- proficiat! Blauw Wit Al - Kloosterhaar veelste keer met een andere op- Blauw Wit kwam voor de zo- ES De Badmintonclub Holten heeft èen rustige week achter de rug. Slechts een klein aantal compe titiewedstrijden werden afge werkt. Het vijfde team moest twee wedstrijden afwerken en hield aan beide wedstrijden twee keer een winstpunt over. De komende week wordt de competitie weer voortgezet met een tweetal thuiswedstrijden op het programma. Competitieverslagen. BCD 8 Deventer - BCH 5: 4-1. In tegenstelling tot voorgaande wedstrijden van het vijfde team werden in Deventer alle partyen twee games beslist. Bert 'ostma verloor de eerste her menkei. terwijl Theo Nieuwveld zonder veel moeite z'n wedstrijd n winst omzette. Dini v.d. Vreede had ook geen moeite net haar tegenstandster en won overtuigend. Gerrie Oolbekkink laarentegen had meer moeite en verloor haar damesenkel. De >eide gemengddubbels werden ioor Holten gewonnen en brach- en de gasten op voorsprong, ■len hoopte op beide winstpun- en maar helaas moest men de lames- en herendubbel uit lande geven. Een gelijke eind- itand was het resultaat. En Blok 5 Ommen - BCH 5: 4-4 "De zaterdag daaropvolgend verd tegen Ommen uit gespeeld. Bart Postma moest als eerste aantreden. Hij verloor jammer genoeg in 3 games, nadat de eerste 2 zeer spannend waren verlopen. Theo Nieuwveld had minder moeite piet z'n racket- gooiende tegenstander en won overtuigend. Dini v.d. Vreede verloor op het nippertjé, mét in totaal slechts drie punten ver schil, haar damesenkel na een aantal zeer dubieuze beslissin gen van de umpire. Gerrie Ool bekkink zou dit later ook on dervinden, doch veel hinder had zij van deze beslissingen niet. Zij won haar enkelwedstrijd vrij gemakkelijk. De gemengddub bels werden door beide teams verdeeld. De herendubbel was een zeer spannende wedstrijd waarby de Holtenaren in 3 ga mes in Ommen hun meerdere moesten erkennen. In de da- mesdubbel nu beter en in een spannende 3e game werd met een punt verschil de overwin ning behaald. Eindstand we derom 4-4. Competitieprogramma: zaterdag 6/11 Diepenveen 2-BCH 3 te Diepenveen; ZBC-BCH jeugd te Zwolle; zondag 7/11 Survice-BCH Jeugd te Dedems- vaart; maandag 8/11 BCH 5-Witte Veder 2 Vroomshoop te Holten, sporthal aanvang 20.00 uur dinsdag 9/11 Kwiek 5-BCH 4 te Raai te; woensdag 10/11 BCH 2-Kwiek 4 Raai te te Holten, sporthal aanvang 19.30 uur stelling in het veld. Hans was nu laatste man en „dirigent" wat hem heel aardig lukte. In de eerste helft liep het by Blauw Wit redelijk en zowaar brak de pauze aan niet een 1-0 voorsprong, een ongekende weelde die Al in dit seizoen nog niet meemaakte. Trainer Wil- lems stuurde z'n jongens voor de 2e helft de wei in met de opdracht behoud de voorsprong en neem de tijd. Al voldeed hieraan en kwam bij een snelle uitval op 2-0. De wat versterkte achterhoede hield hierna de zaak goed dicht maar na een 'kwartier werd de marge toch teruggebracht tot 1 doelpunt toen Kloosterhaar pro fiteerde van een misverstand tussen doelman Gerrit Meyerink en linksbuiten René'(2-1). Blauw Wit kwam het laatste kwartier onder zware druk te staan maar hield stand. In de slotfase.kreeg spits Gerrit nog een mooie kans om er 3-1 van te maken maar z'n schot ging rakelings over. Al heeft de eerste puntjes binnen en er zullen als er als team ge voetbald wordt en minder wordt De tweede thuiswedstrijd voor Mintonette is een leuk succes geworden. Door hard werken en een goede mentaliteit haalden de dames zonder al te veel moeite de eerste overwinning van dit seizoen binnen. De set standen 15-9, 15-3 en 15-10 spre ken voor zich. De twee behaalde punten brengen het totaal op 4 winstpunten tot nu toe. Wie het allemaal eens met eigen ogen wil zien: op 12 november wordt er om 21.15 tegen Achilles 2 ge speeld in sporthal 't Mossink. Winst voor Dames 2! Vrijdagavond 29 oktober begaf Dames 2 zich naar NijvérdAl om daar de stryd aan te gaan tegen SWN 1. Dit was de vierde wed strijd in deze competitie en voor het moreel was een fikse over- gemopperd op elkaar zeker meer volgen. Blauw Wit B2-Enter B2 De laaggeklasseerde tegenstan der heeft weinig plezier beleefd aan het „uitje" naar Holten. Reeds na enkele minuten stond Blauw Wit al op voorsprong en by rust keken de gasten tegen een 3-0 achterstand op. Ook na de thee was het een en al klauw Wit wat de (voetbal) klok sloeg. Doelman Jan Koning beleefde een koude middag, maar hy kon nog 9 keer delen in de vreugde van z'n clubma kers, die talrijke mogelijkheden kregen van een zeer zwakke tegenstander. Eindstand 12-0. Zaterdag uit tegen Sp.cl. Rijssen BI zal het heel wat moeilijker worden maar met dezelfde inzet als tegen het sterke GFC (1-1) zit er op z'n minst een gelijkspel Blauw Wit Fl-GFC F1 In een erg leuke wedstrijd heeft FL een nipte 1-0 zege behaald op dé jongelui uit Goor. Het was ééririchtingsverkéër op het GFC-doel doch doeltreffend af ronden was er bij de blauwwi- tjes deze keer niet bij en het duurde tot vlak voor het eind signaal dat Eelco de beide pun tjes veilig stelde. Fijn dat er zo veel ouders onder de toe- schaouwers waren.! W.V.V. D2 - Holten D3 Een oppermachtig D3 heeft ruim gewonnen van W.V.V. De gehele wedstrijd was D3 veel sterker, wat hoofdzakelijk te danken was aan het zeer goede samenspel. De uitslag werd bepaald op 0-5. Doelpuntenmakers waren Marcel Jansen, Vergil Vorst, René Lan- deweerd met een schitterende kopbal, en met afstandschoten Erwin Sluiter en Marco Jansen. Een prima wedstrijd jongens. Holten E2 - Mark vogels El Op deze" mooie herfstmorgen kwam hekkesluiter Markvogels op bezoek. Een met jongens en meisjes gemengd gezelschap, wat helaas veel te zwaar is in gedeeld. De rust ging met 3-0 in door doelpunten van Erik, Henk-Jan en Geert. Na rust scoorde Henk-Jan en Geert ie der nog 2x. Een dame van de Vogels scoorde nog tegen, waar door de uitslag 7-1 werd. Al met al een gemakkelijke wedstrijd. Volgende week tegen SVZW, welke een veel sterkere tegen stander zal zijn jongens. winning wel nodig. Mintonette ging goed van start, door goede opslagen werd SWN onder druk gezet. Maar de SWN-dames vochten goed terug. Het werd een set met zwakke en sterke momenten. Mintonette won de set met 11-15. De tweede set liet hetzelfde spelbeeld zien. We derom nam Mintonette de lei ding door goede opslagen. (1-6). be SWN-dames namen hier geen genoegen mee en gaven ons van hetzelfde laken een pak (6-6). Na een time-out, waarin Klaas ons de nodige aanwijzin gen gaf, ging het weer beter en kwamen er leuke aanvallen, en ook ontbraken de taktische bal len niet. Alhoewel onze tegen standers goed verdedigden won nen we ook deze set (12-15). be derde set moést natuurlijk ook gewonnen worden. Al in het begin van deze set kwam de el leboog van Jantje ongelukkiger wijs tegen de neus van Marian met als gevolg een fikse bult én veel bloed natuurlijk. Marian werd vervangen door Wietske. Óndanks dit akkefietje draaide het goed, er waren leuke aanval len en ook de taktische ballen ontbraken niet (3-7). De SWN- dames. lieten het er weer niet bij zitten en aangezien het ver toonde spel wel eens wat te wensen overliet kwamen ze weer terug. (6-7). Het werd een gelij- kopgaande strijd, maar Minto nette kon ook deze set in winst omzetten. Een welverdiende overwinning. Mintonette 1 - Zwaluwen 3 (he ren): 3-0. Maak zelf het verslag! Streep door wat niet juist lijkt! Veel succes! Heren 1 speelde weer prima/matig/als een krant. In de eerste set bleek al dat de tegen stander, de coach, de aanvallers niet direct mee wilden werken. Met 0-5 kwamen we achter. Maar toen kwam Harry, Gert, Albert, Johan op slag. Tot 5-5 liep het weer prima. De lijn werd doorgezet. Zwaluwen zag het niet meer zitten en gooide de handdoek in de ring, de kop in de lucht, de appel uit de boom. Riet 15-9 konden ze dou chen, wisselen, water drinken. Het zou niet helpen! De tweede set. De scheidsrechter/tegen stander,coach krijgt last van stampvoeten/gilkre ten/angstzweet. Mintonette wordt gewaarschuwd. Het deert de wakkere knapen niet. Hien/Jos/Albert/Gert (p.s. niet 2x dezelfde nemen) slaat de ballen zowat dóór de grond heen en de buit is in zicht. Met 15-6 worden de Zwaluwen opge- geten/veroberd/gestoofd met bo ter, suiker en hier en daar een vleugje tijm. (U kunt hiervoor ook ander gevogelte nemen. b.v. kip. Als U een variant wil, kimt i.p.v. Tym ook dille of bone- kruid vermengd met verse ana nas nemen). Sorry, ik dwaal af/zit maar wat te zemelen/denk dat dit lëuk vindt. De derde set ging ge woontegetrouw weer makke- lijk/moeizaam/waardeloós. En hoewel Harry ongevraagd een 't ouché' ontkende/toegaf, werd de sét toch gewonnen. We hopen deze goede/prima/uitstekende vorm vast te houden. Vrijdaga vond na 10 uur weten we meer/even veel/nog minder. Hiermee besluit ik dit verslag. Gelukkig/Jammer/Kan die man niet wèèèègüü Jams. kruising in de touwen plaatste (1-0). Na de thee pakten de Blauw Witters de draad weer op en met een ongebroken zelfver trouwen werd het doel van Boswinkel bestormd. Nadat in de 5e minuut scheidsrechter Gottemaker enige verwarring schiep door het spel pal voor het Boswinkel-doel met een scheidsrechtersbal te hervatten (maar mag een arbiter ook eens een fout maken?) was het Jan Ros die een attente doorkopbal van Hulleman juist langs de verkeerde kant van de paal tik te. Twee minuten later leverde een combinatie Hulleman/Stam een goede kans op, maar in plaats van de bal voor te trek ken (waarop twee Blauw Witters stonden te wachten) schoot Heriry Stam zelf ér naast. De „goedmaker" kwam in de 20ste minuut toen na goed doorzetten van Henry, Freddy Hulleman de bal in tweede instantie (nadat eerst z'n kopbal was gestopt) alsnog over de doellijn werkte (2~0)' En terwijl Roland Raven- shorst hierna de licht gebles seerde Jan Paalman verving mocht good-old Henk (Moos) Aanstoot van trainer Scholten zijn rentree maken in het eerste van Blauw Wit. Het deed de Blauw Witte „machine" niet ha peren. Integendeel! Tien minu ten later was het Johan Stam die gelanceerd werd waarbij keeper Buter, ver uit z'n doel sprintend buiten de 16 meter hands maakte. Terecht paste scheidsrechter Gottemaker de voordeelregel toe en kon Freddy Hulleman, van meer dan 20 meter, de bal over de hele Boswinkel-defensie heen in het verlaten doel deponeren (3-0). Blauw Wit beheerste het spel volledig en nadat keeper Eddy van Dijk nog even z'n handen mocht wannen aan een schot linksbuiten Almoes, was het invaller Henk Aanstoot die met een prachtige zweefduik koppend scoorde. Zijn treffer werd na goedkeuring van de scheidsrechter op appél van de vlaggenist van Boswinkel afge keurd. Nadat in de 40e minuut Henk Aanstoot na een solo z'n harde schot rakelings naast zag gaan, kwam de afinaker in de voorlaatste minuut van rechts back André Schuppert (concen treren jongens!). Op het juiste moment op de flank aange speeld, omspeelde hij koelbloe dig de snel uitgelopen doelman en plaatste de bal beheerst in het lege doel (4-0). 160 wedstrijdaüeten verschenen aan de start van de Argoloop in Gaanderen, vlakbij Doetinehem, een loop over 10 kilometer. Hol- tenaar Egbert Veneklaas zorgde voor een prima prestatie, door met een tijd van 31 minuten en 27 seconden als zevende te ein digen, slechts twee minuten achter de nationale toppers Geert Visser en Gerard Tebroke. Bertus Stevens eindigde als 23ste in een tijd van 32.40. Vol gende week de Nationale Pingei- loop in Haaksbergen. SENIOREN: Lemelerveld 1-Holten I 14.30 u.; Holten 2-MVV 2 10.00 u.; PH 4-Holten 3 10.00 V. 8.45 u.; Haarle 3-Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 5-PH 7 10.00 u.; PH 6-Holten 6 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 7-PH 9 10.00 u.; Holten 8-Rietvogels 7 9.00 u.; Haarle 6-Holten 9 11.45 u. V. 10.45 u.; Holten 10-SOS 7 10.30 u.; SOS 6-Holten 11 9.00 u. V. 8.00 u.; Nijverdal 5-Holten 12 10.00 U. JUNIOREN: Bome Al-Holten Al 2.30 u. V. 1.15 u.; PH A3-Holten A2 2.30 u. V. 1.30 u.; Holten A3-Vesos A2 220 u.; Holten BI-Bome BI 2.30 u.; Holten B2-de Zweef B2 12.45 u.; Blauw Wit B3-Holten B3 11.00 u.; Hol ten Cl-DETO Cl 1.00 u.; SWN C3-Holten C2 11.00 u. V. 10.15 u.; Holten C3-de Zweef C2 10.00 u. PUPILLEN: S.O.S. Dl-Holten Dl, A. 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten D2-S.O.S. D2 A. 10.00 u.; Holten D3-Enter D2 A. 10.00 u.; Holten El-S.V.Z.W. El A. 10.00 u.; S.V.Z.W. E2-Holten E2 A. 9.00 u. V. 8.15 u.; Holten E3-R.V. El A. 11.00 u.; Hector Fl-Holten F1 A. 11.00 u. V. 10.15 u.; Holten F2- Excelsior F2 A. 11.00 u. Enter Vooruit 5 - Blauw Wit 2 Blauw Wit ging met de beste voornemens minstens 1 puntje pakken naar het klompendorp waar fris van de lever werd ge start met flitsende aanvallen en goede combinaties. E.V. kwam meteen, onder zware druk en na plm. een kwartier spelen opende Blauw Wit de score. De vreugde hierover was echter van korte duur wantr enkele minuten na deze treffer kreeg E.V. geheel ten onrechte een penalty toege wezen die door de Blauw Wifc- keeper het veld werd ingestompt maar in de rebound werd inge schoten (1-1). Blauw Wit ver werkte deze tegenslag prima en wist met technisch en tactisch goed voetbal de gastheren op een 3-1 achterstand te zetten. E.V. kwam voor rust nog terug tot 2-3 toen de buitenspelval niet op tijd dichtklapte. Vlak voor de rust moest aanvoerder Herman Withaar met een ver draaide knie uitvallen. Zijn plaats- werd ingenomen door Hendrie Kollman die ondanks een lichte blessure een uitste kende partij speelde. Blauw Wit was ook in de 2e helft de betere ploeg en deed het na dat de voorsprong was vergroot tot 2-4 wat kalmer aan. E.V. kon niet echt gevaarlijk worden en wan neer ze tot schieten kwamen was de Blauw Witrgoalie zeer attent om schade te voorkomen. Rlcardo Belmano. kreeg in de 2e helft weer last van een oude blessure en werd vervangen door Henk Mekenkamp die erg z'n best deed om te scoren maar het lukte hem niet. De doelpun ten werden gemaakt door Ri chard Beidman, G.J. Kolkman, Evert Vruggink en G. Stam. Za terdag thuis een zware klus tegen Eversberg 3 maar spelend als tegen Enter Vooruit zit er de volle winst in. Succes Blauw Wit 4 - Markvogels 3 Koploper Blauw Wit heeft het tegen rode lantaarndrager Markvogels niet al te moeilijk gehad maar heeft toch wel on dervonden dat onderschatten gevaarlijk is. Blauw Wit was verreweg de betere ploeg maar stond met rust slechts met 1-0 voor omdat vele goed opgezette aanvallen slordig werden afge rond. Na de thee (de leider had z'n jongens in de rust even in klare (voetbal) taal „toegespro ken" liep het allemaal beter en nadat Bertus uit een prachtige voorzet had ingeknald (2-0) lie ten de vogels het afweten en drukte Blauw Wit haar over wicht uit in nog twee treffers. Eindstand 4-0. Zaterdag zal de koppositie verdedigd moeten worden in de uitwedstrijd tegen het sterke Hulzense Boys. To taal inzet vanaf het begin zal nodig zijn, om een goed resul taat te bereiken. Blauw Wit 6 - Vroomshoopse Boys 5 De gasten werden door Blauw Wit direct onder druk gezét maar na ruim een kwartier kwamen die op voorsprong uit, een strafschop die veroorzaakt werd (hands) door Renger van Lindenberg. Blauw Wit viel na deze treffer wat terug en de boys vergroten de voorsprong tot 2-0 (ruststand). Na de thee een vrijwel gelykopgaande stryd. Beide teams creëerden goede kansen waarvan de boys er één benutten. Bij Blauw Wit ontbrak in de slotfase de scherpte in de aanval en zo de nul op het sco rebord.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9