gemeente holten aidboiwvoorliclitiig Prijsuitreiking Rabobank Raadwedstrijd oepsbijeenkomsten lizoen '82-'83 ■CRETARSAAT \l HOLTEN Bergruiters verleenden gastvrijheid I NOVEMBER 1982 - HOLTENS NIEUWSBLADPAG. 5 ontwikkelingen in de rund- Voor nadere informatie kunt U ehouderij gaan door en om de ook bij de heer Lubbersen te- eren hiervan op de hoogte te recht. engen organiseert het Consu- atschap voor de Rundveehou- rij te Hengelo bijeenkomsten er verschillende onderwerpen. hierna volgende program- ü's worden in de maanden |v. t.e.m. februari in groeps- jeenkomsten (ca, 15 personen) d de orde gesteld. programma's worden ver- rgd door specialisten op de rschillende onderdelen. Dit Jan Sprenkelink (46) vierde on langs het heuglijke feit dat hij 25 jaar werkzaam was bij Nido Universal. Van directie en per soneel kreeg hij een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer Spenkelink is voorman op de montageafdeling en heeft als zodanig de leiding over een achttal mensen. ïr voor het eerst zullen bij Idoende opgave de bijeen- msten gehouden worden in fé-rest. „De Poppe" te Marke- Sommige programma's zijn ii hele dag van 9.45-15.30 uur andere een halve dag van 5-12.30 uur. igramma I: (hele dag) „De fok- en huisvesting van jong- A. Opfok van kalveren en jgvee (Opfoksystemen, kracht- srverstrekking en weidegang); Huisvesting van fokkalveren jongvee (Stalvormen en ver- gingsruimte, zowel nieuw- aw als aanpassing in be lande ruimte). (gramma II: (halve dag) eeverbetering": Productie van l^^r^vlee^r^verban^met inkomen. Ervaringen met awe begrippen en kengetallen jde melkcontrole, zoals stie- lex en de koe-index, verder jrenkeuze Kl-fokkerij en het (ruik van kruisingen, gramma III: (hele dag) levoeding- en Gezondheids- A. Voeding van koeien urende de lactatie periode voer en krachtvoer); B. wisselingsziekten o.a. sle- ie melkziekte klauw en ïgebreken. gramma IV: (hele dag) „Voe- in de weideperiode en de hanisatie van het rundveeb- jf': A. Voeding melkkoeien de zomer (o.a. bij voeding htvoer) grasland gebruik en voederwinning; B. De me- lisatie van het rundveehou- bedryf (wat is er nodig) en :iaal de werktuigen voor de lerwinning. gramma V: (hele dag) „Be ting met organische mest en en kunstmeststoffen": Op :e manier zijn de organische tstoffen aan te wenden om unstmeststoffen te besparen, stmeststoffen op het gras- bedrijf, welke hulpmiddelen daarbij te gebruiken (bemes- ibalans en bemestingskaart). ramma VI: (halve dag) ar moet uw melkmachine voldoen?": Te stellen eisen de melkmachine, aanpas- smogelijkheden, meetappara- nieuwe ontwikkelingen bij nelkmethoden. Opgave voor of meederde van deze bü- omsten, zo spoedig moge- bij bedrijfsvoorlichter de J.W. Lubbersen, Stege- skamp 13, Bathmen, tel. 1-14 38. it secretariaat van SV Hol- n is per 11 oktober '82 lergegaan van mevrouw ein Veiderman naar de er J. Luesink (secretaris), anjostroat 61 in Holten, zo 9idde het Algemeen Be- uur van av Holten op uenadae 27 oktober. Zondag 31 oktober is bepaald geen vreugdevolle dag geweest voor de Holter elftallen. Slechts 3 van 11 gespeelde wedstrijden eindigden positief voor de rood zwarte aanhang. Daarnaast wer den nog 2 gelijke spelen ge boekt. Holten 3-Luctor 2 1-3 Het derde heeft hard gewerkt om de punten thuis te houden. Het verschil met haar tegen stander lag duidelijk in de rou tine die de Almeloërs wel in hun ploeg haddea In het Holter kamp ontbreekt het aan een tactische middenvelder, die de bal in de ploeg kan houden. En als er dan ook nog 2 sterke pionnen uit de verdediging weg vallen is de 7e nederlaag onont koombaar. Holten 4-Langeveen 3 3-0 Holten deed wat van haar ver wacht mocht worden na de suc cessen van de laatste weken. Het stuurde de grensbewoners met lege handen huiswaarts. Wierden 3-Holten 5 2-1 Het vijfde trok aan het kortste eind in Wierden. Wel ietwat een tegenvaller omdat de geel zwarten een ondergeschikte rol in deze klasse spelen. Holten 6-Haarle 4 2-1 De met shirtreclame spelende Holtenaren (sponsor een bekend horecabedrijf aan de Statio nstraat) bonden Haarle aan de zegekar. Het is een lust voor ogen dit elftal wekelijks te zien acteren op de groene mat. Twenthe 3-Holten 7 2-2 Holten streed met veel inzet om uit de buurt van de degradatie- zóne te blijven. Na de openings treffer van Twenthe kwam Hol ten pas goed op dreef en het was Simon W., die na goed doorzetten de balans in even wicht bracht. Na de thee op nieuw een golvend spel. Op nieuw nam de thuisclub een voorsprong met het einde in zicht. René S. bracht zijn ploeg toch weer naast de rood witten door attent op een dieptepass te reageren. PH 13-Holten 8 54) Holten werd na een kansloze nederlaag gespeeld. Met rust stond de ploeg al met 2-0 ach ter. Het blijft nu eenmaal moei lijk winnen bij PH. Zondag met frisse moed tegen Rietvogels, een ploeg die te kloppen moet zijn. Holten 9tPH 14 1-2 Holten heeft er alles aan gedaan om de koploper in hun afdeling de troon af te stoten. Het mocht niet zo zijn. De bezoekers brach ten veel rust in hun gelederen. Daar tegenover was Holten di kwijls te gehaast. RV. 4-Holten 10 6-1 Een beschamende nederlaag voor een eens zo roemruchte ploeg. Waar waren de sterren van weleer? Misschien dat SOS a.s. zondag een gemakkelijker tegenstander zal zijn. Holten 11-RKSV 3 1-2 Holten keek al vroeg tegen een achterstand aan. Deze nederlaag bracht de thuisclub in een ha chelijke positie, omdat de laat ste weken wel wat te laconiek werd geopereerd. Holten 12-Omhoog 7-11 Opnieuw een punt voor de Hol temaren, die duidelijk weer ge loof in eigen kunnen hebben. Wij wachten nu nog op de eer ste zege van het seizoen! Op zaterdag 30 oktober verreden de Bergruiters enige onderdelen van hun clubkampioenschap 1982 te weten dressuur, springen en crosscountry op het terrein van familie van Dijk. Te elfder ure was het verzoek binnen ge komen van het hoofdbestuur van de N.P.C. (Nederlandse Pony Club) om gebruik te mo^ gen maken van hetzelfde terrein om hun Nederlandskampioen schap samengesteld te houden. Het kampioenschap zou in Amersfoort gehouden worden, maar op het laatste moment bleek het terrein niet beschik baar te zijn. De Bergruiters be sloten toen een eindje op te schuiven en de 32 geselecteerde ponycombinaties uit het hele land gelegenheid te geven hun wedstrijd op dezelfde dag op hetzelfde terrein af te weten. De tijdschema's werden aangepast en het lukte prima om zowel de Bergruiters als de N.P.C. combi naties volledig aan hun te laten komen. Klokslag 5 uur weer klonk het Wilhelmus voor de nieuwe N.P.C. kampioen Ben Scheer met Brunette en dit was meteen het einde van een zeer geslaagde wedstrijddag. Uitslagen: Bergruiters. Dressuur. 1. Theo van Dijk met Okkie 126 pnt. 2 Dries Willems met Pedro 125 pnt. 3 en 4 A.J. Steenhuis met Luckey Eagle's Boy en Harm Kuiper met Rolf beide 124 pnt. 5. Ingrid van Dijk met Okkie 123 ptn. 6. Rikus Brons- voort met Auteur S 114 ptn. 7. e.a. Wim Mulder met Punette en Jan Schoneveld met Maribelle 112 ptn. Springen: 1 e.a. Theo van Dijk met Okkie en Rikus Bronsvoort met Auteur S. 3. Jan Schoneveld met Maribelle 4. Dries Willems met Pedro 5. In eke ter Maat met Twilight Cross: le. e.a. Theo van Dijk met Ukkie. A.J. Steenhuis met Luckey Eagle's Boy en Jan Schoneveld met Maribelle. Alle drie foutloos binnen de tijd. Nederlandse Ponyclub: 1 en kampioen Ben Scheer met Bru nette uit Nunspeet. 2. Marie- Therese Verhoeven met Grey Confident uit St. Michiels Ge stel. 3. Dorien Ekman met Polly Star uit Loon op zand. HARALD TUITERT EERSTE PRIJS! Tijdens de Middenstandsbeurs hield de Rabobank een raadwedstrijd die betrekking had op de Jeugdspaarclnb en de Rabobank Tienerrekening. Aan die wedstrijd namen enkele honderden beursbezoekers deel, zodat de jury veel werk had om uit de vele goed ingevulde formulieren, aan de hand van de slagzin, 10 prijswinnaars te trekken. Deze 10 jeugdige prijswinnaars werden uitgenodigd om woensdagmiddag j.l. naar de kantine van de bank te komen om de prijzen in ontvangst te nemen en niemand liet verstek gaan. De meesten hadden hun vader of moeder, vriendje of vriendinnetje meegenomen. Nadat de heer Van Wingerden, direkteur van de bank, iedereen welkom had geheten, werden de winnende slagzinnen voorgelezen. De jury koos als beste: „Sparen bij de Rabobank, doe ik van mijn eerste dag, totdat ik 100 wezen mag". Deze slagzin was afkomstig van Harald Tuitert, Sangeldijk 1. de Reizenhoek van de Rabobank en de heer G. Wagenaar, chef de buro van het NM.B.-kantoor te Holten. Al met al een plezierige „nasleep" van de toch al zo succesvolle Middenstandsbeurs. De overige prijswinnaars zijn:2e prijs: Nicolette Biesters, Haarstraat 13, Holten; 3e prijs: Wendy Wissink, Schepenenstraat 13, Holten; 4e prijs: Peter Blijleven, Canadastraal 3, Holten; 5e prijs: Anita Hofman, Weverstraat 5, Holten; 6e prijs: Annemarie Ehren, Borkeldsweg 13, Holten; 7e prijs: Dennis Schreurs, AJ. Goldsteinstraat 13, Holten; 8e prijs: Eddy Kruk, Canadastraat 75, Holten; 9e prijs: Erik Broertjes, Ypeloschoolweg 2e, Enter; 10e prijs: Jeannette van Bruggen, Kerkstraat 10, Holten. De prijzen bestonden uit een radio-cassetterecorder, een fototoestel en 8 jongens/meisjeshorloges. De prijswinnaars waren dik tevreden met de keuze van de juryleden. Een luid applaus ging op toen de heer Van Wingerden de juryleden voor hun werk bedankte en hen een bos bloemen aanbood. De jury bestond uit de heer H.B. Beltman, voorzitter van de Middens tandsbeurskommissie, mevrouw Anjo Schöppers van HINDERWET TER INZAGELEGGING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarde, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 26 oktober 1982, vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer J. Blankenberg, Beusebergerweg 45 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een stierenmesterij met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een boven grondse tank, inhoud 1000 liter, op het perceel Beusebergerweg 45. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum vanterinzagelegging (vanaf 8 november 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" aan de Kei- zersweg, ter inzage, respectievelijk dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur (kantoor beheerder sporthal) Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 8 december 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. UITGIFTE VOLKSTUINTJES AAN AALTINKSWEG Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens in het seizoen 1983 (1 februari 1983 tot 1 februari 1984) wederom volkstuintjes uit te geven aan de Aaltinksweg/hoek Broekweg. Het ligt in de bedoeling naast de reeds aanwezige tuintjes nog meer volkstuintjes ter plaatse aan te leggen. De kosten voor het gebruik maken van een tuintje bedragen f 25.- per jaar en moeten worden betaald bij de toewijzing. De tuintjes hebben een oppervlakte van ongeveer 120 m2. Gegadigden voor een tuintje kunnen zich aanmelden ter gemeentesecre tarie van Holten, Dorpsstraat 27, Holten, hetzij schriftelijk, hetzij monde ling. De gebruikers van de tuintjes in 1982, alsmede degenen die zich onlangs reeds schriftelijk of mondeling hebben aangemeld behoeven naar aanleiding van deze oproep niet weer te reageren. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie sociaal- cultureel werk wordt gehouden op maandag 8 november 1982 in het gemeentehuis alhier (raadszaal). Aanvang: 19.45 uur. Aan de orde zal. o.a. komen: - een bezwaarschrift van de afdeling Holten van de Stichting Muziek school Rijssen e.o., betrekking hebbend op het voor deze afdeling in het (ontwerp) sociaal-cultureel programma 1983 voor dit jaar geraamde subsidiebedrag van f75.000.-; - overige ingekomen reacties onder meer mede naar aanleiding van het besprokene in de voorgaande vergadering van de commissie op 11 oktober jl. met betrekking tot het al dan niet opnemen van de afdeling Holten van de Stichting Muziekschool Rijssen e.o. in het (ontwerp) sociaal-cultureel programma 1983 en de op grond hiervan door de commissie genomen beslissing. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 26 OKTOBER 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. BOUWVERGUNNINGEN: aan de maatschap Bronsvoort voor de bouw van een garage-berging bij de woning Oude Deventerweg 57; aan de heer G. Dijkink voor het veranderen van een berging in kantoorruimte in de woning Zandvoortspad 5; aan de heer C.Th. ter Hoeven voor de bouw van een garage bij de woning Oranjestraat 57; aan de heer F. Klein Teeselink voor het vergroten van een berging voor landbouwmachine op het perceel Markeloseweg 25; aan de heer A. Kuper voor de verbouw van de boerderij Fliermatenweg 11 tot woning; aan de heer G.W. Vrugteveen voor het veranderen van de woning Borkeldsweg 10; aan deTennisclub Holten voor het vergroten van het clubhuis/kantine Valkenweg 6; aan het Zuiveringschap West-Overijssel voor uitbreiding van het bedieningsgebouwtje en bouw sliblagune Beusebergerweg 43; 2. aan C.J.V. „de Vriendenschaar" vergunning verleend voor het houden van een bazar op 25 en 26 november 1982; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. VOORBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTELIJKE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN „KOM HOLTEN" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 26 oktober 1982 heeft besloten; 1.te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het (nog niet onherroepelijk geworden) bestemmingsplan „Kom Holten" wordt voorbereid, voorzover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven; Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een perceel aan de Rietmolenstraat (molen) te Holten. 2. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 4 november 1982. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester is verhinderd maandag 15 november a.s. spreekuur te houden. ONTTREKKEN GEDEELTE MOLENAARSWEG AAN HET OPENBAAR VERKEER Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad dezer gemeente voor te stellen een gedeelte van de Molenaarsweg (weg nr. 159 van de Wegenlegger) over een lengte van ongeveer 80 meter, te weten vanaf de Schreursweg in noordwestelijke en daarna in noordelijke richting lo pende tot de noordgrens van het kadastrale perceel, gemeente Holten, sectie B nr. 2641, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Bezwaren tegen deze onttrekking kunnen binnen 30 dagen na heden schriftelijk bij de raad der gemeente Holten, p./a. Dorpsstraat 27,7451 BR Holten, worden ingebracht. Holten, 4 november 1982. Burgemeester en wethouders van Holten W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5