Tweemaal een halve eenw Medische diensten Bloedplasma- avond volop geslaagd Op en deur Lodeweges en Ben Jansen verzamelaars hij uitstek Jan Hendrik Koop zo'n appartement AGENDA G. TEN HARKEL B.V. WBm Verzamelaars bij uitstek zijn Jan Hendrik Lodeweges (60) en zijn metgezel Ben Jansen (41). Al bij binnen komst in hun sfeervolle woning op het bungalowter rein aan de Postweg vallen de talloze buitensporige soeveniers op, verzameld tijdens tal van buiten landse reizen. „We kennen elkaar nu ruim tien jaar en vanaf die tijd ook dateren onze verre reizen", vertelt Jan Hendrik Lodeweges. Hij is de grootste verzamelaar van de twee, terwijl Ben de vele rezien op filmband vastlegt, ze thuisgekomen professioneel voorziet van teksten en volksmuziek, waardoor een ware documentaire ontstaat die dan op haar beurt weer voor Holtenaren (op verzoek) wordt vertoond Sri-Lanka, Cyprus, Egypte, Indonesië Libanon Kenia en Israël zijn zo een paar landen die door het twee tal in één adem worden genoemd. Boekjes met gegevens over het land worden in het desbetref fende land gekocht en thuis door Ben vertaald en gebruikt bij de filmbanden. Een enorme klus die hij hoofdzakelijk in zijn vrije tijd moet klaren. Van be roep is Ben verpleger in Deven ter. werkt vaak in ploegendien sten en daarnaast helpt hij in het bungalowpark, waar Jan Hendrik Lodeweges beheerder is over zo'n 150 huisjes op de Bor- keld. Uit en thuis. Uit en thuis üjken voor hen Mensen bedankt 625 flessen bloed konden we deze keer met de Rode Kruis plöeg meegeven naar Amster dam. 44 flessen meer dan vorig jaar, een resultaat waar met el kaar best trots op mogen zijn. Gelukkig ook weer eens een po sitief geluid betreffende bloedaf name. Fijn, dat dank zij u, ook deze bloedplasma-avond weer zo'n succes was. U was weer present in de Sporthal (een ruimte waar we dolblij mee zijn en die ook door het team uit Amsterdam om 't hardst gepre zen wordt). We proberen op zo'n avond om alles zo gladjes moge lijk te laten verlopen, en dat het meestal aardig lukt, is in de eerste plaats te danken aan al die medewerkers(sters) van de E.H.B.O., waarvan er verschil lende al om 4 uur in de Spor thal aanwezig zijn, om ons te helpen bij het gebruiksklaar maken van de Sporthal, en met ons pas, als alles weer is ont ruimd, naar huis toe gaan. Heel hartelijk dank voor uw plezierige en trouwe inzet. Vanaf deze plaats wil ik ook ag mijn dank overbrengen aan die medewerkers(sters), die Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Op pasdienst: Dinie Aalpol en Henny Wibbelink. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". 19.15 uur: Open Deursamenkomst in Geref. Kerk. Geref. Kerk 9.30 uur: ds. Th. van Loo van Vroomshoop. 15.00 uur: ds. J. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le dienst Dankdagcollecte en in de 2e coll. voor rente en aflossing. 19.15 uur: Open Deursamen- komst. Voorganger ds. G. B ouman van Okkenbroek. Medewerking zanggroep „Kol-a-viv" uit Deventer. Kindemevendienst (klas 1 en 2) o.l.v; H. Beltman. Oppasdienst Els van Wingerden, Karin Beldman. mevr. Kolkman- Bolink (res.). In a Potman, mevr. van Doom-Aanstoot. Ineke Paalman (res.). R.K. Kerk 9.30 uur: Heilige Mis. Dijkerhoek 10.00 uur: ds. W. Vons, (Ge- zinsdienst) Bed. Heilige Doop. Okkenbroek 10.00 uur: ds. K. Pruijsen van Deventer. Uitgangscollecte: Zending. Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 11.00 uur. goed in eikaars verlengde te lig gen gezien de overdaad aan cu riositeiten die de kleine bunga low siert. Werkelijk ieder plekje is benut om een sfeertje van verre op te roeRen. Kleden uit Griekenland, Wajangpoppen uit Indonesië, groepen stenen en flesjes bijzonder likeuren, een poef van leer uit Marokko ser viezen, lepeltjes, doosjes, lamp jes, en aanstekers en een kleedje van de Klaagmuur, geven je al gauw het gevoel opnieuw een beetje „op reis" te zijn. Dat ze soms minder plezierige ervaringen opdeden blijkt uit hachelijke avonturen zo hier en daar. In landen als Spanje. Egypte en Cyprus werden ze soms als verdacht genoteerd en camera's werden van filmrollen ontdaan. Vaak pas maanden la ter wanneer het tweetal allang weer hoog en droog op de Bor- keld zat kreeg men dan het ontnomen materiaal weer retour. „Meestal voorzien van een briefje overladen met excuses", vertelt Lodeweges. Correspon- dentiebrieven worden door hem zorgvuldig bewaard evenals trouwens de talloze handteke ning van prominente Nederland se, Europese en Wereldlijke figu ren. Daarnaast heeft hij een handtekeningenboek van be kende Nederlanders die hun va- kantie's doorbrachten in één van de bungalow's. Al met al telt de verzameling een kleine 5000 handtekeningen. Mijn eer ste handtekening was die van Dr. Lou de Jong. in 1962. Het er voor zorgen, dat er zoveel donors opgeroepen kunnen wor den, die er hun tijd voor inzet ten om alle adressen nog eens persoonlijk te, bezoeken, zodat er zoveel mogelijk mensen bereikt worden. Wij hopen, dat we een volgend jaar tfeer een beroep op u allen mogen doen. Wat ons betreft, en hopelijk ook u, trouwe en voor 't eerst opgeko men donors, helpers en help sters, graag tot volgend jaar in de Sporthal! Namens het Rode Kruis afdeling Holten C.H. van Iperen-Esseboom automaat vanaf 11.399.- SUZUK1 EEN RAAAZEND KNAP KARRETJE Deldensestraat 7 - Goor - Tel. 2801 SUZUKI werd mijn hobby om bekende mensen te schrijven om een Zondag 7 november a.s. wordt er weer een Open-Deur samen komst gehouden in de Gerefor meerde Kerk „De Kandelaar" Spreker is dit keer de Her vormde predikant van Okken broek ds. G. Bouman. Als thema heeft hij gekozen: „An ders dan Anders". De zanggroep „Kol-le-aviv" uit Deventer zal medewerking verlenen aan deze dienst. De aanvang is 19.15 uur. Iedereen is van harte welkom. De Open-Deur groep. handtekening. Iets wat praktisch altijd wordt ingewilligd", vertelt Lodeweges. „Het leukste is na tuurlijk om zelf ter plekke een handtekening „Los te peuteren". Op de vraag wat men nu ^Is, 'bet meest dierbare in hun wo ning aangeeft, is dat voor Lo deweges een oud kerkboek (van zijn ouders) en voor Ben een oud spinnenwiel (Ned.) Voor beide dus iets van. „dicht bij huis". Eerst in „Trouw" en later in .Holtens Nieuwsblad" werd aan gekondigd, dat ds. en mevrouw Dragt-Van der Zanden op dins dag 2 november a.s. temidden van hun kinderen en kleinkinde ren hun 50-jarig huwelijksfeest hopen te vieren. Op 6 november d.o.v., zo meldt de advertentie, „is het 50 jaar geleden, dat va der in zijn eerste gemeente Ot- toland als predikant werd be vestigd". Maar als wij met de Hervormde predikant D.J. Kar- res „Een boekje open (doen) over de dominees" dan lezen we, dat de gemeente ook rekent op de aandacht, de inzet en de presentie van de predikants- vrouw, met de onuitgesproken gedachte: „Twee krachten voor één traktement". Op 2 november 1932 trouwden Jan Willem Dragt en Maria Al- bertina van der Zanden. Ds. Dragt kwam op 2 september 1904 in Ambt-Hardenberg ter wereld. De domineese werd geboren in het Brabantse Andel (Andeloo, d.w.z. het hoger gelegen bos), de eerste standplaats van haar va der Hendrik van der Zanden, gehuwd met Wilhelmina Elisa beth Wiggers. Ds. Van der Zan den werd in 1920 predikant te Wapenveld en overleed in 1938. Ds. Beldman schrijft in zijn in 1967 verschenen boekje (Gere formeerde kerk Holten 1843- 1963): „ds. Dragt, die de oorlogs jaren in ons midden doorbracht, is met sterke banden aan onze gemeente verbonden". Behalve de kinderen en kleinkinderen van het gouden bruidspaar zul len echter niet alleen gemeen teleden en andere Holtenaren, maar ook velen van elders zich op 2 november a.s. naar „De Kandelaar" begeven, ('t Waren er zeer velen J.W.j. De parochie van Dragt is gemeente- grensoverschrijdend. In zijn Hol- tense jaren steeg het aantal in woners van 44 44 tot 49 43. Hij heeft getracht de hem toever trouwde gemeente te leren ken nen en dienen. Blijkens Luthers uitleg van de- Bergrede (zie dr. W. Aalders in het orgaan van de „Kring van vrienden van Kohlbrugge" d.d. 27 januari 1979) zijn het drie dingen, welke bij een goed pre diker behoren: 1. dat hij flink optreedt: 2. dat hij zijn mond opendoet en iets heeft te zeg gen; 3. dat hij ook tijdig weet op te houden. Aalders schrijft ook over „de grote verrijking, die de intrede van de predi kantsvrouw in het gemeentele ven heeft betekend. Alleen daarom is er al reden om Lu ther altijd dankbaar te blijven. W. OTTEN HILVERSUM Vrijdag 5 november 20.00 uur: Ledenvergadering IJs club „Rowinkel" in clubge- bouwfzie adv.j. Zaterdag ,6 november 19.30 uur: Festival Kring Lo- chem Kon. Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfaregezel schappen in sporthal 't Mossink (zie ber.). Zondag 7 november 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in ban dancing „Boode" te Bathmei? (zie adv.). Maandag 8 november 19.30 uur. Ruilavond Holtens^ Postzegelclub in rest. „Vosman"; .19.45 uur: Bijeenkomst afd. Esj pelo Ned. Bond v. Plattelands! vróuwen in Trefpunt.Spr. mr; G.. Heisterman, kand.notaris_ te" Markelo. Onderwerp: .„Het er! frecht". Dinsdag 9 .november 14.30 uur: Bijeenkomst Bejaarf densociëteit .Holten" in gebpuv) „Irene". Woensdag 10 november; 20.00 uur: Rayon vergadetiü^ Chr, Plattelandsvrouwen, in., ge-\ bóuw Het Anker" te Wierden.'. Spr. dichter-doininëe. Jaap Zijl-.; stra uit Vorden. Onderwerp: „De kracht van het gebed". Donderdag, 11 november 20.00 uur: Ledenvergadering „De' Fienpreuvers" incafé „Kalfster-- man". 22.15 uur: Verplaatsing Hofbatf. van „Tonnie en Betsie" naar „Boer Biet". - 20.00 uur: Ledenvergadering afdi Holten CDA in „De Kandelaar".* Spr. Gedeputeerde Van Roekel.-'- Onderwerp: „Financieel Econo misch beleid in deze tijd". Zaterdag 13 november 20.30 uur: Afscheid van Pjins Jan de Vierde en installatie „vani de nieuwe prins van Keunedarp in zaal „Vosman". Dinsdag 16 november 20.00 uur: Maandelijkse bijeen?; komst Ned. Bond van Platte! landsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Als welkomstgeschenk aan de eerste bewoners van nog enkele te koop staande appartementen. In hartje Holten. Wij bieden u deze meevaller graag aan omdat verhuizen nu eenmaal een dure zaak is. Als u toch van plan bent om een huis te kopen en u hebt genoeg aan 1 of 2 slaapkamers, dan is dit wellicht een geschikte kans. De appartementen hebben verder een grote woonkamer, een open keuken en een badkamer. Dus ideaal voor een klein gezin. Prijzen vanaf 96.700,-- vrij op naam. Bovendien kunt u rekenen op een vorstelijke premie. Interesse in goed en gezellig wonen? Kom dan vrijblijvend een kijkje nemen. U kunt ons altijd bellen voor een afspraak. Dekkers Vast Goed Makelaars Enschedesestraat 68, 7551 EP Hengelo, tel.: 074-915700. of bij: Makelaarskantoor Vincent Dorpsstraat 33. 7451 BS Holten, tel.05483-1964 b.g.g. 1888 of bij: Makelaarskantoor H. J. Robers. Raalterweg 15, 7451 KZ Holten, tel.:05483-1649. Arts W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging M.H. Honig- van 't Spijker. Fliermatenweg 13. tel. 05731- 4 45 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat, tel. 14 36. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 urn en tevens afhalen en terug brengen van magazijnartike len. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dins dag van de maand. Tandarts R. Brouwer, Boomkamp 10a, Rijssen, tel. 05480-1 31 94. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts W.C.W. Wamelink, Hout weg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. Ziekenvervoer Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts, tel. .35 53. Open Bejaardenwerk Tafeltje Dekjë Inlichtingen tel.' i2ül Of 15 17. Zuigelingencorisultatie Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw" Stichting Kruisgebouw, Gaardenstraat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Maatschappelijk werk Gaardenstraat 29, spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. Gem. energiebedrijf Storing electriciteit en gas* voorziening, tel. 1814. Politie Tel. 26 55 en 13 52. Na 18.00 uur bellen: 05200-712 34. Brandweer Telefoon: 0011 (dag en nacht). 4 NOVEMBER 1982 H0LTENS NIEUWSBLAD -PAG. 3

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3