Radiouitzending vanuit Haarschool Noltens nieuwsblad 1 Werkgelegenheid slechterijen op de tocht? Koffieconcert met Zutp- hens Barok Ensemble KRINGFESTIVAL METH.M.V. FIENPREUVERS CONTRACTEREN DE KffINKS HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND EERSTE DAG ENVELOPPEN Zon in de schoorsteen "Schoot met de bijbel" hield ouderavond Bezuinigingen keuringskosten Verkoop Oranje-kalender 1983 Pro Juventute Dinsdag in de namiddag zaten 230 kinderen van de Haarschool startklaar om het programma „De tien om kindershow", een wekelijks Trosprogramma op maandagmiddag Hilversum I luister bij te zetten. Na een ge degen maar korte repetitie kon rond de klok van vier officieel gestart worden. Martin Brosius zong in zijn openingslied met de kinderen teksten die toepasselijk waren voor het komende tien jarig jubileum van de Haar school op 2 november 1983. Pre cies een jaar eerder, maar toch al in het tiende jaar wordt deze radiouitzending gezien als zijnde de eerste aktiviteit rondom het jubileum. Tweede programmaonderdeel Advertentie-adviseu r W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, N ijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur. Bijeenkomst [Hervormde Vrouwengroep In een bijeenkomst van de Her vormde Vrouwengroep werd met het gedicht „Adieu", van Nel Benschop, voorgelezen door me vrouw v.d. Voet, mevrouw Vo- Igely herdacht die elf jaar lang voorzitster is geweest van deze groep. Uit Oude beraming werd lied 223 vers 1, 2 en 3 gezongen. „Als ik hem maar kenne" Na de pauze werd de avond verzorgd door Bloemsierkunst „Matfo" die met verse bloemen toonde hoe men zelf bloemstukjes kan schikken. Iedereen werd aan het werk gezet en men ging 's avonds met een eigengemaakt werkstukje naar huis. De avond werd besloten met een dankge bed. was Raddraaien waar binnen 20 seconden zoveel mogelijk woor den in dit geval over omroep bedacht moesten worden. Maar liefst 23 woorden waren het re sultaat, hetgeen 230 punten op leverde. De hoogste score in het land tot nu toe. Hoogste aantal punten lag op 180. Met deze goede puntenscore maakt de Haarschool dan ook kans op een finale uitzending in de weete Geboren: Gerritjen Maria Jo hanna dv J. Stukker en G. Broeze; Jeroen zv J.A. Bergboer en B. Smedinga; Karin dv H. Pasop en M.J. Kettelarij. Overleden: G. Haarman- Schoneveld, oud 90 jaar. Gehuwd: J. Kruger, oud 26 jaar, Ommen en R. Ruiter, oud 25 jaar, Holten. van 13 juni, die gehouden zal worden in de Studio in Hilver sum. Gast van deze week was Jan Lins, fotograaf lay-outman die uitleg gaf over het zelf maken van boeken. Hij kreeg van Mar cel en Richard een zelf geschre ven en geïllustreerd boek aan geboden. Het tweetal staat op de Haarschool bekend als zijnde boekmakers bij uitstek. Begin van het schooljaar was er een tekenwedstrijd uitgezet on der de leerlingen om met het oog op het komende jubileum een vignet te ontwerpen. Jan Lips jureerde tijdens de ra diouitzending deze tekeningen en de drie beste werden door hem in het zonnetje gezet. Win naar werd Gerben Tom Broers, tweede was Berry Kamperman en derde werd Bianca v.d. Vel de. Peter Blanker was van de partij om twee liedjes te zingen, waar onder natuurlijk zijn bekende ,,'t Is moeilijk bescheiden te blij ven". Tussentijds werden met Martin Brosius allerlei liedjes gezongen en spelletjes gedaan en dit maakte voor de kinderen en onderwijzendpersoneel deze opnamemiddag tot een fantasti sche evenement. De uitzending is aanstaande maandag 8 no vember 's middags om half vijf Hilversum I. Dinsdag 16 november start weer de verkoop van Kinder zegels en kaarten. Op het Postkantoor zijn dan de eer ste dag enveloppen te koop voor 30 cent. Dinsdag 9 november is er 's middags in gebouw „Irene" weer op de gebruikelijke tijd van half drie Bejaardensociëteit. Kapper Wander Drent was het middelpunt tijdens een kapper savond waarbij het uitwisselen van ideeën centraal stond. Plaats dus Holten, maar kap pers uit de hele regio, maar ook In het Holtens Nieuwsblad van 21 oktober werd een artikel geplaatst over de Zonnebloemaktie „Zon in de schoorsteen" waarbij men (via de Zonnebloem in Nüverdal) een Sint Nicolaaspakje kon maken voor een zieke, gehandicapte of hulp behoevende bejaarde. In aanvulling op dit be richtje willen wij u graag enkele Hol tense adres sen doorgeven waar u zich als gever kunt aan melden; (vóór 15 november) Familie Gerritsen, Verzet- straat 35, tel. 1280, Familie Kemper, Waarden- borchstraat 34, tel. 1738, de familie Ehren, Bor- keldsweg 13, tel. 2243 en de familie Welting, tel. 3137. Bij voorbaat hartelijk dank. Het bestuur afdeling Holten U ontvangteer! fraaie/jfjf Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. als u een Gebruik deze Adres: voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar. uit het noorden van het land. De heer Kruizinga uit Utrecht, trainer van de technische club Midden Nederland besprak met de groep (25) de nieuwste mode lijn voor de komende winter. De modellen worden steeds kor ter, extremer en met meer kleur. Vooral de jeugd tussen de 14 en 25 zal hiermee,volgens Wander Drent lekker uit de voeten kun nen. Dergelijke avonden worden gesponsord door de firma „Gal mare", waarvan Drent de al leenverkoop he?ft in Holten. De woensdagavond (27 okt.) in 1 de hal van de school „De Scha kel" gehouden jaarvergadering werd door de president mevr. Blok met een korte meditatie n.a.v. het gelezen bijbelgedeelte Psalm 8 geopend. Als nieuwe leden van de oudercommissie werden benoemd mevr. R. Vcltkamp-Lievestro en de heer J.H. Markvoort en werd afscheid genomen van mevr. Beldman- Wegstapel en de heer Overmeen. Beide werd, voor het vele werk voor de school gedaan, in een leuk gedicht door mevr. Blok dank gebracht. Het hoofd der school de heer H.Ch. Vogely hield een toespraak waarin hij van de ouders vroeg vooral aandacht te besteden aan de kwaliteit van het onderwijs, bij te blijven en mee te leven in de veranderingen die er gaande zijn in de gehele Nederlandse on derwijswereld. Hierna was er ge legenheid om vragen te stellen waarna in „5 minuten praatjes" de volgende onderwerpen aan de orde kwamen: 1. Medezeggenschap 2. Hand- vaardigheidslessen. 3. Nieuwe geschiedenismethode. 4. Combi natieklassen voor- en nadeel. 5. Bezig zijn met kinderen thuis. 6. Contact ouders-school. Over deze onderwerpen werd in groe pen gediscussieerd waarbij er een goed contact was tussen de ouders. De ouderavond werd na het zingen van Lied 473: 1, 2 en 3 door de heer Kolkman met dankgebed beëindigd. Zaterdag 6 november wordt in Sporthal ,,'t Mossink" door H.M.V. een Kringfestival georganiseerd. Het begint om half acht en de toegang is gratis. Deze accommodatie is niet optimaal en om de muziek toch goed tot haar recht te doen komen is het wenselijk dat men gaat zorgdragen voor een „goed gevulde" Sporthal! Deel nemende muziekkorpsen zijn; Kunstmin uit Gorssel, Juliana uit Almen, Excelsior uit Wamsveld, Apollo uit Laren en natuurlijk het eigen H.M.V. Het zal gaan om een gevarieerd programma met onder meer twee werken die men op 13-11 in Dinxperlo ten gehore gaat brengen. Door een aantal van de aangesloten muziekverenigingen van de Kring Lochem worden jaarlijks konserten gegeven zoals komende zaterdag gaat gebeuren. Verder organiseert de Kring Lochem marswedstrijden. De evenementen worden meestal niet gejureerd en alle orkesten treden belangeloos op. Het hoofdbestuur van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij is hevig gepikeerd over flinke bezuinigingen op keuringskosten bij het slachten. Binnen enkele jaren zal de bijdrage van de overheid in deze kosten geheel verdwijnen. Dat scheelt de schatkist enkele tientallen miljoenen guldens. „Maar", waarschuwde de heer H.J. Slijkhuis uit Holten in de vergadering van het OX.M.-bestuur, „dit is bezuinigen met de ogen dicht". Volgens het dagelijks bestuurslid van de Overijsselse landbouwor ganisatie zal het wegvallen van de overheidsbijdrage gevolgen hebben voor de werkgelegenheid in de slachterijen. Hij verwacht te, dat vele banen in deze sektor verloren gaan. Het wordt name lijk straks voor met name de varkenshouders een stuk aantrekke lijker om hun dieren in het buitenland te laten slachten. Daar gebeurt het goedkoper dan in Nederland. Zeker, wanneer de var kenshouders zelf de keuringskosten moeten dragen. Het personeel in de slachterijen zal daarom naar het oordeel van de heer Slijk huis het gelag betalen van de bezuinigingen op de keuringskosten. Zondag 14 november treedt het Zutphens Barok Ensemble op voor bezoekers van het koffiekoncertin de Scholengemeenschap. Het ljk[ I JTp^ ensemble bestaat uit 12 leden en staat onder leiding van Rudy /f jÊ1}\ De musici spelen op authentieke instrumenten in de destijds ge- 0Ê IHet koncert van 14 november a.s. staat in het teken van de En- gaMJgelse Barok met.o.a. komposities van Henry Purcel, William Wil- ÖiÜk v- jfcjy liams en John Dowland. ®§ilav Toegangsprijs inkl. een kopje koffie f7.50. Kinderen t/m 14 jaar, C.J.P.- en 65 pl. kaarthouders f2.50. Gratis kindercrèche. Kaarten en abonnementen voor zes koncerten (waarvan 1 gratis) z^n in voorverko°P te verkrijgen bij de V.V.V., ,,'t Paalhuus" en de Aanvang: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). 1 Einde: ongeveer 13.00 uur. Momenteel is het zo, dat de varkenshouders al meer dan de helft van die kosten voor hun rekening nemen. De overheid betaalt de rest. Die keurings- bijdragen vormen een aanzienlijk deel van de slachtkosten. Dat kan zelfs oplopen tot tweederde van deze kosten, die totaal zo'n twintig gulden per varken be dragen. Voor de gemiddelde varkenshouder gaat dan ook de bezuinigingsmaatregel van het ministerie al gauw enkele dui zenden guldens per jaar kosten. De heer Slijkhuis wees er op, dat het Rijk nog niet zo lang geleden juist had besloten om de bijdrage aan de keuringskos ten stapje voor stapje te verho gen. Uiteindelijk zouden boer en overheid ieder de helft moeten gaan betalen. Door deze werk wijze wilde het ministerie een halt toeroepen aan de steeds toenemende uitvoer van levende varkens, die dan in het buiten land werden geslacht. In de vleessektor werd over die le vende export steen en been ge klaagd. Het was mede oorzaak van de moeilijkheden, waarin veel slachterijen verzeild raak ten. De verhoging van de rijks bijdrage voor de keuringskosten zorgde er in het afgelopen jaar voor, dat die levende uitvoer te rugliep. Door de zaak van de keuringskosten hu weer terug te draaien vfeest het O.L.M.- bestuur, dat er snel weer veel meer levende varkens de grens overgaan. „Zo exporteer je als overheid tegelijkertijd werkgele genheid. En dat in deze tijd. Daar kan ik met de pet niet bij", verzuchtte huis. de heer Sfijk- O.L.M.-voorzitter D.J. Jonkhans voegde er nog aan toe, dat Ne derland binnen de Europese Gemeenschap het enige land is, waar boer en overheid ieder een deel van de keuringskosten dra gen. In het buitenland betaalt de overheid al die kosten. De Fienpreuvers openen het nieuwe seizoen weer met dë Elfde van de Elfde. Hoogtepun ten op zaterdag 13 november in zaal Vosman, zijn vanzelfspre kend de „afgang" van Prins Jan Ehren van de Borkeld en de Bekendmaking van zijn opvolger rond elf uur. Veel succes bij voorbaat zullen ook hebben de populaire zanggroep de Kwinks uit Arnhem. Zij zullen met hün optreden voor in de avond' er zeker voor zorgen dat het een erg gezellige avond zal worden. De muzikale medewerking o.m. van het Salland Combo, oefent U thuis vast nog even het Sal land lied. Ten bate van het werk voor jeugd en gezin geeft Pro Juventute jaarlijks de Oranje Kalender uit. Een kalender met veel kleurenfo to's van de Koninklijke familie, waarvan een aantal erg exclusief. De opbrengst komt ten goede aan de jeugd en om deze goed te kunnen helpen is inzet nodig maar ook goede voorzieningen en deskundige mensen. De overheid betaalt lang niet alles en vandaar dat hulp in de vorm van verkoop van deze OraAje Kalenders hard nodig is. In Holteh zijn de Pro Juventute Kalenders weer te koop bij me vrouw D.D. van Rappard-Buitenhuis, Jeurlinksweg 1, telefoon 36 61. HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 30,35 per jaar. Losse nummers 60 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad Donderdag 4 november 1982 - 34e jaargang - nr. 44 Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel 05720-2786 Red.adres Smidsbelt 37 tel 05483-38 03 Red.medewerker J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1