Jeroen Vincent wint Paule-Cup 0 Provinciale kampioenschappen Ponyruiters BADMINTON BOEKT SUCCESSEN Goede score atletiek Poloclub Twenhaarsveld speelde goed spel amma Holten' T.T.V. HOLTEN Schietwedstrijden badmintonclnb-holten UITSLAG SCHIETWEDSTRIJDEN DE EENDRACHT HOLTENS NIEUWSBLAD Eén van de 25 hindemissen was het spectaculaire waterbassin. Hier op de foto Erik Vincent in Erik Vincent heel dicht bij titel. Ruim 80 jongelui uit Overijssel die zich op het ter rein van de Bergruiters op de Borkeld op zaterdag 9 oktober klasseerden voor deelname aan de „Provin ciale Veelzijdigheidskampioenschappen pony's Over ijssel" hebben zaterdag 23 oktober op hetzelfde ter rein onder ideale weersomstandigheden en goede be langstelling in een samengestelde wedstrijd en zeer sportieve maar felle strijd geleverd om de titels en 'een zo klein mogelijk aantal z.g.n. min-punten om deel te mogen nemen aan de landelijke kampioen schappen die op zaterdag 6 november op het terrein van „De Oosterhofruiters" in Rijssen worden gehou den. „De samengestelde bestond uit de onderdelen dressuur, sprin gen, wegparcours (plm. 31/2 km), en een cross-country van plm. 3 km. met maar liefst 25 hindemissen met o.a. een wa terbassin. De equipe van „De Bergruitertjes" bestond uit Be- succes maar z'n voorsprong be droeg slechts 3 1/2 min. punten, heel klein. Erik Vincent die met „Mark" een zeer sterk kam pioenschap reed werd tweede en mag deelnemen aan de wed strijden in Rijssen. De uitslag: mdien Paalman, Zwennie Vin- 1 en Kampioen Rudie Stolmeijer cent, Marie Elise Dollekamp, Herman Lodeweges, Eric Vin cent en Arnold ter Maat, Rudie Stolmeijer van de „Hertruiters" uit Hellendoom die de titel moest verdediging deed dit met met „Kim Society" 65.5 minp.; 2. e.e. Erik Vincent met „Mark" 69 minp.; 2. e.e. Laurie Veldhuis met „Hairos" Wierden 69 minp.; 2. e.e. Gerard Schuttert met „Blits Light" Ommen 69 minp.; 5. Jeanet Buyert met „Tschai" Kampen 80 minp.; 6. Herman Ardesch met „Rocco" Lemeler- veld" 83.2 minp.; 7. Nicolo Kale met „Brouwny" Kampen 83.6 minp.; 8. Gea Twellaar met „Rosamunde" Diepenveen 86.2 minp.; 9. Wim Kloosterman met „Niwan" Kampen 88.8 minp.; 10. Martin v.d. Linde met „Fernan do" Rijssen 89.4 minp. Deze tien combinaties mogen in Rijssen deelnemen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland waar ook de volgende 5 equipes zullen starten. Utislag Equipes: 1. „Deltaruiters" Kampen 284.4 minp.; 2. Ponyclub „Diepen veen" 347.8 minp.; 3. Ponyclub „V.V.V." Rouveen 358 minp.; 4. „Eschruiters I" Wierden 368 minp.; 5. „Eschruiters 3" Wier- den 371.4 minp.. Op het door de Bergruiters zeer goed georgani seerde evenement was als afge vaardigde van de Kon. Ned. Fe deratie aanwezig de heer F. Harmsen. De presidente van de organiserende vereniging mevr. P. Wansink-Timmer sprak een woord van drank tot allen die aan het welslagen hun mede werking verleenden Na een moeizame start in de 2e klasse, tegen SWIFT een 5-5 ge lijkspel, en tegen De Toekomst 6-4 nederlaag, bungelde Holten I onderaan. Maar tegen medebun- gelaar De Brug/apeldoorn werd dan toch de eerste winst be haald, want na een 5-1 voor sprong kwam de tegenstander nog terug tot 5-3, maar doordat Jan van Heun, hoewel nog niet in grootse vorm, het bevrijdende 6e punt binnen haalde, werd het uiteindelijk een 7-3 overwinning. Ook HJZ/apeldoom hing onder aan de ranglijst, dus was het zaak om ook hier van tè win nen. Nadat Fred Hulleman, hij gaat steeds beter spelen, de score had geopend en de tegen stander d.m.v. winst op Jan van Heun weer op gelijke voet kwam, werd de stand vrij ge makkelijk uitgebouwd tot een 5-1 voorsprong en mede door het nog ongeslagen dubbelspel van Holtense zijde werd tens lotte een 7-3 overwinning be haald. Door deze winst staat het eerste op een 2e plaats, een po sitie waarvan vooraf alleen maar gedfoomd kon worden. ook het 2e team kende een on fortuinlijke start door verlies tegen BATMAN/bmmmen (4-6) en WSV/wamsveld (2-8), maar tegen De Veluwe/apeldoom kwam dan toch de verwachtte ommekeer door een gelijkspel te behalen (5-5), waarna een klin kende 9-1 winst op Gasinsti- tuut/apeldoom werd behaald waardoor thans een midden- mootpositie wordt ingenomen: Het derde team voldoet geheel aan de gestelde verwachtingen want zij gaan ongeslagen aan kop in de 5e klasse. In de eerste ontmoeting tegen de Toe- komst/lochem werd dankzij een sterk spelende Gerard Overvelde een moeizame maar verdiende 6-4 overwinning behaald. De daarop volgende wedstrijd tegen SWIFT/deventer werd zonder moeite met 9-1 in winst omge- zet, waarbij alleen Henk Hend riks zich lx gewonnen moest geven. Tegen A.T.T.C./almen moest bij de stand 3-3 een spe ler van Almen de strijd staken wegens een blessure waardoor de stand vrij gemakkelijk opge voerd werd naar een 7-3 over winning. De ontmoeting tegen Don BOSCO/apeldoom leverde een zeer spannende strijd op, waarbij de openingswedstrijd van Jan Nikkels er één was van topspanning, want met 26-24 in de verlenging moest Jan zich pas gewonnen geven. Bij de stand van 5-3 in het voordeel van Holten 3 bracht de set van Henk Hendriks volop sensatie, want met 31-29 en 23-21 werd de beslissing geforceerd waarna de wedstrijd met 7-3 in winst werd omgezet. ue Kompetitiestart van het 4e stond in het teken van Luut Gouma en Gerard Beldman. Beide spelers waren het afgelo pen seizoen nog recreant maar waagde de sprong naar de kom petitie. Tegen Olst werd het een 6-4 nederlaag waarbij Gerard en Luut beide lx tot winst kwa men, terwijl Ronnie Hulleman 2 winstpartijen op zijn naam schreef. De volgende tegenstan der TRIAS/twello had geen en kel pardon met het Holtens team en de 3x winst van Ron nie had geen effect op de uit slag 7-3, maar tegen SAL- LAND/deventer werd dan toch de eerste winst behaald, waarbij alleen Gerard lx verlies liet no teren en ook het dubbelspel voor de tegenstander een over winning werd, zodat de eind stand 8-2 in het voordeel van Holten 4 tot stand kwam. Komende week ligt de kompeti tie stil, maar wel neemt er één team deel aan de afdelings BE KERKOMPETITIE. U komt toch ook eens een keertje vrijblijvend een kijkje nemen in de speelzaal van de t.t.v. Holten. De clubavonden zijn; MAANDAG en DINSDAG vanaf half acht in het Gymlo kaal van de Scholen Gemeen schap Haarstraat. Graag tot ziens. Senioren: Holten 1 - Overwete- ring 1 14.30 u.; Holten 2 is vrij; Holten 3 - Luctor 2 10.00 u.; Holten 4 - Langeveen 3 10.45 u.; Wierden 3 - Holten 5 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 6 - Haarle 4 10.00 u.; Twenthe 3 - Holten 7 11.45 u. V. 10.45 u.; PH 13 -Holten 8 11.45 u. V. 10.45 u.; Holten 9 - PH 14 9.00 u.; RV 4 - Holten 10 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 11 - RKSV 3 10.30 u.; Holten 12 - Omhoog 7 10.00 u. Junioren: Holten Al - Tukkers Al 14.30 u.; Holten A2 - MW '29 A2 14.30 u.; SWN A2 - Hol ten A3 14.30 u. 13.45 u. V.; En ter V. BI - Holten BI 12.30 u. V. 11.30 u.; Enter V. B2 - Holten B2 11.00 uu. V. 10.15 u.; Holten B3 - PH B5 12.45 u.; Enter Cl - Holten Cl 14.00 u. V. 13.00 u.; Hoiten C2 - Sp.Rijssen C2 13.00 u.; SDOL Cl. - Holten C3 13.00 u. V. 12.15 u. Pupillen: Holten Dl - O.N. Dl A. 10.00 u.; Wierden Dl - Holten D2 11.30 u. V. 10.45 u.; W.V.V. D2 - Holten D3 A. 10.00 u. V. 9.15 u.; Sp. Rijssen El - Holten El A. 10.00 u. V. 9.30 u.; Holten E2 - Markvogels El A. 10.00 u.; Markvogels F1 - Holten F1 A. 11.00 u. V. 10.30 u.; Holten F2 - Enter F3 A. 11.00 u.; Holten E3 is vrij. Na een week waarin BCH niet erg suksesvol uit de strijd kwam, bracht de afgelopen week eindelijk weer positieve resulta ten. Het eerste jeugdteam, nog steeds ongeslagen, toonde in z'n wedstrijd wederom haar kracht. Het tweede jeugdteam, na een gevoelige nederlaag, wist in haar uitwedstrijd tegen Zwolle beide winstpunten te bemachtigen. Ook de senioren deden het uit stekend uitgezonderd het eerste team, dat nog steeds zonder routinier Sytze Meinsma, een nederlaag moest inkasseren. Ook het derde team na een uitste kend begin kreeg twee keer de kous op de kop. De komende week hebben de kompetitieteams een rustweek. De teams hebben dan de gele genheid weer op krachten te komen. Competitieverslagen BCH Jeugd 1-Kwiek 2 Raalte: 7-1 Het eerste jeugdteam bleef in de wedstrijd tegen Kwiek wederom ongeslagen. Het viertal Her- manna Krikkink, invalster Jo hanna Koopman, John Jacobs en Pieter Aarsen bleken te sterk voor hun tegenstanders. Van alle partijen ging slechts het damesdubbel verloren. Een ruime overwinning met 7-1 was een feit. ZBC 3 Zwolle-BCH Jeugd 2:1-7 2: 1-7 de ruime nederlaag tegen Phoe nix Kampen nog in gedachten, trok het tweede jeugdteam naar Zwolle. Daar aangekomen in een zeer uitgebreid sportcom plex moest Eric Hanenburg als le heer aantreden. Het zag er in het begin naar uit dat deze partij verloren zou gaan echter de Holtenaar wist deze in drie games te winnen. De tweede heer Jan-Erik Jansen wist met veel moeite z'n enkelpartij te winnen. De damesenkels van Fernande Hofhuis en Ingrid Verburg werden met gemak gewonnen. Fernande had het extra gemakkelijk omdat haar tegenstandster d'r racket en zo doende haar weerstand brak. De eerste gemengddubbel werd eveneens gewonnen. De Zwolle naren wisten echter terug te slaan door de tweede gemengd dubbel te winnen. I.v.m. de tijd werden de heren- en damesdub- Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Luchtgeweer Klasse A.: 1. Dick Jansen 166 p.; 2. D.J. Nijendijk 164 p.; 3. G. Koopman 162 p.; 4. H.J. Nekkers 154 p.; 5. G.H. Paalman 147 p. Klasse B.: 1. G.J. Schuppert 169 p.; 2. G.A. Haverslag 153 p.; 3. W. Paalman 1'47 p.; 4. E.J. Grootentraast 144 p.; 5. B.J. Op laat 126 p. Klasse C.: 1. G.J. Sluiter 132 p. Klasse D.: 1. D.J. van Aefst 150 p.; 2. Bert Tromp 122 p. Luchtpistool (Open klasse): 1. H.J. Nekkers 171 p.; 2. H. Paal man 164 p. bel niet gespeeld. Zo kwam Holten zonder veel moeite aan twee punten. BCH 1-Kwiek 3 Raalte: 3-5 Met invaller Gerrit de Roos ging het eerste team van start tegen Kwiek uit Raalte. Hij had deze avond niet veel geluk en liep in z'n eerste wedstrijd al een bles sure op aan z'n enkel. Ondanks moedig spel werd dit enkelspel toch verloren. Hans Zuethoff speelde een goede wedstrijd tegen een iets sterkere tegen stander, maar kwam een paar puntjes te kort voor een over winning. Jenny Scholman deed snel iets aan de achterstand en won haar dafnesenkelpartij. Ook Dinie Wegstapel wist na drie lange games haar enkelwedstrijd in winst om te zetten. De da mesdubbel ging na drie games eveneens naar Holten. Helaas zouden de overige partijen an ders verlopen. Na de herendub- bel werden de beide gemengd- dubbels in drie games verloren. Een nederlaag met 5-3 stond vast. Phoenix 4 Kampen-B CH 2: 3-5 Het tweede team van BCH moest zaterdagochtend vroeg al aantreden tegen Phoenix Kam pen. Hans Verburg had het in de eerste herenenkel niet ge makkelijk. Na drie vermoeiende games wist hij de wedstrijd in winst om te zetten. De tweede herenenkel werd erg overtuigend gewonnen door Eddie Willemink die z'n tegenstander slechts ne gen punten toeliet. Beide dame- senkelwedstrijden verliepen min der gunstig. Zowel Rini Verburg als invalster Gea Beldman ver loren hun partij kansloos. De herendubbel werd ondanks veel tegenstand van de gastheren toch door de Holtenaren gewon nen. De voorsprong werd echter teniet gedaan doordat de da mesdubbel na drie lange games voor Holten verloren ging. De twee gemengddubbels werden wel door BCH gewonnen en Onder begeleiding van gerouti neerde coach Ab Koetsier togen Bertus Stevens, Henk Reitsema en Egbert Veneklaas naar de Hulsbeek in Oldenzaal. Zij leg den daar 7,5 kilometer af in respectievelijk 22.06 minuten, 21.56 en 21.11 minuten en wer den daarmee achtereenvolgens tiende achtste en vijfde. Winnaar werd Martti ten Kate. Volgende week: Keuntjesloop in Gaanderen over 10 kilometer. De supportersbus vertrekt vanaf de O AD. Zaterdag 24 oktober werd in het overdekte IJsselbad in Deventer door Poloclub „Twenhaarsveld" een thuiswedstrijd gespeeld tegen Swol 4 uit Zwolle. In de eerste periode kregen de Holte naren al snel een tegengoal te verwerken, maar na enige tijd volgde gelukkig de gelijkmaker in de vorm van een prachtige worp, door Anton Aarsen. In de tweede en derde periode zorgde Edwin Stegehuis steeds voor de broodnodige gelijkmaker, uiter aard onder luid gejuich. De brachten de overwinning met 3-5. SAS 5 Deventer-BCH 3: 7-1 In deze uitwedstrijd begon men tegelijkertijd met de herenenkel spelen. Theo Aarsen en invaller Tonnie ten Broeke moesten hun partijen gewonnen geven. Ook de damesenkels werden ondanks het goede tegenspel van Ria Groeneveld en Jet de Beus ver loren. Het eerste gemengddubbel ging in drie games verloren en bracht de Holtenaren op een 5-0 achterstand. Het tweede ge mengddubbel werd overtuigend gewonnen door BCH. Hierbij zou het echter blijven. De dames- en herendubbels gingen verloren en gaven de Deventenaren een 7-1 overwinning. Phoenix 5 Kampen-BCH 3: 7-1 In de fraaie sporthal Cellesbroek in Kampen leverde BCH 3, waarschijnlijk wegens de zeer vroege vertrektijd, een weinig verheffende prestatie. De Kam penaren traden aan met een sterk team, de Holtenaren sloe gen alles buiten de lijnen, zodat de gasten van BCH na niet al te lange tijd en toch wel wat leuke partijen weer buiten ston den met een 7-1 nederlaag ach ter de kiezen. Heino 2-BCH 5: 4-4 -Het ïhjfde team lijkt weer op de goede weg, gezien het resultaat tegen Heino. Met de prima spe lende invalster Gea Beldman in het team werd een zwaarbe vochten gelijkspel behaald. De herenenkelspelen van Bert Postma en Theo Nieuwveld werden in winst omgezet. De dames Genie Oolbekkink «n Gea Beldman moesten nh hevjg verzet de punten aan hun tegenstandsters laten. Dé eerrte gemengddubbel werd verloren terwijl de tweede in winst werd omgezet. De resterende dubbel spelen moesten" de beslissing brengen. De dames moesten na drie games de punten afstaan, maar de heren trokken eveneens in drie games de winst naar zich toe. Hierdoor kwam de ein duitslag van 4-4 op het bord. Dat het een spannende strijd was blijkt wel uit het aantal wedstrijden dat in drie games beslist moest worden, nl. zes van de acht gespeelde wedstrij den. BCH 4-En Blok 4 Ommen 7-1 Ondanks de nodige weerstand van de gasten uit Ommen, ge zien de vier wedstrijden die in drie games eindigden, was de overwinning van het vierde team verdiend. Eef Weijman moest in z'n enkelspel in drie games het onderspit delven, naar later zou blijken het enige puntje voor En Blok. Harry Dul wist door goed spel het tweede enkelspel in winst om te zetten. Beide dames, Tiny v.d. Run straat en Ans Jacobs, konden na gelijke strijd hun enkelspel winnen. Het eerste gemengd dubbel werd door de Holtenaren vrij gemakkelijk gewonnen. Het tweede echter werd met veel moeite in drie games in winst omgezet. De overwinning was een feit. Beide dames- en heren dubbelspelen werden na uitste kend spel van beide partijen door BCH in drie games gewon nen, en brachten de eindstand op 7-1. Luchtgeweer klasse A: 1. Dick Jansen 165 p.; 2. H.J. Nekkers 151 p.; 3. G.H. Paalman 144 p. Klasse B: 1. E.J. Grootentraast 157 p. (3x10); 2. W. Paalman 157 p. (2x10); 3. G. Schuppert 156 p.; 4. G.A. Haverslag 155 p.; 5. B.J. Oplaat 146 p. In klasse C werd niet geschoten. Klasse D: 1. G.J. van Aefst 146 p; 2. H. Vincent 128 p.; 3. Bert Tromop 118 p.; 4. A. Pekkeriet 113 p. Luchtpistool: open klasse: 1. H.J. Nekkers 167 p.; 2. H. Paalman 162 p.; 3. Ab Bieleman 149 p. Onder ideale weersomstandigheden, zoals we de laatste jaren ge wend zijn, organiseerde de jeugdcommissie van de SV Holten de sportdag met als inzet de „Frits Paule Cup". Er was een nieuwe beker beschikbaar gesteld door Frits Paule, aangezien Marcel Wansink vorig jaar definitief in het bezit was gekomen van de andere. Hij had hem namelijk driemaal achtereen gewonnen. Marcel verdedigde de toppositie met veel inzet, maar hij kwam net iets te kort bij Jeroen Vincent. Vanaf één uur kon men vorige week woensdag inschrijven en om half twee kon men starten met 101 deelnemers. Vergeleken met vorig jaar was dat er één minder. Iedereen probeerde de hoogste score te bereiken hefr geen niet voor een ieder was weggelegd. Er werd gestreden op de volgende onderdelen: sprint, doelschieten, kikkersprong, duur- loop en passen door poortjes. De onderdelen werden in vlot tempo afgewerkt. Terwijl de re kenkamer op volle toeren draai de, speelde een team bestaande uit deelnemers aan de sportdag tegen een team bestaande uit jeugdleiders en trainers. In een spannende partij voetbal over won de jeugd met 3-2. Een gedi- ciplineerd spelend jeugdelftal liet de ieuedleiders wel even zien wat voetballen was. Het jeugdleiders team met bekende namen als: Bonte Paard, Lens, Eertjes, Meester, Bets van de Kluppel, Melkwinkel werd het spoor bijster. De jeugd nam een verdiende voorsprong door doel punten van Erik Paalman van F1 2 maal en Erik Meuleman van D2. De leiders scoorden tegen door Eertjes en Meester. Een fantastische wedstrijd waar van het talrijke publiek genoot. Om vier uur kon Henk Beldman de prijzen uitreiken. Hij dankte Frits Paule, de weergoden, can- tinepersoneel, geluidstechnici jeugdleiders die tot het welsla: gen van de middag hadden bij gedragen. Alle deelnemers kre gen een vaantje aangeboden als herinnering aan deze dag. De uitslagen van de leeftijdsgroepen waren als volgt: 7-8 jaar: 1. Geert Soer; 2. Erik Veneklaas; 3. Mark Nijland 9-10 jaar: 1. Mark Meijerman; 2. Harald Hovenkamp; 3. Mark van de Pluym 11-12 jaar: 1. Marcel Wansink; 2. Barry Broekmaat; 3. Arend Koetsier 13-14 jaar: 1. Jeroen Vincent; 2. Erik Broekmaat; 3. Arno Stuk- ker 15 jaar en ouder: 1. Jan Wan sink; 2. Hans Kieftenbelt; 3. Jan Herman ten Velde. Monique van der Molen kreeg als beste dame een vaantje aan geboden. Frits Paule maakte hierna bekend wie er voor een jaar in het bezit kwam van de wisselbeker. Het bleek wel een verrassing te zijn dat deze in het bezit kwam van Jeroen Vin cent. De jeugdcommissie kan toch terug zien op een zeef ge slaagd sportdag. Frits Paule met de kampioenen. De grootste beker was voor Je roen Vincent. z.woüenaren kregen even een voorsprong, maar het was op nieuw Edwin Stegehuis die de stand op 4-4 wist te krijgen. Toch zag Swol nog kans om een vijfde doelpunt te maken, het laatste mede dankzij de goede keepersprestatie's van Eric Be- kkemens. De volgende wedstrijd wordt gespeeld tegen de Steur uit Kampen en wel op zaterdag 6 november. Vertrek vanaf de Dorpsschool om 18.00. Aanvang speeltijd 19.40 uur. Supporters zijn weer van harte welkom. 28 OKTOBER 1982 -

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7