I - HfiiiÜO hoek gemeente holten A gemeente holten a despeelboom Resultaten Blauw Wit MBTOMBTT Resultaten sv Holten VAN DE MAAT SPEELGOED TC HOLTEN IN RUIMER JASJE amm£ 39.95 59.95 12.95 19.95 PUPILLEN Volkstuinen in De Haar PUPILLEN Chr. Plattelandsvrouwen SET 25 BLAUW WIT LAAT PUNTEN AAN VESOS WSmMM w ra sar ,HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 OKTOBER 1982 - PAG. 5 Alleen bij de Speel boom wintel herkenbaar aan dit embleem. FISCHERPR1CE LESSENAAR 3-8 jaar TENTHUISJE ook thuis je eigen plekje SLAPPE POP gekleed in gekleurd ribcord VOETBALSPEL MET VEERTJES KAPHOOFD EN MAKE-UP voor SMIDSBELT 7, HOLTEN TEL. 05483-15 38 In een vrij matig duel heeft Blauw Wit afgelopen zaterdag middag de overwinning aan het Hellendoornse VESOS moeten laten. Voor de derde keer in de lopende competitie werd met de oneven goal verloren. Door deze nederlaag is de Holtense ploeg de aansluiting met de kopgorep (voorlopig?) kwijt geraakt. Blauw Wit begon in Hellendoom met een enigszins gewijzigd team. In de achterhoede was de geschorste Ten Wolthuis vervan gen door Jan Verveda, die na een wat aarzelend begin allengs beter ging functioneren als laat ste man, maar zijn voorganger nog niet kon doen vergeten. In het eerste kwartier was Blauw Wit een ietsje beter dan de gas theren en bijna namen de Hol tenaren na 5 minuten de 'leiding toen een knappe aanval over links besloten werd met een prima voorzet van Jan Harbers naar het hoofd van Johan Stam, maar de VESOS-goalie redde knap. Na deze waarschuwing kwam VESOSO steeds beter in hun spel en veroverde een vel- doverwicht. De Blauw Wit de fensie moest steeds meer terug en had in de 16e minuut alle geluk dat, na een solo van een VESOS-speler door het centrum, het wegdraaiende schot net voorlangs ging. In de 20e mi nuut verspeelde de teruggeko men Harbers, in zijn eigen straf schopgebied lichtzinnig de bal, maar de VESOS-aanvaller schrok zo van deze kans dat hij, volkomen vrij, de bal hoog over schoot. De gasten bleven in het verdere verloop van de le helft een overwicht behouden, daarbij profiterend van het feit dat de Blauw Wit achterhoede, door de omzetting, nog niet optimaal op elkaar was ingespeeld. Dit resulteerde in de 40e minuut opnieuw in een levensgrote kans, maar weer zagen de VESOS-voorwaartsen geen kans doelman Van Dijk te verslaan. In de tweede helft was aan Hol- tens zijde Harbers vervangen door Ravenhorst, waardoor André Schuppert opschoof naar het middenveld. Nauwelijks had de goed leidende arbiter van Lenthe het beginsignaal voor de 2e helft gegeven of opnieuw ont snapte Blauw Wit aan een ach terstand. Pruntel speelde te zacht terug, maar van Dijk redde in 2e instantie. Toch bleek dit slechts uitstel van executie want in de 60e minuut was ook de uitstekend op dreef zijnde Blauw Wit doelman kans loos toen, na een bijzonder knappe solo over de linkerkant, de bal werd voorgetrokken en van dichtbij hard en zuiver aerd ingeschoten (1-0). Ook na dit doelpunt bleef VE SOS de betere ploeg en gaf de boomlange defensie slechts weinig kansen weg. Dit veran derde eerst in het laatste kwar tier. Blauw Wit zette aan voor een alles of niets slotoffensief. Vruggink was in de plaats van de leeggespeelde Ros gekomen en libero Verveda moest het middenveld versterken. Plotse ling bleken de Hellendoomers kwetsbaar. In de 81 minuut kreeg Henk Bolink de kans van de dag, maar hij schoot huizen hoog over en naast. Blauw Wit bleef nu de gastheren onder druk houden, die zelfs nauwe lijks kans zagen tot uitvallen. Maar nu liet het geluk de gas ten in de steek. In de 84e mi nuut trof Jan Verveda uit een afgeslagen corner de lat boven de VESOS-doelman. Pal daarop schampte een vrije trap van Hulleman de kruising en (drie keer is scheepsrecht) tenslotte wist ook/ Evert Vruggink in de 88e minuut niet beter te doen dan de lat te treffen. Wankelend haalde VESOS de, in totaliteit gezien, toch wel verdiende zege binnen, aangezien de Blauw Witters lange tijd veel te steriel hadden geepeeld om op meer aanspraak te mogen maken. Blauw Wit-Boswinkel Komende zaterdag ontmoet Blauw Wit '66 op Meermans kamp het Enschedese Boswin kel. De Enschedeërs zijn tradi tioneel een van de zwakkere ploegen in de afdeling, maar even traditioneel altijd een moeilijke tegenstander voor de Holtenaren. Gezien de laatste resultaten is elke overschatting van de eigen kracht uit de "bo ze. Met agressief spel en volle dige inzet zal de thuisclub moe ten trachten de overwinning in eigen huis te houden. Wij hopen dat vele supporters met ons nieuwsgierig zullen zijn hoe Blauw Wit dit zal aanpakken en de ploeg door hun hoorbare aanwezigheid moreel zullen steunen. De aanvang is, als ge bruikelijk, om half drie. Tegen P.H. waren de vooruit zichten bepaald niet hoopvol en dat was gezien de positie op de standenlijst 11 punten uit 6 we- detrijden en 40 doelpunten en Blauw Wit 0 punten uit 6 wed- volleybalver. holten Mintonette 1 (heren) Holyoke 1-2 Er zijn nog 2 punten te spelen. Om het veld heen is het een heksenketel! De stand is 13-13. Wie zal-de eerste zijn die de 15 minuten bereikt? 50.000 Gulden ligt op de winnaars te wachten. Tennis is er niet bij! En dan gebeurt het! De coach grijpt in! Oke, Hien moest om 18.00 op het station in Holten zijn! Oké, Jan moest snel naar een feest in Gouda. Oké, Albrecht werd op gewacht in Nyverdal. Oké, oké, oké. We hadden haast, goed. Maar 50.000 gulden is ook nooit weg natuurlijk. Dus de coach greep in. Hij wis selt de ene speler voor de ande re. Helaas de verkeerde. Tumult bij de tegenpartij, tumult op de tribune. De scheidsrechter wordt onder druk gezet en doet wat hy moet doen. Hij geeft een punt aan Holyoke, voor ver keerd wisselen. Juichkreten vul len de zaal, Mintonette is aan geslagen. Gert komt, ziet en laat de bal voorbij gaan. In, in en nog eens in! De set verloren, de poet naar Enter. De lol naar Holten. De teams naar de dou ches* Gelukkig ging het alle maal niet zo. Al twee sets had Mintonette, sterk spelend, Ho lyoke alle hoeken van de zaal laten zien. Met 10-2 achter en dan nog de eerste set winnen met 11-15. Dat was pas karak ter. De tweede set werd er met dit team gesold. Met 6-15 werd de stand op 0-2 gebracht. En dan de derde set: het ging niet helemaal zoals de bovenstaande passage doet vermoeden. Minto nette werkte niet mee. Boven dien winnen wy nooit geld met spelen, maar moeten =wij zelfs geld afstaan dat Albrecht in zijn portemonnee stopt. Waarvoor, dat weet niemand. Het schijnt een gewoonte te zijn. We speel den slecht en kwamen met 13-5 achter. Toen gebeurde het met de coach. En ook de rest is waar. Maar het gebruikelijke setverlies kwam op naam van het hele team. Daar moet toch wat aan te doen zijn. Misschien volgende wedstrijd. Wij spelen de voorwedstrijd bij Dames 1. Vrijdagavond om 20.00 uur in de Sporthal te Holten. Tot dan! Jams. Wedstrijdprogramma thuiswed strijden 29-10. 19.00 Jongens C - Dynamo; 19.00 Meisjes Cl - Zwaluwen 1; 19.00 Meisjes C3 - Rac 1; 20.00 Meisjes Al - Vosta 2; 20.00 heren 1 - Zwaluwen 3 21.15 Dames 1 - Sp. Wilhelmina; 21.15 Heren 4 - Medusa 3. Uitwedstrijd 29-10: 19.00 Medusa Meisjes BI Vroomshoop, De Stobbe; 19.00 Medusa 2 - Meis jes A2 Vroomshoop, De Stobbe; 20.00 Zwaluwen 6 - Dames 4 Almelo Rembr.hal; 20.00 Setash 3 - Heren 2 Almelo, Rembr.hal; 20.15 SWN 1 - Dames 2 Nyver dal, Noetsele. Uitwedstrijd 30-10: 13.00 WA 2 Dames 3 Albergen, De Danne; 13.00 Krekkers 4 - Meisjes B2 Maria-Parochie Sportz. De Haambrink; 14.30 Rac 2 - Meis jes C2 Almelo sportz. Windmo lenbroek; 15.30 Rivo 3 - Heren 3 Rijssen, De Reggehal. Liefhebbers van tuinieren hoe ven in Holten voorlopig niet bang te zijn dat daar geen ruimte voor is. Door het niet doorgaan van de uitbreidings plannen van het, onlangs door de fa. Müller en Zn. opgekochte, transportbedrijf Oolbekkink kan er aan de Aaltinksweg naar har telust in de eigen groetebehoefte worden voorzien. Naast de 39 aanvragers die dat in het afge lopen jaar al deden kunnen nieuwe belangstellenden terecht. Het gaat hier om perceeltjes van 8x15 meten waarvoor de huiupijjo *.5 giuuen -per jaar be draagt. B en W van Holten gaat ervan uit dat iedere aanvraag kan worden gehonoreerd. Wel is het zo dat het tijdelijke verhuur betreft aangezien de mogelijk heid van vestiging van nieuwe industrie moet worden opegela- ten. Tuinierders die vanaf de Deven- terweg hun perceeltje willen be zichtigen zullen voorlopig nog geduld moeten hebben. De werkzaamheden aan de spoor wegtunnel in de Aaltinksweg zullen nog enige weken in be slag nemen. Ter plaatse moet het wegdek worden verlaagd om het voor vrachtverkeer mogelijk te maken het industrieterrein De Haar langs deze weg te be reiken. Wie er voorrang heeft bij het viaduct zal door borden worden aangegeven. strijden en 34 goals tegen mak kelijk te verklaren. Met een flink aantal supporters langs de lijn ging de thuisclub met 2 spitsen en Bert als 4de midden velder meteen in de aanval en kreeg zomaar een kans op de openingstreffer. PH had blijk baar zijn voetbalkwaliteiten thuis gelaten want Uilko kreeg weinig te doen terwijl de PH- goale enkele safes moest ver richten om schade te voorko men. Nadat een penalty door Uilko bekwaam was gestopt kwam Blauw Wit vlak voor rust op voorsprong door een magne- fieke treffer van Dick A. Na de rust eenzelfde speeleeeld een hard vechtend Blauw Wit en een arrogant spelend PH dat na een kwartier toch langszij kwam met een hard schot van zeker 40 meter (1-1) Wie gedacht had dat de thuisclub na deze treffer in elkaar zou klappen kreeg on gelijk want na enkele minuten zorgde alweer Dick A. met een onhoudbaar schot uit een voor zet van Jan S. voor 2-1. PH drong hierna flink aan maar Blauw Wit wist met totaal inzet van alle spelers de beide puntjes thuis te houden. Ze haalden al lemaal een voldoende met een extra plusje voor Gerwin die als aanvoerder z'n ploeg inspireerde tot daden, op het middenveld steeds aanspeelbaar was en de veel grtoere en zwaardere PH- ers technisch de baas was. Uitslagen: Holten 1 - E.H.V. 4 - Holten 3 - Holten vet. Zevenaar 1-4 Holten 2 3-1 Goor 3 0-2 - Almelo B 8-0 èn teclmiek van de tegenpartij verslagen. Heren 3 spelend op het bladerrijke Sportdal (in deze krant fanatiek omgedoopt tot Sporthal) was er al niet veel be ter aan toe. Wedstrijdflitsen Afgelopen weekend betraderi al leen de heren-senioren de di verse velden. Uit speelde Heren 2. Hoewel deze 'strijd werd verlo ren is vermeldenswaard, dat het eerste doelpunt dit seizoen een feit is geworden. Heren, doorzet- ten! Op Vletgoor speelden ach tereenvolgens de Veteranen en Heren 1. De eerstgenoemden keerden meer dan triomfantelijk terug van een monsterzege van 8 (acht) doelpunten vóór en niets tegen. Heren 1 had beslist minder aanleiding tot juichen en werd door jeugdig enthousiasme Wedstrijdprogramma: Zaterdag 30 oktober: Almelo Al - Meisjes 1, aanvang 14.00 uur, vertrek 13.15 uur van het veld, vervoer fam. den Heyer/v. Loenen. Almelo B2 - Meisjes B, aanvang 14.00 uur, vertrek 12.15 uur van het veld, vervoer fam. Pool/Hartkamp. Meisjes Cl - Lochem Cl, aan vang 11.30 uur Vletgoor, schr. E. Bus/R. v. Couwelaar. Meisjes C2 - Avanti Cl aan vang 12.00 uur, schr. P. Hane- winkel/M. Hanewinkel. Blauw Wit El - De Zweef E2 holten D3 - Excelsior D4 Na enkele minuten gelyk op gaande voetbal kwamen de „Blauw-Witte duveltjes" uit het bekende doosje en toen het eer ste goaltje was gemaakt ging het van een leien (voetbal) dakje en briak de rust aan met een 3-0 voorsprong. Door de jongens in de rust nog wat op te „peppen" ging het ook in de 2de helft prima en werd een royale 5-0 zege behaald. Remon schoot drie keer raak en Hans stuurde de doelman van „De Zweef' 2 keer naar het net. De hele ploeg heeft zonder meer goed gespeeld en heeft als men zo blijft door gaan zeker een goede kans om kampioen te worden. Door slordigheden in de achter hoede ging deze wedstrijd vol komen onverdiend verloren. De eindstand werd 0-2. De doelpun ten werden in de tweede helft gescoord, beide door eigen inzet. Holten F1 - Blauw Wit F1 In een prima gespeelde wed strijd is de plaatselijke derby in de zgn. „brilstand" (0-0) geëin digd. Beide partyen wogen tegen elkaar op. In de allerlaatste mi nuut zag de scheidsrechter een handbal over het hoofd waar door Blauw Wit gelukkig weg kwam. De gelijke stand was ge zien het spelbeeld juist. Als alles naar plan verloopt iè de Tennisclub Holten met in gang van het nieuwe seizoen, volgend voorjaar, uit de accom modatieproblemen. Nadat het gemeentebestuur van Holten eerder dit jaar een bedrag van 43 duizend gulden beschikbaar stelde voor de uitbreiding van de kleedruimte is nu ook de bouwvergunning verleend voor de aanpassing van het kantine gedeelte aan de snelle leden groei van deze vereniging. Tot nu toe moest de TC Holten zich behelpen met een accommodatie die in 1972 voor de toen star tende 150 tennisliefhebbers ruimschoots voldoende was, maar nu duidelijk tekort schiet. Wat betreft het aantal banen was er al ingespeeld op het toe nemende ledental. Voor de ruim 500 leden die zich nu op 5 ba nen uitleven moest echter ook de kleed- en kantine- accommodatie worden aange past. Temeer daar de TC Holten ook met verschillende teams in de competitie ging spelen. De verbouwing zal in eigen beheer worden uitgevoerd waardoor de kosten voor de vereniging, die zelf moet opdraaien voor de kosten van het commerciële ge deelte (kantine), relatief laag blijven. y Op haar bijeenkomst van 21 oktober j.l. had de Christelijke Platte landsvrouwen Bond, de heer Jos Lötters uit Beek (Bergh) te gast. De heer Lötters hield een lezing over Edelstenen, via een honder dtal dia's liet hij alles over edelstenen en het bewerken ervan zien. Ook was er gelegenheid een verzameling ruwe en geslepen stenen te bekijken, waarbij de dames in de gelegenheid gesteld werden ruwe en geslepen sieraden te kopen. De presidente mevr. Groen dankte de heer Lötters voor zijn interessantelezing en het beant woorden van enkele vragen en sloot hiema de goed bezochte bij eenkomst met een dankgebed. Erwin Sluter was een van de weinigen die een voldoende be haalde. Jongens, volgendë week meer inzet tonen. Holten E3 - Hulzense Boys El. In een prima gespeelde wed strijd -tegen koploper Hulzense Boys moesten onze jongens toch nog met een 1-5 nederlaag ge noegen nemen. De eerste helft was Holten sterker, doch kon het overwicht niet in doelpunten omzetten, en kwam door een „lob" over gast-keeper Herbert met 0-1 achter. De tweede helft ging gelijk op, maar het scoren liet men aan Hulzense Boys over. Alleen Sebastiaan scoorde lx voor Holten met èen prachtig afstandschot. Jongens blijf met dezelfde inzet spelen, dan ko men de punten heus wel. Verplaatsing gemeenschappelijke vuilnisbegraafplaats te Markelo Ingaande 15 november a.s. zal de thans in gebruik zijnde vuilnisbe graafplaats gelegen ten noorden van de autosnelweg A1 (E8) zijn gesloten. Gelijktijdig zal de „oude" vuilnisbegraafplaats ten zuiden van de A1/E8 weer worden opengesteld. Een en ander zal ter plaatse middels borden zo duidelijk mogelijk worden aangegeven. De openingstijden blijven onveranderd. Holten, 28 oktober 1982. Burgemeester en wethouders van Holten, Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 2 november a.s. en wel des avonds van 19.30 uur-20.30 uur in het gemeentehuis.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5