gemeente holten Drukte bij opening tentoonstelling Kees Bos/Osborne Medewerkers Military vieren feest SLECHTE RESULTATEN BIJ FABRIEKSAARDAPPELEN énergie raakt op!! Twee extra glasbakken Inmates Helen Schneider Isley Brothers Who HOLTENS NIEUWSBLAD PREMIE INBOEDEL VERZEKERING HOGER? lefenterrein MAC-crossers wet verhuizen KIMIPT1P PAG. 5 Vrijdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur was het in het Mu seum Bos dierenwereld op de kunstafdeling een drukte van belang. Veel genodigden, waar onder verschillende directie's van VW kantoren uit de regio, kunstkritici en kunstminnende mensen waren aanwezig toen Ir. E. Reinders, voormalig opper houtvester en Jagermeester van H.M. de Koningin de herfstex- positie van Kees Bos en James Osborne opende. Hij ging met zijn openingswoorden even te rug naar de oprichting en de ontwikkeling van het museum en sprak zijn waardering uit over de enorme vlucht die het museum door de jaren heen heeft gemaakt. Van Kees Bos kreeg hij een schilderijtje met daarop afgebeeld enkele korn- hoenders aangeboden. Direct het weekend na de opening was er al veel belangstelling voor deze expositie die duurt tot 1 november en dagelijks open is tussen 9.00-18.00 uur. 's Zondags vanaf 12.00 uur. De in Nederland werkende brandverzekeraars stre ven ernaar, met ingang van 1 januari a.s. wijziging ite brengen in de premies en voorwaarden voor in boedelverzekeringen, De slechte resultaten in deze tak van het verzekeringsbedrijf dwingen de verzeke raars daartoe. Tijdens een op donderdag 7 ok tober in Bunnik gehouden ver- •gadëring van brandverzekeraars, onder auspiciën van de Contact j Commissie Brandverzekering, is overeenstemming bereikt over een aantal te nemen maatrege len. Over deze maatregelen zal op korte termijn worden gespro ken met het Ministerie van Iconomische Zaken. Aangezien et name de sterk toegenomen iefstallen uit woningen en au to's de resultaten van de brand- verzekeraags in ongunstige zin hebben beïnvloed, zullen de maatregelen van de brandverze keraars vooral betrekking heb ben op dit onderdeel van de verzekering. De voorgenomen maatregelen houden voornamelijk het vol- 1. de vergoeding van schade als gevolg van diefstal van goederen uit auto's na inbraak, zal wor den beperkt tot f500.-. 2. de dekking van lijfsieraden tegen diefstal uit woningen zal worden beperkt tot f5.000.-. De mogelijkheid zal worden geopend om tegen een hogere premie een aanvullende verzeke ring tegen diefstal van sieraden uit woningen te sluiten. Beide maatregelen zijn onvol doende, om de resultaten van de inboedelverzekeringen uit de rode cijfers te halen. Brandver zekeraars zyn daarom van me ning, dat het algemene premini- veau van deze soort verzekerin gen zal moeten worden ver hoogd. Ook over deze verhoging zal met het Ministerie van Eco nomische Zaken op korte ter mijn overleg worden gepleegd. Zaterdagavond 16 oktober a.s. heeft de Organisatie van MILI TARY HOLTEN een feestavond georganiseerd voor iedereen, die op welke wijze dan ook mede werking heeft verleend tot het welslagen van MILITARY HOL TEN 1982. De muzikale omlijs ting zal worden verzorgd door de formatie „Sweet Light" uit Holten, terwijl ook een aantal conferanciers o.a. Gait uut Gorssel" van zich zullen laten horen. Het feest begint om 20.00 uur in Rest. „De Wielen" Hol- terberg. en w van Holten is op zoek laar een nieuw oefenterrein voor |e crossende leden van MAC De .polterberg. op net ogenblik :unnen de motorcrossers nog terecht op een terrein aan de Larenseweg, maar ingevolge af spraken met de Milieugroep Holten zal dat per 1 april 1983 moeten worden ontruimd. In een gesprek tussen de MAC en we thouder Rustebiel van Sportza ken zijn intussen enkele sugges ties doorgenomen die nog op hun haalbaarheid zullen moeten worden getoetst. In alle gevallen gaat het om stukken grond die ofwel aan de A-l, of aan de S-14 liggen. irdappeltelers in het noorden en het oosten van het land boeken |it jaar bedroevend slechte resultaten. Gemiddeld zullen de akker bouwers zo'n twintig procent minder fabrieksaardappelen oogsten jan verleden jaar. In hun portemonnee zullen ze deze zeer magere jogst zeker merken. De tegenvallende opbrengsten zijn vooral te bijten aan de hete, droge zomer van dit jaar. Deze gegevens wer en maandag 4 oktober bekend gemaakt in de vergadering van iet hoofdbestuiur van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij. ■Riet alleen de akkerbouwers zijn de dupe van de slechte oogst. Dok het aardappelmeelconcem Avebe leidt hierdoor een fikse jtrop. Het bedrijf, dat de laatste jaren met enorme problemen te mpen had, rekende voor dit jaar op zo'n 500.000 tot aan zetmeel, tor de geringe aardappeloogst zal dat ongeveer 100.000 ton min- Jer zijn. Binnenkort zal er in de ge meente Holten op vijf plaatsen glasafval kunnen worden gede poneerd. Naast de mogelijkheid die op het terrein van Gemeen tewerken wordt geboden en de sinds enkele maanden geplaatste containers bij de supermarkten van Wansink en Dikkers zullen ook in de kom van Dijkerhoek en op het bungalowpark Twen- haarsveld glasbakken worden geplaatst. Dit op verzoek van de bedrijfsleiding van Twenhaars- veld en de buurtvereniging in Dijkerhoek. De gemeente Holten zal hiertoe een overeenkomst aangaan met het bedrijf dat deze glascontainers verhuurt en voor het verzamelen daarvan zorgt. Het gaat hier om het nieuwste geluidsarme type glas bak die ook bij Wansink en Dikkers staan. Tot nu toe is het gemeentebestuur tevreden over de opbrengst van de eerste twee bakken. r n Nederland is op dit moment aande de brede maatschappe- jke discussie energiebeleid, laar aanleiding daarvan organi- eert de Cie. VT van de NHK te lolten op maandag 18 oktober maandag 25 oktober twee vonden over het thema 'De nergie raakt op'. Het zijn itformatie- en gespreksavonden, pen voor alle belangstellenden van alle leeftijden. Aanvang 20.30 uur in gebouw Irene. Wie bovendien belangstelling heeft voor een gratis rondleiding in het Energiemuseum te Arnhem op zaterdagmiddag 23 oktober, die neme contact op met ds. H.J. Ekker, tel. 2548 (vertrek om 13.00 uur vanaf Irene, met eigen vervoer). Direkt klaar foto's kun je al tijdens de vakantie in je logboek plakken. Dan is 't vakantie-album klaar als je thuiskomt! Door burgemeester en wethouders op 5 oktober 19B2 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer A. Boode voor het vergroten van de garage bij de woning Hoffestraat 40; aan de heer T.F.A. Hase voor de bouw van een berging bij de woning Waardenborchstraat 40; aan de heer G. Meilink voor het veranderen van een jongveestal bij de woning Vijfhuizenweg 5; aan de heer G. Mekenkamp voor het bouwen van een berging bij de woning Pasopsweg 7; aan de heer H. Nijenhuis voor het vergroten van de woning Vonderschottenweg 14; aan de heer J.W. Noteboóm voor het vergroten van een ligboxenstal bij het perceel Beumersteeg 1 U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele moaeliikherien tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. Tot 1976 speelden Peter Gunn/guitar-vocals, Tony Oliver/gui tar en Ben Donelly/bass in de groep the Cannibals waarna ze samen met Bill Hurley/vocals de formatie the Inmates op richtten. Van kannibaal naar bajesklant is een logische ont wikkeling en de nieuwe groepsnaam past dan ook uitstekend. Het viertal bouwt een repertoire op van erkende rhythm blues klassiekers en treedt daarmee met groot succes op. Hun debuutsingle „Dirty water" (in '66 een grote hit van the Standells) wordt in Engeland goed ontvangen en vrij snel daarop volgt de eerste langspeler „First offence". Deze elpee werd gedurende juli/augustus '79 opgenomen en geproduceerd door Vic Maile terwijl op vier nummers de blazers van the Rumour meespeelden. Het blijkt een swingende mix van eigen composities en uitstekende covers van o.a. „Mr. Unreliable", „The walk" en „Jeanie, Jeanie, Jeanie". Hierna wordt Jim Russell de vaste drummer van the Inmates en hy is dan ook te horen op de 2e langspeler „Shot in the dark". Opnieuw met Vic Maile als producer hebben de heren wederom een stevig stukje werk afgeleverd met behalve nieuwe uitvoeringen van „So much in love", „Feelin' good" en „Some kinda won derful" ook weer sterke composities van ene P. Staines (is Peter Gunn?). Na lange tijd niets van zich te hebben laten horen is er nu met „Heatwave in Alaska" een nieuw album van the Inmates, nu met Stuart Colman als producer. In de beste tradities van the Blasters, Fabulous Thunderbirds, dr. Feelgood en de vorige elpees van henzelf hebben the Inmates wederom de Amerikaanse r «Sc b als voorbeeld genomen. Het resultaat is een plaat die hier en daar aan de beginperiode van de Stones doet denken waarbij de blazers van the Ru mour voor een fraai en vol soul-geluid zorgen; luister en hui ver vooral bij „Broken hearted". Naast deze topper zyn ook „Something about you" (met een gastoptreden van Junior Walker), „Remember, I've been good to you", „Three little sisters", „Unhappy boy" en „Send some of your loving" echte juweeltjes voor het gehoor. Een aanrader voor liefhebbers van r b en swingende muziek in het algemeen; mogen de Inma tes nog regelmatig in een studio opgesloten worden. The Inmaies/heatwave in Alaska WEA K 58448 Via de uitstekende, door Bruce Springsteen geïnspireerde el pee „Crazy lady" en de vorig jaar verschenen hardrock plaat „With the Kick" veroverde Helen Schneider zich in Duitsland een plaats als superster. Alleen van deze laatste plaat wer den er in de Bondsrepubliek al zo'n kleine half miljoen ver kocht, daarnaast kreeg ze een onderscheiding als „Künstler des Jahres". Buiten Duitsland wil het met haar carrière echter niet zo vlotten; iets waar haar nieuwe album „Exposed" weinig ver andering in zal brengen. Aangestoken door de synthesizer koorts heeft Helen toetsenist Thomas Trask een prominente rol toebedacht, tevens is ze zelf op de declameertoer a la Patti Smith in plaats gebruik te maken van haar uitstekende vocale kwaliteiten. Daarbij zyn ook de composities, die Helen overigens allemaal zelf leverde, niet bepaald denderend: „Hot summer nites", „Fight and never lose" en „The pro" zijn niet onaardig maar de overige 7 songs zijn vergeekme-welletjes. Al met al een plaat die op geen enkele wijze weet te overtuigen; jammer, want Helen kan (of kon?) beslist beter. Helen Schneider/exposed WEA K 58480 Ze blijven onvermoeibaar bezig die heren Isley Brothers, want met „The real deal" is er weer een nieuwe elpee van het zestal; verzamelaars meegerekend is dit hun 25-ste. En opnieuw is het een uitstekende plaat waarop ze uiterst funky in de weer zijn en niet worden gehinderd door enig gebrek aan motivatie. Iets wat op zich al een prestatie is voor een groep die sinds 1959 elpees maakt en vanaf die tyd continue in dezelfde sa menstelling opereert, daarbij vanaf '72 aangevuld met nog 3 (familie)leden. Hoewel ze op „The real deal" weer voortbordu ren op de styl die ze sinds „3 pl. 3" ('73) hanteren, klinken de Isleys ook nu weer als nieuw. Met „The real deal", „Stone cold lover" en vooral „It's alright with me" en de schitterende ballad „All in my lover's eyes" levert het sextet weer enige schitterende composities terwijl de arrangementen als vanouds perfect klinken. Deze jubileum-elpee van the Isley Brothers is wederom een voltreffer, op naar de volgende vijfentwintig. Isley Brothers/the REAL DEAL Epic 85790 Nog zo'n groep die al een paar jaartjes meeloopt is the Who, tot aan '79 in de samenstelling Pete Townshend, John Ent- wistle, Roger Daltrey en Keith Moon. Na de dood van Keith Moon en diens vervanging door Kenny Jones heeft de band met „It's hard" de tweede lp in nieuwe samenstelling ge maakt. Ongeveer tegelijkertijd begon de groep aan een wereldtoemee die de afsluiting betekent van haar bestaan als live-formatie, in de toekomst zullen er van the Who alleen nog maar platen verschijnen. Op „It's hard" beginnen ze ouderwets: .Athene" (ook op single) en „It's your turn" rocken er vrolijk op los. Daarna wordt het echter wat minder interessant; alleen „Dan gerous", „I've known no war" en „Cry if you want" bereiken nog een redelijk niveau. Waarschijnlijk doet de groep er wel goed aan alleen nog maar platen te gaan maken, daar kunnen ze zich dan tenminste beter op concentreren. Henk Oldenhof the Who/it's hard Polydor 2311 180 1HB WHO

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5