schaken Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Resulta te n s.v. Holten Resultaten Blauw Wit Chr. ont spanningsclub brengt „Lawine" Ledenraadvergadering S.V. Holten SENIOREN HOLTENS NIEUWSBLAD Holten komt net te kort Resultaten badmintonclub Holten badmintonclnb-holten PUPILLEN sp KNIPTIP Programma Blauw Wit 7 OKTOBER 1982 -PAG. 9 j „Klootgeschoten" werd er afge- j lopen zondag onder veel belang- j stelling op een afgesloten traject op de Holterberg. SALLANDTOURNOOI Afgelopen zaterdag namen zes Holtense schakers in Raalte deel aan het Sallandtournooi. Toen de kruitdampen waren opgetrokken bleek dat Dalfsen en Holten elk 111 IQ punt ge scoord hadden. Het versterkte Dalfsen werd terecht tournooi- winnaar omdat zij Holten nipt met 31/C-21/C versloegen. Einduitslag 1. Dalfsen 111/C pnt.; 2. Holten 111/Q pnt.; 3. Ommen 8 pnt.; 4. Raalte 8 pnt.; 5, Nijverdal 71/C pnt.; 6. Bath- men 71/0 Pnt* Wedstrijden van Holten: Dalfsen-Holten 31/0-31/0; Raalte-Holten 2-4; Nijverdal- Holten 1-5. De persoonlijke Holtense resul taten: Joep Middelink 3 pnt.; Erik Gervedink 2 pnt.; Ton 'v. Oyen 2 pnt.; Dinant v. Beek 2 pnt.; Henri t. Brinke 11/0 Pn*M Dik v.d. Knaap 1 pnt. SCHOOLSCHAAK Het schoolschaken van de Hol tense Lagere scholen is ook weer van start. De Haarschool had als eerste school maar liefst 60 leerlingen opgegeven voor het pionnen diploma o.l.v. de heren J. Roele en J. v. Calcar. De an dere scholen volgen nog. Na de successen van de eerste weken de derde ronde van de competitie minder gemakkelijk te verlopen. Slechts het eerste jeugdteam wist de eer hoog te houden door ongeslagen te blij ven. Ter afwisseling werd voor de jongere jeugdgroep een Die rendag toernooi georganiseerd. De jeugd werd in vier groepen verdeeld. Deze vier groepen, verkleed in kostuums van een dier moesten met elkaar de strijd aanbinden. Toen alle wed strijden waren gespeeld bleek de eindstand te zijn: 1. Pinquins, 2. Konijnen, 3. Katten en 4. de Olifanten. Alle deelnemers kre gen van de voorzitter Hans Ver burg een zak met dierenvoer uitgereikt als prijs voor de be reikte resultaten. Competitieverslagen BCH Jeugd 1-Lettele 1:5-3 Wederom een succesje voor het eerste jeugdteam. De eerste her enenkel werd gemakkelijk door John Jacobs" gewonnen. De da- mesdubbel volgde, doch Chris Gemaat en Hermanna Krikkink moesten de wedstrijd verloren geven. De tweede herenenkel werd door Pieter Aarsen even eens met gemak gewonnen. De beide gemengddubbels werden door de Holtenaren gewonnen, en brachten BCH op voor sprong. De gasten uit Lettele wisten de achterstand terug te brengen door de damesenkel spelen te winnen. Bij de heren- dubbel viel uiteindelijk de be slissing. Deze overwinning bracht wederom de winstpunten naar BCH met 5-3. COMPETITIE WED- TWEEDE STRIJD Maandagavond 11 oktober ont vangen de Holtenaren het su persterke Hengelose H.S.C. Deze tegenstander was vorig jaar kampioen van de promotieklas se. Teamleider Joep Middelink zal met zijn tiental proberen in Holten de huid zo duur mogelijk te verkopen en hoopt dat hij ook zijn, nu nog zieke basisspe ler, Dik v.d. Knaap kan inzet ten. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. Belangstel lenden zijn welkom op de Meermanskamp, aanvang 8 uur. BCH 1-Netwerk 1:4-4 De Holtense heren zouden het deze avond zwaar te verdurén krijgen. Hans Zuethoff en inval ler Hans Verburg moesten de eer aan hun tegenstanders laten in de herenenkels. De dames Jenny Scholman en Diny Weg- stapel hadden meer geluk en wisten met veel inzet de enkel spelen en damesdubbel in winst om te zetten. Bij de gemengd dubbels werden de winstpunten verdeeld. De herendubbel ging helaas voor de Holtenaren verlo ren en bracht de eindstand op 4-4. Trefzeker 6-BCH 5:5-3 Trefzeker uit Dalfsen had de jo ker ingezet in de vorm van een 17-jarige talentvolle jongeman die bij de districts-jeugd traint. Door zijn toedoen keek Holten binnen de kortst mogelijke tijd tegen een achterstand van 4-1 aan. Alleen de damesdubbel werd na een spannende strijd door Jetty Dorresteijn en Diny v.d. Vreede gewonnen. Reijer Dorresteijn beleefde een histo risch hoogtepunt in zijn badmin- tonloopbaan door de herenenkel te winnen. Bert Postma moest in zyn en kelspel de eer aan zijn tegen stander laten. De punten werden bij de damesenkelspelen ver deeld en brachten de eindstand op 5-3. Diepenveen 1-BCH 1:7-1 Het eerste team van BCH het ondanks veel tegenspel toch de eerste nederlaag moeten incasse ren. Hans Zuethoff moest in z'n enkelspel in drie games het on derspit delven. Tonny ter Broe- ke, invaller voor de zieke Sytze Meinsma, toonde in de tweede herenenkel zijn kracht, en won verdiend in twee games. De dames, Jenny Scholman en Diny Wegstapel moesten de eer aan hun tegenstandsters laten. De dames van Diepenveen zouden deze wedstrijd te sterk blijken. Beide gemengddubbel spelen gingen in twee games verloren. De herendubbel bleek ook voor de Holtenaren te sterk en ging verloren. Tot slot moesten de dames in de damesdubbel, on danks de drie games, ook deze wedstrijd gewonnen geven. Een nederlaag met 7-1 was een feit. Wedstrijdprogramma Voorwaarts Al-Holten Al In een aantrekkelijke wedstrijd is er Holten Al er niet in ge slaagd om koploper Voorwaarts een nederlaag toe te brengen. Gezien de kansen die ons Al heeft gehad had de uitslag an dersom moeten zijn. Helaas werden deze kansen niet benut. Zaterdag wacht de moeilijke uitwedstrijd tegen MVV '29. Heracles A2-Holten A2 Holten A2 is er niet in geslaagd de reserves van Heracles met een nederlaag te verrassen. Het wedstrijdpeil was niet van hoog gehalte. De inzet en de precisie van de week tevoren was helaas niet aanwezig. A2 kreeg een 2-0 I nederlaag te slikken. Jongens speel met meer overleg dan kan de tegenstander van zaterdag PH overmeesterd worden. Holten A5-De Zweef A2 Holten A3 is zijn ongeslagen re cord kwijt. In de thuiswedstrijd tegen De Zweef was men niet opgewassen tegen het technisch toch beter spelende tegenstan der. Holten wist steeds de ach terstand weg te werken zelfs vlak voor het eind, maar een onoplettendheid in de achter hoede werd de jongens fataal. Het werd een nipt verlies, maar het was niet nodig geweest. Jongens volgende keer beter. Holten Bl-Enter BI De nummers laatst en voor laatst op de ranglijst stonden afgelopen zaterdag tegenover el kaar. BI dat nog geen punt ver zameld had startte furieus. Er kwamen kansen aan weerszijden waarvan voor rust Enter twee maal scoorde en Holten een maal. Na rust pakte Holten de zaak weer fanatiek aan want er moest iets gebeuren. Dit lukte ook want de gelijkmaker kwam op het scorebord. Enter had daarop een antwoord en Holten moest weer tegen een achter stand aankijken. De wissels die de leiding in het veld bleek een goede te zijn. Er kwam meer snelheid in de ploeg en daar profiteerde Holten duidelijk van. Eerst was het Rob die scoorde Competitieprogramma: vrijdag 8/10 Trefzeker 4-BCH 2 te Dalf sen; Wijhe 2-BCH 4 te Wijhe. Zaterdag 9/10 Phoenix-BCH Jeugd te Kampen. Zondag 10/10 BCH Jeugd-Wijhe te Holten, gymlokaal Vrijheids laan. Aanvang 13.00 uur. Maandag 11/10 En Bolk 3-BCH 1 te Ommen; BCH 5-ABS 3 Bathmen te Holten, sporthal aanvang 20.00 uur. Dinsdag 12/10 SAS 5-BCH 3 te Deventer. Woensdag 13/10 BCH 2-ZBC 5 Zwolle te Holten, sporthal aan vang 19.30 uur. Donderdag 14/10 ZBC 7-BCH 4 te Zwolle. Maandagavond (4 oktober) vond in het ontmoetingscentrum Meermanskamp een drukbezochte ledenraadsvergadering van de S.V. Holten plaats met als belangrijkste onderwerpen de verenigingsfinanciën, de bestuurssamenstelling, het huishoude lijk reglement en de benoeming van commissies. Het verslag van de vereniging over het jaar 1981/1982, dat met een voor delig saldo werd afgesloten, werd door de kascommissie in orde bevonden en na enige discussie onder dankzegging aan de penningmeester, de heer F. ter Hoeven, door de vergader ing vastgesteld. De begroting van de vereniging over het jaar 1982/1983 werd onder dit punt eveneens ter discussie gesteld en, voorzien van enige kritische kanttekeningen, goedgekeurd. In de bestuurssamenstelling vond een wijziging plaats aange zien de secretaresse, mevrouw W. Klein Velderman, haar func tie wegens persoonlijke omstandigheden tussentijds ter be schikking stelde. In haar plaats werd de heer J. Luesink tot secretaris benoemd. Vervolgens werd het concept huishoudelijk reglement ter dis cussie gesteld en na aanbrengen van een aantal kleine wijzi gingen door de vergadering aangenomen. Tenslotte werden nog een tweetal commissies ingesteld, een kascommissie ten behoeve van de controle van de bescheiden over het boekjaar 1982/1983, bestaande uit de heren G. Beldman, W. Reijlink en J. Plantinga, en een sponsorcommissie ten behoeve van het verkrijgen van inkomsten uit te plaatsen reclameborden langs het hoofdveld van het Meermanskamp sportcomplex. Deze laatste commissie telt een vijftal leden; als voorzitter fungeert de heer J. Nikkels. Holten 2-Rood Zwart 2 2-1. Holten had het onverwachts moeilijk tegen haar kleurgeno- ten, maar bescheiden winst was toch goed voor de 2 punten. De Tukkers 4-Holten 3 2-1 Holten bleef ook voor de vierde nederlaag gespaard. Laten we a.s. zondag tegen het eveneens laag gesitueerde Twente 2 eens ons derde met veel enthou siasme aanmoedigen. de Zweef 4-Holten 4 0-2 Het vierde bleef in haar uitwed strijd op de goede weg, met vijf punten uit 4 wedstrijden. Leider Kwintenberg weet de ploeg we kelijks op te zwepen tot grootse daden. Holten 5-Lap 5 1-3. Het blijft sukkelen met de voor hoede van het vijfde. Het pro duceren van doelpunten blijkt de grootste problemen op te le veren. Wierden 6-Holten 6 2-3. Het gepromoveerde Wierden kon Holten niet van winst afhouden. Wekelijks levert het elftal van Toontje formidabele prestaties. Holten 7-SDOL 4 2-0. De voorspelde victorie werd in deze match een feit. Met hard werken is veel te bereiken en als er dan ook nog gescoord wordt kan je terug zien op een heerlijke voetbalmorgen. Een ex tra vermelding dient het doel punt van nieuwkomer Wytzema te hebben. MW 9-Holten 8 2-0. Het is het achtste in deze wed strijd evenmin gelukt de eerste zege in de wacht te slepen. Doelpunten maken lijkt ook hier een probleem. Holten 9-RV 3 4-0. Holten raakt steeds beter inge speeld. Dat resulteerde opnieuw tot de volle buit. Een verheu gend verschijnsel. De Zweef li-Holten 10 6-1. Het tiende kwam lelijk op de koffie in Nijverdal. Een neder laag waar op na de goede pres taties van de laatste weken niet gerekend werd. Holten 11-Nijverdal 3 2-7. Holten kwam wat al te enthou siast uit de startblokken. Dat brak hun lelijk op. Al was de nederlaag wel wat geflatteerd. PH 18-Holten 12 8-0. Het dreigt op een afknapper uit te lopen met ons veteranen- elftal. De nederlagen vallen erg ruim uit, wat het plezier in dit toch zo mooie spel beïnvloedt. en kort daarop was het Gerrit die bijna vanaf de achterlijn toch twee man verschalkte en doel trof. BI wist deze voor sprong vast te houden en zo doende de eerste punten in de wacht te slepen. Holten B2-Blauw Wit B2 Holten is er niet in geslaagd om revanche te nemen op. de neder laag die zij in de oefenwedstrijd tegen Blauw Wit hadden gele den uit te wissen, al was de uit slag lager. Blauw Wit speelde over de gehele iets beter dan de Holtenaren waardoor de uitslag een terechte was. De Zweef B3-Holten B3 Holten B3 blijft vriend en vijand verrassen door nog steeds onges lagen te blijven. Ook in de uit wedstrijd bij De Zweef was de formatie van Graads en Schooien goed op dreef en be haalde een volkomen verdiende overwinning. Teamgeest is een sterk wapen in deze formatie en men zal van goede .huize moeten komen om hier verandering in te krijgen. Jongens ga zo door. Holten Cl-MW '29 Cl In een niet al te beste wedstrijd is Cl er niet in geslaagd om de eerste punten binnen te halen. Holten sprong slordig om met de kansen en MW daarintegen maakte wel gebruik van de kan sen. GFC C2-Holten C2 C2 heeft het overwinningsritme weer te pakken. Er werd eens flink uitgehaald. Slachtoffer werd GFC uit Goor. De vleugels werden goed gebruikt en de kansen koelboedig afgerond. Holten C3-Enter Vooruit C2 De grootste overwinning be haalde C3 in hun thuiswedstrijd tegen Enter Vooruit. Het was een eenzijdige wedstrijd waarbij lang niet alle kansen werden benut. Het werd uiteindelijk 8-0. Een monsterzere eaea teest mee in hun sas waren. Wie nipt. Holten is in de laatste thuis wedstrijd van het eerste deel van de er niet in geslaagd de punten in eigen huis te houden. De gasten uit Twello namen al vlot een 0-2 voorsprong. Holten speelde vooral in de eerste helft te oppervlakkig. Daardoor ont stond er weinig gevaar voor de keeper van Voorwaarts. Holten moest in de eerste helft toezien hoe Voorwaarts uitliep tot een 2-7 voorsprong, waar Holten nog een doelpunt voor rust tegen over kon stellen. In de tweede helft leek hetzelfde spelbeeld te zullen geven. Voorwaarts kwam zelfs met 5-10 voor. Met nog een kwartier te spelen kw'am Holten goed in, het door coach Jan v.d. Hoff gewenste spel. Met enkele goed uitgespeelde aanvallen kwam Holten in vlot tempo te rug. Met nog een minuut te spe len kwam Holten tot 10-11 te rug. Een break out in de laatste minuut had nog de gelijkmaker kunnen opleveren, maar smoorde in het eindsignaal van de scheidsrechter. Een leuke wedstrijd die gezien het spel beeld in de 2e helft, genoeg mo gelijkheden biedt voor de op 17. oktober startende zaalcompeti tie. Doelpunten voor Holten: Jan de Wit 3; Francis Luessink, Nico Vorst 2; Meino van Beek, Johan Plantinga, Jan Victor Dorlas 1. De dames senioren speelden thuis tegen Actief een goede wedstrijd! Met een regelmatig score verloop liep Holten in de eerste helft uit naar een 5-1 voorsprong. Ook in de 2e helft was Holten sterker en werd de zelfde score gehaald. Een ver diende 10-2 winst. Score voor Holten: Alberta Markvoort 4; Ans Rechterschot, Annemarie Ophof 3. De dames junioren speelden uit tegen Actief. In een gelijkop- gaande wedstrijd wist Holten de 1-0 opgelopen achterstand bij rust weg te werken. (1-1) Na rust keurde de scheidsrechter een glaszuiver doelpunt van Holten af. In de allerlaatste se conden slaagde Actief er nog in om de -zeker niet verdiende - winnende treffer te maken. Van de jeugd teams kwam al leen B 2 in aktie. In een eenzij dige wedstrijd kreeg Holten weinig kans en verloor kansloos met 14-1. Met de wedstrijden van afgelo pen weekend is een einde ge komen aan het eerste deel van de veldcompetitie. Op 16/17 ok tober start de zaalcompetitie. Ter voorbereiding Spelen de A adspiranten donderdag oefen wedstrijden tegen V. en K. en de B adspiranten en junioren volgende week tegen waarschijn lijk A.B.S. STANDEN: Met de nu gespeelde wedstrijden staan de Heren senioren in de 2e klasse B. op een 4e plaats. De dames senioren van Holten staan op een 3e plaats in de 4e klasse B. De dames junioren hebben na 4 gespeelde wedstrij den een 4e plaats bereikt. De Chr. Ontspanningscluh „C.O.C." speelt op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober in het Ontmoetingscentrum van „De Kandelaar" het toneelstuk in drie bedrijven „Lawine". Even iets over de inhoud: Er gens in het Zuid-Oosten van Frankrijk wordt gebouwd aan een autotunnel dwars door de Alpen om daardoor een snellere verbinding te krijgen met het buurland Italië. De arbeid is zwaar en moeilijk en vraagt veel van het uithoudingsvermogen van de werkers. Zij zijn daar door eerder geprikkeld en con flicten komen gemakkelijker op gang. Als in deze mannenmaat schappij de vrouw haar intrede doet worden de gemoederen nog sneller verhit. De aanvang van de spel, boordevol spanning, is om precies 20.00 uur Kaarten van vanaf heden a f3.50 ver krijgbaar bij boekhandel Heu- sinkveld. (zie adv.). Resultaten pupillen S.V. Holten G.F.C.D3-Holten" D3 De resultaten van D3 worden leke wedstrijd beter. De score van 1-4 was dan ook volkomen verdiend. De doelpunten werden gescoord door Marcel Jansen en Bart Soer 3x. Op het midden veld speelde Marco Jansen een prima partij. S.V.V.N. E5-HoIten E3 De jongens van E3 hebben een onverdiende nederlaag van 3-0 geleden. Door de enorme inzet zette men de tegenstander de hele wedstrijd onder druk. Het scoren wilde echter niet lukken. Schoten van Geert en Sebas- tiaan gingen net naast en een prachtig schot van Roy ging tegen de paal. S.V.V.N. had aan drie uitvallen genoeg om 3x te scoren. Wanneer E3 met dezelfde inzet blijft kunnen overwinnin gen niet uitblijven. G.F.C.Fl-Holten F1 Ook deze vierde wedstrijd werd omgezet in een overwinning. Na een moeizame eerste helft werd met een 1-0 achterstand gerust. Na de rust werden de rollen omgedraaid, wat dan ook tot uitdrukking kwam dóór doel punten van Erik en Roelf 2x, waardoor de eindstand op 1-3 werd bepaald. Goed gedaan jon gens. Blauw Wit El - Twente E3 Evenals de vorige wedstrijden begon Blauw Wit aanvallend en dat bracht de tegenstander uit het evenwicht zodat Remco Ga- zan hen binnen een kwartier op een 1-0 achterstand zette. De 2e helft zou Blauw Wit hetzelfde spel spelen maar doordat de gasten nu ook in de aanval gin gen lukte dat niet. Met nog tien minuten te gaan bracht Remon Jager Blauw Wit op 2-0. Twente drong hierna sterk aan en kwam terug tot 2-1 toen doelman Jo han Immink de bal niet zag komen. Eindstand: 2-1. Niemand de deur uit voor een dagje genieten in de buitenlucht zonder de ca mera! Om alle leuke bele venissen vast te kunnen leggen. SW 4 - Blauw Wit 6 Deze wedstrijd verliep voor Blauw Wit in de beginfase vrij goed toen na plm. 20 minuten de gastheren een 2-0 voorsprong hadden genomen was het by Blauw Wit helemaal mis. Het samenspel was zoek, de passes onzuiver en voor SW dreigde niet het minste gevaar en ze kwamen voor rust nog op 3-0 uit een strafschop. %T Na rust met als wisselspelers Meijer en Koopman uit het vijfde (bedankt voor het lenen!) probeerde Blauw Wit de schade beperkt te houden maar de Sibculoërs lie pen uit tot 5-0. 31auw Wit speelde in de tweede ïelft sterker, wist zich meerdere guede kansen te scheppen waar van er slechts een werd benut. Eindstand: 5-1. Blauw Wit 4 - Excelsior 11 Een wedstrijd die op een heel laag pitje stond. Het was meer een gezapig spelletje op het middenveld. Beide partijen wis ten zich geen kansen te schep pen en zo brak de rust aan met de zgn. „brilstand". Na de thee kwam Tonny Haan in het veld voor de licht geblesseerde „Os je" maar in het spelbeeld ver anderde niks. Het ging allemaal op z'n „boerenfluitjes" met aan weerskanten enkele kleine kans jes op een doelpunt dat niet kwam omdat men er met de pet naar gooide. Beide teams waren tevreden met het ene puntje. Blauw Wit F1 - Hector F1 In een prima gespeelde wed strijd heeft F1 verdiend gewon nen van Hector Fl. De jongens uit Goor kwamen niet in de buurt van het Blauw Wit doel en de keeper had een makkie. Voor de rust schoot Dirk Jan twee keer raak en in de 2e helft zorgden Eelco en Coen voor de eindstand van 4-0. Met wat meer overleg had het een score met dubbele cijfers kunnen wor den. Zaterdag komt Markvogels Fl op bezoek. Om van de 7 vo geltjes te winnen zal er van meetaf met volle inzet gespeeld moeten worden. Succes jongens! SENIOREN: MW'69 I-Blauw Wit I 2.30 u. V. 13.00 u.; Blauw Wit 2-MW'69 2 14.30 u.; Blauw Wit 3-S.C. Rijs- sen 4 10.30 u.; Blauw Wit 5-Eversberg 5 12.45 u.; ASV 3-Blauw Wit 6 12.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 7-Vesos 6 12.45 u.; M.V.V. '69 3-Blauw Wit 4 10.30 u. V. 9.30 u. JUNIOREN: Blauw Wit Al-Sp. Ryssen Al 2.30 uur; Blauw Wit Bl-Vrij; Blauw Wit B2-RKSV B2 11.00 uur; De Zweef B3-Blauw Wit B3 2.30 uur 1.45 uur; Blauw Wit Cl-Haarle Cl 1.00 uur; Sp. Daarle C2-Blauw Wit C2 11.00 uur 10.00 uur. PUPILLEN: SWN D2-Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9.15 u; Blauw Wit D2- Markvogels Dl 10.00 u.; Mark vogels El-Blauw Wit El 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit Fl- Markvogels Fl 11.00 u.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9