700 Gerei vrouwen op Prov. ontmoetingsdag Dierendag op "het kompas V Medische diensten w 3 Zangavond bouwmaterialen wm f9.999; HOLTENS NIEUWSBLAD Koop zo'n appartement in centrum Holten dan krijgt u van ons r<nz7i3« AGENDA r n - J t». G. TEN HARKEL B.V. 95 ai ui mkt Ringvergadering voor iedereen die iets te bouswew of te verbouwen heeft V. 7 OKTOBER 1982 -PAG De jaarlijkse Provinciale Ont moetingsdag die dinsdag in het Geref. kerkelijk centrum „De Kandelaar" werd gehouden trok plm. 700 vrouwen leden van de afd. Overijssel van de Geref. Vrouwenbond naar Holten waar ze werden begroet door de pre sidente mevr. M.M. Luijmes-van Asperen te Nijverdal. Zij richtte zich in haar wel komstwoord in 't bijzonder tot de afgevaardigden van het ge meentebestuur de dames Ruste- biel en Stegeman, de Chr. Plat telandsvrouwenbond, de plaat selijke Herv. Vrouwengroepen het cda-Vrouwenberaad, de Ge ref. Kerkeraad, het Vrouwen- zendingsthuisfront, mevr. Rietberg-Lubbersen van de Prov. Commissie Herv. Vrou wengroep, de Geref. Jeugdcen- trale e.a. Na te zijn voorgegaan in las mevr. Luijmes het bijbelge deelte Joh. 2 vers 1-12 en hield naar aanleiding hiervan haar openingstoespraak. Bij het lezen "van de geschiedenis over de ver lamde bekruipt ons een gevoel van machtelooshied. De vier mannen komen met hun vriend naar Jezus maar door de grote mensenmenigte rond Jezus zien zij geen kans om Hem te berei ken. En wat doen deze mannen? Zeggen ze: Sorry joh, er is geen doorkomen aan, een volgende keer beter. Ze reageren heel an ders, ze zoeken een andere weg, want ze willen koste wat het kost, bij Jezus komen. Ze gaan gewoon het dak op, breken dat open en laten hun vriend naar stellen we ons als christenvrou wen op in de maatschappij. Veel werk wacht ons weer de ko mende maande. Bij alles wat we doen is het goed te bedenken, dat we niets in eigen kracht kunnen, maar met Gods hulp zal het ons gelukken zo besloot mevr. Luijmes. Moed om te leven Ds. S. Landheer van Kampen die sprak over dit onderwerp zei wanneer we elke morgen ons -i- 1 beneden zakken aan de voeten ochtenblad goed lezen en dage van Jezus. En Jezus ziende hun geloof! Voor Christus is geloof: Je er niet bij neerleggen als de zaak vast lijkt te zitten. Als het niet langs de normale weg kan, dan desnoods maar over het dak, maar bij hem komen zullen we. Bemoedigend om zo ons werk weer op te pakken, ook al lijks de journaals op de t.v. zien worden we geconfronteerd met situaties die ons benauwen. Machtsblokken van Oost en West, kernwapens etc. Na de tweede wereldoorlog altijd wel ergens oorlog, verdrukking om Christus wil. Botte verdrukking van minder- lijkt het soms bij de handen af heidsgroepen, bij groeiende eco- te breken. Moed om te leven. Moed om verder te gaan op onze groepen. Met elkaar de problemen en moeilijkheden, die we allemaal wel eens in ons ge zin of werk tegekomen bespre ken. Ons dan afvragen: Hoe automaat vanaf 11.399.— SUZUKI EEN RAAAZEND KNAP KARRETJE Deldensestraaf 7 - Goor - Tel. 2801 nomische recessie toenemende intolerantie, werkloosheid, jeugdwerkloosheid, alcohol en drugs, persoonlijk leed door ziekte en dood. Daar komt nog bij dat de kerk op haar retour lijkt. Kerk in de westelijke we reld brokkelt af en staat niet meer in het centrum van de samenleving, terwijl de proble matiek van de wereld steeds groter wordt. Steeds meer men sen verschansen zich binnen de vier muren van htm huis. De wereld is een puinhoop! Moed om te leven in een wereld waarin alles mis schijnt te lo pen. Waar moet de mens de moed vandaan halen om te le ven? Paulus zegt in Romeinen 8 vers 18 „Want ik ben er zeker van, dat het lijden van de tegenwoordigen tijd niet op weegt tegen de heerlijkheid die over ons geopenbaard zal wor den". Bent U verzekert y,o als Paulus dat bedoeld?.. Hebt U vrede met God die gezegd heeft die in mij geloofd zal leven. U zit toch niet vast in de cirkel opgaan, blinken en verzinken. Jezus Christus zegt, door de mond van Paulus, gerechtvaar digd zijn uit het geloof. We zijn op weg naar het koninkrijk van vrede en gerechtigheid dat niet op deze aarde komt. Dit te we ten geeft moed om te leven in een wereld vol ellende en onrust zo besloot ds. Landheer. Er werden n.a.v. zijn toespraak een groot aantal schriftelijk vragen gesteld waarvan om des tijds- wille alleen de belangrijkste werden beantwoord. Afscheid Aan de ontmoetingsdag, waarop afscheid werd genomen van mevr. S. Meindertsma-Jaarsma te Emmeloord (9 jaar procinciaal bestuurslid waarvan plm. 7 jaar secretaresse) werd meegewerkt door declamatrice Marga Kool te Zuidwolde (Dr.) Gerdinand Piksen, tenor, Nijverdal en Henk Luijmes, orgel, Deventer. Mevr. Meindertsma sprak namens het Maandag was er in verband met „Dierendag" een grote ten toonstelling van dieren in en bij de Chr. School „Het Kom pas" in de Hoffesstraat. Veel kinderen hadden hun meest ge liefde dier mee naar school ge nomen om aan de andere kin deren te laten kijken. Kinderen, ouders en andere be zoekers konden aan de hand van lijsten het best verzorgde dier uitzoeken. Er waren vijf ru brieken. Winnaars van de ver schillende rubrieken werden: Konijnen: 1. Katja en Natasche Heddendorp; 2. Hanneke en Jan Arend Borghuis; 3. Gerke Stam en Erik Jan Stam. Vissen: 1. Hanneke Voordes; 2. Gert Jan Ulfman; 3. Hendri Verveda. Vogels: 1. Mariët en Johan Bos- schers; 2. Karin Ballast; 3. Co- rine van Iperen. Grote duiven: 1. Janet Alberts; 2. Gerard Aaltink, 3. Melanie Huiskamp. Diversen: 1. Henriëtte Saalmink; 2. Arjan Willemsen; 3. Mixjam Beldman. Tot het allermooiste en best verzorgde dier werd gebombar deerd de pony van Janet Al berts en zij mocht de wisselbe ker in ontvangst nemen. Alle andere winnaars kregen voor hun dieren een rozet. Ned. Herv. Kerk 8.30 en 10.00 uur (Gezinsdienst) ds. W. Vons. Uitgangscoll.: We- relddiaconaat (Kerkrestauratie Kenderes - Hongarye). Oppas dienst: mevr. Admiraal-Koenders en Joke Vogely. Geref. Kerk 9.30 en 15.00 uur ds. E. Overeem van Enter. In beide diensten is de le coll. voor het Werelddia- conaat en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 3 o.l.v. mevr. Stam- Slotboom. Oppasdienst: Jenny Nijkamp, Gea Zwiers en mevr. Smit- Paalman (res.). Mevr. Bosschers-Welink, mevr. Paalman-Zwiers, mevr. Dul-de Fockert (res.). R.K. Kerk 9.30 uur in gebouw „Irene". Dijkerhoek 9.30 uur ds. J. Kortleve van Hel- lendoorn (uitgangscollecte - Zie herv. Kerk.). Okkenbroek 10.00 u. ds. G. Bouman, kinder nevendienst. Uitgangscoll. We- relddiaconaat. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur. Zondag 11.00 uur. Provinciaalbestuur een hartelijk woord van dank tot de dames van de plaatselijke afdeling die bergen werk hebben verzet om alles gladjes te doen verlopen, tot de koster van „De Kande laar" Jan Aanstoot die een groot aandeel had in het welsla gen van de bijeenkomst, de plaatselijke afd. EHBO, tot Marga Kool die met haar proza (eigenwerk) in Drents dialect (o. a over een extra zunige vrouw) vele malen een stor machtig applaus oogste, tot ds. Landheer, tot de presidente mevr. Luijmes en verder tot al len die hun beste beentje heb ben voorgezet om van deze pro vinciale ontmoetingsdag in Hol ten een waar feest te maken. Nadat mevr. Meindertsma in gebed was voorgegaan werd de bijeenkomst besloten met het staande zingen van enkele cou pletten van Lied 21 uit het „Liedboek der Kerken" „Alles Wat adem heeft love de Here". De collecte die voor Amnesty International en een project Chr. plattelandsvrouwen kwamen bijeen De leden van de afd. Holten van de Chr. Bond van Plattelands vrouwen (C.P.B.( hielden j.l. donderdag in de kandelaar ,hun bijeenkomst onder leiding van de presidente, mevrouw M. v. Engbrink-Ramaker, die na een woord van welkom een inleiding hield naar aanleiding van - het gelezen schriftgedeelte, Mattheus 5:13-16. (De discipelen en de we reld). Ds. de Vrijer, zendingsconsulent en woonachtig te Holten, gaf in 't kort een beschrijving van het land Ghana, en schetste het stichten van de Presbyteriaanse kerk. Vanaf' het begin zag de kerk het als haar taak om niet alleen het Evangelie met de mond te verkondigen maar be woog zich op het gebied van landbouw, medische zorg, on derwijs en vakopleidingen. Na het vertonen van de film „Ab- osama, een vrouw uit Ghana' waarin haar leven van elke dag de revue passeerde kon er na de pauze over verschillende door ds. L. de Vrijer op stencil aan gereikte vragen gediscussieerd worden. Jammer was dat hier voor onvoldoende tijd beschik baar bleek te zijn. De gastspre ker besloot de leerzame avond met dankgebed. Als welkomstgeschenk aan de eerste bewoners van nog enkele te koop staande appartementen. In hartje Holten. Wij bieden u deze meevaller graag aan omdat verhuizen nu eenmaal een dure zaak is. Als u toch van plan bent om een huis te kopen en u hebt genoeg aan 1 of 2 slaapkamers, dan is dit wellicht een geschikte kans. ,De appartementen hebben verder een grote woonkamer, een open keuken en een badkamer. Dus ideaal voor een klein gezin. Prijzen vanaf 96.700,-- vrij op naam. Bovendien kunt u rekenen op een vorstelijke premie. Interesse in goed en gezellig wonen? Kom dan vrijblijvend een kijkje nemen. U kunt ons altijd bellen voor een afspraak. Dekkers Vast Goed Makelaars Enschedesestraat 68, 7551 EP Hengelo, tel.:074-915700, of bij: Makelaarskantoor Vincent Dorpsstraat 33, 7451 BS Holten, tel.: 05483-1964 b.g.g. 1888 of bij: Makelaarskantoor H. J. Robers. Raalterweg 15, 7451 KZ Holten, tel.: 05483-1649. voor „School en evangelie" werd gehouden bracht f. 1660.95 op. J. Wiggers Op 28 sept. kwam de H.V.G. in ringverband bijeen in gebouw Bethanië. Een welkom werd ge heten door de Ringpresidente, mevr. de Jong, die in haar ope ningswoord mevr. Vogely her dacht. Na het zingen van lied 488 hield ze een korte meditatie. Hierna kreeg ds. Zijlstra uit Vorden het woord die de be rgrede behandelde. Na de pauze en het zingen van lied 448 was er de gelegenheid vragen te stel len naar aanleiding van het be handelde. Later op de avond las ds. Zijlstra gedichten voor uit eigen werk. Het gezellig samen zijn werd met een dankgebed besloten. In zaal „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek zullen zaterdagavond 9 oktober vanaf 20.00 uur een viertal koren een gevarieerd programma ten gehore brengen. Het zijn het Holtens Gemengd Koor o.l.v. de heer Kotkamp, het Markelo's Mannenkoor o.l.v. de heer J.H.F. Weenink, de Ge mengde Zangvereniging „T.A.V.E.N.U." te Goor, dirigent de heer B.G.A. Weeink en Gors sels Gemengd Koor onder direc tie* van de heer J.W. van Eek. Na afloop is er gelegenheid voor dansen. Zaterdag 9 oktober 8.00 uur Aanvang Samengestelde wedstrijd voor pony's (zie be richt) 20.00 uur Zangavond „Holtens Gemengd Koor" m.m.v. enkele gastkoren in zaal „Het Bonte Paard" (zie ber. 20.00 uur Start eerste deelnemer aan puzzelrit „Nacht om Hol ten" (zie ber.). Zondag 10 oktober 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.15 uur „Open Deursamen komst" in Ned. Herv. Kerk (zie ber.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 11 pktober 19.30 uur Ruilavond Holtrense Postzegelclub in rest. „Vosman". 19.45 uur Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in gebouw „Tref punt" m.m.v. EHBO-Holten. Woensdag 13 oktober 20.00 uur Modeshow afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in zaal „Vosman". Donderdag 14 oktober 19.45 uur Vergadering Herv. Vrouwengroep in „Irene" m.m.v. bloemsierkunst „Maijo". Vrijdag 15 en zaterdag 16 okto ber 20.00 uur Toneeluitvoering Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." in Ontmoetingscentrum „De Kan delaar" VRIJDAG 15 OKTOBER Ass. Kantoor Boks-Oolbekkink, Larenseweg 55 de gehele dag gesloten (zie adv.). Zaterdag 16 oktober 9.00-12.00 uur Banden- en ver lichtingscontrole WN afd. Hol ten in gemeente garage aan de Waagweg. Maandag 18 oktober 14.30 uur Bijeenkomst Bejaar- densocieteit „Holten" in gebouw „Irene". Dia-vertoning door kap per Drent. Donderdag 21 oktober 20.00 uur Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen bond in „De Kandelaar". Spr. de heer Lotters van Beekbergen. Onderwerp „Edelstenen". Maandag 25 oktober 18.15-21.30 uur Donoravond Rode Kruis in sporthal ,,'t Mos- sink" Vrijdag 29 oktober 20.00 uur Eerste Klaveijasavond comp. '82/83 in clubhuis „Blauw Wit". GOOH yÈB&r lel. 05170-2264 slaiimslaaB 24 Reu» Iel. 05183-1847 ïïaageeg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.3Q za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! jpp*i.wwi»jiiip Arts: J.F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: H. Aanstoot-Lensink Hexelseweg 22a, Wierden, tel. 05496-1566 b.g.g. 05700-22700. Tandarts: T.I. Lafcber, Henri Dunahtstraat 1, Rijssen, tel. 05480-18383. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts tel. 35 53. OPEN BAJAARDENWERK TAFELTJE DEKJE Inlichtingen tel. 12 01 of 15 17. ZUIGELINGEN%CONSULTATIE Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. MAATSCHAPPELUK WERK. Gaardenstraat 29, spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. GEM ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gas- voorziening, telefoon 18 14. POLITIE Tel. 26 55 en 13 52. Na 18.00 uur bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3