BERRY VRUWINK SNEL IN ST.ISIDORVSHOEVE Zwaarbevochten zege van Holten Klubkampioenschappen T ennisklub Holten Resultaten s.v. Holten Programma Sporthal t Mossink' H STERK BLAUW WIT HAALT VERDIENDE OVERWINNING IN BORNE HSY „De Rietvoorn' Einduitslag „De Rietvoorn, HOLTENS NIEUWSBLAD SENIOREN Wielervereniging Holten sluit seizoen Winterprogramma Programma s.v. „Holten' 30 SEPTEMBER 1982 -PAG. Afgelopen zondag werd in St. IsidorushQeve de 2e promotie wedstrijd voor zijspan-junioren verreden. Holtenaar Berry Vru- wink met bakkenist Bert Huls bergen uit Wijhe verscheen hier aan de start met de combinatie van collega-rijder August Muller. Bij de start van de le manche vertrok de combinatie van Vru- wink/Hulsbergen als 2e, doch bij doorkomst v.d. Ie ronde was het reeds de combinatie uit Holten die de leiding in handen had. Gedurende 11 ronden wisten Be rry en Bert de kop in handen te houden, maar 2 ronden voor het einde kreeg bakkenist Bert Hulsbergen door een lichte griep te kampen met conditieproble men, 'waardoor ze terugzakten naar een derde plaats. In de laatste ronde viel de Hol- tense combinatie door een kleine valpartij terug naar de 12e plaats, dit alles veroorzaakt door dit conditiegebrek. De 2e manche zou voor Berry Vruwink en Bert Hulsbergen be ter verlopen. Bij de start van deze manche was de combinatie niet voorin te vinden. Bij door komst v.d. le ronde lagen Berry en Bert al op de 7e plaats. Eén ronde verder was deze plaats al omgezet in een 5e plek. Uitein delijk lukte het nog om op te rukken naar een 3e plaats, het geen een uitstekende prestatie is. Er zijn nog 2 promotiewed strijden te verrijden eh wij ho pen dat Berry en Bert hier nog wat puntjes weg kunnen slepen. Een goedspelend Blauw Wit heeft afgelopen zaterdag tegen het Bomse BZSV een regelma tige en verdiende 3-0 overwin ning geboekt. Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd waarbij de Holtenaren langza merhand een overwicht op bouwden. Na de rust wisten ze snel op voorsprong te komen en deze tot het eindsignaal vast te houden. Onder zeer goede omstandighe den traden de beide ploegen aan onder leiding van scheids rechter Krommendijk, die deze middag aantoonde een van de beste arbiters in de le klasse te zijn. Blauw Wit moest al voor het begin een tegenslag over- winnen toen bleek dat doelman p|| Eddy van Dijk als gevolg van een vorige week opgelopen bles sure niet kon spelen. Good-old Gert Paalman ging tussen de palen en wist allen al spoedig de zekerheid van een betrouw bare sluitpost bij te brengen. Dit bleek ook nodig, want vanaf het begin nam de Bomse ploeg het initaiteif waardoor de Blauw Witte defensie handevol werk kreeg. Maar onder leiding van libero ten Wolthuis werden de aanvalsgolven gekeerd. Ook aan de andere kant kwamen er kansjes, zoals in de 5e minuut toen Fred Hulleman naast schoot. In de 20e minuut ont snapte Blauw Wit aan een ach terstand, toen een schot van de Bomse linksbuiten bovenop de lat kwam. In deze fase speelde Blauw Wit weliswaar wilskrach tig, maar er ontbrak samenhang tussen de linies. Toch bracht dit agressieve spel langzamerhand een licht overwicht voor de be zoekers. In de 28e minuut on derbrak Pruntel een BZSV aan val en stuurde Hulleman weg. De Blauw Wit spits soleerde langs 4 tegenstanders, maar schoot naast. In de 30e minuut leidde opnieuw een actie van Jan Pruntel een Blauw Wit aan val in waaruit Jan Bos zijn schot geblokkeerd zag worden. Nauwelijks vijf minuten later pikte de weer zeer hardwer kende Henk Bolink een terug speelbal op, maar zijn schot was te slap. Op slag van rust bracht een aanval via Jan Harbers en Henri Stam opnieuw Bolink in kansrijke postieie. De kopbal verdween naast het doel. Na de thee werd de opgaande lijn in het spel van de Holtenaren doorgetrokken. Trainer Schol- tens had de licht gelesseerde Harbers vervangen door Jan Verveda. Al in de 49e minuut kwamen de gasten aan de lei ding. Middenvelder Jan Ros so leerde in het strafschopgebied langs de verdedigers en schoot de bal tegen de touwen (1-0) Nauwelijks was het gejuich van de Blauw Wit supporters ver stomd of opnieuw was er reden tot vreugde. Op het middenveld nam André Schuppert een lange ingooi die door Henk Bolink vanaf rechts op acrobatische wijze werd voor gezet. De goed opgekomen Fred Hulleman had weinig moeite de nauwelijks reagerende doelman met een kopbal opnieuw te verslaan (2-0) De gastheren waren door snelle achterstand duidelijk aangesla gen en Blauw Wit dicteerde het spel.' Met Stam en Verveda op het middenveld in de hoofdrol len werd het BZSV doel be laagd. Kansen, binnen vier mi nuten, voor Joh. Stam, Henk Bolink, en Henri Stam brachten echter geen resultaat. De Blauw Witters wisten steeds de strijd onder controle te houden vooral omdat de Bomse vleugelspitsen, die in de beginfase soms gevaar lijk waren geweest nu bij Jan Paalman en André Schuppert in veilige handen waren. Het mid denveldspel was goed verzorgd, maar in de loop van de wed strijd ontstonden door ver moeidheid schoonheidsfoutjes. Juist toen de gastheren meen den een slotoffensief te moeten inzetten werd de genadeslag uitgedeeld. Een pass over 30 meter van Henri Stam bracht de razendsnel gestarte Johan Stam, vorig jaar nog in de A-junioren, langs de BZSV ver dediging. Zeer beheerst schoof hij de bal langs de Bomse goa lie 'in het net (3-0) Hiermee had den de bezoekers de zege veilig gesteld en zonder veel proble men kon de voorsprong tot het eindsignaal worden vastgehou den. Zaterdag A.S.: Blauw Wit-Z.V.V. (Delden) Op Meermanskamp ontmoet Blauw Wit zaterdagmiddag het Deldense ZVV. Weliswaar heb ben de bezoekers dit seizoen nog geen punt behaald maar onderschatting is volstrekt uit den boze. In het vorig seizoen zagen de Blauw Wit voorwaar- tsen in twee wedstrijden, zowel uit als thuis, geen kans de Del dense doelman te passeren, zo dat alleen met volledige inzet een zege behaald kan worden. Trainer Scholten kan beschik ken over een fitte selectie, te verwachten is dat het team dat afgelopen week in Bome met 3-0 zegevierde opnieuw zal begin nen. Doelman Eddy van Dijk keert na zijn blessure weer terug onder de lat. De aanvang is om 14.30 en de toegang is gratis. U bent van harte welkom. PH 3-HOLTEN 2 0-2 De opgaande lijn werd in de uitwedstrijd tegen PH voortge zet. Het tweede blijft voor elke tegenstander een moeilijk te nemen hindernis. HOLTEN 3-HECTOR 2 2-3 Holten heeft hard gevochten om de eerste puntjes, maar het heeft er helaas niet ingezeten. De reserves van Hector waren niet voor de poes en wisten soms alleen met grove middelen hun winst veilig te stellen. HOLTEN 4-HERACLES 2 0-0 Het vierde leverde een uitste kende prestatie door de zebra's op de halve winst te houden. De doelpuntjes waren te duur. LUCTOR 5-HOLTEN 5 2-1 Met miniem verschil ging het vijfde ten onder bij het altijd lastig te bestrijden Luctor, Zon dag a.s. rekenen we echter op de volle buit tegen Lap 5. HOLTEN 6-SOS 4 2-0 Holten blijft verrassen in deze Onder vrijwel ideale weersom standigheden is de afgelopen veertien dagen gestreden om de titels bij de algemene klub kampioenschappen. Slechts 4 partijen moesten wegens regen worden uitgesteld van de in to taal ruim 130 wedstrijden zodat het gehele toernooi, ondanks het (te) late tijdstip in het sei zoen binnen het gestelde tijds bestek verspeeld kon worden. Het meest opvallende bij deze kampioenschappen was de defi nitieve doorbraak van de jeugdspelers. Tot het toernooi waren de beste 4 meisjes en jongens toegelaten van de in juni verspeelde jeugdkampioen schappen. Deze speelsters en spelers slaagden er dit jaar in alle finales te winnen zodat dus geen enkele senior-speler er in slaagde een titel te behalen. Hoewel deze ontwikkeling ver heugend is voor de toekomst van deT'klub is het nadeel toch wel dat het grotendeels een herhaling is geworden van de finales van de jeugdkampioen schappen. gedacht wordt dan ook aan een mogelijk gewij zigde opzet waarbij naast een jeugd- en een senioren kam pioenschap een apart algemeen klubkampioenschap wordt ge speeld tussen de finalisten van beide kampioenschappen. De finale in de heren-enkel was een herhaling van de jeugdkam pioenschappen waarbij jeugd kampioen Joost Bogers in een op goed peil staande wedstrijd zijn meerdere moest erkennen in Edwin Brouwer. Edwin wist de eerste set ruim te winnen en slaagden er daarna in een ach terstand in de tweede set om te buigen in setwinst waardoor hij zich dus al op 15-jarige leeftijd algemeen klubkampioen mag noemen. In de strijd bij de dames in het enkelspel wist Will Speelman als senior door te dringen in de fi nale. Evenals vorig jaar was Carla Heemstra haar tegen standster. Carla, die vorig jaar deze finale ook wist t winnen, toonde aan dat haar spel nog verder verbeterd was en wist Wil overtuigend te verslaan. De strijd bij het gemengde dub belspel werd weer een komplete jeugdaangelegenheid. Jolanda Lukkien en Edwin Brouwer moesten het opnemen tegen Danielle Scheltens en Joost Bo gers. In een mooie finale wisten Danielle en Joost het kampioen schap te behalen. De heren dubbel finale werd een aangelegenheid tussen de beide finalisten in het enkelspel Edwin Brouwer en Joost Bogers tegen de jeugdige senior-spelers Ted Abrahamsen en Tom Bontje. Ondanks heldhaftig verzet van Ted en Tom ging de titel ook hier naar de junioren Joost en Edwin in twee sets. Eén van de spannendste finales werd verspeeld in de dames dubbel. Hier ging de finale tus sen Danielle Scheltens/Jolanda Lukkien en Wil Speelman/Ria Bogers. Na een langdurige strijd die wegens de regen nog even onderbroken moest worden, werd de titel gewonnen door Danielle en Jolanda. Naast de algemene klubkam pioenschappen werden ook de wedstrijden in de B-poules ge speeld. Ook hier werden zeer langdurige en spannende wed strijden verspeeld. Winnaar van de B-poule in het heren enkelspel werd Frans Col- lee die „good old" John van de Assem wist te verslaan. Bij de dames werd de pijlsnelle tenni scarrière van Rita Verveda be kroond met winst tegen Ria Nijmeijer. Het gemengd dubbel werd behaald door Ria en Leo Thiele die wisten te winnen van Mary Pagrach en Boy Hedden- dorp. Het dames dubbel in de B poule werd gewonnen door de zusters Michèle van de Assem en Patty Jansen die wonnen van Ineke Jongman en Jenny van de Meulen. Het heren dub belspel werd in 3 sets gewonnen door het koppel Bill Her- msen/Kees Brussee die John en Marcel van de Assem versloe gen. Kampioen bij de veteranen, werd Dick Hovingh die in tweev sets won van Koos Brouwer. Bij de dames werd Dixie van de Assem winnares na een span nende wedstrijd tegen Jenny van der Meulen. In een matige en af en toe wat rommelige wedstrijd is Holten erin geslaagd beslag te leggen op beide punten. Technisch was Labor de mindere van de rood zwarten. Men compenseerde dit echter door met grote inzet te spelen. Aanvallend moest het bij Labor echter teveel komen van één man n.l. hun linksbui ten Geke Kuper, die zijn di- rekte tegenstander gedurende de eerste drie kwartier een complex bezorgde. Een takti- sche wissel was hier na een kwartier spelen reeds op zijn plaats geweest. Herman ter Harmsel stak echter in uitste kende vorm en kon aanvanke lijk erger voorkomen. Holten kon aanvallend gedu rende het eerste half uur weinig klaar maken. Na een half urn- spelen was Labor's gevaarlijke man Kuper naar rechts uitge weken en hoewel Anton Labobar hem achtervolgde, kon hij niet voorkomen dat Kuper met een lage schuiver de gastheren op 1-0 bracht. Holten verwerkte de teleurstel ling echter snel, hetgeen het groeiende karakter van het team verraadt. Henry Bronsvoort werd in de 35e minuut door de keeper onderuit gehaald en de toegekende strafschop werd door Henk Warrink ingeschoten. Met deze stand brak de rust aan. Vermeldenswaard uit de eerste helft was nog het zeer onspor tieve gedrag van de grensrechter van Labor, hetgeen hem op een onderhoud met de scheidsrech ter kwam te staan. In de tweede helft kreeg eerst Ter Harmsel weer de kans om zijn kunnen te tonen, hetgeen hem goed afging. Henk Jansen, in het elftal gekomen voor An ton Labobar kon beter overweg met zijn direkte tegenstander. Hierdoor werd de angel uit de Labor-aanval gehaald. Ondanks de pressie van Labor waren de beste scoringskansen voor Hol ten. Aanvankelijk wist echter de keeper van de gastheren erger te voorkomen. Na een half uur spelen moest hij echter capituleren, toen een schitterende aktie van Hanry Bronsvoort in combinatie met Anton Labobar en Johan Huzen door de laatstgenoemde werd afgerond. In het resterende kwartier kre gen achtereenvolgens André Dekker, Wim Tulier en Henry Bronsvoort nog kansen de score te verhogen, doch al teveel haast deed deze mogelijkheden stranden. De wedstrijd eindigde met een zeer verdiende 2-1 overwinning voor Holten. Een overwinning als deze betekent een stimulans voor de komende wedstrijden. In een voorwedstrijd hadden de jeugd van Holten D3 en Labor D2 de punten broederlijk ge deeld, n.l 2-2. Het grote veld en de regen stelde hoge eisen aan de speler tjes. De vermoeidheid was ech ter snel verdwenen, want tijdens de wedstrijd van het eerste elf tal lieten zij duidelijk horen dat ze er nog waren. HOLTEN-MARIÉNHEEM Zondag speelt Holten thuis tegen Mariënheem. Een ploeg, die vorig jaar debuteerde in de 4e klasse H. Tot nu toe heeft men met wisselend succes geopereerd. Dat de heren uit Mariënheem echter kunnen voetballen hebben ze laten zien in de bekerwedstrijd tegen de reserves van P.E.C., Zwolle, door dit duel winnend af te sluiten. Holten is dus gewaarschuwd. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Donateurs hebben alleen toegang op een geldige dona- teurskaart. De wedstrijdbal wordt deze zondag aangeboden door de carnavalsvereniging „De Fienpreuvers". U kunt nog steeds donateur worden van de SV Holten. Tegen betaling van f 15.- hebt U dan toegang tot alle thuiswed strijden van het eerste elftal van de roodzwarten. klasse. Met 5 punten uit drie wedstryden zit dit elftal aan de top van de 4e klasse. WIERDEN 5-HOLTEN 7 2-1 Dit elftal was dicht bjj haar eer ste zege. Met hard werken zal de komende weken winst in het verschiet liggen. HOLTEN 8-ALMELO 5 1-6 De rood-zwarte brigade draait nog stroef. Te weinig kombina- tiespel leidt tot veelvuldig ver lies. Maar wat niet is kan ko men! SOS 9-HOLTEN 9 3-4 De lang verwachte winst is dan j.l. zondag Holten 9 ten deel ge vallen. De grote strijdlust heeft de volle 100% opgeleverd. HOLTEN 10-NIJVERDAL 4 2-1 Holten toont ook dit seizoen tot grote hoogte te kunnen steigen. De smaak hebben ze nu althans te pakken. HOLTEN 12-HAARLE 8 1-6 Tot even in de tweede helft kan Holten gelijk tred houden 1-1. Een penalty brak het verzet van de moe gestreden veteranen. OMHOOG 6-HOLTEN 11 3-6 Zonder de andere spelers tekort te doen was Henk Rensen (Schutte) de grote man van het elfde. Met 4 treffers was hij de topscoorder van de s.v. Holten. Verslag PH3-Holten 2 Holten 2 heeft in de uitwedstrijd tegen PH3 een verdiende over winning behaald. De Holtenaren wonnen met 2-0 door doelpunten van Daniël en door Bert Knapen. In de eerste helft toonde Holten snelheid, kracht en techniek. In de 20-ste minuut maakte Bert Kamperman zich uitste kend vrij en diende Daniël op maat 0-1 PH3 probeerde voor de rust nog iets terug te doen maar Gert Paalman en Albert- Hoek gaven defensief geen krimp. Daarbij kwam nog dat doelman Theo Deyk een solide en een geconcentreerde wedstrijd speel de. Vlak voor de rust schoot Veneklaas nog tegen de paal. In de tweede- helft bleef Holten sterker, de paal, en de lat ston den een ruime zege in d^ weg. Kamperman (in zeer goede vorm) en Knapen bleven het PH3 doel bestoken in de 30ste minuut werd Daniël onder uit gehaald even buiten het straf schop gebied en de daarop vol gende vrije trap werd door Bert Knapen keihard en onhoudbaar verzilverd 0-2. Met nog een prachtig lob van Daniël die van de doellijn werd gehaald speelde Holten-PH naar een kansloze nederlaag. 99 1 Zaterdag 2 oktober organiseert de W.V. Holten de sluitingsrit voor haar seizoen 1982. Er wor den tochten uitgezet van 150 km. voor de getrainde fietsers en 100 km. voor de fietsers die graag willen fietsen maar niet de gehele dag onderweg willen zijn. Voor het hele gezin bestaat er de mogelijkheid deel te ne men aan de 50 km. tocht, men mag er tot 5 uur 's avonds over doen en kan al om 8 uur star ten. De naam van de tocht is de „Holterbergtour". De komende winter wordt er lx in de veertien dagen gevoetbald in het zaaltje in de Vrijheids laan. Tevens denkt men er over om ook te gaan schaatsen in Deventer of als het weer het toelaat te gaan „Langlaufen" op de Holterberg. Het nieuwe sei zoen wordt gestart in maart met de eerste vooijaarstochten. 1. J. ten Zythof 438 pnt.; 2. A. Ulfman 436 pnt.; 3. H.J. v. Mid dendorp 428 pnt.; 4. H. Kette- larij 300 pnt.; 5. B. Groot Ob- bink 286 pnt.; 6. J. v. Avezaath 284 pnt.; 7. E. Aanstoot 282 pnt.; 8. H. Achterk^mp 282 pnt.; 9. B. Foks 282 pnt.; 10. G. Slotman 280 pnt.; 11. D. Blun der 278 pnt.; 12. A. Ongena 278 pnt.; 13. Gradus Jansen 270 pnt.; 14. W. Pinkert 256 pnt.; 15. W. Nijenhuis 150 pnt.; 16. A. Lichtenberg 148 pnt.; 17. H. Kers 146 pnt.; 18. Waalder 146 pnt.; 19. D. Zanting 146 pnt.; 20. G. Jansen 142 pnt.; 21. D. Flierman 138 pnt.; 22. D.J. Ste- De Rietvoorn» geman 132 pnt.; 23. R. Onstenk 132 pnt.; 24. J. Klunder 128 pnt.; 25. H. Aanstoot 124 pnt.; 26. R.J. Slotman 122 pnt.; 27. E. Dcnekmap 120 pnt.; 28. G. Driesses 116 pnt.; 29. Vrugte- veen 114 pnt. Week van 2 oktober 1982 tot en met 8 oktober 1982 Zaterdag: 09.00-14.00 zaalvoet- baltoemooi, Lotusteam 19.00-20 00 zaalvoetbal, hr. Koel- kamp 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. Güt- lich 09.00-18.00 Wielervereniging Hol ten. Kleedruimte Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap 18.00-23.30 Badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap 16.00-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66 19.00-20.30 instructielokaal- schaken Woensdag: 08.10-15.30 scholen gemeenschap 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-16.30 scholen gemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 zaalvoetbal. All Stars 19.15-21.30 instructielokaal- s.v. B.A.T.O. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnsza ken, tel. 1666 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur SENIOREN: Holten 1-Mariënheem 1 14.30 u.; Holten 2-Rood Zwart 2 10.00 u.; Tuk kers 4-Holten 3 10.00 uf V. 8.45 u.; De Zweef 4-Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 5-La Première 5 10.00 u.; Wierden 6-Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7-SDOL 4 10.00 u.: MAA 9-Holten 8 11.45 u. V. 10.45 u.; Holten 9-RV 3 10.30 u.; De Zweef 11-Holten 10 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 11-Nijverdal 3 10.30 u.; PH 18-Holten 12 9.00 u. V. 8.00 u. JUNIOREN: VoorwaartsAl- Holten Al 1.30 u. V. 12.30 u.. Heracles A2-Holten A2 2.30 u. V. 1.45 u.; Holten A3-De Zweef A2 2.30 u.; Holten Bi-Enter BI 2.30 u.; Holten B2-Blauw Wit B2 12.45 u.; De Zweef B3-Holten B3 2.30 u. V. 1.45 u.; Holten Cl- MW'29 Cl 1.00 u.; GFC C2- Holten C2 12.00 u. V. 11.15; Hol ten C3-Enter V. C2 10.00 u. PUPILLEN: Excelsior Dl-Holten Dl 9.00 u. V. 8.30 u.; Holten D2-Excelsior D4 10.00 u.; G.F.C D2-Holten D3 10.00 u. V. 9.15 u.. Excelsior El-Holten El 9.30 u. V. 9.00 u.; Holten E2-Omhoog E2 10.00 u.; S.V.V.N. E5-Holten E3 9.15 u. V. 8.45 u.; G.F.C. Fl-Holten F1 11.00 u. V. 10.15 u.; Holten F2-Enter F2 11.00 u. KNIPT1P Slow motion... als het met mate wordt toege past dan kan het uw film levendiger maken.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7