Medische diensten Israels Hitler v Plattelandsvrouwen op de fiets IMdieosten Koop zo'n appartement in Centrum Holten en uw vloerbedekking wordt gratis gelegd! HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD LANCIA O r O.A.D. Directeur zag Abraham TIROLER SFEER IN HOOFDGEBOUW Een zondag anders voor jongeren 30 SEPTEMBER 1982 PAG. 3 vakantie- Nimhmmiémméémmm J.F. Sjjtsema. Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING R. v.d. Weij, le Weerdsweg 135, Deventer, tel. 05700- 1 93 24 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ie der geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. tel. 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbrengen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS L.H. Mees ten Oever, Noord- aehteresweg 8a, Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th: A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur Groene Kruisge- bouw, Gaardenstr. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts tel. 35 53. OPEN BAJAARDENWERK TAFELTJE DEKJE Inlichtingen 15 17. tel. 12 01 of ZUIGELINGENVcCONSULTATIR Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in gebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw Gaardenstraat 29, tel. 14 36. MAATSCHAPPELIJK WERK, Gaardenstraat 29, spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur en op af spraak. GEM ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteit en gas- voorziening, telefoon 18 14. POLITIE Tel. 26 55 en 13 52. Na 18.00 uur bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 0011 (dag en nacht). Vorige week donderdagmiddag zijn pl.m. 25 dames met de fiets naar Deventer geweest. Doel was de Tropische kassen van de Landbouw Hogeschool. De heer H. Harmsen leraar plantkunde, vertelde iets over het ontstaan van de school en daarna gaf hij de leiding over aan twee mede werkers in de kassen. Er waren zeer veel verschillende planten, zoals bananenbomen, rijstver- bouw, rietsuiker. Van de katoe- nplanten kreeg men een bolletje mee naar huis. Het was een in teressante excursie, die besloten werd met koffie met gebak in hotel De Lindeboom, in Schalk haar. Ned. Herv. Kerk 8.30 uur. ds. H. v.d. Pol van Wierden. 10.00 uur ds. J. Broekhuis van Rijssen. Uit gangscollecte: Kerk en Israël. Oppasdienst: mevr. Van Bruggen-Meesterberends en Betty Veneklaas Slots. GEREF. KERK 9.30 uur ds. L. Blijdorp VAN Aalten. 19.15 uur ds. C. Gros van Aalten. In beide diensten is de eerste collecte voor Kerk en Israël (1/3) en Gees telijke verzorging buitenland (2/3) en de tweede voor rente en aflossing. Kindemevendienst: (klas 1 en 2) o.l.v. Jannie Dijkink. Oppasdienst: Mevr. Harbers- Potman, Petra van Winger den, mevr. J. Lubberdink (res.). Mevr. Van Wingerden- Knoesters, mevr. Aanstoot- Beldman, mevr. Heusinkveld-Hulsman (res.). R.K. KERK 9.30 uur gebouw „Irene", H. Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. H. J. Ekker, bed. Heilig Avondmaal. Uitgangs collecte Kerk en Israël. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouwman. Kindemevendienst. Uitgangs collecte Kerk en Israël. NIEUW-HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag Advertentie-adviseur W. FR EDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Het gehele OAD personeel heeft vrijdagmiddag hun jarige direc teur tijdens een gezellige recep tie in de hal van het hoofdge bouw in de bloemetjes gezet. Economische medewerker Ooms voerder het woord en zei o.m. bewondering en respect te heb ben voor de wijze waarop ir. ter Haar dit gezonde en steeds nog groeiende bedrijf heeft geleid. Als aandenken aan de vijftigste veij aardag bood Ooms namens het personeel een fraaie bureau asbak met inscriptie aan. Voor een zeer gewaardeerde omlijsting van de receptie zorgden het mannenkoor, een viertal „bosar- beiders" die met begeleiding op accordeon een demonstratie houthakken/billenkletsen gaven en enkele meisjes die volkslied jes zongen en jodelden. De heer ter Haar zei in zijn dankwoord het bijzonder op AUTOBEDRIJVEN G. ten HARKEL B.V. HONDA DEALER Goor - Deldensestraat 7 - Tel05470 - 2801 Markelo - Noordachtereschweg 10-Tel. 05476 - 1619 Er is een Hitier opgestaan, en deze is een Jood, een gekfanaat, een moordenaar, een vloek en een despoot, een ramp voor 't volk van Israël, ik vrees een gevolg zo groot, bloed kleeft aan Begin's gruwelhand, 't kleurde twee kampen rood. Hij kan niet zeggen met Sharon: „wir haben es nicht gewust" De falangisten van Hadad wezen ze waar 't gebeuren moest Ik schreeuw hoor je mij moordenaar „ten hoogste tijd trom op", houdt je respect Israëlies volk geef hem de genadeschop. Ik schaam mij nu jodin te zijn, 't vergoten bloed daar doet zo'n pijn. Het joodse vólk treft geen verwijt, zij willen die .waanzinnige ook kwijt. Dan bisschop Gijssen van Roermond, die homofielen zo graag wondt, de studentenpastor bruut verweet, je leeft met een vriend, en hem het ambt uitsmeet. Vuilspuiter je hebt altijd wat te kijven, wat gaat het jou aan hoe zij liefde bedtijven, ze zijn toch baas over hun eigen lijven daar moet jij met je poten afblijven. Jij vindt een homo niet normaal, ik vind je standpunt een schandaal, ze zijn door jouw God zo geschapen, die God zei nooit „hef tegen hen een wapen", zonder bijbedoeling zijn ze galant en lief voor een vrouw, maar bisschop Gijssen heeft een hart dat sterft van de kou. Van het woord „homo" krijg ik een vieze smaak in mijn mond, hoevelen zijn er niet waar ik zo'n groot genoegen in vond, nee, namen worden door mij niet genoemd, velen waren én zijn nog als komiek of artiesten beroemd. Holten, september 1982 GOOR - MARKELC B.C. de Haas-Boekbinder. Dat is de eerste meevaller bij de komende verhuizing. Gratis vloerbedek king in het hele appartement. In overleg met u natuurlijk! In Holten staan nog een paar appartementen te koop. Met 1 of 2 slaapkamers, een grote woonkamer, een open keuken en een ruime badcel. Die appartementen moeten voor de winter invalt bewoond zijn. Daarom maken we het de aanstaande kopers een beetje gemakkelijk en doen we dit aanbod. De tweede meevaller is de prijs. Vanaf 96.700,- vrij op naam en u komt in aanmerking voor een forse premie. Als u geïnteresseerd bent in goed en gezellig wonen in het levendige centrum van Holten, denk er dan niet te lang over na. Als u vrijblijvend een kijkje wilt nemen om eens even de sfeer te proeven dan bent u van harte welkom. Dekkers Vast Goed Makelaars Enschedesestraat 68..7551 EP Hengelo, tel.: 074-915700. of bij: Makelaarskantoor Vincent Dorpsstraat 33, 7451 BS Holten, tel.: 05483-1964 b.g.g. 1888 of bij: Makelaarskantoor H. J. Robers. Raalterweg 15, 7451 KZ Holten, tel 05483-1649. KNIPTIP Direkt klaar foto's kun je al tijdens de vakantie in je' logboek plak ken. Dan is 't klaar als je thuiskomt! Donderdag 30 september 20.30 uur: Eerste bijeenkomst seizoen '82/'-G afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „De Kandelaar", spr. ds. L. de Vrijer, zendingsconsu lent te Holten. Onderwerp: „Ver-halen, dichtbij brengen" (dia's over Indonesië). Nieuwe leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Zondag 2 oktober 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie ad vert.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie advert.). Maandag 4 oktober 20.30 uur: Lezing ds. H. J. Ek ker, herv. pred. over het onder werp „Bijbelse aspekten van eu thanasie" in gebouw „Irene". Dinsdag 5 oktober 10.00 uur: Aanvang Provinciale dag Geref. Vrouwenbond Over ijssel in „De Kandelaar". Spr. ds. Landheer uit Kampen. On derwerp: „Moed om te leven". Middagbijeenkomst m.m.v. Marga Kool, deklamatrise. 19.45 uur: Eerste oefenavond EHBO afd. Holten in school „De Marke", Oranjestraat 54. Zaterdag 9 oktober 20.00 uur: Start eerste deelne mer aan Nachtpuzzelrit „Nacht om Holten" bij clubhuis „De Biester", Stat.str. org. MAC „De Holterberg". 20.00 uur: Zangavond „Holtens Gemengd Koor", m.m.v. enkele koren in zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Maandag 11 oktober 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Efe- pelo. Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt»', m.m.v. afd. Holten EHBO. Woensdag 13 oktober 20.00 uur: Modeshow Ned. Borrd van Plattelandsvrouwen, afö. Holten in zaal „Vosman". Tijdens een vacantie-zakenreis naar Ti- rol, naar ik meen was het in het voor jaar van 1982 maar 't kan ook een jaar eerder zijn geweest vroeg men mij op een gezellig avondje in gasthof „Krone" in Oberperfuss naar mijn leeftijd en ik vertelde toen dat ik 49 jaar was. Ja waarom niet'. Naar de datum waarop ik 50 zou worden werd niet gevraagd en hoe ze daar achter zijn gekomen weet ik nog steeds niet maar dat ze goed werden geïnformeerd bleek mij toen zaterdagmorgen voor ons huis in de Helmerstraat te Goor rond 10 uur een bus stopte met plm. 40 musici en zangers, een kleurrijk gezelschap uit het prachtige vacantieoord tussen de hoge bergen van Tirol plm. 15 kilome ter van de hoofdstad Innsbruck, om de belofte toen in „Krone" gedaan, een muzikale felicitatie op mijn vijftigste verjaardag, in te lossen. Een complete verrassing voor mij en mijn vrouw en de kinderen zo zei de heer ir. J.G.J. ter Haar, directeur OAD B.V. 't Was niet de eerste verrassing die morgen want voordat de Tirolers arriveerden had een vliegtuig reeds een paar rondjes boven Goor gedraaid met aan de sleepkabel een groot doek met het op schrift: „Leu oet Goor, Joop is vieftig joar". Het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd- en Jonge renwerk en het Christelijk Jon geren Verbond in Overijssel or ganiseren een provinciale jonge- renzondag op 31 oktober a.s. Plaats: „De Bron" in Dalfsen. Thema: „De Bijbel een boek voor jou!?" We beginnen om 10.00 uur en de dag is ongeveer om 16.45 uur afgelopen. Wat we doen: ochtend: - Aan komst met koffie. - We verdelen ons in groepen om met het thema aan het werk te gaan. 12.00 uur: etenspauze. middag: - We verdelen ons in belangstellingsgroepen om het ochtendprogramma te verwer ken naar keuze in: film, krea- tief spel, bijbelstudie, panto mime, diskussie enz. - ontspanning: wandelen, vol leyballen, Volksdansen. - we sluiten deze dag af met een gezamenlijke viering. Kosten: f 10.- p.p. (lunch e.d. in begrepen). Bel voor meer infor matie naar: Jeugdwerkburo „Olde Vechte", Ommen, 05291- 1503, en meld je voor 20 oktober a.s. aan. Namens de Jongerenzondag Werkgroep: Anneke Schoenmaker. Directeur Ter Haar bij „Abraham" Nadat de muziekkapel een sere nade had gebracht vertrok het hele gezelschap per bus naar Holten waar op het plein voor het hoofdkantoor aan de bur gemeester van der Borchstraat voor de jarige en zijn naaste familie werd gemusiceerd, ge zongen en gedanst en voerden verschillende sprekers het woord. De eigenaar-directeur van gasthof „Krone" (waar de OAD al veertien jaar een gast vrij onderdak vindt voor haar talrijke vacantiegangers) bood namens het gehele personeel en het Fremdenverkehrsambt Oberperfuss een prachtige klok- kestoel en een bijzonder fraaie foto (panorama van het stadje en omgeving) aan. Kapelmeister Robert Hupfauf deed zijn gelu kwens vergezeld gaan van „Das grosse Tiroler blasmusikbuch" en door de dirigent van de Mannengesangverein Manfred Mayer werd een grote kristal- lenn bokaal met inscriptie aan geboden. Herr Herman Abfal- teurr die het woord voerde na mens het gemeente bestuur overhandigde een fraaie atlas met prachtige foto's van Tirol. Alle afgevaardigden wezen op de prettige samenwerking met de OAD en spraken de wens uit dat de onderneming nog vele ja ren met gasten uit Holland naar Tirol zal komen waar men alles zal doen om het hun naar de zin te maken dus een prettige en fijne vacantie. Receptie De heer en mevrouw Ter Haar in gesprek met de dirigent van de muziekvereniging Vrijdag zullen zowel de visvijver als de heemtuin, aan de Aal pol sweg officieel worden opgele verd. Na aanleg en inplant zul len komend voorjaar beide ac- commodatie's pas goed tot hun recht komen. prijs te stellen te kunnen reke nen op z'n personeel. We moe ten het met z'n allen doen en er voor zorgen dat we onze plaats op de Nederlandse toe risme markt niet alleen maar nog uitbouwen behouden en ook de lijndienst niet uit het oog verliezen want ook die is voor ons bedrijf belangrijk. Ook sprak de heer ter Haar een har telijk woord van dank tot het gezelschap uit Tirol dat de vie ring van z'n 50ste verjaardag heeft gemaakt. De prachtige ca deaus zullen een ere-plaats in ons huis krijgen en ons dage lijks herinneren aan deze dag en het prachtige vakantieland Tirol wat in Nederland zo prima in de markt ligt. Zo be sloot de heer ter Haar. J. Wiggers

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3