"De rietvoorn" sluit seizoen af Sportcommissie met nieuwe gezichten HOLTEN WINT VERDIEND VAN E.M.M.S, EERSTE SUCCESSEN Programma Sporthal Holten speelde zwak handbal HOLTENS NIEUWSBLAD ,De Rietvoorn» BADMINTON BOEKT badmintonclabholtep Programma s.v. „Holten' J. Groeneveld; voorzitter Diplomazwemmen Dijkerhoek bergruitertjes nieuws Programma Blauw Wi LAB0R-H0LTEN 23 SEPTEMBER 1982 - PAG. 7 j „De Rietvoorn Het wedstrijdseizoen van de hengelsport nadert het einde. In ,de herfet hangen de meeste vis ser hun hengels in de schuur of begint men aan de roofvis, waarop vanaf 1 okt. gevist mag worden. Zodoende werden er in !de afgelopen week 3 wedstrijden op rij afgewerkt. Op woensdaga vond 15 sept. stelde hengelsport-dierenspeciaalzaak eigenaar Dick Zanting zijn klan ten in de gelegenheid te strijden om prachtige prijzen, door hem beschikbaar gesteld. De wed strijd werd georganiseerd door „De Rietvoorn" en vond plaats in een karperput op Hoge Hexel (Wierden) Door de droogte stond er weinig water wat natuurlijk de vangst erg bemoeilijkte. Doch het was er erg gezellig en velen genoten van de sublieme manier waarop A. Ongena een prachtige karper van 37.5 cm aan 10/100 ste wist te landen. Klasse. Hendrik Woltman keek zelf ook verbaasd toen hij ook eindelijk j(na stud doorzetten) in de prij zen viel. Einduitslag: 1. A. Ongema 37.5 cm. 2. H. Woltman 33 cm. 3. Stegeman 29 cm. 4. Middendorp 28 cm. 5. J. Beldman 25 cm. 6. J. ten Zijthof 15 cm. Zaterdag 18 sept. moest de „Rietvoorn" de jaarlijkse wed strijd organiseren van de Be- heerseenheid „De Schipbeek", waarbij 14 verenigingen zijn aangesloten. Het gaf nogal wat organisatorische problemen om dat de oorspronkelijk geplande plas in Loo-Bathmen i.v.m. overmatige plantengroei niet be- visbaar was. In dichte mis maar windstil werd door 84 mannen en 1 vrouw zeer fanatiek gestre den om de eer en de prijzen. Winnaar werd hier bij de junio ren het korps uit Laren en de le prijs inividueel ging ook naar Laren. Bij de senioren was Al melo het sterkste korps en ook hier ging de hoogste eer indivi dueel naar een Alriieloër. Holten was in de prijzen vertegenwoor digd door F. Eftink bij de junio ren met een 8ste plaats (30 deeln). en bij de senioren door H. Achterkamp met eveneens een 8ste plaats (55 deeln.). Er werd over het algemeen redelijk gevangen. De laatste wedstrijd van de competitie vond zondagmorgen plaats in het Twentekanaal in Lochem. Dit was een spannende gebeurtenis, want als Midden dorp 1 visje boven de maat zou vangen, was hij algemeen kam pioen. Zoniet, dan was de strijd Mededelingen: Op zaterdag 2 oktober a.s. is er voor de lief hebbers nog gelegenheid om ge zamenlijk naar het IJsselmeer te gaan. Vertrek vanaf Smidsbelt om 5.00 uur. Wedstrijdvisser opgelet!!! Maan dagavond 8 november a.s. wordt er een vergadering belegd bij hotel Vosman aanvang 20.00 uur. Hierbij zullen alle zaken be treffende het wedstrijd-vissen De eerste competitiewedstrijden zijn in het voordeel van BCH uitgevallen. Naast een gelijk spel, werden de overige wedstrijden in winst omgezet. Het is dui delijk merkbaar dat de trainingen van trainer Harry Peters nu eindelijk vruchten beginnen af te werpen. Alhoewel de eerste serie wedstrijden pas zijn ge speeld, geven de resultaten toch reden voor opti misme voor de overige competitiewedstrijden. De praktijk zaj leren of dit optimisme juist is geweest. nog volkomen open en konden, aan de orde komen. Er kunnen nog ongeveer 10 mensen dingen naar de titel. Maar helaas voor hem hoorde hij deze keer bij de velen die niets vingen. Kettelarij deed het beter want hij liet de anderen ver achter zich en won met grote overmacht de dag prijs. Uiteindelijk ging secretaris Jan ten Zijthof met de hoogste eer strijken en mag zich een jaar lang kampioen van „De Rietvoorn noemen. nieuwe voorstellen worden ge daan enz. Jeugdcursus: De jeugdcursus begint op donderdag 21 oktober om 19.00 uur in het Kolnus (Hoffestraat. Wie zich nog op wil geven kan dat doen by W. Pin- kert Hoffestr. 19, tel. 35 50. Ook senior-leden die belangstelling hebben zyn welkom. De cursus is gratis en wordt steeds op donderdagavond gehouripn Competitieverslagen Allotria 1 (Hasselt)-BCH 5: 4-4 Senioren: Labor 1-Holten 1 14.30 u.; PH 3-Holten 2 10.00 u. V. 8.45 u.; Holten 3-Hector 2 10.00 u.; Holten 4-Heracles 2 10.45 u.; Luctor 5-Holten 5 11.00 u. V. 10.00 u.; Holten 6-SOS 4 10.00 u.; Wierden 5-Holten 7 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 8-A1- melo 5 9.00 u.; SOS 9-Holten 9 10.00 u. V, 9.00 u.; -Holten 10-Nijverdal 4 10.30 u.; Omhoog 6-Holten' 11 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 12-Haarle 8 10.00 u. Met een gelijke eindstand tegen Allotria 1 heeft het vijfde team zaterdag 18/9 j.l. het spits moe ten afbijten van de nieuwe co- petitieperiode. De twee teams leverden een felle strijd. Liefst vijf van de acht wedstrijden werden in 3 games beslist. De winstpunten werden behaald door Gerrie Oolbekkink en Theo Nieuwveld in hun enkelspelen, terwijl Bert Postma met Theo Nieuwveld en Jetty Dorresteijn met Theo Nieuwveld de dubbel spelen in winst omzetten. Al met al een resultaat waarmee het team tevreden kon zyn. Deventer 1-BCH Jeugd 1: OS De eerste competitiewedstrijd van het eerste jeugdteam is zonder veel moeite in een over winning beëindigd. De enkelspe len werden tegelijkertijd ge speeld. Chris Gemaat, Her- manna Krikkink, John Jacobs en Pieter Aarsen wisten hun partijen in winst om te zetten. De dubbelspelen brachten meer tegenstand, doch echt in gevaar zijn de jeugdige Holtenaren niet geweest. Na de dames- en her- endubbels werden de gemengd dubbelspelen ook in winst om gezet. Een betere start van een nieuw seizoen hadden de spelers zich niet kunnen wensen. BCH Jeugd 2-Kwiek 3 (Raalte): 6-2 Het tweede jeugdteam mocht in de eerste wedstrijd thuis aan treden. Eric Hanenburg en Fer- nande Hofhuis wisten hun en kelspelen te winnen. Ingrid Ver- De agenda van de afgelo pen Sportcommissiever- gadering leek weinig „voeten in aarde" te heb ben, maar toch nét vol doende om de vergader ing even te schorsen en wel om de twee eventuele voorzitters in spé nader met de commissieleden te laten kennismaken. Dit junioren^ -Holten--Ai-De Zweef onder meer op .verzoek Al 2.30 u.; Holten A2-Rietvogels A2 2.30 u.; Sp. Rijssen A2-Hol- ten A3 12.45 u. V. 12.00 u.; Rietvogels Bl-Holten BI 2.30 u. V. 1.30 u.; Excelsior B3-Holten B2 9.30 u. V. 8.45 u.; Holten B3-Excelsior B4 12.45 u.; DOS'37 Cl-Holten Cl 11.00 u. V. 10.00 u.; Holten C2-Excelsior C3 1.00 u.; Excelsior C4-Holten C3 9.45 u. V. 9.00 u. Pupillen: Holten Dl-S.V.V.N. Dl 10.00 u.; Excelsior D3-Holt_en D2 .00 u. V. 8.30 u.; Holten D3-S.V.V.N. D4 10.00 u.; Holten El-Omhoog El 10.00 u.; Excel sior E4-Holten E2 10.15 u. V. 9.45 u.; Holten E3-S.O.S. E2 11.00 u.; Holten Fl-Hector F1 11.00 u.; Excelsior F2-Holten F2 10.15 u. V. 9.45 u. van de heer Luesink. Er moest een voorzitter wor den gekozen, evenals een nieuw lid van het dage lijks bestuur van de Sportcommissie. In het bestuur heeft automatisch zitting, naast de voorzit ter, de wethouder van Sportzaken (Rustebiel) en daaraan moet een derde lid worden toegevoegd. Beneden in de wethouderskamer werd nader kennisgemaakt en de zitting kon opnieuw worden geopend. Er werd gestemd en met vijf tegen drie stemmen werd gekozen voor de heer J. Groeneveld (kandidaat gesteld door z.v.v Blauw-Wit) ten nadele van de heer J.A. Schuchard (Tennisclub Holten). Tot nieuw lid van het dagelijks bestuur werd benoemd de heer Stokkers. Nadat de nieuwe voorzitter de hamer had overge nomen stelde hy in de toekomst het sportbeleid, dat in hoofd zaak accommodatiebeleid is, voort te zullen zetten, met dien verstande dat uitgegaan moet worden van zeer beperkte reali satie van zelfs de meest nood zakelijke punten", aldus een weinig optimistische voorzitter Groeneveld. De heer Luesink haakte hierop in en stelde dat die accommodaties die weinig geld kosten dan misschien het eerst in aanmerking zouden kunnen komen"? Denk aan de M.A.C. Holterberg". Tijdens de rondvraag werd door Luesink nog eens de vraag geopperd hoe het verder moet met de slechte kwaliteit van de hoceyvelden. „Men zit in ern stige moeilijkheden", stelde Lue sink. De voorzitter antwoordde dat het een goede zaak is dat iedereen op een aanvaardbare wijze zijn sport moet kunnen beoefenen. De hockeyvereniging heeft inmiddels een brief ge schreven aan de Sportcommissie waarin het zijn ongenoegen uit omtrent de bespeelbaarheid, of beter gezegd de niet- bespeelbaarheid van de eigen velden. Het laatste woord is hierover nog niet gevallen. De laatste drie Sportcommissie- vergaderingen over 1982 worden gehouden op 12 oktober, 16 no vember en 14 december. Holten had van vorige Week van 25 september 1982 tot en met 1 oktober 1982 Zondag: 13.00-18.00 Badmintonclub. Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.30 Badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-22.30 ;Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw Wit '66 19.00-20.30 instructielokaal - schaken Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 zaalvoetbalcompetitie, K.N.V.B. 23.00-24.00 zaalvoetbal, All Stars 19.15-21.30 instructielokaal - s.v. B.A.T.O. Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.30-18.30 zaalvoetbal, hr. Dikkers 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemdè weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheêrder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. De dames senioren van Holten speelden thuis tegen Heeten. Heeten was duidelijk te sterk voor Holten. Na een 0-2 achter stand werd het eerste doelpunt van Holten gemaakt. Bij rust was de stand 34. Na rust leek Holten eerst terug te komen, want twee doelpunten vlak na rust zorgden nog voor een 54 voorsprong. Tot het eindsignaal scoorde Heeten echter nog vijf maal achtereen. Mede doordat Heeten verder de verdediging potdicht hield werd de eind stand bepaald op 5-9. Doelpun ten voor Holten: Alberta Mark- voort 3; Frida Meilink 2. De dames junioren speelden uit tegen H.H.Z.D. De thuisploeg speelde sneller terwijl Holten te vaak onnodig balverlies leed. H.H.Z.D. kon de verdediging met behulp van een prima keepster goed gesloten houden en zag kans een 4-1 voorsprong bij rust te nemen die in de tweede helft werd vergroot tot 7-2. Jeugd Ook bij de jeugd waren de re sultaten zwak dit weekend. Al had in de eerste helft geen vat op het spel van Tyfoon en kwam met 0-7 achter. In de tweede helft ging het veel beter, maar verder dan de eretreffer kwam Holten niet 1-7. A2 speelde tegen Nw. Heeten rom melig. Door te veel balverlies werd na een 0-2 ruststand met 0-5 verloren. BI speelde slecht tegen Schalkhaar. Zwak verde digen en slecht terugkomen in de verdediging zorgden ervoor, dat na een 2-0 voorsprong de wedstrijd; met een 2-3 achter stand, bij rust- met 3-7 verloren ging. B2 had weinig geluk tegen Nw. Heeten. Na een 0-2 achterstand kwamen de meisjes terug tot 1-2. In de tweede helft lukte bij de tegenstander alles en bij Hol ten werkelijk niets. Ondanks uitstekend keepsterswerk won Nw. Heeten met 8-1. Holten trof zeker 4 5 maal de paal, maar mocht geen score meer maken. De pupillen speelden uit tegen V. en K. De thuisploeg was be ter, maar Holten hield de ver dediging goed dicht. Na een 2-0 achterstand bij rust, kwam Hol ten zelfs nog tot 2-1, maar moest daarna de winst met 5-1 aan V.K. laten. Programma: za. 25-9: Al uit tegen K.H.C. om 11.00. Vertrek 10.00 u.: A2 uit tegen Actief om HOLTEN - uit de les week duidelijk lering ge trokken. Met de gebroe ders Labobar weer in de ploeg toonde men veel meer speldiscipline. Ver dedigend hield men de zaak goed gesloten, ter wijl men aanvallend ook een veel duidelijker ge zicht toonde. E.M.M.S. compenseerde dit met vrij hard spel, hetgeen leidde tot veel overtre dingen. De roodzwarten hielden echter het hoofd koel en dit moest tot succes leiden. Toen E.M.M.S. na een kwartier spelen uitgeraasd was trok HOLTEN het spel naar zich toe. Met direct spel kregen de pupil len van Oude Roeünk voor de rust reeds een aantal goede sco- ringsmogelykheden. Een schitte rend schot van Johan Huzen had beter lot verdiend, maar de 12.30. Vertrek 11.30 u.: BI thuis tegen A.B.S. om 11.30 u.; B2 vry: Cl thuis tegen A.B.S. om 10.30 u. Zo, 26-9: Dames junioren thuis tegen Heeten om 10.00 u.: Da mes senioren uit tegen H.H.Z.D. om 11.00 u. Vertrek 10.00 u.: He ren uit tegen D.S.C. om 15.15 u. Vertrek 14.00 u. Twenthe D3 - Holten D3. In een zeer spannende wedstrijd heeft D3 een 4-3 nederlaag gele den. Een gelijk spel zou eigen lijk de juiste uitslag zyn ge weest, want beide ploegen waren volledig aan elkaar gewaagd. Wellicht zijn drie wissels te veel van het goede. De doelpunten werden gescoord door Bart Soer lx en Tonnie Brands 2x. Keeper Mark Meyerman was de abso lute uitblinker. Holten D4 - de Zweef D4. In deze wedstrijd werd de neder laag gelukkig minder groot dan in de voorafgaande. Tevens werd er voor de eerste keer gescoord, want bij een stand van 0-5, scoorde Roy Brassen schitterend uit een vrije trap 1-5 Mede doordat de tegenstanders wel licht groter en ouder zyn, is dit een prima resultaat jongens. Holten E2 - S.V.V.N. E4 In een spannende en leuke wed strijd won S.V.V.N. toch wel verdiend met 0-2. Dit kwam voornamelijk door het goede samenspel en het beter op de hoogte zyn van de buitenspel- val. Excelsior E5-Holten E3. E3 heeft ook de tweede wed strijd verloren. De eerste helft speelde zich af voor het doel van Huub, die goed keepte, doch niet kon voorkomen dat hij 3x moest vissen. In de tweede helft speelde E3 meer aanvallend, maar kwam ondanks hard werken niet verder dan een schot tegen de paal en veel cor ners. Excelsior wist nog wel met een uitval 4-0 te scoren. Willen de leiders hun verslagen voor zaterdag 18.00 uur inleve ren bij C.S. van der Mei, Ver- zetstraat 78. uitstekende keeper van de gas ten stond aanvankelijk meer dan eens succes in de weg. In de 25e minuut brak Henry Bronsvoort op links door en trok de bal vanaf de doellijn te- rag op de volkomen vrijstaande Nico Labobar. Diens roller was te zacht, waardoor een verdedi ger op de doellijn kon redden. Voor de pauze noteerden we nog schoten van Huzen, van Mullum en Tuller, succes bleef voorlopig achterwege. Aan de andere zijde- liet ook Herman ter Harmsel zien dat hij niets wilde onder doen voor zyn collega van E.M.M.S. De rast brak aan met een 0-0 stand. Na de pauze hetzelfde spelbeeld. Schoten van André Dekker en Wim Tuller misten aanvankelijk nog hun doel. Na 10 minuten spelen manoevreerde Henry zich in schietpositie. Zijn schot kon slechts gekeerd worden ten koste van een handsbal. Uit de toegekende strafschop schoot Henk Warrink la Neeskens) onhoudbaar in. E.M.M.S. trachtte daarna het spel te ver plaatsen door met lange halen de bal naar voren te spelen. Dit soort spel blijkt steeds weer ri sico's in te houden voor een verdediging. Zo moest Anton Labobar in de 20e minuut nog een keer op de doellijn redden. Toch had Holten aanvallend meer in de melk te brokkelen. Eerst belandde een schot van de uitstekende spelende Nico La bobar op de lat, doch enkele minuten voor afloop brak Nico op rechts door. Vanaf de doellijn trok hij de bal naar de vrijs taande Henry Bonsvoort en van dichtbij scoorde deze 2-0. Jam mer dat de aanvoerder van E.M.M.S. zich daarna even ver gat door Henry te slaan. Geluk kig voor hem had de goed lei dende scheidsrechter van der Vegte niets gezien. Wel genoteerd werden de keeper van E.M.M.S. en de trainer. Vooral de laatste toonde het voorbeeld hoe het in de voetbal lerij absoluut niet moet. HOLTEN had echter een meer dan verdiende overwinning be vochten. burg en Jan-Erik Jansen moes ten de eer aan hun tegenstan ders laten. Deze gelijke stand bood nog voldoende mogelij khe den voor de Holtense jeugd. De herendubbel werd gemakkelijk gewonnen terwijl de dames na twee verlengingen tot winst wis ten te komen. De beide ge mengd dubbels brachten de to tale winst voor BC Holten op 6-2. BCH 1-Hardenberg 3: 7-1 Met invaller Eddie Willemink voor de zieke Sytze Meinsmr trad het eerste team van BCH aan tegen de gasten uit Har denberg. Jenny Scholman, Dink Wegstapel, Hans Zuethoff er Eddie Willemink wisten hun en kelspelen vry gemakkelijk in winst om te zetten. Ook de ge mengd dubbelspelen bleken vooi de Holtenaren geen problemen op te leveren, en werden vrij gemakkelijk gewonnen. Ook df dames dubbel leverde eer. winstpunt op voor Holten. Het enigste verliespunt was de her endubbel, die in drie games ver loren ging. De eerste overwin ning met 7-1 is een goede basis voor de overige wedstrijden. BCH 3-Netwerk 2 (Hattem): 5-3 In een nieuwe opstelling trad het derde team van BCH aan tegen Netwerk. Jan Jacob: moest in de herenenkel helaas een nederlaag inkasseren. Thee Aarsen bracht het eerste winst punt binnen, en even later nam Holten een voorsprong toen Rii Groeneveld en Jet de Beus bei den de enkelspelen wonnen. Bi. de gemengd dubbels werden di punten verdeeld. De wedstrijd werd spannender. Het heren dubbel werd gewonnen door dt gasten uit Hattem. Zonder veel moeite wisten de Holtense da mes de damesdubbel in winst om te zetten. Wederom was een overwinning een feit. Wedstrijdprogramma Competitieprogramma: vrijdag 24/9 Trefzeker 5-BCH 4 te Dalf sen; zaterdag 25/9 Lettek 1-BCH 3 te Lettele; zondag 26/1- Heino-BCH Jeugd te Heino BCH Jeugd-Diepenveen te Hol ten, gymlokaal Vryheidslaan aanvang 13.00 uur; maandag 27/9 BCH 1-Netwerk 1 Hatten te Holten, sporthal aanvang 20.00 uur. Zaterdag 11 september werd voor de laatste maal dit seizoen in het zwembad de Looërmark afgezwommen. Van de Dyker- hoekse school behaalden de vol gende kinderen hun diploma: Diploma A: Sebastiaan Hers; C Mercedes Wegen; D: Yvonne Vlogtman. In de zomervakantie slaagden voor Diploma A: Gerrit Prins; Dinand Reylink; Rianne Biele man; C: René Groteboer. In Holten slaagde Martin Podt voor het diploma A. Op de in het Gelderse Geeste ren op zaterdag 18 sept. gehou den „Samengestelde wedstrijd" werd Eric Vincent met „Mark" eerste in de „Zware cross" en totaalwinnaar van de wedstrijd. In de klasse dressuur L was de 4e plaats voor Herman Lodewe- ges met „Azmon" en deze pres tatie was goed voor de 4e in de „samengestelde". Zondag a.s. speelt HOLTEN uit tegen LABOR te Deventer. De Deventer ploeg heeft tot nu toe 3 punten behaald uit 2 wedstrij den. De overwinning van HOL TEN moet echter een duidelijke stimulans betekenen voor de roodzwarten. Met dezelfde disci pline en dezelfde inzet zal het voor iedere ploeg in 4H moeilyk worden de Holtense ploeg achter zich te laten. Met steun van publiek, zoais afgelopen zondag, moet het kunnen lukken beide punten uit Deventer mee te brengen. De wedstrijd begint om 14.30 uur. senioren: B.Z.S.V. 1-Blauw Wit 1 2.30 u. V. 1.00 u.; Blauw Wit 2-DaarIerveen 4 2.30 u.; SVZW 6-Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 u.; Vesos 4-Blauw Wit 4 12.30 u V. 11.30 u.; Blauw Wit 5-Excel sior 12 12.45 u.; Blauw Wit 6-Den Ham 4 2.30 u.; Blauw Wit 7-DOS '37 8 12.45 u. Junioren: Blauw Wit Al-MW '69 Al 2.30 u.; Haarle Bl-Blauw Wit BI 2.30 u. V. 1.45 u.; Blauw Wit B2-De Zweef B2 11.00 u.; ON B5-Blauw Wit B3 11.15 u. V 10.15 u.; Blauw Wit Cl-Enter V Cl 1.00 u.; SDOL Cl-Blauw Wit C2 1.00 u. V. 12.00 u. Pupillen: Blauw Wit Dl-DES Dl 10.00 u.; Blauw Wit D2-DES D2 10.00 u.; Omhoog E2-Blauw Wit El 9.45 u. V. 9.00 u.; Blauw Wit Fl-Twenthe F1 11.00 u.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7