gemeente holten 5 H. Vruggink, jubilaris Nido Universal Resultaten Blauw Wit Wijziging H. Missen tijdens het weekend GROTE WAARDERING "ogara ™r or VOOR ORGELSPEL VAX PIM BOOG. HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND Diplomazwemmen Twenhaarsveld CHR. BOND PLATTELANDSVROUWEN PUPILLEN 23 SEPTEMBER 1982 -PAG. 5 Overleden: R.M. Vogelij-van der Veer, oud 50 jaar, Holten. Ondertrouwd: H.J. Meuleman, oud 25 jaar, Lochem en J. Vol kerink, oud 27 jaar, Holten. Gehuwd: H.R. Beldman, oud 26 jaar, Holten en G.W. Aanstoot, oud 29 jaar, Holten; J.D. Vin cent, oud 23 jaar, Holten en H.W. Schooien, oud 20 jaar, Hol ten. VOLKSDANSEN MOET JE BELEVEN Ook in Holten! Daarom start de stichting „SUCUWE" een volks dansgroep op de woensdagavond van 20.30-22.00 uur, in de voor malige gymnastiekzaal aan de Dorpsstraat (achter de AMRO- Bank). De leiding zal in handen zijn van Ton van Breemen, die U verschillende dansen o.a. uit Israël, Roemenië zal leren. Ont spanning en plezier staan hierbij hoog in het vaandel. De kosten bedragen tien gulden per maand. Zij die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt zijn van harte welkom op de introductie-avond op woensdag 13 oktober. Opgave bij „Het Paalhuus", tel. 2755 en bij Corry v.d. Meer, tel. 1549. Op woensdag 15 september was voor de laatste maal in het zwemseizoen 1982 gelegenheid om een zwemdiploma te be machtigen. Er waren 90 kandi daten, waarvan er helaas 2 moesten worden afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: Diploma A: Albert Nijmeijer, Jan Baan, Henk Hulsman, Cynthia Alberts, Anita Biele man, Gerben Wansink, Michel Maat, Herman Klein Horst man, Marieke Markvoort, Anja Wansink, Maureen Jansen, Renate Jansen, Martin Podt, Yvon te Riele, Vincent Ruste- biel, Corien Udema, Arend-Jan Sandman, Philip de Reuver, Thomas Maassen, Tjerk van der Mei, Kimberley Klaassen, Karin Ballast, Erik ten Brinke, Karolien Schul, Paulien Schul, Angelique Vros, Amber Dijk graaf, Jamo v.d. Belt, Jochem Bus, Inge Aanstoot Diploma B: Pascale Udink, Dennis Staut, Aijan Wissink, Marcel Gerritsen, José Welink, Mannie Tuitert, Hanneke Borghuis, Monique Aalten, Erik Veneklaas, Erik Kappert, Jolanda Nijland, Leontine Leonhart, Frederique Oolbek- king, Jamo Hofman, Mark Wil- lemsen, Martyn Fransen, Han neke Voordes, Diana Bakker, Jeanette Vasters, Aemile van Rappard, Carin Piek, Marloes Hendriksen, Olaf Akkerman, Mirjam Vincent, Karin Meijerman, Diny Krieger. Re- mon Jager, Freddy Haan. Marcel Krikkink, Gerard Wijenberg, Sanne Boer, Sap- hire Jannink, Herma Schöp- pers, Hermien Klein Teeselink, Inez Weijman, Mirjam Bel dman, Jos Dorresteijn. Zwemvaardigheidsdiploma I: Ingrid Steenbergen, Samanta van de Laan, Chantal van de Laan, Mark Meijerman, Astrid Oonk, Erika Kruimelaar, Marco Jansen, Diane den Uijl. Zwemvaardigheidsdiploma II: Koenraad Ligtenberg, Bianca Denekamp, Gerdien Goorman, José Meuleman, Jolanda Schuppert, Ellen Kroon. Zwemvaardigheidsdiploma III: Jeanette Foks, Bianca Rou- wenhorst, Jeaqueline Hogen- dom. Zwemvaardigheidsdiploma IV: Erna Veldwijk, Thea Kemper, Johanna Koopman, Linda v.d. Wijk. U vraagt zich misschien af: wat betekenen de letters C.P.B. Wel dat zullen we u vertellen en ook wat de C.P.B. doet en waar u er meer over te weten kunt komen (want dat wilt u zeker). C.P.B. is de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond met als doelstelling: Werkzaam te zijn in het belang van de be wustwording, vorming en ont wikkeling en welzijn op het terrein van gezin, arbeidssitua tie en samenleving. De C.P.B. is een landelijke organisatie, on derverdeeld in gewesten en af delingen. Zo'n afdeling zullen we eens onder de loupe nemen. Gewoonlijk eén keer per maand komt de groep bij elkaar. Een veelheid van onderwerpen, be trekking hebbend op gezin en maatschappij, komt aan de or de. Daarnaast ontspannen bezig zijn. De onderwerpen worden gewoon lijk door de groep zelf bepaald. Wanneer u lid bent, kunt u zelf PLATTELANDSVROUWEN ESPELO Afdeling Holten met; BEKEKEN ZUIVEL "Humor in literatuur" De Plattelandsvrouwen in Hol ten openden het nieuwe seizoen eveneens met vijf nieuwe leden, die werden verwelkomd werden door de presidente mevrouw Legdeur-Magermans. Centraal stond tijdens deze avond het onderwerp „Humor in de litera tuur", waarin mevrouw v.d. Marel-de Reus korte verhalen van Bomans, Carmiggelt en Toonder aanhaalde. De eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Espelo stond in het teken van de zuivel. Mevrouw van Oenen en de heer Bovenlander, werkzaam bij het Nederlands Zuiverburo toonden aan de hand van dia's de talloze mogelijkheden met kaas. Na afloop hiervan moesten de dames zelf aan de slag om een getoonde Tienersalade te maken, maar ook op te eten. Na de pauze volgde een film over de landbouwproducten van Holland. Een leerzame avond waar tevens de afdeling Okkebroek, plus huis genoten bij aanwezig was. Verder konden weer vijf nieuwe leden begroet worden. Gezien de leeftijd en gezondheid heeft het parochiebestuur moe van onze pastoor- en op drin- ten besluiten het aantal H. Mis- gend verzoek van de bisschop- sen in het weekend te vermin- deren. Dit met ingang van 1 ok tober a.s. We hopen dat u be grip kunt opbrengen voor deze noodgedwongen verandering, waar noch uw pastoor, noch het bestuur, blij niee is. In de gege ven situatie lijkt dit het beste. De nieuwe situatie wordt: zater dag 19.00 Nieuw Heeten; zondag 9.30 Holten; zondag 11.00 Nieuw Heeten. We willen nog graag benadrukken dat dit een voor lopig voorstel is. Het geeft ons de tijd, om tot een voor velen aanvaardbare oplossing te ko men. meedenken en meebeslissen. De kracht van deze bond is juist als vrouwen van allerlei kerke lijke richtingen en maatschappe lijke standen één te zijn, samen als Christelijke Plattelandsvrou wen, Gods Woord als richtsnoer te hanteren op elk terrein van het leven. Wat de landelijke en provinciale aktiviteiten betrefd, noemen we de studieweekends en studiedagen voor de vrouw, die naast haar gezin en of werkkring haar kennis wil ver breden. Conclusie: Ja, C.P.B. wendt u zich dan tot het bestuur van onze afdeling mevr. M. v. Engbrink-Ramaker, Holterenk- straat 8, tel. 15 28 Presidente of mevr. M. Wamelink-Kempes, Houtweg 18, tel. 20 04, sekreta- resse. Denkt u er nog eens over na of informeer eens bij iemand die wel lid is. U bent van harte welkom wanneer u op één van de avonden aanwezig wilt zijn. Ons Jaarprogramma ziet er als volgt uit: Donderdag, 30 september Ds. L. de Vrijer, zendingsconsulent, woonachtig te Holten opent het seizoen met „Verhalen, dichtbij brengen (dia's over Indonesië. Donderdag 21 oktober: De heer Jos Lotters uit Beek (Bergh) laat u via een honderdtal dia's alles over EDELSTENEN en het bewerken ervan zien. Donderdag 18 november Hr. K. de Jonge, wekzaam bij de Prof. Lindeboomstichting, discussieert met ons over: Huwelijk, gezin, relatieproblemen - alternatieve samenlevingsvormen. Donderdag 16 december Kerst feest. Donderdag 27 januari: Jaarver gadering. Al met al dachten wij een pro gramma met veel variatie. Voor elk wat wilsDe avonden wor den gehouden in het Gerefor meerd Kerkelijk Centrum „De Kandelaar". Aanvang 20.00 uur precies. Graag tot ziens Het bestuur C.P.B. Holten. Door burgemeester en wethouders op 14 september 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer G.J. Jansen voor het veranderen van een kapberg bij het perceel Menumsweg 3; aan mevr. H. Landeweerd-Stam voor het veranderen van een jongveestal bij het perceel Markeloseweg 15; aan de heer J. Lubbersen voor de bouw van een garage bij het pand Rutgersweg 4. 2. aan de P.J.G.O.-Boeldagkommissie te Bathmen vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswagen op 29 oktober 1982; 3. aan de heer J. Hendriksen te Enschede ontheffing verleend voor het houden van een grammofoonplatenruilbeurs op 25 september 1982; 4. aan het Jongerenkoor Helicon vergunning verleend voor het houden van een verloting. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. AFSLUITEN GEDEELTE GAARDENSTRAAT In verband met het overschakelen van de P.T.T.-telefooncentrales aan het Kosterspad en de Gaardenstraat zal een gedeelte van de Gaardenstraat, vanaf het Kosterspad tot aan de Bessinkpasstraat, op dinsdag 28 september 1982 vanaf 17.00 uur tot woensdag 29 september a.s., tot 7.30 uur gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voetgangers. Het verkeer zal door middel van verwijzingsborden worden omgeleid. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerste officiële openbare vergadering van de Commissie sociaal- cultureel werk wordt gehouden op dinsdag 28 september 1982 om 20.00 uur in het gemeentehuis (raadszaal). In deze vergadering zal onder andere aan de orde komen: verkiezing van de voorzitter, plaatsvervangend voorzitter van de commissie; verkiezing van de leden van het dagelijks bestuur; vaststelling van de vergaderdata van de commissie in 1982 SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 27 september en 11 oktober 1982 verhinderd spreekuur te houden. HÜLEE gel in de Pharkirche te Inzing Oostenrijk). Tijdens zijn vakantie in Oostenrijk heeft de jeug dige organist van de Ge- ref. Kerk, de 18-jarige Pim Boog een orgelcon cert gegeven waarmee hij veel succes oogstte. In de Oostenrijkse pers is zijn optreden zeer gunstig ontvangen en wij ontle nen aan „Tirol Aktuell" en „Blickpunt" het vol gende: De 18-jarige Hollander, Willem Harold Boog gaf in Inzing een met grote by val geslaagd orgel concert dat de R.K. Jugend In zing organiseerde. Het grote or geltalent bedankte op deze wijze voor de eer dat het verkeersbu reau Inzing hem en zyn ouders de zilveren speld verleende om dat ze voor de tiende keer de. vakantie in Inzing doorbrachten. Het goed bezochte concert le verde de jonge Hollander een warme en spontane ovatie op. W.H. Boog begon zyn orgelstu die op 6-jarige leeftijd bij de Hollandse organiste Elly Kooi man en nadien bij de bekende LEZINGEN OVER "EUTHANASIE" Op de maandagavonden 27 sept. en 4 okt. worden er in gebouw „Irene" twee lezingen gehouden over „Euthanasie". Op 27 sept. spreekt de heer J.F. Sytsema, huisarts over „Medische aspec ten van euthanasie" en op 4 okt. zal ds. H.J. Ekker, Herv. pred. spreken over het onder werp „Bijbelse aspecten van eu thanasie". Beide avonden (aan vang 20.30 u.) gaan van de Commissie Vorming en Toerus ting van de Hervormde Ge meente Holten maar iedereen is van harte welkom. De koffie kost drie kwartjes per kop. Na de tweede avond krijgen de aanwezigen beide lezingen op papier mee. organist Willem Hendrik Zwart organist van de Bovenkerk in Kampen met zyn prachtig 4 klaviers Hinch orgel. Hier volgt hij nog steeds zijn studie. Op 14-jarige leeftijd werd hij be noemd tot organist van de Herv. Kerk te Deventer/Colmschate en daarna van de Geref. Kerk te Holten. Ook veel buitenlandse orgels heeft Boog gespeeld. Zo bespeelde hy in Engeland het orgel in de kathedraal van Wells, Rochester, Oxford en Se- venoaks: in Duitsland in de R.K. Kerk te Emsbüren; in Oos tenrijk in de Evang. Kerk te In nsbruck en in Italië op het grote orgel in Cortina d' Ampez- zo. Met werken van J.S. Bach. Purcell, Zwart en eigen improvi saties wist hy zyn toehoorders „voll zu begeistem". Tot zover deze Oostenrijkse kranten. Voorwaar een mooi succes. Rekrealief handbal Vanavond 23 sept. om 19.30 speelt het damesrecreantenteam van de handbal een wedstrijd tegen een team van V en K uit Twello. Dit gebeurt in de spor thal. Het damesrecreantenteam van Holten traint elke donder dagavond van 19.30-20.15 in de sporthal en speelt één keer in de vier weken een wedstrijd tegen een recreantenteam uit de omgeving. De wedstrijden wor den door de dames zelf georga niseerd. De training varieert van konditietraining tot balspelen, maar het handbalspel loopt als rode draad door elke training. Om het groepje van 10 wat uit te breiden, roepen wy alle da mes op die zin hebben om ééns in de week een avond lekker in beweging te zyn en zodoende hun konditie op pyl te houden, om vanavond eens in de Spor thal te komen kijken. Je mag 4 keer meetrainen alvorens te be slissen lid te worden. Inlichtin gen kunt U krygen by Miny Kemper tel. 17 38 of by Tonny Wissink, tel. 26 91. Nido Universal had afgelopen week een jubilaris in zijn mid den in de persoon van de heer H. Vruggink. De heer Vruggink was eigenlijk 6 augustus al 25 jaar in dienst bij Nido, maar wegens vakantiedrukte werd deze datum verschoven naar Daarna volgde een uitgebreide maandag 20 september. De heer receptie voor familieleden en Vruggink werd opgesteld onder collega's. De heer Vruggink is een ere boog toegesproken door voorwerker op de draaierij van directie en bedrijfsleiding, res- Nido Universal pectievelijk de heren J.H. Roos- ink, J. Jansen en G.J. Nikkels. Blauw Wit Dl-Enter V. Dl Blauw Wit ging in de le compe titie tegen Enter V. goed van start en kwam uit snelle aanval len al gauw op 1-0. De thuis club kwam hierna even in de verdrukking maar door prima keeperswerk kwamen de gasten niet tot een doelpunt. Blauw Wit begon toen steeds beter te spelen en bepaalde de ruststand op 3-0. Na de thee werd het nog vlot 4-0 maar Blauw Wit stortte hierna als een kaartenhuis in elkaar en de jongelui uit Enter kwamen met goed spel terug tot 4-2. In de slotfase kwam Blauw Wit sterk terug en maakte er nog 5-5 van. Blauw Wit El-SVZW E2 In deze wedstrijd was Blauw Wit veruit de betere ploeg en de Wierdense Zwaluwen kwamen er in de eerste helft helemaal niet aan te pas (rust 4-0). De ruime voorsprong en het warme weer waren voor Blauw Wit aanlei ding om het wat kalmer aan te doen en de gasten maakten hiervan dankbaar gebruik en scoorden twee keer. Blauw Wit trof nog een keer de roos. Eind stand: 5-2. De treffers waren van Remon (3x), Hans en Han. G.F.C. Fl-Blauw Wit F1 In een prima gespeelde wed strijd heeft Blauw Wit F1 een monsterzege (12-0) behaald op de Goorse pups. De Blauw Wit aoeiman .aè veelal languit in z'n doel om te zonnen. De doelpun ten werden gemaakt door Eelko (9x), Coen, Dirkjan en Jeroen. Prima gedaan jongens!

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5