W Vandenberg Disco/pop Resultaten sv Holten Holten Resultaten sv Holten HOL TEN NIET OPGEWASSEN TEGEN K.H.C. HET WIELERLEVEN VAN JOOP ZOETEMELK. JEUGD BADMINTON SPITS AFBIJTER Clubkampioenschappen Zwem- en poloclub HOLTENS NIEUWSBLAD Jaarlijkse viswedstrijd "de Rietvoorn" PUPILLEN 9 DERDE YOGA-GROEP KNIPTIP Kikvorsperspectief dat is een foto, genomen van een heel laag standpunt. Je krijgt er vaak verrassende effecten door. 16 SEPTEMBER 1982 In de eerste thuiswedstrijd tegen K.H.C. heeft Holten de lijn die ingezet was bij de winst op Raalte, niet kunnen voortzetten. Hol ten startte goed door een 2-0 voorsprong te nemen, maar zag van het begin af aan een technisch goede tegenstander die met goed opgezet aanvalsspel de Holtense verdediging de nodige problemen bezorgde. Holten hield de voorsprong vast tot 4-3, maar moest toen toezien hoe K.H.C. een voorsprong nam die bij rust 9-7 be droeg. Na rust liep K.H.C. uit tot een 15-8 voorsrpong, waama Holten terug wist te komen tot 11-15. Daarna verslapte het Holtense spel en kon K.H.C. gemakkelijk de voorsprong uitbouwen tot de ruime 21-12 winst. Doelpunten voor Holten: Frans v. Gennep, Jan de Wit 3; Rudi v.d. Voet 2; John Lamping, Francis Luesink, Johan Plantinga, Jan Victor Dorlas 1 Jeugd Ook de jeugd had geen best handbalweekend. Door verschil lende afzêggingen moesten sommige teams zonder wissels en een team zelfs met slechts 6 speelsters op stap. A 1 speelde uit tegen het zeer sterke IJssel- stars. Tot de rust hield Holten het goed bij. (4-3). Na rust had IJsselstars het betere en vooral het snellere in het spel en werd gewonnen met 10-4. A 2 speelde uit bij D.S.C. Door blessures en slechts 1 wissel moest Holten na in de eerste helft met 2-0 en 4-2 voor te hebben gestaan, in de tweede helft de eer aan D.S.C. laten. Eindstand 8-5. B 1 dat vorige week verloor pakte de eerste punten door thuis Heeten na een 3-2 voorsprong bij rust op een gelijk spel te houden. Een stevige wedstrijd, die ein digde in 5-5. B 2 moest met slechts 6 speelsters naar S.D.O.L Ondanks deze handicap deed Holten er alles aan. Toch speelde de vermoeidheid een grote rol. Bij rust was de ach terstand reeds 10-2. Na rust hield Holten goed vol en kon de schade beperkt blijven tot 5 doelpunten. Zelf scoorde Holten 2 maal. Eindstand 15-4. Vol gende week beter!! De pupillen speelden tegen D.S.C. thuis. Holten verdedigde onrusitg en had ook fysiek wat minder in huis. Bij rust leidde D.S.C. met 3-1. In de 2e helft liep het iets beter, maar Holten verloor met 8-4. Programma: za. 18-9: A 1 thuis tegen Tyfoon om 12.30; A 2 thuis tegen Nw. Heeten om 10.50; B 1 thuis tegen Schalkhaar om 11.40: B 2 thuis tegen Nw. Heeten om 10.00; C 1 uit tegen V. en K. om 10.00 Vertrek 8.45 Zo. 19-9: Dames Junioren uit tegen H.H.Z.D. om 10.00 8.45; Dames senioren thuis tegen Heeten om 13.00 8.45; Heren Vrij. Onder prima weersomstandighe den speelde Holten A3 z'n eerste competitiewedstrijd. Na 4 minu ten brak D. Vincent door en uit z'n zuivere pas knalde Roelof keihard in (0-1). Enter kwam hierna sterk terug en scoorde 2 keer. Nadat Hanenburg de stand had gelijk getrokken liep de thuis club weer uit tot 3-2 maar 't was weer Hanenburg die ge lijk maakte (3-3). Na de thee twee aanvallende ploegen waarvan Holten de kan sen beter benutte. D. Vincent en Roelof zorgden voor een voor sprong maar Enter kwam goed terug tot 5-4. Holten kwam de laatste tien minuten nog onder zware druk maar de defensie met de nieuwe aankoop Siepe v.d. Meulen in de hoofdrol wist Als men de boekenplank lerrevue en Omroep Brabant) van een Nederlandse wie- lerliefhebber afsnuffelt, zal men vaak tevergeefs zoeken naar een boek over Joop Zoetemelk. Er zijn talrijke wielerboeken verschenen in Nederland over diverse renners en onderwerpen. Voor een boek over de Tourwin naar van 1980 moest men tot voor kort echter de grens over. In Frankrijk verscheen „La pro- chaine etappa" van Georges Pagnoud, waarin de loopbaan van Zoetemelk onder de loupe werd genomen. Dit boek is ech ter al verschenen vóór die ge denkwaardige Tourzege van Joop. Bovendien zijn vele Neder landse wielerlielhebbers de Franse taal niet machtig. Wie- lerverslaggever Wim Amels (Wie- Een beter spelend Holten moest de punten door een 3-0 geflat teerde overwinning van Rigters- bleek in Enschede laten. Van meet af aan speelde Holten of fensief en al gauw kregen de Holtenaren de kous op de kop.De eerste aanval van Rig- ters Bleek leverde direct een doelpunt op 0-1. Ook na deze tegenvaller bleven de pupillen van W. Schooien de aanval zoe ken, eerst was het Daniël die tegen de paal schoot toen so leerde B. Knapen door de ach terhoede heen, maar de bal ging net naast het doel. In de 35e minuut leek Holten te gaan scoren na dat H. Ven eklaas prachtig in kopte werd de bal toch nog van de lijn ge haald. Maar Holten kreeg weer een tegenslag te verwerken, net voor de thee raakte H. Blan- kena de bal zo ongelukkig waarbij de voortreffelijke doel man T. Deijk daarbij het nakij ken gaf 2-0. Na de pauze koos Holten voor hetzelfde concept. Eerst schoot W. Schooien door een prachtig aanval keihard tegen de lat, waarbij de goed opkomende H. van de Velde net naast kopte. In de 52e minuut ging daniël alleen op de doel man af maar deze liet zich niet verschalken. Holten kreef in de 55e minuut de genade klap. Een conter van Rigtersbleek waarbij de speler tot twee maal toe de bal van Vrouwe Fortuna meek reeg en scoorde 3-0. Daarmee kreeg Holten 2 veel te weinig en Rigters 3 te veel. vond, dat deze leemte opgevuld diende te worden en dook in zijn archief. Hij verzamelde tal rijke foto's en schreef een boeiende biografie over Neder lands meest succesvolle Tour- renner aller tijden. In dit boek leest men over de successen en teleurstellingen van Zoetemelk. Successen als zijn zege's in de Tour de France, de Waalse Pijl, de Grote Herfstprijs de Ronde van Spanje, Parijs-Nice, de Ronde van Romandië, de Olym pische Spelen en de Tour de l'Avenir. Vooral de Ronde van Frankrijk loopt als een rode draad door dit boek. De hele loopbaan van Joop Zoetemelk is immers afge stemd geweest op de Tour de France. Twaalfmaal was hij deelnemer aan de Tour en even zovele malen finishte hij bij de eersten in Parijs. Zesmaal ein digde hij op de tweede plaats en eenmaal stond hij op de hoogste trede in de Franse lichtstad. Natuurlijk ontbreekt de kom- plete erelijst van Zoetemelk niet in dit boek. Ruim 100 foto's ge ven de lezer(es) ook visueel een aardig beeld van de loopbaan van de Franse Nederlander. Kortom, dit unieke boek hoort op de boekenplank thuis van iedere Nederlandse wielerlief- hebber. U kunt dit boek bestellen door een bedrag van f30.- (inclusief de verzendkosten) over te ma ken op postgiro 5265415 t.n.v. Uitgeverij SportrExpress, Norber- tusdreef 39, Valkenswaard. Het boek wordt u dan per omgaande toegezonden. het te klaren. Het bleef 5-4 voor Holten. Een mooi succes voor de ploeg en de leiders Megelink en Vincent. Na een rustperiode van enkele maanden is afgelopen zaterdag de competitie weer van start gegaan. De eerste wedstrijddag gaf een beeld dat er toch aan vallend is gespeeld. In de negen juniorenwedstrijden werd liefst 31 maal gescoord en kreeg men 30 tegentreffers. Holten Al be gon al meteen met een sterke tegenstander. Hector uit Goor dat ook vorig seizoen een sterke indruk maakte had nu ook een sterke ploeg die het Holten zeer moeilijk maakte. Voor rust scoorden zij tweemaal en na rust nog tweemaal. Holten A2 moest de eer aan N.E.O. uit Bome laten. Onze jongens heb ben de gehele wedstrijd een overwicht gehad, maar NE O maakte gebruik van de kleine foutjes in de achterhoede. Het geluk was Holten niet op de hand, door drie maal paal en lat te testen. Holten A3 kwam moe en voldaan terug uit Enter. Een zwaar bevochten overwinning op Enter A2 was het resultaat. Een goed begin is het halve werk. Holten BI had de zware uitwed strijd tegen O.N. uit Almelo op' het programma staan. Het bleek ook een zware kluif te zijn, want men keerde met een 3-1 neder laag naar huis. Holten opende voortvarend door verrassend met 0-1 voor te komen, maar de thuisclub kwam sterk terug en scoorde driemaal. Holten B2 was op bezoek bij Enter B2. Na de onverwachte nederlaag tegen Voor de Yoga-cursussen die vo rige week begonnen zijn, was de belangstelling zo groot dat het Bestuur van s.v. Bato besloten heeft de yoga-cursussen met één cursusuur uit te breiden en wel op de donderdagavond van 20.30-21.30 uur in het gym.- lokaal aan de Vrijheidslaan. Voor deze groep is aanmelding nog mogelijk. Opgave van nieuwe leden bij het secr. van s.v. Bato, mw. Eggink-ten Velde, tel. 20 00. G.F.C. (dit was een vooruitge- speelde wedstrijd) vorige week heeft men de zaken recht gezet door de Entenaren een 8-0 ne derlaag toe te brengen. Holten 3 D.E.S. uit Nijverdal op bezoek. Het was een leuke wedstrijd met aan beide zijden kansen. Hier werden er door beide partijen drie van gemaakt, zodat de ein duitslag 3-3 was. Holten scoorde in de laatste minuut de gelijk maker. Holten Cl was op be zoek in Rijssen bij Excelsior. Al tijd een gevaarlijke tegenstander, dat bleek ook deze keer. Onze jongens keerden met lege han den naar huis en met zes doel punten om de oren. De grootste uitslag boekte Holten C2 in de wedstrijd tegen Hector. De doel- puntenmachine liep gesmeerd door zes treffers voor rust en zeven na rust aan te tekenen. Topscorer werd Tonny die onge veer de helft voor zijn rekening nam. Hector scoorde tweemaal tegen. Holten C3 werd de eerste wedstrijd op een nederlaag ge- tracteerd. Daarle met spelers van flink postuur (de keeper vooral) hadden weinig moeite met C3. Ook voor Holten waren er enkele kansen maar deze werden helaas niet allemaal be nut. Het werd een 1-6 nederlaag. Jongens vergeet deze wedstrijd gauw. Zondag 19 september a.s. wordt de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe competitieseizoen ge speeld. Het tweede jeugdteam treedt dan aan tegen de jeugd van Kwiek uit Raalte. Ondanks de korte voorberei- Holten D3-de Zweef D3. In deze eerste wedstrijd van de competitie hebben de ploegen de punten broederlijk verdeeld. De beginstand werd ook de eindstand. In de achterhoede speelde René Landeweerd een prima partij. Doelman Mark Meyerman. en Harald Tuitert behoorden ook tot de uitblin kers. Als de voorhoede wat be ter combineert, zullen de resul taten vanzelf komen. Volgende week tegen Twenthe uit. De Zweef E2-Holten E2. Zaterdag begon de competitie weer en voor E2 was dat tegen de Zweef. De eerste helft was eerst nog wat wennen met de nieuwe spelregels. Maar E2 be gon toch snel in zijn ritme te komen. De nieuwe aanvoerder, Henk-Jan nam het eerste' doel punt voor zijn rekening. In de tweede helft begon E2 beter te combineren, wat dan ook resul teerde in twee prachtige doel punten, gescoord door Erik Ven eklaas en Arthur. Al met al een verdiende 3-0 overwinning. Willen de leiders bun verslagen inleveren voor zaterdagavond 18.00 uur bij C.S. v. der Mei, Verzetstraat 78. Holten D2 - De Zweef D2 1-0 ,In de eerste competitiewedstrijd heeft het strijdlustige D2 de eer ste 2 punten binnen gehaald. De Zweef werd compleet overspeeld, het veldoverwicht werd echter niet in goals uitgedrukt. Jon gens ga zo door. Blauw Wit F1 - Holten F1 0-3. In het oefenprogramma speelde Blauw Wit F1 tegen Holten F2, toen was Blauw Wit sterker. Af gelopen zaterdag moest Holten F1 aantreden tegen Blauw Wit Fl. Holten was sterker en drukte dit uit in 3 doelpunten. Prachtig jongens, ga zo door. Holten F2 - De Zweef F3 1-4. Dit was de eerste wedstrijd van onze jongste voetballertjes, in competitieverband. De wedstrijd werd verloren omdat de Zweef spelers al langer met elkaar hadden gespeeld. Maar onze jongens hebben goed hun best gedaan, een volgende keer beter. Zaterdag 11 sept ging de Riet voorn voor haar jaarlijkse wed strijd naar het IJsselmeer om uit te maken wie kampioen van het IJsselmeer zou worden. Deze keer een redelijke opkomst en de oudste deelnemer was de 84 jarige Jan Traanman. tot zijn spijt wist hij geen visje aan de kant te halen. H. Achterkamp de kampioen van het vorige jaar moest de beker verdedigen en hij deed het met sukses om 7 uur werd er aangevangen met de wedstrijd in het eerste uur werd er goed gevangen toen draaide de wind naar het Noorden en werd de vangst be duidend minder. Rond 11 uur werden de prijzen uitgereikt. Deze keer was de grote pechvo gel Gerrit Jansen hij had het leefhet stuk en verspeelde daarmee de 2e prijs. Volgende keer beter. Uitslag IJsselmeer:. 1. H. Ach terkamp 610 cm 2. H. Mooi- weer 36.55 cm; 3. W. Nijenhuis 363 cm.; 4. J. Avezaath 308 cm.; 5. Slotman junior 267 cm.; 6. A. Ligtenberg 202 cm.; 7. G. Jansen 137 cm.; 8. Middendorp Markelo 129.5; 9. Pinkert 128.5 cm.; 10. H. Kers 121 cm.; 11. D. Klunder 75 cm.; 12 A. Ulfman 50.5 cm. De grootste vis werd gevangen door W. Nijenhuis een brasem van 40.5 cm. Volgende wedstrijd 19 sept. 7-9 uur Twentekanaal Amsenbrug. KNIPTIP (J) Slow motion... als het met mate wordt toege past dan kan het uw film levendiger maken. f dingstijd bij de competitiespe lers, gaan de diverse teams met veel vertrouwen deze competitie tegemoet. Kansen op kampioen stitels zijn klein. De belangrijk ste taak die de competitiespe lers hebben opgekregen is de plaatsen in de diverse klassen te consolideren. Een opgave die zeker is te realiseren gezien de inzet en motivatie op de train ingsavonden. Tevens wordt deze maand een kennismakingstoemooi georgani seerd en wel op zondag 26 sep tember a.s. Ieder lid van BCH kan voor dit toernooi één intro- ducee meebrengen. Een mooie gelegenheid om eens met de badmintonsport kennis te ma ken. Leden van de badminton club kunnen voor 21 september inschrijven in de sporthal op een van de speelavonden. We gens het sukses vorig jaar zal hoogstwaarschijnlijk dezelfde formule worden toegepast voor het spelen van de wedstrijden. Competitieprogramma: Zaterdag 18/9 Allotria 1-BCH 5 te Hasselt; zondag 19/9 Deventer-BCH Jeugd te Deventer; 19/9 BCH Jeugd-Kwiek Raalte te Holten, gymlokaal Vrijheidslaan aanvang 13.00 uur.; maandag 20/9 BCH 1-Hardenberg 3 te Holten, spor thal aanvang 20.00 uur; BCH 3-Netwerk 2 Hattem te Holten, sporthal aanvang 20.00 uur; donderdag 23/9 Survive 2-BCH 2 te Dedemsvaart. In de geschiedenis van de Nederlandse rockmuziek is het nog niet eerder voorgekomen dat een groep zo grootse wijze werd begeleid als nu met Vandenberg gebeurt. Het viertal Adje (op de hoes Adrian genoemd) van den Berg/gitaar-toetsen, Bert Heerink/zang, Jos Zoomer/drums en Dick Kemper/bas staat na melijk rechtstreeks onder contract bij Atlantic en wordt door dat label in Europa en de V.S. gepromoot als een top-act. Lei der en naamgever van de groep en schrijver van alle songs is Adje v.d. Berg, in Enschede en wijde omgeving voor het eerst bekend geworden als lid van Mother of Pearl: een band die o.a. een prima uitvoering van het Mountain nummer „Mississippi Queen" op het repertoire had staan. Vervolgens speelde hij in Teaser, een hardrock groep die vooral in Duitsland en België zeer succesvol was; doordat het met het plaatwerk echter niet zo vlot verliep stopte Adje in '80 met Teaser. Na een tijdlang te hebben nagedacht over z'n toekomst begon hij samen met Bert, Jos en Dick de groep Vandenberg, in het begin trad de groep overigens nog op onder de naam Teaser. Toen Kees Baars tapes van Vandenberg hoorde werd hij zo en thousiast dat hij al z'n relaties gebruikte om de groep een con tract te bezorgen, iets wat hem dus aardig gelukt is. In april van dit jaar trok de band naar Engeland om daar met producer Stuart Epps hun debuutelpee op te nemen. De plaat begint mét „Your love is in vain": een stevige fundering van Jos en Dick waarop Adje fraai gitaarwerk legt waama Bert laat horen een van de betere hardrock-zangers te zijn. Na dit fraaie visitekaartje volgt „Back on my feet", opnieuw een nummer voorzien van prima gitaarspel en sterke zang; de intro van „Wait" is even wat rustiger maar de song gaat over in een pittig, bluesy ritme en eindigt in een spetterende finale. Het op single uitgebrachte „Burning heart" is dan weliswaar een van de rustigere songs van de lp maar toch nog te pittig voor de Nederlandse hitparades; desondanks een prima compositie en (weer) sterk gitaarwerk. Kant 2 gaat met „Ready for love" weer stampend verder; ver volgens schakelt Vandenberg in „Too late" nog een versnelling hoger, vooral drummer Jos maakt even wat overuren. „Nothing to lose" en „Lost in a city" hebben weer een iets lager tempo maar de uitsmijter „out in the streets" is weer een echte betori- racer. Dit debuutalbum van Vandenberg verkoopt tot nu toe uitstekend in eigen land en gezien de klasse van de plaat moe ten ze ook het buitenland kunnen veroveren, eindelijk weer een Nederlandse lp van internationaal niveau dus. Vandenberg Atco K 50904 Begonnen als jaren '30 revival-groep schakelden de Pointer Sis ters in '78 met de lp „Energy" over naar een eigentijds geluid en uiterlijk, beide zaken geïnspireerd door producer Richard Perry. Hun versie van Bruce Springsteen's „Fire" zorgde meteen al voor een goede start van dit tweede carriëre-deel: het nummer werd een gigantische wereldhit Vier elpees later hebben ze onderdak gevonden bij een nieuw label waarbij ook producer en manager Richard Perry is mee-verhuisd; de stijl is dus onveranderd gebleven. Ook de nieuwe lp „Soexci- ted!" laat gedistingeerde en uitgekiende popmuziek horen: „If you wanna get back your lady", „I'm so excited" en „American music" (een fikse hit) zijn de uitschieters. De dames Pointer brengen niets nieuws maar wel gedegen vakwerk en kunnen op deze wijze nog lang mee. Pointer Sisters/so excited! Planet FL 14355 Candi Staton is sinds haar superieure versie van „Stand by your man" een van mijn favoriete zangeressen; verdere hoogtepunten uit haar repertoire waren „Young hearts run free" en „I'd rather be an old man's sweetheart (than a young man's fool)". Helaas probeert ze op haar laatste elpees tot succes te komen met zuiver disco-werk waardoor haar uitstekende zang-capaciteiten wat min der opvallen. Ook op haar nieuwste (en 8e) lp „Nightlites" is het weer een en al disco; Candi kan weliswaar nog steeds prima zingen maar up tempo songs zijn nou eenmaal niet zo geschikt voor haar. „Love and be free", Hurry sundown" (een ballad) en „Count on me" zijn prima songs waarin Candi vocaal uitstekend voor de dag kan ko men. Verder rest alleen de conclusie .terug naar de ballads'. Candi Staton/Nightlites Sugar Hill 540029 Vorige week maandag- en woensdagavond werden onder linge clubwedstrijden gehouden voor de kampioenschappen van „Twenhaarsveld" Jongens 25 m. school, rug en vrije slag. onder de 8 jaar, Dennis Schreurs, totaal 92.9 pnt.; 10 jaar, Bart Brinkman, totaal 74.3 pnt.; 12 jaar, Gearld Jansen, to taal 59.0 pnt. tevens de wissel beker. Jongens, 50 m. school, vrije slag onder de 14 jaar, Edwin Wissink, totaal 1.21.9 pnt.; 16 jaar, Wim Mooiweer, totaal 1.12.9 pnt. te vens de wisselbeker; boven de 16 jaar, Ernst v.d. Ende, totaal 1.04.1 pnt. tevens de wisselbeker. Meisjes 25 school, schoo, rug en vrije slag onder de 8 jaar, Simone Veld wijk, totaal 82.9 pnt.; 10 jaar, rug en Crista Phieffers, totaal 67.6 pnt.; 12 jaar, Monique Schreurs, to taal 58.3 pnt. tevens de wissel beker. Meisjes 50 m. school, rug en vrije slag onder de 14 jaar, Erna Veldwijk, totaal 1.21.7 pnt; 16 jaar, Gerie Veneman, totaal 1.19.1 pnt. te vens de wisselbeker, boven de 16 jaar geen kandidaten voor de wisselbeker. Het drietal componisten Eddie Holland/Lamont Dozier/Brian Hol land zorgde in de jaren zestig voor een groot aantal Tamla Mo town hits van o.a. Supremes, Four Tops en Marvin Gaye. Voordat deze schrijvers-samenwerking ontstond had Lemont Dozier al eens geprobeerd om een solo-carriëre op te bouwen en toen in'73 een eind kwam aan de coöperatie met de broers Holland waagde hij een tweede poging. Zijn eerste solo-elpee „Out here on my own" was een schitterend werkstuk maar vervolgens ging het eigenlijk alleen maar bergaf met z'n muzikale prestaties. Met „Lamont" is hij nu aan z'n 8e album toe en er blijkt weer enige vooruitgang te bespeuren. De componisties (allemaal van Lamont zelf) zijn weer van goede kwali teit en de assisterende musici zijn prima in vorm:, uitschieters zijn „You oughta be in pictures", ,J ain't playing", „The pressure is on" en „Ain't'no way". Een prima plaat die helaas enigszins wordt ontsierd door de slechte kwaliteit persing: als je hem wilt kopen, even goed luisteren naar de persing. Lamont Dozier/Lamont M&M 540030 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9