Hoogste zonnebloem bijna vijf meter r" Straatvoetbaltonrnooi 1982 jing niet door gemeente holten A gemeente holten a Soepenberg nit moeilijkheden UWHIILP IS NODIG! loltense combinatie derde tjdens vóórselectie iedrag en Gehoorzaamheid Hechte resultaten )amesvoetbal B.V. Holten We mochten weer kiezen! voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HEI NEDERLANDSE RODE KRUIS fx HOLTENS NIEUWSBLAD Plattelandsvroowe» Dijkerhoek opendei seizoen E BURGERLIJKE STAND Oltë/v oU. JUA& OxaaSqI SP0RTC0MMISSIE HINDERWET 16 SEPTEMBER 1982 -PAG. 5 Martin Podt, vanaf de 2e top-tien op de eerste plaats, was niet meer te verslaan. Zijn zonnebloem bereikte een hoogte van bijna 5 meter! Van harte gefeliciteerd, Martin! Nu de allerlaatste top-tien: 1. Martin Podt, ManescWjnweg 5, O.L. Dijkerhoek, hoogte 4.99 m. 2. Diederik Husslage, Houtweg 12, Haarschool, hoogte 4.20 m. 3. Gerdien Maneschijn, Dorperdijk 7, Haarschool, hoogte 4.11 m. 4. Jolanda Nfjland, Larenseweg 71, Haarschool, hoogte 3.96 m. 5. Jan ter Beest, Diessenplasstraat 2, Dorpsschool, hoogte 3.93 m. 6. Anita Vink, Canadastr. 9, Haarschool, hoogte 3.88 m. 7. Alieke Aaltink, Broensweg 2, „Het Kompas", hoogte 3.85 m. 8. Coenraad Ligtenberg, Pannebakkerstr. 6, Kolschool, hoogte 3.70 m. 9. Herman Brinkman, Tromopsweg 1, O.L. Dijkerhoek, hoogte 3.50 m. 10. Hermien Klein Teeselink, Markeloseweg 25, „De Schakel" hoogte 3.49 m. De tien prijswinnaars staan in deze volgorde op de foto (Martin natuurlijk bovenaan) bij de zonnebloem van Diederik Husslage. Zij kregen allemaal een prijs uitgereikt namens de Werkgroep Natuur en Milieu (die de wedstrijd had georganiseerd). Omdat veel namen van vorige top-tieners niet meer op de laatste lijst voorkomen en het leuk is te weten hoe zij geëindigd zijn, volgen hieronder nog de namen van de nummers 11 t/m 20: 11. Gerard Aaltink, Broensweg 2, „Het Kompas", hoogte 3.38 m. 12. Hermien Kevelam, Kolweg 54, Kolschool, hoogte 3.37 m. 13. Gerben Tombroers, Deventerweg 58, Haarschool, hoogte 3.34 m. 14. Jurgen Voordes, Orapjestr. 60, O.L. Dijkerhoek, hoogte 3.33 m. 15. Dirk Jan Nijland, Kolweg 40, Kolschool, hoogte 3.30 m. 16. Karin Damink, Diessenplasstr. 55, Haarschool, hoogte 3.29 m. 17. Rik Oolbekkink, Larenseweg 55, Haarschool, hoogte 3.15 m. 18. Erik Meuleman, Borkeldsweg 18, Kolschool, hoogte 3.09 m. 19. Dennis Schreurs, Goldsteinstr. 13, Kolschool, hoogte 3.05 m. 20. Amber Dijkgraaf, Canadastr. 47, Haarschool, hoogte 3.03 m. Tot slot kunnen we zeggen dat de wedstrijd een groot succes was. Dit ondanks het vele werk dat er toch voor werkgroepleden, kinde ren en ouders aan vast zat. Balancerend op stoelen, trapjes en ladders, metend met duimstokken, centimeterlinten en stokken, stuttend met bonestaken, bezemstelen en zelfs scheerlijnen hebben ouders ook hun uiterste best gedaan. Zij stonden vaak voor de wanhopige opgave een kromme zonnebloemstengel van meer dan 3 meter lengte tot op 1 cm. nauwkeurig te meten! Iedereen hartelijk bedankt voor zijn of haar medewerking. Overal in de gemeente Holten zag je grote en kleine zonnebloemen en dat was toch een heel leuk gezicht. Enkelen hadden - dankzij de zonnebloemen - in de hete dagen van juli/augustus een heerlijk schaduwrijk plekje in de tuin. Een idee soms voor volgend jaar? Werkgroep Natuur en milieu Holten (tel. 3133) ader auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Kennelclub „Cy- iphilia" zullen op 20 november de Nederlandse Kampioenschap- in „Gedrag en Gehoorzaamheid" voor honden worden gehouden, tze kampioenschappen zullen plaatsvinden in de RAI in Am- erdam. Zaterdag 11 september waren dè vóórselectiewedstrijden, (eneens in Amsterdam. Hieraan namen 26 honden deel, waaron- lr de Border Collie Meggie, met haar begeleider Jan v.d. Harst. wisten beslag te leggen op de derde plaats, met 72 van de iximale 80 te behalen punten. Door deze prima prestatie verze de deze combinatie zich van deelname aan de Nederlandse Impioenschappen straks op 20 november. je competitie voor het dameselftal is inmiddels weer van start egaan. Gespeeld wordt op de maandag- en donderdagavond. Ging pt de eerste helft van de competitie van een „leien dakje" zo echt gaat het tot nu toe. De drie wedstrijden die al gespeeld zijn ndigden allen in een nederlaag. Mede debet daaraan is het ge- jnge aantal enthousiaste leden voor deze sport op dit moment. en ieder die dan ook belangstelling heeft om een balletje te ko- Jien trappen c.q. koppen zien wij gaarne op „De Meermanskamp" erschijnen. Trainingsavond: woensdag. Of'kom naar de eerstvol- ende wedstrijd kijken op maandag 20 september a.s. Voor meer ichtingen kun je bellen Fennie Oolbekkink, tel. 05483-32 92. Voorzitster van de Plattelands vrouwen afdeling Dijkerhoek, mevrouw A. Kroon-Pasman opende onlangs het nieuwe winter-seizoen. Het bondslied werd gezongen en erg veel da mes waren het erover eens dat een dergelijke opening weer in ere zou moeten worden hersteld. Er werd een nieuw lid begroet en daarna werd het woord gege ven aan de heer van Balgooy (psycholoog) uit Havelte. Zijn onderwerp was: „Hoe houd ik kontact met het ouder wordende kind". Een onderwerp waar erg veel positieve reaktie's op kwa men. Mededeling Donderdagmiddag (23 septem ber) volgt een excursie naar de Landbouwhogeschool in Deven ter, waar de Tropische kassen bezichtigd zullen worden. Ver trek vanaf het Bonte Paard om 12.45 uur (als u met de auto wilt graag bericht). Ook kan er voor een auto worden gezorgd (als fietsen een probleem is). Dit graag vóór woensdag opgeven bij Zwaantje Roeterdink- Twellaar tel. 33 69. We mochten weer eens zonodig kiezen, wie er moest winnen en wie verliezen Mij interesseert het eigenlijk geen mallemoer, ze draaien ons toch allemaal een loer Ze beloven de kip met de gouden eier, wat heb je aan die leuteraars met al hun gemijer Ze willen ons land normaliseren, en beginnen zichzelf hoog te salariëren Ik zal niet uitwijden over ieders program, want dan verval ik in een eindeloos gedram Maar wel even.hoeveel levert u in? vroeg Mar cel van Dam, die Lubbers „de Zwijger" op de schietschijf nam Ze hebben de boel mooi in de soep laten lopen, Straks kan een AOW-er geen stukje vlees meer kopen Ze zijn in alle stilte arm, hoe worden ze deze winter warm? Ik denk aan kleine en grote zaken, die zonder schuld in de zorgen raken, Ze hebben in alles het uiterste gedaan, en toch moeten zovelen naar de knoppen gaan En dan emmeren ze over de Kruisraket, Joop wil ze niet, Dries wel en evenzo Jan en Ed van Kemenade gooi het maar in mijn pet. Uit zo'n vat vol tegenstrijdigheid formeer je nooit een kabinet. We zullen in de toekomst elk dubbeltje moeten keren, want we worden goed uitgeknepen, wie er ook gaan regeren. Heren ministers vier maal modaal en meer. ik vraag mét Marcxel van Dam: „Hoe groot wordt jullie veer?" Holten september '82 B.C. de Haas-Boekbinder M15471-2211 Slalütilfit 24 HIT» Tel 15413-1147 fntmlS Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30*17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! pening houdend met diverse bezwaren heeft de Commissie patvoetbal doen besluiten het Straatvoetbaltoemooi 1982 dat epland was op maandag- 13 en dinsdagavond 14 september niet por te laten gaan. Was het in Juni de tropische hitte die spelbre- pr was, nu waren: het niet beschikbaar zijn van alle speelvelden, pt vroeg donker worden, het afzeggen van enkele elftallen i.v.m. t weinig mankracht alsmede het risico bij de start van de compe- |tie reeds geblesseerd te zijn, de factoren, die tot genoemd besluit ebben geleid. Overigens tot ieders tevredenheid. Besloten werd p volgend toernooi eind mei 83 te houden, er zal dan om de Beltman Cup '82/'83 gestreden worden. Het nog beschikbare geld al gereserveerd worden voor dit toernooi. Gezien de gemaakte osten dient men er echter wel rekening mee te houden dat er pnieuw een financieële bijdrage zal worden gevraagd. De leiders an de diverse teams zullen hierover t.z.t. benaderd worden. In- chrijving van nieuwe teams zal mogelijk zijn. Soepenberg uit de moemj Kneuen Gebr. Soepenberg B.V. met ves tigingen in Swifterbant en Bome (flevofood diepvries b.v.) is door de verkoop van haar aardappel- handel en sorteerbedrijf aan C. Geboren: Joanna Everdien dv J. Spakman en E.W. Stevens. Overleden: J.G. Boerlage, oud 49 jaar, Holten (overl. te Zwit serland); A. Aaltink-Bekkemens, oud 52 jaar, Holten (overl. te Deventer). Ondertrouwd: W.F. Steegink, oud 21 jaar, Diepenveen en: G.H.J. Boode, oud 19 jaar, Hol ten; J.G. Deyk, oud 29 jaar. Holten en: W.G.H. Kevelam, oud 27 jaar, Holten: G.W. Stam, oud 22 jaar, Holten en: H. Rietberg, oud 22 jaar, Wierden. Gehuwd: J.G. Rietberg, oud 23 jaar, Holten en: J.F. ter Welle, oud 19 jaar, Lochem. Meijer B.V. te Kruiningen uit de moeilijkheden. De problemen ontstonden toen de Nederlandse Credietverzeke- ring Maatschappij de limieten blokkeerde. Door deze overname kunnen het aardappelschildbedrijf „Flevohof b.v." en het fritesbedrijf „flevo food diepvries b.v." te Bome zelfstandig verder bestaan. Soepenberg Fourages B.V., die voor een belangrijk deel in onze regio opereert, was reeds een zelfstandig bedrijf. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 21 september 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. TERINZAGELEGGING AANVRAAG OM VERGUNNING op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt vanaf 20 september 1982 tot 20 oktober 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: J. Blankenberg, Beusebergerweg 15 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een meststieren- bedrijf, met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 1000 liter). Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink, (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de hiervoren vermelde aanvraag ligt tevens de ontwerp-beschikking ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 20 oktober 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aan vraag en/of de ontwerp.-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 13 oktober 1982 met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. TER INZAGELEGGING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 2 september 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: U-MoMirtfl/U-vleee, Pannenbakkersstraat 1-2 te Holten (tot het uitbreiden van de bestaande inrichting-, exportslachterij- met een afvalwaterzuiveringsinstallatie - z.g.n. T.P.F.-unit -). De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één meand na de datum van terinzagelegging (vanaf 20 september 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink aan de Keizersweg, ter inzage, gedurende de hierboven genoemde tijden. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. OHet beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van ter inzagelegging, derhalve vóór 20 oktober 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5