Medische diensten Afscheid oud-raadsleden f9.999< HER—INGEBRUIKNAME PRODUCTIEHAL Kerkdiensten J.H. Bosschers werd beëdigd voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Tentoonstelling voor filatelisten! HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Verloren en gevonden G. TEN HARKEL B.V. 9 SEPTEMBER 198; PAG. 3 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.3Q ton RUIEN 2a. 9.00-12.00 tlLIMÏI HH lil ISHHW koopavond Goor Slallmslaan 24 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak De her-ingebuikname van de produk- tiehal van Nido-Universal betekent vooral voor let personeel, werkzaam in de hal een aanmerkelijke vooruitgang ten opzichte van het verleden. Direc teur J.H. Roisink betitelde in zijn ope ningsspeech nog eens de slechte werk situatie in de oude hal. „Deze was vooral bij karde wind en sneeuwval (iets waar we gezien onze branche juist zo gelukkig mee mochten zijn) erg ge vaarlijk doir vallend glas. Door die barstende gasruiten ontstonden steeds nieuwe lekkages. Dat was niet het eni ge, want oot de verwarmingsinstallatie was niet instaat een behoorlijke werk- temperatuui te bereiken. De isolatie was slecht en de verlichting liet te wensen ovtr. Allemaal punten die in april de doorslag gaven om met de eerste sloopwerkzaamheden te begin nen", aldus de heer Roosink. Het resul taat kon vrijdagmiddag vanaf half drie, na de officiële opening door burge meester W.L.F.C. ridder van Rappard bekeken worden. De hal kreeg een gro tere bouwhoogte en het vloeroppervlak werd met 200 vierkante meter vergroot. Nationale collecte Nierstichting Nederland. DINSDAG 21 SEPTEMBER: 20.00 uur: „Vredesweek- gespreksavond" in „de Kande- laar" (zie bericht). Meerjarenplan De totale produktie is nu on dergebracht in één ruimte. Hoofdaannemer Koopman uit Holten kreeg van directeur Roosink een pluim in zyn rich ting, voor de goede gang van zaken tijdens de bouw. Door de goede planning kon deze zich al op 23 juli terugtrekken, waarna men zelf kon beginnen aan de herinrichting van de hal, met als eindfase de officiële opening. stonden de eerste contacten. Contacten die inmiddels in veel Europese landen met de desbe treffende overheden werden ge legd Nido groeide uit tot een mammouth op het terrein van de gladheidsbestrijding. Voor Er is echter nog lang geen sprake van een totale eindfase, want de vernieuwing betekent nog maar het begin van een meeij aren-bouwplan by Nido- Universal. Een plan, dat afhan kelijk van de economische ont wikkelingen in de loop van een aantal jaren zal worden uitge voerd op hetzelfde terrein waarop de hal is gebouwd. Een hal ten behoeve van een cen traal magazijn en reparatiewerk plaats zal waarschijnlijk de tweede fase zijn. Daarna zal het gaan om de bouw van kantoren, tekenkamer, showroom en een definitieve kantineruimte. Ten aanzien van het verkrijgen van de benodigde vergunningen merkte de heer Roosink op dat in tegenstelling tot wat vaak beweerd wordt over de „ambte lijke molens" die zo tergend langzaam draaien, en met ge meentewerken in Holten en dan met name met de heer Heller een prima snel functionerende samenwerking was. „Vergunnin gen waren steeds weer op tijd binnen en bij wijze van grap vertelde de heer Roosink: „Juist vandaag is de laatste vergun ning, voor de bevestiging van het naambord op de gevel bin nen gerold. De ge vel versiering werd overigens ontworpen en ook aangeboden als kado, door de firma Koopman. Innovatie Burgemeester Van Rappard stelde dat de durf om te inves teren en innoveren zo kenmer kend is voor een bedrijf als Ni- do. Hij blikte de eerste gronds lag legde voor het maken en ontwikkelen van gladheidsbe strijders. Rijkswaterstaat wal al gauw geinteresseerd en zo ont- N.H. Kerk: 8.30 uur ds. L. West- land van Hellendoom; 10.00 uur ds. M. Oomens van Wassenaar. Uitgangscollekte: Fonds kerkin terieur. Oppasdienst: mevr. Pettinga-Bolks en Jeannet van Bruggen. 10.00 uur Jongeren- dienst in gebouw „Irene". Geref. Kerk9.30 uur ds. H.E. Wijnja van Diever. (Voorb. vie ring H.A.); 19.15 uur ds. J. Rad- staak van Heemse. In beide diensten is de le koll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 3 o.l.v.'de heer C. Beuken kamp. Oppasdienst: mevr. Paalman-Verveda. Jeanette Potman en mevr. Tromop-Imhof (res.). Mevr. Stam-Slotboom, mevr. Beltman-Slootweg, mevr. Stam-Campagne (res.). R.K. Kerk: zaterdag: 17.00 uur; zondag 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. H.J. Ekker. Uitgangskollekte: Fonds Kerkinterieur Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouwman. Start en gezinsdienst. Uitgangskollekte: Vredeswerk. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur; zondag 8.00 en 11.00 uur. „Terugblikkend op de af gelopen vier raadsjaren zijn er toch een aantal wezenlijke dingen ge beurd in Holten. Denk aan het vorm geven aan het Sportveldencomplex, hét plan Beuseberg, de uitbreiding van de Scho lengemeenschap, de O.B.D. en ook het af scheid van oud burgemeester Enklaar. De raad bestaande uit 13 leden is uiteindelijk verantwoordelijk voor een kleine 9000 Holtenaren. De vanzelfsprkendheid daarvan zouden we ons steeds weer af moeten vragen", aldus de heer •van Rappard. „Het dienen van de bevolking (een hoofdtaak van de raad) moet vertaalt worden naar het zoeken naar en ge meenschappelijke noemer, waarbij vooral de wil om deze noemer te vinden, van groot be lang is. Hierbij dient in het oog te worden gehouden dat de fa cetwetgeving een enorme vlucht neemt, de onderlinge samenhang is dan steeds verder te zoeken. We moeten ons duidelijk opstel len vóór het Holtens belang en de zaken niet altijd in het groot willen aanpakken, met andere woorden te werk gaan conform de Holtense normen. Afscheid Definitief afscheid werd geno men van de heren J.H. Bos- schers en J. Wiggers respectieve lijk 20 en 16 jaar raadslid voor het CDA. De heer Wiggers werd door burgemeester van Rappard afgeschilderd als zijnde de nes tor in het gezelschap (een schrandere eerwaaridge grijsaard Koning van Pulos in de Griekse mythologie). „Er waren in die 16 jaar tal van hoogtijdagen", aldus de heer Wiggers. Denk aan het 25-jarig amtsjubileum van de heer Enklaar en ook aan het zilveren huwelijksfeest van het echtpaar Enklaar-van Andel. Holten betekent handhaving van een bedrijf als Nido-Universal (dat ondanks de inbreng van een multi-national) handhaving van een typisch Holtens bedrijf, zowel geografisch als kwa sfeer, aldus de burgemeester. De heer Adema, Van Thyssen Borne- missa Europa BV uit Amstel-, veen waarin Nido werd opgeno men, complimenteerde eveneens het bedrijf met de durf tot in vesteren en de continuiteit van het bedrijf. Sprekers en kado's volgden elkaar op na afloop van het door de burgemeester ont hulde Mammouth logo en naambord op de buitengevel. ZATERDAG 11 SEPTEMBER: 11.00-17.00 uur: Straatmuziek op „Smidsbelt" Org. J.S. „De Schu- re". ZONDAG 12 SEPTEMBER: 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.); 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) MAANDAG 13 SEPTEMBER: 19.30 uur: Eerste ruilavond sei zoen '82/'83 Holtense Postzegel club in restaurant „Vosman"; 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt". Zuivelbureau met quiz. DINSDAG 14 SEPTEMBER: 18.30 uur: Start koekverkoopak- tie Z.V.V. „Blauw Wit" t.b.v. de Jeugdafdeling (zie adv. en be richt); 14.00 uur: Uitstapje Be jaardensociëteit „Holten" naar „Elf provinciën" te Hellendoom. Vertrek vanaf „Diessenplas" en gebouw „Irene". MAANDAG 20 T.E.M. ZATER DAG 25 SEPTEMBER: de eerste raadsdag, woensdag 1 september 1982 de laatste, ten minste als raadslid, want samen met de heer Wiggers was hij .ai weer vertegenwoordigd dinsdag 7 september bij de installatie van de nieuwe taadsleden en wethouders. Het bloed kruipl waar het niet gaan kan! Felici- tatie's kado's en afscheidswoor den warén er vorige week van alle Hollandse politieke partijen. Twee oude rotten in het vak •zijn, zij het als raadslid, defini tief verdwenen. Arts: J.F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: J. Roelvink, Rielerweg 148, Deventer, tel. 05700-21089 b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkun dige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat, tel. 1436. Spreek uur wijkverpleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Tandarts: A.J. Boerman, Zuiderstraat 27a, Rijssen, tel. 05480-12535. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag vaft 8.30-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnum mer 0011 of dienstdoende arts. Open Bejaardenwerk Tafeltje Dekje: Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkda gen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaar denverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorzie- ning, tel. 1814. Politie: Tel. 1353 en 2665. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht). Een onthulling waar burgemees ter Van Rappard overigens met zó eenvoudig van af kwam. Hij moest zelfs (zij het onder veel bijval van genodigden en perso neel) de ladder op om het ge heel goed te ontsluieren. Gevonden: goudkleurig kettinkje met roosvormige hanger; groene regenjas, bruine korte jas, sier- ring voor velg. verzekerings plaatje H.M.G.-265. f. 10-, twee sleutels aan leertje, een jack, Duits merk, sleutel in bruin etui, zwart konijn met witte bef, bruine leren portemonnee, tas met groene jas. Verloren: betaalcheques, fietss- leuteltje, bruine dunnele klap- portemonnee, gouden armband, 4 euroscheques, jas, kleur blauw, gele kraag, witte tas met sport- kleding,. sleutelbos met 2 sleu tels. Opel- en lipsleutel, twee sleutels, loper en achterdeursleu tel, verzekeringsplaatse JTF 864. Burgemeester van. Rappard versierselen op bij zijn afscheid speldt de heer Bosschers de ere als 20 jaar raadslid. automaat vanaf 11.399.- SUZUKI EEN RAAAZEND KNAP KARRETJE Deldensestraat 7 - Goor - Tel. 2801 Voor de fanatieke filatelisten Congresgebouw in Den Haag. onder u, Prins Bernhard opent Van donderdag 16 september tot ivoensdag 15 september de in- en met zondag 19 september is ternationale tentoonstelling van deze tentoonstelling voor het de Nederlandsche Vereniging publiek toegankelijk, van Postzegelhandelaren in het Daaropvolgend de installatie van de heer van Rappard als burgemeester van Holten. Raad en gemeente zullen een met energie geladen toekomst tege moet treden en daarbij wens ik hen veel sterkte", zo stelde de heer Wiggers. De heer Bosschers (Hendrik v.d. Boske) voor de Dijkerhoekers werd door burgemeester van Rappard met het eregoud on derscheiden. „Bosschers was ie mand die paste in - het land schap van de politiek, met name ten aanzien van de bui tengebieden. Het politieke land schap is aan het vertekenen en veranderen en de heer Bosschers onderging dit steeds weer met een soort van positieve verba zing", aldus de burgemeester. 40 Jaar Mengunie en 20 jaart raad leverde de heer Bosschers zijn medaille in goud in de orde van Oranje Nassau. 4 September 1962 was voor de heer Bosschers

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3