Enorme deelname volksspelen Espelo Beoordeling optocht Medische diensten Feestavond in bomvolle tent v: i. Kerkdiensten Gevarieerd programma beloond met spontaan applaus voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND AGENDA LANCIA WA 2 SEPTEMBER 1982 -PAG. 3 De buurtschap Espelo heeft vrijdagavond het jaar lijks school- en volksfeest ingezet met de revue „Splo lot" zich wier horn" in de grote tent die was opgezet in de weide van Stevens (Erve Appa) Voor de revue bestond weer een geweldige belangstelling en niet een van de 500 beschikbare stoelen bleef leeg. Aan de revue, een rijk gevarieerde „reportage" van dingen van de dag en gebeurtenissen die er even „uitspringen" werd meegewerkt door een groot aantal oudere en jongere buurtbewoners. De voorzitter van de feestcom missie de heer D. Nijland sprak een woord van welkom waarbij hij zich in *t bijzonder richtte tot de h.h. Hiddink te Bome en Wierda te Gouda, oud-hoofden van de Splo-school. Nijland sprak een woord van dank tot de lijsttekenaars, de revuegroep, tot boer Stevens voor het be schikbaar stellen van de weide en mevr. Boode-Veltkamp voor het zetten van vele poften koffie bij de voorbereidingen van het jaarlijks festeijn. In de pauze werd de heer G.S.E. Vegter, die dit jaar voor het laatst als lid van de jury de versierde wagens etc. zal keuren in het zonnetje gezet. Voorzitter Nijland bracht hem hiervoor hartelijk dank en bood als blijk van waardering en herinnering een geschilderde melkbus aan met de Splo- school. de spil waar in de buurtschap alles om draait. •„Splo löt zich wier hörn" Na het openingslied verscheen op het podium het komische duo Wiim en Gait (Willem Mei link en Gerrit Rensen) en dat betekende meteen gein en ple zier. Ze traden in de loop van de avond nog enkele malen op en namen om een aantal Splo- ers wat men noemt op de hak. „Wim van de Biester" als schaopscheerder en pulpverko per en....revue regisseur, de jonge honden bij Appa, de jon- geleu die as ze gaot trouwen in Splo blieft woon'n, hiel verstan dig, 't is nargens beter en veur de toekomst van de Sploschool ist van groot belang. Gert van de Preens die „trammelant" kreeg met bromsnor (Frits Russ) toen hij bij een boom um e zaag'n bij Wim van Punderman. De pliesie kwam er nog an te pas mar het is allemaol nog met 'n snister of loop'n. Mine van Nikkels die er na drie kwartier aan dacht dat ze eier opgezet had, de eier daansten toen in de panne, de gaanzen en de gente van Jan van Vukkink en Free Schippers, het jachtpar- tijtje van dree sploder jongs in Spanje en nog veel meer dingen cue op zich niks om het lijf hebben maar op de wijze waarop ze door Wilm en Gait worden gebracht goed zijn voor daverend applaus. Veel bijval kregen ook Carla Bekkemens, Willy Reilink, Ina Uffinan, Ria Jansen, Joke Vruggink, Joke Ulfman, Johan Meilink, Bert Krikkink, Manny Wegen, Anton Reilink, Wim Meilink en Gerrit Rensen voor het spelen van de korte een-actertjes Suikertante. Moorkoppen en gerookte paligg, Mopsie en Amor in het kippen hok. Het dansgroepje Henny Ulfman, Diana Krieger, Rianne Slijkhuis en Diane Krikkink onder leiding van Gerda Blankena leverde een zeer gewaardeerd bijdrage aan het welslagen van de feestavond en het spontane applaus was dik verdiend. De grime was in handen van kapper Wander Drent, Gerrit Blankena souffleerd, Koetsier zorgde voor het geluid, Gert Nijhof bespeelde zeer bekwaam het elektronisch orgel en Willem Vruggink regisseerde op de hem eigen wijze de zeer geslaagde feestavond. J. Wiggers. De heer G.S.E. Vegter kreeg als blijk van waardering en herinnering van voorzitter Nijland een fraai geschenk. 's Middags werden in de feestweide van Stevens aan de Espelodijk de volksspelen gehouden waarvoor een flinke belangstelling bestond. Er namen aan de ver schillende spelen plm. 400 personen deel. De meeste sensatie viel te beleven bij het zakslaan op een met groene zeep ingesmeerde buis boven een kuil met ca. 1 meter water. De duels waren veelal kort van duur maar enkele keren eindigden ze na 4 a 5 minuten onbeslist zodat de beslissing moest komen met een partijtje „slagwerk" met de beide benen aan één kant van de paal, waarbij dan de eerste klap meer dan een daalder waard was want het betekende voor de tegenpartij onverbiddellijk paal af en kopje onder. Het buitengebeuren werd 's middags plm. drie kwartier onderbroken door een fikse maar zeer welkome regenbui. Tijdens de bui was het in de tent erg plezierig bij het stoelendansen waaraan plm. 60 dames deelnamen. De piste voor het touwtrekken was door de plensbui erg drassig geworden en dat gaf extra moeilijkheden, in 't bijzonder voor die deelnemers(sters) die op schoenen met gummizolen of gummilaarzen aan het touw kwamen. VOLKSSPELEN Uitslagen: ringsteken per flets (dames en heren) 1. Gerda Blankena; 2. Henk Kleverkamp; 3. Rieki Rensen; 4. Teun Stevens; 5. Mineke Boode; 6. Johanna Rensen; 7. Rika Krikkink. Stoelendans: 1. Jannie Bekkemens; 2. Ria Jansen; 3. Anneke Reilink; 4. Willy Reilink; 5. Hermanna Krikkink; 6. mevr. ten Dam-van Schooten; 7. Ina Ulfinan. Touwtrekken: 1. team Boode (Koeland). Het team bestond uit Gerard Boode, Gerrit Elmerink, Mineke Boode, Gerrie Broekmaat, Hennie Klaasses en Henk Klaasses (Ge rrit Boode, coach); 2. team Jan sen (Hengeveld); 3. team Pief- fers. Hindemisbaan (paren) 1. Marjan Baltes en Frieda Mei link; 2. Wim Boode en Bettie Veneklaas Slots; 3. Gerrit Lub- bersen en Thea Loman; 4. Henk Blankena en Thea Brilman; 5. Geboren: Sjoerd Sybren zv K.R. Boonstra en A.M. van der Waals; Sabine Jenifer dv M. Pa sop en F.G. Woelders. Overleden: T.H. Jansen-Smale, oud 89 jaar, Holten (overl. te Deventer). Ondertrouwd: J.D. Vincent, oud 23 jaar, Holten en H.W. Schooi en, oud 20 jaar, Holten; A. Bel- dman, oud 22 jaar, Holten en J. Nijkamp, oud 21 jaar, Holten. Gehuwd: A. Bulsink, oud 21 jaar, Holten en: J.G. van Brus sel, oud 21 jaar, Holten; A.J. Maguire-Taylor, oud 37 jaar, Gr. Brittannië en A.S. Geerlink, oud 30 jaar, Holten. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 19.45 uur vergadering Herv. Vrouwengroep Holten in gebouw „Irene" ZATERDAG 4 SEPTEMBER ).30 uur Aanvang jaarlijkse fok-, zeedag in Espelo (terrein Ste vens, Espelodijk); 9.30 uur fiet stocht van 40 km. Start by sporthal aan de Keizersweg; 11.00 uur start wandeling 1982 oy hotel „De Holterberg". ZONDAG 5 SEPTEMBER 14.00 uur start le deelnemer )riénteringsrit MA.C. „De Hol- «rberg" by clubhuis „De Bies- £T", Stationsstraat (zie adv. en gericht); 14.00 uur dansen in Dar-dancing „De Wippert" (zie idv.); 19.30 uur dansen in bar- iancing „Boode" te Bathmen zie adv.). MAANDAG 6 SEPTEMBER 18.30 uur clubkampioenschappen wem- en poloclub „Twenhaars- /eld" (zie adv.). DINSDAG 7 SEPTEMBER 19.30 uur openbare raadsverga- iering ten gemeentehuize. Beë- iiging raadsleden en verkiezing ^an wethouders.; 20.00 uur eer ste byeenkomst H.V.G. Dyker- ïoek in „Bethanié". Tevens lanvang cursus lampenkappen naken 's middags half 2. WOENSDAG 8 SEPTEMBER I.00-19.00 uur stemming ter ver kiezing van de leden van de 2e earner der Statengeneraal; 18.30 ïur clubkampioenschappen wem- en poloclub „Twenhaars- ;eld" (zie adv.). ZATERDAG 11 SEPTEMBER II.00-17.00 uur straatmuziek op .Smidsbelt" Org. J.S. „De Schu- re". DINSDAG 14 SEPTEMBER 14.00 uur uitstapje bejaardenso- riëteit Holten (zie bericht). Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en.13.30-17.30 6001 BOUW ra. 9.00-12.00 lel 05(70 -22B< lel 15413-1147 koopavond Goor SlatliDSlaai 24 WaagitglS donderdag 19.00-21.00 10.01 bouwmaterialen onder één dak! AUTOBEDRIJVEN G. ten HARKEL B.V. HONDA Het weer en de belangstelling langs de route stonden garant voor een voor Espelo geslaagde optocht van praalwagens. De wagens die echter onderling niet erg veel verschilden kwa op maak en „slogans" werden door de jury als volgt beoordeeld: Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Dienst voor de opening van het winterwerk m.m.v. kerk koor en Helicon. Uitgangskol- lekte voor beide koren. Op pasdienst: mevr. Poortman- Schuitert en Frieda van Zon. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. C.H. van der Berg van Aalten; 19.15 uur ds. C. Oppedyk van Ommen. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: klas 1 en 2 o.l.v. mevr. J. Stam- Slotboom. Oppasdienst: Ma rianne Kolkman, Wilma Aan stoot, Willy Brinks (res.), Ma rianne Harting, mevr. Stam- Veldhuis, mevr. Withaar- Kruithof (res.) R.K. Kerk: zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte voor Kerkkoor en Helicon. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Medis che zending. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur; zondag 8.00 en 11.00 uur. Kinderen: le prys Tanja Kappert (Slan- genbezweerster) 2e prijs groepje Haverslag/Mark voort: (Aardappelrooien) 3e prijs Jodie Kappert (Melk meisje) 3e prijs Erwin Boode (politie agente) Lopende groepen: le prys groep Gerrie Rensen (De ooievaar) 2e prijs Jeanette en Diane Be kkemens (Schooltje) 3e prys groep Hoek en Tempel man (Spookrijder) 3e prys: groep Dinie Tuitert (Chinezen) Grote wagens: le prys „De schoolkooi" (groep Schippers) 2e prijs „Brandtoren" (groep Boode) 3e prys „Zigeuners" (Crazy girls) 3e prys Wagen „Sjaloom" (Splo- deems) Eervolle vermelding: Wagen „Stoppelhaene" (fam. ten Dam en Lubbersen). „De ouders doen 't nogbest" (echtparen Stevens-Boode, Boode-Nekkers en Nijland-Roeterdink) De keuringscommissie bestond uit mevr. D. van Rappard- Buitenhuis, en de h.h. G.S.E. Vegter en J.D. Diemer. De heer Vegter deed de jurering voor de laatste maal en kreeg van voorzitter de heer D. Nyiand namens de SPLO-ers een oude melkbus aangeboden beschilderd met de Espelose school. „De spil waar alles om draait", aldus de voorzitter. H.M.V. plus het majorettenkorps verzorgde de omlijsting van de optocht. Fenny Rensen en Anke Wilme- rink; 6. Reinder Slijkhuis en Wilma Dommerholt; 7. Diana Krieger en Rianne Slijkhuis. Zakslaan (meisjes 12-14 jaar) 1. Hennie Ulfman; 2. Hendrika Nyiand; 3. Dinie Tuitert; 4. Diana Krieger. Dames 15 jaar en ouden 1. Marjan Baltes; 2. Ria Tem pelman; 3. Willy Reilink; 4. Joke Stevens. Jongens 12-14 jaar 1. Henk Jan Nekkers; 2. Bert Schoneveld. Heren 15 jaar en ouder: 1. Martin Jansen; 2. Herbert Krikkink; 3. Herman Nyiand; 4. Harrie Blankena; 5. Dinant Koopman; 6. Johan Baltes. Uitslagen kinderspelen (spykers- laan - wasophangen - skilopen - balgooien - eitje leggen en blok jes verzamelen). le klas: 1. Jeroen Lubbersen, 2. Karin Krikkink; 3. Gerwin Boo de. 2e klas: 1. Hendri Lubbersen, 2. Tanja Kappert; 3. Erik Schip pers. 3e klas: 1. Bennie Nyenhuis; 2. Mariska Rensen; 3. Marieke Markvoort. Klas 4, 5 en 6: (blokjes rapen, autobanden, eierlopen) Klas 4: 1. Rik Waanders 1 min. 41.5 sec.; 2. Gerrit ten Dam 1. min. 41.8 sec.; 3. Johan Lubber sen 1 min. 42.1 sec.; 4. Rianna Schippers 1 min. 49.2 sec. Klas 5: 1. Klazien Tuitert 1 min. 29.2 sec.; 2. Gerwin Rensen 1 min. 42.1 sec.; 3. Sandra Krik kink 1 min. 43.3 sec. Klas 6: 1. Janny Markvoort 1 min. 24.8 sec.; 2. Jeanet Bekker- nens 1 min. 33.4 sec.; 3. Diana Bekkemens 1 min. 42.2 sec. Schoolverlaters 1. Rianne Siykhuis 1 min. 24.3 sec.; 2. Alie Haverslag 1 min. 30.6 sec.; 3. Diana Krieger 1 min. 31.4 sec.; 4. Bert Schone veld 1 min. 34.2 sec.; 5. Marian ten Dam 1 min. 35.5 sec. Alle kinderen ontvingen een leuke prys en werden getrak teerd op prik en ranja. Een „stoppelhaene" op feest in Espe- grote teleurstelling voor de kin- i0De wagen van de fam. ten deren was het dat de man aan Dam kreeg een eervolle vermei wie de draaimolen was verpacht ding. niet kwam opdagen. DEALER Goor - Deldensestraat 7 - Tel. 05470 - 2801 Markelo - N oordachter eschweg 10-Tel. 05476 - 1619 Gewicht raden. Een byzondere attractie op het feest was het gewicht raden van een prachtig ljordenpaardje. De pittige viervoeter woog (zo was officieel vastgesteld) vyfhonderd en dertig kilogram en mevr. Rensen-Rietberg was er met 529 kg. het dichtste by en zo werd het voor haar dubbelfeest. De tweede prys was met 535 kg. voor mevr. M. Nyland-Paalman en de derde prys mochten G.W. Leunk en Harrie Blankena die beide hadden „gegokt" op 536 kg. verdelen. De voorzitter van de feestcommissie D.J. Nyiand sprak een woord van dank tot allen die meewerkten aan het welslagen van de volksspelen die o.a. werden bygewoond dooi burgemeester mr. WJL.F.C. rid der van Rappard. GOOR - MARKELO rtpüBvlO ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter J.F. sytsema met vakantie afwezig tot en met 4 sept. WIJKVERPLEGING M. Koggel, Magynenenk 155, Deventer, tel. 05700-2 57 57 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundige elke werkdag van 13.30-14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van magazynartikelen. TANDARTS T. van Noort, Scherpenzeel- seweg 13, Goor, tel. 05470- 53 17. Spreekuur spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 ZIEKENFONDS Spreekuur vrydag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat 31. ZEEKENVERVOe»»» Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts. OPEN BEJAARDENWERK TAFELTJE DEKJK Inlichtingen tel. 12 01 of 165 17. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wykgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappeiyk werk gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t.m. vrydag volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur beUen 05200-7 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3