-Datsun Urvan-serie belangrijk gewijzigd len miljoen Mazda 23 modellen iimhet mojaEÊR mum op os msumm yundai opent modeljaar '83 met vijfdeurs Pony FOTOSCOQP KOMPLEET NIEUW: FORD ESCORT KOMFORT VAN 'ill PERFFKTONTWFRR DRIES WILLEMS Historische automobielen in Twente Rundvee beschermen tegen vliegen Irritatie door vliegen leidt bij rundvee tot een geringe melk- produktie, achterblijven in ge wicht en kans op zomerwrang, een gevreesde tepelontsteking. Voor de bestrijding van de bij rundvee voorkomende vliegen is onder de naam Flectron een nieuw middel op de markt ge bracht. Flectron is een plastic oormerk waarin het insecticide cypermethrin is ingebed. De werkzame stof komt langzaam vrij en verspreidt zich over de vacht van de koe. Het middel is weinig giftig voor warmbloe- digen. Het werkt snel en lang durig, namelijk ca. 4 maanden en heeft een goede regenbesten digheid. By gebruik van én oormerk kan, in gebieden waar de kleine koe vlieg een plaag is, een duidelijke gewichtstoename van het mest- vee op het einde van de weide- periode vastgesteld worden. Ook bij melkvee heeft één oormerk al een gunstige invloed op de melkproduktie, alsook kan een vergemakkelijking van het mel ken tijdens de zomer waargeno men worden omdat de dieren rustiger zijn. Door een effektieve bestrijding van de steek- en „wrang"- vliegen, door twee oormerken per dier te gebruiken, zal een duidelijke vermindering van de kans op zomerwrang verkregen worden. Ook in gebieden met herfstvliegenproblemen zijn 2 oormerken per dier nodig. Her- fstvliegen kunnen ooginfekties overbrengen. Anderzijds is bewezen, dat zo lang er niet meer dan een tien tal herfstvliegen per dier geteld worden, dit geen nadelige in vloed heeft op de melk- en vleesproduktie. Voor een betere produktie en een gezondere veestapel is het van belang uw rundvee tegen vliegen te be schermen. PORTRET VAN DE MAGERE BRUG ®Er zijn onderwerpen, waar de camera niet genoeg van kan krijgen. Zo'n motiefis de bekende „Magere Brug" in Am sterdam, die 's zomers wordt verlicht door meer dan duizend lampjes en waar stellig ook al meer dan duizend foto's van zijn gemaakt. Dit is een erg geslaagde, omdat precies de goede opnameplaats werd gekozen. Door de juiste belichtingstijd aan te houden werd voldoende licht/donkercontrast verkregen. Wie in de avond fo to's maakt van zo'n verlicht onderwerp kan niet zonder een statief. Om zo'n foto te krijgen is het goed om met verschillende belichtingstijden te werken en de beste opname te vergroten. Kleine fototip in woord en beeld de fabrikant van TSUN/NISSAN personen- en ijfsauto's, heeft zijn URVAN Iwagenserie op een aantal he punten gewijzigd, rijcomfort van de URVAN :rd hierdoor aanzienlijk ver- ogd, terwijl een en ander te- leidde tot een verlaging de exploitatiekosten. On- nks deze verbeteringen is de ijs van de URVAN niet ver- ogd. üen belangrijke wijziging is de ïeel nieuwe motor die in de eseluitvoering werd gemon- ;rd. Deze 2,3 liter van 49 kW kW méér dan bij de 2,1 liter esel) is voorzien van een tril- gsdemper op de krukas. Deze Uingsdemper zorgt er tezamen 't het gewijzigde uitlaatsys- ;m voor dat het motorgeluid irk gereduceerd kon worden. nieuwe URVAN heeft een ersnellingsbak met overdrive de stuurversnelling is vervan- i door een vloerpook. Door hogere motorvermogen en ppel kon de achterasreductie worden teruggebracht (van 4,6 naar 4,3). Hierdoor is de URVAN ca. 20% zuiniger bij dezelfde snelheid dan zijn voorganger. Het rijcomfort is verder verbe terd door beide voorstoelen van de URVAN te voorzien van ver stelbare rugleuningen. De stijl in het zijraam kwam te vervallen, hetgeen tezamen met de grotere buitenspiegels een beter uitzicht geeft. De standaard gemonteerde rolgordels en de gelaagde voor ruit zyn, evenals de electrische achterruitverwarming, gehand haafd. Nieuw in de cabine is een digitale quartz klok met datum aanwijzing. Het nuttig laadvermogen van de URVAN zal ca. 1300 kg blij ven bedragen, maar het aan hangwagengewicht is aanzienlijk verhoogd van 1000 naar 1500 kg. Het leveringsprogramma, dat be stond uit een bestelwagen met of zonder ramen, met of zonder verhoogd dak, twee dubbele ca bine-uitvoeringen, een minibus en een taxi, zal worden uitge breid met een 5-persoons Combi. Hierbij is achter de bestuurder- kortgeleden bereikte ons hét iglijke nieuws, dat de totale duktie van de Mazda 323 van huidige model de 1.00Ó.000- s heeft overschreden. Dit gische getal werd bereikt bin- 27 'maanden, wat een abso- t snelheidsrekord voor voor- laangedreven auto's betekent. *ït miljoen Mazda's 323 is te leien in 730.570 Hatch- back-modellen en 269.430 Se dans, ook wel Notchback ge naamd. Op het moment dat de miljoenste 323 van de band rol de, waren 581.410 exemplaren geëxporteerd. Op de Japanse thuismarkt waar de Mazda 323 sinds een aantal maanden de meest verkochte auto is, vonden 342.635 exemplaren een tevreden eigenaar. stoel een extra 3-zits bank ge- plaats, terwijl tevens 4 zijramen en een hechthouten vloer wor den gemonteerd. Evenals bij de overige modelvarianten kan ook de Combi geleverd worden in Custom- en Luxe-uitvoering. De prijs van de gesloten be stelwagen met dieselmotor is ge handhaafd op f 19.300.- excl. BTW en die met benzinemotor op f 16.500.- excl. BTW. Deze vernieuwde versie is reeds lever baar bij de Datsun-dealers. De Historische Automobiel Vereniging houdt het komende weekend in de omgeving van Delden haar jaarlijkse evene ment. Zaterdagmorgen 28 augus tus worden de eerste deelnemers met hun auto's verwacht bij het recreatiecentrum Delden aan de Sportlaan. Om 1 uur wordt ge start voor een puzzelrit in de omgeving. De beroemde tuin van het kasteel Twickel wordt bezocht en rond vijf uur zijn de deelnemers weer terug bij het uitgangspunt. De tweede dag, zondag 29 au gustus, wordt om negen uur ge start voor een optocht naar Hengelo. Tussen 2 en 4 uur 's middags is er ee» show van de deelnemende aut«b en een con cours d'elegance bij het Wapen van Beckum, Voor geïnteresseer den meerdere keren gelegenheid de veelal zeer fraaie automobie len te bezichtigen. Binnen deze bijna twintig jaar bestaande ver eniging met vele honderden le den zijn heel wat unieke auto's verzameld. Bekende merken, maar ook onbekende. In het merken-register komen naast en kele tientallen Austins en dito Citroëns ook een All Days Onions en een Chaigneau Bra- sier voor. Naast de HAV zijn er tientallen merkenclubs actief en de overkoepelende organisatie, de Fehac, gaat op 11 september a.s. van zich laten horen. Dan worden in Utrecht ruim 1000 au tomobielen met historische waarde verwacht voor een grote demonstratie. Zitkomfort door de royale ruim te en de uitstekend steun gevende stoelen. Rijkomfort door de onafhankelijke wielophanging rond om en het opvallend lage geluids niveau van de gloednieuwe, super- zuinige motoren. Bedieningskomfort door de uit gekiende rijpositie, de overzichtelijke plaatsing en goede bereikbaarheid van alle bedieningsorganen en door het gemak, waarmee de Escort zich laat manoeuvreren. 'n Volmaakt ontwerp, dat er even perfekt uitziet: de karaKteristieke vormgeving onderscheidt de Escort onmiddellijk van de rest Kom kijken en rijden. U bent van harte welkom. ULSAN (ZUID-KOREA) - De ederlandse importeur van de yundai personenauto's, Gree- b Car B.V., komt deze dagen et een eerste nieuwe model n de Pony, sinds dit type in 79 op onze markt werd gelan- erd. Het gaat om een vijf- urs versie van de huidige Po- serie waarbij de vierdeurs tvoering zal verdwijnen, maar rest van het programma, maf de goedkope 1200 TE, zal ijven. De vijfdeurs Pony die al sinds half jaar in Zuid-Korea ordt geleverd, en waarmede e op de testbaan van de fa- riek tijdens een rondreis door uid-Korea enkele rondjes kon- pn rijden, wordt hier lever aar met de bestaande 1200 cm3 F de iets zwaardere 1400 cm3 achtbron van Mitsubishi. Men briceert deze motoren overi- ns zelf, vooralsnog evenwel mder de bekende balansassen, tandaard wordt een vierver- ellingsbak geleverd maar een tomatische transmissie is eneens verkrijgbaar. De door een Italiaanse koets- prkbouwer Giugiaro ontworpen irrosserie is op diverse punten veranderd. Zo werd de neus la ger en de achterkant iets boller en ronder van vorm. Door 'de hoge vijfde deur heeft de nieuwe Pony een forse bagageruimte. Als geheel toont de auto heel wat strakker en moderner, mede geholpen door de rechthoekige koplampen (van het halogeen- type), de grotere zwart gespoten bumpers en de matzwarte afwer king van raamlijsten en derge lijke. Technisch en ook qua afmetin gen is de auto nauwelijks an ders geworden. Het interieur kreeg evenwel vele wijzigingen zoals verbeterde zittingen en een geheel nieuw, modern-westers georiënteerd dashboard. Veel van wat in de nieuwe Pony te vinden is, is het resultaat van een nauw contact tussen de fa briek in Ulsan en de wensen en suggesties van het Nederlandse koperspubliek. De importeur hield onder 5.000 Pony bezitters recentelijk een enquête omtrent hun wensen en ideeën. Met name de kwaliteit van het lakwerk en de voorbehande ling van de carrosserie is dusda nig verbeterd zodat men het aandurft om een garantie te ge ven van 6 jaar op doorroesten, volgens de bepalingen van de Consumentenbond. De Zuid-Koreaanse industriële gigant Hyundai begon zijn eer ste eigen auto in 1979 naar West-Europa te exporteren en wel naar Nederland. Men moest alles nog leren en dat gold ook voor de diverse andere Europese markten. Inmiddels is de export naar Engeland op gang geko men en zal de Pony ook in de Scandinavische landen worden verkocht. Voor z'n lage prijs is de Hyun dai compleet uitgerust met on der andere - afhankelijk van de uitvoering - gelaagde voorruit, gedeelde neerklapbare achter bank, wisser en sproeier, op de achteruit, stoffen bekleding, enz. In de komende jaren zijn van deze Koreaanse autofabriek nog meer modellen te verwachten, in grotere auto op basis van de Mitsubishi Lancer waarmede Hy undai technische en financiële samenwerking heeft en een klei nere op basis van de huidige Colt. Al met al wil de Neder landse importeur naar een 10.000 auto's op onze markt in 1985. KEIZERSWEG 70 - HOLTEN - TEL. 05483-1900

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 23