„h 182 we» it een beui T entoonstellingsruimte voldoet aan alle eisen Uitreiking van vierde LP van Harm Achteresch DEMONSTRATIE VAN REVOLUTIONAIRE BRANDSTOFBESPARING Woensdag 1 september officiële opening WARME BAKKERS PRESENTEREN ZICH OP HABITO VEEL GROTER AANTAL DEELNEMERS ALS VIER JAAR GELEDEN HABITO 1982 WORDT ONDERGEBRACHT IN TWEE NIEUWE TENTEN HABITO'82 ii RIJSSEN Vjr£; RIJSSEN - De middenstands» en bedrij vententoonstel ling Habito '82, die op 1, 2, 3 en 4 september zal worden gehou den belooft een bijzondere ge beurtenis te worden. Het wordt de grootste manifestatie die op zakelijk gebied ooit in Rijssen is gehouden. Deze Ha bito '82 is de tweede tentoon stelling die door hef voortva rende bestuur van de han delsvereniging Habi wordt georganiseerd. De eerste keer was in 1978. Voor die tijd had men overigens ook al wel en kele tentoonstellingen gehad o.a. onder de naam RIJLITO (Rijssen lichtstad tentoonstel ling) bij gelegenheid van het jubileum van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf* De belangstelling van winke lierszijde voor deze Habito '82 is veel groter als vier jaar ge leden. Toen waren er 61 standhouders en volgende week zullen niet minder dan 92 bedrijven present zijn. Wat oppervlakte betreft blijft de Habito '82 iets achter bij zijn voorganger, maar de ruim 3600 vierkante meter die men deze keer ter beschikking heeft garanderen de bezoeker zeker een aantal genoeglijke en leer zame uren. De standhouders zijn meren deels afkomstig uit Rijssen. „Aanmeldingen uit eigen plaats hadden onze voorkeur, maar als zaken in een be paalde branche uit Rijssen geen belangstelling hadden, hebben we ook aanvragen uit omliggende plaatsen geaccep teerd", aldus de heer H. Bos één van de bestuursleden, die bij de voorbereiding van de beurs nauw betrokken was. Het zijn overigens niet alleen de zakenmensen die op deze beurs acte de present geven. Verschillende Rijssense vereni gingen en instellingen Vonden de Habito '82 een goede kans cm de aktiviteiten die zij ont- RIJSSEN - Öp de Habito zal als primeur in de stand van Flim Installaties B.V. een TOTEM-installatie te zien zijn. Flim installaties heeft onlangs opdracht gekregen om het nieuwe in aanbouw zijnde kantoren- en winkelcomplex „De Citadel" te •voorzien van een z.g. Totem-installatie. TOTEM staat voor Total Energy Module, die gas omzet in warmte én electriciteit met een totaal rendement van onge veer 95%. De brandstof is gas, niet alleen aardgas, maar ook gas van bijvoorbeeld alcohol of mest, zodat TOTEM een belangrijke rol kan spelen bij het toepassen van alternatieve energiebronnen. TOTEM levert een royale hoeveelheid energie in de vorm van elektriciteit warmte (resp. 15kWe en 39,3 kWth). Elektriciteit welke niet wordt gebruikt, wordt automatisch teruggeleverd aan het openbare net en in mindering gebracht op de totale energierekening. Die zal toch al laag uitvallen, want per een heid energie gebruikt de TOTEM 40% minder brandstof dan een konventionele installatie! Die besparing van 40% maakt van de TOTEM een zeer rendabele investering voor bedrijven en instellingen die veel energie verbruiken. De praktijk toont aan, dat een TOTEM gemiddeld binnen 3-5 jaar is terugver diend. De toepassing van een TOTEM is in de eerste plaats interes sant voor bedrijven, instellingen en groepen woningen waar gelijktijdig vraag is naar warmte en elektriciteit. Zo worden TOTEMS gebruikt in ziekenhuizen, bejaardencentra, melkfa brieken. zwembaden, de chemische industrie, horecabedrijven, de kollektieve woningbouw, glastuinbouw en de agrarische sektor. Flim B.V. zal een gedeelte van zijn stand afstaan aan Jorissen Architecten Groep, die onder andere een zeer fraaie maquette zal tonen van het complex De Citadel. De fabrikant van TOTEM, zal een opengewerkt exemplaar be schikbaar stellen en in werking zichtbaar maken. plooiden en die nog niet alle maal bij het grote publiek be kend zijn, nu eens wat nad rukkelijker bekend te maken. Voorbereiding Dat het organiseren van een dergelijk groot evenement als de Habito '82 geen eenvoudige opgave is laat zich gemakke lijk raden. Er komt heel wat organisatie en ook vaak improvisatie-talent aan te pas om alles tijdig en naar ieders tevredenheid gereed te krijgen. Aanleiding tot deze tweede Habito was eigenlijk de bra derie, die twee jaar geleden werd gehouden. De heer Bos over deze voorbe reiding: „Na de overigens ze ker geslaagde braderie hebben wij als Habi-bestuur een en quête gehouden onder onze le den en daarin o.a. de vraag gesteld wat de voorkeur had; een braderie of een tentoon stelling. De meningen waren weliswaar verdeeld, maar het merendeel gaf toch de voor keur aan een tentoonstelling. Naar aanleiding van het resul taat van deze enquête hebben we alle leden daarna een in schrijvingsformulier gezonden en een voorlopige kostenop gave daarbij. In eerste instan tie waren de reakties op de vingers van één hand te tellen, maar we kennen onze pappen heimers en op de daaropvol gende jaarvergadering hebben we de leden nog eens gemoti veerd om deel te nemen, daarbij hebben we hen meege deeld dat we reeds voor 3000 vierkante meter tentruimte hadden gehuurd. Er kwamen toen al wat meer aanmeldingen binnen, maar het leek ons als bestuur beter om de leden toch maar eens persoonlijk te gaan bezoeken. Onze voorzitter Wessels en ik zijn toen een rondgang gaan maken bij de leden en daarbij nogmaals gewezen op het be lang van zo'n groot mogelijke deelname wilde onze opzet slagen. Ook de andere bestuursleden bleven zich aktief inzetten voor het welslagen van de ten toonstelling. Alle leden die zich nog niet voor deelname hadden aangemeld werden nog eens telefonisch door hen be naderd. De belangstelling raakte daarna in een soort stroomversnelling, met als re sultaat dat de oorspronkelijk afgehuurde vierkante meters niet voldoende bleken te zijn. De eerste keer moest er 240 vierkante meter bijkomen, la ter nog een unit van 60 en tenslotte nogmaals 300 vier kante meter. En nog zitten we volledig volgeboekt", aldus een enthousiaste heer Bos. Hij is optimistisch gestemd over de publieke belangstelling die men voor de Habito '82 verwacht. „Vier jaar geleden waren er een kleine 30.000 be zoekers. Dit aantal moet zeker ook deze keer als een haalbare kaart worden gezien". De vele uren, beter gezegd da gen die Bos en zijn medebes tuurders aan de voorbereiding hebben opgeofferd zouden een grote publieke belangstelling zeker verdienen. RIJSSEN - De officiële ope ning van de Habito '82 zal geschieden op woensdag 1 september om half drie 's middags. Hiervoor is uitge nodigd de Rijssense bur gervader, de heer Smit. De tentoonsteilingsluit alle vier avonden om 22.00 uur. Op 2 en 3 september is de openingstijd om 14.00 uur. Zaterdag, de laatste dag is de tentoonstelling geopend tot 10.00 uur 's avonds. De entree bedraagt f3.-, kinde ren en G5-plussers betalen slechts de halve toegangs prijs. RIJSSEN - De Habito '82 wordt ondergebracht in een tweetal splinter nieuwe tenten die door middel van een loopsluis met elkaar verbonden zul len zijn. „Er komt een vaste looprichting, zodat de bezoekers niet bang behoeven te zijn dat ze niet alle stands zullen zien", zo vertelt vicevoor- zitter J. Bökkerink. In verband met de brand preventie moesten op ver schillende plaatsen nood-uitgangen geprojec teerd worden, waardoor er uiteraard de nodige vier kante meters expositie ruimte verloren gingen. Het Habi-bestuur is over igens best te spreken over de voortreffelijke samenwerking met de brandweer, het gemeente bestuur en het gemeente lijk electriciteitsbedrijf. De tenten zyn zelfdragend, dat wil zeggen dat men binnen geen hinder ondervindt van obstakels die voor het bezoekende publiek en de standhouders vaak hinder lijk kunnen zijn. Enkele standhouders zullen hun expositie buiten de tentoonstel lingstenten hebben in verband met de grote oppervlakte die zy nodig hebben om hun produk- ten te kunnen laten zien. De tenten, die gehuurd zijn van het tentenverhuurbedrijf De Boer uit het Brabantse Brakel zullen komen te, staan op de grote weide voor het kasteel De Oosterhoff. Het terrein rechts van de Kas- teeilaan zal worden ingericht als parkeerruimte. Men denkt er ruimte voor minstens 400 auto's te creëren. Vanaf alle invalswe gen van Rjjssen zal een wegbe- wijzering de bezoekers naar de tentoonstelling leiden. De organisatoren hebben de op zet van de tentoonstelling niet alleen gedacht aan de oudere bezoekers maar ook voor de jongeren is er in en rondom het tentoonstellingsterrein veel te beleven. Er zal een aantal kra men en stalletjes verrijzen met een groot assortiment vermake lijkheden. Voor de kleintjes is er een .kinderdraaimolen en auto scooter en wanneer men trek heeft kan men het inwendige van de mens versterken by een van de eettentjes, die verspreid over het terrein te vinden zullen zijn. Het zal aangenaam toeven zyn ■My, in en rondom de Habito '82 is de overtuiging van het aktieve Habi-bestuur. In de tentoonstellingsruimte be- wordt ingericht door "de geza- staat ook de mogelijkheid iets menlijke Rijssense horecabedry- te drinken want een grote bar ven. RIJSSEN - Op de eerste dag van de Habito '82, woensdag 1 september, zal aan Harm Agteresch, beter bekend als Harm oet Riessen zijn vierde L.P. worden uitgereikt. Deze nieuwe L.P met de veelzeggende naam „Met ne glimlach" is de eerste plaat die in een studio is opgenomen. Harm was hiervoor twee dagen in de Telstar-studio van Johnny Hoes in Weert. De andere drie L.P.'s van Harm, waarvan de laatste vorig jaar december uitkwam onder 'de naam „I am ben een Kentucky Tukker", waren allemaal live opnamen. Een studio-orkest begeleidt Harm op zijn nieuwste plaat die in totaal twaalf liedjes bevat waarbij o.a. Akke, takke slakke- gang" en Oewn trouwdag". Ook het Twents volkslied staat op de L.P. evenals het liedje „Ie kent Riessen neet weer" dat tot stand kwam in samenwerking met Herman Roosink. Zyn Wierdense collega Herman Bultman levert eveneens een bijdrage. Vier van de twaalf liedjes ko men uit het oude repertoire van Harm, maar zyn door hem op nieuw bewerkt. De andere drie L.P.'s werden aan Harm steeds in een min of meer besloten club uitgereikt maar deze keer gebeurt het dus in het openbaar en kan iedereen er getuige van zyn. In de stand van de fa. Dangremond zal de uitreiking plaats vinden door een zeer bekende persoonlijk heid. Dat is een zeer geziene gast in vele radio- en T.V.- programma's en overal waar deze gast verschijnt brengt hy massa's mensen op de been. Vooral bij de jeugd is hij erg populair, hoewel de ouders daar soms wel eens anders over den ken. Omstreeks acht uur zal een en ander gebeuren. De mensen kunnen vooraf raden wie deze bekende persoonlijk heid toch wel zal zijn. De plaat is direct na de officiële uitrei king op de stand van eerder ge noemd bedrijf verkrijgbaar. RIJSSEN - De vier echte warme bakkers, Thanner, Elzenstraat, Voortman, Boomkamp, De Goeijen, Wierdensestraat en Klein Horstman van de Elzenerstraat zullen met een gezamenlijke stand de warme bakker gaan promoten. ,sWe krijgen alle vier één dag, welke door loting zal worden vastgesteld" zo vertelde ons de heer Goeijen. Er zal in de stand een echte» zy het wat kleinere uitvoer ing als normaal, bakkersoven te zien zyn. Elke bakker mag voor zichzelf uitmaken wat hij daarin gaat bakken. Dat kunnen saucij senbroodjes maar ook koffiebroodjes of iets dergelijks zijn. De pro ducten zullen „vers uit de oven" aan de bezoekers worden ver kocht. De bakkers zijn tot hun gezamenlijke opzet gekomen om het voor hun financieel aannemelijk te maken aan de Habito te kunnen deelnemen. De bezoekers zullen in de stand ook kennis kunnen maken met de verschillende soorten brood, welke de vier bakkers normaal in hun assortiment hebben. Al moet men betalen voor het lekkers wat uit de oven zal komen, de heerlijke geur van het „vers gebakken" krijgen de bezoekers in elk geval helemaal gratis.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 15