Schuredag '82 voldeed aan verwachtingen i Vacaturebank vrijwilligerswerk gemeente Holten A gemeente holten ALDUS BESLOOT DEZE RAAD VOOR HET LAATST! HOLTENS NIEUWSBLAD Geslaagden Muziekschool ZONNEBLOEM ^2 Door burgemeester en wethouders op 13 juli 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Plaatsing glascontainers Tijdelijke verkeersmaatregelen Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal STEMMEN BIJ VOLMACHT HINDERWET 22 JULI 1982 - PAG. 5 De Schuredag 1982: een regionale groepenpresentatie voldeed kwa opkomst, organisatie en doelstelling aan zijn verwachtingen. In een terugblik vertelt Janneke Bronsvoort, op de valreep van haar vakantie over deze Schuredag, die voor wat betreft het weer nauwelijks beter kon zijn. Misschien daarom ook wel dat ruim 300 jongeren van rond de 20 gevolg hadden gegeven aan de vele oproepen her en der in de regio verspreid. Voor een deel aanhan gers van de verschillende groepen, maar ook voor een groot deel belangstellenden, vanuit Holten zelf, maar ook vanuit de directe omgeving. Schuredag is inmiddels een jaar lijks begrip geworden en meer dan voorgaande jaren was deze Schuredag een soort afsluiting van het seizoen '81-'82. Grootste spektakelstuk was de groep Jo Junk and his Hot Dogs, een soort „Normaal" presentatie die werkelijk de hele massa deed meedijnen. Het hele spektakel was rond half twee afgelopen. Dank aan bedrijf Voordes voor het uitlenen van stijgermateriaal en dank ook aan alle overige instantie's en particulieren die jaarlijks weer materieel beschik baar stellen. Het geleende is weer op zijn plaats afgeleverd, behalve het podium dat waar schijnlijk nog zijn diensten zal kunnen bewijzen. Nog juist voor de schoolvakan ties werden donderdag 15 juli de examens voor de verschillende instrumenten afgesloten. De ge slaagden van dit jaar zijn: Blokfluit: Aaltje Berkhof, Eve lien Bril, Nynke Bruins, Marjon Dul, Wendy Fransen, Monique Hofe, Jan Erik Jansen, Elsbeth Kooy, Gerritje Jannie Oplaat, Hendrika Pieffers, Janna Hend- rika Veltkamp, Johanna Voskes en Else Wamelink. Accordeon: A-diploma: Gerrit- dina Wibbelink, B-diploma: Jo- landa Hidders, C-diploma: Jo hanna ter Beest en Gerritdina Koetsier. Gitaar: A-diploma: Bas Bennink, Ronald Bronkhorst, Jannet van Bruggen, Liesbeth v.d. Graaf, Manon Middelink, Zwaantje Schuppert en Dirk Verveda. Orgel: A-diploma: Anja Aaltink, Gerard Stam, Wouter Bax. An- nemarie de Blaauw, Riekie Krikkink, Milo Groot Obbink, Marjan Voortman en de heer H. Oldenburg; B-diploma: Henk van Zeijts; C-diploma: Hetty Schuppert. Piano: Diploma A: Esther Jaela Geerlings en Saphire Jannink; Diploma B: Ivonne Hanenburg (met lof). Het niveau van de examens en van de leerlingen is de laatste twee jaar in het algemeen ver beterd. Er is hard gewerkt om de programma's voor de ver schillende instrumenten met el kaar in overeenstemming te brengen. Ook de lessen muziek theorie door de directeur de heer Eisenga hebben hiertoe bij gedragen. Zo wordt onderzocht of het mogelijk is een bevoegde docent te benoemen per 1 sept. a.s., zodat leerlingen die dit wensen tot aan het conservato rium kunnen worden opgeleid. Dit zal ook afhankelijk zijn van het aantal nieuwe leerlingen voor piano. Zeer kort en wel binnen een half uur werden de laatste raadsbeslissingen genomen. Slechts drie agendapunten behoefden te worden bekeken en men stemde unaniem tot aannemen van de desbe treffende voorstellen. Het bouwterrein in het be stemmingsplan „de Haar" werd verkocht aan de drie plaatselijke bouwbed rijven, teneinde daarop zoals al eerder werd ver meld in H.N. een aantal woningen te bouwen. De WD tekende bezwaar WIE KWEEKT DE HOOGSTE ZONNEBLOEM Het mooie weer van de afgelopen maand heeft de zonne bloemen fors doen groeien. Toch merkje, al rondfietsend, dat er al duidelijke verschillen in hoogte ontstaan. Maar... niet ontmoedigd raken: er kan nog van alles gebeuren voordat de laatste (en beslissende) meting rond half september wordt gedaan!. Bij veel planten is de bloem al zichtbaar; heb je gezien dat deze naar het oosten is gekeerd? Het wordt nu de hoogste tijd een zonnebloem top-tien samen te stellen. TM doen wij Elke Week op de volgende_ manier: Bel op zaterdag tussen 14 en 15 uur naar tel. nr. 1796 en geef jouw naam, adres, school en natuurlijk de hoogte van jouw langste zonnebloem door. Of gooi een briefje in de bus bij Churchïllstraat 149 of Bergmanstraat 21. Dit kan tot zaterdag 18 uur. Planten met een lengte van minstens 1.50 m. worden op de lijst gezet. Hou vanaf nu de lengte van de plant bij; vergeet niet te bellen of te schrijven. aan tegen de bepalingen, niet tegen de verkoop. Het volgende agendapunt, de aanleg van een ont- sluitingsweg ten behoeve van bedrijventerrein de Haar II werd zondermeer akkoord bevonden, zoals ook de voorbereidingen voor een gedeelte van het bestemmingsplan „bui tengebied". Voorafgaande aan de eigenlijke raads vergadering werden door de heren Westerik van Schooten en Spijker, de geloofsbrieven goed be vonden, van de nieuw benoemde leden van de raad. rKNIPTIP Er gebeurt vaak iets bijzonders in het gezin. Hou daarom de camera dicht bij de hand. De werkloosheid van dit moment is helaas geen korte voorbij trekkende crisis, zoals we die in de loop der jaren wel meer hebben meegemaakt. Het wordt voor steeds meer mensen een probleem zich een betaalde baan te verwerven. Dit kan leiden tot huishoudelijke en sociale problemen. Teneinde deze problematiek enigszins op te vangen is het gemeentebestuur van Holten van mening dat vrijwilligerswerk, hoewel een noodoplossing, een re delijk alternatief kan bieden. Binnen de gemeenschap Holten ge schiedt enorm veel werk op vrijwillige basis door meestal een (te) kleine groep mensen. Veel werk blijft echter liggen bij gebrek aan vrijwilligers. De economische crisis draagt ertoe bij dat er steeds meer nuttige taken blijven liggen. Dit alles betekent dat er een groeiende vraag ontstaat naar vrijwilligers. Dit probleem en de toenemende werkloosheid is voor het gemeentebestuur aanlei ding geweest contact te zoeken met die inwoners van onze ge meente,, die een uitkering ontvangen. In een aantal gesprekken met deze groep mensen is het duide lijk geworden dat er bij hen be hoefte bestaat aan vrijwilli gerswerk. Dat betekent dat dat er zowel een vraag naar als een aanbod is van vrijwilligers. De moeilijkheid doet zich voor dat beide parijten er niet inslagen tot een bevredigende oplossing te komen. Dit is de reden dat thans het initiatief is genomen om in Holten te komen tot het in stellen van een vacaturebank voor vrijwilligerswerk, die in de eerste instantie bedoeld is voor mensen, die zonder werk zitten. Hoe moeten we ons het functioneren van zo'n vacature bank nu voorstellen. 1. Een werkgroep (8-10 personen) bestaande uit vrijwilligers, uit de greep mensen zonder werk, zal het functioneren van de bank mogelijk moeten maken. 2. Zij krijgen als taak het opzet ten en het bijhouden van een administratie, in de vorm van een kaartsysteem, waarop vraag en aanbod worden gere gistreerd. 3. Gedurende de openingsuren van de bank zullen de leden van de werkgroep de bank moeten bemannen. 4. Bij de „bemiddeling" tussen vraag en aanbod wordt per soonlijk overleg gepleegd en besproken hoe het best de mogelijkheden kunnen worden gerealiseerd. 5. Het aangeboden vrijwilligers werk zal getoetst moeten wor den aan de normen, zoals deze zijn gesteld door de Sociale Verzekeringsraad en het Minis terie van Soza. Deze toetsing is een taak van het bevoegd gezag in samenwerking met werkgevers- en werknemersor ganisaties. Het vrijwilligerswerk mag name lijk geen commercieel karakter hebben. Het ligt in de bedoeling dat de werkgroep binnenkort start met het inventariseren van het aanwezige vrijwilligerswerk. Daartoe zal een gerichte cam pagne gevoerd worden. Degenen, die vragen hebben naar aanlei ding van deze publicatie of niet willen wachten met het melden van het vrijwilligerswerk, kun nen telefonisch contact opnemen met de heer Pronk, afdeling So ciale Zaken, telefoonnummer 1666. Het probleem dat zich voordoet bij de start van dit project betreft de huisvesting van de vacaturebank. Met de medewerking van de gemeen schapszin in Holten moet dit probleem oplosbaar zijn. Namens het gemeentebestuur J. Warrink, wethouder sociale zaken en welzijn. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer G.J. Ulfman voor de bouw van een werktuigenloods bij het perceel Oude Deventerweg 51; aan de heer J.W. Hulsman voor het vergroten van de woning Langstraat 26; aan maatschap Sluiter voor het vergroten van een veestal bij het perceel Kwintenweg 8; aan de heer J. Haverslag voor het plaatsen van een dakkapel op het pand Schapendijk 7; 2. aan U-Vlees B.V. vergunning ingevolge de Hinderwet verleend voor het uitbreiden van de exportslachterij en vleeswarenfabriek Pannen bakkersstraat 1-3; 3. aan mevr. B.J. Wansink-Lijster een vergunning ingevolge artikel 2 van de Wet op de Dierenbescherming verleend. U kunt zich voor het inwinneavan informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Met ingang van 24 juli a.s. zal op of nabij de parkeerplaats bij Eurospar Wansink en Centra Supermarkt een glascontainer geplaatst staan. Daarnaast blijft de glascontainer bij de gemeentewerf Waagweg 4 gehandhaafd. In verband hiermede wordt vriendelijk verzocht geen glas meer met het huisvuil mee te geven, doch dit in een van bovengenoemde containers te deponeren. In verband met de viering van het 28e Dorpsfeest zullen de Boschkamp straat (vanaf de Kerkstraat tot aan de Tuinstraat), de Kerkstraat, het Kerkplein, de Smidsbelt en deTuinstraat (vanaf de Larenseweg tot aan de Boschkampstraat) vanaf 26 juli t/m 31 juli 1982 tijdelijk afgesloten zijn voor alle verkeer, behalve voetgangers. De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten- generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. a. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulie ren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stemming, dus uiterlijk op 25 augustus 1982, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaat stelling (27 juli 1982) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege staan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitima- tiekaart. b. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (27 juli 1982) in het kiezersregister is opgenomen om deze te doen omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Dit kan geschieden tot de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 3 september 1982. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentese cretarie verstrekt. Datum: 22 juli 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten- generaal een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. a. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1.Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 25 augustus 1982, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (27 juli 1982) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmacht- legitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. b. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (27 juli 1982) in hetzelfde stemdistrict staan inge schreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Datum: 22 juli 1982 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard Burgemeester en wethouders hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 13 juli 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer G.H. Oosterveld, Vonderschottenweg 6 te Holten, tot het uitbreiden en wijzigen van het varkensfok- en varkensmestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 26 juli 1982) op de gemeentesecretarie op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en in de sporthal ,,'t Mossink" aan de Keizersweg 22 (kantoor beheerder) van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseur; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 26 augustus 1982, bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wei tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5