F J BATO -examens afdeling Judo en Jui Jitsu Wout V. d. Bor snelste in OAD-ronde Geslaagd wielerfestijn '82 Schoolzwemkampioenschap H. Willems had snelste duif Kolschool winnaar „Vruwinh Oil" bokaal Zwem goud voor Diana enfj Dirk uit Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD .'jwk the* - cl ON 4 PEUGEOT "15 JULI 1982- iast$ ider -PAG. 7 eer dan achthonderd renners de leeftijd van 8 tot neveer- j hebben zaterdag onder eale weersomstandigheden op !t parcours, van op de kop af lizend meter rond de bedrij- •n van U-Vlees B.V. en Chris LltO o ges lag B.V. in het Kolcom- nee,ex een sportieve en vaak e lannende strijd geleverd om ;I i eer en de prijzen die door !t wielèrcomité beschikbaar aren gesteld. Het evenement it onder auspiciën van de N.W.U. georganiseerd werd tor de IJsclub „De Noordpool „Holten en de Nijverdalse ielervereniging „Cycle '75" ng na een woord van welkom ijsclub voorzitter Wim jj^ouwhuis van start met z.g.n.: ^bjikke bandenrace" een wed- ^o^rijd op gewone fietsen waar in werd deelgenomen door de erlingen (le tot en met 6de assers) van de Kolschool, de prpsschool, „de Schakel", „Het Dmpas" en de Haarschool. De •Merlingen van de Kolschool die prachtige „Vruwink-Oil" bo- lal moesten verdedigen deden v it met enorme inzet en wisten i flonkerende trofee voor de irde achtereenvolgende keer te innen en dat betekende een ïfinitieve plaats in de prijzen- ist van „de Kolschool" in de plterenkstraat. Kolschool 46p.; 2. Dorpsschool I p.; 3. Haarschool 29 p.; 4. De Schakel" 23 p.; 5. „Het bmpas" 22 p. dividuele uitslagen: as 1: 1. Robert Jansen (Dorp- hooi); 2. Wilfred v.d. Pluym olschool); 3. Pieter Ehren olschool), 2: 1. Mark Nijland (Kol- hool); 2. Roy v.d. Lind (Haar- hool); 3. Jolanda Paalman orpsschool). las 3: 1. René Ehren (Kol- hool); 2. Edwin Beldman chakel); 3. Gerwin Oonk ompas). las 4: 1. Jan Willem Plekken- >1 (Dorpsschool); 2. Bart Soer olschool); 3. Marco Jansen orspsschool). las 5: 1. Peter Aanstoot; 2. arcel Wansink (Kolschool); 3. Gerrit Jan Harbers (Kompas). Klas 6: 1. Wim Barvelink (Kom pas); 2. Piet Bos (Dorpsschool); 3. Gerben Beldman (Kompas). Racefietsen: 1. Johan Henk Maats (Dorpsschool); 2. Barend Jongman (Kolschool); 3. Marcel van Engbrink (Kompas). Veteranen Het middag programma opende met een wedstrijd voor de vete ranen waaronder renners die nog niet zo lang geleden tot de allersterksten bij de amateurs behoorden en ze toonden in deze race over 40 kilometer dat ze het vak nog lang niet ver leerd zijn. Veertig kilometer fiet sen in 63 minuten en 11. secon den mag zondier meer. een goedé prestatie genoemd wórden. Win naar werd marathon- schaatsenrijder A. Duijn uit Wamsveld. Hij begon aan de laatste ronde met een voor sprong en wist die vast tehou- den. Henk Kuiper uit Nieuw Amsterdam (vorig jaar winnaars bij de liefhebbers A) deed nog pakt. Met nog vier ronden te gaan ging hij er met Pleyhuis, Lange, Zoetebier en Dobbenberg weer tussenuit maar de plm. 100 meter voorsprong bleken toen het peloton in de voorlaatste ronde fel terug kwam onvol doende voor de zege. De A's legden de 40 kilometer af in 56 minuten en 46 seconden. Liefhebbers B: De liefhebbers hadden er voor hun 40 kilometers ook echt zin in maar elke uitloop poging werd door het attente peloton meteen in de kiem gesmoord. Boode uit Nijverdal en Stuiver uit Zwolle kwamen halfweg course een meter of vijftig maar ook hun vreugde was van korte duur. Met nog drie ronden te gaan gingen Bisseling en Vos er van tussen kregen 40 meter van het op dat moment wat sluimerende peleton, die niet meer in gevaar kwamen. In een felle eindsprint bleef Bisseling enkele centime ters voor. Tijd over 40 kilorne- mensen en bedrijven uit Holten en uit de regio in ruime mate beschikbaar werden gesteld, te winnen waren. De Arnhemmer Ruud Palmers zag z'n vluchtpo ging in de 44ste ronde bekroond met een voorsprong van 100 me ter maar na twee ronden „kop" zag hij in dat doorzetten geen enkele zin had. Met nog 3 ron den voor de boeg ontsnapte de Koekkoek en hij kwam bij het ingaan van de voorlaatste ronde met een voorsprong van 80 me ter door maar ook dat was niet genoeg voor de eindzege want die was voor de zeer sterk pres terende Jaap Verhoeven uit Berkel-Enschot die op de laatste honderd meter niemand kon bijbenen. 2. L. de Koekkoek, Oost Graft- dijk; 3. R. Veldscholten, Dene kamp; 4. E. Wagenmakers, IJs- selmuiden; 5. Wim Essink, Alme lo; 7. H. Schut, Lelystad; 8. T. van Voorthuizen, Lunteren; 9. B. Wonink, Enschede; 10. J. Reu- mer, Kampen. De nieuwelingen ugdkampioenen waren, van chts naar links Jan Henk ïats, Barend Jongman en ireel van Engbrink. verwoede pogingen om hem voorbij te streven maar dat lukte net niet. 1. A. Duijn, Wamsveld; 2. Henk Kuiter, Nieuw Amsterdam; 3. Henny Scheuten, Hengelo; 4. L. Hollemans, Emmercompascuum; 5. Freddy Niemeijer, Hengelo; 6. Johan Pluimers, Enter; 7. Nico Regter, Arnhem; 8. W. Hilbert, Ter Apel; 9. Eb Brummel Har- denberg; 10. Gerrit Pluimers, Enter. Liefhebbers A: 1. Mart Verste gen, Uden; 2. Gerrit Draaijer, Twello; 3. F. Havemaar, Zutp- hen; 4. J. Olderneule, Tubber- gen; 5. L. de Lange, Arnhem; 6. Jan Kalter, Emmen; 7. T. Kroe ze, Wierden; 8. J. Kroeze, Wier den; 9. Roy Nanninga, Lelystad; 10. J. Snoeyink, Denekamp. Bij de liefhebbers A. was het Draaijer die blakend van strijd lust de ene na de andere poging deed om weg te komen. Hij ging de 14e ronde in met een voor sprong van plm. 50 meter maar werd in dezelfde ronde terugge- ter: 55 min. en 6 sec. Prima werk! 1. Henk Bisseling, Zevenaar; 2. Harry Vos, Amsterdam; 3. Ab Roelofs, Hardenberg; 4. R. Pe ters, Wichmond; 5. T. van Duu- ren, Enschede; 6. Jan Stuiver, Zwolle; 7. J. Boode, Nijverdal; 8. W. Kuiper, Apeldoorn; 9. Willy Zeevat, Coevorden; 10. F. Pie- terson, Bome. Nieuwelingen Maar liefst 85 nieuwelingen kre gen om kwart over drie van jury-voorzitter Hol uit Hengelo de bel voor hun course van 40 kilometer. Jan Reumer. uit Kampen presenteerde meteen z'n visitekaartje, hij nam 50 me ter voorsprong en wist zich vijf ronden op kop te handhaven. Hij kreeg van de jury de „nieu welingen leidersprijs". De jonge lui draaiden in stevig tempo hun rondjes en versnelden wan neer de speaker bekend-maakte dat er premies, die door zaken- xCmuH Winnaar van de OAD-ronde van Holten werd Wouter Bor, links op de foto. Naast hem Wicher Vlot, in het midden Dorpskonin gin Marty Pluygers, naast haar Reinier Hassink met voorzitter Harmeling van CC '75. gen o.a. van Reinier Hassink, Jan Koster, Geert Dolfsma en van der Bor maar die zagen al vrij snel in dat het niet lukte om weg te komen want het pe loton stond dat niet toe. Hal verwege course schoot plots klaps de vlam in de pan toen Wout v.d. Bor, Dolfsma, Wicher Vlot, M. van Wezel, Jan Altena en Reinier Hassink de (wie- ler)plaat poetsten. Deze 6 ren ners vormden een hecht team en voordat het peloton zich het dreigende gevaar realiseerde was de voorsprong opgelopen tot een paar honderd meter. Het zestal ging enorm hard door won elke ronde een paar seconden en „lapte" in de 64ste omloop het hele peloton. Met nog vier ron den te gaan zaten de zes weer op kop en streden fel maar sportief om de zege. Wout van der Bor (Epe) had op de laatste honderd meter toch nog iets meer in huis en hij ging met tien meter voorsprong als eerste over de finishlijn en kreeg de bloemen én een pakkert van J. van Mee- Jannes Vlot, rondemiss Dorpsfeestkoningin Matty Pluygers. 2. Wicher Vlot, Wanneperveen (Dr.); 3. Reinier Hassink, Neede; 4. Gert Dolfsma, IJsselmuiden; 5. M. van Wezel, Terborg; 6. Jan Altena, Enter; 7. F. Roosen boom, Kampen; 8. H. Ruiten berg, Oldebroek; i gen, Arnhem; 10. De Wijk (Dr.). Het was al met weer een zeer geslaagd en sportief evenement dat zo zei de voorzitter van de jury de heer Hol te Hengelo (O) dank tot allen die in welke vorm dan ook hun medewerking verleenden. J. Wiggers. hadden voor de 40 kilometer 58 minuten nodig. Dames. Voor het eerst kon aan het wie- lergebeuren van Holten ook worden deelgenomen door da mes die van de geboden kans gaarne gebruik maakten want niet minder dan 46 verschenen aan de start, waaronder de kampioen van Nederland, Henny Top uit Wekerom, de kampioen van Overijssel, Cora van Berkel (Helhuizenweg/Haarle) en Ria Meuleman (Dijkerhoek). Na 4 ronden verkennen en wat plaag stootjes hadden Annie Borckink, Thea van Rijnsoever en Sandra de Neef een kleine voorsprong op het peloton dat werd „ge trokken" door Henny Top die in de zesde ronde het drietal in haalde en meteen het nakijken gaf. De kampioene reed erg sterk en vergrote regelmatig haar voorsprong die in de 12de omloop was opgelopen tot bijna 40 seconden. Al gauw bleek ech ter dat Henny de tol moest be talen voor haar (te) vroege weg gaan want toen Sandra, Thea, Annie en Cora de aanval inzet- ten verspeelde ze elke ronde se conden, werd in de 33e ronde ingelopen en had toen geen kracht meer om het hoge tempo bij te houden en zich in de strijd te mengen om de eerste plaats. De dames - die toch echt een bepaald charme aan zo'n wielerronde geven - hadden voor de 40 kilometer 74 minuten no dig (gemiddeld 32 1/2 km. p.u.) Knap! 1. Thea van Rijnsoever; 2. Adrie Versluis-van Aart, Gouda; 3. Geke Brouwer, Mantgum (Fr.) 4. T. Storm 's Gravenhage; 5. Sandra de Neef, Rotterdam; 6. Ria Hoogeveen, Coevorden; 7. Aly Postman, Leeuwarden; 9. Cora van Berkel, Haarle; 10. J. Michorius, Nijverdal. Amateurs De 88 amateurs die om 7.00 uur het startsein kregen voor de 80 kilometer lange OAD-ronde de den het, afgezien van de ronde's waarin op de streep premies wa ren te verdienen kalmpjes aan. Er waren wel wat uitlooppogin- Woensdagmiddag 7 juli werd het schoolzwemkampioenschap ge houden waaraan door de 5 scho len in Holten werd deelgenomen. Op baan 1 zwom de Haarschool met de kinderen Loes Balk, Si- mone Veldwijk, Michelle Ram- bonnet, Jeroen Eektimmerman, Roy Brussen, Barend Jan Klijnsma, Bettie Kramer, Na- tasjha Meinders, Annerieke So- mer, Arnold Nijland, Tom Hesse- link, Henk Jan Tom Boers, Ag nes Broekmaat, Isabel Schnei der, Jantine Janssen, Richart Eektimmerman, Mare Oolben- bekkink, Serge Dijkgraaf, Eve lien Bril, Astrid Oonk, Casandra Pieters, Bennie Oberink, André Keuterman. Baan 2 zwom de Kolschool met de kindere, Anita Schuppert, Anne Marie KI. Velderman, José Meuleman, Ivo van Veen, Remco Wissink, Jan van Beek, Ellen Krol, Diana Zwiers, Moni que Vincent, Mark v/d Pluim, Arjan van Langen, Norman Vis ser, Jacqueline Hagedoom, Diana Veltkamp, Monique Schreurs, Frank Fridrichs, Coen- raad Lichtenberg, Barend Jong man, Bianca Denekamp, Marian Nijland, Moud v. Geel, Andres Meyer, Aijan Vros, Hans KI. Velderman. Baan 3 zwom het kompas met de kinderen Hanneke Baerends, Jolanda Aanstoot, Janine de Velde-Harsenhorst, Dirk-Jan Beldman, Jeroen Haverslag, Henk Aanstoot, Melanie Huis kamp, Erika Kruimelaar, Gerben Smit, Johan Bosschers, Herwin Meyerink, Natascha Hedden- doop, Marjan Schuttert, Ans Veldhuis, Hans Willem de Jong Robert Kruimelaar, Henk Pot man, Joke Elbersen, Ina Giesen, Renate Stam, Bert Elbersen, Gerald Jansen Gerben Beldman. Baan 4 zwom de Dorpsschool met de kinderen Monique de Qoyer, Jolanda Paalman, Diane Paalman, William van Zon, Die- derik Bronsvoort, Arnold Paal man, Christa Pieffers, Yvonne Langedoen, Daniëlle Bazuin, Remon Hofs, Edwin Vincent, Goswin Braunius, Liesbeth Mül- ler, Nijnke Bruins, Inge Sluiter, Wessel Lubberhuizen, Lennart Heil, Henk Soer, Ina KI. Tees- elink, Zwennie Vincent, Jolanda Nijenhuis, Jan Willem Plekken- pol, Johan Henk Maats, Remco Bruins. Baan 5 zwom de Schakel met de kinderen Marion Sletterink, Hermien KI. Teeselink, Marit Teusink, Coen Beukenkamp, Remco Veltkamp, Terry Kortle ver, Anke Kolkman, Hester Lo- huis, Karin Beldman, Henk Jan Beldman, Qedse Blok, Eric Weyman, Anja Beldman, Rianne Wesseldijk, Erik Janser, Erik Stegeman, Anja Beldman, Cris- tel Teusink, Jorien Verboom, John Meijerink. Nadat alle programmapunten waren afgewerkt zou er nog een estafette voor het personeel worden gehouden maar om dat het personeel van de Kolschool hier zich alleen maar op had gegeven kon dit geen doorgang vinden. De volledige uitslag was: 1. Kol school; 2. Dorpschool; 3. Kom pas; 4. Haarschool; 5. Schakel. Vrijdagmiddag werden onder ideale weersomstandigheden, in het door ouders, leerlingen en oud-leerlingen „omzoomde" zwembad „De Looèrmark" de jaarlijkse zwemwedstrijden van de Dgkerhockse school gehou den. Na spannende series, waarin de jongelui fiks hoor baar werden aangemoedigd, be haalde in de finale bij de meis jes Diana Stegink de eerste plaats, Erica Meijerman won de tweede prijs en Geja Jansen Manenschijn de derde. De meis jes kregen resp. een gouden, zilveren of bronzen medaille. In de finale bij de jongens was de gouden „plak" voor Dirk Tempelman, de zilveren voor Marcel Vlogtman en de bronzen voor Joop Rensen. Voor de kin aeren uit de zgn. onderbouw werden aparte wedstrijden ge houden. Bij de le-klassers werd Karlijn van der Meer eerste, Be- nnert Rensen tweede en Geert Roeterdink derde, terwijl van de 2e-klassers Wilco Paalman, Ellen Kuiper en Laurien resp. le, 2e en 3e werden. Voor de niet-geoefende zwem mers was een wedstrijd in het ondiepe bassin uitgezet. Dinand was bfi het blokje rapen ieder een te vlug af en won de eerste prijs, Gerrit Prins werd tweede en Rianne Bieleman derde. Het hoofd der school de heer J. Kroon dankte het zwembadper soneel voor de steeds weer pret tige samenwerking en hü bood een kleine attentie aan. 't Was al met al een zeer geslaagd zwemfestyn. Onlangs werd door de heer Wijnhalds, leider van de beide BATO-afdelingen JUDO EN Jiu jitsu, examen afgenmen in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan. Met uitstekende resultaten zijn alle deelnemers uit de bus ge komen en de uitslagen zijn dan ook als volgt: te groep: 1. Gerrie v. Lies, gele band met groene slip; 2. Pim Beukenkamp, gele band met bruine slip; Witte band met brume slip: 3. Brenda Boogaart, 4. Michel Kappert, 5. Caroline Tromop, 6. Rony Kappert, witte band met groene slip; 7. Peter Blijleven witte band met oranje slip, 8. Terry Kortleven witte band met oranje slip; witte band met gele slip, 9. Raymond Nijhof, 10. Edy Reeuwijd, 11. Eiska Reeuwijd, 12. Rachel Vis ser, 13. Juditja Visser; witte band met groene slip: 14. Egbert Rietberg, 15. Mikel Aanstoot; gele band met oranje slip, 16. ""aid Reinhard. 2e groep: 1. Wesel Valster, gele band; 2. Hanri Aanstoot, groene band; 3. Zwennie Vincent, groene band; 4. Gerben Reilink, half groene band; 5. Erik Vin cent; 6. Bart Trotsenburg, half oranje band; 7. Tijco Piek, oranje band; 8. Marko Piek, oranje band; 9. Eddy Kruk, oranje band; 10. Eric Boogaart,. bruine band judo; 10. Wouter Bax, oranje band. le groep jiu-jitsu: Gele band: 1. Wilco Rietberg, 2. Edwin IJs- Erik Vincent van de Ponyclub „De Bergniitertjes" heeft met z'n pony „Mark" op het zeer sterk bezette uitnodigingscon cours in „ZeU^ern" met het be halen van de 5e prijs bij het springen klasse „Zwaar" een zeer verdienstelijke prestatie ge leverd. peert, 3. Eric Tempelman, 4. Eric Vincent. Oranje band: 5. Aartjan Spijker, 6. José Pluy gers, 7. Betsie Rensen, 8. Paul Molkenboer, 9. Rita Schuiterd, 10. Jolanda Broekmaat, 11. Ar jan Beumer, 13. Johan Tuitert, 14. Eric ten Dam, 15. Rik Jan Slotman. 2e groep jiu-jitsu: gele band: 1. Janneke Harbers, 2. Rex van. Gerenstein, 3. Cor Blinkers, 4. Marcel Teunissen, 5. Boutie Hoekstra, oranje band: 6. Marga Lindeboom, 7. Martin Schuite maker, 8. Jeroen Bakker, gele band: 9. Jan Pluimers. De 157 duiven van de P.V. „De Bergvliegers" die voor de wed vlucht vanaf Compiegne (407 km.) waren ingekorfd, moesten in verband met de slechte weer somstandigheden worden terug gebracht naar Wuustwezel waar ze voor de vlucht van 157 km. om 18.10 uur werden gelost. Ruim 2 uur later streek de snel ste duif neer op het „platje" bij van Beek (gem. snelheid 78 km.u.) De rest van de gevleu gelde vrienden volgden vlot. I, 4, 11, 17, 24 H. Willems; 2, 33 E. Veneklaas; 3, 6, 10, 12, 23 Teun Schuppert; 5, 7, 8, 9, 13 G. Egberts; 14, 22 G.J. Koetsier; 16, 35 Comb. Kwintenberg; 18, 25, 30 Gert Steunenberg; 20 M. Lo- deweges; 21, 39 H.J. ten Velde; 29 H. van Beek; 36 H.J. Paal man; 37 Jan Aaftink. De verenigingsprijzen werden beschikbaar gesteld door café houder Jansen en speelgoedhuis v.d. Maat.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7