Wereldtuinen van Flevohof vullen gat in de markt" „Plankhangen" tijdens avondzwemmen Opbrengst collecte Nachtfilm (9 juli) j.s. de Schure Eladio Oos Alternatieve betrouwbaarheidsrit geslaagd HOOGSTE GESCOORDE LEERLINGE! Donderdag 15 juli officiële opening rr, Klootschieten (11 juli) H0LTENS NIEUWSBLAD Hanzeschool Jud-Wierdenaar Herman Eshuis i55; directeur St. Landbouw '82 pz „Flevohof' constateert dat de mzet van de Nationale manifes- jatie Landbouw '82 wellicht een basis kan zijn om in Nederland te komen tot een regelmatig te rugkerend internationaal ge richte land- en tuinbouwtentoon- Dat vele mensen het spijtig vonden dat de „Overijsselrit of Betrouwbaar heidsrit" (Org. M.A.C. „De Hol- terberg") op motoren dit jaar niet door kon, bleek wel uit het feit dat er zondagmiddag 4 juli 50 personen op de fiets stapten om deel te nemen aan de „al ternatieve betrouwbaarheidsrit" georganiseerd door Jeugdsoos „De Schure" en de „M.A.C.". Onderweg moesten ze alle be- handigheidsproeven zoals: rings teken op de fiets, al fietsend zo veel mogelijk wasknijpers van de lyn „plukken", zo lang mogelijk doen over een afstand van 10 meter etc. De volgende deelne mers sleepten de prijzen in de wacht: Kinderen t/m 6 jaar: Herbert Markvoort en Marloes v.d. Stouw, kinderen 7 t/m 12 jaar: le prys André Aanstoot 58 p.; 2e prys Wilco Oolbekkink 55 p.; 3e prys Freddie Haan 53 p. 13 jaar en ouder: le prijs: Berry Beijer en D. Müller 54 p.; 2e prijs: R. v.d. Stouw en H. Müller 50 p. „M.A.C." voorzitter Dirk J. Scholen reikte de prijzen uit en dankte alle deelnemers en orga nisatoren voor hun medewer king. Uit algemene indrukken konden de organisatoren op maken, dat wanneer de „MAC" volgend jaar wéér geen toe stemming krijgt voor een be trouwbaarheidsrit op motoren, er beslist een alternatieve be- touwbaarheidsrit zal moeten komen. Wy hebben van de Hanzeschool te Deventer bericht ontvangen dat onze oud-leerlinge Dinie Aalpol, Beusebergerweg 44 te Holten, het hoogste aantal pun ten heeft gehaald, dat ooit door een vrouwelijke leerling aan de is gescoord, nl. 52 uit 6 vakken. Ze evenaarde daarmee tevens „de hoogst-scorende man" uit 11 jaar meao-examens. Ze is nadat ze van onze school kwam, via 1 jaar mavo aan de S.G. te Hol ten op de meao terecht geko men. Geboren: Wouter Gerard zv. H.M.J. Hoek en A.J. Boelkens; Wendy Alberdien dv. A.J. Podt en W.E. Steegink; Willem Mari- nus zv. W.M. Reterink en H.G. Zwiers (geb. te Deventer); An neke dv. H. Stegeman en B. Rouwenhorst (geb. te Nijmegen). Overleden: mej. J. Voortman, oud 73 jaar, Rijssen; A. Müller, oud 77 jaar, Holten; H.J. Ren- sen, oud 71 jaar, Holten (overl. te Deventer). Ondertrouwd: G.J.M. Nijland, oud 23 jaar, Holten en: L.J. Rechterschot, oud 21 jaar, Hol ten; A. Bulsink, oud 21 jaar, Holten en: J.G. van Brusstel, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: J. Hopster, oud 31 jaar, Zuidwolde en: J.J.H. Jan sen, oud 27 jaar, Heerde; G.J.H. Willems, oud 25 jaar, Holten en: M.R.M. Moekotte, oud 23 jaar, Holten KNIPTIP Wie bij het monteren kritisch de schaar ge bruikt, maakt films met vaart, waar mensen graag naar kijken. "Flevohof investeerde enkele iljoenen in een nieuw Wereld- inenprojekt. Hiermee werd ;n belangrijke dimensie aan iet park van Flevohof toege- 'oegd, dat 40 ha beslaat van iet in totaal 150 ha metende rekreatieprojekt. Met deze uit- ireiding wordt beantwoord aan groeiende belangstelling ir projekten met tuinen, par en, bloemen en planten, die >.a. blijkt uit de miljoenen re- ireanten en toeristen die dit een bezoek brengen aan de loriade. Maar ook de Bundes- 'tenschau, die enkele jaren Donderdag 8 juli 1982: 12.0- •12.30 uur: ANP plus nieuws uit Dveryssel en Gelderland, agen- a, regionaal weerbericht. 7.00-18.00 uur: ANP plus nieuws lit Overijssel en Gelderland, genda. Het Knelpuntenpro- Tamma. 'rijdag 9 juli 1982 2.00-12.30 uur: ANP plus nieuws lit Overyssel en Gelderland, AGENDA, REGIONAAL RTEERBERICHT. 7.00-18.00 uur: ANP plus nieuws lit Overyssel en Gelderland, re- jionaal weerbericht. „Met Radio Dost het weekend in", waarin ,m. uitgaanstips en de film- en .v.-rubriek. iaterdag 10 juli 1982 7.00-18.00 uur: ANP plus nieuws lit Overijssel en Gelderland, igenda. Het sportprgramma van tadio Oost. Sondag 11 juli 1982 1.00-12.00 uur: ANP. Het ver- oekplatenprogramma van Radio Dost, waarin o.m. agenda en vt. korte sportnabeschouwin- jen. 8.00-19.00 uur: ANP. Het sportr programma van Radio Oost. laandag 12 juli 1982 2.00-12.30 uur: ANP plus nieuws lit Overijssel en Gelderland, igenda, regionaal weerbericht, ie groente- en fruitprijzen door an Rietveld. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws lit Overyssel en Gelderland, igenda. Het Boerenprogramma paarin o.m. het boerenweerbe- icht en de tips voor de rund veehouderij. Daarna de consu- Jnentenrubriek „Op de koop oe". Dinsdag 13 juli 1982 .2.00-12.30 uur: ANP plus nieuws lit Overyssel en Gelderland, igenda, regionaal weerbericht. nA7.00-18.00 uur: ANP plus nieuws ^®^iit Overyssel en Gelderland, agenda. Het programma Mensen Blaken nieuws/muziek. n Woensdag 14 juli 1982 J2.00-12.30 uur: ANP plus nieuws Uit Overijssel en Gelderland, 1 ögenda, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht. 8 Het programma Midweek. geleden in Bonn plaatsvond ontving in een paar maanden tijd ruim 5 miljoen bezoekers. Vooral ouderen voelen zich tot dergelijke projekten aangetrok ken. Deze belangstelling voor tuinen en parken zal door de vergrijzing van de bevolking in de toekomst waarschijnlijk dan ook niet afnemen. Vandaar dat Flevohof haar uitbreiding zicht in de sfeer van tuinen en par ken, zoals deze nieuwr thema- tuinen met onder meer tropische kassen. Dit in tegenstelling tot andere rekreatieparken, die by hun nieuwe uitbreidingen meer de nadruk legden op vermaak en spektakel. Bovendien sluiten de uitbreidingen van de tuinen op Flevohof ook volledig aan by de basisdoelstelling van dit re kreatieprojekt: een permanente presentatie van de Nederlandse land- en tuinbouw in ruime zin. Hierin neemt de Sierteeltsektor een belangrijke plaats in, welke c'oor de aanleg van de nieuwe Wereldtuinen op Flevohof nog eens wordt benadrukt. Wereldtuinen Diverse thematuinen, waaronder de Japanse tuin, de Romeinse tuin, de Alpentuin, de Hoog- veentuin, de Heidetuin, de Wen- stuin en de Panoramatuin vor men een harmonieus geheel, af gewisseld met waterpartijen op verschillende niveaus, die onder ling met elkaar verbonden wor den door watervallen. Tot de overdekte tuinen behoort de reeds genoemde tropische kas met vijgenbomen, verschillende soorten bananenbomen, koffie- struiken, rystplanten, palmen en vele andere exotische bloemen en planten. Succulentarium Succulentarium zijn planten die de eigenschap hebben binnen in de plant in een reservoir water op te slaan. Het betreft hier een wereldkollektfe van cactussen en vetplanten, bestaande uit niirn 3000 verschillende soorten, waarvan een groot aantal zeer zeldzaam is. Sommige komen in het land van herkomst, zoals bijvoorbeeld Madagaskar, niet eens meer voor. De kollektie werd bijeengebracht door Dr. Boom van het Instituut voor Veredeling van Tuinbouwgewas- sen in Wageningen. Deze kollek tie werd dit jaar overgebracht naar Flevohof en zal daar per manent te bezichten zijn in een kas met een oppervlakte van 1200 vierkante meter. Deze nieuwe uitbreiding komple- teren het beeld over de land- en tuinbouw op Flevohof, dat hier tevens gegeven wordt door o.a. de groentekassen, de champig- nonkwekery en de veiling, maar ook in de moderne veehouderij, het akkerbouwbedrijf, de kaas makerij en de bakkerij. Investering van 5 miljoen Tegelijkertijd met de Wereld tuinen werd op Flevohof ook een 2,5 km lange spoorlijn en een Waterlandprojekt aangelegd. In totaal werd er zodoende 5 miljoen in nieuwe projekten geïnvesteerd. Vooral voor ae ou dere bezoekers is het belangrijk dat zy nu met de trein door het uitgestrekte park kunnen rijden. In het Waterlandprojekt, dat uit een stelsel van kanalen en groen begroeide eilandjes bestaat kan de bezoeker een rondvaart ma ken met echte punters. Deze laatste twee uitbreidingen en uiteraard de Wereldtuinen zijn evenals de vele attrakties voor de kinderen bij de entreep rijs inbegrepen. Menige bezoeker heeft aan één dag Flevohof niet genoeg, vandaar dat na het eer ste betaalde bezoek aan ieder een een tweede bezoek gratis wordt aangeboden. Ook het parkeren is gratis. De collecte voor de „Stichting Christelijke Blindenhulp" heeft in Holten een bedrag opge bracht van 2104.46 gulden. Col lectanten, gevers en geefsters bedankt voor de medewerking! Het-plaatselijk comité Verenigingsgebouw „Ons Cen trum" in Okkenbroek werd ver bouwd, gemoderniseerd en on langs heropend door oud- Okkenbroekers de heren Opa van Ens en J. Klein Lankhosrst (klusjes mensen van oudsher). Het gebouw dat open staat voor evenementen georganiseerd door tal van verenigingen ondervond een drastische modernisatie op het gebied van douches, toile truimten en ontvangst. Ook de voorgevel werd aangepast en iets veranderd. Aan de voorkant werd tevens een ruimte ge creëerd voor gymtoestellen, stoe len en tafels. Op de vrijdagavonden in de maanden juli en augustus is zwembad Twenhaarsveld 's avonds tot 22.00 uur voor het publiek geopend. Vrijdag j.l. was de eerste avond. Verrassend veel zwemlustigen hebben van deze extra service gebruik gemaakt, daarbij waarschijnlijk geholpen door het evenzeer verrassend goede weer. Op deze avond werd tevens de eerste rode van de Holtense kampioenschappen plankhangen gehouden. Bij vol doende belangstelling zal iedere week een nieuwe ronde gehou den worden met een finale voor alle rondewinnaars in de week van de zwemvierdaagse. De re sultaten van de eerste ronde zijn: l.J. Post 1.53.4 min.; 2.G. Hulsman 1.52.6 min.; 3. A. van Lemel 1.32.8 min.; 4.A. Traan- man 1.31.6 min.; 5. H. Beldman 1.15.5 min.; 6.1. Wes 1.11.0 min.; 7. H. Schoenmaker 0.54.0 min.; 8. L. Bekkernens 0.48.3 min.; 9. S. Hogendoom 0.47,1 min. Vrijdag 9 juli is er in de Schure een echte nachtfilm. Om 23.00 uur beginnen we namelijk met de film „The Fog". Dit wordt dus grie zelen van de bovenste plank. In een onverklaarbaar snel opko mende dichte mist worden drie sportvissers met enterhaken en degens afgeslacht. De daders zijn de opvarenden van het schip „Elizabeth Dane", dat 100 jaar geleden in de Antonio Baai, Cali- fomië is vergaan, misleid door valse lichtbakens die de inwoners tijdens een dichte mist hadden geplaatst. De 6 verdronken schepe lingen, zo luidt de legende zullen wraak riemen, als de mist weer terugkeert naar Antonio Baai.De legende wordt waarheid. Vijf slachtoffers zijn reeds gevallen, de laatste wrakeling staat oog in oog met z'n moordenaars., wie of wat kan nu nog redding brengen. We zullen het zien vrijdag 23.00 uur in J.S. de Schure. Zondag 11 juli zal men voor de 2e keer dit seizoen met J.S. de Schure weer kunnen gaan klootschieten. Er zal een parcours afge legd worden van plm. 4 km. door het landschap van de Beuséberg. Wil men zich opgeven, dan kan dat töt zondag 11 juli 14.15 uur (tel. 27 55). Dit moet gebeuren met teams van, 3 a 4 personen. Aanvang zal zijn 14.30 uur. Kloten zijn te hiiur. Iedereen is zondag van harte welkom bij J.S. de Schure. 8 JULI 1982 •PAG, 9 Het Amerikaanse vijftal The Blasters heeft een grote Euro pese toemee ondernomen als promotie voor hun elpee „The Blasters". Een bespreking van die plaat (hun tweede lang spe ler en de eerste die ook buiten Californië te koop is) stond in de Twentse Pers bladen van resp. 11, 12 en 13 mei j.l. Tijdens genoemde toemee deden ze ook ons land aan en gaven twee schitterende concerten in Paradiso in Amster dam. Daar traden ze op als voorprogramma maar hadden succes als een hoofdact. Ze verbleven in het luxe Marriott hotel en dat is iets wat niet veel nog onbekende groepen overkomt: meestal overnachten die in een meer of minder louche verblijf. Blijkbaar ziet de platenmaatschappij het wel zitten met dit vijftal; overigens terecht gezien de reakties van het publiek bij hun Nederlandse optredens. De middag voordat ze hun tweede concert gaven (tevens het laatste van deze toemee) sprak ik in hun hotel met zanger/gi tarist Phil Al vin. Zelfs na de inspannende toemee, de sound check die hy net achter de rug had, de problemen met z'n stembanden en het feit dat dit zijn zoveelste interview binnen korte tijd was bleek Phil een vlotte en vrolijke prater: „Na het lezen van een artikel over Rockin Ronnie Weiser belde ik deze platenhandelaar/producer op en vertelde hem dat we echter rockabilly-muziek speelden: nadat hij naar ons geluisterd had wilde Ronnie direkt een lp met ons opnemen. Eh, pardon: begon hij fikse kritiek te leveren en wilde onze stijl veranderen. Terwijl we nog in zijn platenzaak stonden te praten kwam een vrachtwagenchauffeur binnen om wat platen te kopen: het eerste wat hij vroeg was welke muziek op dat moment in de zaak gespeeld werd. Aangezien dat een bandje van the Blasters was kreeg Ronnie plotseling toch wel inte resse en besloot een album met ons op te nemen, hoewel hij normaal gesproken alleen rockabilly uitbrengt. Van die debuu telpee zijn 3 songs ook op ons tweede (nieuwe) album te beluisteren: „American music", „Marie Marie" en „Never no more blues". Voor de rest waren dat covers van diverse blues- songs en originele nummers zoals „Flat top joint", „She's gone away" en „I don't want to". De nummers die we coveren halen we uit mijn eigen platencollectie waarin zich zo'n 150 singles en evenzovele 78-toeren platen bevinden. Meestal koop 'ik ze voor weinig geld in tweedehands winkeltjes waar je zelfs voor een kwartje al de mooiste rhythm blues platen kunt vinden. Om te voorkomen dat er een bomen/bos situatie ont staat zorg ik dat m'n collectie zich niet uitbreidt, voor iedere nieuwe plaat gaat er een ouwe uit. Zodoende heb ik een verzameling opgebouwd met alleen het echte, originele werk: b.v. „Slow down" van Larry Williams, dat ook door The Beat- les werd opgenomen maar dat in de originele versie veel en veel beter klinkt. Overigens is het niet onmogelijk dat er op volgende albums nummers verschijnen die ook al op die eer ste plaat stonden: dan' kunnen mensen buiten Californië ze ook horen. Ze zullen dan echter wel net zo klinken als de eerste opname: als je een nummer geschreven hebt en je weet hoe je het wilt spelen en opnemen is het af, zo klinkt het en niet anders. Opnametechnisch gezien kan het dan misschien nog beter maar met het arrangement gaan we niet meer aan het rommelen, eventueel dubben we nog wat over maar daarmee is de kous af. Onze volgende elpee zal toch wel beter zijn want ik had nu veel problemen met het inzingen van de teksten, tegelijk zin gen en gitaar spelen was technisch niet mogelijk zodat ik pas na veel drank de zang heb kunnen opnemen. Voor die derde lp moeten we alle songs nog schrijven, iets wat Dave (Alvin, broer van Phil en componist/sologitarist van de groep H.O.) tijdens de toemee nog niet zo best lukt. Hij schrijft over ervaringen en gebeurtenissen in het dagelijks leven en niet over „life-on-the-road" zodat het componeren hem in de V.S. beter afgaat. De sound die door de meeste mensen in verband gebracht wordt met Los Angeles, zoals Beach Boys, Fleetwood Mac, Eagles, Jackson Browne en andere L.A Gang figuren is eigen lijk helemaal niet het geluid van het echte Los Angeles. (Bij deze woorden gaat Phil nog eens extra voor zitten-H.O.). Ge noemde groepen horen veel meer bij de glamourwereld en valse schijn van Hollywood dan bij het echte wereldstad-leven van Los Angeles. Veel meer L.A.-achtig is de echte surfsound van the Chantays (Pipeline) en the Rumblers: ruige gitaarroc kers met veel gebruik van echo. Momenteel is er trouwens een surfsound-revival in Californië, op de avond dat de live elpee van de nieuwe surfgroep Jon the Nightriders werd opgenomen speelden wij ook in dezelfde zaal. De laatste twee jaar hebben we zo'n 250 optredens gedaan en we hebben desondanks nog steeds plezier in het live-spelen omdat we muziek maken waar we zelf achter staan. Dit jaar stonden the Blasters al zo'n 150 keer op de planken, waarbij we overigens al veel meer verdiend hebben dan in de twee jaar daarvoor. Meestal treden we op in clubs en kleine zalen omdat je daar het beste contact met het publiek hebt. Men heeft ons al eens een concert in het Universal Amphitheatre aangeboden: je weet wel: 4 avonden Frank Sinatra en dan the Blasters en dat voor 6.500 mensen en 200 veiligheidsagenten. Nou heeft dat naar ons idee weinig met rock ,n' roll te maken dus dat aanbod hebben we maar niet aangenomen. Hoewel het straks misschien wel eens noodzakelijk kan blijken als er 5.000 mensen zijn die ons live willeri zien, wie weet". Zo'n anderhalf uur nadat deze woordenstroom was opgehou den (Bovenstaande is slechts een deel van de conversatie) stond Phil al weer in Paradiso en zong zich de stembanden uit de keel. Met dat schitterende optreden bewezen de Blas ters dat zer inderdaad een grote toekomst tegemoet gaan; zeer enthousiaste, eerlijke en swingende rock ,n' roll die elk pu bliek plat krijgt. Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9