Zaterdag a.s. de grote wielerronde van Holten op r erugblik Military badmintonclub Holten I lesloot seizoen Touwtrekken op Betuwse klei Avondfietsvierdaagse: 12 tot en met 16 juli Programma Sporthal £»®£ursüssen 't Mossink' Meeste punten voor Twenhaarsve/d HOLTENS NIEUWSBLAD Zo viste „De Rietvoorn' Bergruitertjes- meuws MEER MOGELIJKHEDEN MET EIGEN ONDERKOMEN 8 JULI 1982 -PAG. 7' (door Wira Neeskens) :OLTEN - Zaterdag staat Holten in het teken van e wielersport. Een kleine duizend liefhebbers komen ian in aktie op hun ranke racefietsjes. Men begint in half tien al met wedstrijden voor de schooljeugd. )e meeste scholen hebben ingeschreven met hun ïerlingen. Deze zogenaamde dikke bandenraces zijn rg populair aan het worden. De kans dat er daad- rerkelijk goede wielrenners uit voortkomen is aanwe- |g- siders beginnen weer een beetje „tot zichzelf' te komen na alle irmoeienissen rondom een Militarygebeuren, een 'professioneel organiseerde happening die eigenlijk Op de schouders van té einig mensen rust, zo bleek ook weer uit de laatste military Dlten. „De organisatie liep perfect en problemen zijn dan ook juwelijks aan de orde geweest. De opsplitsing over een twee- lags gebeuren is prima bevallen", aldus voorzitter Dries Wil ms. 'och bleek juist dit jaar zeer duidelijk dat de organisatie op Dh gewoon door té weinig mensen geregeld wordt. Misschien ^st daarom wel dat het goed verloopt, maar je gaat je afvragen je niet teveel hooi op je vork neemt en dat geldt uiteraard ook »or de andere mensen in de Stichting. Volgend jaar moeten we ;t anders proberen, gewoon met meer mensen, maar dan wel, op juiste plaatsen", aldus Willems. „Mensen die enthousiasme innen hebben of vinden (zoiets moet vaak groeien). Zondag heb- ■n we een laatste afrondend gesprek en dan zullen deze proble- en zeker aan de orde komen. We denken aan een Hennie Kuiper, de oud-Twent die mo menteel furore maakt in de Tour de France. Om dichter bij huis te blijven: ook Jos Lam- mertink, de profrenner uit Wier den, Hans Boom uit Markelo, de Nederlandse kampioen amateurs (helaas ontbreekt hij in Holten) en Herman Ponsteen, de prof renner uit Rijssen, zijn uit dit soort wedstrijden noor voren ge komen. (We moeten echter opmerken dat verschillend^ bekende ploeglei ders (Herman Krott van Amstel, Jan Gisbers van Jan van Erp bondscoach Piet Liebregts), het speelse karakter van de jeugd- wielrennerij voorstaan en abso luut het wedstrijdkarakter willen uitbannen. „Die naast het fietsen met die kromme sturen gerust aan zwemmen, voetbal of wat dan ook, doen" is een veelgehoorde kreet van Piet Liebregts op voorlichtingsavonden over de jeugdwielrennerij. De ploeglei ders doelen vooral op het vroeg tijdig uitgeblust zijn als men op zeer jonge leeftijd aan de wieler sport begint. Maar nogmaals, renners als Kuiper e.d. komen er uit voort, al moet gezegd worden, zij begonnen niet vóór hun 15de jaar. zou nog wel even willen stel- dat we ondanks de proble- len rondom het af laten weten in naar wij dachten professio- èle krachten, (denk aan spon- iring) het toch weer gered ebben, mede dankzij de over- fechte hulp die we kregen, enk bijvoorbeeld aan de „Be- ruiters". leer je uiteraard van iedere ilitary, maar vast staat dat we iwoon meer mensen nodig ;bben en dan denk ik onder idere voor de civiele diensten, e kunnen gelukkig stellen dat organisatorisch niets is mis gegaan, maar de druk per per soon moet volgend jaar gewoon minder zijn". Inmiddels is al weer begonnen met het afbreken van verschil lende hindemissen. De helft van de 24 hindemissen moet ver dwijnen, het zij omdat ze al een aantal jaartjes gebruikt zijn, an deren omdat grondeigenaren dit stellen. „Opzet en doel zijn bereikt met deze laatste Military, maar de volgende maal zal meer man respectievelijk vrouwkracht no dig zijn om opnieuw tot opti male resultaten te komen. Om half twaalf valt het eerste startschot voor de veteranen, 68 in getal, die 40 km. voor de boeg hebben. Bekende veteranen als Johan Pluimers, ex- kampioen van Nederland die af gelopen zondag in Tubbergen zijn vijfde seizoenzege pakte, is natuurlijk weer de grote favoriet. Natuurlijk ook Henk Kuiper uit Nieuw-Amsterdam, winnaar van de Tukkerlandomloop en ook zeker acht overwinningen in zijn zak. Henk Scheuten uit Hengelo, oud-veteranenkampioen van Eu ropa, willen we ook in het rijtje kanshebbers noemen, evenals Dick van der Weijden uit Wier den, die nog niet won dit sei zoen maar goed in vorm is. Mede-organisator OAD-busreizen CC 75 uit Nijverdal die dit sa men doet met de ijsclub Noord pool schreef ook met een groot aantal leden in. De categorie liefhebbers die zich aanmeldde was zo groot dat de organisatie genoodzaakt was twee series te laten verrijden. De eerste serie start om 12.45 uur. Onder de 86 liefhebbers die in de eerste serie zijn ingedeeld zijn Jan Grendel uit Vriezenveen en Anne Edelenbosch uit Hen gevelde, Wim ten Klooster uit Hasselt, Albert Roelofs uit Har- denberg, Jan Stuiver uit Zwolle en Eric Krommedijk uit Hengelo favoriet voor de eindzege. Serie twee die precies om twee uur van start gaat krijgt 81 vertrek kers. Daar geven we Hans Brouwers uit Apeldoorn, Gé Draayer uit Twello (won vorig jaar 17 koersen; dit jaar echter nog maar één), Gerrit Golbach uit Vriezenveen, Ben Pleyhuis uit Oldenzaal en Tonnie Kroeze uit Wierden de meeste kans. Om 15.15 uur wordt ruim baan gemaakt voor de welgeteld 98 nieuwelingen die interesse voor Holten toonden. Wou ter Schaap uit Zutphen, provin ciaal kampioen van Overijssel, zit onder de deelnemers evenals Ron van Bindsbergen uit Bab- berich, tweede van Gelderland. Dick Dekker uit Hoogeveen, winnaar van Nijverdal, is er ook en wil graag zijn zevende zege boeken. Holten krijgt ook weer dames te zien. Een keur van vaderlandse wielertop- pers De bekendste wielrenster is onget wijfeld Hennie Top uit Wekerom, drievoudig kampioen van Neder land. Een kei op een racefiets, deze Hennie Top, die ook al fu rore maakte in Amerika waar ze met de beste wielrensters mee- kon. Joke Michorius van OAD CC 75 uit Nijverdal, vijfde in de natio nale titelstrijd, zal van start gaan evenals Ria Meulman, de plaatselijke favoriet. We geven haar eerlijk gezegd echter weinig kans op een ereplaats. Naast genoemde favorieten moeten een Annie Borckink uit Eibergen, die alleen nog maar aan wiel rennen doet en het schaatsen definitef in het vet heeft gezet, Betsie van IJken uit Baam en Wil Bezemer uit Alphen aan de Rijn hoog kunnen eindigen. De dames rijden plm. 50 km. Totaal hebben bij de organisatie 45 dames ingeschreven. We zijn wel benieuwd wat de jonge Rita Timpers lid van Zareska de Zwaluwen gaat doen. Om zeven uur valt het start schot voor een keur renners bij de amateurs. Holten kan bogen 22.5 cm; 10. Onstenk 19.2 cm. Volgende wedstrijd op 25 augus tus in het Overijssels kanaal in Heeten. 19.00-21.00 uur. (vertrek vanaf Smidsbelt 18.15 uur). ch heeft het seizoen 81/82 af- esloten met een trainingswed- Irijd tegen BACO uit Olst. Het fveede en vijfde competitie- iam hebben ter voorbereiding an het nieuwe kompetitiesei- Den, aanvang medio september, un krachten kunnen meten iet de gasten van BACO. De veetal wedstrijden brachten oldoende gelegenheid een aan- il systemen uit te proberen in e dubbelspelen, en wel met isselend sukses. Toen aan het Jnd van de avond de balans ion worden opgemaakt bleek lat het tweede team zijn wed- Irijd in winst had omgezet, erwijl het vijfde tegen de ster tere tegenstanders een neder- aag moest inkasseren. litslagen: jCH 2 - BACO 1 5-3; Haks ferburg-Dolf Tompoh 17-7, 15-18 |n 15-5; Eddie Willemink-Eric Irinkman, wegens blessure mnkman niet gespeeld; Rini [erburg-Tonny de Grutter 11-5, 9-11 en 6-11; Heike v. 't Holt- Hiske Heitbrink 11-0 en 11-1; Heike v. 't Holt/Hans Verburg- Tonny de Grutter/Eric Brinkan dl5-6, 8-15 en 15-7; Rini Ver- burg/Eddie Willemink-Hiske Heitbrink/Dolf Tompoh 7-15, 18- 15 en 8-15; Heike v. 't Holt/Rihi Verburg-Tonny de Grutter/Hiske Heitbrink 15-5, 16-17 en 12-15; Eddie Willemink/Hans Verburg- Dolf Tompoh/Eric Brinkman 15-7, 6-15 en 15-7 BCH 5 - BACO 2 Theo Nieuwveld-Marcel Dul 13- 18'"en 2-15; Bert Postma-Fred Bijsterbosch 5-15 en 5-15: Jetty Dorresteijn-Ineke Molenaar 6-11 en 4-11; Diny v.d. Vreede-Dinie Joosten 7-11 en 4-11; Jetty Dor- resteijn/Theo Nieuwveld-Ineke Molenaar/Fred Bijsterbosch 17-14 en 17-16; Diny v.d. Vreede/Refjer Dorresteijn-Dinie Joosten/Marcel Dul 12-15 en 6-15; Jetty Dorres- teijn/Diny v.d. Vreede-Ineke Mo- lenaar/Dinie Joosten 15-12, 14-18 en 15-8; Bert Postma/Reijer Dorresteijn-Marcel Dul/Fred By- sterbosch 12-15 en 6-15 De 3e wedstrijd van het seizoen voor senioren werd zondag 4 juli gehouden in het Twentekanaal te Lochem. 35 deelnemers stre den om de eer en de prijzen, maar hadden daar de grootste moeite mee. De vis beet erg slecht, mis schien wel door de vrij harde wind die over de lengte van het kanaal woei. Uiteindelijk slaag den slechts tien mensen erin één of meerdere vissen te ver schalken. aa:. ten Zythof 95.2 cm; 2. Ach terkamp 49.8 cm; 3. Waalder Markelo 49.2 cm; 4. Groot Ob- bink 40 cm; 5. E. Aanstoot 38.2 cm; 6. Joh. v. Avezaath 37.8 cm; 7. Ongena 34 cm; 8. Middendorp Markelo 29.5 cm; 9. G. Slotman „De Rietvoorn Op het kringconcours dat in Wierden zaterdag 3 juli werd georganiseerd door de P.C. „Eschruitertjes" hebben ruiters en amazones van „De Bergrui-/ tertjes" de volgende prijzen be haald: Dressuur Cat. B, Klasse B;l. Zwennie Vincent met „Maasdal Coy" 128 p. Cat. C klasse B: 3. Pascal Be tten met „Pinto" 115 p. Cat. D klasse B: 2. Melanie Huiskamp met „Glenn" 120 p.; 6. Jannet Pekkeriet met „Pint" 116 p. L. Dressuur klasse L, cat. D:l. Alisja Roodnat met „Maurits" 125 p. Springen Klasse B cat. C en D: 3. Pascal Betten met „Pinto"; 5. Simone Bruggeman met „Ash- kar". L. Springen Cat. D: 3. Hetty Beldman met „Angin" Z Springen Cat. D: 2e prijs: Erik Vincent met „Mark". Reinier Hassink; kanshebber. de beste renners aan de start te krijgen vanaf zeven uur. Er zijn minstens twintig deelnemers die kunnen bogen dit seizoen al minstens één of meerdere keren met de bloemen te hebben ge reden. Daarbij zijn een Gerrit Mohlman uit Apeldoorn, Her man Snoeyink uit Denekamp en Piet Kleine uit Kerkenveld (de voormalige topschaatser), die zeker al zes keer dit seizoen hebben gewonnen. Jans en Wi- cher Vlot uit Wanneperveen, Roelof Groen uit Hoogeveen, Gerard Verwaayen uit Andelst wonnen iedser minstens drie keer. Maar een Dick van Eg- mond en Henk Boeve beiden uit Nijverdal, Wouter van der Bor (Epe), Arie en Renier Hassink (Neede), Han Vaanhold uit Haaksbergen, Gerrit Brokelman uit Hardenberg zijn coureurs die gemakkelijk de eindbuit naar '>ch toe kunnen trekken. Zater dag om negen uur weten we wie de zesde wielerronde van Holten voor amateurs op zijn naam heeft gebracht. staat men nu op de 5e plaats. Ons adspirant team, het D-team, deed zoals altijd weer z'n uiterste best om te winnen, maar punten zater er niet in. Dit is vooral het gevolg van een tekort aan gewicht en ervaring. Dit beginnend team is gemid deld 30 kg. lichter dan de tegenstanders. Toch staat men niet geheel onderaan, maar op de één na laatste plaats. Zondag 11 juli a.s. zal de laatste compe titiedag worden voortgezet te Vorden. De aanvang is 13.30 uur. Supportés zijn van harte welkom. Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons nog het bericht dat 4 personen van de O.K.I.T. deel mogen nemen met het nationale selectieteam aan een touwtrek wedstrijd te Yer- sey (Engeland). Dit zijn Wim Boode, Egbert Janssen, Herman Nijland en Gerhard (Gijs) Ren- sen. Deze wedstrijden worden gehouden op 17 en 18 juli. Jon gens, namens de t.t.v. D.K.I.A. veel succes!! 27 juni j.l. werd de touwtrekcompetitie voortgezet te Erichem (Betuwe). Met een volle bus van f50.- personen vertrok men richting Betuwen in de bus werd nog even het wedstrijd schema doorgenomen door de spelers, zodat zij goed voorbe reid aan het touw kwamen!', Deze voorbereiding legde voor het A-tearp geen. windeieren, want men behaalde liefst 8 pun ten, goed voor een 5e plaats. Het A-team trekt op het ogen blik prima. Men staat op de 4e plaats.Men staat op de 4e plaats achter Eibergen, Bussloo en Vorden. Het C-team begon in eerste instantie ook goed. maar als gevolg van twee plotseling optredende blessures in de ploeg, trok men op een gegeven moment maar met 6 spelers. Nu is de tegenpartij dan vaak wel zo sportief om er ook 2 spelers uit te doen, maar dit zijn dan meestal de slechtste twee. Toch wist men nog 5 punten te behalen, goed voor en 6e plaats, maar hierdoor is de kans voor een plaats in de nacompetitie verkeken. In het klassement Zo zwom „Twenhaarsveld" za terdag 3 juli: Luchtbeddenrace jongens/meisjes onder 8 jaar 25 m. Anita Schuppert en Aijan Pinkert 5e plaats. Flipperrace jongens/meisjes on der 10 jaar 2 x 25 m. José Meu- leman/Alex Oolbekkink 2e plaats. Botenrace jongens/meisjes onder 12 jaar 2 x 25 m. Lianne Ven eklaas/Ronald KI. Teeselink 2e plaats. Flipperrace jongens/meisjes on der 14 jaar 2 x 25 m. Johanna Paalman/Edwin Wissink 3e plaats. Bandenrace jongens/meisjes on der 10 jaar 2 x 25 m. Anja Pin- kert/Remco Wissink 3e plaats. Bandenrace jongens/meisjes on der 8 jaar 2 x 25 m. Simone Veldwijk/Henk Jan Beltman le plaats. Tussenstand: Steenderen 18 p. Maandag aanstaande start de Holtense fietsvierdaagse en aan het grote aantal vóórinschrijvingen blijkt dat het aantal deelnemers dat van vorig jaar zeker zal overtreffen. Gestart wordt vanaf half zeven bij Sporthal 't Mossink en alleen de laatste avond (bij gunstig weer) begint de tocht op het dorp splein Smidsbelt. Laren en Gorssel 16 p. Holten 14 p. Vorden 13 p. Luchtbeddenrace jongens/meisjes boven 14 jaar 50 m. 5e plaats Erna Veldwyk/Wissink. Luchtbeddenrace jongens/meisjes onder 12 jaar 50 m. 3e plaats. 14 Schuppert/Mark Oolbekkink. Bootjesrace jongens/meisjes on der 143 jaar 2x25 m. 2e plaats Agnes Tuller/Anton A ar sen. Bandenrace jongens/meisjes bo ven 14 jaar 2 x 25 m. 5e plaats Monique Schreurs/Dinant Pek keriet. Er werden nog enkele spelletjes extra gezwommen wat Twen haarsveld ten goede kwam en men eindigde dan ook op de eerste plaats. Luchtbeddenrace jongens/meis- jes onder 8 jaar 2e plaats. Luchtbeddenrace. jongens/meis jes onder 12 jaar .le plaats. Bandenrace jongens/meisjes on der 12 jaar le plaats. Bandenrace jongens/meisjes bo ven 12 jaar le plaats. Botenrace jongens/meisjes bo ven 14 jaar le plaats. Estafette meisjes en ploegleid- ster R. Pinkert deden erg hun best en met succes op de le plaats. Estafette jongens en ploegleider D. Pekkeriet eindigden eveneens op de le plaats. Uitslagen: Holten 64 p. Vorden 54 p. Gorssel 50 p. Steenderen 48 p. Laren 42 p. Een leuke wedstrijd, maar met weinig publiek. Week van 10-07-1982 tot en met 16-07-1982 Zaterdag: 20.00-22.00 zaalvoetbal, hr. Kolkman. Zondag: 10.00-12.00 zaalvoetbal, S.M.R. de Zessprong. Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. - Woensdag: 08.10-15.30 scholen gemeenschap; 17.00-18.00 leraren osg. Donderdag: 08.10-16.30 scholen gemeenschap. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige re serveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. Met ingang van het volgend seizoen zullen niet alleen de balletmogelijkheden vanuit de Stichting Sociaal Cultureelwerk worden uitgebreid maar ook het onderkomen wordt dan verplaatst. Lesgegeven werd aan de Vrijheidslaan, Haar- straat en in de sporthal, maar men is druk doende de accom modatie aan de Dorpsstraat 24 (oefenplaats van H.M.V.) op te knappen en in te richten als Holtense Balletstudio. De Stichting wil graag het hele pand huren en zelf het onder verhuur aan andere verenigingen ter hand nemen. De inrichting wordt door de Stichting aange past aan de eisen van een mo derne inrichting voor balleton- derwijs. Er worden spiegels ge plaatst en een „bar" om de ver schillende oefeningen te leren. De balletmogelijkheden worden uitgebreid met een Tappdans- cursus, een Dames beginners- groep en een Discodanscursus. De lessen worden weer gegeven door Ine v.d. Wal. Het vorig bal letseizoen werd op 18 juni in gebouw Irene afgesloten met een balletuitvoering die de vier jaar getijden in verschillende dansjes weergaf, geaccentueerd door lichteffecten. Ruim 200 mensen waren toen getuigen van deze feestelijke afsluiting. Ruim schoots vóór de verschillende lessen in september van start zullen gaan in het nieuwe on derkomen berichten wij waar en wanneer men zich voor de ver schillende cursussen kan opge ven.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7