School- en Volksfeest Dijkerhoek: gezellig en enthousiast Het Diekerhookse Fees! gemeente holten gemeente holten HOLTENS NIEUWSBLAD SPORTCOMMISSIE HINDERWET 8 JULI 1982 PAG. 5 Onder gezellig c weer e< waaraan volle inz schitterende w eersom- heeft de buurt- Dijkerhoek vorige week het jaarlijks school- volksfeest gevierd op echt wijze; sfeervol, en enthousiast. Het was een echt familiefeest door jong en oud met inzet werd meegedaan en De schooljeugd zich weer opperbest en draaimolen en veel plezier in de grote van „Het Bonte Paard" met goochelaar „Mister X" die de jongelui van de ene verba zing in de andere liet „tuime len" met vele trucs en spelle tjes waarbij ze zelf werden be trokken. Ook de vele vaders en moeders volgden met veel inte resse en spanning „Mister X" op z'n mysterieuze pad maar ook zij snapten er helemaal niks van. 't Was een erg gezel lig uurtje dat met een feest maaltijd, heerlijke broodjes, werd besloten. Voordat het feest in de zaal begon, trokken de kinderen vanaf de school in een bonte stoet, met de Hol- tense Muziekvereniging (bijna Dp volle sterkte, prima) met de drummers en majorettes voor op, met hun prachtig versierde wagentjes, fietsen, steps, naar de feestweide om bij de ver schillende spelletjes een spor tieve strijd te leveren om de mooie prijsjes die door de feestcommissie beschikbaar wa ren gesteld. Aan de optocht zo vertelde ons meester Kroon was weer enorm veel zorg besteed en de deelname was groter dan ooit te voren. Bij de lopepde groepen zagen we o.a. Spaanse schonen, negerinnetjes, heksen, cowboys. Ook was er een wa gen waarop aandacht werd ge vraagd voor de rechten van de vrouw (emancipatie), de Mo biele Eenheid (M.E.) een wagen met de brandweer en een wa gen met een groep vakantie gangers, beide met echte trek kers ervoor. Uitslagen Kinderspelen: Kleuterschool (aardappelpuree): le prijs: Marcel Groteboer, Hendri ter Stal, Henriëtte Mark- voort, Karin Luggenhorst, Tim v.d. Meer, Betsie Pinkert, Remko Stevens, Silvia Bekker- nens en Bertine Meijerman. 2e prijs: Jeroen Lubbersen, Mar cel Kuiper, Margien Bekkemens, Yvonne Veneklaas, Marco Oos- terveld, Dianne Stevens, Wilco Rensen, ;Wendy Bronsvoort en Sandra Reilink. 3e prijs: Mark ten Wolthuis, Rob Wechstapel, Janneke Slijk huis, Rainna Markvoort, Hans te Dam, Bertine Markvoort, Rob Rensen, Liesbeth v. Schooten en Anita Luggenhorst. Ie en 2e klas (Blokjes lopen): Ie prijs: Laurien Ulfman, Hans Janssen, Hans Pinkert, Erwin Noteboom en Bennert Rensen. 2e prijs: Ellen Kuiper, Sebas- tiaan Hers, Erik Blumink, Geert Roeterdink. 3e prijs: Rianne Bieleman, Janet Oosterveld, Gerrit Prins, Wilco Paalman, Martin Podt, Geert Weyers, Karlijn v.d. Meer. 3e en 4e klas: (Skippyrace): le prijs: Rini Paalman, Karin Ulfman, René Groteboer, Aart Bieleman, Hendri Rensen, Geja Jansen Manenschijn en Merce des Wegen. 2e prijs: Herman Brinkman, Al zal het met de economie wc.t slechter gaon wej mut, toch zorgen dat et Diekerhooks fees blif bestaon. Al is het neet zo rooskleurig as het de leste jaoren wa was 't Bonte Peerd dut er niks op uut want ie kriegt nog net zo vólle as aans in 't glas. De feestcommissie steet elk jaor wie veu oons klaor, dat ze d'r veule vu mut vergaderen is vu eu gen bezwaor want het fees det kost eu mennig nacht'lijk uur ma det vind ze neet 'arg, want een gemeenschap as'n Diekerhook doot ze det géne veur Want urn alles vu me ka te kriegen dao kump heel wat vu kieken en hoe het dit jaor wier geet det zal mom wet wie blieken want de feescommissie sleut de plaanke zelden mis, en dit jaor heb ze wie de starkste man van Diekerhook is Het is een veurech as oene weege in Diekerhook mog staon het is een veurech ai in Diekerhook naor de schole móg'n gaon ma kwam ie later wönn hier in Diekerhook dan zój det ervaar'n as merakel klook want Diekerhook is een gemeenschap um jaloers op te wéén want det maak ie neet mee neet in gen darp of stéén Veur de kinder mut een ieder wat versieren en Huzen Jan dut dan ok goeie zaken in draod en rozen papieren as dan de optocht naor de wére geet en heel Diekerhook langs de wegijlen steet as dan de dreeimölle dreeit de vlaggen op de feeswére weeit as dan de juffers en messters eu strenge gezichte een dag verget de oudercommissie samen met eu op de, wichter let, die ze dan bliej maakt met een voetballe, spölleke'n of 'n book Ja dan, dan is het pas fees in Diekerhook, Bovenstaand gedicht was een van de „toppers" op de feesta vond in zaal „Het Bonte Paard" op dinsdagavond 29 juni. Derk Janssen en Bets Veneklaas „presenteerden" het op hun eigen kostelijke wijze en ze kregen een daverend applaus. Een afvaardiging uit Waterhoek was eveneens van de partij Erna Nikkels, Din and Reijlink, Wilco Pinkert, Marco Rensen, Anita Noteboom, Yvonne Vlogtman. 3e prijs: Erwin Eygendaal, Gea Pinkert, Mark Gerdzen, Jan Jansen, Bert Prins, Aart Biele man, Sandra Broekhuis, Dianne Pinkert en Wilco Reijlink. 5e en 6e klas (hindernisbaan): Meisjes le prijs: Erica Meijer man, Diana Stegink, Irma Wechstapel. 2e prijs: Willy Markvoort, Jan- tina Rensen. 3e prijs: Wilmien Boode, Marjan Hoekman, Diana Roeterdink en Jeannet Wegstapel. Jongens: le prijs: Joop Rensen, Chris- tiaan van Santen, Harald Tui- tert. 2e prijs: Erik Sluiter en Hans Wissink. 3e prijs: Herman Manenschijn, Dirk Tempelman, Marcel Vlogt man en Jorgen Voordes. Volksspelen Voor zover volksspelen die 's middags werden gehouden be stond zoals elk jaar ook nu weer een flinke belangstelling en ook was de animo voor deelname groot. De uitslagen: Dames (ringsteken per fiets): 1. Zwaantje Roeterdink-Twellaar; 2. Gerry Rensen-Paalman;) 3. Ria Veneklaas; 4. Ina Haverslag; 5. Jenny Koopman; 6. Dini Aaftink-Sluiter. Stoelendans: 1. Ineke Haverslag; 2. Gerry Rensen-Paalman; 3. Anja Slui ter; 4. Johanna Noteboom; 5. Ria Veneklaas; 6. Erna Broek huis; 7. Miep Sluiter- Vloedgraven. Hindernisbaan dames (boven 16 jaar): 1. Ineke Haverslag; 2. Anke Rensen; 3. Marjon Haverslag; 4. Anja Sluiter; 5. Ineke Bosman. Hindernisbaan (jongens en meisjes tot en met 15 jaar): 1. Jan Meilink; 2. Egbert Weg stapel; 3. Jan Bieleman; 4. Ge rrit Klaassen; 5. Albert Wegsta pel. Hindernisbaan (Paren): 1. Anton en Jenny Koopman; 2. Gerrit Rietberg en Karin Zweers; 3. Gert Hendrik en Ge- rrie Rensen; 4. Henk en Hennie Klaasses; 5. Wim Wegstapel en Willemien Slijkhuis. Tractorrijden met hindernissen: 1. Rini Ulfman; 2. Bert Aaftink; 3. Henk Klein Teeselink; 4. Wim Rensen; 5. Anton Koopman; 6. Herman Nikkels; 7. Henk Klaas- es. Bromfietsrace met hindernissen: 1. Erik Meilink 33.5 sec.; 2. Jan Beunk 34 sec.; 3. Eric Rensen 36.5 sec.; 4. Rini Ulfman 37.7 sec.; 5. Henk Haverslag 39.1 sec. Hindernisbaan (boven 16 jaar): 1. Bert Steunenberg; 2. Rini Ulfman; 3. Wilco Stevens; 4. Di- nant Klein Teeselink; 5. Gerrit Rietberg; 6. Henk Haverslag. Kuipsteken (dames): 1. Hennie Nijland; 2. Hendrika Smale; 3. Anja Sluiter; 4. Ria Veneklaas; 5. Anja Mefjerman; 6. Willy Stevens. Kuipsteken (heren): 1. Wilco Vlogtman; 2. Wim Ren sen; 3. Dirk Luggenhorst; 4. Herman Nikkels; 5. Jan Stukker; 6. Rini Ulfman; 7. Henk Oplaat. Schieten (vrije baan): 1. Jan ten Wolthuis; 2. Evert Jan Broekhuis; 3. Wim Wissink; 4. Henk Oplaat; 5. Bets Nijland; 6. Jaap Nikkels. Schieten (Personele baan): l. Henk Oplaat; 2. Gerrit Note boom; 3. Jan Koopman; 4. Wim Stevens; 5. Wim Stevens Wzn.; 6. Jan Ulfman. Sterkste man! Een gloednieuwe nummer in het gevarieerde programma „Volks spelen" was de wedstrijd om de titel „Sterste man van Dijker- hoek". De laatste paar weken was deze wedstrijd in de buurt schap het gesprek van de dag en werden er weddenschappen, afgesloten met als inzet een kratje bier, een liter jonge klare, krentenbroden, taarten, etc. Voor de wedstrijd met als on derdelen accutillen, stenen klemmen, trekker trekken, ijze ren staaf buigen, autobanden gooien en telefoonboeken scheu ren, bestond 's avonds een grote belangstelling en de bezoekers zijn wat spanning en sensatiebe- treft ruim aan hun trekken ge- komenmfpE TWAALF STERKE MANNEN, SOMMIGEN MET SPIERBALLEN WAAROP An ton Geesink jaloers zou worden, streden fel en sportief met totaal-inzet om het kampioen schap dat gewonnen werd door Bert Aaftink van de Hessenweg. De 2e prijs was voor Henk Ren sen en de derde voor Jan Reij link. Voor de muzikale omlijs ting van het festijn zorgden op perfecte wijze Jan Noteboom en Wim Wegstapel. Het feest werd woensdagavond besloten met een gézellig dansje o.l.v. „The Apollo's 't Was al met al weer zeer geslaagd in „Diekerhook". Houën zo!/ J.W. Tijdens de optocht was ook de ME ter plekke om een oogje in het zeil te houden. Door burgemeester en wethouders op 29 juni 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan Nido Universal Machines vergunning verleend voor het bouwen van een tijdelijke kantoorruimte in de bestaande be drijfshal Industriestraat 7; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar^ of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 13 juli 1982, aanvang 21.00 uur, in het gemeentehuis. Naast de gebruikelijke agendapunten als beslui tenlijst van de vorige vergadering en lijst van ingekomen stukken, is het enige agendapunt een voorstel tot het vaststellen van de urenverdeling seizoen 82-83 van sporthal ,,'t Mossink". Tar inzagelegging aanvraag om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt van 12 juli 1982 tot 12 augustus 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hin derwet van: H.J. Arfman, Maatmansweg 2 te Holten (tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden mestopslag bij het perceel aan de Helhuizer- weg). Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink", Keizersweg 22 te Holten (kantoor be heerder). Tevens ligt de ontwerp-vergunning ter inzage. De ont- werp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 12 augustus 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een be zwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen in brengen tegen de aanvraag en-of ontwerp-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 5 augustus 1982, met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 15 juni 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: I. B.J. Stevens, Espelodijk 7 te Holten (tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensmestbedrijf met de daaraan ver bonden opslag van mest) omvattende vergunning) Betreft het gedeelte van het bedrijf ten noorden van de Espelodijk. 2. B.J. Stevens, Espelodijk 7 te Holten (tot een nieuwe, de gehele inrichting - rundveebedrijf met daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank met een inhoud van 1200 liter - omvattende vergunning. Betreft het gedeelte van het bedrijf ten oosten van de Espelodijk. 3. G.H. Bosman, Beumersteeg 10 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 600 liter) 4. G.J. Klein Teeselink, Vonderschottenweg 14 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 600 liter). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 12 juli 1982) op de gemeente-secretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde tijden. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelij- kerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Konin gin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzage legging, derhalve vóór 12 aug. 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artfóei 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn wor den gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. De beschikking wordt niet van kracht vóórdat op dat ver zoek is beslist. Ter inzagelegging ontwerp-beschikking. Op de gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken en in de sportthal ,,'t Mossink" ligt op de hiervoor genoemde tijden vanaf 12 juli 1982 ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek om vergunning van: 1. J. Reinaardus, Larenseweg 32 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een viswinkel en een werkplaats voor het verwerken van vis en visprodukten). 2. Schietvereniging „De Zaagmolen" p.a. Oude Stationsweg 7 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en in' werking houden van een schietinrichting voor het beoefenen varl de schietsport met vuurbuksen en windbuksen op het perceel MaatmansWe<£3) Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens op de aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet positief te be- schikken onder de aan de ontwerp-beschikking verbonden voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet ((ijdjg) in staat zen gèweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeente- bestuur worden ingediend vóór dinsdag 27 juli 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gem- eentebestuur worden ingediend.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5