t Mossink' Holtense fietstocht' Annie Borckink en Piet Kleine fietsen in Holten Programma SporfhaS Uit!! GESLAAGD D TOERNOOI TENNISCLUB HOLTEN H.V.N. '70 WINT HOLTENS Z A ALH ANDB ALTOERN OOI Avond fietsvierdaagse 12 tot en met 16 juli Huldiging kampioenen s.v. De Eendracht seizoen 1981-1982 WIELERRONDE RUIMSCHOOTS VOORZIEN VAN TALENTEN HOLTENS NIEUWSBLAD ..^5 H. Wfflems had snelste durf Poloclub „Twenhaarsveld komt goed terug Diplomazwemmen Twenhaarsveld •-< bCj Zomeravond zwemmen Bij wijze van experiment houdt zwembad Twenhaarsveld zijn poorten op de vrijdagavonden in de maanden juli en augustus tot 22.00 uur open. Naast de gele genheid om „gewoon" te zwem men, zullen bij voldoende be langstelling regelmatig sportieve aktiviteiten worden georgani seerd; o.a. staan op het pro gramma de Holtense kampioen schappen plankhangen. Boven dien wordt hiermee ingespeeld op de in de laatste jaren steeds vaker gehoorde vraag om op vaste avonden het bad later dan gewoonlijk te sluiten. Zoals vermeld gaat het hier om een experiment. Wanneer dit een re delijk grote behoefte blijkt te voorzien, dan zal dit zeker, in het volgende seizoen een vervolg krijgen. Bergruitertjes Door enkele leden van de pony club „Bergruiters" werd zondag 27 juni deelgenomen aan het uitnodigingsconcours van de po nyclub „Albergen". Ze behaal den de volgende prijzen: Dressuur L: 4. Marie Elisé Dol- lekamp met „Akimbo" 123 p. Dressuur L2: 4. Herman Lode- weges met „Azmon" 126 p. Springen klasse L cat. D: 5. Herman Lodeweges met „Az mon" Springen klasse Z cat. D: 2. Erik Vincet met „Mark" Progressief springen L.M.Z.: 1. Erik Vincent met „Mark". Afgelopen zondag streden 6 ver- jenigingen om de Truus Bokaal in het voor het derde jaar door Ide Afd. handbal van de S.V. Holten georganiseerde Holten'82 toumooi. In een sportieve sfeer werden de wedstrijden gespeeld en ook dit jaar bleek, dat de deelnemende teams goed tegen elkaar waren opgewassen. In de openingswedstrijd won H.V.N. '70 van Heeten met 9-6. W.S.V. won daarna ruim met 12-2 van A.B.S.. Holten speelde in haar eerste wedstrijd tegen .D.H.V.. In een spannende ont- moeting kwam het eerste gelijke jspel met 10-10. H.V.N. '70-A.B.S. bracht een 8-4 overwinning voor de eerste vereniging. W.S.V.-Heeten was weer een ge lijk opgaande strijd die eindigde in 9-9. Ook D.H.V.-H.V.N. '70 (6—6) en Holten-W.S.V. (4-4) ein digden gelijk. Daarna nam D.H.V. ruim afstand van A.B.S. 13-2 en won Holten met 9-7 van Heeten. H.V.N. '70 versloeg W.S.V. verrassend met de ruime cijfers van 11-5. Ook- D.H.V.-Heeten eindigde met grote cijfers in 16-6. Holten had vooral in de 2e helft weinig moeite met A.B.S. en won met 14-6. W.S.V. versloeg daarna D.H.V. met 10-9. In de beslis sende wedstrijd kon Holten geen vuist maken tegen H.V.N.. Na met 2-1 te hebben voorgestaan, werd met 9-5 verloren. De laat ste wedstrijd van de dag, Heet- en-A.B.S. werd door Heeten met 10-5 gewonnen. Bij het opmaken van de eindstand bleek dat H.V.N. met 9 uit 5 de „Truus Bokaal" had gewonnen. Als 2e eindigden 3 ploegen met even veel punten. Daardoor moest het doelgemiddelde beslissen. D.H.V. - de winnaar van vorig jaar - werd 2e 6 uit 5 (plus-17), W.S.V. werd 3e 6 uit 5 (plus-5) en Holten 4e 6 uit 5 (plus-4). Op de 5e plaats eindigde Heeten met 3 uit 5 en laatste werd A.B.S. met 0 uit 5. Met de uit reiking van de prijzen door Truus Arends eindigde dit suc cesvolle en sportieve gebeuren, wat volgend jaar zeker herhaald zal worden. Met dit toumooi is een einde gekomen aan het handbalsei zoen 81/82. In augustus start het nieuwe seizoen. Wij bedanken alle helpers en supporters voor hun steun en hopen ook ko mend seizoen weer te mogen begroeten. Door de leden van de P.V. „De Bergvliegers" werden 197 duiven „ingezet" voor de wedvlucht Compiègne (Fr.). De duiven die een afstand moesten afleggen hadden te kampen met regen en onweersbuien doch ondanks deze handicap werden toch nog snelheden bereikt van plm. 90 en 100 km. Lossing: 10.10 uur, eerstaankomende duif geklokt om 14.13 uur. 1.6, 8, 12, 14, H. Willems; 2, 13, 15, 16, 19 G. Egberts; 3, 7, 11, 41, 44 H.J. ten Velde; 4, 22, 46 H.J. Paalman; 5, 17, 18, 28, 33 Teun Schuppert; 9, 24, 29 Gert Steunenberg; 10 F. Meester; 20, 40 Wim Aaftink; 21.35 H. van Beek; 23, 30, 31 Mar. Lodeweges; 27, 35, 36 G.J. Koetsier; 43, 45 A. ten Dam (2) Het eerste dubbeltoemooi van de T.C. Holten is een succes geworden. Ondanks het feit dat op enkele dagen Pluvius zonder mededogen de banen geselde met enorme bakken water kon het toernooi vrijwel geheel vol gens planning afgewerkt worden. Het totaal aan inschrijvingen voor het toernooi was matig, doch dit werd veroorzaakt door clubkampioenschappen bij di verse verenigingen in de omge ving. Resultaat hiervan was dat de wedstrijdcommissie besloot een verliezersronde in te lassen, hetgeen door de verliezers zeer op prijs werd gesteld. Uitslagen: Damesdubbel: In de finale ston den de dames Speelman en Bo- gers tegenover de dames Kra mer en Jannink. Deze span nende wedstrijd eindigde met 5-7, 6-2, 6-2 waardoor eerstge- noemden zich D-kampioenen damesdubbel van Holten mogen noemen. De verliezersronde le verde als finalisten de dames Vd. Werf en Thiele tegenover de dames Pagrach en Schipper. Laatstgenoemden wonnen met 5-7, 5-7. Gemengddubbel: In de finale stonden de koppels Bo- gers en Hovingh tegenover V.d. Assen en Abrahamsen. Het ge renommeerde koppel Bogers en Hovingh lieten hier zien dat ze zeer goed op elkaar zijn inge speeld en wonnen uiteindelijk met 6-2 en 6-3. In de verliezers- ronde speelde het echtpaar Jan nink tegen Klijnsma en Hut, hetgeen door laatstgenoemden werd gewonnen met 5-7 en 3-6. Herendubbel: Alleen in deze spelsoort gelukte het enige „bui tenlanders" om zich te plaatsen voor de finale. Hier stonden Ten Have en Albers tegenover het bekende Holter dubbel Brouwer en De Roos. Het werd een leuke finale die uiteindelijk door Ten Have en Albers werd gewonnen met 6-1, 6-4. In de verliezersfi nale stonden good-old Hedden- dorp en Ten Velde tegenover Bos en Bos (uit Wierden). Hier was de uitslag in het voordeel van de Holtenaren en wel met 6-1 en 7-6. Bij de prijsuitreiking werden alle finalisten door John v.d. Assen voorzien van hun prijzen, hetgeen vergezeld ging van de van hem bekende kwinkslagen. Maandag 12 tot en met vrijdag 16 juli; data welke gepland zijn voor de Holtense Avond fiets vierdaagse. De afstand is vier maal 25 kilometer en gestart wordt 's avonds tussen half ze ven en half acht vanaf Smids belt. Vrijdagavond zullen rond half negen, omlijst door muziek van H.M.V. op het dorpsplein de medailles worden uitgereikt. Minder validen Ten behoeve van minder validen en ook ouden van dagen staan vijf tandems ter beschikking. Men moet wel zelf zorgen voor begeleiding. Wanneer men hierin geïnteresseerd is kan kontakt opgenomen worden met de heer W. Berkhof, Verzetsstraat 18, telefoon 1910. Vóórinschrijving voor de fietsvierdaagse kan maandag 5 en woensdag 7 juli tussen 19.00 uur en 20.00 uur in de sporthal 't Mossink. Kosten 5 gulden. Inschrijving op de dag zelf kost zes gulden. De boog kan niet altijd gespan nen staan. Dat heeft de Dagschool voor Volwassenen goed verstaan. Eén jaar bij Ingeborg op Duitse les. Werd 22 juni in Münster uitge test. Een bus vol (49) met gepraat en met gelach. Een stemming, die er wezen mag! Geen „Mam, ik heb dorst" ol „ik moet een plas". Geen gezeur; de „moeders" in hun sas. Eén „vader" ging met ons reisje mee. Ook hij genoot voor twee. De gids was goed te volgen hoor. Toch gaan we wel een jaartje door! Misschien iets voor U, mevrouw of U, meneer? We starten in september weer. Een taal, handel, muziek, U zegt het maar. De Dagschool voor Volwassenen staat voor U klaar. Maandagavond 5 juli wordt er een fietstocht georganiseerd door een gedeelte van Holten, met een rustig en echt Sallands land schap nl. de buurtschappen Espelo, Dijkerhoek en Holterbroek. Een prachtige omgeving voor fietstochten, met bossen, dan weer weilanden mt houtwallen en hier en daar akkerbouw. De routebe- gg schrijving is duidelijk, maar tijdens de fietstocht zullen er enige opdrachten vervuld moeten worden. De start is vanaf lunchroom Nijkamp op de Smidsbelt, waar men zich tussen 18.30 uur en 19.30 uur, kan opgeven, kosten fl.00 per pers. inclusief een con sumptie. Zaterdag 26 juni moest de Hol tense poloclub aantreden tegen de poloteam A.B.S. uit Bath- men. De Holtemaren hadden ook een dames team meegeno men en voor de dames was het de éérste keer dat zij een polo wedstrijd speelden. Het koste de dames van A.B.S. dan ook geen enkele moeite om de wedstrijd winnend af te sluiten. Gertie Tuller zorgde met een daverend schot er toch nog voor dat de eindstand uiteindelijk 5-1 voor A.B.S. werd. De heren team moesten in hun wedstrijd al na enige minuten een tegengoal incasseren maar kwamen in de 2e periode goed terug. Eerst scoorde Anton Aar- sen en daarna bracht Ernst v.d. Ende met een prachtige bache hand schot de stand op 1-2. Hierna zette A.B.S. zijn sterke mannetjes in zodat de stand al gauw 4-2 werd. Maar de Holte- naren kwamen wederom goed terug. De keeper van A.B.S. werd nu door Ernst v.d. Ende gepasseerd en in dezelfde mi nuut was hij kansloos door een schitterende drukbal van Anton Aarsen. A.B.S. liep uit tot 6-4 en toen vond Edwin Stegehuis het tijd voor één van zijn beruchte afstandschoten, de bal ging hard en hoog de touwen in zodat de eindstand uiteindelijk 6-5 voor A.B.S. werd. Zaterdag 26 juni j.l. is voor de eerste maal in dit seizoen di ploma zwemmen gehouden in het openluchtzwembad „Twen haarsveld". Er waren 5 kandi daten voor diploma A, 13 kan didaten voor diploma B, 4 kan didaten voor diploma Zwem- vaardigheid I en 2 kandidaten voor diploma Zwemvaardigheid II. Alle kandidaten zijn ge- De namen zijn: Diploma A: Lilian Sluiter, Se- bastiaan Udink, Jan Beest, Wim Zwemvaardigheid II: Dianna Foks en Ina Klein Lebbink. Wijenberg en Tiny Hendriks. Diploma B: Jeanet Wansink, Simon Schade, Rebekka Linde- naar, Aijan Pinkert (met 6 jaar de jongste kandidaat), Krista Reilink, Cindy Denekamp, Diana Bekkemens, Henk Wichers, Mo nique Plantinga, Arjen Lodewe ges, Gerlinda Dam Wichers, Martijn Smid en Eddy Stam. Zwemvaardigheid I: Arnold Paalman, Ellen Krol, Jeanette Foks en Jacqueline Hogendom. Voor de week 03-07-1982 tot en met 09-07-1982 Zaterdag: 18.00-19.00 zaalvoetbal, s.v. Holten (Hr. Jonkman) 19.00-20.00 zaalvoetbal, Hr. Gerritsen Zondag: 11.00-12.00 zaalvoetbal, S.M.R. de zessprong Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 volleybal, leraren osg Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overigens reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00- 12.00 uur Op 11 juni j.l. werden in zaal Stegeman te Laren tussen een gezellig partijtje kegelen door de beste schutters van het seizoen 1981/1982 bekend gemaakt. Luchtgeweer klasse A was de heer G. Koopman met een ge middelde van 174.55 pnt. de be ste. in klasse B. de heer D. Jan sen met 165.10 pnt. In klasse C. de heer W. Paalman met 150.30 pnt. en in klasse D de heer J. ten Wolthuis met 141.95 pnt. De prijs voor de hoogste serie was voor G. Koopman met 184 pun ten. In de open klasse luchtpis- tool toonde zich de heer H.J. Nekkers met 172.65 pnt. de sterkste. Hij scoorde met 179 pnt. tevens de hoogste serie. De z.g. Bets Brinkman beker werd gewonnen door de heer W. Paalman met een verbetering van zijn gemiddelde ten op zichte van het vorige seizoen van 14.55 punten. Een glunderende schuttersko- de heren Paalman, Wissink, Rei- van het Dijkerhoekse Schutters- ning Wim Nijland temidden van link en Markvoort, na afloop feest. kampioenschappen in Markelo dit seizoen en ook zij zal starten in de ronde van Holten. Voor de amateurs geldt dat (schaatser) Piet Kleine aanwezig zal zijn evenals (oud) schaatsenrijder Dries van Wijhe, bijge naamd „Dolle Dries". An dere bekende amateurs uit de regio zijn onder andere Henk Boeve uit Nijverdal, Geert Eeftink (Nijverdal) Van Egmond (Nijverdal) de gebroeders Hassink uit Neede en Schootman eveneens uit De wielerronde van Hol ten die volgende week za terdag 10 juli verreden zal worden is ruimschoots voorzien van prominente wieier figuren. Dames-amateurs. Neder lands kampioene Henny iTop zal aan de start ver schijnen evenals haar ri valen tijdens de kam pioenschappen in Geulle, Wil bezemer Erija Oomen, iJoke Michorius (Nijverdal) en de bekende schaatster Annie Borckink. Ria Meu- leman (Holten) werd derde bij de Overijsselse Neede, Molhmann uit Apeldoorn, Snoeijink uit Denekamp, Vaanhold uit Haaksbergen en Steijn uit Wierden. Dan komt aan de start de Canadees Bryan Crement. Genoeg ingrediënten die zorg kunnen dragen voor een succesvol wielerfestijn volgende week zaterdag. Winnaar van de Military Holten in de klasse Z werd T. Boekman met zijn paard Temtation. Uit handen van burgemeester Van Rappard kreeg hij zaterdag tij dens de afsluiting en huldiging de beker aangeboden. Rechts voorzitter Dries Willems. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer voorafgaande aan de wielerronde van Holten door scholieren van alle lagere scho len een dikke bandenrace wor den gereden. Succes verzekerd!

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7