Medische diensten DIRECTEUR PRAK NAM AFSCHEID GEMEENTEWERKEN VEEL WAARDERENDE WOORDEN EN GESCHENKEN Babes Lapré exposeert in AC restaurant Holten voor Iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD Kerkdie DIJKERH0EKSE SCHOOLKINDEREN GINGEN OP REIS AGENDA 1 JULI 1982 -PAG. 3 Tijdens een druk bezochte receptie heeft vrijdagmiddag in de aula van de Scholenge- ding in de achterliggende 18 meenschap Holten de heer T. Prak afscheid genomen als directeur van gemeentewerken, jaar enorm veel en hoogst be- welke functie hij ruim 35 jaar heeft bekleed waarvan IS jaar en 5 maanden in Holten waar lansnik wark verricht. Namens hij in dienst trad op 1 aprü 1964. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard hield na anka^ e" een woord van welkom tot de familie Prak en de genodigden een toespraak waarin hij ren kapjtein op ons a-egat aandacht schonk aan de groei van de gemeente Holten. In 1964 6200 inwoners nu ruim hadden gezien. Toch hoeft dit 8600,inl9641350woningennu2500d.w.z.hetaantalinwonersnamtoemetplm.40%enhet afscheid niet te betekenen dat aantal woningen met plm. 85%. Deze conclusie is juist maar er zit meer achter, bestemmingsplannen, explotatie opzetten, wegen-rioleringsplannen, terreinmetingen, aanlegplantsoenen enz. enz. VU deze opsomming blijkt veelheid van taken die bij Gemeentewerken zijn onder gebracht. Conclusie: Spilfunctie van Gem. Werken waar technische- en uitvoerende taken liggen en ac tiviteiten die direct voelbaar, waarneembaar zijn voor de burger waar „GeWe" het dichtst bij staat. De afstand tussen be stuur en bestuurder in een kleine gemeente als Holten is klein. Bereidheid tot meedenken is groot (v.b. tekenen bouwaan- vraag in overeenstemming brengen met voorschriften, wensen etc) „GeWe" visite kaartje/beeldvorming van de ambtenaar omdat die alom te zien is. Overheid bewijzen: wij voor de burger en niet omge keerd. Prak had hiermee veel te maken want van directeur „GeWe" gaat stimulans uit! Hij kwam als hoofd van dienst op voor onderdeel en mensen op eigenwichtige wijze, daardoor goede voorstellen. Uw uitgangs punt was: „GeWe" zoveel moge lijk zelfsupporting d.w.z. be schikking over groot scala werktuigen en personeel ge schikt voor vrijwel alle onder houd o.m. om burger zoveel mogelijk service te verlenen. Wij kunnen slechts wensen dat het service idee richting burger- ook nu er bezuinigd moet wor den, centraal blijft staan. Op gemak gevoeld. Als Groninger heeft U zich in Holten snel aangepast en U voelde zich hier echt op uw ge mak. U ging steeds rustig uw eigen weg, op uw eigen wijze la Prak is Praktisch! Gevoel voor humor, soms verrassend uit de hoek komend. Conclusie; een prettig mens om mee samen te werken. In iedere organisatie wel eens problemen, niet reëel alsof „GeWe" uitzondering is. U hebt ze ook meegemaakt span ningen ontstaan door o.a. maat schappelijke veranderingen, toe nemende bestuurlijke interesse, onvoldoende mankracht enz. maar U bent ze niet uit de weggegaan maar getracht, in overleg met anderen, oplossin gen aan te dragen. Woord van dank en waardering daarvoor op zijn plaats! Nu vanmiddag het afscheid, niet van mijnheer Prak maar van de directeur gemeen tewerken. U zult ons blijven volgen vanaf de tribune. Het ga U goed zo besloot burgemeester van Rappard die aan mevr. Prak bloemen overhandigde en aan de heer Prak een fraai te geltje (in kleur) met het ge meentewapen en een geschenk in couvert aanbood. De heer A.S. v.d. Berg bij ver hindering van gem. secr. Lan- genbarg sprekend namens de hoofden van dienst en de Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur en 10.00 uur ds. H.J. Ekker. In de le dienst Heilig Avondmaal. Uitgangscollecte: Inwendige zending. Oppas dienst: mevr. Pieffers- Stegeman en Ariëtte Groen. Na de 2e dienst koffiedrinken met de gasten in „Irene". Geref. Kerk: 9.30 uur en 19.15 uur ds. G.W.H. Peddemors van Beekbergen. In beide dien sten is de le coll. voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Mevr. SmitrPaalman, Jenny Nijkamp en Gea Zwiers (res). Mevr. Dul-de Fockert, mevr. Bosschers-Welink, mevr. Paalman-Zwiers (res.). R.K. Kerk: (Geb. „Irene"). Zaterdag 17.00 uur - zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons (gezins- dienst). Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman. Zendingsbussen bij de uit gang. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur - zondag: 8.00 en 11.00 uur. afdelings-chefs noemde het een voorrecht een kort woord te mogen spreken tot de heer Prak die als het hoofd van de uit voerende dienst van het ge meentelijk beleid met alle afde lingen contacten onderhield. Als technische mensen weten we, dat contactpunten zich steeds bevinden in raakvlakken en dat het noodzakelijk is, dat deze punten en vlakken goed worden •verzorgd en onderhouden, ter voorkoming van schade ten ge volge van een zogenaamde ,warmloper". (n al de jaren, dat U hier in Holten werkzaam was, en on danks onze soms tegenstrijdige Delangen, U namelijk had on dermeer de zorg voor goede we ien, die wij soms weer ten be- loeve van een goede inergie- voorziening middels kabels en .eidingen moesten opbreken, lebben wij nimmer in onze con- sacten een „warmloper gehad, die we niet door overleg weer ip de juiste temperatuur kon den krijgen. Voor uw construc tieve bijdragen, uw belangstel ling en medewerking alsmede aw aandeel in het goed functio neren van de onderlinge ver houdingen willen wij U allen danken. Wij zullen U, zonder te kort te doen aan uw huidige tijdelijk vervanger, missen op onze woensdagmiddag bijeen komsten, waar U met uw attisch-zout, dikwijls smaak, gaf aan de soms wat droge ambte lijke stukken. Dat de politieke vertaling van een gestelde op gave niet steeds in evenwicht is met de technische uitkomsten, zal niemand verwonderen, maar als goede ambtenaren weten we: „er is geen evenwicht, dat soms niet even zwicht en compenseert wat louter macht niet keert", zoals in de raadzaal van de ge meente Deventer te lezen staat. U heer Prak en uw afdeling staan ten gevolge van de uit te voeren werkzaamheden dikwijls in de publieke belangstelling en ik kan me voorstellen dat U wel es gedacht zult hebben", het le ven van een ambtenaar is soms een moeilijk ding, je moet op al les letten, je struikelt voor je het zelf weet, steeds over nieuwe wetten maar dat is nog het erg ste niet, je kunt aan alles wen nen en tegen dat je zestig bent, leer je alle regels kennen, maar het ergste is nog de mond- kritiek van lui die je bekijken, secuur met hun opinie-kwast, je hele doen bestrijken". Maar on danks dit laatste is er door U en uw dienst, heer Prak, in al die jaren dat U hier werkzaam, was, zeer veel tot stand ge bracht. U had het voorrecht dit te mogen en kunnen doen in een tijd van hoog-conjuctuur, waarin het dikwijls leek, dat al les wat men bedacht ook kon moest worden uitgevoerd. De gemeentelijke financiële moge lijkheden zijn in de laatste jaren echter aanzienlijk afgenomen en moeten we zo langzamerhand constateren" alleen een kange- roe kan met een lege buidel nog grote sprongen maken". Mijnheer Prak op medisch ad vies gaat U thans uw werk zaamheden beëindigen en moet U wat gas terugnemen. Dat U echter voornemens bent de vaart er nog niet helemaal uit te nemen, hebben wij kunnen constateren en de nog maar kort geleden door U aange schafte tandem en wij mogen dan ook verwachten dat wij U beide nog dikwijls over de door U goed gebaande wegen van Holten zullen zien rijden. Wij hebben gemeend ons afscheids cadeau hierop te moeten „af stemmen"; en bieden U voor het kopen van een goede fietskaart van Holtens dreven een boeken- bon aan alsmede een atlas om U samen de weg te wijzen waar ook ter wereld en ook om de juiste weg terug te vinden naar ons mooie en goede Holten. Tijbo en Diet, we hopen jullie nog dikwijls te ontmoeten en wensen jullie nog vele goede ja ren toe samen met jullie kinde ren zo besloot de heer van der Berg. Commandant op fregat De waarnemend directeur de heer Heller die het woord voerde namens het personeel van gemeentewerken herinnerde er aan dat de heer Prak bij een bepaalde gelegenheid het beleid en het ambtenarencorps verge leek met een convooi waarvan een van de fregatten was be mand door de dienst gemeen tewerken, met als commandant de heer Prak wiens taak het was het medebepalen van de te Pr6ttig6 S3m6nW6rking nu ook de goede onderlinge contacten verbroken zijn. In tegendeel, bij Marga op het kantoor aan de Dorpsstraat en bij Hendrik Jan in de kantine aan de Waagweg is de koffie al tijd bruin, loop er gerust binnen voor een praatje, zo besloot Hel ler die z'n afscheidswoord verge zeld deed gaan van een ge schenk in couvert. varen koers en het leiding ge ven aan deze dienst. Om een dergelijke taak naar behoren te kunnen uitvoeren dient men, naast eigen kennis, inzicht en persoonlijke inzet, ook op de steun en het ver trouwen van de bemanning te kunnen rekenen. Uit eigen erva ring weet ik dat beide aanwezig waren. Het laatste is zonder meer een verdienste van U zelf, niet alleen door uw collegialiteit maar ook omdat U de beman ning op de juiste wijze wist te stimuleren. Er is onder uw lei- In de periode van 3 juli tot en met 4 september a.s. vindt in AC Restaurant Holten een ex positie plaats van de schilder werken van de Enschedese Ba- bes Lapré (45). Babes Lapré be gon in 1972 „zo maar" met schilderen. „Een palet was goedkoop en ik wilde het ge woon eens proberen. Meestal schilder ik nu gewoon thuis aan de eettafel. Hoewel mijn schil derijen betrekking hebben op de natuur, schilder ik eigenlijk nooit buiten. Onder het pense len kan ik helemaal wegdromen; het idee krijgen dat ik er dan zelf in rondwandel. Het schilde ren van mensen trekt mij niet aan, misschien omdat ik daar niet zo in kan wegdromen?" Sinds 1972 zijn de schilderijen van Babes Lapré al over ver- De kinderen van de Dijker- hoekse kleuter- en lagere school hebben hun jaarlijks reisje weer gehad. Onder leiding van het personeel en leden van de Ou dercommissie zwermden ze uit naar plezierige bestemmingen. Kleuters 's Morgens vertrokken de 27 kleuters in zeven auto's naar de kinderboerderij in Laren. Daar hebben ze genoten van de die ren, die daar te zien zijn en werden diverse spelletjes ge daan. Als afsluiting was er een gezamenlijke maaltijd met door moeders gebakken pannekoeken. Om twee uur gingen ze voldaan huiswaarts na een fijne dag met goed weer. De lagere klassen De kinderen uit de klassen 1, 2 en 3 vertrokken om acht uur per bus richting Giethoorn. Daar hebben ze een rondvaart gemaakt door de grachten en over het meer. Na een versnape ring werd een wandeling langs de grachten en over de brugge tjes gemaakt. Daarna vertrok de bus via Staphorst richting Hel- lendoom, waar iedereen zich kostelyk heeft vermaakt in het Avonturenpark „De Elf Provin ciën". Om vijf uur teruggekeerd in Dijkerhoek, konden ze terug zien op een geslaagde reis. De hoogste klassen De kinderen uit de klassen 4, 5 en 6 gingen naar Den Haag. Begonnen werd met een rond gang door Madurodam. De reis ging verder naar Scheveningen: schelpen zoeken, pootje baden, de Pier. Via monumenten, mi nisteries en ambassades kwamen de kinderen op het Binnenhof waar ze een rondleiding kregen door de gebouwen van de Eerste Kamer en de Ridderzaal. Langs de Hofvijver ging het naar de Gevangenpoort waar men alles hoorde over de moord op de gebroeders De Witt en meer griezelige zaken. De terugreis ging via de speeltuin in Auster- litz, waar nog even werd ge speeld. Boordevol indrukken kwam men terug in Dijkerhoek. De heer G.T. Jansen die als af gevaardigde van de Holtense Bouwvakpatroonsbond het woord voerde wees op de sa menwerking en goede verstand houding die er altijd met Prak is geweest. U had zo zei hij al tijd en open oor voor ons als wij met problemen op bouwge- bied zaten en onder uw leiding heerste op het bureau van ge meentewerken altijd een gemoe delijke sfeer zodat we vrij in en uit konden lopen. Uw rustige manier van optreden deed ons schillende huizen in de gehele wereld verspreid. „Ik schilder hoofdzakelijk voor mezelf. Om dat ik schilderen mooi en leuk vind. Als ik die schilderijen dan ook nog verkopen kan, dan vind ik het helemaal geweldig. Ik heb er geen moeite mee afstand te doen van mijn werken ik vind het leuk als- een ander mijn werk waardeert. De expositie in AC Restaurant Holten is dagelijks geopend van 07.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Tijdens de expositiepe riode bestaat de gelegenheid om de tentoongestelde werken aan te kopen. Het adres van Babes Lapré is: Javastraat 20, 7512 ZJ Ensche de. wel es vermoeden dat U er niet was, maar als het er op aan kwam was u toch altijd wel ter dege aanwezig. U hebt ons altijd naar vermogen geholpen, maar door de krappe financiën waren de mogelijkhe den vaak beperkt. Jansen wen ste de fam. Prak nog vele goede jaren en bood een cadeaubon aan namens de bouwvakpa troons. De heer ir. A.J. Poort te Almelo, sprak namens de Vereniging van directeuren in dienst van ge meentewerken. Wij hebben Prak leren kennen als een deskundig en prettig college die zich als „Sallander" helemaal thuis voelde bij het „Twentse" gebeu ren. Prak heeft het in Holten niet makkelijk gehad en ervaren hoe moeilijk het is om gemeen tewerken goed te laten functio neren nu er steeds meer bezuin igd moet worden. Ir. Poort deed z'n woorden van dank en waar dering vergezeld gaan van een envelop met inhoud. Dankbaar Zoon Heiko, die sprak namens het gezin, zei dankbaar te zijn dat vader nu wat tot rust zal komen. Het is natuurlijk jammer dat voortijdig moest worden beëindigd maar dit is toch wel de beste oplossing. Hij bood het prachtige „Reisboek voor het Nederlandse landschap" aan en is bezig met een foto-album waarin ook die van het afscheid een plaats zullen krijgen. Liever nog doorgegaan De heer Prak sprak hierna een afscheidswoord waarin hij herin nerde aan z'n afscheid als com mandant van de Holtense vrij willige brandweer in januari 1981. Thans het definitieve af scheid van de gemeentedienst na een halfjaar ziekte verlof. Ik zal ze missen de vergaderingen met B en W, de omgang met de collega's, het publiek, de maan delijkse vergadering met de raadsleden (commissie gemeen tewerken) enz. maar er staat wel als groot voordeel tegenover dat de spanning is weggevallen. Gemeentewerken is vaak punt van kritiek, timmert aan de weg. Bovendien iedereen weet vandaag de dag alles beter, de deskundigen worden niet meer geloofd. Steeds meer vergaderingen van werkgroepen, stuurgroepen enz. Vele uren gaan daardoor verlo rent?) doch dit zal er wel bij horen. Steeds 100% vragen voor het werk doet het gezinsleven tekort. Liever, zo zei Prak was ik nog doorgegaan, tot de V.U.T. (62 of 61 jaar) maar het is zo beter. Collega (van zelfde leeftijd) zei dat hem soms ge vraagd werd „of hij nog aan het werk was, je wordt min of meef als museumstuk be schouwd". In z'n dankwoord zei Prak bij zonder te zijn getroffen door de aanwezigheid van burgemeester Loopstra van Zwolle en zijn echtgenote. De heer Loopstra was burgemeester van Beerta (Gr.) waar Prak in febr. 1957 werd benoemd als gemeente- architect. In die tijd was het nog echt een technische functie, nu steeds meer andere, meest vreemde zaken, meer een soort bedrijfsleider of zo iets. Mijn op stelling is steeds a- politiek ge weest, altijd getracht het belang van de gemeente te dienen (toch TH.B547I-22M Slilliislui 24 ■kun III 15412-1117 WU|it| 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! De heer T. Prak aan het woord tijdens zijn afscheidsspeech. partij van Warrink???) Deson danks veel kritiek op gemeen tewerken met als „hoogtepun ten" de tijd vlak voor de ge meenteraadsverkiezing. Geleerd ook daar te leven! Erg belang rijk is goede sfeer zowel in eigen dienst ais met collega's van an dere diensten en aflossingen en belangrijk is eveneens over goede deskundige lager geplaat ste ambtenares te kunnen be schikken. Bijzonder verheugd was de heer Prak over de aan wezigheid van oud-burgemeester mr. W.H. Enklaar, oud wethouders Rietberg en Kaan en de bijna voltallige raad. Hij dankte tenslotte, mede namens zijn vrouw en kinderen, voor de waarderende woorden, de bloe men en attenties en de door het gemeentebestuur aangeboden receptie. Wij hopen dat het de gemeente Holten en de Holtena ren „good mag goan" zo besloot de heer Prak. J.W. Vrijdag 2 juli 19.30 uur: Bezichtiging verbouwd en uitgebreid Dorpshuis Okken- broek. 19.00 uur: Bazar o.l. Dorpsschopl Zaterdag 3 juli: 19.30 uur: Première openlucht-v spel „Vakantie in de Alpen" door Toneelverenigingen „C.O.C." en „Och" m.m.v. Hol tense Muziekvereniging en Tiro- lerkapel op „Smidsbelt". Zaterdag 3 tot zaterdag 24 juli W.R. van Couwelaar, huisarts, afwezig. Zondag 4 juli: 14.00 uur: Aanvang alternatieve betrouwbaarheidsrit J.S. „De Schure" en M.A.C. „De Holter- berg" Opgave tot 12.00 uur. in „Het Paalhuus". 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (Zie adv). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 5 juli: 18.30-19.30 uur: Opgeven vóór" deelname fietstocht Holtense^ Handelsvereniging bij Lunch-j room Nijkamp (zie ber). 19.00-20.00 uur: Inschrijving Avondfietsvierdaagse Sporthal 't_ Mossink (f. 5.-). Woensdag 7 juli: 19.00-20.00 uur: Inschrijving'; avondfietsvierdaagse Sporthal t Mossink (f. 5.-). Zaterdag 10 juli: 10.00 uur: Aanvang wielerwecP': strijden Kolcomplex (circuit rond bedrijven Hogeslag BV en U-vlees B.V.) 19.30 uur: Tweede opvoering openluchtspel „Vakantie in de Alpen". Maandag 12 juli: 18.30-19.30 uur: Start Avond fietsvierdaagse Smidsbelt Donderdag 15 juli: 14.00 uur: Feestelijke openings Handwerkhuis „ANS" (hoek^ Kerkstr.-Larenseweg) Zie adv. Zaterdag 17 juli: 19.30 uur: Derde opvoering:, openluchtspel „Vakantie in de Alpen". ■lb lliiliil J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16JD0 uur. Wijkverpleging: J. Bleyenberg, Ab Jansen- straat 7, tel. 05483-16 62 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijk verpleegkundige in ieder ge val bereiken 's morgens voor 7.00 uur, St. Kruiswerk, Gaardenstraat, tel. 14 36. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke werkdag van 13.30- 14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga- zijnartikelen. Tandarts: L.H. Mees ten Oever, Noord- achterschweg 8a, Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. Ziekenfond: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw. Gaardenstraat 31. of Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk .Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gas- voorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht).'

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3